Toneelver. „Soester Applaus brengt blijspelOscar" Cafetaria „Nieuwerhoek" feestelijk heropend HOMEE „de Spiekersjop" WV-nieuws SNACKBAR 99 Voorzitter Krudde: „In Soest ontbreekt zaal voor 200 bezoekers" OPRUIMING NATUURLIJK!! Mendelsohn's „Elias"' in de Nicolaaskerk te Baarn Zaterdagvoetbal Opstelling WZ Jongeman trapt autospatbord in elkaar pzzndp.100Ais1n.r5j SmssojdQ BELEGDE BROODJES In Carolusparochie Soesterberg een „parochievergadering'' als bestuur tMC •Mêë mm. Ondercommandant brandweer Timmer bevordert tot hoofdbrandmeester Duite onderscheiding voor verenigingsvoorzitter Buss Spreekuur wethouder Ebbers 25% körting op onze exclusieve artikelen. Acht en zestig deel nemersisters) bij vijfde klaverjaswedstrijd van VVZ Opstellingen SEC-elftallen Afdeling Bevolking in nieuw kantoor Cross team Soest start in maart Bekendmaking Vanavond Proï. Stolk voor 't Nut in De Open Hof Soester Courant van donderdag 15 januari 1976 Dc toneelvereniging „Soester Applaus" brengt zaterdag 14 februari a.s. de eerste opvoering van het blijspel „Oscar" van de Franse schrijver Claude Magnier. Het is een toneelstuk dat door meerdere toneelgezelschappen uit gebracht werd en ook de T.V. haalde met in een van de hoofdrollen Mary Dresselhuis. Het gaat over een rijke zeepfabrikant, die zijn dochter aan de man wil bren gen en daarvoor verschillende jongelui inschakeld. Uiteindelijk wordt de vroegere chauffeur Oscar, de gelukkige. „Soester Applaus" zet hiermee een eerste stap op de nieuw ingeslagen weg naar „beter" toneel in Soest. Vo rig jaar onderging het bestuur van de sinds 1 oktober 1969 bestaande ver eniging, een wijziging. Vooratter i: nu de heer S. H. Krudde, wonende aan de Ereprijsstraat 36, die deze functie ovemaim van de heer Hooy- donk. De heer Krudde beperkt zijn aktivitedten voor „Soesiter Aplaus' louter tot de zakelijke leiding en hij weet zich hierin bijgestaan door me vrouw M. v. d. Lans-Boere als se cretaresse en de heer W. K. Zimmer- man als penningmeester. iDe vereniging heeft nu de 'beschiking over vijftien „werkende" leden. Voor hen werd een regisseur van formaat aangetrokken; de heer D. J. Lazonder, die o.a. in Den Haag dertien jaar als zodanig aktief was en daar grote tri omfen vierde. Onder de leden bevinden zich spelers en speelsters met langjarige toneel ervaring en in combinatie met de Wees wüs kom snel kijken, het is ('t) echt ,,waar"(d). STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-10880 (Waar Japie blijft hangen Vrijdag 23 januari a.s. geeft de COV te Baarn een uitvoering van de „Elias" van Mendelsohn in de Nicolaaskerk aldaar. Medewerkenden zijn: Renee van Haarlem, sopraan; Joke de Vin, alt; Piet Maas, tenor; John Bröcheler, bas en het kwartet Marijke Suurmond, sopraa; Mies Meijers, Alt; Jos van Veldhoven, tenor en Henny Vonk, bas. Verder speelt het Gelders Orkest en het geheel staat onder leiding van di rigent Thijs Kramer. De toegangsprijs zeven en een halve gulden; houders van bejaarden-c.q. jeugdpaspoort, drie gulden vijftig. Toegangskaarten zijzn alleen verkrijgbaar aan de kerk, "Wanneer "Uw belangstelling naar an tiek uitgaat en U daarover graag wat meer zou willen weten gaat U dan op 20 januari a.s. naar het Centraal Mu seum te Utrecht. Om 8 uur begint daar een lezing van de Vereniging Vrienden van Antiek. Het Centraal Museum be vindt zich in de Agnietenstraat, Op vrijdag 23 en zaterdag 24 januari a.s. treedt in Theater Gooiland te Hil versum op Seth Gaaikema, in zijn nieuwe one man show. Kaartverkoop vanaf 16 januari, 7 dagen voor de voorstelling van 11 tot 16 uur, aan ons kantoor. De Utrechtse Volksuniversiteit stuur de ons haar programma voor het voor jaar 1976. Maandag, 12 januari is de inschrijving begonnen voor de crea- tiviteitscursussen (pottenbakken, raam- weven e.d.), taalcursussen (Frans, En gels, Duits, Spaans, Italiaans, Russisch) en voordrachtenreeksen. Secr. Nieu- wegracht 41, Utrecht. U kunt er te recht van maandag t/m vrijdag 10-16 uur. Een folder van het programma kunt U aan ons kantoor afhalen. De Recreatiegids 1976 van de Streek VVV Zuidwest Veluwe is uit. Boorde vol informatie Logiesgelegenheden. bijzonderheden over natuurgebieden, arrangementen (o.a. fietsarrangemen ten). U kunt op de Veluwe heerlijk fietsen. De Stichting Fiets heeft haar f ietskalender 1976 ook in deze gids afgedrukt. Vanaf woensdag 5 mei tot 9 oktober kunt U prachtige fietstoch ten maken. De prijs van de gids is 2,25. Van 18/1-28/3 1976 kunt U de tentoon stelling „Goed in 't pak" bezoeken, die dan in 't Zeister Slot gehouden wordt. Dit is een expositie van en over thea terkostuums. Mocht U er eens een paar dagen tus senuit willen deze winter of in het voorjaar, haalt U dan even „Er opuit in eigen land". 79 tips voor fijn weg wezen, voldoende mogelijkheden om de sleur voor een paar dagen te door breken. De brochure wijst U de weg, ook al wilt U slechts dagtochtjes ma ken. Van 22-27 januari a.s. wordt in de Rotterdamse 6-daagse gehouden in Sportpaleis „Ahoy", met o.a. Merckx, Duyndam, Pijnen en Karstens. Aan vang iedere avond om 19 uur. De kaar ten hiervoor kunt U eventueel ook bij ons bestellen. voortreffelijke regiseur mag een uit zonderlijk goede toneeluitvoering ver wacht worden. Het bestuur is van mening dat Soest dan weliswaar „taboe" is voor het „grote" toneel (de uitvoering onder auspiciën van 't Nut) maar zeker ruimte biedt voor het „kleine" ama teur toneel. Men is het er over eens, plaats met 40.000 inwoners, te wen sen overlaat en dan speciaal wel een behoorlijk toneel, waar stukken van enig formaat (wat betreft het spelers aantal) opgevoerd kunnen worden. Voorzitter Krudde: „Onze verlangens gaan niet direct uit naar een schouw burg. maar toch wel naar een zaal met behoorlijke voorzieningen voor spelers en een publiek van zo'n 200 man. Soest is daar beslist rijp voor en de zaal kan exploitabel gemaakt worden met muziekuitvoeringen, ten toonstellingen, lezingen filmvoorstel lingen enz. Het „Soester Applaus" zou er zeker vele malen per paar ge bruik van willen maken". Ook voor de vereniging heeft de heer Krudde (vroeger ook zelf verdienste lijk toneelspeler) enkele wensen. „Zo'n dertg leden, liefst waardoor wij ons repertoire kunnen uitbreiden. De betere zaal moet de belangstelling op voeren. terwijl wij van onze kamt kunnen zorgen voor op hoog peil staande uitvoeringen. Meer belang stelling betekent, meer inkomsten en meer inkomsten betekent meer moge lijkheden voor wat betreft de uit voeringen", aldus de heer Krudde. „Wij komen nu niet eens toe aan zgn. „kostuum-stukken", omdat we de kostuums niet kunnen bekostigen. Alles moet zelf vervaardigd of g< huurd worden, óók de hedendaagse kostuums (zoals van een sttwardes, een politieman enz.) die we zelf niet in onze gardaxóbe hébben. De kosten van huren zijn hoog!". Het is een soort vicieuze cirkel, klei ne zaal - weinig publiek - weinig in komsten, waar men doorheen .pro beert te komen met het opvoeren van de kwaliteit van de uitvoeringen. Regiseurs, spelers en bestuur hopen daar met „Oscar" al in te slagen. De tweede stap zou kunnen zijn, méér uitvoeringen. Minimaal drie in de (eigep) zaal, de onlangs geheel ge renoveerde toneelzaal van het ge bouw „Credo" aan de Julianalaan, maar daarnaast wil men gaarne op treden voor personeelsverenigingen, bejaarden enz.,niet alleen in Soest maar óók in omliggende gemeenten. Van het een moet het ander komen, waarbij het dn de aanvang zowel voor spelers als publiek wat behel pen Ss. In de zaal aan de Juliana- CJW 4-WZ 4: G. Smit, T. en F. Bun- nik, J. Broekhuyzen, L. Hilhorst, P. Hoek, C. Jongkind, J. van Doorn, A. Berkhout, W. Huijink, R. Brouwer, G. van de Munt en H. Demmers. VVZ 3-CSW 3: A. Smink, H. Poot, H. v. d. Baan, H. Engelse, A. v. d. Bree- mer, D. v. d. Bovenkamp, B. Vincent, J. Akkerman, C, Koopman, D. de Boer, H. Diemers, J. van Campen, D. v, Roo- zendaal en A. Kramer. WZ 5-CJW 5: J. van Ewijk, W. v. d. Meer, J. Brouwer, G. Kok, L. de Groot, W. Floor, F. v. Hornsveïd, J. Kampen, H. Kruiswijk, P. de Haan,, R. v. d. Riet, A. v, Wijk, A. v„ Neerbos en P. Voortjes. WZ 6-SDVB 5: H. Roetman. H. Beer- nink, A. van Herwaarden, G. Haage, J. Alberts, A. de Weerd, R. v. d. Veen, J. Hop, E. Zoetelief, H. Flapper, R. Kriele, P. Monnee, R. Schoonderbeek en J. Raadtgever. VVOG 6-VVZ 7: B. van Oordt, M. Vet- kamp, E. Beverwijk, J. Burmik, J. v. d. Mey, C. van Reijn, N. Mons, D. Duits, C. Stolwijk, J. Boekema, K. Blij- leven. H. v. d. Heuvel, M. van Ginkel, H. v. Velzen en P. v. d. Hoek. De 22-jarige J. A. uit Soest heeft omi voorlopig onbekende reden het voor spatbord van de personenauto van de heer W. D. in elkaar getrapt. De wa gen stond geparkeerd bij De Open Hof. D. deed aangifte en de politie,maakte proces-verbaal op. u -ie !ua 'n loau 'f'L :se§ 'gi iueia oi too 69 i»l L9 top •99 .'ajJV 'S9 tojn 89 Qq touitue[ 'iS top '9S *gg !jeedo pg luuaq 'z$ toeej}es 'ig lauuajue *og fjnad "st :sb8 'TU !>(OJ -£s Uxasfza '98 tojua-i -gg :uo;uy VS '.oAap "se '.Suun '88 'uie 08 '-^d QZ tohjn '9E :uiooj '\z tols 'ZZ 08 ie *6i :oa '8ï tods 91 !)jaus 'gi Ijooai 'Z\ luids 'oi toa "6 iiaqpaee g i-mp i !/*\au 9 :pueijai g toq g toSjo Z :iVV0IXH3A ■uui V8 UdojsaS gs luap Z9 toaa 08 '6L tou SL iioj 9L '01 -g 1 tuieeuaS -uee 'ZL "U '-Iouiuioa 99 topejes V9 fje -gg !jo -19 U; 09 ton '69 Uaiaepuau -aoj§ -gg toaq -gg *ig toA -6* topf 'if toq '9* :nu -gp VU lap 'SU luo 'zt !Sja -ou tol '68 Ipi '88 luwa 7,8 lafiaaui equajoj "28 '18 Iqa '08 toe '88 too 'IZ Ijunajp gg '.Tooaed -gg tot '\z luaj -JBAUaA 71 13s -91 IdBS -gx toe vi laa '81 Ixaf *ti Idsa 6 ISepsuip v toop 1 •1VVJ.NOZIHOH laan is de afstand van het toneel tot het publiek wel erg klein; de voor ste rij kijkt stijl omhoog, bij wijze van spreken. Daar moet het publiek wat „nemen". De spelers nemen dan graag, dat er bijvoorbeeld in de kleedkamers geen wastafels zijn en men zich moet behelpen met een em mer water. „We missen misschien wat achterban", peinst de heer Krudde. „Geen van de werkende leden is geboren en getogen Soester en heeft dus niet direct plaatselijke aanhang. Toch moet er ook in Soest ruimte zijn voor het amateur toneel. De gemeente waar deert ons streven met een subsidie. Wij van onze kant willen goed toneel brengen en hebben ons beleid daarop gericht. Er wordt straf gerepeteerd en alhoewel de gezelligheid daarbij niet uit het oog verloren wordt, zijn wij geen echte gezel 1 igheidsverendging Onder die condities was de heer La- zonder bereidt ons te regiseren", al dus de heer Krudde. Zaterdag 14 fe bruari hoopt „Soester Applaus" dat te tonen en de spelers en bestuur hopen ook dat het een begin mag zijn van méér uitvoeringen en de start van „goed amateurtoneel in Soest". Kostverlorenweg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 KENT U ONZE PRIMA NOG NIET? Tijdens het weekend direkt proberen ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wü verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Tijdens een bijzondere parochie-avond van dc Sint-Carolusparochie kon pas tor F. C. E. van Eijk behalve de leden van het oude kerkbestuur, de aftre dende oude parochieraad en de nieuwe parochievergadering, ook de vertegen woordigers van de Ned. Hervormde kerkeraad, de katholieke schoolraad en talrijke parochieanen welkom heten. De juiste persoon voor de installatie van de leden van de nieuwe parochievergadering ontbrak door de Rome-reis van dr. A. J. Vermeulen cn door aiekte van deken Koertshuis van het deke naat Zeist. Door 't voorlezen van de benoemings brief van de vicaris-generaal dr. A J. Vermeulen, werden de leden van de parochievergadering door pastor F. C. E. van Eijk, als deservitor van de bis schop geïnstalleerd. Het zijn de dames W. A. G. Bus, H. P. Lensink, J. de Klerl-Leyenhorst, J. M. J. Putten en Weerdesteijn-Wisman en de heren A. P. van Breukelen, J. G. J. van Houtert, J. A. M. van Tol, W. A. M. van Werkhooven, G. C. van Assurn, P. Groot, W. H. van Kempen, A. J. Schuiling, G. C. J. Wirtz, H. Wijn en M. v. d. Wijst. Tot de definitieve op richting van de r.k. schoolraad is er nog één vacature. Opbouwfunctionaris van het bisdom Op duidelijke wijze gaf drs. B. J. J. Godding van het „Albertnum" in Nij megen een uiteenzetting van de ver antwoordelijke taak van een parochie vergadering, die een open oog en oor moet bezitten voor wat er leeft in een parochiegemeenschap. Sinds enkele dagen is het beheer van de cafetaria „Nieuwerhoek" aan het Nieuwerhoekplein overgegaan in andere handen. Rob Eggenkamp zwaait er nu de scepter en hij heropende zjjn bedrijf» dat een grondige opknapbeurt onderging» begin deze week. Zelden zijn er bij een receptie zoveel bloemstukken van belangstellenden vrienden, collega's en zakenrelaties binnengedragen, als daar het geval was. er was nauwelijks meer plaats om het glas neer te zetten, dat veel vuldig geheven werd „op de toekomst". Rob Eggenkamp is een gediplomeerd kok met veeljarige ervaring in de ho- reca-sector. Hij is ook in het bezit van enige andere horeca-diploma's en dat alles waarborgt een prima leiding van een uitstekend vakman. Uiteraard kan men specialiteiten ver wachten zoals bijvoorbeeld schaslik. trio-ballen en een beste saté.- Wie ooit in Amsterdam een broodjeswinkel be zocht zoals „Broodje Dobben" of „Broodje van Kootje", weet wat het betekent als Eggenkamp zich ook spe cialiseert in „belegde broodjes". Voor lopig begint hij met zestien variaties. Voor de liefhebber en de kenner en allen die er nog nooit mee kennis maakten, wordt een „stop" bij de ca- fétaria een „herkenning" of „beleve nis", die gevolgd zal worden door een „trouwe klandizie". Tydens de jaarlijkse januari-feestavond van de vrijwillige brandweer, heeft burgemeester mevrouw Corver in de brandweerkazerne de bevordering met terugwerkende kracht tot 1 januari bekendgemaakt van de ondercommandant, adjunct-hoofdbrandmeester eerste klas A Timmer, tot hoofdbrandmeester. In zijn welkomswoord vroeg comman dant J. F, Groart eerst een minuut stilte voor het in december overleden buitengewoon lid B. J. Buxtorff, die meer dan 40 jaar lid van de brand weer was. De heer Groart bedankte het gemeentebestuur voor de mede werking en het vertrouwen in 1975. De dank gold ook de vrouwen van de vrij- Hoofdbrandmeester A. Timmer. willigers, die hun man soms op de meest ongelegen momenten moeten missen. Een voorbeeld daarvan was de stormnacht van 2 op 3 januari. Hij maakte bekend, dat de voorzitter van de brandweervereniging, de heer R. E. H. Buss, vorig weekend in het Duitse Kevelaar is onderscheiden. Dis-s trictsbrandweercommandant Schwart- ges speldde de heer Buss de medaille op voor het bevorderen van de inter nationale brandweercontacten. Dezelf de onderscheiding kreeg eerder al de heer Groart. Voorzitter Buss zei later in een toespraak, dat de contacten met de brand weer in het bedevaartsstad je Kevelaar vooral ook in het teken hadden gestaan van het reddings- en het hulpverleningswezen. Burgemeester mevrouw Corver prees de vrijwilligers voor hun grote inzet, op welk tijdstip die dan ook werd ge vraagd. Tijdens een bezoek aan de kazerne op de ochtend na de storm nacht, had zij zelf geconstateerd op hoeveel plaatsen de hulp van de brandweer werd ingeroepen en met welk enthousiasme de vrijwilligers zich bijna onafgebroken hadden inge zet. Voorzitter Buss zei in zijn toespraak, het zeer op prijs te hebben gesteld dat het gemeentebestuur in het overleg met de brandweer over de inmiddels in werking getreden nieuwe rechtspo sitieregeling zoveel begrip had getoond voor en medewerking verleend aan het aanpassen van deze regeling aan de bestaande situatie; een brandweerver eniging en een brandweer korps. Hij wenste iedereen een gelukkig 1976 „in 'n nieuwe stijl, maar in de oude sfeer". Daarna konden de leden en hun dames genieten van een cabaretprogramma, verzorgd door het gezelschap Ton van Engelen uit Waalwijk, dat later op de avond ook voor de dansmuziek teken de. Wethouder J. J .Ebbers is verhinderd maandag 19 januari spreekuur te hou den. Cafetaria „Nieuwerhoek" even voor de feestelijke heropening. Foto Herman van Dam BURG. GROTHESTRAAT 30 SOEST - TELEFOON 02155-18046 Doordat enige deelnemers(sters) van de vaste kern van klaverjassers van VVZ maandagavond verstek lieten gaan voor de vijfde klaverjaswedstrijd was het juiste getal toch nog acht en zestig, zodat van een geslaagde wed strijd kan worden gesproken. De totaal uitslag werd: 1. Frans van Nieuwburg, 5539 p.; 2. Mevr, E. Stol wijk, 5441 p.; 3. G. Haage, 5405 p. 4. H. Post sr., 5377 p.; 5. D. Elderman, 5289 p.; 6. J. Stigter, 5255 p.; 7. Mevr. 5. Brouwer-van Kooij. 5243 p.; 8. E. Klompenhouwer, 5164 p.; 9. Mevr. A. Strietman-Veenkamp, 4978 p.; 10. Jan Brouwer, 4934 p.; 11. A. Huijting, 4926 p.; 12. R. v. d. Veen, 4905 p.; 13. Mevr. van Tricht-de Rooij, 4885 p.; 14. Th. van Kooij, 4865 p.; 15. W. A. van Grol, 4818 p.; 16. Mevr. A. Haage-Groenhuis, 4812 p.; 17. J. Strietman, 4804 p.; 18. R. M. van Westland, 4779 p.; 19. B. Hilhorst, 4748 p.; 20. A. W. Brouwer, 4709 punten. De troostprijs was ditmaal voor de kampioene van vorig seizoen, mevr. N. van Hornsveïd, met 3583 punten. De voorzitter van de evenementen- commissie, de heer C. Stolwijk, deelde mede, dat op vrijdag 23 januari a.s. in Honsbergen, een klaverjastournooi zal worden gehouden. Hiervoor gaven zich spontaan zestien dames en heren op, Na een korte historische uiteenzetting van het kerkbesturen (sinds 1853 door de heer Luyf aangevuld) door een pas tor (herder) tegen wiens eenzame schouders de kudde (gelovigen) aan leunde, kwam drs. Godding tot het nieuwe pastorale beleid, waarbij de parochiaan zich kon uiten in een pa rochieraad. Maar deze parochieraad vormde wel een klankbodem en kon de nodige informatie verstrekken, maar miste de beslissende bevoegd heid, die alleen aan het kerkbestuur was voorbehouden. Volgens het Nederlandse rechtsbestel kon men kiezen voor een stichting, maar meer nog sprak de vorm van de parochie als vereniging aan. De nieuwe parochievergadering vertegenwoordigt die parochie vormt de representatie van die katho lieke gemeenschap en moet zelf komen tot het kiezen van 'n parochiebestuur, (12 januari) die de beslissingen gaat nemen in nauwe samenwerking met de parochievergadering. Het bestuur behoeft beslist niet de „ideeënbron" te zijn, maar dient te zorgen voor communicatie en heeft naast een co- ordinerende functie, zodat alles tot zijn rechft komt vooral ook een inspi rerende taak. Die taken liggen op het terrein van de verkondiging (de overdracht van het geloof), de liturgie, (de expressie van het vierend samenzijn) en de diaconie, de taak als christen gemeenschap in dienst van de medemens. Dr. Godding wees er tot slot op dat een ieder een nieuwe rol gaat vervul len en dat men tot samenspel moet komen met de andere rollen en dat men elkaar de tijd moet gunnen om die rollen te leren en elkaar behulp zaam te zijn door positieve kritiek en van tijd tot tijd eens balans op te ma ken van hetgeen bij de verschillende taken tot stand is gebracht. „Van een kleine vonk komt een groot vuur' De heer Th. G. H. Visser, voorzitter van de oude parochieraad en lid van het kerk-schoolbestuur, sinds kort verhuisd naar Den Haag wees op de fijne tijd, waarin de parochieraad had gewerkt om na een proefjaar gestalte te geven aan de nieuwe vorm. Het motief, liefde voor de Kerk en de me demens had daadwerkelijk als een vonk geleid tot het grote vuur. Met de hartekreet „Menslief, ik hou van je" nam hij afscheid van de oude leden van de parochieraad, die gedurende korte of lange tijd hadden meegewerkt voor de gemeenschap: de dames Da- men, Jasperse, Lensink, Van Beckum, Van Putten en de heren Pas, Niehoff- Werning, Van Basten en de Wildt. Na eerst zichzelf ontslagen te hebben als voorzitter van het oude kerkbe stuur richtte pastor Van Eijk vele woorden van dank aan zijn medebe stuurders, de heren Th. G. H. Visser, de grote promotor van de nieuwe be stuursvorm en in het bisdom gepre zen om zijn ontwerp-reglement dat tot voorbeeld van andere parochies kan worden gesteld; de heer J. A. Luyf, de dragende en centrale figuur van het kerk-schoolbestuur, die enorm veel tijd, energie en liefde had gege ven aan zijn dubbele functie van se cretaris-penningmeester, gedurende 'n ontelbaar aantal jaren. Reeds bij zijn zilveren „kerkmeesterschap" was hij al kerkelijk onderscheiden. Niet zo zeer op de voorgrond waren getreden de heren H. J. Tammer en J. van Putten, maar ook zij behoorden tot de „kerkmeesters" doorkneed in het vak, waar de pastor alleen maar heel erg blij was geweest. Met het voorlezen van de „dankbrief" van Bernard, kardinaal Alfrink werd( het oude kerkbestuur eervol ontslag verleend voor het wijs beleid, waar mee de parochiële goederen waren be heerd. Namens de parochie ontvingen de „kerkmeesters" het pas verschenen boekwerk „Antwoord" en hun dames een bloemstuk je. Na een dankwoord van de heer Luyf, die het een moment van ontroering noemde, volgde een gezellige receptie, waarbij woorden van dank, geluk- en nieuwjaarswensen op hartelijke wijze werden geuit op deze bijzondere pa rochie-avond. Posta-SEC: H. Kramer, P. Hartman, J. en T. Luytelaar, D. en D. v. d. Broek, G. v. d. Bovenkamp, T. van Zanten, M. Voskuilen, B. Roedelof, H. van Es sen, J. Kuyvenhoven en T. Stalenhoef. Zuidvogels 2-SEC 2: R. Epskamp, G. van Embricqs, P. v. d. Brakel, C. Wals, W. Leegwater, J. Paauw, D. Elderman, A. Verwey, P. van "Willigen, V. Witte, J. Schouten, F. Noppen en G. de Beer. Chefana 5-SEC 3: J. v. Gorp, F. Flohr, Brandeburg, G. v. d. Broek, K. Vink,, Bitterling, G. en E. van Alphen, Kel derman, Looman. J. Kattee, J. Lina en W. van Lujdelaar. SEC 4-Rood Wit 6: Van Vliet, van der Schagt, Piepenbroek, Van Fulpen, Bon- gers. Beier. Hodde, F, Schagen, De Bruin, L. Hop, Verhey, IJsseldijk, De Boer, Spanjer, H. Knol en Paptist. VERMIST 27 december 1975: kater, groot, wit, zwart „valletje" op voorhoofd, zwarte vlek op kop overlopend naar staart over rug; Pater, Celebesstr. 9, Baarn, tel. via Penris, De Meern, 03406-2710, 31 december 1975: reu, wit/bruin, glad- harig, klein, krulstaart, manke voor poot, 12 jr., „Kuifje"; Hilhorst, Kerk- pad Zz 41, tel. 13061. 3 januari: reu, bastaard teckel, zwart/ bruin, 3 jr„ groene halsband met ra- bies-penning, „Tekko"; Van der Vel den, Madurastraat 20, Amersfoort, te lefoon 033 - 15158. 6 januari: kater, zwart, witte plek on der de kin. pas gecastreerd, 9 mnd; „Floris"; Dobbe, P. C. Hooftlaan 29, tel. 12995. 7 januari: kater, grijs/wit, witte poot jes en witte kraag, gecastreerd, 7 jr„ „Muis"; weggelopen van de Vinkenweg in Soest; Van den Berg, Javastraat 1, Baarn, tel. 02154-7204. 8 januari: reu bastaard Duitse Staan der, bruin/wit, hap uit oor, 11 jr. „Lus ter",; Van der Spek, Kamperfoeliestr. 47, tel. 17431. GEVONDEN 11 januari: reu, bastaard, zwart, glad- harig, klein, tiporen, 2 jr.;reu, bastaard Dalmatiner, zwart/wit, oud; (Mecklen- burglaan); 11 januari: katje, zwart/wit, (Open Hof Veenbesstraat) 12 januari: poes, lapje, bruin/wit/zwart, (Veen); Al deze dieren: Dierentehuis, KI. En- gendaalweg, tel. 13583. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dieren asiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nr. 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huis dier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel doorgeven of aan telefoon 10667? Voor bevolkingszaken, zoals paspoort- aanvragen, rijbewijs vernieuwen, aan geven geboorten, militaire zaken enz. kan men niet meer in het gemeente huis terecht Hiervoor dient men zich nu te vervoegen in het pand Var» Weedestraat 11, het voormalige pand van de Ned. Middenstandsbank, Begin maart staat de eerste wedstrijd gepland van het Cross Team Soest. Op de zesde van die maand wil men beginnen met de competitie. Mor genavond, vrijdag 16 januari wordt in De Rank een feestavond georga niseerd. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan 1.R. Wijmenga, Dr. Rupertlaan 7 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een bungalow op een terrein ge legen aan de Ir. Menkolaan, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3660 ged. 2. PUEM N.V. te Utrecht, ten behoeve van het bouwen van twee hoogspan ningsruimten op een terrein gelegen aan het Zeisterpoor, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, num mer 3172 ged. 3. R. J. van de Zee, Acacialaan 11 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een bungalow aan het Claroen- stekerpad. kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nummer 6814 ged. 4. G. Spierenburg, Colenso 115 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een bungalow met garage op een terrein, gelegen aan de Insp. Schreuderlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3660 ged. 5. T. Lanz, Veenbesstraat 716 te Soest, ten behoeve van het bouwen van 6 woningen op een terrein gelegen aan het Claroenstekerpad, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, num mer 6814 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 16 januari 1976 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voor noemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, ter inzage. Soest, 14 januari 1976. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haatten Vanavond, aanvang 20.15 uur, spreekt in gebouw De Open Hof (en niet in de bibliotheek) Prof. Dr. Anthonie Stolk voor dc leden van 't Nut. Zijn met dia's geïllustreerde lezing zal gaan over hoe dieren en mensen hun gedrag aan passen, teneinde als biologisch soort te overleven. Prof. Stolk is een autoriteit op dit ter rein; van zijn hand verschenen een groot aantal boeken met reisbeschrij vingen en studie over diersoorten. Aanpassing van diersoorten teneinde de overlevingskans voor de soort te waarborgen, is een primaire eis in de. levende natuur. Minder goede oplos singen en aanpassing werden in de| ioop der tijden door selectie geëlimL neerd. De gedragsaanpassing zal on der andere worden gedemonstreerd bij insekten, vissen en vogels. Ook de mens heeft gedragsaanpassing nodig; signaleren daarvan zal een ui terst boeiende en nuttige zaak zijn voor de bezoekers van dit eerste NUT- evenement in 1976, X.

Soester Courant | 1976 | | pagina 5