Commissie van voorbereiding M'76 denkt zelfs aan uitbreiding hallen Soester zakenkring 25 jaar Ziek of niet ziek? Soester gemeenschap spoort aan enquete in te vullen WZ trekt zich niets aan van de favoriete „Vogels" „Deskundigen bij elkaar zijn een gevaar voor de samenleving" maaswinkel U kunt niet alles weten Agenda Soester Gemeenschap S0ESTERBERG Deskundige Winkelaar in „Proest": Diefstallen V oetbalbestuurders gaan praten met raadsleden Jeugddienst „Emmakerk" Van de trap gevallen Openbare schennis VVD-kamerlid Scherpenhuizen spreekt in Soest Gevonden voorwerpen Oude diefstallen opgelost Jeugd op vernieltoer 46 P.V.'s voor verkeersovertredingen Twee gewonden door liet verkeer Langdurig arbeidsverzuim Veel „maatschappelijke" stoornissen Klaverjastoernooi in Honsbergen Inbraak met een buit van 600 gulden VVD-ers niet gelukkig met vragenlijst „Op 't Hoogt" Vleesverkoop Ledenvergadering afdeling Soest van de VVD WZ speelt a.s. zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd Parochievergadering kiest parochiebestuur Open gesprekavonden Avonden in het Dienstencentrum Bromfietser zag lantaarnpaal niet Voorman-tuinman Van Trigt met pensioen Soester Courant van donderdag 22 januari 1976 ►•Een groep deskundigen by elkaar z\jn een gevaar voor de samenleving", was één van de door Piet Winkelaar geponeerde stellingen die h(j in het politiek- café Proest kreeg te verdedigen. Winkelaar deed dat door te wijzen op bij voorbeeld de defensie-deskundigen van de politieke partijen in de Tweede Kamer, die samen besluiten dat er niet bezuinigd kan worden, terwijl de re gering dat wel moet en ook wil. Geen pasklaar antwoord had hij op de vraag hoe de wereld er dan uit zou zien zonder de inbreng van de deskundigen. Hij noemde dat een cruciale vraiag, maar bleef een duidelijk antwoord schuldig. Redelijk was de belangstelling, ook van de andere plaatselijke politieke partijen, voor het café „Proest" dat dinsdagavond in de koffiekamer van restaurant d'oude Enghe gehouden 1 dan bllsklaan 35 aoaat tal. 13901 of 14550 MACHTIG EIKEN PUURHAXUUft Zaterdags geopend van 10-17 uur Mevrouw J. M. G. (36) deed aangifte van diefstal van haar wandelwagen. Zij plaatste deze op de tweede galerij van 'n flat aan de Smitsweg en kwam een uur later tot de ontdekking dat de wagen door een onbekende was meegenomen. Het is een blauw met witte wagen met een roodgeruite bin nenzak. De 16-jarige G. A. H. kwam bij de politie vertellen dat zijn groen leger- jack gestolen was. Hij hing het kle dingstuk in de garderobe van de bar De Kluis. De heer H. M. van H. (20) deed aan gifte van diefstal van zijn personen auto. Hij parkeerde de wagen 's avonds om half negen bij de villa De Paltz. Twee uur later was het voertuig ver dwenen. Het is een lichtgroene Re nault 8 met een donkergroene motor kap, De voorzitters van de Soester voetbal verenigingen, met uitzondering van WZ, gaan met de vertegenwoordigers van de plaatselijke politieke partijen spreken over zaken rondom de sport. Zij willen de gemeenteraadsleden in het bijzonder hun visies duidelijk ma ken op de sportbemoeienis van de ge meente, het functioneren van de plaat selijke sportstichting en de zetelverde ling c.q. de vertegenwordiging van de diverse sporten in het bestuur van de sportstichting. Het gesprek zal waarschijnlijk op woensdag 11 februari plaatsvinden. WZ houdt zich afzijdig omdat men geen behoefte aan het gesprek heeft en men tevreden is over de (sport)gang van zaken in de gemeente. Aan staande zondag 25 januari is er weer een jeugddienst in de „Emma kerk". Het thema is: „God is ge ïnteresseerd in jou". Spreker is drs. G. S. Alma. De muzikale medewer king zal worden verleend door het jeugdkoor „Amicitia" uit Laren. Na de dienst is er gelegenheid om nog wat na te praten bij een kopje koffie. In een winkel aan de Van Weedestraat viel mevrouw J. E. W.-D. (42) van de trap doordat de hak van haar laars brak. Zij kwam met haar hoofd onge lukkig tegen de leuning terecht en bleef bewusteloos liggen. Met de am bulanceauto werd zij naar het zieken huis Zonnegloren gebracht. werd. Proest had Winkelaar uitgeno digd als deskundige op het gebied van de inspraak in het algemeen. Winke laar was als opbouwwerker werkzaam geweest in de kop van Noord-Holland en had daar veel te maken met in spraak. Hij noemde inspraak een gevolg van het verlangen om invloed uit te kun nen oefenen op het beleid en dat dan naast de gekozen vertegenwoordigers. Veelal was de afstand tot die gekoze nen te groot. Mensen moeten mogelijk heden hebben hun toekomst te bepa- en op velerlei terrein. Winkelaar beperkte zich deze avond daarna tot de inspraak bij Ruimtelijke Ordening en bij het welzijn. Welzijn was naar zijn mening een evolutie van het charitatieve weldoen maar het nu meer aanvaarde algemeen welbevin den. Op het gebied van welzijn be stond zijns inziens geen deskundig heid; sterker deskundigheid zou het welzijn uithollen. Alleen de mens zélf was deskundig; ieder moest zijn eigen welzijn tot ontplooiing brengen. Wat de inspraak procedures bij ruim telijke ordening betrof, citeerde vVin- kelaar een fors aantal eminente des kundige geleerden. „Inspraak moet ge zien worden als het verbeteren van de kwaliteit van het overheidsbeleid"; „inspraak moet zijn een georganiseeid proces in een vroegtijdig stadium mei een representatief deel van de bevol king. Aan hen moet de mogelijkheid verleend worden te discussiëren over het beleid met het doel invloed te kun nen uitoefenen op de uiteindelijke be slissing"; „inspraak mag niet zu mee praten en me'-r niet"; „inspraak moet uitgaan van de mogelijkheden van mensen en niat van wensdromen van piannenmake ;-s Na een korte pauze werd onder leiding van oud-raadslid Harry Jonker in rus tige sfeer gediscussieerd, waarbij och soms plaatselijk situaties aan de oide kwamen. Eens werd men het min of meer dat de bevolking zelf de inspraak procedure moet bepalen, maar waar de inspraak moet beginnen een heei proces is, dat zich nauwelijks vooraf laat bepalen. Ten overstaan van drie meisjes in de leeftijd van 14 en 15 jaar heeft een on bekende man op de Verl. Talmalaan openbare schennis der eerbaarheid ge- Op de Soesterbergsestraat deed een donker uitziende man hetzelfde ten overstaan van een bewoonster van een daar staande woning. De man ver scheen aan de achterkant van het huis. SOESTERBERGSESTRAAT 2 A.s. maandag 26 januari, aanvang 20.15 uur, zal het Tweede Kamerlid voor de WD drs. J. F. Scherpenhuizen in de zaal bij de Emmakerk aan de Regen- tesselaan spreken over de onderwer pen: Ruimte - Ordening en Beheer. De avond is openbaar en iedereen is wel kom. Bij de politie werden de navolgende vorwerpen als gevonden aangegeven: bankbiljet, fietstas, damesportemon nee, das, briefopener, pullover, hoed, damesfiets, herenhorloge, gereedschap- kist, gouden jongenskopje en porte monnee met inhoud. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het bureau van politie iedere woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen te verkrijgen. Door de rijkspolitie te Amsterdam werden gehoord de 19-jarige A. L., de 22-jarige A. W. B. en de 21-jarige A. M. T. alle drie uit Weesp afkomstig, in verband met diverse overtredingen. Zij bekenden op 27 september van het vorig jaar 'n radiocasetterecorder en op 25 oktober een personenauto gestolen te hebben in Soest. Drie knapen, J. de J. (15), A. J. van Z. (15) en A. B. (17), werden door de po litie aangehouden in verband met door hen aangebrachte vernielingen in de bergruimte van een flat aan het Van de Veldeplantsoen. Pas vernieuwde deurkrukken werden door de jongens weer afgebroken en bovendien ver nielden zij een deurslot. De politie gaf hen een schrobbering en de ouders krijgen de rekening te betalen. Voorwerpen van tin en nikkel kunnen niet tegen koude en zijn eveneens niet bestand tegen vocht. Niet regelmatig in gebruik zijnde voorwerpen moeten worden ingewreven met vaseline. Zoute groenten hebben weinig voe dingswaarde, u moet ze dus eten ge- gecombineerd met andere groenten. Wentel visgehakt voor het braden even door paneermeel, hierdoor voorkomt u het onaangename vastkleven aan de pan. Op dit moment is ruim 75 van de expositieruimten voor de Manifestatie '76 reeds volgeboekt. Daarnaast heb ben verschillende Soester bedrijven optie voor een bepaald aantal vierkan te meters gevraagd. Ofschoon de ten toonstellingsoppervlakte in '76 al gro ter is dan in '74, overweegt de commis sie van voorbereiding de hallen uit te breiden. Zonder dat een bewuste benadering van potentiële deelnemers heeft plaats- In besloten kring met leden en genodigden viert de Soester Zakenkring zater dag a.s. in het Restaurant van het Soester Natuurbad, het 25-jarig bestaan. De kring is in wezen voortgekomen uit een Soesterbergs initiatief, waar de heren Schotel, Kochheim, Speek en Kruyff het idee van een Soesterbergse fabrikantenkring ontwikkelden. Hun eerste aktiviteit was een expo sitie van hun gezamenlijke artikelen in restaurant „Het Zwaantje". Het suk- ses was dermate dat zij besloten el kaar regelmatiger te ontmoeten. Nog enkele andere fabrikanten wer den benaderd en zo ontstond met de heren Korff, Beaumal en Hoegen Dijkhof de Soesterbergse fabrikanten kring. De kring had aanvankelijk meer het karakter van een sociëteit dan van een vereniging, maar naar mate er meer leden toetraden, veranderde ook het karakter van de zakenkring. Men heeft zich altijd ten doel gesteld een bijdrage te leveren tot het ver krijgen van een goed leefklimaat in Soest en daartoe werd al in 1953 een „lijst van eisen" samengesteld. Daarop kwamen ondermeer voor een sporthal, sportterreinen, een beter zwembad, een ziekenhuis, een technische school, een middelbare school en één of meer dorpshuizen. Veel ervan werd verwe zenlijkt. Ook op ander terrein was men ac tief; zo draagt men .zorg voor de weg- wegbewijzering naar het industrieter rein, de jaarlijkse bed rij fssportcom pe titie en heeft men PVO een beetje op de been geholpen indertijd. De heer A. H. Hoegen Dijkhof voorzitter en de kring telt momenteel ruim honderd leden. In de afgelopen week deelde de politie 46 bekeuringen uit voor 18 verschil lende verkeersovertredingen. 8 Daar van betroffen door rood licht rijden; 6 parkeerverboden; 5 overschrijden van de maximum snelheid; 4 links par keren; 3 verkeerd voorsorteren en drie fietsen zonder licht. Twee bromfietsers reden zonder helm; 2 bromfietsers trokken 'n wielrijder en 2 fietsers re den met losse handen; 2 automobilis ten negeerden het stopbord op een kruising en 2 autobestuurders negeer den een inrijverbod. Verder één voor gevaarlijk portier openen; voor een gladde band; voor gevaarlijk inhalen in een bocht; voor het rijden met een bromfiets op het fietspad; voor het overschrijden van de doorgetrokken witte streep; voor overbelading van een vrachtwagen en voor het niet voe ren van een kentekenplaat. gevonden is de animo groot. Een en an der betekent dat de M'74 'n suces was en dat een juiste formule is gekozen. Over niet al te lange tijd zullen de in oranje (vorige manifestatie „groen") uitgevoerde affiches in Soest de men sen attenderen op de van 17 tot en met 25 september durende tentoonstel ling^ Ook zullen weer suikerzakjes, stickers, bijsluiters e.d. verspreid wor den. Temidden van de vele deelnemers ont breken - maar men mag nu nog niet van ontbreken spreken - de volgende branches: drogristerij, parfumerie, reisbureau, rijwielen en mode. De Wiso en de twee bedrijven Maas winkel en Steitner gaan gedurende de openingsdagen twee kindermidda gen verzorgen. Over het „buitengebeuren" valt op dit moment nog weinig te zeggen. Wel zijn hier en daar oriënterende ge sprekken geweest. Op de Nieuweweg nabij de Eigendom weg, werd de fietsende mevrouw M. J. V.-B. (62) aangereden door de fiet sende Turk E. G. (19). Mevrouw V. werd met een hoofdwond en een bek kenfractuur per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op de Laanstraat kwam de bromfiet ster mevrouw A. W. (41) uit Hilversum te vallen, toen plots een voetganger, de 26-jarige R. G. van G. uit Amster dam, het rijwielpad op liep. Mevrouw W. klaagde over hoofdpijn en werd voor observatie in het zieken huis Zonnegloren opgenomen. Langdurig ziekteverzuim wordt in ons land meer en meer een normaal ver schijnsel. Jaarlijks komen ongeveer 50.000 nieuwe patiënten in de WAÖ, de wet die een langdurig zieke werknemer een uitkering garandeert welke by maximale arbeidsongeschiktheid 80 van het laatstverdiende loon bedraagt. Het gaat hier om mensen, die reeds langer dan één jaar ziek zijn. Het eerste jaar vallen zy immers onder de ziektewet. De WAO is één van onze duurste sociale verzekeringen geworden, waarvoor steeds hogere premies moeten worden betaald. Geen wonder dat in ons land het onderzoek naar de oorzakelijke faktoren bij langdurig arbeidsverzuim thans snel op gang komt. Uit enkele publikatles in het vaktijdschrift „Sociaal Maandblad Arbeid" kan worden afgeleid dat de medische kontrole en bege leidingsapparaten van de bedrijfsverenigingen, die de WAO moeten uitvoeren thans overvoerd worden met gevallen van arbeidsverzuim t.g.v. niet-medische doch primair „maatschappelijke" stoornissen. bijvoorbeeld dat in het grootste deel van de beroepsprocedures het beroep ongegrond werd verklaard en betrok kene arbeidsgeschikt werd geacht. Desondanks bleek bij een enquête onder de huisartsen van de betrok kenen dat circa 2/3 ook na deze uit spraak nog veel verzuimde. Niet aan te nemen valt, dat al die goedgekeurde maar nochtans geregeld „zieke" werknemers aanstellers of werkschuwen zijn, al is die kategorie hier zeker vertegenwoordigd. Wat moet er nu met deze mensen gebeuren? In het „Maandblad Sociale Arbeid" wordt gekonstateerd dat het huidige systeem van verzekering te gen inkomstenderving door ziekte en invaliditeit vanuit het oogpunt van het streven naar beperking van het arbeidsverzuim geen adekwate opvang biedt (in 62 van de gevallen niet!). Konstateringen Andere konstateringen: uitsluitend fi nanciële kompensatie bij langdurende ziekte- of invaliditeit werkt meestal invaliderend inplaats van revalide rend. Dit geld speciaalten aanzien van de gevallen waarin de oorzaak tot ziekmelding voor het belangrijkste deel is gelegen in psycho-sociale fak toren (32 van de gevallen in het genoemde onderzoek). Helaas beschik ken noch de bedrijfsverenigingen noch het medisch adviserend apparaat van de Raden van Beroep over voldoende hulpmogelijkheden om de noodzake lijke revaliderende of resocialiserende opvang en begèleiding van deze ge vallen te realiseren. Omdat deze hulpmogelijkheden ontbreken, kan het gezond funktioneren van de patiënt niet worden bevorderd. Een probleem is ook nog dat er een groot aantal bedrijfsverenigingen zijn die onderling verschillende opvattin gen hebben over een kontrolerende, c.q. begeleidende taak bij het ar beidsverzuim. In het „Maandblad Sociale Arbeid" wordt tenslotte ge konstateerd dat door de bestaande struktuur van de sociale verzeke ringswetten tegen ziekte en blijvende arbeidsongeschiktheid en de daarbij behorende beoordelingsprocedure een ondoelmatig gebruik wordt gemaakt van de schaarse middelen en man kracht op het gebied van de gezond heidszorg. Daarom wordt het de hoogste tijd dat in deze struktuur en procedure verandering wordt ge bracht. Ziek en toch geen medische afwijking Het zijn heus niet allemaal long- of hartpatiënten, die in de WAO terecht komen. Bij zulke patiënten is de diag nose meestal op vrij eenvoudige wijze te stellen en kan de kontrolerend me- dikus zonder veel moeite aantonen dat hier sprake is van ziekte in de zin van de wet. In het „Maandblad Sociale Arbeid" wordt aan de hand van een analyse van ruim 300 keu- ringsgevallen echter aangetoond, dat talrijke mensen zich ziek melden, zon der dat er een duidelijke organische afwijking gevonden kan worden. Nog ingewikkelder wordt het wanneer ook geen duidelijke psychiatrische afwij kingen bij deze gevallen worden aan getroffen. In liefst 32 procent van de onder zochte gevallen bleek noch van een duidelijk organische noch van een duidelijk psychiatrische afwijking sprake, zo bracht dit onderzoek aan het licht. In liefst 20 van de ge vallen was er zelfs sprake van on eigenlijk gebruik, c.q. misbruik van de sociale verzekeringswetten tegen ziek te en invaliditeit (ziektewet of WAO). In 10 van de gevallen was reeds bij de aanvang van de werkzaam heden te voorzien geweest dat deze vroeg of laat tot lichamelijke of gees telijke overbelasting zouden moeten leiden. De indruk bestaat, dat heel wat pa tiënten verzeild zijn geraakt in sociale konfliktsituaties en daardoor hun werk gaan verzuimen. „De verzeke- ringsgeneeskunde komt in een steeds groter aantal gevallen te verkeren in de positie van scheidsrechter in socia le konfliktsituaties, de behandelende en adviserende specialisten gaan zich steeds meer misbruikt voelen omdat zij hun kennis en kunde voornamelijk moeten aanwenden om aan te tonen dat er geen sprake is van ziekte in de zin van de wet", aldus het „Maand blad Sociale Arbeid". Geen goede opvang Een probleem van de eerste orde is dus dat zich talloze mensen ziek mel den bij wie geen duidelijke medische afwijkingen kunnen worden vastge steld. Dat wil niet zeggen dat deze mensen stuk voor stuk dan maar ar beidsongeschikt worden verklaard. Bij een voorlopige analyse van 272 keu ringsrapporten, vervaardigd door de Raad van Beroep te Haarlem, bleek Op veler verzoek organiseert de bewo nerscommissie van Honsbergen voor de tweede maal in dit winterseizoen een klaverjastoernooi in het diensten centrum van Honsbergen. Tot de deelnemende verenigingen be horen ditmaal: de reserve-politie uit Soest, de PTT. de voetbalvereniging WZ en een team uit Honsbergen. Het toernooi wordt gehouden op vrij dag 23 januari, aanvang 20 uur. Even als vorige maal heeft de commissie voor prachtige prijzen zorg gedragen, In een woning aan de Prins Hendrik laan sloegen onbekende inbrekers een goede slag. Zij verdwenen met een buit die een waarde heeft van onge veer 6000 gulden. Toegang tot de wo ning verschaften zij zich door het for ceren van een raam aan de zijkant van het huis en ze verdwenen, na de gehele woning doorzocht te hebben, met een schilderij, een reproduktie, een paar gouden oorbellen en een ver zameling munten. Evenals veel meer Soesters, zijn ook WD-leden niet erg gelukkig met de in het gemeentelijk voorlichtingsblad Op 't Hoogt afgedrukte „korte" vragen lijst. De bezwaren zijn voornamelijk gericht tegen de vraagstelling. Het bestuur van de afdeling Soest ad viseert haar leden evenwel toch maar de vragen te beantwoorden, zodat er een globaal beeld van wensen en op vattingen kan ontstaan, en zij spoort de leden aan gebruik te maken van de mogelijkheid bij vraag 21 om commen taar te geven. Zaterdagmorgen 9 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 100. Ir. Ernst Holtrop, voorzitter van de vereniging De Soester Gemeenschap, spoort ieder aan de enquete uit het gemeentelijk voorlichtingsblad „Op 't Hoogt" in te vullen. Hy is van mening dat minstens een even groot aantal formulieren ingezonden moeten worden als indertijd bezwaarschriften tegen het plan Zui- dereng werden ondertekend. Dat waren er 4000. „Als er niet tenminste evenveel vra genlijsten beantwoord worden, moeten we ons schamen", aldus de heer Hol trop, die meent dat de tijd van de re presentatie-democratie voorbij is. „Representatie zonder participatie is, althans in Soest, voorbij", zo consta teert hij en hij noemt in dat verband de maand juni van het vorig jaar van historische betekenis. Het protest toen was niet alleen gericht tegen het plan, het was vooral gericht tegen een wijze van regeren". Hij zegt verder dat niemand zich moet generen om vragen uit de enquete on beantwoord te laten en liefst geen ant- word te geven op die vragen die over zaken gaan waarover men geen me ning heeft. Ook de heer Holtrop vraagt vooral ge bruik te maken van de mogelijkheid bij vraag 21 om kommentaar te leve- Donderdag 5 februari a.s. wordt in de zaal van restaurant Soesterduinen aan de Soesterbergsestraat de ledenverga dering gehouden van de afdeling Soest van de VVD. De agenda telt de ge- bniikelijke jaarverslagen van secreta ris en penningmeester, de benoeming van de kascommissie en een bestuurs verkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de pen- ningmeesteresse mevr. I. C. Hohner- Appeldoorn en de secretaris de heer J. Bredewold. De vergadering begint om 10.15 uur. WZ '49 uit Soest kreeg onlangs de uitnodiging van de roemruchte voetbal vereniging IJsselmeervogels uit Spakenburg, die het gepresteerd heeft Gronin gen en AZ te verslaan en toen struikelde over Twente, voor de Voetbalbeker van de KNVB, om in Spakenburg een vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen. Deze uitnodiging werd dankbaar aanvaard. Oorspronkelijk zou deze wedstrijd plaatsvinden op woensdagavond 14 ja nuari, maar door de slechte weersom standigheden, werd deze verplaatst naar maandagavond 19 januari. Hiervoor bestond grote belangstelling zowel uit Spakenburg als uit Soest. Dat de Vogels favoriet waren, wist men vooraf, maar WZ liet zich niet onbetuigd. De Vogels traden aan zon der Vedder en keeper De Feijter. WZ was compleet. De wedstrijd had een kalm verloop met de Vogels in de meerderheid. Pas na een half uur spelen, kwam het eer ste Vogels-doelpunt, gescoord door Bram de Graaf. 1-0 met rust. Daarna werd WZ sterker en het was Peter Brouwer, die voor 1-1 zorgde. Midvoor Hagelen werd vervangen door Gerrit Floor en deze vlugge spe ler wist de keeper van de Vogels uit zijn doel te lokken en maakte er 1-2 van. zodat WZ de leiding had over genomen. Wat de Vogels ook probeer den, WZ hield stand en bleef over winnaar. De trainer en bestuur van de Vogels complimenteerde spelers en bestuur van WZ voor hun uitnemende spel. Het was een onverwachte nederlaag voor de Vogels, maar een verdiende overwinning voor WZ. Het bestuur van de Vogels deed de toezegging, dat na afloop van de com petitie, in Soest een returnwedstrijd zal worden gespeeld. Doordat a.s. zaterdag voor veel voet balverenigingen geen competitiewed strijden zijn vastgesteld, vanwege de bekerwedstrijden, krijgt WZ zater dag bezoek van de Amsterdamse ver eniging ADM, die met hun eerste elf tal een oefenwedstrijd komt spelen te gen het eerste elftal van WZ. Het tweede elftal van WZ, dat ook vrij is, gaat thuis spelen tegen IJssel meervogels II. Beide wedstrijden worden gespeeld op het terrein van WZ aan de Eemweg en beginnen om twee uur. ren; „het geeft het antwoord een extra dimensie. De waarde van de gehele respons neemt daardoor enorm toe", aldus de heer Holtrop van de Soester Gemeenschap. Tijdens de eerste bijeenkomst van de parochievergadering van de Sint-Ca- rolusparochie werd het parochiebe stuur gekozen: mej. W. A. G. Bus werd voorzitter; mej. H. P. Lensink, se cretaresse; de heer H. Wijn, finan ciën; leden de heren G. C. van Assum, A. P. Breukelen en G. C. Wirtz, ter wijl ook pastor F. C. E. van Eijk als lid van het nieuwe parochiebestuur deel uitmaakt. De eerste parochievergadering in de nieuwe samenstelling van de 16 ge kozen parochianen is een bijzonder vruchtbare vergadering geworden, waarbij de heer J. A. M. van Tol als lid voor de Raad van Kerken in Soes- terberg werd aangewezen namens de Parochievergadering. Verder werd de nodige aandacht ge schonken aan het parochiekrantje, dat meer inhoud moet krijgen en meer informatie gaat geven; de aanvulling van de leotorengroep; de actie „kerk balans". In de vergadering werd ver der gesproken over het probleem hoe contact te krijgen met de parochie, waar nog zoveel mensen zijn die wen sen hebben en zorgen kennen. De interkerkelijke werkgroep Soes- terberg organiseert deze wintermaan den namens de Raad van Kerken en kele open gespreksavonden, die voor iedereen toegankelijk zijn. De serie gespreksavonden wordt ge opend op dinsdag 27 januari van 20 tot 22 uur, als ds V. Muller in de ont moetingshui van de gereformeerde kerk een lezing zal houden over d^ Broedergemeente in Zeist. De moge lijkheid bestaat om na de lezing vra gen te stellen over deze zeer boeien de gemeenschap. De volgende gespreksavonden zijn op dinsdag 24 februari over „drug-ge bruik en de achtergronden" en in maart over „nieuwe levensstijl", Op maandag 26 januari wordt een filmavond over Australië gegeven in de recreatiezaal van de Drie Eiken, met name over de steden Melbourne en Sidney. Aanvang 19.30 uur. De toe gang is vrij voor alle ouderen, ter wijl ook ouders en familie van Aus tralische emigranten van harte wel kom zijn. Op woensdag 28 januari geven de ou deren samen met de kinderen van de volksdansgroep van de stichting Jeugdwerk een demonstatie volksdan sen. Aanvang 19.30 uur. Elke woensdagmorgen neemt een groep ouderen enthousiast deel aan het volksdansen in De Drie Eiken, onder het motto; Meer bewegen, goed voor u". Tot en met 13 FEBRUARI: Edukatieve tentoonstelling „Land in Zicht", in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; dagelijks van 14 tot 17 uur. 22 JANUARI: Toneelvoorstelling „Utile Dulci" met een detectivespel van Agatha Christie: „Een schot valt". In De Hoeksteen, Buys Ballotlaan, Soesterberg; aanvang 20.15 uur. 22 JANUARI: Maandelijkse bijeen komst van de Gespreksgroep van het Humanistisch Verbond; aanvang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 23 JANUARI: Jazzconcert van de Soester jazzclub met een optreden van „Wally Bishop and Friends"; deze for matie bestaat uit: Rob Langereis - bas, Victor Kaihatu - gitaar, Sandy Mosse - tenor sax, Wally Bishop - drums. In café Bos en Duin, Bosstraat 80; aan vang 21 uur. Entrée ƒ5,-, leden ƒ3.50. Inlichtingen: tel. 18730. 26 JANUARI: Openbare vergadering Onderwijscommissie, in de dependan ce van het gemeentehuis; aanvang 14 uur. 26 JANUARI: Openbare vergadering Commissie Openbare Werken, in het gebouw van gemeentewerken, Lange Brinkweg 77; aanvang 16 uur. 27 JANUARI: Voorlichtings-bijeen- komst, georganiseerd door de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs, in de grote zaal van restaurant „Darthui zen", Prins Hendriklaan, aanvang 20 u. 27 JANUARI: Algemene ledenverga dering Koninklijke Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. Tevens praatje met dia's over: „India"-volk en cul tuur", te houden door de heer A. J. Kok uit Soest. In de Openbare Bibli otheek, Alb. Cuyplaan; aanvang 20 u. 28 JANUARI: Koffiemorgen Katholiek Vrouwengilde. Mevr. Corver-van Haaf- ten zal spreken over de toekomst van Soest. In hotel van de Brink; aanvang 9.30 uur. 28 JANUARI: Hearing „ontwikkelings plan", in de instructiezaal van de brandweerkazerne Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 29 JANUARI: Openbare vergadering Financiële Commissie, in de depen dance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 31 JANUARI: Feestavond v.v. Soes terberg, in het Dorpshuis, Dorpsplein, Soesterberg; aanvang 20 uur. 31 JANUARI: Concert in de Oude Kerk door de vocale groep het „Hale- wijn-ensemble" en Jan Jansen, clave- cimbel. Werken van Italiaanse compo nisten. Toegang ƒ4,-; CJP-houders ƒ2,50: aanvang: 20.15 uur. 1 FEBRUARI: Kamerconcert in het Artishockgebouw met Marianne Dijk man, dwarsfluit en Tom Burmanje, gi taar; aanvang 15 uur. 4 FEBRUARI: Openbare vergadering Soester Gemeenschap ten huize van Ernst Holtrop, Plasweg 57a; aanvang 20.15 uur. 5 FEBRUARI: Jaarvergadering „Vogel vrienden" in zaal Zuid van het Ver enigingsgebouw. Steenhoffstraat 34; aanvang 20 uur. 5 FEBRUARI: Openbare vergadering Commissie Maatschappelijk Werk, in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur, 7 FEBRUARI: Wandeltocht „Olympia", uitde serie wintertochten; afstanden 6 en 12 km. Startplaats gebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, van 10.30 tot 14 uur. Inlichtingen bij W. A. Su- man, van Goyenlaan 242, tel. 13269; D, Brood, Birkstraat 50, tel. 19979 en L. Vogel, Buntweg 18, tel. 14138. 10 FEBRUARI: Politiek Café „Proest" met als onderwerp: „Ontwikkelings plan", gespreksleider Hein Eshuis, in café D'Oude Enghe, Middelwijkstraat 2; aanvang 20 uur. 11 FEBRUARI: Bijeenkomst van de Amnest- Schrijfgroep in het Amnesty- centrum, Middelwijkstraat 72. Geza menlijk schrijven voor gevangenen. Belangstellenden zijn van harte wel kom tussen 20 en 22.30 uur. 12 FEBRUARI: Huiskamerbijeenkomst van de vrouwen gespreksgroep van het Humanistisch Verbond. Inleiding door mevr. Asser-Drion over „stervensbe geleiding"; aanvang 14 uur. Inlichtin gen bij mevr. Becker. tel. 14889. 12 FEBRUARI: Het Nut-Soest ver zorgt een avond met Prof. dr. H. van Praag - international bekend publicist medewerker van o.a. het TV-pro- gramma „Zienswijze" over „Reïncar natie". In De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat; aanvang 20.15 uur. 14 FEBRUARI: Toneelvoorstelling „Soester Applaus" met het blijspel: „Oscar" van Claude Magnier; in ge bouw Credo, achter de Julianakerk, Julianalaan; aanvang 20 uur. 15 FEBRUARI: Het NIVON verzorgt een wandeling bij Leuvenum op de Veluwe. Vertrek om 9.30 uur (per auto) bij liet Baarnse Lyceum aan de Toren laan te Baarn. Inlichtingen over alle aktiviteiten van het NIVON mondeling of schriftelijk bij 't secretariaat: Wal deck Pyrmontlaan 10 of telefonisch op de nummers 15293 en 14270 te Soest. 19 FEBHUARI: Gemeenteraadsverga dering in de instructiezaal van de brandweerkazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. De 16-jarige bromfietser A. V. uit Amersfoort reed met zijn brommer tegen een langsde Ossendamweg staande lantaarnpaal. Het gebeurde op het moment dat hij achterom keek. V. hield er een schouderfractuur aan over en hij werd met de ambu lanceauto naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort gebracht. A.s. donderdag 29 januari, des mid dags om vier uur, wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat officieel afscheid genomen van de ge meenteambtenaar voorman-tuinman de heer L. van Trigt. De heer Van Trigt die voornamelijk in de wijk Soest-Zuid werkzaam was, heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, 1

Soester Courant | 1976 | | pagina 11