Wethouder mevr. Van Stiphout opende tentoonstelling „Land in zicht" r tyedtyrteLhdnenJi JML» w» Bar ,,'t Juk" heeft nieuwe eigenaar LEGO-wedstrijd voor jeugd over het WV-werk Gebr.UanKoojj Imkers hadden slecht lioningjaar maar een goed verenigingsjaar maaswinkel mMm rané van den Autorijschool M. LOS Volksdansen en pottenbakken in Molensoos PUIKE PRIMA PRACHTBOEKEN voor PLEZIERIG PROBLEEMLOZE PRIJSJES BOEKHANDEL Geen voorrang; motor rijder breekt pols BEKENDHEID Dat restaurant van de brand, weet je wel. ■1 RESTAURANT^HMSt» TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Kerstcollecte Soester missionarissen Openbare commisie- vergaderingen Voor bijenhouders M'76 te duur don MÉÉgatr Bewoners „Ons Belang" hellen over naar nieuwbouw Radio uit auto gestolen René voorjaars spulletjes Voorlichtingsbijeenkomst Openbaar onderwijs In restaurant De Korte Duinen Uw sneces is onze I ozno s; soaons Mf| et gezellig innenshuis is king en de ikvolle stof- elkaar afge- 10 x 3.60/2.40), estvrij stalen tuur), afzuig- )r, koelkast en I grote slaap kamers) met jucheruimte. indt u een hele stoffering 72.000,—. straat g uit blok van ar 1974) met n schuur (totaal De achtertuin van grinttegels de barbecue. oonkamer met asten, hal toilet, een open trap ■Boven 3 ruime douche- trap naar zolder ierg ruimte, of gedeeltelijke laan villa irote, aangelegde itige, in de Nde villa uit over en en akkers, voonkamer met (ca. 60 m2), zij- ijkeuken, kelder, >te slaapkamers net ligbad en 2e »en openslaande erlijke balcons. i kamer, berg- berg ruimte, is zeer veel aan- I976. and rekkel'ike omgeving. 1e bouw van dit 3t dubbel en dwars nog noodzakelijke) an te brengen. ter (ensuite), en kelder, ners, overloop, vaste trap naar l te aanvaarden. 10,—. :one ïst/02155-14311/16251 Soester Courant van donderdag 22 januari 1976 De tentoonstelling „Land in Zicht", die in het Artishockgebouw is ingerfcht, werd geopend door onze wethouder van cultuur, mevrouw M. F. van Stip- hout-Croonenberg. De expositie is vooral bedoeld om de leerlingen van de lagere scholen in contact te brengen met uitingen op het gebied van kunst. De wethouder merkte op dat het be grip culturele vorming van lagere schooljeugd een wanbegrip is, als men zich er niet van bewust wordt, dat cultuur een wijze van leven is die op verschillende manieren verrijkt kan worden. Bij voorbeeld door te leren kijken en zien dat de kunstenaar poogt een suk levensvisie naar bui ten te brengen. Zij deed een beroep op de leerkrach ten en de leiding van Artishook sa men te proberen een vorm te vinden waarin de kinderen weer wat speelser de wereld in kunnen kijken. Met de wens dat de expositie een succes zou worden en dat men er niet het gevoel van een kater aan zou overhouden, verklaarde zij de tentoonstelling voor geopend. Het officiële gebeuren werd bijge woond door de burgemeester, die ver gezeld was van haar echtgenoot, de wethouders Hoekstra en Plomp, de raadsleden mevrouw A. Greefhorst- van Overdam, mevrouw A. van Gel- der-Cornelissen en de heer J. Visser alsmede leden van de culturele com missie. De tentoonstelling is tot en met 13 februari dagelijks geopend van twee tot vijf uur, met uitzondering van de uren dat er schoolbezoek is. Twintig klassen hébben inmiddels geboekt voor een bezoek aan de expositie. Het programma van de Molensoos is sinds 12 januari j.1. uitgebreid. Vooral door de weeks kan men aan een aantal aantrekkelijke programma's mee doen. Op de maandagavond vanaf 20.00 uur is er volksdansen voor iedereen die weieens of nog nooit gevolkdanst heeft. Het dansen zal zich uitbrei den tot dansen uit verschillende lan den. Het potten bakken is op donderdag avond ook vanaf 20.00 uur en iedereen die zin heeft om eigen kwaliteiten verder te ontwikkelen heeft er een mooie gelegenheid voor. Toch o.l.v. Ines de Heer kan men op verzoek ook andere takken van handvaardig heid gaan doen. Op dezelfde avond is er tevens een fotogroep, waar nog enkele plaatsen in vrij zijn. Het gaat hier vooral om het afdrukken van foto's. j DatTs de voordeelverkoop j| bii s I SOESTERBERGSESTRAAT 53 1 SOEST - TELEFOON 12419 Volwassenen Op de dinsdagochtenden is er in de Molensoos een groep vaders en moe ders bezig met zeefdrukken. Dit ini tiatief was vooral gericht op de flat bewoners in het Soesterveen, die hier door de mogelijkheid krijgen om eens uit de flat weg te trekken. Het mee nemen van kleine kinderen is moge lijk. Op dit moment zijn er een aan tal volwassenen, die enthousiast bezig zijn met het etsen en zeefdrukken en vaak wordt er gepraat over de meest uiteenlopende onderwerpen. Op de woensdagavond worden er een aantal speelfilms gedraaid. Voor in lichtingen kan men altijd contact op nemen met het jongerencentrum aan de Molenstraat 142A, telefoon 15557, of beter komt u eens langs. Hieronder een schema van het gehele program ma. Maandag: 12-14 uur: overblijfrulmte voor scholieren. 20-22 uur: volksdan>- sen. Dinsdag: 12-14 uur: overblijfrulmte voor scholieren. Woensdag 12-14 uur: overblijfrulmte voor scholieren. 20-22 uur: jongeren- cafe met films en discussie. Donderdag 12-14 uur: overblijfruimte voor scholieren. 20-22 uur: pottenbak ken en fotogroep. Vrijdag 12-14 uur: overblijfruimte voor scholieren. 20-24 uur: disco. Zaterdag 20-24 uur: disco. Zondag 14.30-17.00 uur: disco. Op de Dalweg werd de motorrijder W. S. (19) uit Soest aangereden door de automobilist P. J. G. (44), die plotseling linksaf een inrit opreed. S. kwam te vallen en brak zijn pols. Hij werd per ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De motor werd zwaar beschadigd. Maar dat was drie jaar geleden, weet je wel. BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224pdj Langs de weg naar Amersfoort Wethouder mevrouw Van Stiphout opende de tentoonstelling „Land in Zicht" in het Artishockgebouw. Rechts op de foto Artishock's direc teur André Oudheusden. Foto Herman van Dam Nog vóór de zomer een vreemde taal spreken. Telefoon 033 -2 90 79 Intensieve kursus: 20 weken. Evenals voorgaande jaren is de col lecte voor de Soester missionarissen op kerstdag weer een succes gewor den. De opbrengst was 15.000, Het Interparochieel Missie Commitee kan dit bedrag aanvullen tot 16.000,- waardoor ieder van de acht missiona rissen een bedrag groot 2.000,- toege zonden krijgt. Uw eigen missionarissen zijn u bijzon der dankbaar voor deze hartelijke blijk van waardering bij hun moeilijke werk. A.s. maandag 26 'januari vergaderen de onderwijscommissie en de commis sie openbare werken in het openbaar. De vergadering van de onderwijscom missie begint om 14 uur en van de commissie openbare werken om 16 uur. Donderdag 29 januari, aanvang 19.30 uur, vergadert de financiële commis sie in het openbaar. Onderwijs en fi nanciën vergaderen in het gemeente huis, openbare werken in het kantoor van gemeentewerken aan de Lange Briinkweg. De vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening is, een ingetrok ken PvdA-motie ten spijt, nog (steeds) niet openbaar. Meer dan veertig van de twee en tachtig leden die de afdeling Soest en Omstreken van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland telt, woonden de jaarvergadering bij die in gebouw De Rank gehouden werd. Het ontlokte voorzitter Nieuwenhuizen de uitspraak dat er, by alle weten schappelijke en nauwelijks begrijpbare benaderingen door geleerden zoals dat bjj het 25ste internationale congres in Grenoble gebeurde, nog hoop was voor de wat eenvoudig werkende afdelingen. Hoop voor de eigen afdeling ook, omdat de vlechtcursus weer veel belangstellenden trok en de beginners cursus elf geslaagden opleverde. Dat het niet altijd even goed gaat met de imkers bleek wel toen een af gevaardigde van een afdeling uit Bra bant, de heer De Jager uit Oss, zijn verhaal deed over de problemen die de ziekte „amerikaans vuilbroed" met zich mee bracht. Deze besmettelijke ziekte heeft funeste gevolgen, maar wordt landelijk niet onderkend. Soest althans nam zich voor het punt ter sprake te brengen tijdens de algemene ledenvergadering van de landelijke bond. De vergadering had een vlot verloop. In zijn welkomswoord bracht de heer S. Nieuwenhuizen dank aan alle ge meenten, die zoveel voor de bijen houders doen. Met de aanplant van voor bijen nuttige bomen en bloemen is men de imkers zeer van dienst. Hij blieklaan 36 aoaat tal. 13991 of 14560 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur De Daarnaar Harry Rebel (33) heeft de bekende Bar ,,'t Juk" in de wijk Klaarwater, overgenomen van Hans Huigen. Alhoewel hy sinds 1 januari in feite al „draait", wil Rebel aan de overdracht toch een feestelijk tintje geven. Hjj doet dat „officieel" op a.s. donderdag 29 januari. Met iedere bezoeker zal hij die dag graag het glasheffen op de toekomst. Rebel is geen onbekende in het ho- reca-vak maar er al jaren lang zij delings mee betrokken. Hij deed er varing op in de groothandel en in een slijterij. In ,,'t Juk" krijgt de nieuwe eigenaar assistentie van zijn vrouw en samen zullen zij de ruim bekende gezelligheid van de bar, zo mogelijk opvoeren. Een eerste stap daartoe is de invoering van 'n zogenaamd „bor- De bewoners van de wijk „Ons Belang" te Soesterberg blijken langzamerhand toch voorkeur te geven aan nieuwbouw in plaats van blijven wonen in de huidige omgeving. Een probleem wordt mogelijk de verwezenlijking van de nieuwbouw, omdat de eigenaar van de woningen aan de Amersfoortsestraat, inmiddels heeft te kennen gegeven deze nieuwbouw niet ter hand te zullen ne^men. Een en ander vertélde mej. H. Len- sink (CDA) tijdens de wijkraadver gadering, die in het Dorpshuis ge houden werd. Zij merkte op al an derhalf jaar geleden deze nieuwbouw- gedachte aan de bewonerscommissie voorgehouden te hebben, een gedachte die haar toen niet in dank werd af genomen. Een recent gehouden enquete wees nu uit dat men zich in meerderheid ver zoend had met de gedachte naar nieuwbouwwoningen te gaan verhui zen. Juffr. Lensink vroeg hoe de nieuwbouw tot stand zou komen, nu de Stichting Ons Belang zich van het project teruggetrokken had. Dit met oog op mogelijk noodzakelijke grond ruil. Juffr. Lensinik sprak de hoop uit dat burgemeester en wethouders de aan de bewoners toegezegde maximale in spraak ook zouden geven. Verder was zij van mening dat beter zo spoedig mogelijk met de nieuewbouw gestart kon worden. De heer F. Hagmeijer (VVD) sloot zich daarbij aan; ook hij hoopte dat de gesprekken over de nieuwbouw spoedigst geopend zou den worden. Wat de grondtransac'tie betrof wist voorzitter Pieren dat de bewoners commissie onderhandelingen voerde met 'de woningbouw vereniging St. Soseph, die de nieuwbouw ook ter hand zou kunnen nemen. Overigens maakte het probleem een onderdeel uit van lopende besprekingen met de gemeente. Hij verwachtte dat de wijk raad steeds goed geïnformeerd zou worden over de verdere gang van zaken. Wijkraadslid Veenendaal (WD) merk te ten slotte op, dat naar zijn mening de bewoners van Ons Belang, „het gesol goed zat en volledig murw ge praat" zich maar bij de situatie had den neergelegd. Uit de personenauto van de heer H. van K., die voor zijn woning aan de Ossendamweg geparkeerd stond, werd de radio ontvreemd. Van K. deed aangifte bij de politie. De „huiskamer" van bar ,,'t Juk". Foto Herman van Dam reluurtje", waarvoor de zaak voor-' taan vanaf 16 uur geopend zal zijn. Behalve maandag, dan is de zaak ge sloten, is de bar iedere dag geopend van 16 tot 01.00 uur; vrijdag en zater dag tot 02.00 uur. Aan het interieur wordt niets ver anderd; had ook geen verandering no dig. De sfeervolle verlichting, hier en daar met een kaars zorgt voor een prettig verblijf. De muziek is rustig en blijft op de achtergrond. Je hoeft niet tegen elkaar te schreeuwen om een gesprek te voeren. ,,'t Juk" beschikt bovendien over een „bovenzaal"; een luxe ingerichte „huiskamer" met bar. De zaal is ui termate geschikt voor een „zakeribor- rel" en zo dat gewenst wordt, kan de gehele ruimte voor u en uw zaken relaties gereserveerd worden. De trouwe bezoeker van ,,'t Juk" zal nauwelijks merken dat er een „direc- tie-wisseling" heeft plaatsgevonden en alle „nieuwkomers" zullen zich er in heel korte tijd best thuisvoelen. Rebel is een uitstekende gastheer en zal u graag ontvangen. sprak de hoop uit dat het jaar 1976 alle imkers zou brengen wat zij er van verwachtten, „zonder door te ho ge suikerprijzen in een faillissement gedrongen te worden". Secretaris P. Seegers vertelde in zijn jaarverslag van mee- en tegenvallers in het voorbije jaar. Niet alle reizen leverden goed resultaat op; soms was er zelfs sprake van een fiasco, zoals de reis naar Zeeland naar de zeeaster. „Slechts enkelen wisten honing te winnen, maar over het algemeen kwamen de kasten een stuk lichter terug dan zij gegaan waren", aldus de secretaris. Met dankbaarheid werd teruggezien naar een vol bezette vlechtcursus en de succesvolle beginnerscursus en dank werd gebracht aan de instruc teurs de heren Leferink en Veldhui zen. Als er genoeg animo voor is, wil men nog dit jaar een nieuwe begin nerscursus, organiseren, zodat volgend jaar een vervolgcursus gegeven kan worden. Secretaris Seegers memoreerde in zijn jaarverslag de suksesvolle praatavorv den, de samenwerking met de Tuin- bouwvereniging, de zorunebloemwed- strijd en de deelname door enkele le den aan de provinciale honingkeu- ring te Utrecht. Daar werden prijzen behaald door de imkers Dijkstra, Boers en Udterwijk. De afdeling telt ongeveer 300 bijen volken en de secretaris besloot met: „Laten we in 1976 proberen er alle maal gezonde volken van te maken". Als bestuursleden werden herkozen de heren P. Seegers, H. Lotze en C. Uiterwijk; de reiscommissie zal dit jaar bestaan uit de heren Van Breu- kelen, Rademaker en Uiterwijk. Daar na werden mededelingen gedaan over de suikerprijzen en een daarmee ver band houdende steun aan imkers, een regeling in EEG-verband. De afdeling zal op de algemene le denvergadering worden vertegenwoor digd door voorzitter Nieuwenhuizen en Chris Uiterwyk en de afdeling zal niet deelnemen aan de Manifestatie '76. Uiterwijk vertelde dat noch de Tuinbouwvereniging, noch de Vogel vrienden mee zouden doen vamyege de -hoge kosten: Onder die omstandig heden zou deelname voor de imkers te kostbaar worden. Uiterwijk riep de imkers op ook mee te werken aan de lopende aktie voor het knotten van de wilgen en nadat de hulp van de leden ingeroepen was oude imkermaterialen, oude foto's over het imkerleven mee te brengen naar de februari-vergadering, werd deze jaarvergadeimg met een rondvraag be sloten. Wat een vervelende kwakkeltyd. Wat moet ik nu weer aantrekken. Geen gezeur. K(jk eens bij druppelen al binnen. ^ain 52 Onder het motto „Na de basisschool - en dam?" houdt de vereniging voor openbaar onderwijs in Soest een voor lichtingsbijeenkomst op dinsdag 27 januari a.s. in het restaurant Darthui zen aan de Prins Hendriklaan. Op deze avond, die om 20 uur begint? zullen aanwezig zijn, vertegenwoordi gers van de scholengemeenschap Eem- land te Soest; het opleidingscentrum voor de detaihandel te Amersfoort; de gemeentelijke school voor lager eco nomisch en administratief onderwijs te Amersfoort; de openbare mavo te Soest; het Baarns Lyceum; de Rijks scholengemeenschap voor havo en atheneum te Amersfoort; het Joh. v. Oldebarneveldt Gymnasium te Amers foort en de scholengemeenschap voor Mavo en Havo „De Schothorst" te Amersfoort. De avond is bedoeld voor de ouders van kinderen uit 5e en 6e klas. In het kader van het zeventigjarig bestaan van de Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer heeft Fred Klinkhamer van het restaurant De Korte Duinen voor zondag 8 februari een speldag georganiseerd voor kinderen van drie tot en met twaalf jaar. Vanaf elf uur 's morgens kunnen zy in het restaurant terecht om er te spelen met Lego-blokjes. Daaraan is een wedstrijd verbon den. De jongens en meisjes die de mooiste bouwwerken afleveren welke be trekking hebben op het WV-werk, komen in aanmerking voor een prijs. Om vier uur 's middags worden de resultaten beoordeeld door de jury, die bestaat uit de heer A. C. van Ee, beschermer van monumenten Soest; J. C. Brouwer, bestuurslid van Van Lenneplaan 47 Telefoon 166 21 Officieel dealer Mercedes-Benz voor het Gooi, Amersfoort en omstreken. Amersfoort, Balladelaan 208 Tel: 033-26844 Hilversum, Lage Naarderweg 38 Tel: 02150-16057 Naarden, Cort v.d. Lindenlaan 46 Tel: 02159-43525 de WV, en mevr. L. de Wind, VVV- informatrice. Om half vijf volgt dan de prijsuitreiking. Elk dieelnemertje ontvangt het certi ficaat Lego-bouwmeester; verder een speldje en een muts. In de speelhoek van het restaurant komen drie spe ciale tafels te staan, waaraan in to taal vijftien kinderen kunnen spelen; de overigen kunnen in het restau rant terecht. Bij iedere deelnemer komt een naamkaart te staan, waarop later ook de naam van het werkstuk moet worden ingevuld. Het restaurant zal voor deze gelegenheid worden ver sierd met vlaggen en posters en voor beelden van Lego-bouwwerken. Autoloze zondag Fred Klinkhamer, die op 150 deel- nemertjes rekent, vertelt dat dit ini tiatief „in de verte" nog een gevolg is van de autoloze zondagen waarmee Nederland eind 1974 werd gecon fronteerd. Vooral de horeca had er van te lijden. Uit die periode date ren allerlei initiatieven om de men sen toch naar het restaurant te krij gen. Fred Klinkhamer schafte toen voor de kinderen speelgoed aan. „Dat is toen blijven liggen en later steeds aangevuld. Er wordt druk gebruik van gemaakt", aldus Klinkhamer. Hij betreurt het, dat kinderen zo weinig bekend zijn met een restau rant, zoals hij meer dan eens consta teert. „Ze worden van huisuit niet opgevoed om in een restaurant te eten. Als ze eens een keer mee mo gen moeten ze stijf aan tafel zitten, hun mond houden, en mogen ze hun vingers niet gebruiken. Thuis zijn de ouders daar meestal niet zo streng op. Om de kinderen een beetje ver- vertrouwd te maken met een restau rant. heb ik dit Lego-feest op touw gezet", aldus Klinkhamer. Hij heeft de WV erbij betrokken, omdat hij deze zeventigjarige vereniging (waar van hij bestuurslid is) in dit jubi leumjaar omhoog wil helpen.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3