Verbluffende resultaten met „diepstoom-reinigingsmachine" Met raad en daad m autogordels" vast en zeker Karnaval vieren I-SHIRT aan!! H0MEE „de Spiekersjop" EEMLAND :'ST Camping „De Eerste Aanleg" spant gemeente kort geding aan Meer controle op links parkeren ft Boormachine gestolen Vleesverkoop Tijdelijke verkeersmaatregel Eemweg Laatste prijsuitreiking bij Radio Veer Grondprijzen voor bouwkavels gaan omhoog Openbare wijkraadsvergadering Bijeenkomst aquariumvereniging Zondagmiddag kinder- tejater in Arlishoek Gevonden voorwerpen Bij schaatsen enkel gebroken Turk bekneld bij laden vrachtwagen Maandelijkse wandeling van het I.V.N., afd. Eemland Met fiets gevallen Auto slipt op overweg Jeugddienst in „De Open Hof" Even rust in de knotwilgactie Soesterbergs allerlei Voetbalvereniging Soesterberg moet met bewijzen komen Degradatie-kandidaten volkomen in evenwicht Voetbalvereniging Soesterberg vierde zomaar feest Brand in bouwkeet Van dak gevallen Ontuchtpleger aangehouden Oplichter aangehouden Auto tegen lichtmast Soester Courant van donderdag 5 februari 1976 Begin deze week werd in het PUEM-kantoor aan de Soesterbergsestraat ge demonstreerd door het Soester schoonmaakbedrijf v. d. Wyngaart met een „diepstoom"-reinigingsmachine en bereikte daar een verbluffend resultaat mee. In verband met de plannen van de gemeente de bij camping „De Eerste Aanleg" geplaatste sta-caravans weg te slepen, heeft de campinghoudster bij monde van haar advocaat mr. A. F. Leeman een kort geding tegen de gemeente aangespannen. De zaak zal a.s. woensdag 11 februari, des middags om twee uur in Utrecht behandeld worden. De moeilijkheden tussen de camping en de gemeente Soest lopen al vele jaren en de problemen bereikten een hoogtepunt toen de gemeenteraad by de aanneming van het plan Landelyk Gebied, de camping wegbestemde. Die wegbesteniming hield in dat de camping op grond van het overgangsrecht tot in lengte van jaren gehandhaafd kan blyven, echter van enige uitbreiding geen sprake meer kan zyn. Sindsdien is de gemeente wat straffer gaan werken om de haars- inziens altijd al illegaal aanwezige sta-caravans van het terrein verwijderd te krygen. Naar de mening van de gemeente is voor het plaatsen van sta-caravans een bouwvergunning nodig. Zo'n vergunning werd nooit afgegeven. De campinghoudster stelt zich op het standpunt dat krachtens het overgangsrecht óók de sta-caravans mogen blijven, terwijl boven dien gewezen wordt op de gewyzigde desbetreffende artikelen in de nieuwe kampeerwet. Deze week heeft de politie enige controle gehouden op parkeren en dat lever de direct al veertien bekeuringen op. Tot haar verbazing wisten vele auto bezitters niet dat links parkeren verboden was, óók op wegen waar aan één zyde een parkeerverbod geldt. AMERSFOORT TENTOONSTELLINGEN Museum Flehite, Westsingel 50. Permanent dinsdag t.m. za. 10-12 en 14-17 uur; zo.: 14-17 uur: Coenen van 's Gravesloot, 17e en 18e eeuwse te keningen. Juliana van Stolbergkazerne, Appelweg Permanent dinsd. en wo. 14-16; Histo rische ontwikkeling van het regiment van de geneeskundige troepen. Zonnehof, Zonnehof. 15 jan. tot en met 8 febr. ma. tot en met za. 10-17 uur: zo. 14-17 uur: Amersfoort' toen en nu, t.g.v. het 40- jarig jubileum van de fotokring Eem land. Galerie het Koetshuis, Grote Haag 9. Tot en met 21 februari, di. en za. 14-17 uur; vr. 20-22 uur: Houtwerk Hattem, Adine van Houten - etsen, gouaches, keramiek en Bruinsma in terieur specialiteiten. Kapelhuis, Krankeledenstraat 11. 7 februari tot en met 2 maart di. tot en met vr. 13-18 uur: multiples in keramiek door Jan van der Vaart. Galerie Valk, Valkestraat 31 7 februari tot en met 3 maart di. tot en met vr. 13.30-17 uur; za. 11-18 uur zo. 14-17 uur: Coen Hennipman - te keningen, gouaches en olieverf. Ploeghuis, Muurhuizen 157 6 februari 19-22 uur; 7 februari 11-17 uur; 8 februari 14-17 uur: Anne Har- ting - fotografie op Zolder. Paul Men- tink - houtplastieken. DIVERSEN Rest. Amershof, Snoukaertlaan. Iedere do. 20 uur: vereniging voor alleenstaanden. Poppentheater Toermalijn, Koppelpoort Iedere woensdag 15 uur en iedere zaterdag 11 en 15 uur voorstellingen; De verdwenen maan. Tingieterij, Kamperbinnenpoort. te bezichtigen op werkdagen 9-18 u. Grand theater, snouketrtlaan 5 feb. 20.15 uur: Herman van Veen. 11 febr. 20.15 uur: Fons Jansen. Markthal, Breestraat 23 7 februari 10-18 uur: Antiekbeurs. St. Aegtenkapel, 't Zand 12 febr. 20.15 uur: Kamermubiek door Henk Smit en Rudolf Jansen. FILMS Grand Theatre, Snouckaertlaan: De klokkenluider van de Notre Dame a.1. Aanvang 2 en 8 uur. Uitgezonderd donderdag en woensdag zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur zondag 2.00 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, Studio G »,Elckerlyc" (18 jaar) Aanvang 2.15 - 7.00 - 9.30 uur. zondag 2.15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur. Cinema I, Stadsring: Jaws (De zomer van de witte haai) (14 jaar). Dagelijks 2, 7 en 9.30 uur. zondag 1.30 - 4.15 - 7.00 - 9.30 uur. Cinema II, Stadsring^ Shampoo zo. 1.45, 4, 6.30 en 9 uur. Overige da gen 1.45, 6.30 en 9 uur. Euro Cinema, Stadsring: Bite the buil et Dagelijks 11.15, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Zaterdag 4.15, 6.45 en 9.15 uur. City Theater, Westsingel: Vier vuisten op een schietend scheurijzer a.1. Za. 2, 6.45 en 9.15 uur, zo. '2, 4.15, 6.45 en 9.15 uur, Overigedagen 2 en 8 uur. DONDERDAGCYCLUS City Theater: De rode zon (14 jaar) Aanvang 2 en 8 uur. NACHTVOORSTELLINGEN City Theater: Sexpoezen (18 laar) vrijdag 23 uur. Doorbraak der commando's (18 jaar) zaterdag 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING Cinema 2 Zaterdag en woensdag 1.30 uur: 't zit in de lucht a-l- Euro cinema Zaterdag 10.30 uur en 13.30 uur. Tom en Jerry festival a.1. Voorbespreekkassa Voor al deze Amersfoortse bioscopen kunt u telefónisch plaats bespreken onder het centrale nummer 033-33655. U kunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken. (Geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds). Diepstoom-reinigen, of beter gezegd „injektie-extraktie" is een reinigings methode voor vloer- en meubelbekle ding, welke door tapijtfabrikanten als bijzonder ideaal wordt aangemerkt. In tegenstelling tot de droogschuimme- thode, laat de diepstoommethode geen restanten achter zodat de gereinigde oppervlakten niet nog sneller vuil worden. Het rincipe van de machine is, dat warm zuiver water zonder shampo, via een aantal verstuivers wordt ge ïnjecteerd en binnen 1 seconde wordt het losgeweekte vuil met een enorme kracht teruggzogen in de machine. DIEET EN BELASTING - Hoe kan het dat de belastingdienst bij kennissen van ons over de 400 aftrekt voor di eetvoeding en bij mij ongeveer 100? Antwoord: De belasting kent slechts twee tarieven. Over 1974 kan 144,- worden toegestaan voor uw linolzuur- verrijkt en cholesterol beperkt dieet. Uw kennissen hebben vermoedelijk andere diëten, die in de hogere aftrek van ƒ432,- vallen, zoals bv. streng zoutarm, zoutloos, roborerend of glu tenvrij dieet. N PAUL VAN VLIET - Is Paul van Vliet werkelijk advocaat? Antwoord: Gelukkig niet. Na zijn eindexamen gymnasium alpha in 1954, is hij leerling journalist geworden, maar na zijn opkomst in militaire dienst ging hij rechten studeren. Hij haalde in 1963 zijn meestertitel, maar omdat hij daarvoor al met Floor Kist en o.m. zijn toekomstige echtgenote Li- selore Gerritsen het Leids studenten cabaret had opgericht, dat groot suc ces oogstte in binnen- en buitenland, hing hij zijn titel onmiddellijk aan de wilgen en werd hij beroepsartiest. Zijn adres is PePijn bv, Smidswater 18, Den Haag. MUMMIES. - Iedereen heefit wel eens gehoord of gelezen over de mummies van oud-Egyptische koningen e.d., die door een bepaalde bewerking zo voortreffelijk bewaard zijn gebleven door de eeuwen heen. Nu hoorde ik laatst, dat er ook in Europa mummies zouden zijn gevonden, waarvan er enkele eveneens zeer goed bewaard zijn gebleven. Antwoord: De mummies waar u op doelt zijn geen gebalsemde overlede nen, zoals die uit Egypte. Het gaat hier om lijken die men in het veen aantrof en die door de inwerking van zuren dikwijls zeer goed zijn bewaard gebleven. Een van de bekendste veen- lijken dat in werkelijk voortreffelijke staat was, noemt men „de man van Tollund" (naar de plaats waar hij werd gevonden). Veel van deze „mummies" werden gevonden in de venen van Denemarken en in die van Noord-Duitsland. Maar ook in ons land zijn er gevonden. In geheel West-Europa gaat het om ca. 700 vondsten, waarvan een klein aantal werkelijk voortreffelijk was. Opval lend is dat de meesten ervan dateren uit de zgn. Ijzertijd en 1500 tot 2000 jaar oud zijn. OPBOD EN ASSLAG. - Er is een veiling aangekondigd met opbod en afslag. Waarom dat dubbele werk en hoe gaat 't dan? Antwoord: Dit komt vooral voor bij onroerende goederen, als het om hoge bedragen gaat. Een huis wordt bv. eerst bij opbod en op later datum bij afslag geveild, om er de hoogst mo gelijke prijs voor te kunnen maken. Soms wordt tijdens de veiling bij op bod ook nog „plokgeld" of „strijk geld" gegeven ter stimulering van het bieden. Bepaalde mensen helpen het bod dan opjagen, door mee te bieden en krijgen daar 10 of 15 van het verschil voor. „Mijn" is de geijkte en rechtsgeldige term voor degene die bieden wil. DUIM OP VIS. - Welke vis draagt de duim van Petrus als afdruk mee? Antwoord: Onmiddellijk achter de kop van de gewone karper ziet u een aftekening in de schubben, die met (veel) fantasie voor een duimafdruk zou kunnen worden gehouden. Die zg. duimafdruk is in vroeger tijden wel aan Petrus toegeschreven, omdat hij Daarbij komt dat deze reinigingsme thode zeer hygiënisch werkt, want hot haalt alles uit bijvoorbeeld een ta pijt, wat er niet in thuis hoort. Ook het grootste gedeelte van de in het ta pijt aanwezige bacteriën wordt verwij derd en vastgesteld is dat tapijten met diepstoom gereinigd een 25 tot 50% langere levensduur hebben. Van de Wijngaart schoonmaakbedrijf gaat de machine in een soort huis service exploiteren. Het bedrijf is te lefonisch bereikbaar onder nummer 10177. Voor het overige verwijzen wij u naar de advertentie eldèrs in deze krant. visser van beroep was en omdat men wel begreep, dat voor dit verhaal geen zoutwatervis kon worden .uitge kozen. Soortgelijke verhalen komen algemeen voor. Geen plant of dier kan een merkwaardig stipje of op vallend vlekje hebben, of het wordt een bijbelse figuur, dan wel met een kerkheilige in verband gebracht. KONSALIK. - Hoe komt H. G. Kon- salik aan al die gegevens over zo veel landen die hij beschrijft. Is dat fantasie of kent hij die toestanden van concentratiekampen, ziekenhui zen, czarentijd, societykringen, drugs en onderwereld van nabij? Antwoord: Konsalik is het pseudo niem van Heinz Günther. Hij is op 28 mei 1921 in Keulen geboren uit Rus sische ouders en heeft als Duits sol daat aan het oostfront gestreden. Hij heeft een geweldige belangstelling voor alles wat met Rusland samen hangt. Hij kan echter niet alles mee beleefd hebben, wat hij in zijn boe ken beschrijft. De czarentijd speelde zich bv. reeds af voor zijn geboorte. Hij zal dus veel hebben van inlich tingen en uit boeken van anderen. Mocht u hierover meer willen weten, dan kunt u het beste de schrijver zelf schrijven. Zijn adres luidt: Heinz Günther, 534-Bad Honnef-VI, Elisa- bethhof, Schiefenhofenerstrasze 27. GESCHEIDEN MANNEN. - Ik- weet dat er een bond van gescheiden vrou wen bestaat (Divortium). Is er geen vereniging voor gescheiden mannen? Antwoord: Die is er ook. Het adres is: Zwedenburg 152, 's-Gravenhage. SINT BERNARDHOND. - Waarom worden er geen sint-bernardhonden meer ingeschakeld als er lawines ge vallen zijn in Zwitserland? Antwoord: De Zwitserse hondenred- digsbrigade is overgeschakeld op her dershonden, omdat de sint-bernhards erg duur zijn geworden i.v.m. de grote vraag naar deze kolossale die ren. Verder verneemt men in het buitenland weinig over het werk van de honden, omdat bij de meeste la wines terstond veel mensen en red- dingsmaterieel op de been gebracht kunnen worden. PROPELLER KOPEN. - Waar kan ik een vliegtuigpropeller kopen? Ik be doel geen nieuwe, maar een gébruikt exemplaar van een te slopen vlieg tuig. Antwoord: Een handelaar die tamelijk regelmatig vliegtuigpropellers voor handen heeft uit door hem verwerkt vliektuigschroot, is Kors Zegelaar Sr., Rosmolenweg 7 te Papendrecht. Tele foon 078-50702. HOUTWERK GOED HOUDEN. - Ik heb uit Suriname een slavenstoel. een agida (tam tam), enkele indiaanse bogen met diverse pijlen, schalen en ander houtsnijwerk meegebracht. Hoe kan ik dat in ons vochtige klimaat goed houden? Antwoord: Dit houtsnijwerk kunt u het best met een goede meubelboen was tegen indrogen beschermen. Niet lakken of beitsen. Uit de garage achter de woning van mej. N. A. S. aan de Julianalaan werd een boormachine, merk Bosch, weg genomen. Mej. S. deed er aangifte van bij de politie. De diepstoom-reinigingsmachine in werking. Foto Herman van Dam Feestneus op en een origineel Diverse afbeeldingen by STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-10880 Zaterdagmorgen,., negen uur, zal aan 't slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan alle houders van kaarten, zowel grijs als geel. Voor de Eemweg, de weg die vanaf Lange Brinkweg en Eemstraat, naar de ijsbaan voert, geldt zolang de dooi nog niet is ingetreden en de ijsbaan open is, een tijdelijke verkeersmaat regel. Gedurende deze vorstperiode is het verboden voertuigen te parkeren aan de rechterzijde van de Eemweg, gezien vanuit de richting Eemstraat. Voor de derde en laatste maal zullen bij Radio Veer aan de Van Weede- straat prijzen uitgereikt worden in de „Expert-jubileum"-aktie. Vanavond krijgt de heer A. Groen, Valeriaan straat 96 een portable radio; mevrouw E. Hill, Anna Paulownalaan 2 een grill en de heer P. H. Verhaar, Kamperfoe liestraat 39 een stoomstrijkijzer. Zij zagen hun hun deelname aan de aktie „Doe mee en win" op deze manier be loond. Op voorstel van het college van bur gemeester en wethouders en met een accoord van de leden van de finan ciële commissie, zullen de grondprij zen voor de weinige kavels die nog beschikbaar zijn voor de bouw van een huis voor zeifbewoning omhoog gaan. De perceeltjes in de wijk Overhees gaan van 95 gulden, 105 gulden per vierkante meter kosten; in Eggher- monde in plaats van 87,50, 95 gul den; in het Slangenbosje wordt de prijs 125 gulden en voor de kavels aan de MeoMenburglaan 95 gulden. De prijsverhoging geldt niet voor ko pers die zich voor 1 januari van dit jaar al aangemeld hadden. Volgende week donderdag, 12 februari wordt in de zaal van het Dorpshuis te Soesterberg een openbare vergade-' ring gehouden van de Wijkraad. Aan de orde komt ondermeer de antwoord brief van de gemeenteraad, naar aan leiding van het door de wijkraad in gezonden rapport met verslag over de gehouden bijeenkomsten met de inwo ners van Soesterberg. Er zijn vijf ingekomen stukken, te we ten vier brieven van burgemeester en wethouders en het blad „Informatie" van de sportstichting. Het dagelijks bestuur van de wijkraad stelt voor 4 van de 5 stukken voor kennisgeving aan te nemen". Het vijfde stuk gaat over de onoverzichtelijke uitmonding van de Kamerlingh Qnneslaan op de Kampweg. B. en w. stellen voor, in afwachting van nadere voorzieningen op de beide wegen borden te plaatsen met algemeen gevaarteken. De aquariumvereniging „Zilver Tetra' houdt op maandag 9 februari een bij eenkomst in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Die avond houdt de heer F. F. Schmidt uit Rotterdam 'n dialezing over het onderwerp „Vis sen in hun vindgebied". Aan de hand van een groot aantal dia's wordt een drietal biotopen (Z.O. Azië, N.O. Zuid- Amerika en West-Afrika) bezocht en wordt gekeken hoe aquariumvissen in de vrije natuur leven. De avond be gint om 20 uur. Op de zondagmiddagen 15, 22 en 29 februari zijn er kinderfilmvoorstel- lingen in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. De filmvoorstel lingen, die om 2 uur beginnen, zijn voor alle kinderen, die op zondag middag hun huiswerk af hebben en niet weten wat ze moeten doen. Blijf dan niet thuis zitten, maar ga gezel lig samen mot je vriendjes en vrien dinnetjes .naar Artishock. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: Herenfiets» meisjesfiets, autosleutels, enige sleeën, portemonnee met inhoud, diverse sleutels, gymschoenen met broek en sokken, herdershond, schaats- beschermer, zonnebril, 2 paar schaat sen, dameshorloge, rijzweep, gouden ringetje, schoen met schats, topwatch. sterrebeeldhangertje, gympak met schoenen, handschoenen en kinder- schaats. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau, op woensdag en za terdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. De heer T. B. uit Soest kwam bij het schaatsen op de vijver van Nieuw Ma- riënburg zo ongelukkig terecht dat zijn enkel brak. Met de ambulance werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Ook op de ijsbaan aan de Eemweg deed zich een dergelijk ongeval voor. Daar brak een schaatsenrijder uit Amersfoort zijn arm. De EHBO-post verleende eerste hulp en de man werd naar een ziekenhuis gebracht. Bij het laden van een vrachtwagen op het terrein van de golfkartonfabriek Mercurius raakte de 42-jarige Turk B. M. bekneld tussen een vorkheftruck en de vrachtauto. Met buikklachten werd de man naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. Het ongeval veroorzaakt door een fout van een vorkheftruckbestuurder, die met een volle lading van 1,80 meter hoogte, tegen de instructies in, voor uit in plaats van achteruit reed. Daar door botste hij tegen een bij de vracht wagen staande vorkheftruck, waar door de Turkse werknemer bekneld kwam te zitten tussen de laadbak en de truck. Op zondag 8 februari organiseert het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, afdeling Eemland wederom een wandeling voor leden en belang stellenden en wel in de bossen rond het „Bosbad De Vuursche". Tijdens de wandeling zullen de Natuurgidseri het een en ander vertellen over hoe de planten en dieren de winter door komen. Op gespreide tijden tussen 13.30 en 14.30 uur wordt vertrokken vanaf de parkeerplaats van het bosbad. Even tuele honden mogen slechts aange lijnd mee. Op de Weegbreestraat nabij de Eigen domweg kwam de 33-jarige G. van E. met zijn fiets te vallen. Hij bleef lig gen en werd ter observatie in het zie kenhuis Zonnegloren opgenomen. Vér- moedelijk reed hij tegen de stoeprand op, waardoor hij de macht over zijn stuur kwijt raakte. Op de overweg in de Peter van de Breemerweg raakte de heer A. V. uit Hilvrsum met zijn personenauto in 'n slip. Hij reed een hek en een paal van de beveiligingsinstallatie omver, waar bij de'auto zwaar werd beschadigd. V. werd naar het ziekenhuis De Lich tenberg gebracht, maar verdween daar later op de dag uit zonder voorkennis en overleg. A.s. zondag wordt in „De Open Hof" aan de Dalweg weer een jeugddienst gehouden, die zal beginnen om 19.00 uur. Het thema van deze dienst „Mo gen we probleemloos geloven" zal door pastor P. Koper nader worden uitgewerkt. Hij zal via de eerste christengemeenten een inventarisatie van het geloven in de tegenwoordige tijd trachten te geven. Pastor Koper is verbonden aan het studenten-pastoraat Cunera te Utrecht Voorts zal medewerking verlenen de organist Gert Muts en de jeugd commissie van De Open Hof. Zolang er sneew. ijs en vost is, wordt pas op de plaats gemaakt in de knotwilgactie. Dat gebeurd uit vei» ligheidsoverwegingen. Zodra de dooi goed doorzet wordt met de werk zaamheden voortgegaan en dan de eerste zaterdag aan de Hooiweg. In artikel 80 van het reglement ver keersregels en verkeerstekens staat daarover vermeld: 1. De bestuurder brengt zijn voertuig tot stilstand aan de uiterste rechter zijde van de rijbaan; De voetbalvereniging Soesterberg zal moeten bewijzen dat de door haar ge bruikte velden in slechte staat ver keren, anders zal geen verlaging van de huur plaatsvinden. De vereniging heeft daarom gevraagd. Volgens mevrouw Korthuis (VVD), lid van de financiële commissie, moet de vereniging de terreinconsul van dc bond inschakelen, zodat het verzoek met een officieel rapport ondersteund kaai worden. Overigens vond mevrouw Korthuis dat het verzoek „een slecht verzoek" was, omdat straks bij het bespelen van een nieuw complex met eerste klas velden de huur omhoog ge schroefd zou kunnen worden. De brief die naar de verenigingen uit gaat zal de zin bevatten: „indien p meent dat een keuring van het ter rein door een consul voor uw ver eniging van belang is, dan raden wij u aan zich tot de consul te wenden". In sporthal Beukendal te Soest was het zaterdag een echte KVO-aangele- genheid, want niet minder dan zes „thuiswedstrijden" werden gespeeld. Een belangrijke wedstrijd was die tus sen KVO 1 en Hilversum 1, beide kan didaten voor degradatie uit de le klas afdeling Midden Nederland van het K.N.K.V. I)e wedstrijd had dan ook een span nend verloop en ging tot het eindsig naal volkomen gelijk op, weergegeven door de eindscore van 7-7, de rust stand was 3-3. Man je Rigterink scoorde behalve de openingstreffer nog driemaal en Hans Lenten wist driemaal de korf te vin den in een wedstrijd die goed geleid werd door de heer Van Delden. KVO 2 won met 8-4 van DSV 6; KVO 4 verloor met 0-2 van Telstar 3. Bij de aspiranten won KVO B met 2-1 van Desto-B, en speelde 3-3 gelijk te gen Doorn-A; KVO-A tenslotte ver loor met 2-4 van Arena-A. Wedstrijdprogramma: donderdag RDZ- B (aspiranten)-KVO-B in de sporthal te Zeist; zaterdag: Reflex 1-KVO 1 (in Woerden); Sparta 3-KVO 2 (Nijkerk); Amersfoort 7-KVO 4 (Schuilenburg) Revival 1-KVO 1 (junioren) in Barne- veld en Woudenberg-A - KVO-A in Veenendaal. Ondanks de perikelen die de voetbal vereniging Soesterberg kent, zoals het degradatiegevaar van het eerste zater dagelftal, de nog uit te voeren onteige ning van een gedeelte van het hoofd- veld in het nieuwe sportpark „Ster- renberg", kon er zaterdagavond toch een gezellige feestavond gehouden worden in het Dorpshuis. Die feestavond was er zo maar en niet eens speciaal voor de hoge plaatsen op de ranglijst van het le, 2e, 3e, 5e en 6e elftal zo halverwege de com petitie. Ruim 150 seniorenleden werden wel kom geheten door de heer A. C. Bot- terweg namens zijh feestcommissie, bestaande uit de heren F. de Groot, A. F. van Grootheest. W. Huisman, E. Gerrits, J. van Limburg en R. Vos. De heer H. J. Prins, voorzitter van de v.v. Soesterberg was blij met deze feestavond en was de mensen van het zesde elftal, die al voor Kerstmis een feest hadden willen organiseren erg dankbaar voor de voortreffelijke or ganisatie van deze Soesterberg-avond. Dat de aanwezigen na 23.00 uur geen gebruik meer konden maken van de toiletten lag niet aan de feestcommis sie maar aan de streng regerende Ko- 2. Hij mag zijn voertuig aan de uiter ste linkerzijde van de rijbaan tot stil stand brengen, indiena. voor de rech terzijde een stopverbod bestaat; b. in de rechterzijde van de rijbaan tram of spoorrails liggen. 3. Hij mag zijn voertuig zowel aan de uiterste rechter- als linkerzijde tot stilstand brengen op wegen met één richtingsverkeer. Het „stopverbod" wordt aangegeven met het blauwe bord met rode rand en een rood (schuin) kruis. Het „par keerverbod" wordt aangegeven met 't zelfde bord, echter met één rode streep (van linksboven naar rechtsonder). In geval van een parkeerverbod is links parkeren verboden en zal het voertuig gekeerd moeten worden. De politie zal de controle op deze overtre dingen en óók op het parkeren op voetpaden opvoeren. ning Winter, een wat lastige en peni bele situatie voor zijn feestvierende onderdanen. De muziek werd deze avond verzorgd door 'n kostelijke band van buschauf feurs van „De Zeven Provinciën" uit Wijk bij Duurstede, met de bekende scheidsrechter Rob v. d. Broek aan het elektronisch orgel, die behalve een goed „fluitist" ook een even vaardig organist bleek te zijn. Hij werd daar bij geassisteerd door drums en 2 bas gitaren. Met mooie prijzen van de plaatselijke Middenstand kon als intermezzo een verloting gehouden worden, waarbij 2 speciaal geschonken grote levens middelenmanden uit eigen kring echte blikvangers waren. De gezellige en bijzonder geslaagde avond werd meegevierd door de twee ereleden A. Burgerhout en H. W. de Gier. Vermoedelijk door brandstichting ont stond brand in een aan de Korte Middel wijkstraat staande bouwkeet. Door de behoorlijke rookontwikkeling ontdekten omwonenden dat er iets aan de hand was. De brandweer be streed het nog niet fel doorbranden de vuur met een straal, zodat de schade zeer beperkt bleef. Er werd wat gereedschap zwart geblakerd en een bouwtekening ging verloren. Om dat de keet meermalen het doelwit van de jeugd is geweest, doet de politie pogingen om de eigenaar op te sporen. Bij de reparatie van de, t.v.-antenne op het dak van de Margrietschool aan de Bonifaciusstraat, gleed de monteur A. L. van B. (27) uit, gleed naar beneden en kwam op de be gane grond terecht. Hij klaagde over pijn in zijn rug en werd met de am bulance-auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. In Soest werd aangehouden de 36- jèrige B. van L. De man heeft be kend meerdere malen met twee meis jes van acht en negen jaar ontucht gepleegd te hebben. In overleg met de officier van justitie is hij na en kele dagen vastgezeten te hebben in vrijheid gesteld. Door de recherche werd in Soest aange houden de 56-jarige J. H., die onder meer door de politie te Zandvoort werd gezocht in verband met flessen trekkerij en oplichting. Ook in Soest maakte hij zich daaraan schuldig voor een bedrag van 3000 gulden. De man bleek ook in andere plaatsen strafbare feiten gepleegd te hebben. Hij gaf voor auto's te kunnen impor teren, waarvoor hij dan een bedrag in ontvangst nam voor de invoerrech ten. Het geld stak hij in eigen zak; de auto's werden nooit ingevoerd. Hij is overgebracht naar Zandvoort. Op de Stadhouderslaan, nabij de Dorpsherberg, raakte de autobestuur der R.-E. (24) van de weg, toen hij enige schuivende dozen die achter in zijn' wagen op de zitbank stonden wil de opvangen. Tegen een langs de weg staande lichtmast kwam de wagen tot stilstand en 't voertuig werd er zwaar bij beschadigd.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13