soest in Ban van kannavaL De Raad van Elf stelt zich voor Soester middenstanders laten het (nog) afweten cDecËQrkct)uineii3i Zaterdag „Kielenbal" Karnaval 1976 mm Hoe gezellig het was ARRIVÉ ARRIV Prins Wulfl een druk bezet man M\xzn-p VW- meuws BERKHOF restauranTThBSSL. NIEUW VOOR 1976 de\ oen Ton Beuken -z&m LANBI-HARTOG Geen belangstelling voor WV-braderie „Proest" over ontwikkelingsplan Geen spreekuur Info-centrum aan de Dalweg Elseviers Almanak voor de vrouw 76 Elseviers belasting Almanak 76 KNAC Autojaarboek 76 Postzegelcatalogus 76 van Schaatsen uitverkocht ZOMER met leuke kleding Schoorsteenbrandje in de kiem gesmoord ESp'oegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Concert in Utrecht's Centraal museum Autorijschool Soester Courant van donderdag 5 februari 1976 55-14311/16251 Op zaterdag, 7 februari a.s. kunt U aan 'n winterwandeling meedoen door de bossen van Soest. De afstanden zijn 6 en 12 km. Startpunt: De Rank, Soes- terbergsestraat 18, tussen 10.30-14.00 uur, De VW's van Tessel, Vlieland, Ame land en Schiermonnikoog hebben ons hun vakantiegidsen gezonden. Dege nen, de er al enkele keren naar hebben gevraagd, kunnen de gids van het eiland van hun keus nu komen kopen. Voor Terschelling zult U het VW- kantoor aldaar rechtstreeks moeten be naderen. Op 6, 7 en 8 februari vertelt men U in de Stadsschouwburg te Utrecht: „Alles over Liefde". De hoofdrolspe lers zijn: Ina van Faassen, Paul Steen bergen, Johan de Meester. De aanvang van de voorstelling is 20.00 u. Plaats bespreken 2 dagen van tevoren tussen 10 en 15 uur aan ons kantoor. In hetzelfde theater op maandag, 9 februari a.s. om 20.00 uur het Melchels Miniatuur Theater met „Slaat op de trommel", een totaalspectakel. Kaar ten van ƒ4,- t.m. ƒ13,-. CJP en 65 geldig alleen op de dag van de voor stelling). Kaarten eveneens via ons te bestellen, Restaurant De Korte Duinen staat zondag, 8 februari een beetje in het teken van de VW. Van 11-15 uur kunnen kinderen van hartelust met Lego-stenen bouwen. Dit alles in het kader van het 70-jarig bestaan van de VW Soest. Vanaf 11 uur 's och tends kan men in het restaurant te recht om aan de wedstrijd deel te ne men. De werkstukken moeten betrek king hebben op het VW-werk. Om half vijf zullen de prijzen uitgereikt worden. Iedere deelnemer ontvangt toch al een certificaat-Lego bouwmees- ster, speldje en muts, zodat het in ieder geval de moeite waard is de tocht naar de Birkstraat te onderne men. Deelnemerskaarten verkrijgbaar bij VW-kantoor. Doe je best. Op 6 en 7 februari a.s. is te Utrecht »,Het volksfeest voor het paardevolk", Europa's grootste hengstenshow, in de nieuwe Veemarkthallen van 8.00-18.00 uur. 900 hengsten van 7 rassen met spectaculaire shownummers. Op 6 fe bruari tevens in het restaurant zang, dans en muziek. U kunt reserveren onder no. 030 - 786241. Sophia Van Santé, mezzo-sopraan is de soliste in het vijfde concert in de serie B van het Utrechts Symfonie Or kest. Zij zingt de Wesendonckliederen van Wagner. Verder staan werken van Haydn en Bartok op het programma. Losse kaarten, 3 dagen van tevoren aan ons kantoor. U zult het misschien niet geloven, maar de lente begint op 16 februari 1976 in Bovenkarspel. Tot 22 februari vindt er de 43e Westfriese Flora plaats, die dit keer in het teken van 200 jaar Amerika staat. U zult er meer dan 100.000 bolbloemen kunnen bewonde ren. Een doorlopende kaart kost 10,-; lx entree ƒ5,-, kinderen tot 14 jaar ƒ2,50. Er zijn ook voordelige trein/ toegang biljetten aan veel stations verkrijgbaar. Verder is er de flora- beUrs, modeshows, mechanisatie-ten- toonstelling en veestal met stamboek en kleinvee. Geopend: 16/2 van 14.00- 22.00 uur; 17 t.m. 21/2 van 9.00-22.00 uur en 22/2 van 9.00-18.00 uur. Nog even op de valreep voor de men sen; die er al diverse keren naar in formeerden: De gids Drenthe is er ook. Dit boekje voor vrije tijd en vakantie ziet er, zoals we van de Drenthe-gids gewend zijn, weer zeer aantrekkelijk uit. Bij het bekijken van de zonnige foto's, kunnen we slechts hopen, dat het betere weer niet te lang op zich laat wachten. Prijs 2,-. tij*..' - AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155-15963 OFFICIAL OEALERY GASAPPARATUUR/" Op deze foto de Raad van Elf in zyn huidige samen stelling. De Raad van Elf poseerde voor de middeleeuwse pomp in de Kerkebuurt achter de Oude Kerk. Van links naar rechts de heren: Ton v. d. Linden, Ad Bejjer, Hans van Eyndhoven, Bert Verwey, Cees de Heere, Henk van Bekkum, Theo Rademaker (adjudant), Prins Wulf I - Frans Bosman, Jan de Hartog, Anton Snijders (adjudant), Piet Beijer, Gerard van Klooster, Theo van Steen en Willem v. d. Kuijlen. Op de voorgrond de dansmariekes, Meurs, Klerk en Van Steen. de jongedames Van Foto Van Oosten De oproep aan de Soester middenstanders om deel te nemen aan festiviteiten rond het 70-jarig bestaan van deplaatseljjke VVV, is tot grote teleurstelling van het organiserende comité, geheel onbeantwoord gebleven. Het comité stelde een feestplan op dat afgewerkt zou worden in de da gen rond Hemelvaartsdag; van woens dag 26 mei tot zaterdag 29 mei. De laatste dag, de zaterdagavond is be stemd voor het houden van een soort braderie rond de Oude Kerk. Daar zouden de Soester Middenstanders zich kunnen manifesteren en daar voor moesten zij zich opgeven. Tot mu toe is dat niet gebeurd, tot grote verbazing eigenlijk van de voor zitter van het feestcomité, de heer F. Klinkhamer. „Nou doe je eens wat in Soest en nou komen ze niet. 't Moet toch een bijzonder leuk feest kunnen worden". Naar de mening van Klinüchamer moet het voor de deelnemers niet bij manifesteren blijven, maar kan de braderie ook als verkoopmogelijkheid gezien worden. Een bakker, een vis winkel, een boekhandelaar, een dro gist, al dergelijke zaken kunnen er ook „zaken" doen. De kosten zijn bij zonder laag en niet meer dan ongeveer 30 gulden kraamhuur. De openings tijden zijn van 19 tot 23 uur en de „markt" maakt een onderdeel uit van de aktiviteiten die voor de avond als slotstuk in het programma zijn opge nomen. Er zijn reeds afspraken ge maakt met enkele dansgroepen, waar- Dinsdag 10 februari a.s. organiseert „Progressief Soest" (D'66/PPR) in haar maandelijks politiek café PROEST een openbare discussie-avond over het Ontwikkelingsplan 1976, de vragenlijsten en de te volgen werk- en inspraak procedure. Aanwezig zal zijn Ir. Evert Hasse laar, directeur van de Werkgroep 2000 Gerichte uitnodigingen voot deze bij eenkomst zijn gedaan aan het N.C.I.V. (inspraakbegeleider) en de Soester werkgroepen van „insprekers". Raadslid Jan Visser van P.S. zal Iets vertellen over de moeilijkheden die hij ondervindt bij zijn pogingen de nota's van inspraakdeskundigen ter inzage te krijgen. In de pauze toont Han van Beek zijn schitterende dia-show over Soest in het algemeen en de Eng in het bijzonder. Gespreksleider in Hein Eehuis. „Proest" begint om 20.00 uur en worclt gehouden in het koffiehuis van res taurant ,,d' Oude Enghe", hoek Mid delwijkstraat-Molenstraat. De toe gang is gratis. Nadere inlichtingen bij het secretariaat, Valeriaanstraat 77, tel. 17692. Doorbreek de SLEUR FONDUE BUITEN DE DEUR Nieuw voor Soest, Fondue Bacchus, vleesfondue in witte wijn met div. geraffineerde sausen 42,50 per 2 personen. Dat kan in ons intieme specialiteiten restaurant langs de weg Soest-Amersfoort. Dat kan niet missen I .BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155 J Langs de weg naar Amersfoort 17224 van er een in Oud-Nederlandse kle derdracht optreedt. Ook op de andere dagen zijn er pu bliek trekkende bezigheden en altijd Bij het speciaal voor de burgerij in gerichte Informatiecentrum op de hoek Dalweg-Koningsweg over het Ont wikkelingsplan Soest 1976 is op elke hoek een bord met opschrift „Info centrum gemeente Soest" geplaatst. Dit om toch maar zoveel mogelijk de bevolking te attenderen op het ge bouw. Iedere belangstellende kan er op de maandag van twee tot vier en van zeven tot negen uur, en dinsdag van twee tot vier terecht. In het infocenturm is de heer P. N. v. d. Berg die middagen aanwezig voor het geven van inlichtingen. Al les wat over het Ontwikkelingsplan is geproduceerd en wat er elke dag bijkomt ligt voor een ieder ter le zing. Kaarten completeren een en ander. Bestaat er grote belangstelling van zijde der bevolking dan worden de openingstijden uitgebreid. Wegwijzer voor privé en huishouding ƒ7,50 Verlaag uw belasting voor: ƒ11,90 Foto's en technische gegevens van 270 auto's 6,90 voor Nederland en overzeese rijksdelen. NIEUW: nu alle zegels in kleur ƒ6,50 BOEKHANDEL SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 rond de Oude Kerk; een dag voor de jeugd, een dag voor de ouderen, een culturele avond enz. „Waarom kan wat in andere plaatsen lukt, .in Soest niet?", is de vraag waar het comité zich mee bezig houdt. Adspirant-deeJmemers kunnen contact opnemen met de heer Klinkhamer: tel. 172224. DE NARRE KNOLLEN Het is al sinds jaren in de Soester Karnavalsvereniging „De Narre Knol len" de gewoonte enkele weken voor het karnaval het „Kielenbal" te hou den. Dit Kielenbal is dan ook voor velen aanleiding om hun boerenkiel voor de dag te halen en eens 'n avond gezellig feest te vieren. Dit feest wordt dit jaar gehouden op zaterdag a.s. in het restaurant van het „Soester Natuurbad", aanvang 8.30 uur. Op deze avond hebben de leden van de Narre Knollen op vertoon van hun lidmaatschapskaart vrij entree. Niet leden kunnen deze avond ook bezoe ken a 10,- per persoon. Op deze avond is ook het eerste op treden van de volledige groep dans mariekes, 7 jongedames, die in een ge heel nieuw kostuum een speciale show opvoeren, die zij onder leiding van Dansschool Slingerland hebben inge studeerd. De muziek, waaronder uiteraard de nieuwste karnaval-schlagers wordt verzorgd door het trio Siem Hazewin- kel en de Boerenkapel van de harmo nie PVO. Vanzelf sprekend maakt ook de Raad van Elf met Prins Wulf I zijn opwachting. Het bestuur van de Narre Knollen heeft ook nog de medewerking kun nen verkrijgen van een bekende zan ger, die al vele karnavalsavonden met zijn zang op de kop heeft gezet. De naam van deze zanger wil men echter als een verrassing voor het Kielenbal geheim houden. Om 2 uur staat buiten de „borrelbus" klaar om feestgangers naar Soest te rug te brengen. De bus rijdt de nor- male route via Nieuweweg enz. „ach terom" en via Nieuwerhoek en hoofd weg „voorom" door Soest. Niet treuren, het blijft niet vriezen. By ons wordt het al (van binnen dooit het al) Het traditionele karnaval in Soest wordt gehouden in het weekend van 28 en 29 februari a.s. in de zalen van het St. Josefgebouw aan de Steenhoff- straat, dat beschikbaar is gesteld door de heer A. v. Kralingen, eigenaar van Dansschool v. Kralingen'te Baam. De eerste avond op vrijdag 27 februari is georganiseerd voor de jongeren in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, terwijl de zaterdag- en de zondagavonden als vanouds bestemd zijn voor de ouderen. Voorgaande jaren lyerd er op zater dagmiddag ook een optocht gehouden, waarin onderweg bij het gemeentehuis de sleutel van ons dorp door de bur gemeester in ontvangst werd genomen. Deze optocht gaat dit jaar niet door, wel het in ontvangst nemen van de Hierboven nog een terugblik op het Karnavalsfeest van vorig jaar. In een groot hossend Karnavalsgezelschap ziet U Prins Wulf I met zyn adjudanten Rademaker en Snyders met in hun midden de heer W. A. Butzelaar, die meer dan 10 jaar Prins Leut in Soest was. Zoals U ziet doet de „ouwe Prins" het nog best als musicerende landloper. sleutel. De Raad van Elf wil op een originele manier bij het gemeentehuis arriveren. Hoe dit gebeurt wil men geheim houden. Het kinderkarnaval, dat voorheen In Garage Van Kooy werd gehouden, vindt nu plaats op zondagmiddag 29 februari eveneens in St. Josef. Aanmelding tot deelname hieraan is te zijner tijd mogelijk via de scholen, waar de kinderen een inschrijfformu lier krijgen, waaraan ook nu weer een kleurwedstrijd met leuke prijzen verbonden. De Prins met zijn gevolg komt deze formulieren zelf op de scholen uitrei ken. In dit karnavals-weekend heeft de Raad van Elf nauwelijks tijd om op adem te komen. Naast zijn optreden op de drie karnavalsavonden en het Kinderkarnaval wordt ook zijn aan wezigheid gevraagd door verschillen de groeperingen, die in Soest het Kar naval vieren. Verzoeken hiervoor kwa men reeds binnen voor een bejaarden- feest in St. Josef en in Molenschot, terwijl ook VVZ de Raad van Elf op bezoek wil hebben. Ook de scholen, die echt karnaval vieren, kunnen op „hoog" bezoek rekenen, terwijl ook het „frühsjoppen", een boezoek aan de Soester café's jp maandag, weer op programma staat. Kortom een weekend vol aktiviteiten, waaraan veel inwoners van Soest veel plezier beleven. Een begin van brand in de woning van de heer R. T. aan de Bartilot- tilaan kon in de kiem gesmoord wor den. Het vuur is vermoedelijk ont staan door een sluiting in de elec- trische bedrading van de c.v.-kachel. De kachel stond in de kelder. INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation - Telefoon 02155-12180 A.s. zondag 8 februari, aanvang 14.30 uur wordt een zondagmiddagconcert gegeven in de Agnietenkapel van het Centraal Muheum te Utrecht. Daar aan werken mee het Amsterdams amateur piano kwartet met Carel Heelingman, viool; Allard Offerhaus, altviool; Frits Bienfait, cello en An ton Willinge, piano. Zij voeren wer ken uit van Joh. Berghout, Ant. Dvo rak en W. A. Mozart. UW RIJBEWIJS B. E. HAALT U TOCH OOK BIJ:/ DE PERFECTE R1JOPLEIDIN MET BOVAG GARANTIi' 1e les V/2 uur. Volgende VAMOR en M.l. gediplom^ KNAC slipinstructeur/ 28-29 F «tè# - J. M. VENINGA BECKERINGHSTRAA SOEST TELEFOON 02155- VERMIST laan 1 Da Knolten, de KnoSen, Die kunnen lekker dollen. De Knollen, do Knolten, 2e vteren Karnaval, De Knotten, de Knoüen, Die kunnen fokker dollen. O» Knollen, de Knotten, Ja hoort ie overal. Hierboven de voor- en achterzijde van een speciaal bier viltje met op de voorzijde de beeltenis van Prins Wulf I, zoals deze tijdens het komende karnaval zullen worden gebruikt. Buiten alle aktiviteiten, die de )7"'ns moet afwerken, dient hy ook nog als „onderzetterde" voor de vele glazen blond schuimend bier. Je zal maar Prins Karnaval zy«. kater, donker cypersf zwarte plek op neus, 9 mn/ Birkstraat 59, tel. 11015. /herder/ 20 JANUARI: reu, kiybruin, 2 boxer, lijkt op Deense/, De Bilt, jaar; gele halsband; P/64233. Utrechtseweg 429, tel/ it| 8 mnd- 24 JANUARI: kater,ytoning, Birk- rood halsbandje; i straat, tel. 033-1652(-Schotse coUle< 26 JANUARI: y zwarte afteke- bruin dek, wittafoig, middelgroot, ning op kop, q/ika"; Van Schaik, tiporen, 2V2 jftüaan 8, tel. 03494- Nijkerk, Popyf 2568. jieu, zwart/wit, gladha- 27 JANUAJJnjhie alsband, rig, midde/t voorpootje, gladharig, reu, zway; Hemelraad, Groenling- rode ha/hoven, tel. 030-782902. reu Ierse setter, gecas- halsband, 5 jaar. Bast- tref/wanmolen 16, Leusden-C, tel, meJ4037. NUARI: reu dwergpoedel, bruin, Gijsing, Schoutenkampweg 81, 13718. FEBRUARI: reu Ierse terrier, bruin, ruigharig, gec., staart, 7 jr;: „Patrick"; Korenhof, Utrechtseweg 72, A'foort, tel, 033-13878. GEVONDEN 24 JANUARI: hondje, bruin, witte bef, wittevoetjes, witte staartpunt; Asiel A'foort, tel. 033-16665. (Eem, Baarn); 30 JANUARI: kater, grijs, aangereden; Hilhorst, Kerkdwarsstraat 5, tel. 11769. 31 JANUARI: kater, zwart, (dood), (Middelwijkstrat, Gulf-station). 2 FEBRUAHI: poes, cypers, 8 mnd, schuw, mager, bruin halsbandje; Hel- linga, Aagje Dekenlaan 32, tel. 12007. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dieren- siel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nr. 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huis dier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dierenasiel doorgeven 01 aan telefoon 10667?

Soester Courant | 1976 | | pagina 3