97 Lego-bouwertjes vermaakten zich uitstekend Hoofdprijzen loterij S.0. Soest vielen in Utrecht REIZEN naar het BUITENLAND? Inspraakprocedure Ontwikkelingsplan op gang gekomen Talenpraktikum Amersfoort mm restaug^nt^BSSL. A.van derWeerd De allernieuwste boeken van de Arjen Post wint ereprijs in restaurant De Korte Duinen A.s. zaterdag fancy-fair Min. de Visserschool Per werkgroep tweeduizend gulden beschikbaar 2^9 T oneeluitvoerins van „Soester applaus" Gemeentelijk infocentrum in trek 20 ruiten en rol linoleum ontvreemd „Het Witte Huis" voldoet niet aan huisvestigingseisen Personeelsbezetting onvoldoende L. J. Meijer door Koningin onderscheiden J. Kuiper opnieuw voorzitter van Soester Vogelvrienden Winterspelen Zomerspelen ZOMERKLEDING nu al flink voorradig Afsluiting gedeelte Merelweg NIGEL CALDER De mensheid een complot ONS B0MENLAND DE SPROOKJES WERELD VAN JOHN BAUER JAN TERLOUW Oosterschelde windkracht 10 Gevonden voorwerpen Weggelopen jongens namen auto mee Soester Courant van donderdag 12 februari 1976 97 lego-bouwertjes hebben zich j.1. zondag uitstekend vermaakt in restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat tijdens de wedstrijd die de heer Klink hamer voor hen had georganiseerd. Jammer was het dat het beoogde doel - ledenwinst voor de 70-jarige plaatselijke VVV - niet helemaal uit de verf is gekomen, want slechts twee bezoekers meldden zich daarvoor aan. Buiten dat voldeed de dag geheel aan zjjn verwachtingen, al had de jury een zwaardere taak dan zjj verwachtte. De deelnemers, die vanaf 's morgens elf uur tot 's middags vier uur terecht konden, werden in drie leeftijdsgroe pen ingedeeld. Zij leverden een groot aantal werkstukken in, die allen min of meer te maken hadden met het werk van de plaatselijke WV, die in mei a.s. haar 70-jarig bestaan zal gaan vieren. Bij binnenkomst mocht de jeugd een keuze maken uit de grote hoeveelheid lego-bouwstenen die door de impor teur van het speelgoed voor deze ge legenheid beschikbaar was gesteld. Voor het ingeleverde werkstuk moes ten zij zelf een naam bedenken. De jury, bestaande uit mevrouw L. de Wind, VW-informatrice, de heer J. Brouwer, WV-bestuurslid en de restaurateur van oud-Soest, de heer A. C. van Ee had er handen vol werk mee. Zij kwamen tot het volgende re sultaat. 3 tot 6 jaar: 1. Gabriël Bitterling met pretkar; 2. Chantel Bunnik met hotel; 3. Annemarie Van Os met auto's. 7 tot 9 jaar: 1. Tanja Nieswaag, met Kwik-Kwek-Kwak; 2. Patrick de Ko- Vakantie- en zakenreizen. Persoonlijke service en boven dien jarenlange ervaring. Lissone- Lindeman/Ruys STEENHOFFSTRAAT 9A TELEFOON 14905 -16571 Officieel K.L.M. agent voor Soest en omgeving. A.s. zaterdag wordt de fancy-fair ge houden van de Min. De Visserschool ln Soest-Zuid. Het feest is opgezet om de school aan wat extra financiën te helpen om die onderwijszaken aan te kunnen schaffen, die niet via over heidssteun gekocht kunnen worden. Kinderen, ouders en schoolteams zijn maanden bezig geweest met de voor bereidingen en zaterdag is de grote dag. Om half elf trekken de 200 leerlingen van de school in optocht door Soest- Zuid, waarna om elf uur de fancy-fair geopend wordt. Er is van alles te doen, waarmee u het goede doel kan steu nen; behendigheidsspelletjes, boeken markt, koffie en thee en heerlijke snacks. Tot 's avonds zeven uur wordt door gegaan, tenzij de voorraad eerder is uitverkocht. Maar mocht dat niet zo zijn, dan wordt om zes uur begonnen met een grote Amerikaanse verkoping. Iedereen is welkom. ning met molens; 3. Barbara Berg met veerboot. De Lego-bouwertjes tijdens de wedstrijd die zondag j.1. in restaurant De Korte Duinen gehouden werd. Foto Herman van Dam 10 tot 12 jaar: 1. Marieke van Driest met vervoer; 2. Robert? met grachten huis en 3. Peter Keizer met vliegtuig. De ereprijs ging naar Arjen Post, die waarschijnlijk tot groot genoegen van de heer Van Ee, oud-Soest opbouwde met de oude boom, een huisje en een Soester. Arjen noch zijn ouders, even min als Robert, wiens achternaam on bekend was, waren bij de prijsuitrei king aanwezig. De prijzen zijn uiter aard nog beschikbaar. De tweede informatie-avond over de inspraakprocedure voor hét ontwikke lingsplan, die in de instructiezaal van de brandweerkazerne gehouden werd, heeft positieve resultaten opgeleverd. Aanhankelijk zag het er weer naar uit dat er tot in het oneindige gediscussieerd zou worden over de vraag waar de inspraak moest beginnen, maar na twee uur.oeverloos praten kwam er plots schot in de zaak en werden vier werkgroepen geformeerd en bemand. Even zag het er naar uit dat men tot zes groepen kwam, maar nadat de voorsteller een werkgroep „welzijn" in te stellen dat voorstel introk en de werkgroep „informatie", wegens een te afzijdige opstelling van de deelnemers met over grote meerderheid van de belangstellenden was weggestemd, kwam men uit eindelijk tot het aantal van vier. De gemeente bleek daar al rekening mee gehouden te hebben en had voor hen een aantal knellende vragen op papier gezet. Dat werd niet door ieder een geappricieerd, vooral niet omdat weer de vragen van de vragenformulie ren ten tonele werden gevoerd, inclusief de ambtelijke stijl en typische woor den als „agora". Al met al is echter de inspraak nu toch op gang gekomen. De bijeenkomst die door ruim belangstellenden werd bijgewoond, stond onder leiding van de heer M. Koppelmans van het Nederlands Christelijk Instituut voor Volkshuis vesting. Hij werd geassisteerd door de heren Hulsbergen en Van Os, res pectievelijk gemeentelijke projectco ördinator en voorlichtingsambtenaar. De heer Hulsbergen deelde namens b. en w. mee dat voor de insprekers 10.000 gulden werd beschikbaar ge steld; voor iedere groep in princiepe 2000 gulden, zodat er ook een gelijk bedrag overbleef voor groepen die reeds aan het werk waren. De werkgroepen mogen voorts gebruik maken van het gemeentelijk info centrum en van de vermenigvuldi ging apparatuur van de gemeente. Voor de verslaglegging worden even wel geen ambtenaren beschikbaar ge steld, zij het dat het ambtelijk appa raat waar nodig beschikbaar is voor het geven van informatie. De heer Smoorenburg verzocht daar- VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033 - 2 90 97 Doorbreek de SLEUR fondue buiten de deur. Nieuw voor Soest, Fondue Bacchus, vleesfondue in witte wijn met div. geraffineerde sausen f 42,50 per 2 personen. Dat kan in ons intieme specialiteiten restaurant langs de weg Soest-Amersfoort. Dat kan niet missen I ^BIRKSTRAAT 108. SOEST.02155-17224J Langs de weg naar Amersfoort ri -1T&- op de werkgroepen uit te breiden met één of meer „deskundigen", waaron der hij ook de gemeenteraadsleden rekende. Dat voorstel werd niet juist bevonden en kreeg geen enkele steun. Lang werd stilgestaan bij de vraag hoe de bevolking meer bij de in spraak te betrekken en hoe hen van de resultaten op de hoogte te hou den. Ook werd gevreesd dat werk groepen op eikaars terrein zouden komen, waardoor doublures zouden ontstaan. Gedacht werd daarom aan het_ formeren van een vijfde werk-, groep, die de werkzaamheden zou co- ordineren. De heren H. van Arkel en Rolvink wierpen zich daarvoor op, maar toen bleek dat zij nooh hun medestanders daadwerkelijk wilde deelnemen aan de beraadslagingen van de te vormen werkgroepen, slechts zelfstandig de resultaten wilden zeven en interpre teren en zelf bepalen wat uitgedragen moest worden, werd de werkgroep weggestemd. De heer Huiser, voorzitter van de werkgroep welzijn, tekende als eerste verzet aan tegen deze gedachtegang van de heren Van Arkel en Rolvink en hij kreeg enorme bijval. De nieuwe secretaris van de Soes ter Zakenkring, de heer H. G. Scholt- meijer, stelde de principiële vraag of in de werkgroepen constructief ge werkt werd dan wel dat het de be doeling was het werk van anderen te bediscussiëren. Alleen voor de eerste opvatting had de zakenkring belang stelling. Daar ginig men wel van uit, zoals ook de heer Gerritsen op zijn vraag te horen kreeg, dat de resul taten van de werkgroep voor de to tale bevolking ter beschikking komen. Gerritsen meende daarop dat men dan niet vast kon houden aan de ge stelde data, en uit de zaal werd toen opgemerkt, dat als men zo bleef door praten men in juli zou constateren leuk gebabbeld te hebben, maar zon der resultaat. De heer J. van 't Land kwam nog met de suggestie de be volking pemanent te laten „inspre ken" via de ideeënbus. Duidelijk werd gemaakt dat deelname aan de werk groepen 9teeds voor een leder mo gelijk blijkt, zodat een wandeling naar de ideeënbus eigenlijk over bodig was. Ten slot kwam men toe aan de for mering van de vier werkgroepen. De werkgroep A zal zich gaan bezig houden met bevolking en woning bouw; de werkgroep B met verkeer en wegenstructuur; de werkgroep C met werkgelegenheid en (winkel) voorzieningen en de werkgroep D met landschap, milieu en recreatie. Voor A meldden zich 14 man; voor B 13; voor C 9 en voor D 13. Direct daarna ging men groepsge wijs vergaderen. HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGESTRAAT 26 TEL. 12982 - SOEST Zaterdag, 14 februari a.s. brengt de toneelvereniging „Soester Applaus" een uitvoering van het blijspel „Os car" van de Franse schrijver Claude Magmier. Het is een toneelstuk in twee bedrijven, waaraan meewerken Leo Pappot als Christian Martin; Margaret Smit als Bernadette; Eddy Luza als Germaine Barnier; Truus Renes als Jaqueline; Jan Post als Philippe Dubois; Daan Lazonder als Oscar en Mia Kraal als madame Bou- illotte. De regie is in handen van Daan Lazonder. De uitvoering be gint om 20 uur en wordt gegeven in de geheel vernieuwde zaal „Credo" bij de Julianakerk aan de Juliana- laan. Kreeg het gemeentelijk informatiecen trum aan de Dalweg, nabij de Open Hof, vorige week ruim twintig belang stellenden op bezoek, deze week steeg het aantal bezoekers tot 36. Daarvan kwamen er maandagmiddag 16, maan dagavond 12 en dinsdagmiddag 8. Zoals bekend is het centrum speciaal ingericht voor allen die meer willen weten over het in voorbereiding zijn de ontwikkelingsplan dat de gehele gemeente omvat. Alléén het daarop betrekking hebbende materiaal is daar beschikbaar en voor iedereen ter in zage. Voorlopig is het centrum hiervoor ge opend op maandagen van 2 tot 4 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur en op alle dinsdagen van 2 tot 4 uur. Uit de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan, waar verbouwings werkzaamheden werden uitgevoerd, werden 20 ruiten en een rol linoleum ontvreemd. De bedrijfsleider van het bouwbedrijf Hibos, de heer A". K„ deed er aangifte van bij de politie. Op verzoek van burgemeester en wethouders heeft de arts P. Lange, raadslid voor de VVD, een onderzoek ingesteld naar de situatie in het pension „Het Witte Huis" aan de Birkstraat. Naar z(jn mening is het tehuis slechts ge schikt voor tijdelijke opvang, maar zeker niet voor langdurig verblijf. Een en ander deelde h(j mede in de vergadering van de commissie maatschappelijk werk, waarin hij als lid van de gemeenteraad zitting heeft. Dokter Lange vond dat de rijksgeno ten voor een langdurig verblijf, in Het Witte Huis te weinig privacy hebben, terwijl ook de sanitaire voorzieningen onvoldoende zijn. Naar zijn mening is huisvesting voor de Surinamers mo menteel belangrijker dan werkgele genheid. Hij drong ook aan op een betere opvang van de schoolkinderen, omdat het hem was opgevallen dat de schoolartsendienst voor Baarn en om streken de voorrang geeft aan de op vang van schoolkinderen in Baarn. Dat werd bevestigd door wethouder Van Stiphout, die verklaarde er geen genoegen mee te willen nemen, dat de verantwoordelijkheid voor de opvang geheel voor rekening van de gemeen te komt. Wat betreft de huisvesting van de rijksgenoten in Het Witte Huis deelde mevrouw Van Stiphout mee, dat het pension één van de slechtste opvang centra in Nederland is. De hygiënische toestanden waren niet best, ondanks de grote schoonmakaktie die men er enkele weken geleden gehouden had. Ook de personeelsbezetting is er on voldoende. Zij had een gesprek gehad met ife Tweede Kamercommissie voor binnen landse zaken en daar de afspraak ge maakt dat de gemeenten Soest en Baarn gezamenlijk een brief zullen schrijven, waarin de grieven opgeno men zijn over 't Centraal Bureau Uit voering Vestigingsbeleid Rijksgenoten. Er zal ook in gevraagd worden om 'n openbare hoorzitting voor alle opvang centra in ons land en verder zal ge vraagd worden om met spoed een rijksgroepsregeling op te stellen. De hoorzitting was inmiddels toegezegd. Soest zal al het mogelijke proberen om verandering te brengen in de huidige situatie waarbij de gemeente geen en kele inbreng heeft inzake de opvang in Het Witte Huis. Het beleid is geheel in handen van 't ministerie van CRM. In zijn functie van dirigent van het paleiskoor werd de heer L. J. Meijer uit Soesterberg in het paleis Soestdijk door H.M. de Koningin benoemd tot drager van het erekruis in de Huis orde van Oranje. De heer Meijer, die al ruim vijftien jaar dirigent is van het paleiskoor, dat in maart vijfentwintig jaar be staat, werd om zijn verdiensten voor het gemengd zangkoor van het paleis Soestdijk onderscheiden. Tijdens een bijzonder huiselijke bij eenkomst in het paleis waar de ko ningin het bestuur ontving in ver band met het zilveren bestaansfeest van het paleiskoor, ontving de diri gent de zogenaamde rode huisorde, een van de drie bestaande huisorden, die nog niet zoveel dragers kent. Het paleiskoor geeft op dinsdag 9 maart, de oprichtingsdatum, een ju bileumuitvoering in het ziekenhuis Zonnegloren in Soest, onder leiding van de erekruisdrager L. J. Meijer. De vereniging De Soester Vogelvrienden heeft oud-voorzitter, de heer J. Kuiper, opnieuw tot voorzitter gekozen als opvolger van de heer A. J. Bejjer, die hem destijds, na meer dan 15 jaar met de leiding van de vereniging be last geweest te zijn, was opgevolgd. De leden besloten zich verder achter het bestuursvoorstel te scharen, dat opheffing van de tentoonstellingscommissie beoogde met als tegenwicht uitbreiding van het bestuur van zeven tot negen leden. Voorzitter Beijer noemde in zijn wel komstwoord het afgelopen jaar bevre digend wat de vogelliefhebberij betrof en herinnerde aan de geslaagde ten toonstelling. Secretaris P. Dijkman meldde dat er in het voorbije jaar door diverse mutaties, slechts één lid bijkwam, waardoor 1975 werd afgeslo ten met precies honderd leden. Hij sprak de wens uit dat in 1977, wanneer de vereniging het 25-jarig bestaan viert, het ledental van 125 zal zijn be reikt. De leden gingen akkoord met de op heffing van de aparte tentoonstellings commissie en de uitbreiding van het bestuur met twee leden. Het voorbe reidende werk van de tentoonstelling zal nu voortaan door het bestuur ge daan worden. Oud-voorzitter J. Kuiper kreeg bij de stemming voor het voorzitterschap meer stemmen dan de andere kandi daat, mevrouw R. van Doorn-Kruys. Mevrouw~E. Liefaard-Berlemon en de heer J. H. Hoitingh werden aan het bestuur toegevoegd en de aftredende bestuursleden J. Meijer, C. A. C. van Doorn en J. A. Liefaard werden her kozen. De aftredende voorzitter A. J. Beijer had zich niet herkiesbaar ge steld. Hij bedankte de vergadering voor het in de afgelopen jaren in hem gestelde vertrouwen. De jaarlijkse tentoonstelling wordt dit jaar van 25 tot 29 november gehouden. De heren G. Visser uit De Bilt en W. A. Tolman uit Hardenberg zullen de tropen en parkieten keuren; de heren G. Hamstra uit Harderwijk en A. C. van Beveren uit Veenendaal de kleur vorm- en postuurkanaries. Bij de vorige week in het paviljoen van de sportorganisatie Soest gehouden trekking in de door de vereniging gehouden loterij, zijn de twee hoofdprijzen, een dames en een herenrijwiel, in Utrecht gevallen. De gelukkige winnaars werden nog diezelfde avond naar Soest gehaald om hun prijs in ontvangst te nemen. Voorzitter H. Ankone heette zijn vele gasten, waaronder de kandidaat-nota ris de heer H. Elferink en zijn assis tenten de heren Lankreyer en Geldens, welkom. Dank bracht hij aan de lote rij-commissie en aan allen die zich ingezet hadden voor de verkoop van de loten. Evert Westerveld werd ex tra in het zonnetje gezet, omdat hij de meeste loten verkocht en hij werd daarvoor bedacht met een voetbal. Van de opbrengst van de loterij zal voor de jeugd van de sportorganisatie een autobusje worden gekocht, om de vele elftallen naar de wedstrijden bui ten Soest te vervoeren. Dc winnaars van de t.v.-portable in de loterij van de S.O. Soest. Rechts voorzitter Ankone; in het midden de heer H. Elferink. De prijzen zijn gevallen op de num mers 763193. 765002, 762615, 763661, 765463, 761501, 762240, 762929, 763397, 760963, 762118, 762781, 764254, 761056, 764690, 765755, 764332, 765208, 763270. 762845. NOG 3 DAGEN dan afgelopen. over enkele maanden moet nog beginnen. bij Pd. so6 am Uit het oogpunt van verkeersveilig heid zal het gedeelte van de Merel- weg dat loopt door het plantsoen op de kruising van de Schrikslaan, Nach- tegaalweg en Vinkenweg aan het open baar verkeer onttrokken worden. In het voorstel aan de raad zegt het college van burgemeester en wethou ders geen resultaat te verwachten van een plaatsing van het witte bord met rode cirkel (bord nummer 11 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens), waardoor 'n gesloten ver klaring aangegeven wordt voor alle verkeer in beide richtingen, behalve voetgangers. Door onttrekking kan het plantsoentje groter gemaakt worden. De omwonenden zijn in de gelegen- heied gesteld bezwaren in te dienen, maar daar heeft niemand gebruik van gemaakt. Het boek van de TV, over menselijk gedrag in de samenleving. Tijdelijke voordeelprijs ƒ16,50 (Na 1-5-76 ƒ28,50) Een schitterend lees- en kijkboek over de boom in al zijn facetten in het Nederlandse landschap. Een fijn cadeauboek voor slechts ƒ17,50 (Na 1-4-76 ƒ24,50) Fantastisch geïllustreerde Scandinavische sprookjes. Een boek met een geweldige sfeer. Nu nog voor 35,-. (Na 5-3-76 ƒ42,50) Opnieuw een indringend en eigentijds jeugdboek van de schrijver van o.a. „Oorlogswinter". Een uitstekend jeugdboek voor 18,50 ONTDEK HOEVEEL FIJNE BOEKEN U VINDT BIJ BOEKHANDEL SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: jongenshorloge, ceintuur, diverse sleu tels, enkele portemonnaies, kinder- schaatjes, schaatsen maat 45, enige damesfietsen, bankbiljet, kinderhand schoenen en een hond. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het politiebureau op woensdag en zaterdag, van. 14-18 uur inlichtingen worden verkregen. Drie uit een jongenshuis te Den Dol- der weggelopen jongens, namen in Soest een bij de flat in Park Vrede hof geparkeerde auto mee. Zij wer den in Bussum aangehouden en be kenden daar hun euvele daad. De auto was van de heer A. V. uit Utrecht, die in Soest logeerde. Toen hij de diefstal ontdekte was zijn auto al terecht. De drie knapen, G. van B. J. D. en H.S. alle drie zestien jaar oud, zijn teruggebracht naar Den Dol- der.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3