Het oog gericht op Moskou en Dubcek-iedeeën Nieuwe bestuurschaos dreigt bij IVN Eemland Veilig Verkeer haakt ook in op landelijke akties «SU Mm, |p ARRIVÉ ARRIVÉ Autorijschool SOESTENAREN de maat is vol ^Meubelfabriek Oisterwijk maaswinkel iMffi Vijf van de zeven bestuursleden stellen zich niet herkiesbaar Wijkraad Soesterberg Teleurstellend antwoord op hearing-rapport Laten wij openlijk achter onze Prins staan. Laten wij Soestenaren hierin aan de rest van Nederland het voorbeeld geven. Vergaderschema werkgroepen ontwikkelingsplan Onveilige verkeers situatie tijdens weekmarkt Madame Barbara de Paris corseleltes GJV wil 20 huizen in Bangladesh bouwen ■- mz !3améS NW-informatieteam Soest geformeerd Gala-voorstelling ten bate van dr. Phelps stichting Met motor geslipt Soester Courant van donderdag 12 februari 1976 Zeven jaar is het ruim geleden dat Russische, Oostduitse en Poolse troe pen in een demonstratie van specia listische solidariteit een eind maakten aan het „communisme met een men selijk gezicht" van Dubcek in Tsjecho- Slowakije. Dat daarmee het probleem zoals Mos kou dit ongerust zag niet was opge lost blijkt de laatste tijd steeds vaker. Was in Moskou Brezjnev die zich als leider van de communistische partij der USSR ook voelt als een soort paus voor de zusterpartijen zeker van oost- Europa, toen beducht dat wat Dubcek in Praag deed de onderlinge eenheid van die partijen zou schaden, nu kan hij constateren dat juist de geweld dadige ingreep meer verdeeldheid Dat merkt hij vooral bij de voorberei ding van de grote conferentie van communistische partijen die moet de monstreren hoe gelijkdenkend deze al lemaal zijn. Om dit goed te laten blijken moet na tuurlijk van tevoren gezorgd worden dat er niets mis kan gaan en daarom mogen de Oostduitse kameraden, be faamd om hun dicipline, alles voorbe reiden. En een van hun moeilijkheden is nog altijd Dubcek. Zo is nergens vrolijkheid ontstaan toen notabene de Spaanse afvaardiging aan de orde stelde dat op de agenda zeker een voorname plaats moest worden in geruimd voor de kwestie Tjechoslo- wakije, waarbij Dubcek beslist ge hoord moest worden. Conferentietechnisch is er geen pro bleem het idee wordt rap verwor pen, samen met andere onbehaaglijke voorstellen gaat het regelrecht de vuil nisbak in. Dat zullen de Spanjolen dan niet leuk vinden maar dat hebben ze maar te slikken. Zo is men dit gewend, maar ditmaal ligt het toch wat moeilijker. Want het gaat niet alleen om de Span jaarden maar ook om de Fransen en Italianen om maar een paarbelang rijke te noemen die men minder licht vaardig voor het hoofd kan stoten. Waarbij dan komtj dat deze partijen het bespreken van het Dubcekisme, als men het zo wil noemen, eisen in verband met de befaamde akkoorden van Helsinki, de befaamde topconfe rentie over Europese veiligheid en sa menwerking. Daarbij zijn schone woor den gesproken over de rechten van de burger en allerlei vrijheden en wat de onaangename partijen uit west-Europa nu doen is vaststellen dat de zaak- Praag nu juist één van de beste voor beelden is om deze nobele gedachten aan de praktijk te toetsen. Misschien dat Brezjnev intussen be treurt dat hij in 1968 toch nog niet hard genoeg heeft toegeslagen. Toen heeft hij waarschijnlijk gedacht met Husak iemand te hebben gevonden die als bijvoorbeeld Kadar in Hongarije na 1956 kans zou zien met harde hand de afwijkende ideeën te onder drukken en tevens een beetje populair te worden bij de bevolking die in hem zou waarderen dat hij het beste maakt van de omstandigheden. Maar daarvan was geen sprake. De Tsjechen en Slo- waken blijken allesbehalve overtuigd dat ze met Husak het beste af zijn en de herinnering heeft de zeven jaren goed doorstaan. Zozeer dat beweerd wordt dat Moskou Husak al heeft ge prest om maar wat toegeeflijker te zijn jegens de Dubcekisten. Het land dat inderdaad lijdt onder gebrek aan ontwikkeling zou pas weer gezond kunnen worden als de officiële partij lijn en de oppositionele gedachten tot een soort vreedzame coëxistentie ko men. Want dat ook in Tsjechoslowakije Dubcek-ideeën overeind zijn gebleven blijkt bijvoorbeeld uit brieven van Ka- rel Kaplan die wel erkent dat inder tijd ook door de nieuwlichters fouten zijn gemaakt maar dat de uitgangs punten goed waren en dat door sa menwerking en steun meer bereikt zou zijn dan nu met onderdrukking. Husak of de sterke man achter hem Bilak kunnen Kaplan best aan maar ze zijn intussen wel erachter gekomen dat het wegtreiteren van personen niet veel helpt een ander komt dan wel naar voren zolang de ideeën blijven leven. Inderdaad: in 1968 heeft de Brezjnev- groep in het internationale communis me een eind gemaakt aan het verlichte maar wel degelijk communistische ex periment van Praag. Maar nog steeds blijft dit vreten aan de onderlinge eensgezindheid, zozeer dat menigeen verwacht dat Moskou liever de be faamde conferentie afgelast waarop de eenheid gemanifesteerd moet worden dan het duidelijk aanwezige risico te lopen dat in plaats daarvan een scheu ring in de gelederen wordt geëtaleerd. KANTMAN UW RIJBEWIJS B. E. HAALT U TOCH OOK BIJ DE PERFECTE RIJOPLEIDING MET BOVAG GARANTIE 1e les V/2 uur. Volgende 1 uur. VAMOR en M.l. gediplomeerd KNAC slipinstructeur J. M. VENINGA BECKERINGHSTRAAT 44 SOEST TELEFOON 02155-14978 Door het tussentijds aftreden van het bestuurslid de heer W. Post en het zich niet herkiesbaar stellen van de heren J. K. de Bruin, H. M. L. v. Voorst, J. J. de Vries en P. M. Wijsmuller dreigt bU het I.V.N. Eemland een nieuwe bestuurschaos. A.s. woensdag 18 februari wordt in gebouw De Open Hof aan de Dalweg, hoek Veenbesstraat, de jaarlijkse ledenvergadering gehouden die in dit vacuum zal moeten voorzien. Vorig jaar oktober werd een dreigen de breuk in het bestuur door tussen komst van het hoofdbestuurslid van IVN Nederland gelijmd. De kwestie ontstond toen door een opzameling van kleine problemen, die culmineer de in het voornemen de naam Natuur- beschermingswacht Eemland te ver anderen in I.V.N. Eemland. Met over grote meerderheid besloot de verga dering toen de naamsverandering door te voeren en het aantal bestuursleden uit te breiden tot zeven. De heren v. Voorst en Kampf werden daartoe aan het bestuur toegevoegd. Van hen treedt nu de heer v. Voorst weer af, zodat van het zittende be^ stuur overblijven de penningmeester de heer H. Bosma en de heer Kampf. In een circulaire aan de leden ver- Het belangrijkste agendapunt van de openbare wijkraadsvergadering donder dag 12 februari in het Dorpshuis, is het antwoord, dat de wijkraad van het college van burgemeester en wethouders ontving op het hearingrapport. Dit rapport betreft de zes hearings, die in de eerste maanden van 1975 gehouden zjjn en waarvan de wijkraad een duidelijk rapport opstelde, dat 15 juli de raad van de gemeente Soest werd aangeboden. Deze hearings werden door bijna driéhonderd Soesterbergers bezocht. Volgens mej. H. P. Lensink, lid van de wijkraad vanaf de oprichting, is het een ronduit teleurstellend ant woord geworden. „Natuurlijk verwacht je in zo'n ant woord geen pasklare oplossing voor al'le zaken die aan de orde zijn ge stéld, maar dit antwoord is dusdanig teleurstellend, dat er donderdag tij dens de openbare wijkraadsvergade ring wel boze woorden moeten val len". Mej. Lensink vindt het niet alleen te leurstellend voor de wijkraad, maar vooral voor de driehonderd mensen, die door weer en wind en vaak erg emotioneel de hearings bezocht hebw ben. „Ik heb niet de indruk", aldus mej. Lensink, „dat er in commissies, ge meenteraad of binnen het college veeél aandacht aan het hearing-rap port van de wijkraad besteed is. Het antwoord wijst daar tenminste niet op. Wij als wijkraadleden hadden wel iets heel anders verwacht en dat zal donderdagavond beslist aan de orde komen". klaart de heer Post zijn tussentijds heengaan. Hij zegt nu, dat hij onder druk van het landelijk bestuur in ok tober een compromis aanvaardde, waarvan hij achteraf spijt heeft. „De breuk in het bestuur was te diep om, min of meer gedwongen, samen nog een half jaar verder te gaan. Tijdens dit half jaar n.1. is er nog veel wrijving geweest waarbij, naast de oorspronkelijke betrokkenen, ook nog anderen betrokken raakten. Onder de ze omstandigheden heb ik, in het be lang van de afdeling en mijzelf, ge meend er verstandig aan te doen mij uit het bestuur terug te trekken, het geen ik recent gedaan heb", aldus de heer Post. Het betekent dat hij en zijn, in de vereniging bijzonder aktieve, echtge note zich geheel terugtrekken uit de vereniging. Hij zegt ergens het gevoel te hebben dat hij de vereniging op een zeer belangrijk moment in de steek laat. De nieuwe wrijving ontstond reeds vroeg, doordat de heer Post met en kele andere bestuursleden bijeenkom sten hield, waar de lijn waarlangs de vereniging zich zou moeten ontwikke len, min of meer werd bepaald. Zo besloten zij dat de ledenvergade ring gehouden zou worden op 18 fe bruari, terwijl het complete dagelijks bestuur daar niet in gekend werd. Normaal wordt een dergelijke beslis sing in een vergadering van het dage lijks bestuur genomen. Ook nu stapelden zich een aantal klei nigheden op, waardoor de heer Post besloot zich terug te trekken. Het af tredende bestuur vraagt de leden om zich beschikbaar te stellen voor het werk dat gedaan moet worden door de afdeling op het gebied van natuurbe schermingseducatie. Er is overleg gaande om kandidaten voor het bestuur te krijgen. Leden die (tegen)kandidaten willen stellen, kun nen de namen indienen bij de pen ningmeester de heer H. Bosma, Zwa- luwenweg 14 te Soest. Als er tijd voor beschikbaar is, zal de vergadering besloten worden met een tweetal dia-series met geluidsband. „Het bos beleven van seizoen tot sei zoen" en „Leven met zand en veen". Sinds maandagmiddag is ook op straat te zien dat in Soest een afdeling actief is van Veilig Verkeer Nederland aan de aan lichtmasten bevestigde borden met daarop de tekst van de thema-acties die VVN vier keer per jaar houdt. In dit geval gaat het om het gebruik van autogordels. j- „Autogordels, strak en zeker" staat er op de borden, waarvan de eerste twee aan lichtmasten op de Bec- keringhstraat werden bevestigd. Door de heer C. Jehee, bestuurslid van de afdeling Soest van Vejjig Verkeer Nederland, en met assistentie van de politie, die ttrouwens ook heeft mee gewerkt aan het tot standkomen van dit initiatief. Behalve de heer Jehee waren bij het aanbrengen van de eerste aluminium borden ook voor zitter A, van den Born en de overige bestuursleden de dames J. M. H. Korte-Tieland, J. C. Verkade-Both, en de heer J. E. Blijdorp aanwezig. De rest van de borden werd woens dag opgehangen, ook op invalswegen: De bestuursleden van Veilig Verkeer Soest, de heren Jehee (boven) en Van den Born, bjj het aanbrengen van het bord op de Bcckeringstraat. Foto Herman van Dam de Birkstraat, Vredehofstraat en de Soesterbergsestraat in Soest, en op de Banningstraat en Rademakerstraat in Soesterberg. De borden worden ieder kwartaal voorzien van een nieuwe tekst, zoals (in het verleden) „Glaas je op" en „Blij u te zien". Voorzitter Van den Bom is verheugd, dat de opvallende borden voortaan ook in Soest deaandacht van de Weg gebruikers zullen trekken. „We heb ben een gesprek gehad met een ver tegenwoordiger van de PUEM, die aan aantal lichtmasten heeft aange wezen", vertelde de heer Van den Bom. Het gaat om 12 masten. Sec retaresse mevrouw Korte: „We zijn. sinds 1971 bezig geweest om ook in Soest de gelegenheid te scheppen op de thema-akties van VVN in te ha ken, maar door omstandigheden is het er niet eerder van gekomen". Voorlichtingsbijeenkomst De afdeling Soest heeft nog een serie activiteiten op het programma staan, waaronder een voorlichtingsbijeen komst op maandag 16 februari. In de school De Kwikstaart bij het Van Ar- kei instituut aan de Schrikslaan zal de heer W. Harmsen de Vries van het hoofdkantoor van de WN Hilversum één en ander vertellen over de nieuwste wijzigingen in de verkeerswet-geving (zoals ten aanzien van het verplicht dragen van een helm door bromfietsers en het ver plichte gebruik van ,de autogordel), Verder kunnen de bezoekers meedoen aan een verkeersquiz, met leuke prij zen en gratis koffie, het programma ook nog een film, Behalve een diavertoning vermeldt „Auto te water" van de stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid. Deze film, een ver slag van het in 1971 verrichte onder zoek van de SWOV naar de beste manier van handelen om zichzelf uit een te water geraakte auto te be vrijden* toont onder meer aan, dat ideeën over het ontstaan van een luchtbel in een auto onjuist en dus levensgevaarlijk zijn. De Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid heeft in de dertien jaar van haar bestaan veel resultaten geboekt die zijn toegepast bij ondermeer de aanleg van wegen en de fabricage van auto's. Verder heeft de SOWV zich onder meer be zig gehouden met veiligheidskleding op de weg, de constructie van van rails, helmen voor bromfietsers auto gordels en wegdekken. Aanvangstijd 20 uur, er is voldoende parkeergelegenheid dicht bij de in gang van de school aan de Schriks laan, op het terrein bij het gebouw van de duivensportvereniging. (Advertentie) De vier inspraakgroepen, die tijdens de laatst gehouden bijeenkomst over het ontwikkelingsplan Soest 1976, ge formeerd werden, hebben een verga derschema opgesteld dat er alsvolgt uitziet: De werkgroep die zich gaat bezig houden met bevolking en woningbouw vergaderde dinsdag 10 februari jJ. en komt weer bijeen op 17 en 25 fe bruari en op 3 maart. De groep ver gadert in het gemeentelijk informatie centrum aan de Dalweg. De werkgroep B., die het verkeersaan bod en de wegenstructuur nader gaat bestuderen, vergadert op 12 februari in de dependence van het gemeente huis; op 16 en 23 februari in het in formatiecentrum en op 3 maart weer in de dependance. De werkgroep C., die studie maakt van de werkgelegenheid "en de desbetref fende voorzieningen komt bijeen op 12 en 19 februari in het informatiecen trum en op 26 februari en 3 maart in de dependance van het gemeentehuis. De werkgroep D tenslotte, die gaat praten over landschap, milieu en re creatie, vergaderde gisteravond in het gemeentelijke informatiecentrum; komt op 19 februari bijeen in de dependance en op 26 februari weer in het informa tiecentrum. Iedere werkgroep zal twee leden aan wijzen, die de coördinatievergadering (en) gaan bijwonen. De WD-wijkraadsfractie heeft een aantal vragen gesteld aan de wijk raadsvoorzitter P. C. Pieren met be trekking tot de onveilige verkeers situatie op de Rademakerstraat ten gevolge van de weekmarkt op woens dagmorgen. Door de afsluiting van beide rijbanen van de Rademakerstraat, nemen auto mobilisten nu het fietspad, waardoor voor de marktbezoekers levensge vaarlijke situaties kunnen ontstaan. De WD-fractie wil weten of aan aanwonenden van de Rademaker straat incidenteel ontheffing wordt verleend om achter de marktkramen om de panden te kunnen bereiken en of zo'n ontheffing ook bestaat voor klanten en leranciers van de midden standers aan het afgesloten gedeelte. De vragen hebben verder betrekking op het waarborgen 'van de veiligheid van de marktbezoekers, de wettelijk heid van de gebruikte afbakening, de onveilige situatie ter hoogte van de openbare kleuterschool door het toe nemende verkeer en de omlegging en de verplaatsing van de weekmarkt naar het Dorpsplein. Tijdens de open bare vergadering van de wijkraad op donderdag 12 februari (20.00 uur) komen deze WD-vragen aan de orde. adviseuze in foundation toont nu de nieuwe kollektie in de nieuwe mode kleuren (Maken slank en zijn als een 2e huid). Bij uw modehuis vCCciiiOu. dl. J3cvuuXVUJL Nachtegaalstraat 16-18, Utrecht, tel.030-332242 *stoelen tafels* TV-kasten "^slaapkamers *bankstellen *wandkasten dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, Uttecht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762 la t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade.102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur Zoals bekend Is Bangladesh een land dat voortdurend geteisterd wordt door rampen. Nog maar net nadat de oorlog met Pakistan was afgelopen, werd het land getroffen door een overstroming, die duizenden mensen dakloos maakte. Mede door deze overstroming, al snel gevolgd door een tweede en een derde, kreeg het land te kampen met een enorm voedselgebrek. Duizenden mensen stierven en sterven dan ook door ondervoeding. Een tweede oorzaak van de enorme sterfte onder de bevolking is het ge brek aan medicamenten, artsen en verpleegsters. Op een bevolking van 80 miljoen mensen zijn slechts 700 verpleegsters beschikbaar. Vandaar ook dat allerlei hulporganisaties hun uiterste best doen het leed daar zoveel mogelijk te verzachten. Denk maar aan Eva den Hartog van het Leger des Heils. Eén van die organisaties is het Tear Fund. Het Tear Fund is een „finan- cierings maatschappij" voor missionai re werkers in ontwikkelingslanden. Het werkt momenteel aan 100 projec ten in 40 landen. Het financiërt het boren naar water in Sahellanden, heeft talloze landbouwprojecten en steunt o.a. twee Nederlandse verpleegsters in Ethiopië. Doordat men rechtstreeks voor „men sen in het veld" werkt, is men er ver zekerd van dat het geld op de juiste manier volledig wordt gebruikt. Een van de projecten van het Tear Fund is het bouwen van huizen in een Bi- harikamp in Bangladesh. Zo'n huis is opgetrokken uit een bamboeframe en klei en daardoor eenvoudig en zonder al te veel kosten te maken. Zo'n huis kost dan ook kant en klaar maar 150 gulden. Toen de G.J.V. „Maranatha" van dit project hoorde, werd er besloten geld bijeen te brengen voor de bouw van 20 huizen. Dat betekend dus dat ze 3000,- bij elkaar moet zien te krijgen. Teneinde dit te realiseren werd er een babysitcentrale en een klussenklub in het leven geroepen. Het geld dat met babysitten en het opknappen van al lerlei klusjes wordt verdient komt ge heel ten goede aan 't project in Bang ladesh. Als contactpersoon voor de babysit- centrale fungeert Dirk-Jan v. d. Wei de, tel. 16812, terwijl iedereen die een klusje opgeknapt wil zien, zich kan vervoegen bij Ad Sanders, tel. 14092. Verder is er een gironummer waarop eventuele giften gestort kunnen wor den: Giro 3364043 t.n.v. Wim Alberts, Van Goyenlaan 168, Soest, onder ver melding van Tear Fund. Nadere in formatie over het Tear Fund is te ver krijgen bij: Het Tear Fund, kantoor: „De Koppel", Buurtweg 3, Doorn. TeL 03430-5030, Postbus 156, Doorn. Het bestuur van de NW-afdeling Soest is in samenwerking met het distrikts- bestuur van het NW te Urecht overgegaan tot het formeren van een NW- informatieteam. In ons land met zijn vele uitvoeringsorganen, instanties en bureaus op maat schappelijk gebied z(jn nog talrijke mensen die op één of andere manier hulp nodig hebben, maar die niet weten waar en hoe die hulp te verkrijgen is. Het gevolg is dat dergelijke mensen met hun problemen of moeilijkheden, die vaak dringend om een oplossing vragen, blijven rondlopen. Om in deze lacune te voorzien, heeft het bestuur van de afdeling Soest thans een informatieteam aangesteld. Het is de bedoeling dat deze NW-in- formanten de NW-leden wanneer en waar nodig vertrouwelijk, deskundig en individueel uitleg geven en advies over zken, waarmee men bij de NW- informanten aankomt. Kortom zij^zul- len een wegwijzer zijn op maatschap pelijk, sociaal, cultureel en recreatie terrein. In de praktijk zal het er op neerko men, dat de NW-inform anten inlich tingen verstrekken over het bestaan en de uitvoering van alle wetten en regelingen waarmee men te maken kan krijgen. Dat kan betrekking heb ben op arbeidskwesties, zoals loonbe- taling, ontslagen, uitkeringen en der gelijke - deze problemen worden be handeld in samenwerking met de sa menwerking met de aangesloten be- drijfsbonden - problemen op het ter rein van ziektewet, kinderbijslagwet, bijzondere ziektekosten, werkloos heidswet, algemene bijstandswet etc. Bovendien zal men desgevraagd ad vies geven over huur- en woningkwes ties, individuele huursubsidies, huis uitzetting, afbetalingskwesties en stu dietoelagen, ook echter over bejaar denzorg, gezinsverzorging en arbeid voor gehandicapten. De NW-infor- manten adviseren tevens - wanneer nodig - ten aanzien van het invullen van formulieren en het opstellen van brieven, verzoekschriften en derge lijke. Tenslotte kan men bemiddelen bij persoonlijke problemen of moei lijkheden in het gezin of bij andere voorkomende problemen. Met individueel maatschappelijk werk zullen de NW-inform anten zich ech ter niet ophouden. Ln situaties waar uitvoeriger hulp nodig blijkt en kon- takt met instellingen voor maatschap pelijk werk gewenst is. wordt uiter aard in overleg met betrokkene de .passende organisatie ingeschakeld. De NW-informanten zullen vanzelf sprekend nimmer de plaats gaan in nemen van particuliere, kerkelijke, ge meentelijke of andere instellingen, die voor dit soort van hulpverlening in het leven geroepen zijn. Integendeel, het zal zaak zijn in samenwerking met deze instellingen - en volledige inscha keling daarvan - de betrokkenen zo veel mogelijk van dienst te zijn. Bij alle juridische problemen, beroepsaan gelegenheden etc. wordt door 't NW- informatieteam nauw samengewerkt met de juridische dienst van het NW, Over het algemeen zal in dit soort zaken de juridische dienst de behan deling van het probleem overnemen. De dienstverlening van het plaatselijk informatieteam zal voor alle NW-le den kosteloos zijn. Als NW-informanten treden op: J. P. Metselaar, Thorbeckestraat 1. Soest, tel. 10641; J. van Duivenbode, Postweg 22, Soesterberg, tel. 2307 en M. F. G. de Jong, Smitsweg 285, Soest, teelefoon 12566. Tezijner tijd zal na scholing dit team zo mogelijk nog met enkele personen worden aangevuld. 1 H dan I bliaklaan 35 soaat tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Op maandagavond 1 maart a.s., aan vang 20 uur, zal in de Singer Con certzaal te Laren een galavoorstelling plaatsvinden ten bate van de Dr. W. M. Phelps Stichting voor spastische kinderen. Aan deze voorstelling wer ken o.a. mee Martine Bijl, Henk van der Molen. Therèse Steinmetz, Marie- Cécile Moerdijk, Gerrit den Braber. Joost Nuissel en Zo, Robert Paul en het cabaretgezelschap NAR. Aan de vleugel zit Bart Berman; de muzikale omlijsting wordt verzorgd door Toni Eyk en de presentatie is in handen van Fred Oster. Op de Soesterbergsestraat kwam de motorrijder D. van W. (21) te val len doordat hij met zijn voertuig Slipte. Van W. liep wat schaafwon den op, waarvoor hij naar het Zie kenhuis Zonnegloren werd gebracht. Zijn motor was zwaar beschadigd.

Soester Courant | 1976 | | pagina 5