Agenda Soester Gemeenschap Februari telt dit jaar vijf zondagen Officiële mededelingen U kunt niet alles weten SCHOONMAAKSTERS PLAATWERKER/SPUITER medewerkster Nieuwe aanw insten openbare bibliotheek Soest EEMLAND Verhuizing Sociale Dienst en afdeling Welzijn Politieke soos CDA. Soest Slachtoffer van de gladheid Afsluiting cursus korfvlechten ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL 19444 Bekendmaking Snelheidscontrole Ziekenhuis Zonnegloren NEMAS RÖNTGEN B V. NEMAS RÖNTGEN B.V. Gymnastiekvereniging „De Springbokken" ALGEMENE LEDENVERGADERING Voor uw handels- of familiedrukwerk: DKUKKEKU SMIT - v. Weedestraat 29 JOH. METS Spouwmuur isolatie Thermopane dubbele beglazing f.1000- subsidie Al gebruikte auto's SPLINTER EEMLAND B.V. STOFFEN- VERKOOPSTER Fa van Huissteden Geldleningen VOOR UW Soest er Courant van donderdag 12 februari 1976 Tot en met 13 FEBRUARI: Edukatieve tentoonstelling „Land in Zicht", in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. 12 FEBRUARI: Huiskamerbijeenkomst van de vrouwengespreksgroep van het Humanistisch Verbond. Inleiding door mevr. Asser-Drion over „stervensbe geleiding"; aanvang 14 uur. Inlichtin gen bij mevr. Becker. tel. 14889. 12 FEBRUARI: Het Nut-Soest ver zorgt een avond met Prof. dr. H. van Praag - international bekend publicist medewerker van o.a. het TV-pro- gramma „Zienswijze" over „Reïncar natie". In De Open Hof, Daiweg/hoek Veenbesstraat; aanvang 20.15 uur. 14 FEBRUARI: Toneelvoorstelling „Soester Applaus" met het blijspel: „Oscar" van Claude Magnier; in ge bouw Credo, achter de Julianakerk, Julianalaan; aanvang 20 uur. 15 FEBRUARI: Het NIVON verzorgt een wandeling bij Leuvenum op de Veluwe. Vertrek om 9.30 uur (per auto) bij het Baarnse Lyceum aan de Toren- laan te Baarn. Inlichtingen over alle aktiviteiten van het NIVON mondeling of schriftelijk bij 't secretariaat: Wal deck Pyrmontlaan 10 of telefonisch op de nummers 15293 en 14270 te Soest. 15 februari: KINDERFILM in het Ar-, tishockgebouw, eerste van een serie films op de zondagmiddagen, behalve de eer9te zondag van de maand i.v.m. kamerconsert. Steenhoffstraat 46; aan vang 14 uur. Entree 3,(Groepen reductie). Limonade 0,25. 16 februari: Start OPLEIDINGSKUR- SUS voor Welfare-helpsters van de Zonnebloem. De kursus omvat 12 lessen oJ.v. mevr. Paula Pietersen. In molenschot; aanvang 9.45 uur. 17 FEBRUARI: Voorlichtings- en in formatieavond over het werk van Am- nesty International. Vertoning van het Amnesty Klankbeeld in de beneden zaal van „Honsbergen", Wiardi Beck- manstraat 475; aanvang 20 uur. Toe gang gratis. 19 FEBHUARI: Gemeenteraadsverga dering in de instructiezaal van de brandweerkazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 20 februari: Opening EXPOSITIE in het Artishockgebouw met grafisch werk op papier en textiel van Wim van der Doef; aanvang 20.30 uur. Dagelijks van 14 tot 17 uur geopend, Steenhoffstraat 46. 23 FEBRUARI: Openbare vergadering onderwijscommissie in de dependance van het gemeentehuis, aanvang 14 uur. 23 FEBRUARI: Openbare vergadering Commissie Openbare Werken in het gebouw van gemeentewerken, Lange Brinkweg 77; aanvang 16 uur. 23 februari: FILMVOORSTELLING over het werk van de Zonnebloem, o.a. welfarewerk en vakantieweken in „Honsbergen", Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 19.30 uur. Alle belang stellenden zijn van harte welkom. 24 FEBRÜAHI: Lezing Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde; onderwerp „Kamerplanten van grootmoeders tijd tot heden", door Jac. de Bruyn, kwe ker te De Meern. In De Rank, Soester- bergsestraat 18; aanvang 20 uur. 26 FEBRUARI: Openbare vergadering Financiële Commissie in de dependan ce van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 26 FEBRUARI: Maandelijkse bijeen komst van de gespreksgroep Humanis tisch Verbond; aanvang 20 uur. Inlich tingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 27 FEBRUARI: Karnavalsoptocht voor de schooljeugd; vertrek vanaf 't Dorps plein, Soesterberg; aanvang 13.30 uur. 27 en 28 FEBRUARI: Karnaval KVO in het clubhuis, Banningstraat, Soes terberg. 28 februari: STICHTING JEUGD WERK in het officierscasino, kamp weg, Soesterberg; aanvang 14 uur. 2 maart: Politiek Café Progressief Soest: PROEST. Onderwerp: „Ouder participatie in het onderwijs". ge spreksleidster Leidje Tomassen In Café D' Oude Enghe, Middelwijkstraat 2; aanvang 20 uur, 3 maart: Openbare VERGADERING Soester Gemeenschap ten huize van Anke van Dusseldorp, Veenbesstraat 604; aanvang 20.30 uur. 4 maart: Openbare VERGADERING commissie maatschappelijk werk in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 4 maart: KONTAKTAVOND „Vogel- vrienden" in Café D' Oude Enghe. in gang Koffiehuis, Middelwijkstraat 2 aanvang 20 uur. 6 maart: LEES EN LUISTER AVOND in de soos van het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46, aanvang 20.30 uur. Entree 1, 7 maart: KAMERCONCERT in het Artishockgebouw met Anja van Wijk, sopraan én Christian de Bruyn, piano. Steenhoffstraat 46, aanvang 15 uur. 8 maart: KONTAKTMIDDAG U.V.V. in het Oranje Hotel, Burg. Grothe- straat 70; aanvang 14 uur. 9 maart: BIJEENKOMST van de Am- nesty-schrijfgreep in het Amnesty- centrum, Middelwijkstraat 72. Ge-< zamenlijk schrijven voor gevangenen. Belangstellenden zijn van harte wel kom tussen 30 en 22.30 uur. Er is dit jaar iets bijzonders aan de hand met de maand februari: hij telt vijf zondagen. Dat is voor het laatst gebeurd in 1948 en het eerstkomende jaar waarin het opnieuw zo zal zijn is 2004. Een februarimaand met vijf zondagen kan alleen voorkomen in een schrikkel jaar, wanneer de maand 29 dagen telt in plaats van 28. Maar bovendien moet de maand met een zondag beginnen. Aan beide voorwaarden wordt dit jaar voldaan, maar dat komt maar eens in de 28 jaar voor. Waarom schrikkeljaar? Waarom- zijn schrikkeljaren eigenlijk nodig? Omdat we anders op de duur een situatie zouden krijgen waarin we schaatsten in juni en aan het strand lagen in december, de seizoenen zou den op drift raken ten opzichte van de kalender. Romans: Van Aalst, Onder martieners en bietsers Arbor, Druiven der liefde. Baris, Jij en ik. Van Beek, Een kwestie van taktiek. Bernteen, Doodt de blanken. Ber- ga. De Amerikaan, Biggle, Voor- waards slaven. Boon, Memoires van de heer Daegeman. Brondeel, Het web van de hersens. Caidin, De laatste der helden. Carter, On der de groene ster. Condon, Wraak Courths-Mahler, De bedelprinses. Couths-Mahler,,. J3e oorlogsbruid. Dick, Ubik. Diékmann, «Dan ben je nergens meer,." Dumn,Ruk z'n kop er af. Van Dijk-Has, -Toch komt het goed. Ferval, Gleopatra, koningin der liefde. Fleck, De lief de die niet bestond. France, De goden ,zijn dorstig. Francis, Fatale finish, Fulïer, Eenzame missie. Goldman, De marathonloper. Go- mes, Sudah, laat maar. Gray, Oor log op de Atlantic. Green,' Met hand en hart. Hampsom, Het la chende water. Hampson, De wraak leeft voort. Highsmith, Stille wa ters. Holton, Een man zonder ge nade. Hunter, Jo Silent dodenrit. Jacot, De laatste vlinder in The- resienstadt. Jenkins, Speerpunt. Berlijn. Konsalik, Verloren in de taiga. Konsinski, Cockpit. Lainé, De kantwerkster. Laumer, Het in geblikte geheugen. Lindsay, Het jade beeldje. Van der Lugt, De vrouwen van Arnefjord. Lundgren, Voor één zomer, Macleen, Circus. Maddocks, Thea. Maraini, The resa, de dievegge. Mather, Mijn eigen heks. Membrecht, Dag Hans, dag Mirjam. Neggers Van der Vaart, Freek. Noack, Bastian. - Oosterbroek-Dutsohun, Het huis aan de driesprong. Parker, Spenser en de linkse studie. Read, De parvenu. Van het Re, Het kind van de re kening. Sachs. Het berenhuis. Van 't Sant, De dijk is dicht. Sa- xon. De vampiers van finistre. Schuitema, Het licht van mijn ogen. Scott, In de olie. Simenon, Ei land van de dorst. Smeding, De late vondeling. Spree, Rooie Sien. Stern, Wolkenkrabber in vlammen. Sitcliff, Een muur van schilden. Trolsky, Aliesje. Vance, De dra- kenruiters. Verrips, Een vrouw al leen. Van Vogt, Huis zonder tijd; en, de mengmensen. Van Vogt, Nul-A Walschap, Het Oramproject Walton, De kinderen van Llyr. Wealle, Sulvivans rif. Wells, De geheimzinigge patiënt, Van de We tering, Het lijk in de Haarlemmer Houttuinen. Wodehouse, Blandings Castle. Van der Zee, Pas goed op jezelf, Titda. Korte verhalen: Alberts, Haast heb ben in september. Doff, Afscheid. Garcia MaRques, De ogelooflijke maar droeve geschiedenis van de on schuldige Erendira en haar harteloze grootmoeder. Handke, De regent spreekt u toe. Hesse, De kleine we reld. Van der Linde, De schildpad. Malamud, Rembrandts muts. Ni ven, De standen van Sirius Vier. Polders. Omnibus. Roemer, De we reld heeft gezicht verloren. Sturm, Wat voorbij gegaan is. Updike, Musea, vrouwen meisjes. Van der Velde, Krukdenbitter kroegverhalen uit Friesland. Van Wattum, De helft is verzonnen. Romans in vreemde talen: Degen- hardt, Brandstellen. Von Keyser- ling, Beate und Maroile. J Konsalik, In Tal der bittersussen. Konsalik, Strasse in die Holle. Kroger. Hei mat am Don. Poth, Kontaktperson. Richter, Popcorn und Sternnbanner. Schulz-Semrau, Jedes Leben hat auch seine Zeit. Bainbridge, The bottle factory auting. Brouwn Street games. Goffey, Surrounded. Condon, The star spangled crunch. Cory, The drce coplex. Danby, The best of friends. Emeoheta, Se- cond-class citizen. Engel, One way street. Carfield, Kolchak's gold. Garfield, The Romanov succession. Gübert, Plash point. Goddard, The Vienna pursuit, De Hartog, The lost sea Hersey, My petition for more space. Keneally, Blood red, sister Rose. Kyle, A raft of s-Words. Ludlum, The Rhinemann exc'han- ge. Olsen, Yonnondio. O'neil, The need. Peters, The dead sea cipher. Player, Let's talk of gra- ves, of worms, and epilaphs. Ras kin, Loose ends. Reese, The sharp- shooter. Robbins, The pirate. Rosenblum, The good thief. Shreve A fortunate madness. Si men, The big fix. Todd, Copper Canyon. Turner. Medicme Creek/'— Tyler, Ce- lestial navigation. Waugh, Parrish for the defense. Weldom,- Female friends. Westcott, The tower and the dream. Willis, Death my supri- se us. Woods, A show of violence. Chavvaf, Retable, Clavel, Pirats du Rhone. Coscinny, La grande traversée. Lanoux, Le berger de abeilles. Mauris, Le cap de la gi- tane. Le Porrier, Le medicin de Cordoue. Resch, Un étange péleriin. Saint-Alban, Le chateau de la mer. Simenon, Lettre a ma mère. Waller, Le congres du feutre. Studieboeken: Van Amerongen, Tien krullen op een kale kop. Nota over het massamedia-bedeid. Boost, het filmjournaal. Kwant, Waarheidscrisis. Bóeke, Rondom het paradij sverhaal. Hele wereld een vrij, voorbereidingscahier voor de vijfde essemblee van de wereld raad van kerken te Nairobi. Sol- le. Lijden. Bakker en Mansholt, Eerbied voor het leven. Van Veen, Albert Schweitser. Milgram, Gren zeloze gehoorzaamheid. Kooy, Sek sualiteit, huwelijk en gezin in Neder land. Van Stiphout, Gelijkwaar digheid. Dresen-Coenders, Vrou wenemancipatie en gezinsemancipatie. Rechtwijzer voor de vrouw. Van Rijsdijk, Gelijkheidgeloof je 't zelf? Posthumus-van Goor Ale- ta Jacobs; pionierswerk naar alle kanten. De Beauvoir, De ouderdom. Moulijn, Samen zorgen. Ideeën- boek, informatie over ruimtelijke or dening met konkrete programmatips. VNO jaarverslag 1974. Fennema, De multinationale onderneming en de nationale staat. Nota inzake de werkgelegenheid. Sc'holder, Gren zen aan de toekomst. Fritsgerald, Vuur onder het meer. Parkingsan Northcote, Big Business. Concept -structuurschets voor de bestuurlijk indeling. Nieuborg, Moord in Ne derland. Keijser, Handleiding bij echtscheiding. CZvek en Clicteux, Polemologie. Marehetti en Marks, De CIA en de spionagecultus. Hoog, A history of artilery. Da- vies, British parachute forses 1960- '45. Davis, German parachute for- ces 1935-'45.Davis. U.S. Airborne forces, Europe 1942-'45. Falie, De grote veldslagen. Renggi, Angst en geborgenheid. De Roeck, Gras ondermijn voeten. Salk, Wat ieder kind zou willen dat zijn ouders wis ten. Lehner-Hain, Spelen met ple zier. Moustakas. Speltherapie. Stollberg, Na de scheiding. Vilar, Het polygame geslacht. Morris, Dilemma. Van Praag, Parapsygo- logie en occultisme. Van Praag, Parapsygologie en religie. Suzuki, Opgevoed met liefde. Bovet, Jij en ik. J De Groot, Spelenderwijs wijzer worden. Epelletjes voor 2 tot 4 jarigen. Schouten, Education per manente. Keiler en Neumann, De school omgeschoold. Beeck, De school is dood, leve de school. Standaert en Troch, Leren en onder wijzen. Kok, Opvoeding en hulp verlening in behandelingstehuizen. Collegegeld- en inschrijfbesluit 1974 Flink, Microscopie en polarisatie. Adams en M. Hooper, Rond het jaar in bos, veld en beek. Van Stuijvenberg, Wonderen van het woud. Triska, Flora van Europa. Van Stuijvenberg. Wonderen vaij de roofdieren. Fogden, Dieren en hun kleuren. Felix, Fauna van Europa. Sandhall, Insekten en an dere kleine dieren. Cerny en Drchal, Welke vogel is dat? Ge neeskundig adresboek 1975. De Vries, Ha dokter ho dokter. Stolk, Een soort vuur. Wennekés, Alle maal rottigheid, allemaal ellende. Vismans, Over geneesmiddelen ge sproken weet u hoe ze werken. Kho Hing Gwan, Akupunktuur. Rapport inzake de taak van de ver pleegkundige. Luchtverontreiniging door verbranding van fossiele brand stoffen 1960-1972 Castaneda, Reis naar Ixtlan. Traditionele voorkeur, Mayle, Van waar kom ik. Wong Lun Hing. Abortus, voor l)et kind. Hengeveld, Alles erop- en eraan. Klapwijk, Varen op stroom. Im- hoff. Ik ga zeilen. Adriaensen, Waterskiën. Jacobs en Van Hae- sendonk. Onderwatersport. Euwe, lis en Ccrin Babut Du "Maros, biljart. Vlé, Go. hel oudste denkspel. Neu- Ville. Klei. Politzer, Hqtten. Lind. Modern haken. Zelf maken en repareren. Savory, De EFigèlsë keuken. Dhert, Wijn maken thuis. Nonvak. Praktisch diepvriezen. Van Es, Kaas wijzer. Van Berkel, Kweken met vogels. Schröder, Er- felijkheidseleer vopr de aquarium- houder. De Knotwilg, onder red. van Allelëijn e.a. Wright, Tuinie ren thuis. Scheen-Prins, Gera niums als liefhebberij. Grote ka merplanten encyclopedie. Herwig, Het tweede kleine kamerplamtenboek. Herwig, 201 kamerplanten in kleur. Jaehner, De groenblijvende tuin. Ruimen, draadsnijden. Van Wijck Jurriaanse en Waldorp, De romantiek van de spoorwegen in Nederland. Peereboom, Botters. Van Zuilekom, Buitenboordmotoren. The Encyclopedia of air warfare. Bowyer, Hurricane at war. Price, Spitfire at war. Thomas, Great books and boojk collectors. Asscher, Diamant. Tillema, Schet sen uit de geschiedenis van de monu mentenzorg in Nederland. Van Schendel,' Museum Mesdag. Mac- aulay, De kathedraal. Grimme, Jo- hannes Vermeer. Braider, Het le vensverhaal van Peter Paulus Ru bens. Doré, A Doré galiery. Theunissen, De wereld der ikonen. Van Straaten, Het blijft tobben. Dictoinary of twentieth-cenitury mu- sic. Tünker, Elektronica en muziek. Hart en Schroevers, Cinema en theater. Ridderikhoff, Ernst en Luim in het theater. Herndon, James Dean, a short life. Knef, Het vonnis. Mercer, Great lovers of the movies. Silver, Mariene Dietrich. Bergman, Scènes uit een huwelijk. Cameron, A pictorial his tory of crime films. Moss, Karloff and company. Godthelp, Heer Bommel en de functie van de ironie. Rens, Acht eeuwen Nederlandse letteren. Bulthuis, De dagen na donderdag. Mulisch, Mijn getijden boek. Hazeu, Jos Vandeloo. Ten Harmsen v. d. Beek, Kus of ik schrijf. Tolkien, De avonturen van Tom Bombadil. Black en Mendrek, Geld te geef. Kafka, Huwelijksvoorbe reidingen op het land. Frangolse Sagan. Uyldert, Symboliek van Tolkien's In de ban van de ring. Hartman en Hunt, De Tweede We reldoorlog in kleur. Tute Costello en Hughes, D-day. Aanzien 40-45. Vijf. jaar bezetting in Nederland en België. Bouman, Het verlaten eiland. Tsjechow, De reis naar Sachalin. Chaney Jr. Preston, Zjoekov. Vazquez de Prada, Filips II. Martin, Generaal Amin. China's three thousend years. Leckie, Conflict in Korea. Pluvier, Vietnam, Laos, Cambodja: de vrij heidsstrijd vanaf de Franse overheer sing tot heden. Mac Gillavry-Ver linden, Je kunt niet altijd huilen. Wat moeten ze hier? Zuidmolukkers op weg naar vrijheidWouters, Noord-Amerika. Tokaya, Zwervend onder de huif. Oceanië, Rotterdam, Lekturama. Kramer en Kampa, Nederland waterkant. Fietsen in Gooi en vechtstreek. Uit in eigen land. Vijftien fietsroutes in de Achterhoek. v. d. Heyden en Kroon, Kijk op Amsterdam. Ber- kien, Rondom Londen. Van Heus- den, Frankrijk FTS-gids. Dominl- cus, Portret van Normandië, Brétag- ne. Dominicus, Portret van Zwe den. Bouws, Eetgenoot en eed genoten. Wallace, De Hawaieiland- den. Terrill, De gezichten van China. v. d. Waterbeemd, Japan. Ons kalenderjaar van (in de regel) 365 etmalen loopt namelijk niet in de pas met het zogenoemde tropische jaar; dat is de werkelijke omlooptijd van de aarde om de zon. Die duurt bijna zes uur langer dan het kalenderjaar. Dat was al in de Oud heid bekend. En even oud als die kennis is de truc om dé kalender in de pas te laten lopen met de gang van zaken in de natuur. Immers: zes uur in een kwart dag. Welnu, als de kalender een kwart dag achter loopt op de werkelijke gang van zaken, dan is de zaak heel eenvoudig in het reine te brengen door om de 4 jaar een hele extra dag in te lassen; dan loopt de kalender weer gelijk. Julius Caesar voerde die regeling dan ook in, in het Romeinse rijk, in het jaar 46 voor onze jaartelling. De ach terstand was zo hoog opgelopen dat dat jaar kunstmatig werd verlengd tot 445 dagen in plaats van de gebruike lijke 365. Paus Gregorius Daarmee was de zaak voorlopig goed gecorrigeerd. Maar een goed zestien eeuwen later, in de tijd van paus Gre gorius XIII. berekenden astronomen dat er een nieuwe „fijnregeling" moest worden aangebracht. Het werkelijke verschil tussen het ka lenderjaar en het tropische jaar be droeg namelijk niet precies zes uren, maar ongeveer elf minuten minder. Caesar had' dus te fors gecorrigeerd. In de zestiende eeuw was de fout al opgelopen tot tien dagen. Onder auspiciën van paus Gregorius werd daarom een soortgelijke manipu latie met de kalender uitgevoerd als in Caesars tijd - alleen in omgekeerde richting. Het jaar werd nu kunstmatig verkort in plaats van verlengd. Eén en ander gebeurde in 1582. De maand oktober van dat jaar kreeg jrtaar, 21 dagen toebedeeld in plaats -van jle gebruikelijke 31 en de sprong werd gemaakt door op de vierde van die maand onmiddellijk de vijftiende te laten volgen. Verder werd bepaald dat eeuwjaren voortaan geen schrikkeljaren zouden zijn, behalve éénmaal in de 4 eeuwen. De jaren 1700, 1800 en 1900 zijn dus (volgens de Gregoriaanse tijdrekening) geen schrikkeljaren geweest; het jaar 2000 zal er wél weer een zijn. Herdenkingen In de rooms-katholieke landen was de invoering van die nieuwe kalender geen probleem, maar elders heeft het heel lang geduurd voordat men de kalender-nieuwe-stijl aanvaarde. In ons land voerde een aantal provincies die pas in, in 1700, Engeland ging er pas in 1752 toe over* en Zweden nog een jaar later. En Turkije heeft ermee gewacht tot in onze, eeuw (1927). Ook een latertje .in dat opzicht was Rusland, dat pas in 1918 de nieuwe kalender invoerde. Een jaar eerder was het bewind van de laatste tsaar (de Russische vorm van het latijnse woord Caesar!) omvergeworpen tijdens de revolutie die in de Sowjet-Unie nog steeds „de oktoberrevolutie" heet en als zodanig wordt herdachtmapr in november. Terecht, want wat volgens de oude Russische tijdrekening de 25ste okto ber heette was volgens de kalender nieuwe-stijl de zevende november ge worden; het verschil tussen de Juli aanse en de Gregoriaanse kalender was inmiddels aangegroeid tot dertien dagen. Pas op 7 november is het dus een vol aantal jaren geleden dat de revolutie van oktober 1917 uitbrak. En met een soortgelijk feit heeft Am sterdam vorig jaar geen rekening ge houden toen het zijn zevenhonderd jarig bestaan als stad vierde op 27 oktober. Want het kreeg zijn stads rechten van Floris V in het jaar 1275, dus ruim drie eeuwen vordat Grego rius astronomen tot de ontdekking kwamen dat er met" de kalender iets mis was! Vuile zwabbers maakt u schoon in een sop van synthetisch wasmiddel. Goed naspoelen en drogen. Oude jodiumvlekken kunnen worden verwijderd door weken in spiritus. Daarna zonodig betten. Verse jodium vlekken direct behandelen met spiritus of alcohol. Draagt u in de winter lakschoenen?, verwarm deze dan eerst voor het aan trekken. Hiermee voorkomt u het bar sten van de lak. Leren stoelovcrtrekken kunt u, nadat deze eerst grondig drooggewreven zijn, met melk schoonmaken. Door het water toegebrachte schade aan elektrische apparaten valt niet on der de garantiebepalingen. U kunt hier op dus geen beroep doen op de fabri kant. Smeer uw zaag in met petroleum als u hard hout moet zagen. Verschoten bruine kokosmatten maakt u weer fris door ze schoon te maken met een oplossing van overmangaan- zure kali en heet water. Oude witte gordijnen, die niet meer goed wit te krijgen zijn, wast u in lindebloesemthee. Ze krijgen dan een mooie crème kleur* AMERSFOORT TENTOONSTELLINGEN Museum Flehite. Westsingel 50. Permanent dinsdag t.m. za. 10-12 en 14-17 uur: zo.: 14-17 uur: Coenen van 's Gravesloot, 17e en 18e eeuwse te keningen. Juliana van Stolbergkazerne, Appelweg Permanent dinsd. en wo. 14-16: Histo rische ontwikkeling van het regiment van de geneeskundige troepen. Galerie het Koetshuis, Grote Haag 9. Tot en met 21 februari, di. en za. 14-17 uur; vr. 20-22 uur: Houtwerk Hattem, Adine van Houten - etsen, gouaches, keramiek en Bruinsma in terieur specialiteiten. Kapelhuis, Krankeledenstraat 11. 7 februari tot en met 2 maart di. tot en met vr. 13-18 uur: multiples in keramiek door Jan van der Vaart. Galerie Valk, Valkestraat 31 7 februari tot en met 3 maart di. tot en met vr. 13.30-17 uur; za. 11-18 uur zo. 14-17 uur: Coen Hennipman - te keningen, gouaches en olieverf. DIVERSEN Rest. Amershof, Snoukaertlaan. Iedere do. 20 uur: vereniging voor alleenstaanden. Poppentheater Toermalijn, Koppelpoort Iedere woensdag 15 uur en iedere zaterdag 11 en 15 uur voorstellingen; De verdwenen maan. Tingieter^, Kamperbinnenpoort. te bezichtigen op werkdagen 9-18 u. Grand theater, Snauckaertlaan Woensdag 18 februari „Liselore Ger ritsen." FILMS Grand Theatre, Snouckaertlaan: De klokkenluider van de Notre Dame a.1. Aanvang 2 en 8 uur. Uitgezonderd donderdag en woensdag zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur zondag 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Studio G Een les in liefde en Het zevende zegel 18 jaar Aanvang 2.15 - 7.00 - 9.30 uur. zondag 2.15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur. Cinema I, Stadsring: Jaws (De zomer van de witte haai) (14 jaaT) Dagelijks 2, 7 en 9.30 uur. zondag 1.30 - 4.15 - 7.00 - 9.30 uur. Cinema II, Stadsring: Shampoo zo. 1.45, 4, 6.30 en 9 uur. Overige da gen 1;45, 6.30 en 9 uur. Euro Cinema. Stadsring: Flossie - Venus uit Zieden Dagelijks 11.15, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Zaterdag 4.15, 6.45 en 9.15 uur. City Theater, Westsingel: Juggemaut (14 jaar) Za. 2. 6.45 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 6.45 en 9,15 uur. Overige dagen 2 en 8 uur. DONDERDAGCYCLUS City Theater: De veroveraars van de Pasific (14 jr.) Aanvang 2 en 8 uur. NACHTVOORSTELLINGEN City Theater: Ontucht in de achtertuin vrijdag 23 uur. De Mokervuist •zaterdag 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING Cinema 2 Zaterdag en woensdag 1.30 uur: Walt Disney's lachparade Euro cinema Zaterdag 10.30 uur en 13.30 uur. Vrijbuiters van het woud a.1. Voorbespreekkassa Voor al deze Amersfoortse bioscopen kunt u telefonisch plaats bespreken onder hel centrale nummer 033-33655 U kunt voor één of meerdere dagen vooruit bespreken. (Geopend van 10.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds) De Gemeentelijke Sociale Dienst, als mede de afdeling Welzijn (omvatten de de bureaus Onderwijs en Cul tuur en Maatschappelijke zaken, jeugdzaken en volksgezondheid) alsme de 't bureau Huursubsidie (v.h. afd. I) zullen maandag 16 februari a.s. ver huizen naar het oude gebouw van gemeentewerken aan de Lange Brink weg. Op genoemde 16e februari kan men bij genoemde dienst en bureaus niet terecht. Dinsdag 17 februari is een en ander weer normaal. Maandag a.s. 16 februari wordt in Hotel Van den Brink aan de" Soes- terbergsestraat de maandelijkse po litieke soos gehouden van het CDA- Soest. Het is gebruikelijk dat de soo^ wordt bezocht door enkele leden van de gemeenteraadsfractie om vragen te beantwoorden, die gesteld worden rloor bezoekers. Die vragen kunnen betrekking hebben op de agenda van de raad, die drie dagen later gehou den wordt maar ook andere zaken betreffen van algemeen belang voor Soest. Iedereen is welkom; de soos begint om 20 uur. O De 17-jarige R. G. G. kwam door de gladheid te vallen op het pad naast een flat aan de Veenbesstraat, dat naar de vijvers leidt. Met een zware hersenschudding werd hij met de am bulanceauto naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. A.s. vrijdagavond wordt in de Kinder- hoerderij „De Vrije Teugel" de cursus Korfvlechten afgesloten. De lessen werden onder auspiciën van de Soes ter imkers gegeven door de heer G. Leferink en er namen 24 cursisten aan deel. De slotavond begint om half acht. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. F. W. van den Born, Maat weg 2 te Soest, ten behoeve van het bou wen van een bungalow met garage op een terrein, gelegen aan het Cho- ristenpad. kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nummer 6817 gedeeltelijk. 2. J. Dekker, Colenso 7 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een bungalow .op een terrein, gelegen aan de Inspecteur Schreuderlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3660 gedeeltelijk. 3. P. G. Daalhuizen, Christinalaan 35 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel grond aan het Minstreelpad, kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6817 gedeeltelijk. 4. A. J. Lourens, Aziëlaan 526 te Utr, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op 'n terrein, gelegen aan de Prunuslaan 1, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D, num mer 3125. 5. B. Vincent, Middelwijkstraat 59 te Soest, ten behoeve van het verbou wen van een bestaande garage tot bijkeuken en hobbyruimte op een terrein, gelegen aan de Soesterberg- sestraat 95, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C, nr. 3351. 6. A. M. Sassoon, Rembrandtlaan 13 te Soest, ten behoeve van het uit breiden vari een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Rembrandt laan 13, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie K, nummer 1942. 7. P. van Hengstum, Steenhoffstraat 74 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Steenhoff straat 74, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nr. 2171. 8. J. Verkerk, Wijkergouw II te Am sterdam, ten behoeve van het uit breiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Van Lennep- laan 80, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie C, nummer 2361. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken te rekenen vanaf vrijdag 13 februari 1976 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voor noemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, ter inzage. Soest, 11 februari 1976. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften Gedurende enkele uren werd op de Birkstraat en op de Midelwijckstraat snelheidscontrole gehouden. In die tijd passeerden 431 voertuigen de ra- darapparatuur en daarvan reden 28 bestuurders harder dan de toegestane maximum snelheid. Ter plaatse werd de bon overhandigd. Wij vragen met spoed voor voor de ochtenduren. Werktijden in overleg; të regelen. Inlichtingen bij de heer De Bilt, 's morgens van 8-12 uur en 's avonds van 6-8 uur. Telefoon 02155 - 19144. zoekt een Sollicitaties kunt u richten aan ons adres DUINWEG 14 - SOEST - TEL. 02155 - 13177 op VRIJDAG 13 FEBRUARI a.s. in de grote zaal van Gebouw „Eltheto", aan het Driffje 4a te Soest-Zuid, des avonds om 8 uur. Na afloop filmverslag van de ongelooflijke pres taties der Russische topturners/sters. Leden van 16 jaar en ouder, donateurs en ouders van leden zijn van harte welkom 1 Gevraagd voor onze delicatessenzaak een Lecftyd 18 jaar. VAN WEEDESTRAAT 90 SOESTDIJK - TEL. 12404 DABIB BV I I Coloradodreef 35-37 LJ Utrecht tel. 030-611890* Na 1700uur 03473-2058. FORD CONSUL 1700 L Coupé, 55.000 km 1972 FORD TAUNUS 1600 L Coupé, 39.000 km 1973 FORD TAUNUS 1600 L 2 deurs, 49.000 km 1973 TOYOTA 1600 L Carina 10.000 km 1975 SIM CA 1000 SPECIAL 40.000 km 1972 CHRYSLER 180 68.000 km 1974 OFF. FORD DEALER EEMNESSERWEG 16-22 BAARN - TEL. 02154-5555 BEUKENLAAN 80 SOEST - TEL. 02155-12643 Wij zoeken een of iemand, die het haar hobby is het zelf maken van kleding, zodat zij onze cliënten goed kan voor lichten met maten en kleu ren enz. Geen part-timers, alleen volledige werkweek. Soesterbergsestraat 28 Telefoon 13480 (Stoffen, fournituren en handwerken) MEI OPEN VIZIER Snel, goedkoop en vertrouwelijk. Pers. leningen 2.000,- 24 m. 102,70 5.000,- 36 m. ƒ177,04 f 10.000,- 48 m. 274,55 15.000,- 60 m. 344,16 VAN DER LANS ASS. Veenbesstraat 462 Soest - 02155-16267 Wat.EKSTn.H7 TEL 12106 - SOEST SOESTER KEG 273 TELB236 0 F00RT

Soester Courant | 1976 | | pagina 9