Fancy-fair bracht 8100 gulden op T-SHIRT aan MEE je SPIeWOD" tyetyrtedyuiimü Wijkraad Soester berg is nu echt boos Karnaval vieren? REIZEN naar het BUITENLAND? BERKHOF Laat werkende inrichters voorkwamen hrand Feestneus op en een origineel Leerlingenuitvoeringen van de Regionale Muziekschool in Soest Niet alle kopers van „eigen woning bezit" ontevreden ■i RESTALRANT^aBBB-. GEARRIVEERD VOOR U VOOR JOU JEANS BROEKEN Film over het werk van „De Zonnebloem - Soest" Kamerconcert in N.P.B. te Baarn op zaterdag 21 februari B. Wester: „Complete schande wat b en w en de raad ons hebben geflikt" OH) CLANBI-HARTOG^ CDA-Soest heeft geen behoefte aan volbouwen Stadhouderslaan Tentoonstelling van seriegrafieën in Artishock Monique Vanstean exposeert in 't Spant te Bussum Soester Courant van donderdag 19 februari 1976 5-14311/16251 De Fancy-fair van de Min. de Visserschool heeft in totaal 8100 gulden opge bracht. Dat is ruim driekeer zoveel als het streefbedrag, dat in alle be scheidenheid gesteld werd op 2500 gulden. Rond twee uur reeds, was het streefgetal bereikt, maar de enorme voorraad en vooral het groot enthousias me van de belangstellenden, stonden er toen al borg voor dat een veel hogere opbrengst gehaald zou worden. Naast de leesmethode die ervan aangeschaft zal worden, zullen nu ook dia-series voor de vakken aardrijkskunde en ge schiedenis bekostigd kunnen worden en dat is meer dan men gedacht had. Grote aftrek hadden de home-trai ners op de fancy-fair van de Min. de Visserschool; rechts de kledingstand. Foto Herman van Dam den. Vast staat wel dat bij de inge bruikneming van de nieuwe kleuter school en de gemeenschapsruimte, die bij de school gebouwd worden, op nieuw een feest gorganiseerd wordt. De opzet zal anders zijn, maar een feest komt er; daar staan ouders en school klaar voor. Aan de feitelijke dag ging een maan den durende organisatie vooraf. Ou ders, leerlingen en schoolteam werkten eendrachtig samen om de fancy-fair zo goed mogelijk te laten slagen. Het andere doel, de band tussen ouders en school te verstevigen, werd ook daar door al bereikt. De inzet van de ouders overtrof eveneens alle verwachtingen. Vrijdag na school reden de ouders af en aan, omdat de gigantische hoeveel heid goederen bij de school af te leve ren. Tot laat in de avond was men daar, en met de inrichting van de school, druk bezig. Dat was 'n geulk, want om 10 uur 's avonds bleek een klep van de gastoe- voer zjjn blijven hangen, waardoor er srake was van oververhitting. Een grote stoomwolk hing bij de school en deed het ergste vermoeden. Het euvel was echter door de brandweer snel op gespoord en erger kon worden voorko men. Was men er niet zo laat nog be zig geweest, dan had het er 's nachts heel anders uit kunnen gaan zien. De fancy-fair werd zaterdagmorgen vroeg ingeluid met een optocht van de schoolkinderen door Soest-Zuid. Dat had alles weg van een vroege karna val, maar bracht iedereen wel in de juiste stemming. Tot zes uur in de middag heeft het daarna af en aan gelopen; sommige ouders kwamen wel twee a drie keer. Alles is dan ook weggegaan op wat in zeer slechts staat verkerende boe ken en wat kleding na. De kinderkleding gaat gedeelte lijk naar een kinderkamp in Peru en de rest naar de Unicef-kledingbeurs die in Soest gehouden wordt. Wat er resteerde aan kleding voor volwasse nen, gaat naar Spullenhulp. Belangrijkste trekkers waren de boe kenstand (700 gulden); koek en koffie (800 gulen); planten (6600 gulen) ter wijl het Rad van avontuur samen met de Amerikaanse verkoop 2000 gulden opbracht. De behendigheidsspelletjes brachten gemiddeld 150 gulden op. Van overheidszijde gaf de heer Ver burg, de inspecteur van het lager on derwijs, acte de presence. In overleg met de ouders en school team gaat nu bekeken worden op wel ke wijze de opbrengst besteed zal wor- Vakantie- en zakenreizen. Persoonlijke service en boven dien jarenlange ervaring. Lissone- Lindeman/Ruys STEENHOFFSTRAAT 9A TELEFOON 14905-16571 Officieel K.L.M. agent voor Soest en omgeving. Diverse afbeeldingen bjj STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 02155-10880 (Waar Japie hangt en al in stemming is) Op 25 februari a.s. zal er in de „Open Hof" een openbare uitvoering plaats vinden door Soester leerlingen van de Regionale Muziekschool. Het program ma draagt tevens het karakter van een informatieve „instrumentenparade", d.w.z. een groot gedeelte van het instrumentarium, waarop les wordt gegeven, zal bö deze presentatie de revue passeren. Te beluisteren zijn verschillende ko peren en houten blaasinstrumenten (die ook in de muziek-korps bezetting- tingen voorkomen) benevens cello, gitaar, harp, blokfluit, orgel en piano. Met elektronisch orgel, accordeon, viool en eventueel slagwerk kan men kennismaken bij de demonstratie- avond van één onzer Soester klassen van Algemene Muzikale Vorming op woensdag 17 maart a.s., eveneens in de „Open Hoff", Om de programma's niet te lang te maken, moesten de diverse instrumen ten over 2 avonden verdeeld worden. De instrumenten zullen beknopt wor- dèn toegelicht. Dit gebeurt ter infor matie van degenen, die graag een in strument willen gaan bespelen. Beide avonden zijn- kostenloos toe- geankelijk voor alle belangstellenden. Medewerkende leerlingen kunnen on beperkt familieleden en andere rela ties meebrengen. Niet alle kopers van de omstreden in aanbouw zynde woningen van de Stich ting Eigen Woning Bezit zyn ontevreden. De CDA-soos, die begin deze week gehouden werd, werd door zowel een ontevreden als tevreden koper bezocht. Beiden hadden één punt van overeenstemming; wat de wethouder in de raadsvergadering over deze zaak gezegd had, klopte niet helemaal. De heer Kok viel nog eens uitvoerig over de eigengereidheid van het Stichtigsbestuur, zonder voorkennis van de kopers het bouwplan zodanig veranderd te hebben, dat hij vrees de de overheidssubsiedie niet te krij gen. Die verandering betrof in hoofd zaak het verminderen van het glas oppervlak. Doorbreek de SLEUR fondue buiten de deur. Nieuw voor Soest, Fondue Bacchus, vleesfondue in witte wijn met div. geraffineerde sausen 42,50 per 2 personen. Dat kan in ons intieme specialiteiten restaurant langs de weg Soest-Amersfoort. Dat kan niet missen I sBIRKSTRAAT 108SOEST. 02155 -17224J Langs de weg naar Amersfoort De heer Kok wist bovendien dat de Stichting „leeg" was; het bestuur uit negen man diende te bestaan, waar van er slechts vijf benoemd waren, terwijl er daarvan weer twee al tij den niets meer gehoord hadden. In feite werd de (niet-ingeschreven) stichting geleid door drie gemeente ambtenaren, de heren Van Hunen, Lagerwerf en Saathof. De heer Kok zei duidelijk al het glas erin te wil len hebben en geen cent meer te zullen bet alen- Anders was de stellingname van de heer Groenendijk, die uiteindelijk wel tevreden was met de huidige stand van zaken. Wel bleef hij het niet eens met de wethouder, die meende dat het een kwestie was tus sen kopers en stichtingbestuur. Groenedijk was van mening dat als niet conform de vergunning en bouw- verordeing gebouwd werd, de gemeen te wel degelijk een taak had. Hij zou het nog eens rechtstreeks met de wethouder opnemen. Dat zou ook het CDA-raadslid Olden- boom nog eens doen, omdat het ook hem niet helemaal duidelijk was. Overigens vond de heer Oldenboom, dat de stichting zich beter had moe ten oriënteren, alvorens met de hui dige bouwmaatschappij in zee te gaan. (en voor ons eigen werkplezier) de start van de collecties van LA PAPIDOU LA BOUTIQUE JEEP en voor de rest natuurlijk de van René bekende wijze 52 Op maandagavond, 23 februari a.s., wordt om half 8 in het diensten centrum „Honsbergen" aan de Wiardi Beckmanstraat een firn gedraaid over het uitgebreide werk van de Zon nebloem. De tijdsduur van deze film is ca. 5 kwartier en de toegang gratis voor belangstellenden. Vertoond zal worden o.a.: Het défilé op 30 april voor de Ko ningin met zieken van Soest; vakan tieweken; welfare werk; boottochten; carnaval; ontsp<anningsmiddagen enz. Het is geen saaie film, maar een ge zellige film, waarin de humor de bo ventoon voert. In afwijking tot eerder verschenen pu blicaties zal niet het Rassumowsky- kwartet, maar 't Utrechts strijkkwar tet het kamerconcert verzorgen dat de Baarnse muziekkring organiseert op zaterdag 21 februari a.s. Het eerstge noemde moet, wegens ziekte van de primarius vertek laten gaan. Het nu optredende Utrechts strijkkwartet be staat uit: Aharon Ephrat, viool; Josef Habaret, viool; Jiri Tronck, altviool en Benkt Widlund, violencel. Uitgevoerd zullen worden het kwartet in C gr. t. op 465 van W. A. Mozart (z.g. dissonantenkwartet), het kwartet „In éinem Satz" in c. d. t. een post- huum werk van Fraenz Schubert, en van A. Dvorak: het kwartert in C. gr. t. opus 106. Kaarten ad 7.50 zijn ver krijgbaar bij de boekhandels Den Boer, Van Ree en v. d. Ven (Baarn), gram- mofoonplatenhandel Schuyff en de VW allen te Baarn en, voorzover nog voorradig aan de ingang van de zaal Het concert vindt plaats in de zaal van de NPB, Kampstraat te Baarn, en begint om 20.15 uur. De leden van de Soesterbergse Wijkraad zün boos; bijzonder boos, over het schriftelijk antwoord dat burgemeester en wethouders namens de raad ver zonden naar aanleiding van het uitvoerige rapport dat de wijkraad opmaakte van de met de inwoners van Soesterberg gehouden bijeenkomsten. In niet mis te verstane bewoordingen werd in de laatst gehouden vergadering duidelijk gemaakt dat het antwoord onaanvaardbaar is. Wijkraad's voor zitter Pieren vond dat de raad zijn huiswerk nog maar eens over moest doen. Mej. H. Lensink (CDA): „Uit het hele antwoord lees ik een ongeïnteres seerdheid waar ik verschrikkelijk boos over ben. Een willekeurige aktie- groep in Soest krijgt meer aandacht dan een wijkraad die op een keurige manier probeert zyn zorg uit te spreken in een net hearingsrapport". Mevrouw J. van Dijk-Van Staveren (PvdA): „Teleurgesteld ben ik in de Soesterbergse raadsleden die duidelk blijk gaven niet op de bres te staar, voor de belangen van Soesterberg". De heer B. Wester (VVD) „Een complete schande wat b en w en de raad, ons hebben geflikt. Het is niet eens zo erg dat ze ons werk niet waarderen, maar ze negeren in totaliteit de bevolking van Soesterberg". In de maanden januari tot april vo rig jaar organiseerde de wijkraad een aantal hoorzittingen met de bewoners om te weten te komen waar knelpun ten en klachten waren. In totaal zes bijeenkomsten, die door minimaal 25 en maximaal 70 inwoners bezocht wer den. Er werd een rapport van samen gesteld, dat 10 juli 1975 aan de ge meenteraad werd gezonden. In janu ari j.1. stond het op de agenda van de gemeenteraadsvergadering. Het con cept-antwoord, door b. en w. opge steld, was bijzonder kort, iets meer dant twee kantjes, maar werd door de raad geaccepteerd. Juffrouw Lensink daarover: „In de ja ren dat ik lid van de wijkraad ben (6 jaar red.) zijn er heel wat brieven binnengekomen. Niet altijd waren wij het met het daarin gestelde eens, maar nog nooit heb ik zo'n nietszeggend antwoord gelezen als dit antwoord op ons hearingsrapport. Ik heb mij bin nen de wijkraad nog nooit zo teleur gesteld gevoeld". Juffrouw Lensink merkte op niet ver wacht te hebben pasklare antwoorden te krijgen op alle problemen, maar wel een goed antwoord op de punten wo- ningonderhoud, verkeer, bushaltes en busvervoer, de bouwval Keiler en de reconstructie van de Rademakerstraat. „Ik mis gewoon een paar zaken. De wijkraad heeft bijvoorbeeld gevraagd om bij het overleg betrokken te mogen worden. Van dit aanbod is door nie mand gebruik gemaakt. Er waren op merkingen over brieven die nooit be antwoord waren. Geen antwoord", al dus juffrouw Lensink. Een opmerking in het antwoord dat in het rapport geen melding werd ge maakt van de rondgang langs de plantsoenen, werd door mej. Lensink AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155-15963 (OFFICIAL DEALER\__ VGASAPPARATUUR J bestreden en zij verwees daarbij naar het rapport. „Ik vraag me zelfs af, of het rapport wel gelezen is, laat staan bestudeerd", aldus mej. Lensink. Zij merkte ver volgens op ook een woord van waar dering gemist te hebben, al probeerde één der raadsleden dit in de januari vergadering nog recht te trekken. Wel was er in die vergadering, naar haar mening, eindeloos gezeurd over de procedure, maar niet over de inhoud van het rapport. „Het hele antwoord komt bij mij over als een kersenbonbon waar de kers niet inzit. En wat doe je bij een der gelijke ontdekking; dan schrijf je een boze brief naar de fabrikant en je vraagt om datgene waar je om ge vraagd hebt". Zij stelde daarom in dit geval voor het antwoord van de raad als onaanvaardbaar te bestempelen en terug te sturen met het verzoek „ons een echt antwoord te sturen". Raaskallen Mevrouw J. van Dük-Van Staveren (PvdA) was het geheel eens met mej. Lensink. Zij sprak van cliché-ant woorden en zij vond het een raadsel dat tijdens de raadsvergadering nie mand op de hoogste bleek te zyn en maar wat zat te raaskallen omdat te verbloemen. Teleurgesteld was zij in de Soester bergse raadsleden en met man en paard noemde zij het raadslid Van Aalst die durfde stellen dat de wijk raadsleden Van Aalst die durfde stel len dat de wijkraadsleden de raads stukken kregen toegezonden: „met an dere woorden, we hadden ons zelf nog eens extra moeten uitnodigen", aldus mevrouw Van Dijk. „Maar het rapport was toen al in de commissie openbare werken besproken. Het getuigt dat hij 't rapport helemaal niet gelezen heeft". Naar har mening hadden veel raads fracties de mond vol over inspraak, maar brachten daar in de praktijk niets van terecht. Zij stelde daarom voor te laten blijken dat de wijkraad in hoge mate teleurgesteld was. Een aantal zaken zou opnieuw onder de aandacht van de raad gebracht moeten worden, met daarbij het stellen van harde dataeisen; „het wordt anders uitzichtlops", aldus mevrouw Van Dijk. Niet-serieus Volgens de heer P. Hagmeijer (WD) had geen van de gemeenteraadsleden de moeite genomen om het rapport van de wijkraad in te kijken. Het was zijns inziens niet serieus behandeld, zoals kennelijk ook de hearings niet serieus waren genomen. „Als de ge meenteraad de wijkraad niet serieus neemt", zo vroeg de heer Hagmeijer, „waar zijn wij dan aan bezig?" De heer B. Wester (WD) vulde aan; „Het is een complete schande wat b. en w. en dc raad ons hebben geflikt". Vooral het negeren van de inwoners van Soesterberg lag hem zwaar op de maag. Hü merkte op dat de burge meester verzocht het brievenschrijven te beperken, maar hij was daar niet meer van onder de indruk. Hjj had niet het gevoel dat de ambtenaren het druk hadden; „ze beantwoorden onze brieven niet eens. Ze zuigen maar wat uit hun duim". „We moeten een ijzerhard opgestelde brief laten uitgaan", zo meende de heer Wester. „Als de wijkraad niet se rieus genomen wordt, als ze ons als snotneuzen beschouwen, laten we er dan mee kappen. Dan heeft het totaal geen zin". Voorzitter Pieren gaf de wijkraad vol ledig gelijk. Naar zijn mening had de gemeenteraad met het antwoord geen genoegen moeten nemen. De desbe treffende wethouder had aan het ver zoek van de Wijkraad om gehoord te worden, aandacht moeten schenken. Hij vond dat ook de raadsleden schuld hadden en dat zij schorsing van het agendapunt hadden moeten vragen. Hjj stelde voor het rapport terug te verwezen naar de raad met het ver zoek het opnieuw in behandeling te nemen. „Ze hebben hun huiswerk slecht gemaakt en vroeger leerde ik al, dat het huiswerk niet goed was, het overgemaakt moest worden", aldus de heer Pieren. Het „onaanvaardbaar" verklaren, zag hij niet als de juiste oplossing, omdat de raad die opvatting van de wijkraad naast zich kon neerleggen. Hij dacht met een brief-op-poten meer te be reiken. De heer Wester (WD) hoopte dat als de brief opengemaakt werd, de raads leden dan net wakker geworden wa ren. De opmerking van mej. Lensink, dat het „onaanvaardbaar" toch de zelfde uitwerking moest hebben, be antwoordde de heer Wester met: „Dat is uw fatsoen, maar dat mist een aan tal mensen". Besloten werd de brief-op-poten te la ten uitgaan en de heer Pieren ver zocht de wijkraadsleden toch vooral ook in de fractievergaderingen van 't ongenoegen te laten blijken, Het Soester CDA heeft er geen enkele behoefte aan het open terrein tussen de gemeente Baarn en Soest, langs de Stadhouderslaan en de Baarnse Toren laan, vol te bouwen. In deCDA-soos merkte de heer G. Oldenboom daarover op dat in het concept-ontwikkelingsplan potentiële groeigebieden genoeg waren opgenomen om een aaneengesloten bebouwing van Soest naar Baarn te voorkomen. De heer Oldenboom zei ook de bouw van een nieuw ziekenhuis op de grens van de beide gemeente niet zo te zien zitten, al vond hij dat nog het Baarnse ziekenhuis noch het zie kenhuis Zonnegloren in Soest over levingskansen hadden. De poging om samen een nieuw ziekenhuis te bou wen vond hij daarom een logische gedachtegang. Toch bleef hij erbij, dat hij verwezenlijking van dat plan niet zag ziftten. Naar aanleiding van de provinciale plannen op het terrein tussen Baarn en Soest enige duizenden huizen te bouwen, vond het oud-raadslid Gerth dat niemand schijnbaar rekening hield met het aanwezige compostbedrijf en de vuilverbranding. Beide bedrijven maakten het wonen daar zijnsinziens onmogelijk. Gerth kwam ook op voor de boeren, die nu de grond in gebruik hebben. Ook hen moest het uitoe fenen van hun bedrijf niet onmogelijk gemaakt worden. Morgenavond, vrijdag 20 februari om half negen, wordt door de architect A. Salvatore in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat de tentoonstelling geopend van seriegrafieën van de kunsenaar Wim van der Doef. Tot 19 maart is de expositie dagelijks (behalve 7 maart) geopend van 14 tot 17 uur. De toegang is vrij. Wim van der Doef is geboren op 3 november 1929 te Boxtel. Hij studeer de van 1949 t.m. 1952 aan de akade- mie van beeldende kunsten van de R.K. Leergangen te Tilburg, daarna van 1952 t.m. 1956 aan de Ecole des Metiers d'Arts in Parijs. Terug in Nederland specialiseerde hij zich in het eeuwen oude ambacht van het handdrukken. Op uiterst conse quente wijze past hij dit ambachtelij ke werk als kunst toe. Zijn gordijn stoffen, zijn kledingstoffen en zijn in opdracht uitgevoerde wandkleden en projekten getuigen ervan. Handdrukken, zoals Wim van der Doef dat nog beoefent, is een typisch voorbeeld van subtiel samenspel tus sen ambachtelijk ploeteren en krea- tief scheppen. Wim van der Doef heeft na een moeizaam tegen de stroom oproeien intussen internationale erkenning verworven. Hij eksposeerde in het stedelijk museum te Amsterdam in '58, bij Fuchs Greven in Düsseldorf in '71, in '59 op de tentoonstelling „kunst en textiel" welke werd ge houden in alle hoofdsteden van West- Europa, in het Zeisterslot in Zeist in '73, en in Miami (Florida) in de Ver. Staten in '74. Zijn eerste grote opdracht ontving hij van de gemeente Amersfoort in '62 en '63 daarna van de gemeente Utrecht in '69, van de centrale bouwdienst Ned. Banken te Tiel in '70 en van de Slavenburg's Bank Utrecht in '71. Sinds die tijd behoren in opdracht uitgevoerde wandkleden en projekten, (scholen, bejaardenhuizen, particulie ren) tot zijn regelmatige produktie. Hij nam in 1975 deel aan een groeps tentoonstelling in IJsselstein. Verder tentoonstellingen in Hoogeveen, Apel doorn en Düsseldorf. Deze tentoonstelling van Wim van der Doef's seriegrafieën laat zien hoe anders en uniek zijn kust is. En hoe verre (en dat is zeer ver) het afwijkt van b.v. de gangbare zeefdruk. Wim van der Doef drukt zowel op papier als op stoffen (wol, linnen, katoen). Deze stoffen worden speciaal voor hem geweven en geprepareerd. Al zijn verf maakt hij zelf van enkel natuurlijke grondstoffen. A.s. zaterdag, 21 februari, wordt om 15 uur in theater 't Spant te Bussum een expositie geopend van de in Soest wonende kunstenares Monique Van- staen. Daaraan zullen muzikale medewerking verlenen Ries en Nelly de Hilster. De tentoonstelling loopt tot en met zondag 7 maart en is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10 tot 16 uur; de zaterdagen van 10 tot 12 uur; de zondagen vanl 2 tot 17 uur en verder tijdens alle activiteiten in het theater# Monique Vanstaen is Amsterdamse van geboorte en dochter van de be roemde kapper Maurice Vanstean. Ze bracht haar jeugd door in Laren, waar zij zijdelings kennis maakte met de schilderskunst. Haar ouders stimuleerden een ontwikkeling in die richting echter niet en werkten ook niet mee aan een teken- en schilder opleiding. Door haar huwelijk, dat later spaak liep, belande zij in Indonesië, waar zij haar natuurtalent toch kon uit leven. Zo schilderde zij ondermeer een portret van Soekarno. Terug in Nederland kreeg zij ge durende vijf jaar privéles van de be kende kunstschilder Jos Roovers. Hij bracht haar veel techniek bij. Haar sterkste kant is mogelijk portret schilderen, die een bijna fotografische nauwkeurigheid en diepte te zien geeft, Bijzonder fraai en natuurge- Monique Vanstaen. trouw werk, dat door haar kunst broeders niet altijd gewaardeerd wordt. Dde gaan er van uit dat met de komst van de fotografie het por tret schilderen maar tot het verleden moet behoren. Ook landschappen en bloemen beho ren tot haar uitgebreid oeuvre. De laatste jaren heeft zij enige opdrach ten gehad van de industrie, voor on- derandere specifieke industrie teke ningen; een droogdok, uitbreidings werkzaamheden op schiphol e.d. Zij exposeerde in Indonesië, in Zwit serland, Weesp, Bussum, Laren en Blaricum. Sinds vijf jaar woont Mo nique Vanstaen met haar dochter aan de Veenbesstraat in Soest, ti

Soester Courant | 1976 | | pagina 3