Het oog gericht op problemen in de EEG Springbokken kritisch ten aanzien van Sportstichting „Veilig in en om het huis" Nieuw type levensmiddelenwinkel van A.&O. in Soest de AMERSFOORTSE KREDIETBANK is er voor u Ook in Soest maaswinkel M. US 3 I* PASFOTO'S Voorzitter Teeuwen „Biedt de sportstichting wel tegenspel aan beleid gemeentebestuur AVAGOLF presenta Milano Alta moda '76 Artishock blokkursussen DAT BETEKENT DESKUNDIG ADVIES - SNELLE BESLISSING - ALTIJD KOSTENBESPAREND - UW BELANG STAAT VOOROP STICHTING AMERSFOORTSE KREDIETBANK Vromvenraad Soest organiseert avond over: Uw succes is onze ozno si soaaits Mf| Amsterdamse Rock Roll formatie in Molensoos ■muQ JpWÖjpCfi3 1 Soester Courant van donderdag 19 februari 1976 Met zo min mogelijk ophef komen de Franse president Giscard en de West- duitse kanselier Schmidt in Nice bij elkaar - de twee belangrijkste rege ringsleiders van de Europese Gemeen schap die uiteraard hoog op de agen da zal staan. Niet dat de twee samen wel eens even de hangende kwesties kunnen regelen, maar als zij eensge zind met plannen komen voor de vol gende Europese Raad (dat is het gere geld overleg der negen regeringslei ders begin april) dan wordt het voor de anderen wel moeilijker er tegenin te gaan. De vraag is echter of de twee machtigen wel tot veel overeenstem ming zullen komen - beiden hebben zo hun eigen problemen waaraan ze meer voorrang moeten geven. Zeker is wel dat Giscard een plan zal aankaarten om de EG een directorium te geven dat afwisselend bestaat uit telkens twee groten en een kleine van de landengroep. De idee is de laatste tijd herhaaldelijk gelanceerd in Fran se kranten die er kennelijk toe zijn geïnspireerd door de kring rond de president. Het is in zoverre niet nieuw voor Frankrijk dat De Gaulle indertijd al iets dergelijks wou, maar dan door een directoraat van alleen maar gro ten, iets wat de kleine EG-landen on verteerbaar achtten. In nieuwe versie is het plan iets acceptabeler vooral omdat zo'n klein directorium mis schien wat slagvaardiger kan zijn. Maar voor de Fransen geldt bovenal dat dit althans een stap kan zijn in een andere richting dan het befaamde rap port van de Belgische premier Tinde- mans wijst die zoveel mogelijk poogt de supranationale grondgedachten van de EG te verenigen met de in de prak tijk sterk gebleven neiging om het ge meenschappelijke altijd ondergeschik te maken aan het nationale. Tindemans idee is bijvoorbeeld om via een Europees parlement en de onaf hankelijke Europese Commissie in Brussel de bovennationale invloed te bewaren, iets wat met zo'n directorium doorkruist zou worden. Schmidt zal het allemaal niet zo urgent noemen. Tenslotte is zojuist gebleken dat de slagvardigheid ook nu nog wel moge lijk is. Had immers niet de Brusselse Commissie vastgesteld dat over Griek se toetreding maar liever pas veel la ter gepraat moest worden en hadden de negen ministers al niet binnen en kele dagen dit omgebogen in toch maar een direct gesprek? Inderdaad: dat was vlot. Maar men kan natuurlijk ook zeggen dat er eigenlijk niets is gebeurd behalve dan dat men de Grie ken even over de bol heeft geaaid na dat ze boos waren geworden over het vertragen van hun lidmaatschap. Het praten begint nu eerder maar zon der garantie dat het resultaat ook zo veel vroeger tot stand komt - de toe treding van Engeland, Ierland en De nemarken vergde ook al iets tussen de drie en vier jaar in totaal en er is geen enkele reden waarom dit als het maximum beschouwd zou hoeven wor den. Waarom de commissie kalm aan wou doen is simpel dat onder de hui dige omstandigheden het erbij halen van nog een zwakke broeder wel eens heel duur kon uitvallen voor de overi gen. Maar voor Giscard komt er ook nog bij dat hij er best voor voelt dat 't Middellandse-Zee-element wat ver sterkt wordt in de EG. Terecht of niet voelt hij vaker dan hem lief is dat de „Germanen" een meerderheid vormen waartegen hij en de Italianen als „Ro maanse" minderheid niet op kunnen. En na de Grieken ziet Parijs nog altijd Spanje en eventueel Portugal als vol gende leden om die reden alleen al graag erbij, KANTMAN m den blieklaan 35 soest tel. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 19-17 uur De voorzitter van de Springbokken plaatste zijn opmerking in het kader van de bespreking van de begroting en de daarmee verband houdende contributieverhoging. Uit de, overi gens geringe aantal leden van deze in Soester begrippen sportgigant (meer dan 1000 leden), kwam de vraag of er niet op bepaalde posten bezuingd kon worden om de contributieverhogin; te voorkomen. Penningmeester M. Smit zag echter geen andere mogelijkheid de kosten stijging op te vangen. „De gemeente gaat daarin niet mee door de subsi die te verhogen; wel wat de zaalhuur betreft, die met 50 procent opgetrok ken is", aldus de heer Smit. En secretaris P. Ekel vulde aan dat de gemeente (i.c. de sporstichting) steeds hele huur-uren in rekening bracht, ook al in totaliteit minder gehuurd. Op een jaar gezien bete kende dat een aarizienlijk bedrag. Over deze aangelegenheid werd cor respondentie gevoerd. „Ik hoop", al dus de heer Ekel, „dat onze brieven naar de gemeente doorgaan". De twintig leden, die de jaarvergade ring bezochten, gingen accoord met de 2.50 en 2,per kwartaal, voor verhoging van de contributie van rspeotievelijk de jeugd en de seni oren, Accoord gingen zij ook met het jaar verslag van de secretaris, die ge wag maakte van een enorme door stroming van de leden; zo'n 500 be dankjes tegen 500 nieuwe aanmeldin gen. Ondanks de grote administra tieve problemen die dat gaf, sprak de secretaris van een gunstig jaar. Voor zichtig meende hij te mogen conclu deren dat met 1000 leden het maxi mum voor de Springbokken bereikt noemde het contakt met de overheid „soepel, correkt maar niet altijd pro bleemloos. In het jaarverslag van het technisch bestuur sprak de heer Burgerhout de wens uit dat men de ingeslagen weg, die een goed blijkt te zijn, zou kun nen blijven bewandelen. Het leden- verloop zou mogelijk opgevangen kun nen worden door de leden méér te gaan bieden. Daartoe zou ook het wedstrijdelement behoren. Bovendien willen de Springbokken iets gaan doen voor gehandicapten. De voorzitter van de showband, de heer j. m. Lablans, sprak van een moeilijk jaar. Bestuursleden gingen weg, maar nieuwe kwamen er niet voor terug. Gelukking stond er een (modieuze japonnen) bij Uw modehuis JXxüiov, ctt, J3cHUAdUUUlt Nachtegaalstraat 16-18, Utrecht. .030-332242 goede kwaliteits verbetering van het majorette-korps tegenover, al werd betreurd -dat de drumband niet over trompetters kan becshikken. Ondanks advertenties meldden zich voor deze sector geen kandidaten. De heer Lablans gaf een kort over zicht van de aktiviteiten naar bui ten en besloot zijn verslag met de wens dat, naast een op peil brengen van het bestuur en een uitbreiding van de drumband met musicerende •leden, er veel zou kunnen worden opgetreden dankzij een goede samen- kerking met organisaties en andere plaatselijke verenigingen. Op goede samenwerking, óók met de sportstichting, hoopte overigens ook de heer Teeuwen. Want ondanks de problemen wilde hü niet „als een olifant door de por- ccleinkast" gaan lopen, maar de moeilijkheden en verschillen in in zicht, in goed overleg tot een oplos sing brengen. „Vandaar onze nieuw jaarsreceptie-voor-sportverenigingen- gedachte", aldus de heer Teeuwen. „We vroegen aan de sportstichting om een orgnisatiesubsidie, maar buit ten een grote waardering voor ons plan, kregen we niets". In het algemeen bestuur werd de heer P. Ekel herkozen; in het tech nisch bestuur de heer Rijnders en in het showbaindbestuur de heren Lablans en Bosch. In plaats van de heer Burgerhout, die zich niet her- SOESTERBERGSESTRAAT 2 Voorzitter Teeuwen. kiesbaar stelde, werd in het tech nisch bestuur mevrouw J. v. d. Brink- Bus gekozen. Een statutenwijziging, inhoudende dat voortaan slechts één ledenvergadering per jaar wordt gehouden, ondervond geen bezwaren, waarna lang werd stil gestaan bij in te voeren bepalingen, wie (en wanneer) club kleding moet dra gen. Bepaald werd dat officiële club- kleding niiet zal aangeschaft moeten worden door de recreanten (leden). Om meer te weten te komen _wat er onder de leden leeft, zal een eenvou dige enquete worden gehouden. Het resultaat ervan zal gebruikt worden om het bestuursbeleid aan te passen en bij te stellen. Ook zal de vereni ging deelnemen aan de M'76. In verband met de viering van het eerste lustrum zullen op 15 en 27 maart onderlinge wedstrijden worden georganiseerd met op 3 en 4 april de finales. Op 15 mei wordt een grote gymniastiekdemonstratie gehou den in de sporthal Beukendal, waarin alle facetten van de Springbokken belicht zuiden worden. Naast de kleu- tergymnastiek, ook turndemonstraties, rithmische gymnastiek en de recrea tie. Zo mogelijk zal een selectiegroep van de Amsterdamse, sportacademie een turdemonstratie geven. Met een bijzonder woord van dank aan de administratrice, mevrouw Ca- sandér, en de vertoning van video film over de ongelooflijke prestaties van de Russische topturners, werd de vergadering besloten. Eind februari starten in Artishock, evenals vorig jaar, weer de zogenaamde blokkursussen. Dat zqn betrekkelijk kortdurende lessen, variërend van acht tot 16 weken. Ook de kosten ztfn laag; van 45 tot 65 gulden en hierop zqn nog kortingsregelingen van toepassing. Op het programma staan: Binnenhuis architectuur: (verbouwen, kiezen van materialen, verlichting, in deling ruimten, meten met maten). Docente is Ine Kiiers. De kursus be gint vrijdag 27 februari; duurt van 20 tot 22 uur; omvat 12 lessen en kost 65 gulden. Keramiek: (spelen met kiel, draaien, bakken, glazuren, met de hand vor men). Eerste les op dinsdag 24 fe bruari van 20 tot 22 uur; kosten 65 gulden. Docente Inez de Heer, Kloots. Bloemschikken: eerste les donderdag 26 februari van 20 tot 22 uur; duur van de cursus 8 lessen; kosten 45 gulden. Dramatische expressoe: (bewegen, im proviseren, scene bouwen) eerste les woensdag 25 februari van 20 tot 22 uur; docente Ria Marks en Jurjen van der Lek; kosten 56 gulden. Antieke poppen: (boetseren, schilde ren. schilderen, in elkaar zetten, kleertjes maken). Eerste les woens dag 25 februari, 's morgens van 9.30 tot 11.30 uur; 8 lessen; kosten 45 gul den. Film-super 8: (draaiboek, opname, montage, geluid). Eerste les maandag 23 februari van 19.30 tot 22.30 uur, docent Paul Krijnen; 16 lessen; kos ten 65 gulden, Voor nadere informatie moet men zich wenden tot de Artishock-leiding, tel. 18456. Aanmeldingskaarten zijn gratis af te halen bij Artishock; Boek handel v. d. Ven (beide zaken in Soest) de bibliotheek en het VVV- kantoor aan de Steenhoffstraat. Strikt vertrouwelijke behandeling is natuurlijk verirekerd. Al meer dan 25 jaar bank zonder winstdoel. WILT U EÉN VOORBEELD? U leent f 3.432,terug te betalen in 24 maande lijkse termijnen van ƒ143, Kosten volgens wettelijke norm f 605,50 Wij berekenen slechts f 423,17 Bij de Amersfoortse Kredietbank krijgt u 182,33 méé[, in handen I KANTOOR SOEST Laanstraat 95, telefoon 02155-17009. Geopend Maandag: 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Woensdag: 9.00 -12.00 uur. Vrijdag: 15.00-20.00 uur. HOOFDKANTOOR AMERSFOORT Eemstraat Oost 58, telefoon 033-16527 Dagelijks geopend: 8.30-12.00 en 13.30-16.30 uur. Vrijdag tot 20.00 uur. Donderdag 4 maart a.s., aanvang 19.45 uur, organiseert de afdeling Soest van de Vrouwenraad, in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg een avond over het onderwerp: „Veilig in en om het huis". Men heeft voor deze avond drie inleiders aangetrokken, de heer J. Mater van de plaatselijke recherche, de heer A. Timmer, hoofdbrandmeester en plaats vervangend commandant van de Soester brandweer en dokter B. C. A. Nico las, huisarts te Soest. De drie heren houden een kort praatje, waarna, na een koffie-pauze, vragen gesteld kunnen worden. De avond wordt besloten met een rondleiding door de brandweerkazerne. Rond half elf zal naar verwacht wordt deze interessante avond beëindigd zün. Het is niet de eerste aktie die de Soester vrouwenraad organiseert, al is het mogelijk wel de eerste avond, die een zo algemeen belangrijk ka rakter heeft. Vier jaar geleden kwam een federatie tot stand, waarin ze ven vrouwenorganisaties gingen sa menwerken. Dat waren het Katho liek Vrouwengilde, de vier groepen van de Nederlandse Christen Vrou wenbond, de vrouwen in de WD, de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, het Vrouwencontact van de PvdA, de Vereniging van Huisvrouwen en het Humanistisch verbond. Zij vorm den de federatie van Vrouwen Vrij willige Hulpverlening, die op 6 maart 1972 van start ging. Op 17 april van dat jaar werd het eerste bestuur samengesteld bestaan de uit de dames Taris, Busch, Hoek stra en Van Woudenberg. Zij richten bijna een maand later, op 15 mei 1972, het V.A.C. op, de vrouwen ad vies commissie, die later als geheel zelfstandige organisatie deel ging uit maken van de federatie. Op 4 september 1972 werd de bur gemeester, mevrouw mr. J. M. Cor- ver-Van Haaften, ere-precidente van de federatie. De federatie formeerde op 6 novem ber 1972 een steungroep buitenlandse werknemers, die nog functioneert en 8 a Sa Van Lenueplaan 47 Telefoon 166 21 m m zich wekelijks bezig houdt met het bezoeken van buitenlandse werkne mers die in het ziekenhuis zijn op genomen. Op 23 januari 1973 nam de federatie het initiatief voor het inzamelen van glas, dat uiteindelijk resulteerde in het plaatsen van glascontainers. Op 13 maart van dat jaar werd beslo ten medewerking te verlenen aan het onderbrengen gedurende de vakantie van stadskinderen in Soest. Het was een aktiviteit die moeizaam van de grond kwam, maar waardoor toch bijzonder goed werk verricht werd. In het algemeen werd het werk van de federatie gewaardeerd en dat kwam ook tot uiting door het toeken nen van een gemeentelijke subsidie. 17 januari startte de politieke scho lingscursus voor huisvrouwen en ook dat was een initiatief van de federatie. De cursus werd afgesloten met een grote forumavond in De Open Hof, op 12 maart. Het forum stond onder voorzitterschap van de burgemeester en trok 200 belangstellende vrouwen. In maart ook, waren de leden van de federatie aktief bij het verspreiden en ophalen van een door de culturele raad van de provincie Utrecht uit geschreven enquete onder de vereni gingen, Begin 1975 bezochten de bestuursle den dn Utrecht de daar gehouden dag waar de gevaren in en om de wo ning centraal stonden en Soest le verde uiteraard ook een daadwerke lijke bijdrage aan de Emancipadè. Men woonde op 8 april de oprich ting van de landelijke Vrouwenraad bü, wat betekende dat óók Soest de naam „Federatie van Vrouwen' Vrijwillige Hulpverlening" omzette in Vrouwenraad - Afdeling Soesi In die maand vonden de eerste be sprekingen plaats om in Soest en V.O.S.-cursus te starten, (vorige week februari "76 was het zover en begon Zaterdag 21 februari a.s. treedt in het jongerencentrum de „Molensoos" de formatie Charles Wain op. De ruimten tijdens dit optreden zullen gevuld worden door de „Summertime drive in show" met diiscjockey Hans. In juni 1975 richtten Ton de Wit en Johan Berkelaar Sharles Wain op, met de bedoeling zo veel mogelijk eigen werk te brengen. Als drummer werd Gerrit Talsma aangetrokken, en als P. A. technikus Hans Tan. De 2e gitarist gaf enige problemen omdat niemand aan de muzikale en technische eisen voldeed. In augustus kwam als gita rist David van Oudshoorn en het feit deed zich voor dat deze nog kon zin gen ook. De drummer Gerrit Talsma werd in september vervangen door John Vo gelaar. In de muziek hebben zij wat conces sies moeten doen, ze spelen niet voor 100% eigen werk daar 't publiek vaak vraagt om bekende muziek. Toch is de muziek hoofdzakelijk rock roll dit echter wel in een eigen jas gestoken. Dit alles zal plaatsvinden in Soest aan de Molenstraat 142A. Voor meer in lichtingen omtrent het programma van de Molensoos kunt U bellen 15557. men met 25 cursisten die zich gaan „oriënteren in de samenleving"). De ze cursus zou opgevolgd moeten wor den door de zogeheten „moeder-ma vo", waarover de eerste gesprekken al gevoerd zijn. Hoogtepunt in *75 was ongetwijfeld de uitvoering van het toneelstuk „Voor een bioemetje en een zon", door de Nederlandse Comedie in het kader van het jaar van de Vrouw. Meer dan 500 dames woonden de voorstellingen bij. Net als met de or ganisatie van de Vos-cursus liep Soest met deze toneelvoorstelling, landelijk gezien, in de voorste rij. In de maand mei van 1975 werden ook de eerste gesprekken gevoerd om te komen tot een kaderkursus die voornamelijk zal bestaan in lessen over discussie- en vergadertechniek en samenwerkingsopzetten. Vandaag donderdag 19 februari 1976, is een groep van 25 dames, waarvan 16 uit Soest afkomstig, 6 uit Baarn en 5 uit Amersfoort aan deze in totaal vier dagen durende kursus begonnen. Vorig jaar ook verleende de Vrou wenraad assistentie bij de versprei ding van de Wiso-enquete, die een onderzoek naar de koopgewoonte in Soest ten doel had. Door de zo nadrukkelijke deelname aan vele aktiviteiten en ook door de enorme stimulans die van de Vrou wenraad uitgaat is het aantal aan gesloten verenigingen inmiddels uit gebreid. Bij de oorspronkelijke zeven deelnemers voegden zich de vrijwil lige Hulpcentrale; de jonge Vrouwen gespreksgroep van de Gereformeerde Vrouwen; de inmiddels geheel zelf standig geworden Vrouwen Advies Commissie en de Hervormde Vrou wendienst. Iedere deelnemer is met één lid en een plaatsvervangster vertegenwoor digd in een overkoepelend bestuur. Daarnaast werkt een dagelijks be stuur bestaande uit de dames E. A, M. BerkeLbach van der Sprenkel- Crommelin (voorzitster); M. J. van Gilst-Biesta (le secretaresse); mr. A, S. Holleman-Stratman (2e secretares se); E. Q. van Woudenberg-Grum- mels (vice-voorzitster); C. Hoekstra- Kok (perm ingmeesteresse) en J. de Jong-Van Willigen (2e penn.). Leid ster van diverse werkgroepen is me vrouw B. van Daal en-Groen. De avond van de 4e maart, over de „Veiligheid in en om de woning" is bedoeld voor alle Soester inwoners en zéker niet alleen voor de leden van de bij de Vrouwenraad aange sloten organisaties. Het beloofd een bijzonder waardevolle avond te wor den waarin weinig getheoretiseerd wordt, maar voornamelijk practische zaken onder de aandacht gebracht zullen worden. Iedereen is welkom (ook. heren) en de toegang is vrij. EVENTUEEL KLAAR TERWIJL U WACHT. VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Birkstraat 91, het pand waar „A&O Vers Verkoop" zich gaat vestigen. Dit type zaak gaat de naam dragen van „A O Vers Verkoop". Ondernemer Kortekaas, gevestigd aan de Birkstraat no. 91, begint met dit nieuwe winkel type. De opening is donderdag 19 februari. Door middel van een duidelijke kode- ring op de winkelruit - middels stic kers - ziet de konsument direkt in welke verse produkten deze zaak zich specialiseert. Men richt met dit type winkel op het ontbreken van een be paalde vers-zaak in deze buurt. Is er b.v. geen zuivelwinkel in de buurt, dan zal men zich in deze A&O zaak gaan specialiseren en concentre ren op kaas, vleeswaren, enz. Daarvoor is in zo'n zaak ruimte nodig en deze wordt ook vrij gemaakt, door sanering in het grote aanbod van krui denierswaren. Van b.v. de 35 verschil lende koffiesoorten (in diverse verpak kingen en smaken) blijken er 20 door ruim 80 van de klanten te worden gekocht. De overige 15 soorten doen nauwelijks iets. Zo zijn er meer arti- kelgroepen waarvoor er in feite te veel soorten en maten op de plank staan. Door deze soorten af te voeren ont staat er in de zaak ruimte voor specia lisatie in Vers Verkoop. De A&O Vers winkel zal herkiesbaar zijn aan een mascotte (een boertje); aan versstippen die de specialisatie aangeven en aan een groene kader rand rond de winkelruit. Gedurende 5 weken zal ondernemer Kortekaas voordeelbonnen versprei den. Hiermee kan de konsment profi teren van kersverse aanbiedingen van deze vrnieuwde zaak. Uiteraard blij ven de wekelijkse voordeelakties in de winkel eveneens van kracht. Ter gelegenheid van de heropening van de A&O „Verse Verkoop" winkel wordt er een kleurenwedstrijd voor de kinderen georganiseerd met enkele leuke prijzen om te winnen, ,Ieder kind dat met moeder meekomt zal voorts een sticker met een A&O boertje ont vangen. Genoeg reden voor de huis vrouw om snel een kijkje te gaan ne men.

Soester Courant | 1976 | | pagina 5