Het Soester karnaval een knallend feest Prins Wulf de 1 ste Prins der „Narre Knollen" Soester karnaval steeds groter van opzet Wat, waar, wanneer SOESTER S COURANT Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN SPECIAL ter gelegenheid van KARNAVAL '76 Aan alle Narre Knollen van Soest en omgeving Kinder- karnaval Het bestuur heeft nog meer wensen Programma van de karnavalsgebeurtenissen VRIJDAG 27 FEBRUARI v 08.00 uur Aanvang Jeugdkarnaval, voor de jeugd van 13 tot 18 jaar. Zaal open 7.30 uur, einde 12.00 uur. ZATERDAG 28 FEBRUARI 14.30 uur Aankomst bij het gemeentehuis met ont vangst door de burgemeester 19.30 uur Opening van de zalen van de Knollenburcht. 20.00 uur Aanvang van de eerste grootse karnavals avond. 21.00 uur Binnenkomst van Prins Wulf in de zalen. 2.00 uur Einde van de eerste avond. ZONDAG 29 FEBRUARI 14.00 uur Aanvang van het Kinderkarnaval in het St. Jozefgebouw, ingang Dalweg. 16.30 uur Einde Kinderkarnaval. 19.30 uur Opening van de zalen van de KnollenburchL 20.00 uur Aanvang van de tweede grootste karnavals avond. 21.00 uur Binnenkomst van Prins Wulf in de zalen. 2.00 uur Einde van de tweede avond. Tevens einde van het karnaval van de Narre Knollen. MAANDAG 1 MAART 20.00 - 23.30 uur Früsjoppen Raad van Elf. Rond gang langs de Soester café's. Knollenkrant 76 Vrijdagavond is het dan eindelijk zover. Ns wekenlange voorberei ding kan de Soester Karnavalsvereniging „De Narre Knollen" de poorten van de Knollenburchtde feestelijke zalen van het Jozef- gebouw, voorde Soester kamavalsliefhebbers openen. Bij de kaartverkoop in de laatste weken is wel duidelijk gebleken, dat er een ongekende belangstelling voor deze avonden bestaat. Velen in Soest en ook daarbuiten hebben zich van een toegangs kaart verzekerd. Prins ontvangt „sleutel" Feitelijk start het karnaval in Soest eerst zaterdagmiddag. Dan maakt Prins Wulf I met zijn Raad van Elf zijn op wachting bij de burgemeester op het ge meentehuis. Door het in ontvangst ne men van de „Sleutel van de Stad Soest", helaas een stad zonder stads rechten, uit handen van de burgemees ter Mevrouw Mr. J. M. Corver-Van Haaften, neemt hij het bestuur over Soest symbolisch van de burgemeester over. Vanaf dat moment breken er voor vele Soestenaren enkele bijzondere da gen aan, n.1. de dolle karnavalsdagen in de „Knollenburcht". Jeugdkarnaval nieuw Om de vele karnavalsactiviteiten iets te kunnen spreiden, wordt vóór deze offi ciële ontvangst een speciale kamavals- avond gehouden op vrijdagavond voor de groep jongeren van 13 tot 17 a 18 jaar, die tot nu toe nog niet aan bod kwamen. Dat het het bestuur van „De Narre Knollen" ernst is deze jongelui een on vervalste karnavalsavond te bezorgen, wordt hen vrijdagavond wel duidelijk. Met heerlijke karnavalsmuziek, waar onder de nieuwste schlagers, hen ge bracht door de Eemlander Blaaskapel en een bekende discjockey, zullen de 'benen al ras van de vloer komen. Een complete karnavalsavond in aanwezig heid van Prins Wulf I met zijn Raad van Elf en de dansmariekes. Voor zijn aankomst bij het bordes van het gemeentehuis heeft Prins Wulf I met zijn mannen van de Raad van Elf wel een zeer originele manier bedacht. Hij heeft echter de pers verzocht hiervan niets te verraden. Wij kunnen U alleen maar aanraden om op zaterdagmiddag te ongeveer 2.30 uur naar het gemeente huis te gaan. U kunt dan zelf zien; wat de prins voor U in petto heeft. Na de ontvangst op het gemeentehuis zal de burgemeester met Prins Wulf I en zijn Raad van Elf een bezoek brengen aan de „Knollenburcht" om de feeste lijk versierde zalen in ogenschouw te ne men. Bent U in de gelegenheid één van de karnavalsavonden in de Knollenburcht te bezoeken, dan zult U snel in de ban komen van de prachtig versierde karna- valszaal met zijn bijzalen. Weinigen zul len echter kunnen vermoeden, dat er in deze zaal zo'n 3000 bal»- zijn ver werkt en dat 250 met guirlandes en kleurrijke slingers a„„ het plafond hangen om alles tot een feestelijk ge heel te maken. Als vrijdagavond de jongeren hun feest hebben gevierd, zal het zaterdagavond de beurt zijn aan de ouderen, waar onder vele vaste karnavalsklanten zul len zijn, die ieder jaar weer aanwezig zijn. Het is nu eenmaal zo, als iemand eenmaal aan het Soester karnaval heeft deelgenomen, hij ieder jaar weer aanwe zig zalzïjn. Zondagmiddag is het dan de beurt aan de kleine „Knolletjes". De kinderen, die voorgaande jaren de grote ruimte van Garage Van Kooy aan de Soesterbergse- straat bevolkten, zullen ook nu weer aanwezig zijn. Ook dit jaar zullen zij weer overvloedig worden getracteerd, terwijl ditmaal in tegenstelling tot voor gaande jaren, toen zij met leuke spelle tjes werden beziggehouden, een paar fantastische artiesten, de Wico's, voor een wervelende show zullen zorgen waar de kinderen zeker veel plezier aan zul len beleven. De kinderen, die de moeite willen ne men, al of niet met behulp van pappa en mamma, een origineel costuum te bedenken, dingen ook dit jaar weer mee naar prachtige prijzen. Aan dit kinder- karnaval is nog een tweede wedstrijd verbonden. Bij het inschrijvingsformu lier voor deelneming aan dit kinderkar- naval ontving ieder kind een leuke te- kening, die zo mooi mogelijk gekleurd moet worden. De mooiste tekeningen worden In drie groepen van bepaalde leeftijden beloond met prachtige prijzen. Ook de verzorging van het „natje en droogje" voor de naar schatting 500 a 600 karnavallisten, die iedere avond in de „Knollenburcht" aanwezig zijn, ver eiste een speciale organisatie. De ver wachting is, dat deze organisatie feilloos zal draaien, want de leiding is in han den van twee horecavakmensen, die deel uitmaken van de Raad van Elf. Iedereen die iets weet van Karnaval en meerdere malen een karnavalsavond heeft bezocht, zal begrijpen, dat ook nu op zaterdag- en zondagavond weer een deskundige jury aanwezig ls om het mooiste en meest originele costuum te beoordelen. De ervaring van voorgaan de jaren leert, dat vele bezoekers steeds weer veel werk maken van hun kledij. Ook nu weer wil het bestuur U aan sporen extra aandacht te geven aan uw costuum en masker. Tot slot vraagt 't bestuur de bezoekers, die met hun auto het karnaval bezoeken, hun wagen te parkeren op het achter- plein van het Jozefgebouw. Wanneer deze ruimte vol is, dan kunt U ook te recht op het Kerkplein en aan de Pa rallelweg, een zijstraat van de Dalweg. Ook dit jaar ls er weer gelegenheid voor onze jongsten om een gezellige kar- navalsmiddag mee te maken. Het kin- derkarnaval, dat tot vorig jaar nog In Garage Van Kooy aan de Soesterbergse- straat 'werd georganiseerd, vindt dit jaar plaats in de originele „Knollen - burcht" i zoals de zalen van het Jozef gebouw aan de steenhoffstraat tij dens het Soester karnaval heten. Aanmelding tot deelname aan het kin- derkarnaval vindt ieder jaar plaats via de diverse scholen, die de gelegenheid openstellen tot aanmelding. Prins Wulf I brengt met zijn Raad van Elf een folder voor de kinderen op de scholen, waar in de kinderen kunnen lezen hoe zij aan het karnaval kunnen deelnemen. In deze folder is tevens een mooie karnavals- tekening opgenomen, waarmede voor de kinderen een kleurwedstrljd wordt geor ganiseerd. Voor de mooiste kleurteke- ningen worden op het klnderkarnaval in drie leeftijdsgroepen mooie prijzen uitgeloofd. Ook ls er dit jaar weer de traditionele costuumwedstrijd. Tijdens het bezoek van de kinderen aan de Knollenburcht beoordeelt een jury de kleding van de kin deren. De kinderen met het mooiste en meest originele costuum kunnen ook op een mooie prijs rekenen. Voor alle kinderen zijn natuurlijk de gebruikelijke traktaties ook weer aanwezig. Tijdens het klnderkarnaval vindt een op treden plaats van de Wico's. die een leuk kinderprogramma zullen brengen, waarbij de nieuwste karnavalsschlagers door de kinderen meegezongen kunnen worden. Vanzelfsprekend bezoekt Prins Wulf I met zijn Raad van Elf en de dansmarie kes dit klnderkarnaval, dat zal eindigen met een daverende polonaise onder leiding van Prins Wulf I en zijn man nen. Ouders, die hun kinderen naar het kln derkarnaval brengen en ook weer af halen, wordt verzocht dit te doen via de Dalweg, waar zij toegang hebben tot het achterplein van het Jozefgebouw. In de karnavalskrant van vorig jaar, maakte het bestuur van „De Narre Knol len" gewag van de plannen om dit jaar een extra avond te organiseren voor de Jongeren van 13 -18 jaar. Zoals U wel bekend zal zijn la deze speciale avond er nu. Een kwestie van organiseren zult U denken. Inderdaad, maar er komt wel wat voor kijken. Ook dit Jaar zijn er weer plannen en wensen, dat ls een normale gang van za ken in iedere vereniging. Een heel speciale wens, die het bestuur van „De Narre Knollen" voor het vol gend Jaar heeft is: een speciale Karna- valsoptocht voor kinderen, dus een op tocht, waaraan uitsluitend kinderen deel nemen. In verschillende plaatsen „bene den de rivieren" wordt leder jaar onder grote Deiangsteiiing zo n optocht gehou den. Hierin rijden dan vele prachtige praalwagens, die met behulp van de ou ders van de kinderen en meestal met steun van het bedrijfsleven worden ge bouwd. Het bedrijfsleven, dat deze wa gens sponsert heeft natuurlijk het recht, zij het op bescheiden schaal, reklame te maken. Het onderwerp dat op deze wagens wordt uitgebeeld ontstaat vaak in over leg met een speciale commissie uit de Karnavalsvereniging, die zich uitslui tend met deze optocht bezig houdt. Het is toch de moeite waard het ko mend jaar, een optocht te formeren, die alleszins het aankijken waard ls. Voor het trekken van deze wagens be staan er al geen problemen meer. Een enthousiaste karnavallist, eigenaar van een landbouwmechanisatiebedrijf hier ter plaatse, heeft al 10 traktoren toegezegd. Ouders van de kinderen, zakenmensen ln Soest, wat denkt U er van? Of dit alles nog niet genoeg is, komt hierbij nog een vierde avond op maan dag. Op deze avond gaat de Prins met zijn Raad van Elf ,frühsjoppen"Hoe deze naam ln het Hollandse karnaval te recht ls gekomen, weet men niet pre cies. Het begrip ,,frühsjoppen" is in landen als Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland enz. algemeen bekend. Met ,,frühsjop pen" bedoelt men daar de wekelijkse sa menkomsten van vaste groepen mensen aan hun „Stammtisch", meestal op zon dagmorgen, waar men onder het genot van een goed glas wijn nationale en loka le en lokale politiek enz. bedrijft. In navolging van het karnaval ten zui den van de rivieren maakt ook de Raad van Elf in Soest gaarne gebruik van dit begrip. Met „frühsjoppen" maakt de gehele Raad van Elf, onder aanvoering van de Prins een rondgang langs ver schillende café's in Soest. Deze rond gang, die vorig jaar voor het eerst werd gehouden, vindt nu plaats op maandag avond 1 maart. Wilt U eens een leuke minikarnavals- avond meemaken, dan raden wij U aan één van de onderstaande café's te be zoeken. Het ts beslist de moeite waard. Het is al jaren bekend, dat, waar de Raad van Elf verschijnt, het hek snel van de dam ls. In de navolgende café's Kunt U Prins Wulf I met zijn mannen verwachten: (Het tijdstip waarop het „hoge gezel schap" ongeveer arriveert staat achter de desbetreffende zaak vermeld.) Dorpsherberg, Korte Brinkweg, 20.00 u. Café 't Naaldje, Stadhouderelaan, 20.31) uur. Café Soestdljk, Vredehof straat, 21.00 u. Dansschool Slingerland, Parallelweg, 21.30 uur. Bar 't Juk, Honsbergen, 22.00 uur. Bauer Stüberl, Burgem. Grothestraat, 22.30 uur. Bar 't Luikje, Steenhoffstraat, 23 uur. Café De Kuil, Kerkplein, 23.30 uur. Specaal voor deze tamavalwdlHe poseerde Pr Ie» Welt I met rite Dansmariekes voor onze fotograaf. Dit kleurrijke geheel kunt U at«i3Z,ïï Elf en de op en voor het bordes van het Gemeentehuis ln actie zien 0m 2's0 nur Fo,o Herman v. Dam Als zaterdagmiddag Prins Wulf I voor de tweede maal de sleutel van Soest uit handen van onze burgemeester Mevrouw Corver-Van Haaften zal ontvangen, zal dit het officiële begin zijn van enkele dagen onbezorgd plezier voor velen van ons, maar ook het einde van een bijna eindeloze reeks vergaderingen ter voorbereiding van Karna val'76. Op dat moment verkeren Prins Wulf I, Raad van Elf en bestuur ln een soort niemandsland, waarin zij zich afvragen: „Wat zal het worden?" Het antwoord op die vraag ls alleen maar door U, Narre Knollen van Soest en omgeving, te geven. Wij van onze kant, van hoofdversierder tot horecaffer, hebben gedaan wat we konden. Het wachten is op uw antwoord! Aan allen, die het feest der feesten, uw feest en ons feest tot iets groots kunnen en willen maken, geven wij het advies: „Maokter wa van!" Laat de Knollenburcht op zijn grondvesten schudden! (Leut IV, maar 't kan ook de 9e, 10e of ile geweest zijn. En onthoudt wat ene Demokribos pl.m. 400 v. Chr. zei: „Een leven zonder feesten ls als een lange weg zonder pleisterplaatsen". Mag lk U evenals vorig jaar veel leut, veel uithoudingsvermogen toe- wensen? En voor na het feest: „Een vredig ontwaken met een heerlijk gevoel, dat er geen wanverhouding bestaat tussen „wat is" en „had kunnen zijn". UW PRESIDENT Opmerking: volgt U vooral de aanwijzingen van de politie wat. betreft het aanrijden en parkeren. Het ls mij, Prins Wulf I van de Narre Knollen, ln de tweede regeringsperiode, een groot genoegen een woordje tot alle Narre-Knollen te richten via het offi ciële persbulletin van de Narre Knollen de Karnavals krant. Het Prinsenbal en het Kielenbal hebben we achter de rug en we mogen hierop beslist terug zien als een paar goed geslaagde feesten. Nu staan we aan de vooravond van het grote Karna- valsgebeuren van de Narre Knollen, wat zich dit jaar weer afspeelt in onze alom bekende Knollenburcht in Knollendam. Het succes van dit karnaval hangt niet alleen af van de Prins met zijn raad en adjudanten, maar zeker ook van alle Narre Knokken. Daarom een oproep tot alle Knollendambewoners LAAT MET KARNAVAL VAN U HOREN! Bezoek dè karnavalsfeesten, waarvan het programma afgedrukt is in deze krant. »Maar het succes van alles ls bij voorbaat gelegen in de manier waarop het bestuur van de Karnavalsver eniging dit jaar weer heeft gewerkt om dit karnavals- jaar weer te doen slagen en van alle evenementen weer een succes te maken, dit ook met medewerking van de Raadsleden en de diverse commissies, hiervoor mijn complimenten en mijn hartelijke dank. Ook wil ik de officiële instanties danken voor hun me dewerking welke wij al hebben ondervonden en bij voorbaat voor de medewerking welke wij tijdens het karnaval nog nodig zullen hebben. Ook gaan mijn complimenten uit naar de Dansma riekes en de boerenkapel en verder iedereen die aan dit karnaval medewerkt. Een raad wil ik alle kamavalsvierders nog geven. Laten we met de borrelbus huiswaarts gaan, zodat we geen moeilijkheden beleven. Laat na het feesten de auto staan. PRINS WULF I De twee karnavalsavonden op zaterdag en zondag en het kinder karnaval op zondagmiddag zijn in de loop der jaren in Soest ge noegzaam bekend geworden. Wat dit jaar voor het eerst wordt georganiseerd is het jeugdkarnaval, speciaal bedoeld voor jonge ren van 13 tot 18 jaar, zoals leerlingen van havo, mavo, lts enz.

Soester Courant | 1976 | | pagina 16