Waldheim-MAVO in half n; Stoffehuis Ralph Polak 80 jaar in Baarn Ve^VuimQ jaar gereed VERLAAG ZELF UW BELASTING Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt i,J eerste plaats komt. Lustrumviering met „Open Huis" Elseviers Belasting Almanak - ƒ11,90 Kluwers Belasfinggids ƒ9,50 Het Belasting ABC ƒ6,90 De Belastingkrant ƒ3,- Aangiftebiljetten A en B BOEKHANDEL vandejj^g|3 Soesterberg's Dorphuis en disco gesloten Warmbloedpaardenfokvereniging opgericht TAIENFRAKTIKUM AMERSFOORT Weer knotwilgen knotten Zondagmiddag kinderfilm Er was een ondernemingsraad, DE DOOFPOT Wij zijn er niet bij want de zaak is open voor degenen bij wie succesvolle kleding op de Overzicht vaste aktiviteiten open bejaardenwerk te Soest/Soesterberg Camping „De Eerste Aanleg" verliest kort geding mt III I UlltANTJ— VBIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224? Onderzoek baarmoederhalskanker Honden mogen niet los in het bos Soesler Courant van donderdag 26 februari 1976 SUCCES GEWENST MANS. PIET, PFROMMER, Dinsdag 2 maart a.s. zal het precies dertig jaar geleden zyn, dat Ralph Polak zich in Baarn vestigde. Het is tevens de dag, waarop het echtpaar hun dertig jarig huwelijksfeest herdenkt en om deze beide belangrijke gebeurtenissen niet ongemerkt voorbij te laten gaan, wordt op 2 maart een echt „open huis" ge houden, waarop werkelijk iedereen welkom is. Deze gulheid heeft te maken met dankbaarheid; dankbaarheid omdat zakelijk gezien veel bereikt werd, maar ook dankbaarheid aan de bevolking van Baarn, die hem gedurende de oorlogs jaren als onderduiker gastvrijheid verleende. „Ik ga uit Baarn nooit meer weg", aldus de heer Polak, Ralph Polak is een geboren Amster dammer; telg uit een echte textiel-fa- milie. Met de paplepel werd hem ken nis van het textielvak bijgebracht, maar al spoedig bleek hij een natuur talent voor textiel te hebben. Textiel was en is zijn hobby en hij had het geluk een vrouw te vinden die over dezelfde gave beschikte. Samen vestigden zij zich aan de Laan- straat te Baarn in een klein winkeltje, dat echter mogelijkheden had voor uit breiding. Die mogelijkheden zijn in de loop der jaren allemaal opgebruikt en met trots wordt er het meest volledige assortiment van Nederland getoond. Niet alleen in de wijde omtrek van Baarn, maar in heel Nederland geniet het Stoffenhuis Ralph Polak grote be kendheid. Door hard werken en echte textiel-feeling werd dat bereikt. De wind zit de laatste jaren mee, om dat Nederland overspoeld wordt met eenheidsmodellen van het steeds slin kende aantal confectiebedrijven. Zelf- maken komt daardoor steeds meer in trek en daarop is Polak geheel inge steld. Met grote zorgvuldigheid en vakkennis wordt in binnen- en buitenland een uiterst modieuze collectie smengesteld, waardoor een exclusiviteit verkregen wordt die uniek is. Beroemd waren de modeshows van Ralph Polak; de belangstelling steeds overweldigend. Betreurd wordt het daarom dat uitgerekend in dit jubi- Doorkjjkje in Ralph Polks stoffenzaak te Baarn. Foto Herman van Dam leumjaar geen voorjaarsmodeshow ge houden kan worden. De fabrieken die voorheen met hun collecties Europa afreisden, laten dat uit bezuimigings- overwegingen, nu na. Polak viert nog een jubileum; nl. het tienjarig bestaan van de Bruidsboetiek. Ook daarin beschikt Ralph Polak over een exclusieve collectie bruidstoffen, die het aantal van tweehonderd over treft. Iedere bruid heeft er volop ge legenheid keus te maken zowel in stof fen als model. De klanten zijn legio. Het dertig jarig jubileum zal daarom niet ongemerkt voorbijgan. Vanaf 7 uur, dinsdagavond, is iedereen welkom, niet alleen om het echtpaar Polak ge luk te wensen, maar ook om onder het genot van een drankje en een hapje kennis te maken met de nieuwe col lecties. Zwemmen: In het instuktiebad De Turf: elke maandagmorgen van 9.45-10.45 u. In instruktiebad De Geyser te Zeist (ingaande 1 september): elke vrijdag middag van 14-15 uur. Kegelen: In restaurant Darthuizen, elke dins dagmorgen van 10.30-12 uur. Gymnastiekkursussen Dinsdag van 10.30-11.15 uur in het Dorpshuis te Soesterberg (ing. 2 sept.). Dinsdag van 16-16.45 uur in gebouw Eltheto, Driftje 4a (ing. 2 sept.). Dinsdag van 16.45-17.30 uur in ge bouw Eltheto, Driftje 4a (ing. 2 sept.). Woensdag van 10.30-11.15 uur in ge bouw Credo bij de Julianakerk, Ju- lianalaan (ing. 3 sept.). Woensdag van 13.00-13.45 uur in het Verenigingsgebouw, St. Joseph (ing. 3 sept.). Vrijdag van 15-15.45 uur in Braam- hage, toegankelijk voor alle inwoners. Alvorens aan één dezer aktiviteiten deel te nemen, raadplege mén vooraf de huisarts. Zangkoor: „Vreugd door Zang", in het bejaar dencentrum Molenschot, elke dins dagmiddag vanaf 15 uur (ing. 2 sept.). Sociëteiten Maandag, 13.30 uur, in gebouw Tem po, Kostverlorenweg (bij industrieter rein), uitgaande van de Alg. Bond van Bejaarden. Dinsdag, ,13.30 „uur, gebouw naast de R.K. kerk, Rademakerstraat te Soes terberg (Piep noch Stok), uitgaande van het Par. Char. Centrum. Dinsdag, 14.30 uur, 1 maal per 14 da gen, zaal Julianakerk, Julianalaan, uitgaande van de Geref. Bejaarden kring. Woensdag, 14 uur, Verenigingsgebouw St. Joseph, uitgaande van het Inter. Par. Char. Centrum. Dienstencentra „De Drie Eiken" te Soesterberg Welfare (handwerken) O.l.v. het Rode Kruis, elke maandag middag van 14.30-16.30 uur (ingaan de 1 september). Volksdansen Elke woensdagmorgen van 10.15-11.45 uur (ing. 3 sept.). Zangkoor Eike donderdagavond van uur. Sociëteit Donderdags 1 maal per 14 dagen, overleg met de Alg. teil (ing. 4 sept.). „Honsbergen" te Soest Welfare (handwerken) O.l.v. het Rode Kruis, elke maandag middag van 14-16 uur. O.l.v. van „De Zonnebloem", elke donderdagmorgen van 9.30-12 uur. Volksdansen Elke maandag. Tijdstip nog onbe kend. Biljartclub Maandag, woensdag en vrijdag, van 14-17 uur. Gespreksgroep Elke maandagmiddag van 13.30-16 u. Gymnastiek Dinsdagmorgen 9-9.45; 10-10.45 en 11- 11.45 uur. Woensdagmorgen 9-9.45; 10-10,45 en 11-11.45 uur. Bridge/klaverjassen O.I.V. de Ned. Bridge Bond, elke vrij dagmiddag van 14-17 uur. Edelsmeden, tekenen, schilderen enz. Hiervoor zie men het kursusprogram- ma van Artishock. Alle aktiviteiten binnen de diensten centra staan ook open voor alle om wonende bejaarden uit de wijk of het dorp of de omgeving. Gebruik een goede gids in de doolhof van aftrekposten. Voor belastingbesparende mogelijkheden ook dit jaar, naar: Soesterbergsestraat 53, tel. 12419 Steenhoffstraat 13, tel. 10115 De Stichting Dorpshuis maakt bekend dat met ingang van het weekeinde van 28-29 februari het hoofdgedeelte van het Dorpshuis voortaan weer ge sloten zal zijn. Er bestond te weinig belangstelling van de jeugd en ouderen voor deze openstelling gedurende een proefpe riode van drie maanden, vanaf 3-4 januari. Met een „piek van zes belangstellen den heeft het bestuur van de Stich ting Dorpshuis deze recreatieve gele genheid voortijdig moeten sluiten. Ten aanzien van de jeugdsociëteit vanaf 16 jaar in zaal E zijn met de Stichting Jeugdwerk nog besprekin gen gaande. Wel heeft het bestuur van de stichting Jeugdwerk meege deeld, dat besloten werd om reeds met ingang van vrijdag 20 februari de disco-avond op vrijdag in zaal E stil te moeten zetten. Deze activiteit voor de oudere jeugd vraagt een re organisatie, welke enkele weken zal vergen. Tot nadere aankondiging is er dus vrijdagavond geen di$comeer! In gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat is maandagavond de warm bloedpaardenfokvereniging opgericht. Dertig paardenfokkers en -liefhebbers gaven zich tjjdens de vergadering als lid op en de meesten betaaden direct het tientje contributie. WPN (Warmbloed Paardenstamboek Nederland) besloten heeft de tot nu toe gecombineerde premiekeuringen van Woudenberg en Soest te ontkop pelen. Hierdoor krijgt iedere plaats 'n hele dag voor keuringen. In de prak tijk zal dit gaan inhouden, dat de keu ring in Soest zal samenvallen met de jaarlijkse fokdag. De concept-statuten waren reed en volgens dit min of meer offi ciële stuk is de vereniging opgericht voor de periode van twaalf jaar. De naam wordt „Vereniging tot Bevorde ring van de Paardenfokkerij in Eem- land" en zij gaat zich bezig houden met 't organiseren van lezingen, voor drachten op het gebied van de fokkerij en paardenkennis 't invoeren van fok- materiaal, het organiseren van fokda- gen, het bevorderen van de rijsport en het opzetten van concoursen hippique. Het voorlopige bestuur bestaat uit die renarts R. A. Scholz uit Baarn, J. Voorburg uit Hoogland en W. v. Kooy, B. van Dijk en G. van Zijtveld allen uit Soest. Het tweede gedeelte van de oprich tingsvergadering werd gevuld met een praatje door de voorzitter van de al dertig jaar bestaande zustervereniging te Woudenberg en door dierenarts Vink. Verder was er voor velen de ongetwij feld verheugende mededeling dat het Woensdag, 14.30 uur, wijkgebouw El theto, Driftje" 4a, uitgaande van de Herv. Kerk. Donderdag, 14 uur, 1 maal per 14 da gen, in De Hoeksteen te Soesterberg, uitgaande van de Alg. Bejaardenso ciëteit. Donderdag, 14 uur, zaal Emmakerk, Regentesselaan, uitgaande van de UW. Vrijdag, 14 uur, 1 maal per 14 dagen, naai Emmakerk, Regentesselaan, uit gaande van de Herv. Kerk. Speciale cursussen English in management English in markering English in computing English in banking Francais dans le domaine du management Frangais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch Inl. 033-2 90 97 Ook a.s. zaterdag gaat de aktie knot wilgen door. Om negen uur wordt ver zameld aan de stadhouderslaan waar de daar verzamelde takken worden verbrand. Daarna wordt gewerkt aan de Ferd. Huycklaan in de omgeving van de oude velden van de voetbal vereniging WZ. De aktiegroep heeft op het moment on geveer tien kubieke meter hout gereec liggen, dat uitermate geschikt is voor open-haarden. Liefhebbers kunnen zich hiervoor in verbinding stellen met Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 49, telef. 11381. Zondag 29 februari wordt in het Artis- hockgebouw, Steenhoffstraat 46, Soest weer een film gedraaid voor de jeugd. Ditmaal zal een speelfilm worden ver toond gebaseerd op 'n bekend sprook je. Deze film is ook geschikt voor wat jongere kinderen omdat de gesproken tekst in het Nederlands is en dus niet ondertiteld. Aanvang 2 uur. Toegangs prijs ƒ3,- p.p. en bij groepen van 10 of meer kinderen 2.50 p.p. In de pauze is er limonade voor één kwartje. daar waren vele vragen. Toen ging men naar de directeur maar achdie was ontslagen Ja, je vraagt je wel eens af„Waar maken ze zicht druk over". Hier GRASZODEN per m2 - ƒ2,75 HEIDE reeds vanaf 1,10 In Zuid-Afrika schijnt een oorlogsschip een voor-niks- nie-bangboot te heten, 't Vaderhoogt heeft zijn kent- z'n-weerga-niet-prijzen. Attentione: VIOLEN volop bloeiend in alle kleuren slechts 15 cent Grensrechter Griek diende de P.S.V.-er Quaars een kopstoot toe't Vaarderhoogt doet dat met de prij zen van z'n gehele assortiment. Hij wordt hiervoor niet geoordeeld, maar geprezen. Neem de moeite om langs te komen, velen gingen u voor. Zij allen werden overtuigd. DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 12883 P.S. „Wie onze aanbiedingen leest, leert de prijzen, scherpt de geest". Zoek het maar uit wie of het heeft gedaan, en schuif het desnoods op de lange baan, zodat het raakt in de vergetelheid, en het behoort tot dingen van een oude tyd, waar je niet over praat, 't is ouwe koek. en over het verleden valt het doek. 't Z(jn dingen waar geen mens meer over praat. Ide doofpot is een welkom apparaat, je rakelt het niet op, d'omkoperij, als kwestie dan van „toen" is nu wel weer voorbij, we spreken niet meer over het lawaai. al zijn de praatjes over wie wel taai^ VEEL PLEZIER GEWENST NARRE KNOLLEN. De president van de Utrechtse rechtbank, prof. dr. V. J. A. van Dijk, heeft mevrouw Van Doesburg-Besseling, eigenares van de camping „De Eerste Aan leg" aan de Zoom in het ongelijk gesteld. Z\j spande tegen de gemeente Soest een kort geding aan om te verhinderen dat de politie de sta-caravans van haar camping zou verwijderen. De president overwoog bij zijn vonnis dat de gemeente volkomen in haar recht stond het weghalen van de sta caravans te verlangen. Naar zijn me ning was ook onvoldoende aangetoond dat de gemeente in' de door haar ge volgde procedure onzorgvuldig is op getreden en hij zag niet in waarom, in afwachting van de eventuele verlening aan mevrouw Van Doesburg van een kampeerexploitatievergunning, niet op getreden zou mogen worden tegen de niet gewenste en in Soest verboden, sta-caravans. Naar de mening van de kampeerders is de president van de rechtbank ge heel voorbij gegaan aan nieuwe opvat tingen over het kamperen, ondanks alle overgelegde nieuwe visies van overheids instanties. In dat verband noemen zij de uitspraak zeer onbevre digend. Wel zijn zij ervan overtuigd dat het besluit van Soest, nergens in de gemeente sta-caravans toe te staan, van groot belang is geweest bij de me ningsvorming. Doorbreek de SLEUR fondue buiten de deur. Nieuw voor Soest, Fondue Bacchus, vleesfondue in witte wijn met div. geraffineerde sausen ƒ42,50 per 2 personen. Dat kan in ons intieme specialiteiten restaurant langs de weg Soest-Amersfoort. Dat kan niet missen I Langs de weg naar Amersfoort...Xajn ajfr- Op het terrein van het voormalig Baarns Lyceum, hoek Stationsweg- Vondellaan te Baarn, wordt in een half jaar de „Waldheim-Mavo" ge bouwd, met een gymnastieklokaal. De school, naar een ontwerp van de Baarnse architect Bos, telt totaal 14 leslokalen en bovendien nog 2 studie ruimten, een instructieruimte, een bi bliotheek en het overblijflokaal. Op de eerste verdieping zijn de theorieloka len ondergebracht; op de begane grond de practicumlokalen alsmede de ver trekken voor leraren, directie en ad ministratie. Tevens bevindt zich hier de aula/toneelzaal, met accomodatie voor 300 personen. Met de bouw is op 23 februari begon nen; bij het begin van het school jaar '76-'77 zal de school ln gebruik genomen worden. De Waldheim-Mavo van Protestants Christelijke signatuur. Is tot stand ge komen door fusie van de dr, Astro- mavo en de Koningin Wilhelmina Ma vo. De school heeft regionale beteke nis. Leerlingen komen uit Soest, Eem- nes, Laren, Lage Vuursche en uiter aard Baarn, De lessen in het brugjaar worden ge geven tn associatief verband met het Griftlandcollege en met de Christelijke De maquette van de Waldheim-mavo die in een half jaar tqds in Baarn gebouwd wordt. Mavo te Soest. Het betekent dezelfde leermiddelen en hetzelfde leerpro gramma. Overstappen van en naar het Griftlandcollege geven nauwelijki aansluitmoeilijkheden. Het bevolkingsonderzoek naar kanker aan de baarmoederhals dat in 1974 is gestart voor de vrouwelijke bevolking van 25 tot en met 59 jaar, zal worden voortgezet in de periode van 3 tot en met 16 maart a.s. Wederom zal eenderde deel van de vrouweh in de genoemde leeftijdsklas se worden uitgenodigd om aan dit on derzoek deel te nemen. De gemeente heeft voor dit onderzoek een zodanig bedrag beschikbaar ge steld dat van de deelnemers slechts 'n vrijwillige bijdrage van 10,- wordt gevraagd. Het is niet ondenkbaar dat voor enkele deelneemsters dit bedrag te hoog zal blijken te zijn. In dat geval kan worden volstaan met het betalen van een lager bedrag. De groep die dit jaar voor deelneming wordt uitgenodigd bestaat uit vrou wen, geboren in de jaren 1916, 1919, 1922, 1925, 1928, 1931, 1937, 1940, 1943, 1946 en 1949. De Federatie van Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening zal ook dit jaar aan dit onderzoek vrijwillige mede werking verlenen. Vrouwen geboren in één van de ge noemde jaren die geen uitnodiging hebben ontvangen kunnen zich wen den tot de afdeling welzijnszaken van de gemeentesecretarie (telefoon 16744) om als nog een oproep te ontvangen Dit kan ondermeer gebeuren wanneer men zich in deze gemeente gevestigd heeft nadat de oproepkaarten zijn ver vaardigd. Het onderzoek zal plaats vinden ln het medisch centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg. Woensdag 3 maart van 15.30 tot 16.45 en 18.30 tot 20.45 uur, donderdag 4, maandag 8, dinsdag 9, woensdag 10, donderdag 11, maandag 15 en dinsdag 16 maart van 13.30 tot 16.45 en 18.30 tot 20.45 uur en vrijdag 5 en vrijdag 12 maart van 9.30 tot 11.45 en 13.30 tot 16.45 uur. Is het niet mogelijk op het op de op- roepingskaart vermelde tijdstip te ver schijnen, dan kan men dit mededelen aan de afdeling welzijnszaken, waarna men op een ander tijdstip wordt uit genodigd. Regelmatig wordt door de bospolitie geconstateerd, dat hondeneigenaren hun huisdier vrij rond laten lopen in het bos. Sommige honden gaan dan jagen en daarmee wordt de jachtwet over treden. In enkele gevallen is er dan ook proces-verbaal opgemaakt, wat een vrij zware geldboete tot gevolg heeft. Er zal door de politie strenge controle op uitgeoefend worden en zonder pardon een bekeuring worden gegeven. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252

Soester Courant | 1976 | | pagina 3