I Soester Karnaval als nooit tevoren t t 10% 125.00 0.80 1.10 1.20 1.70 LUX oest - Drie Soester karnavalsdagen breken alle voorgaande rekords Voor de Soester Courant maakte fotograaf Herman van Dam deze reportage untant e itants te zijn De weersvoorspellingen voor het afgelopen weekend stelden de verwachtingen voor het bezoek aan het Soester Karnaval al bijzonder hoog. Wat zich echter in de „Knollenburcht" heeft afgespeeld was boven alle verwachtingen. De eerste karnavalsavond, vrijdag avond, was dit jaar speciaal bedoeld voor de jongeren van 13 tot 17 jaar, die groep, die voorgaande jaren niet in de gelegenheid was, karnaval te vieren. Het is een goede gedachte geweest van het bestuur van ,,De Narre Knollen" deze avond te organiseren, want dit feest slaagde volledig. Deze avond, die van 9 tot 12 uur duurde werd bezocht door ongeveer 200 jonge lui, die bij de ingang getracteerd werden op 2 gratis consumptiebonnen. Dat deze jongelui niets van de ouderen behoefden te leren bleek alras, want velen bega ven zich in het begin van de avond op de dansvloer en kwamen er voor 12 uur niet meer af. Velen waren ook erg vinding rijk om hun misschien iets te kleine por temonnee te sparen. Van vele groepjes jongelui ging zo nu en dan één van hen aan de bar een drankje kopen, dat dan gezamelijk werd gedronken. Deze avond was bijzonder geslaagd en het bestuur is dan ook van plan in de ko mende jaren deze jongeren hun eigen avond te geven. Ontvangst door de burgemeester Evenals vorige jaren werd ook dit jaar de Prins met zijn Raad van Elf en zijn dansmariekes door de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten, op het bordes van het gemeente huis ontvangen. Om hieraan een spe ciaal tintje te geven hadden de heren een zeer originele manier van aankomst bedacht. Om kwart voor drie vertrok de Raad van Elf, zonder Prins Wulf I, met de dansmariekes en de Eemlander Blaaskapel van het Jozefgebouw naar het gemeentehuis. Gelijktijdig werd een grote telescoopkraan, belangeloos be schikbaar gesteld door de Soester kraan- specialst Peko B.V., voor het postkan toor opgesteld. Deze kraan, die een reikhoogte van meer dan veertig meter heeft, strekte zijn lange arm over het VW-gebouw uit naar het marktplein, waar een stalen korf werd aan gehaakt met daarin Prins Wulf. In zijn gezelschap bevond zich ook de fotograaf van de Soester Courant, de heer Herman van Dam. De sterke kraan tilde hen over het VW-gebouw om Prins Wulf vervolgens met een sierlijke boog mid den of» de rijweg te plaatsen, temidden van de leden van de Raad van Elf, die hier een grote kring hadden ge vormd. Na vrijlating" van de Prins werd het illustere gezelschap ontvangen door de burgemeester, die vergezeld was van haar wethouders, de heren D. Hoekstra en G. Plomp. Door overhandiging van de sleutel van Soest droeg de burgemeester de leiding van de gemeente voor enkele dagen over aan Prins Wulf I. In zijn toespraak verzocht de Prins de burgemeester en de wethouders zo veel en zo snel mogelijk hun mede werking te verlenen aan de plannen voor het bouwen van een nieuw cul tureel centrum voor de gemeente Soest. In antwoord hierop zegden speciaal de heren wethouders hun medewerking toe. Hierop ging het gezelschap voor korte tijd het gemeentehuis binnen, waar een kopje koffie werd gedronken. De burge meester met haar gevolg voldeed aan het verzoek om een bezoek te brengen aan de Knollenburcht, de feestelijk ver sierde zalen van het Jozefgebouw. Het kinderkarnaval In afwijking van voorgaande jaren, toen het kinderkarnaval steeds in Garage Van Kooy aan de Soesterbergsestraat werd gehouden, kwamen nu zondagmid dag de kleine „Knolletjes" in het Jo zefgebouw bijeen. Er waren zo'n 600 kinderen in de zalen aanwezig, allen bijzonder leuk gekleed. In dit bonte gezelschap waren vele be kende figuren zoals Willempie, Paulus de Boskabouter enz. te herkennen. Voor het mooiste en meest originele costuum waren prachtige prijzen be schikbaar. De jury, die deze prijzen moest toekennen, heeft dan ook geen gemakkelijke taak gehad. Ook de teken en kleurwedstrijd werd een groot succes. Bij de aanmelding tot deelname via de scholen ontvingen de kinderen een te kening die gekleurd moest worden. Ook voor deze kleurwedstrijd waren mooie prijzen beschikbaar. Voor het bezoek van Prins Wulf I met zijn Raad van Elf werden de kinderen beziggehouden door de Wico's, twee ar tiesten,die voor deze kinderen een spe ciaal karna valsprogramma brachten. Het hoogtepunt in deze kindermiddag was natuurlijk het bezoek van de Prins en zijn Raad van Elf, waarvan de leden zich mengden onder de kleintjes en hen begeleidden in een grote polonnaise. Karnaval op zaterdagen zondag Hoe in de komende jaren de enorme toeloop op zaterdag- en zondagavond moet worden opgevangen, wordt voor het bestuur van ,,De Narre Knollen" wel een probleem. Zowel op zaterdag avond als op zondagavond herbergde de Knollenburcht zo'n 650 karnavalvierders die er een ware happening van hebben gemaakt. Ook op deze avonden had de jury weer een zware taak om de mooiste en origineelste kostuums te beoordelen, want ook hier kon men duidelijk zien, dat velen van hun kostuum veel werk had den gemaakt. Karnavalsfoto's bij Foto van Oosten. Evenals voorgaande jaren werden er op alle karnavalsfeesten foto's gemaakt van de deelnemers. Deze foto's, zo'n 400 in totaal, worden vanaf heden tentoon gesteld bij Foto Van Oosten, Oude Utrechtseweg te Soest-Zuid, waar deze foto's ook besteld wordgn. Foto Van Oos ten heeft voor elke 50e klant van deze foto's gratis een grote kleurenfoto be schikbaar. Ëen luchtopname vanuit de stalen korl, waarin Prins Wulf I bij het gemeentehuis aankwam. Midden op de rijweg de Raad van Elf en de Dansmariekes. De burgemeester, mevr. Corver-Van Haatten ontving zatermiddag FrinsWuIf 1 met de Raad van EU op het bordes van bet gemeentehuis. Op de achtergrond de beide wethouders, de heren Plomp en Hoekstra. De binnenkomst van Prins Wulf I met zijn gevolg in de „Knollenburcht" Ook bri gatier Dog, de loofdroispeler uit een voorbije kinder televisieserie behoorde tot de mooist gecostumeerden. Zijn creatie werd dan ook met een prijs beloond. Een opname van het bonte gezelschap op zondagavond. Naast de vele boerenkielen, de meest uiteenlopende kleding met, zoals op deze foto een grote bril, bonte pruik enz. Prins Wulf I met de prijswinnaar van de costuumwedstrijd op zondagmiddag bij het Kinderkarnaval. laarn, register gin oor vragen wij Drering, wordt rk >eidsvoor- anvergoeding, >rden :hten aan ons 108, Soest. I >ij ons <ties i dan -gordijn et 10 maart. !155-14312

Soester Courant | 1976 | | pagina 5