Overweldigende receptie bij Ralph Polak DEZE WEEK scliocimikcr M' m H0MEE „De Spiekersjop Sta-caravans worden weggesleept Wijkraad wil nieuwe behandeling hearingrapport BAUER C4 MAKRO NORIS S.M.D. klasse projector PHILIPS WASAUTOMAAT 1199,- ERRES WASAUTOMAAT AFWASAUTOMATEN Extra avond voor de leden van 't Nut. maaswinbel Vleesverkoop Super 8 camera met automatische belichtingsregeling en 4 x motorzoom handgreep opklapbaar. Van f 778,- voorf 529,- voor dubbel en super 8. Vooruit- en' achteruitprojectie. Slowmotion. Van f 599,- voor f469,- Jubileumconcert van het „Paleiskoor" Dominee Joh. C. Baumfalk neemt beroep aan naar Soest Kamerconcert in Artishockgebouw Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt Slechte dierenverzorging op Soester boerderij 't Carnavalspak (is) aan de kant, 't Gewone leven gaat weer beginnen, Stap daarom vooreen spijkerpak 'ns bij de Spiekersjop naar binnen. Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Indien de eigenaars daar al niet uit eigen beweging toe zijn overgegaan, zullen dins dag 9 maart de eerste twee sta caravans van de camping „De Eerste Aanleg" aan De Zoom onder politiedwang worden versleept. Dit schrijven burgemeester en wethou ders aan de fractie van de WD, die over deze zaak schriftelijke vragen stel de. Het college meent, dat nu de rechter de gemeente in het gelijk heeft gesteld, het van onzorgvuldig bestuur zou getui gen, indien de politiedwang, opgeschort hangende het kort geding, 'nu niet op korte termijn zou worden toegepast. Het college spreekt overigens 2jjn t,e. breemding ut over de brief van de WD—fractie, omdat de zaak tijdens de rondvraag van de openbare vergade ring van de commissie ruimtelijke orde ning aan de orde is geweest. De voorzitter van de commissie (de bur gemeester) deelde toen mee dat zeer spoedig aan de politiedwang uitvoering gegeven zou worden. „Het verwondert het college dat één van de ondertekenaars van uw brief, lid van de commissie ruimtelijke ordening, ter vergadering aanwezig, op dit antwoord toen niet heeft gereageerd", aldus het college aaade WD-fractie. Naar de mening van het college moet het duidelijk zijn dat het college het „noch juridisch, noch beleidsmatig juist acht de verwijdering van de caravans I langer uit te stellen' In een brief aan de gemeenteraad heeft de wijkraad van Soesterberg verzocht het hearingrapport opnieuw in behandeling te nemen. De leden van de wijkraad zijn unaniem niet tevreden met het antwoord dat de gemeenteraad opstelde en toezond. Zij vinden het van groot belang dat er eerst een gezamenlijke vergadering van de commissie openbare werken met de voltallige wijkraad wordt belegd, waar bij alle in het hearingrapport genoemde onderwerpen nogmaals diepgaander dan tot nu toe gebeurde, worden bespro ken. De wijkraad verzoekt zijn brief als agendapunt te plaatsen op de agenda van de raadsvergadering van 18 maart a.s. en zegt met belangstelling de be handeling van de brief in de gemeente raad te zullen volgen. Het in januari 1.1. ontvangen antwoord van de gemeenteraad noemen zij, gelet op het feit dat ongeveer 300 Soester- bergers de hearing hebben bezocht, „een miskenning van de buurtschap Soester berg en een totaal negeren van de pro blemen welke de Soesterbergse bevol king bezig houden". Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan de houders van „groene" kaar ten, genummerd van l t/m 150. Bij aankoop van beide apparatuur scherm geheel gratis VAN WEEDESTRAAT17 SOEST Honderden vrienden, bekenden en zaken relaties van het echtpaar Ralph Polak bezochten dinsdagavond de receptie die gegeven werd bij gelegenheid van het dertig jarig bestaan van de bekende stoffenzaak en de gelijktijdige viering van het 30- jarig huwelijksfeest van de heer en mevrouw Polak. Meer dan 300 bloemstukken werden In de loop van de dag en gedurende de re ceptie aangedragen en veranderden de grote zaak aan de Baarnse Laanstraat in een ware bloementuin. Schriftelijke felicitatiès waren er van het Koninklijk Huis, terwijl vele plaatse lijke autoriteiten hun opwachting maak ten. Tot de vele gasten behoorden ook de oud-Ajax voetballers Sjaak Swart, Klaas Nunninga en Bennie Muller (zie foto Herman van Dam De gemengde Zangvereniging „Paleis Soestdijk", meestal gewoon het „Paleis koor" genaamd, bestaat dinsdag 9 maart 1976 vijfentwintig jaar. Het koor, waarvan de dirigent de heer L.J. Meijer, op 6 februari 1976 door H. M. de Koningin werd onderscheiden met het erekruis in de Huisorde van Oranje, geeft op dinsdag 9 maart 1976 een Jubileumconcert. Dit concert vindt plaats in de Kerkzaal van het Zieken huis „Zonnegloren" te soest, Soester- bergsestraat 125. Medewerking wordt verleend door de organist Gert Muts. De aanvang is 20 uur en de toegang is gratis. Dominee Joh. C. Baumfalk (47), predi kant van de gereformeerde kerk van Amsterdam-Watergraafsmeer, heeft het beroep dat de wijkgemeente Soest- Noord op hem had uitgebracht, aangeno men. Ds. Baumfalk volgt ds. Wilschut op, die eind dit jaar met emeritaat gaat. Zijn installatie is te verwachten tussen l november en 1 januari a.s. Ds. Baumfalk is een Fries van geboorte, die, voor hij naar Amsterdam vertrok, predikant was in Oostwold, Ommen en Groningen. Vanuit het zendingswerk werd hij afgevaardigd naar de assem blee van de Wereldraad van Kerken in Nairobi en hij is lid van de synode Haarlem. Ds. Baumfalk heeft Soest niet lang in het onzekere gelaten, want het beroep werd pas begin februari op hem uitge bracht. Zijn bijzondere interesse gaat uit naar de jeugd en het jeugdwerk, waarvoor hij in Amsterdam met succes veel werkverzette. Het gezin Baumfalk telt zes kinderen, waarvan er enige in Amsterdam stu deren. A.s. zondagmiddag, aanvang 15 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een kamerconcert ge geven, waaraan meewerken de sopraan Anja van Wijk en de pianist Christlan de Bruyn. Zij brengen werken van Hugo Wolf, Gustav Mahler. Robert Schuman, Claude Debussy, Henri Duparc en Mau- rice Ravel. Anja van Wijk volgde haar opleiding tot liederen- en oratoriumzangeres aan het Rotterdams Conservatorium, bij Da- vid Hollestelle. Daarna voltooide zij haar opleiding bij Jos Burcksen. Op internationale meestercursussen be kwaamde zij zich in het Duitse lied bij Hans Hotter en Ady en Erik Wer- ba. Vooral in Nederland, maar ook in Duitsland treedt zij regelmatig op. Haar repertoire bevat behalve klassieke werken, ook eigentijdse muziek. De pianist Christian de Bruyn werd ge boren in Wuppertal en studeerde piano aan het conservatoriun te Keulen. Hij werkt veel voor de Westdeutsche Rund funk en de Norddeutsche Rundfunk en is als pianoleraar verbonden aan het conservatorium in Düsseldorf. CC 1000 Geen centrifuge meer nodig met wolprogramma 0U8,- vanaf598,- Philips- -Erres - Miele AEG Kitchenaid Indesit voor alle zekerheid I SOEST SOESTERBERG Van Weedestraat 80 Rademakerstraat 27 Telefoon 02155 - 10344 Telefoon 03463 - 1587 Voor de leden van 't Nut en voor andere belangstellenden wordt oen extra avond georganiseerd op donderdag 11 maart a.s. Daarvoor is uitgenodigd de Twent Pieter Boxman, winnaar van de Milieuprijs van Twente 1975. Boxman houdt een inleiding over het onderwerp „Respekt voor alles wat leeft". Boxman is de oprichter van de „Biolo gische Tuinbouwvereniging Twente", die een landelijke bekendheid kreeg met het project „De moestuinen van Twek- kelo". Dankzij dit soort pioniers wordt steeds beter beseft dat onze aarde op allerlei manieren wordt uitgemergeld, met als gevolg dat in de natuur vele kringlopen worden doorbroken en vele evenwichten worden verstoord. Een en ander brengt bovendien een ontstellende vervuiling met zich mee en dat hierbij ook onze land- en tuinbouw, benevens de veeteelt een zeer negatieve rol spelen, is volgens Boxman nog te weinig in de openbaarheid gekomen. In zijn boek over de moestuinen van Twekkelo geeft Boxman mogelijkheden aan om terug te keren naar een milieu vriendelijk en gezonde land- en tuin bouw, zóndergif en kunstmest. Hij pro pageert het gebruik van natuurlijke mest, mineralen, kompost en organisch materiaal en hij bereikte er opmerke lijke resultaten mee. Daarover komt Boxman in Soest praten en het belooft een boeiende en misschien wel leerzame avond te worden. In aan sluiting op de avond wil 't Nut Soest, als er belangstelling voor bestaat, on derzoeken of praktische resultaten mogelijk zijn in de vorm van bijvoor beeld een konsumentenkring, die samen werkt met geïnteresseerde boeren. Eveneens zullen t.z.t. excursies worden, Milieudeskundige Pieter Boxman georganiseerd naar agrarische bedrij ven en andere projecten waar men reeds ervaring op dit gebied heeft opgedaan. Overigens is 't Nut Soest zelf reeds bezig met het opzetten van een eigen experi ment in het Soesterveen. Niet-te-beconcurreren VIOLEN, volop bloemen, slechts15 cent CONIFEREN, wij blijven het steeds weer zeggen alleen eerste kwaliteit, HALVE PRIJZEN. Het wit van de ogen staat bij het lezen van Vaarderhoogt's prijzen geel in de kassen. dengt u dat wij overdrijven? Nou, waar vindt u dan deze solide GRASZODEN VOOR DE PRIJS V^Nvan f 2,75 por m2 't Vaarderhoogt houdt de zaak in beweging, want op een steen die rolt komt geen schimmel. In de afdeling kamerplanten, aardewerk, tuingereedschappen is deze winter hard gewerkt. 't Vaarderhoogt wil dit iedereen onder ogen brengen en hoe kan hij dit beter doen, dan de toch al lage prijzen van deze artikelen deze week met nog eens 10 te verlagen.(Deze aanbieding geldt vanaf heden t/m woensdag). DORRESTEINWEG 72 A SOEST TELEFOON 12883 K.V.P.-voorzitter Andriessen lost steeds slappe schootjes voor de boeg en de kapitein van het schip van staat lacht zich een uil. De klantenvoordeelbrenger schiet met zijn prijzen scherp, oordeel zelf. Op verzoek van de dierenbescherming heeft de politie proces-verbaal opge maakt over een onbeschrijfelijk slechte dierenverzorging op een Soester boer derij. Bij controle bleek zowel het klein vee als de runderen en de varkens in onderkomens te staan die in lange tij den niet werden schoongemaakt. Het gaat om honderden kippen, ruim hon derd runderen en een paar honderd varkens. In de legbatterijen van de kippen wer den enige kippen dood aangetroffen en tussen de varkens werd één dood varken gevonden. Alle beesten staan op lopen in centimeters hoge gier. Volgens de diereninspectie is ftet bedrijf de veehouder boven het hoofd gegroeid en zijn met een forse boete de dieren niet geholpen. Overwogen wordt daarom via boerenorganisaties de veehouder te hel pen. \it STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST (Waar Japie hangt met een spijker in z'n kop, au, au I) TELEFOON 02155-10880 Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft be sloten door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens met onderbor den „uitgezonderd parkeervakken" en het aanbrengen van gele strepen het parkeren te verbieden op beide zijden van de aanvoerwegen naar de parkeer terreinen. gelegen aan de linkerzijde van de Joh. Pontstraat. gEtande van de KI aarwaterweg naar de Wiardi Beek manstraat, c.q. de genoemde parkeer terreinen; van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Toeris tenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders- vereniging te Arnhem, de hoofdinspec teur van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 2 maart 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, H. Borreman De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften Onteigening De burgemeester van Soest deelt mede, dat van 5 maart tot en met 31 maart 1976 ter gemeentesecretarie van Soest voor een ieder ter inzage ligt (afdeling I op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur) het raadsbesluit van 19 februari 1976, afdeling I, nummer 8880, met bij behorende bescheiden tot onteigening ten name van de gemeente Soest van enige ter uitvoering en afronding van het be stemmingsplan Soest-Zuid door de ge meente benodigde percelen grond, gele gen langs de Soesterbergsestraat, de Heideweg en de Vondellaan te Soest. De gemeente dient over'de gronden te beschikken om de bestemming van woongebied met bijbehorende voorzie ningen overeenkomstig genoemd be stemmingsplan te kunnen verwezenlij ken. Soest, 25 februari 1976. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Onteigening De burgemeester van Soest brengt ter kennis, dat gedurende het tijdvak 5 maart 1976 ter gemeentesecretarie (af deling I op de werkdagen van 09.00 uur )tot 12.30 uur) en op de hulpsecretarie (op werkdagen van 09.00 uur tot 12.30 uur) ter inzage ligt een uitgewerkt plan met bijbehorende bescheiden tot onteigening ten name van de gemeente Soest van de ter uitvoering van het bestemmingsplan Steenberghe I door de gemeente beno- dige grondpercelen. gelegen tussen de Rademakerstraat, de Sterrenbergweg, de rijksweg (nieuw) en de Postweg te Soesterberg. Belanghebbenden kunnen uiterlijk veer tien dagen na verloop van bovengenoem de termijn hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur mededelen. Soest, 25 februari 1976. >rnoi Mr. J. M. Corver-van Haaften Openbare bekendmaking Burgemeester en wetthouders van soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft be sloten: I. in te trekken het parkeerverbod aan de linkerzijde van de Groen v. Prins- tererstraat, gaande van de Konin- ginnelaan naar de Nieuwstraat voor het gedeelte tussen de Hartweg en de Nieuwstraat; II. door plaatsing van borden 49 van bij lage II van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens een par keerverbod in te stellen aan de rech terzijde van de Groen van Prinsterer- straat, gaande van de Koninginne- laan maar de Nieuwstraat, voor het gedeelte tussen de thorbeckestraat en de Nieuwstraat; van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provivcie te Utrecht; het besluit is in afschrift toegezonden aan: gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht; de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht; de Koninklijke Nederlandse Automobiel club K.N.A.C. te 's-Gravenhage; de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond te 's-Gravenhage de Koninklijke Nederlandse Motorrij dersvereniging te Arnhem de hoofdinspecteur van politie te Soest; de direkteur van gemeentewerken te soest. Soest, 3 maart 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, H. BorremEm De burgemeester, Mr. J. M. Corv^f-Van HEtaften Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft be sloten tot uitbreiding veut het stopverbod aan de rechterzijde van de Molenstraat, gerekend vanaf de Nieuwe weg tot over een afstand van totaal 60 meter, aange geven door borden 51 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediénd bij de commissaris der Koningin van deze Provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvELngst afgeeft. d#n blUklaan 30 ioi»t tal. 13991 of 14000 MACHXMBIKBB NaBHATBOB Zaterdags geopend van 10-17 uur Het besluit is ln afschrift toegezonden aan: gedeputeerde staten dezer provin cie te Utrecht; de hoofdingenieur-direkteur van Rijks waterstaat in de provincie Utrecht; de Koninklijke Nederhmdse Toeristen bond A.N.W.B. te 's-Gravenhage; de Koninklijke NederlEuidse Automobiel- club K.N.A.C. te 's-Gravenhage; de Koninklijke Nederlandse Motorrij dersvereniging te Arnhem de hoofdlnspekteur van politie te Soest, de direkteur van gemeentewerken te Soest Soest, 3 maart 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, H."Borreman De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de raad dezer ge meente bij zijn besluit van 19 februEirl 1976, medewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet heeft verleend aan: a. het bestuur van de Vereniging voor Christelijk NaüomLal Onderwijs te Soest; b. het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs te Soest; c. het bestuur van de R.K. kleuterscho len te Soesterberg, voor de aanschaf van materiaal voor voorbereidend rekenen en taal ten be hoeve v£Ln de onder deze besturen staan de kleuterscholen. Binnen dertig dagen na de datum van deze bekendmEiking kan iedere ingeze tene tegen dit besluit beroep aantekenen bij het college van gedeputeerde staten van Utrecht. Soest, 3 maart 1976. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, H. Borreman De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van HEiaften Herkeuringen van maten, gewichten en meetwerktuigen. Burgemeester en werhouders van Soest maken bekend, dat: voor de herkeuring vErn maten, gewich ten en meetwerktuigen voor belangheb benden, wonende te Soest en Soesterberg, dit jaar zitting zal worden gehouden voor Soest: in de kelder van het gebouw dienst gemeentewerken. Lange Brink- weg 77 op donderdag 15 april 1976 van 09.30-12.00 en van 13.00-16.30 uur voor Soesterberg: te Zeist, in het lokELal van de Bescherming Bevolking, ingang Koelaan, op donderdag 22 april 1976 van 09.00-12.00 en van 13.00-16.00 uur en op vrijdag 23 april 1976 van 09.00-12.Q0 en van 13.00-16.00 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinne ring gebracht, dat: 1. door de dienst van het IJkwezen zo veel mogelijk oproepingen aan de her- ijkplichtingen zullen worden uitge reikt, vermeldende het tijdstip, waar op de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. De verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvEmgen 2. de maten, gewichten en meetwerktui gen vóór 1 januari 1977 gestempeld moeten zijn met het jaartal 75 of 76, gevat in een vierkEmt of een zeshoek 3. bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat tot herkeuring aan het IJkkantoor Amsterdam, Brou wersgracht 276, geopend iedere mEian- dag en dinsdag, uitgezonderd christe lijke en nationale feestdagen, van 09.00-12.00 en van 13.00-16.30 uur; 4. voor de herkeuring veut maten, ge wichten en meetwerktuigen keurloon en voor de justering van gewichten justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvELngst nemen van de voorwerpen moet worden voldaan. 'Soest, 3 maart 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, H. Borreman De burgemeester, mr. J. M. Corver-van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest het voornemen hebben op een daartoe strekkend ver zoek, op grond van artikel 19 veut de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan: 1. P. L. G. Jurg, ZeemEmlaan 3 te Utrecht, ten behoeve van het bouwen veut een woonhuis met garage op het terrein, gelegen aan het Choristenpad, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nummer 6817 ged. 2. P. J. Braspenning, Ereprijsstraat 197 te Soest, ten behoeve van het bou wen van een bungalow op een terrein, gelegen aan het Claroenstekerpad, ka- destraal bekend gemeente Soest, sectie G. nummer 6814 ged. 3. J. H. Thamer, Irenelaan 3 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis aan de Irene'lELan 3. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, num mer 1766 ged. 4. A. ten Hoope, IrenelaELn 5 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis aan de Irenelaan 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, num mer 1766 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 5 mEtart 1976, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 3 maart 1976. De burgemeester voornoemd. Mr.j. m. Corver-van Haaften

Soester Courant | 1976 | | pagina 7