Practicum, klaar voor druk werk Broekie van Japie EIGENLIJK HEEFT U TIJD OM TE ETEN! VOLST Corrie ten Boom GEVAARLIJKE PAPIEREN Agenda Gemeenteraads vergadering donderdag 18 maart Burgerlijke stand Hebt u wel eens een diëtiste nodig gehad? maaswinkel VOLLER AKTIEVE MEDEWERKER BAUER C4 MAKRO NORIS S.M.D. klasse projector U wilt zonder lang te moeten wachten lekker en ift?' gezellig eten. Dat kan. In Soest. Voor mensen m et^^-^éT^ifö.*- weinig tijd! ^"Lrt-Sgsg'p^ RESTAURANT bu loops klucht CrROOTSfZ 't (yooi tram ikètidi mvikje*, ■llflie Rusland en haar satellieten I Astma Fonds vraagt weggooi- spullen voor vakantiekamp Reuma-kollekte van 8 tot 14 maart Maandelijkse wandeling van het IVN-Eemland Oefening Vliegbasis Soesterberg Rockformatie Avalon in de Molensoos VOL Groothandel De Groot in nieuw bedrijfspand Een nieuwe lente... een nieuw begin... Super 8 camera met automatische belichtingsregeling en 4 x motorzoom handgreep opklapbaar. Van f 778,- voorf 529,- voor dubbel en super 8. Vooruit- en achteruitprojectie. Slowmotion. Van f 599,- voor 469,- Soester Courant van donderdag 11 maart 1976 „Het is veel sneller gegaan, dan ik ooit had kunnen denken". Dat zegt de heer A. Meijer, directeur, drukker, organisator, contactman, ordervoorbereider, binder, snijder en wat al niet meer van Practicum aan de Torenstraat 2d, vlakbij de kerk. Vijf jaar geleden startte Meijer, samen met zijn vrouw het stencil-, kopieer-, klein- offset-bedrijf, annex les-instituut. Van deze laatste aktiviteit is nu nog alleen een zeer succesvolle cursus typen overgebleven. Mevrouw Meijer heeft de leiding van deze avondcursussen overgenomen van Mevrouw Van Bennekum, die ook nu nog, zij het op free lance-basis, als typiste voor Practicum werkzaam is. Want ook als u iets hebt uit te typen is de Torenstraat 2d een goed adres. Een Soester begrip Practicum is voor de geboren en getogen Soester een begrip. Voordat de heer Meijer er zelf „de baas" werd, was hij er eens cursist. Het stond reeds lang be kend als handelsinstituut waar opleidin gen werden gegeven voor Frans, Duits, Engels, steno en typen en voor het Mid denstandsdiploma. Daarnaast was er de mogelijkheid om stencilwerk in op dracht te laten vervaardigen. De lessen werden door verschillende leraren ver zorgd. De Meijers hebben daarin verandering gebracht. D.w.z. de aard van het in stituut veranderde van een opleidings centrum in wat het nu is: in hoofdzaak een klein-offset drukkerij met aanver wante nevendiensten. Dat de belang stelling meer naar de techniek van de machines als naar het lesgeven in eni gerlei vorm uit ging is niet onbegrij pelijk als men weet dat de heer Meijer een veelbelovend T.V. electronicus is ge weest. Het lag voor de hand dat hij juist dat deel van het bedrijfje enthousiast ging aanpakken. Stencillen was prach tig, maar klein-offset was mooier, snel ler en moderner. Een druktechniek met toekomst vond hij en dat getuigt van vi sie op de toekomst, want wat Meijer vijf jaar geleden in zijn hoofd had, daar staat hij nu, in 1976, middenin: een flo rerend, degelijk klein-offsetbedrijf in een zojuist gereed gekomen verbouwd pand, dat met een zee van ruimte en een uitstekende outillage zoals een per fecte donkere kamer, nog veel moge lijkheden tot verdere expansie biedt. Of de Meijers dat ook willen? „Ergens wel", is het antwoord, „maar vergeet niet dat uitbreiden niet alleen omzet- vergroting betekent, maar ook: meer personeel, meer investeringen". En vooral dat laatste maakt de heer Meijer wat voorzichtig in zijn uitspraken. „Het loopt lekker en ik zal in de eerste plaats er voor zorgen, dat dat zo blijft. Ik hoop het te bereiken met goede snelle service aan mijn cliënten". Veel bekend drukwerk De ingewijde weet dat Practicum enkele zeer bekende drukwerken voor zijn reke ning neemt. Sinds jaar en dag komt het periodiek „De Soestterkerk" er tot stand. Vroeger gestencild, vanaf april 1972 in offset. Het is een uitgave van de Her vormde en Gereformeerde gemeente van heel Soest. Meijer verzorgt het met liefde van A tot Z, hetgeen o.a. ook be tekent dat hij zo nu en dan in zijn auto stapt om adverteerders te weiwen. Zijn allereerste opdracht, weet'ie dat nog? Ja hoor, die kwam van Klockner Bamaco. Circulaires moest hij maken en „dat is zeker goed gelukt, want de firma is één van onze trouwste afnemers gebleven". Dat geldt ook voor de Spring- bokken. De motor achter ,,de Bok", Piet Ekel, wipt regelmatig in en uit. In de toekomst zal de heer Ekel dat even an ders moeten aanleggen, want de ver bouwing van het pand heeft het trapje dat vroeger vlak voor de deur was ge situeerd, naar links verschoven, vlak bij de afrit naar de nieuwe garage. Het is maar dat u dat weet Verder rolt de Wiso Koopjeskalender er iedere maand van de persen. Praktische verbouwing Het gebouw is prachtig onderkelderd. In een gezellig zaaltje is de type-kamer ondergebracht. twee avonden per week razen char mante handen tienvingerig over de les- toetsen. ,,95% Slaagt zeker". Mevrouw Meijer maakt er trots melding van. Overdag werkt ze driftig mee, boven in de drukkerij. Samen met Mevr. Holt- man, de onmisbare rechterhand van het nijvere echtpaar. Twee machines zorgen voor de druk- werk-output. Het grootste drukvel dat verwerkt kan worden is van het din- formaat A3. Voor kenners een goede vingerwijzing in de richting van de mo gelijkheden. In de film „De Schuilplaats", welke donderdag 12 februari 1976 door de E.O. is uitgezonden. Een film, die je vaker zou moeten zien... Bestel daarom in ieder geval het verhaal in hoorspelvorm op de L.P. Op deze plaat vertelt o.a. Corrie ten Boom zelf over haar belevenissen in de oorlogsjaren. Stort 115,- plus f 2,50 portokosten op postgiro 36 97 95, t.n.v. uitgeverij „In d6 Ruimte", Soest en u ontvangt de L.P. goed verpakt thuis. WEINIG BIRKSTRAAT 108. SOEST. 02155-17224/:? Veel service op grafisch gebied U kunt er voor alles terecht. Van een eenvoudige foto-kopie, vergroot of ver kleind, desgewenst op uw eigen brief papier, tot en met een ingewikkelde vierkleurenfolder toe. We laten ons de razendsnelle vergaarmachine demon streren, de perforator, die de gaatjes in de bekende Koopjeskalender prikt, zodat u het ding op kunt hangen, werpen voorts een bewonderende blik in de „Doka" en constateren samenvattend dat Soest, mét de Meijers, trots mag zijn op de torenstraat 2d. Open huis U kunt het allemaal zelfbewonderen a.s. vrijdag tussen 17.00 en 20.00 uur. Er staat een hapje en een drankje voor u klaar. Het staat zo in de advertentie, die u elders in dit blad aantreft, het staat op de uitnodigingskaarten die wer den rondgestuurd. ,,U doet er ons en u zelf een groot plezier mee" vindt de fa milie. Schalks merkt Meijer tenslotte op, dat 'ie best nog wel eens met iets ver rassends tijdens uw bezoek op de prop pen zou kunnen komen. Meteen daarna staat Practicum voor u klaar. Voor veel druk werk Donderdag 18 maart vergadert de Soester gemeenteraad in de zaal van de brand weerkazerne aan de Lange Brinkweg, aanvang 19.30 uur, ter behandeling van de na volgende agenda 1. Notulen van de raadsvergaderingen d.d. 10 december 1975 en 19 februari '76. 2. Ingekomen stukken. 2a. Brief d.d. 23 juni 1975 van de heer H. J. L. Eshuis, Ossendamweg 12 te Soest, handelend over het bestemmingsplan „Zuidereng", met het voorstel te ant woorden overeenkomstig het ter inza ge gelegde ontwerp. 2b. Schrijven d.d. 8 oktober 1975 van Wijnands Woninginrichting B.V. inzake uitbreiding Winkelpand, met voorstel te antwoorden conform de bijgaande concept-brief. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het verlenen van een ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van a. een Chinees-Indisch restaurant op/ in het perceel Wiardi Beckmanstr. 479 te Soest; b. een agrarisch bedrijf, gelegen aan de Lange Brinkweg 69 te Soest; c. een inrichting tot het lakken en mof felen van metalen op/in het perceel Indusstrieweg 39 te Soest. 5. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aam de openbare kleu terschool „Soestdljk" aan de Nachte- gaalweg 8a, Soest. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor de aanschaf van meubilair en leer- en hulpmidde len ten behoeve van de openbare Prins Willem-Alexanderschool voor gewoon lager onderwijs. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare lagere school in de wijk Overhees. 8. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf van meubilair ten behoeve van de scholen in de wijk Overhees. 9. Voorstel tot het intrekken van het be stemmingsplan „Industrieterrein, ie herziening". 10. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan Generaal Spoorstr. 11. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest: a. voor de aanschaf van een LOCO— systeem ten behoeve van de Groen van Prinstererschool, alhier; b. voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoe ve van de Savornin Lohmanschool, alhier. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de fietspaden in de gemeentebos- sen. 13. Voorstel tot overdracht om niet door de Vereniging voor Christelijk Natio naal School Onderwijs „School met den Bijbel" te Soest van een perceel ht De grootste en best gesorteerde zakent in Hilversum, Amersfoort en Zeist. grond, gelegen bij de Groen van Prins tererschool. 14. Voorstel tot aankoop van een strook grond, gelegen langs de Rademaker- straat te Soesterberg van de Straat der Nederlanden. 15. Voorstel tot verkoop van grond nabij de Laanstraat aan de heer J. W. Karwoc- zik te Soest. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het rooien van prunusopslag in de gemeentelijke bos sen. 17. Voorstel tot het aanvaarden van de inspraaknota als richtlijn voor de in spraak ten aanzien van het ruimtelijk beleid. 18. Voorstel tot het vaststellen van de Lozingsverordening riolering Soest. GEBOREN: Petronella Marina, dochter van A. C. van Kan en G. Laven - Nickaj Lam mert zoon van N. J. W. A. Bosch en T. Visscher - Richard Matheus Gerardus, zoon van C. J. G. A. Knoops en H. L. J. Achten - Petra Jolanda, dochter van R. W. van Arnhem en M. J. Coorens - Rolf roald, zoon van R. H. van Asselt en A. E. J. Schalkx - Lars, zoon van C. M. Putter en M. C. Zon. ONDERTROUWD: Robert Pieter Lucas Oranje en Caecilia Johanna Anna Maria Kuypers - Grego- rius Maria van Oostrum en Maria Jo hanna Hendrika Stam - Hans Erlc Kuip hof en Maria Johanna Slagter - Hendrik Bijlsma en Eveline Lodder - Lodewijkus Marinus van den Driesschen en Jacoline Suzanna During - Hendrik van Barne- veld en Janna Johanna Bakker - Peter van der Laan en Atlena de Groot - Ches- ter Ronald Goossens en Maria Gergarda Deddens - Willem van der Wal en Elisa- beth Catharina Maria Wilschut. GEHUWD: Martinus Hendriks en Muguette Maria Elisabaeth Gérard - Jacobus Johannes1 Adelaar en Maria Fenna Josephina van Dorresteijn - Bertus VAN Zijtveld en, Ephemia Catharina Maria Hoffmann. j OVERLEDEN Elisabeth Broek, weduwe van C. Riet-; veld - William Marinus Schenderling - Adriaan Johan Cransberg, echtgenoot van J. G. Rietveld - Geertruida Cornelia. Wenners - Willem van Dijk, weduwnaar van H. Bast - Hendrik Fennema, echtge- noot van G. Timmerman. Er zijn weinig mensen die nog nooit dieet hebben hoeven te houden. Zo'n dieet geeft soms allerlei preblemenwat mag wel en wat niet? hoe verdeel je de toegestane voedingsmiddelen over dag of week? hoe maak je er smakelijke maaltijden van? etc. Voor leden van de kruisvereniging is dag geen punt: zij stappen naar de di ëtiste, die regelmatig in het wijkgebouw spreekuur houdt. Over het hele land werken er zo'n 70 diëtisten in dienst van de kruisverenigin gen. Maar daarnaast zijn er duizenden wijkverpleegsters, wijkziekenverzorg- sters, artsen, districtsverpleegsters, fy siotherapeuten, kraamverzorgsters, ge- zondheidsvoorlichters, etc. bij de kruis verenigingen werkzaam „Daar betaal ik contributie voor" zult u misschien zeggen. Dat is wel waar, maar uw contributie dekt slechts een kwart van de werkelijke onkosten van het kruiswerk. De rest komt voor een deel uit subsidies. Er blijft echter steeds een ongedekte rest-onkosten. Bovendien moet de kruisvereniging steeds opnieuw aan geld zien te komen als zij iets nieuws in uw belang wil opzetten. Daarnaast is er nog de tuberculosebe strijding, in vele plaatsen óók het werk van de kruisvereniging, maar soms ook van een aparte stichting of een consul tatiebureau. Om in deze tekorten een beetje te voor zien is er elk jaar Emmabloemcollecte: voor kruiswerk en tuberculosebestrij ding. Volgende week is het weer zo ver. Woensdag op TV Woensdag 17 maart kunt u er op Ne derland 2, om 20.25 uur, een kort filmpje over zien. Dat filmpje gaat vooral over de diëtiste en wat zij voor u kan bete kenen. Misschien krijgt u volgende week ook een collectebus voorgehouden of een in tekenlijst. Misschien vindt u een giro kaart in uw brievenbus. Denk dan even aan het vele werk dat de kruisvereni ging voor de gezondheid van u en uw ge zin doet en wees royaal. 1 dan bliaklaan 35 aoaat tal. 13001 of 14550 MACHTIG EIKEN PilUE IIATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Over dit onderwerp spreekt ds. J. A. I Visser uit Amsterdam a.s. donderdag j 118 maart in Credo aan de Julianalaan. 'Ds. Visser, directeur van de Europees I Christelijke Zending, bezoekt jaarlijks in het bijzonder veel landen achter het ijzeren gordijn.Binnenkort hoopt hij S weer te vertrekken en bezoekt dan veel christenen en christengemeenschappen in de Oostbloklanden. Het is de laatste jaren een goede gewoonte geworden dat ds. Visser twee tot drie keer per winter Soest bezoekt. Hij doet dan verslag van zijn reiser varingen en bijeenkomsten met christe- nen in de comministische landen en houdt bijbelstudies o.a. over de toekomst plannen van God met Israël. Dit keer heeft hij als onderwerp: „Rusland en haar satellieten", naar Ezechiël 38. Verder zal ds. Visser ook zeker wat vertellen over de toestand achter het ijzeren gordijn. Al met al lijkt het een boeiende avond te worden, die voor iedereen aantrekke lijk is om bij te wonen. De kledingaktie voor de Oostbloklanden j is i.v.m. gebrek aan voldoende verzend- capaciteit op dit moment even stilge legd. Iedereen is hartelijk welkom a.s. don-; derdagavond 18 maart, om acht uur, ini gebouw Credo achter de Julianakerkl aan de Julianalaan. Ook dit jaar wordt er weer een kamp voor jonge astmapatiënten (9-11 jaar) gehouden in Vledder (Drenthe) voor een periode van zes weken. Dit en nog 10 andere kampen (verschillend van duur en leeftijd van de kinderen) worden ge- orgasiteerd onder auspiciën van het Ne derlands Astma Fonds. Voor de periode van zes weken heeft men behoefte aan Materiaal wat U an ders misschien wegdoet, boterkuipjes, lucifersdoosjes, eierdozen, kroonkurken, capsules, medicijndoosjes e.d., flessen, blikken, glazen potjes, metalen deksel tjes, garenklosjes en nog veel meer van dergelijke spullen, maar ook kinder boeken. complete gezelschapsspelletjes, verkleedkleren. jasjes, broeken, hoeden, jurken, e.d.). Kortom materiaal waar kinderen zich mee bezig kunnen houden en die u kunt afgeven bij Bert Warners, Veenbesstraat 702,Soest, tel. 10918. In vervand met vakantie is inleveren na 1 juni niet meer mogelijk. Deze week tot en met 13 maart, staat het gehele land in het teken van de lan delijke collecte voor reumabestrijding. Huis aan huis zijn zakjes bezorgd, die later door „collectanten met bus" wor den opgehaald. Zij kunnen en moeten zich desgevraagd legitimeren. Een vriendelijk woord tegen deze „vrijwilli gers". die bezig zijn met een werkje waar u mogelijk ooit, en hopenlijk nooit, van moet profiteren, is wel op zijn plaats. 1 Ontmoet u geen collectant? Het giro nummer van het nationaal Rheuma- fonds te 's-Gravenhage is 324. Helpt u mee? In deze lentemaand organiseert de af deling Eemland van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie op zondag 14 maart voor leden en belangstellenden een wandeling op „Birkhoven" (Amers foort). Op gespreide tijden tussen 13.30 en 14.30 uur wordt vertrokken vanaf de Zandlaan (tussen het sportpark Birk hoven en Het Witte Huis. Circa 500 meter vanaf het begin van de laan aan de Birkstraat). Honden mogen slechts aangelijnd mee. Op 15, 16, 17 en 18 maart a.s. wordt op de Vliegbasis Soesterberg een gecom bineerde grond- en tuchtoefening gehou den. In het kader van deze oefening zijn er op deze dagen verhoogde vlieg- activiteiten volgens het onderstaande schema: maandag 15 maart aanvang wellicht vóór 08.00 uur en einde 18.30 uur; dinsdag 16 maart, aanvang 08.00 uur en einde 24.00 uur; woensdag 17 maart, aanvang 08.00 uur en einde 19.30 uur; donderdag 18 maart, aanvang 08.00 uur en einde 16.00 uur, waarbij de vliegtuigen de vliegbasis in andere rich tingen en op andere hoogtes overvliegen dan gebruikelijk. De dichtbevolkte ge bieden zullen echter zoveel mogelijk worden vermeden. Deze vluchten zijn gepland in de basis oefening en worden gecontroleerd, zo dat de eventuele overlast voor de om wonenden tot een minimum wordt be perkt. Op 18 maart is er bovendien avond- vliegen voor de helicopters met de ge bruikelijke procedure (hoogte, richting etc.) dat tot circa 24.00 uur zal duren. Zaterdag 13 maart is er weer een live optreden van de Utrechtse formatie Avalon. Deze rockgroep is al eerder in de Molensoos opgetreden. Na dit eerste optreden heeft Avalon zich weten te ontwikkelen tot een veel gevraagde groep binnen Nederland. Discussie en Uriah Heep-film Woensdag 10 maart om 20.00 uur is er een discussie-avond in de Molensoos. Als thema is gekozen het arbeidsburo. Iedereen, die graag wil weten wat het arbeidsburo doet en wat het kan doen voor de jeugd, is welkom. Tevens is er een medewerker van het arbeidsburo aanwezig om het geheel toe te lichten en op vragen een antwoord te geven. Vele jongeren zijn in het bezit van een dubbel-l.p. Uriah Heep live. De groep is ons winkeltje met de allerlaatste modegebeurtenissen en als René zegt gebeurtenissen dan bedoelt hij ook gebeurtenissen. brengt al hun hits ten tonele en het geheel is live opgenomen. Tevens is het geheel op film vastgelegd. Een primeur voor Soest en omgeving is dat deze film wordt vertoond woensdag 17 maart a.s aanvang 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De hits die te beluis teren zijn: Easy livin, Gipsy, Look at yourself, Lovemachine en o.a. een rock and roll medley. Dit alles vindt plaats in de Molensoos, Molenstraat 142 Soest. Op 9 maart opende Groente-groothan del G. L. W. de Groot zijn nieuwe be drijfspand aan de Ferd. Huycklaan. Het bedrijf was voorheen gevestigd aan de Insingerstraat en leverde daar door een gezonde groei, een aanzienlijk aantal verkeerstechnische problemen op. In goed overleg met de gemeente werd ver plaatsing naar de Ferd. Huycklaan ge regeld waar een terrein van circa 900 vierkante meter in gebruik genomen kon worden. Er is daar ruime parkeergele genheid, ook voor de grote vrachtwa gens, die het bedrijf in dienst heeft. Zo rond 1960 begon de heer De Groot met zijn Groente-groothandel, waarvoor in de loop der jaren steeds meer grond met opstallen beschikbaar moest ko men. De oppervlakte waar nu over be schikt kan worden, is zeker driemaal groter dan het terrein aan de Insinger straat. Wij vragen voor onze doe-het-zelfbouwmarkt en keukencentrum een VOOR HET PLAATSEN VAN AANBOUWKEUKENS EN VER KOOP VAN DOE-HET-ZELF-ARTIKELEN. Ervaring strekt tot aanbeveling. KRJE DOE HETZELF BOUWMARKT en KEUKENCENTRUM VELDWEG 4 SOEST TELEFOON 02155 - 14878 Na 18.00 uur 02155-17351 3 beeldsnelheden, makro opnamen, zonder extra toebehoren. Bij aankoop van beide apparatuur scherm geheel gratis VAN WEEDESTRAAT17 SOEST

Soester Courant | 1976 | | pagina 3