Bezwaarden tegen plan landelijk gebied door provincie gehoord Bakkerij Van der Flier vierde 200-jarig bestaan top 40 Geen nieuwe visies, noch van gemeente, noch van andere zijde Pensions voor buitenlandse werknemers voldoen redelijk aan de eisen WILSON Schooljeugd plant bomen op 17 en 18 maart Gemeenteraadsvergadering met korte agenda Oiiderwijsavond Amnesty International maaswinkel Slechts twee pensions dienen gesloten te worden Stijl „Mogen kinderen zelf hun geloof kiezen FOTO-KOPIEËN Jeugddienst in de open Hof Herbestraten Troelstrastraat - - Comfort van uitzonderlijke klasse... een wonder op wielen JAN SMEEING Gevonden voorwerpen Aandacht voor de vervolgde christenen Zuiderengplan komt mogelijk ter sprake Tuingereedschap gestolen de nederlandse ,De Gouden Snaar' - step tab'le My Home Bingo voor Bangladesh Gevonden voorwerpen karnaval Hengstenshow van Fokvereniging „Eemland" werd groot succes trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Soester Courant van donderdag 11 maart 1976 In een openbare vergadering van de commissie uit het college van gedeputeerde staten van Utrecht, die dinsdagmiddag gehouden werd, hebben allen die bij de pro vincie bezwaar aantekenden tegen het door de gemeenteraad vastgestelde plan Landelijk Gebied, gelegenheid gekregen hun bezwaren nader toe te lichten. De commissie werd gevormd door mr. W. R. van der Sluis, C. H. Letschert en M. de Bruljne, terwijl de gemeente vertegenwoordigt werd door de burgemeester. Aan het slot van de ruim twee uur durende zitting kreeg de burgemeester van gedepu teerde Van der Sluis de complimenten in ontvangst te nemen voor de „formidabele verkooptechniek", waarmee zij het plan verdedigd en in de ogen van de commissie „verkocht" had. Overigens heeft zo'n zitting voor de aandachtige volger van de le vensloop van het plan, niet veel om het lijf. Dezelfde argumenten die men tijdens de hoorzitting in Soest hoorde, werden weer aangedragen en op bijna dezelfde wijze weerlegd. Nieuw in de discussie was uiteraard de verstedelijkingsnota van de minister, die Soest en Baarn een portie van 3000 tot 6000 woningen toegedacht heeft en waartegen de agrariërs, het landbouwschap en milieugroepen uiteraard bezwaar maken. Nadrukkelijk werd verder door verte genwoordigers van de in het plan weg- bestemde kampeerterreinen gepleit, deze campings alsnog in het plan Lande lijk Gebied op te nemen. Krachtens over gangsrecht mogen zij tot in lengte van dagen blijven bestaan, maar enige uit breiding is hen onmogelijk gemaakt. De pleitbezorgers vroegen aan die bepaling wat te doen, met het oog op het rendabel houden van deze kampeerbedrijven. Ook de sta-caravans en livingvans wer den besproken en de vermeende strijdig heid van het verbod tegen deze kampeer middelen en de plaatselijke kampeer- verordening. De naturisten, verenigd in de Amsterdamse Lichtbond, vestigden de aandacht van de commissieleden op hun bosarbeid ten behoeve van het be houd van de natuur en de onmogelijk heid dat te blijven doen, indien er geen verblijfsrecreatie mogelijkheid op hun eigen terrein wordt toegestaan. De Stichtse Milieu Federatie en de heer Uiterwijk, namens de Werkgroep Milieu, verzochten de in het plan als randge bieden bestempelde terreinen in het plan op te nemen, waardoor althans van enige bescherming en behoud van na tuurgebied sprake kon zijn. Men vreesde anders op den duur woningbebouwing. Ook de noodzakelijkheid van de aanleg van het fietspad over het Bremeentje (de fietsverbinding tussen Baarn en Soest door de polder) met aansluiting op de A. P. Hilhorstweg, werd aangevoch ten. De vrees dat het op den duur toch een autoweg zou worden, werd door de burgemeester niet gedeeld. Wel maakte zij handig gebruik van de gelegenheid. de statenleden nog eens te wijzen op de door de gemeente aangedragen oplos sing de A.P.Hilhorstweg te vrijwaren van sluipverkeer. De provincie heeft in de oplossing een belangrijke stem. De heer A.W. van den Breemer vestigde de aandacht op problemen waar hij als agrariër mee te maken heeft, nu de ge meente zijn landbouwterrein aan de Stadhouderslaan, niet in het plan heeft opgenomen. Hij is melkveehouder en de ontwikkeling in deze tak van het boe renbedrijf eisen investeringen. Die kan hij niet doen, als over de bestemming van zijn grond geen zekerheid bestaat. Gedeputeerde Van der Sluis, probeerde Van de Breemer duidelijk te maken, dat die investeringen wel gedaan konden worden, omdat later zo'n investering eventueel vergoed (schadeloos gesteld) zou worden. Dat bleek niet de oplossing te zijn, om dat er ook ruilverkaveling in het geding was, en een beslissing daarover was nog niet genomen. Mr. v. d. Werf, vestigde de aandacht op de Eemkanalisatie, waarvoor naar zijn mening door de provincie geen steekhou dende argumenten waren aangedragen. Mr. Van de Werf kreeg min of meer te horen, maar eens in de bibliotheek van de provincie te komen snuffelen; de ar gumentatie was wel degelijk gegeven. De Dalco, gevestigd aan De Beaufort- laan, bracht een economisch probleem te berde. Het bedrijf zou uitbreidings mogelijkheden moeten houden, om mee te kunnen blijven draaien. Die uitbrei dingsmogelijkheid was is in feite niet aanwezig. Dat werd door de burgemees- In een rapport dat werd opgesteld door de commissie voor buitenlandse werk nemers wordt gezegd dat in het algemeen de pensions in Soest redelijk voldoen aan de eisen, al zullen er hier en daar voorzieningen nodig zijn. Er worden twee uit-, zonderingen gemaakt en wel voor het pension aan de Van Weedestraat 43, dat ge sloten moet worden, èn voor het pension aan de Burgemeester Grothestraat 35. In dit laatste pension wordt de situatie door de rapporteurs zeer onverantwoord ge noemd, onder andere doordat nog stees een zestal schuren voor huisvesting wordt gebruikt. Het rapport is aan de orde geweest in de vergadering van de commissie maatschappelijk werk, die bij ontstente nis van wethouder mevrouw Van Stip hout, onder voorzitterschap stond van wethouder Plomp. De rapporteurs stellen voor bij voor keur éénmaal per kwartaal bijeen te ko men met de wethouder van maatschap pelijk werk, de directeur van de gemeen telijke sociale dienst, de chef van het bureau onderwijs en de chef van het bu reau maatschappelijke zaken. Gewenst is ook de aanwezigheid van een verte genwoordiger van het bedrijfsleven, als mede van twee buitenlanders (een Turk en een Marokkaan), de politie en een vertegenwoordiger van de commissie maatschappelijk werk. Steeds zal de situatie van de buiten landse werknemers in Soest aan de orde moeten komen en verder zou naar de mening van de commissie gestreefd moeten worden naar het oprichten van een lichaam met rechtspersoonlijkheid, die ruimten moet stichten en/of ver krijgen voor de hulsvesting van deze buitenlanders. Ook dient men zich bezig te houden met het verzorgen van algemene informatie, vooral over de gezondheidszorg en de (ver)huur van woonruimte. Van belang is ook te komen tot een nadere gedach- tenwisseling met belanghebbenden over de wijze van voorlichting geven aan de werkers in de gezondheidszorg over culturele achtergronden van de bui tenlanders; over het inschakelen van een vrouwelijke arts voor het onder zoek van met name de vrouwen en de niet onder de schoolartsendlenst vallen de kinderen; over de controle van de pensions en over het opstellen van al gemeen voorlichtingsmateriaal. Visser van Progressief Soest wees er op dat men dringend maatregelen moest nemen bij die pensions, die niet aan redelijke eisen voldien. Sluiting noemde hij geen oplossing en mocht slechts als de opgelegde normen niet haalbaar blijken te zijn. Er diende dan wel voor alternatieve opvang gezorgd te worden. Wat betreft de opvang van buitenlandse vrouwen, stelde Visser voor een beroep te doen op de Soester Vrouwenorgani saties. Het rapport meldde ook nog enkele al nln of meer opgeloste problemen. Één hiervan was dat circulaires en informa tie-materiaal voor de buitenlandse werk nemers vertaald zullen worden. Wat het gebruik van een schoollokaal als gebedsruimte voor de Moslims be treft bleek de angst bij de buitenlanders dat het lokaal in de toekomst niet langer beschikbaar zal zijn, ongegrond. Mocht het zover komen, dan zou een vervan gende ruimte niet zo'n probleem behoe ven op te leveren. ss?':y.'s Zuivere, soepel vallende wol. Melanges", gestoeld op twee eeuwen ervaring. Wilson Glenny kostuums bewijzen de i tijdeloosheid van kwaliteit en stijl. In een Europese snit '76. eksklusief bij herenkledingspecialisten MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 ter overigens niet ontkend, maar het kwam juist, omdat het bedrijf in zo'n mooi bosgebied lag. „We hebben u daar liever vandaag dan morgen weg", zei de burgemeester, zonder te bedoelen dat het bedrijf weg zou moeten. Het ging slechts om de mooie natuur. Duidelijk werd ook, dat waar de Pro vinciale Planologische (PPC) praat over „conserveren", waarmee bedoeld wordt „legalisering van het bestaande ge bruik", de gemeente praat over „over gangsrecht". De burgemeester maakte duidelijk dat door de „conserverende" stellingname van de PPC, niet méér kon gebeuren dan krachtens het door de gemeente gehan teerde „overgangsrecht". Zoals gezegd werden er nauwelijks nieu we visies aangedragen, noch door de be zwaarden, noch door de gemeente in haar verdediging van het vorig jaar februari genomen besluit. Aan de provincie is nu het (voorlopig) laatste woord, dat wel geen jaar meer op zich zal'laten wachten. Woensdag 17 maart wordt de boomfeest dag 1976 voor de Soester lagere scholen gehouden. In verband met het grote deelnemersaantal van 538 (vorig jaar 477) worden de scholen in twee groe pen verdeeld. Dat betekent dat de ene groep scholen eerst een film gaat zien in de brandweerkazerne en daarna gaat planten, terwijl de andere groep eerst gaat planten en daarna de filmvoor stelling gaat bijwonen. Het plantterrein is in de Soester Duinen (ingang Sparrenlaan). Het eerste plan ten is om 9.30 uur en de eerste filmvoor stelling om 8.30 uur. Donderdag 18 maart gaan de scholen uit Soesterberg - 110 kinderen - (vorig jaar 97), uitgebreid met een klas van de Amerikaanse school op de vliegbasis Soesterberg (plm. 30 kinderen) om 9.30 uur planten in de nieuwe woonwijk Eg- ghermonde. Na het planten wordt hen een filmvoorstelling in het gebouw „De Hoeksteen" aan de Buys Ballotstraat aangeboden. VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Over her onderwerp „Mogen kinderen zelf hun geloof kiezen houdt ds. J. J. Poort uit Oisterwijk een lezing voor de leden van de afdeling Soestdijk van de Ned. Christen Vrouwen Bond van avond donderdag 11 maart, in de zaal bij de Emmakerk aan de Regentesse- laan. De lezing begint om 20 uur. A.s. zondag 14 maart wordt in de Open Hof een jeugddienst gehouden met als thema: „Adam waar ben je Voor zal gaan ds. Hans Bouma uit Hilversum, die in zijn overdenking schepping en evolutie zal betrekken. Medewerking verlenen verder het interkerkelijk jeugdkoor Tabor uit Ede. de organist Gert Muts en de jeugddienstcommissie van De Open Hof. De dienst begint om 19.00 uur. Met ingang van maandag 15 maart tot plm. 9 april zal de Troelstrastr. herbe- straat worden. Gedurende die periode is de straat afgesloten voor het verkeer. Foto Herman van Dam Bakker Van der Flier vierde het 200- jarig bestaan van de bakkerij met een druk bezochte receptie. „Officieel" nam hij met zijn vrouw afscheid van de klan ten, omdat de overdracht van de zaak aan de heer en mevrouw Faas „offi cieel" een feit werd. „Officieus" zal het echtpaar Van der Flier echter nog zeker enkele jaren in de zaak en achter de toonbank te vinden zijn, omdat de relatie veel te prettig is om zomaar te verbreken. U rijdt kwaliteit Hij staat klaar voor'n proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF Industrieweg 14 - Soest Telefoon 02155 -13227 De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: fietstas, wollen want, bankbiljetten, bril in koker, kinderfiets, wantje, herenfiets, loupe, damestas, bromfiets, diverse sleu tels, trouwring, jongenshorloge, vogel tje, portemonnee met inhoud en school tas. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen aan het poli tiebureau. Iedereen is hartelijk welkom op de dia lezing, die zal worden gegeven in één van de zalen van de Ichtuskerk, hoek Talmalaan-AIbert Cuyplaan, op woens dag 17 maart, om half acht. De te vertonen dia's geven een indruk wekkend beeld van de toestand van de Kerk in de communistische landen. Een toelichting zal worden gegeven door de heer W. van Kranenburg, staffunc tionaris van de Internationale Raad van de Christelijke Kerken. »de avond staat onder leiding van ds. P. H. van Harten. Ned. Herv. predikant te Soest. De toe gang is vrij. Belangstellenden kunnen gratis het onlangs verschenen boekje van ds. Wurmbrand „Als de Kerk on dergronds gaat" ontvangen. Volgende week donderdag 18 maart komt de gemeenteraad in vergadering bijeen voor het afwerken van een betrekkelijk korte agenda. Toch zal met veel belangstelling de discussie tegemoet gezien worden over de beantwoording va u *.r* die W'-ands Woninginrichting B.V. in oktober vorig jaar aan de raad schreef. Die brief ging over uitbreidingsmogelijkheden. Op verzoek van de raad en met name van de heer De Wilde, zal in het ant woord verwerkt worden of er meer der gelijke aanvragen liggenof er. afgezien van juridische facetten in verband met de wet op de ruimtelijke ordening, op zichzelf bezwaar bestaat tegen de uit breiding van het pand van de firma Wijnands en dit met het oog op de belendende percelen, bezwaren van om wonenden enz. èn of het getuigt van goed bestuur om afwijzend op dergelijke aanvragen te beschikken in verband met „nog komende bestemmingsplan nen". Een en ander houdt zijdelings duidelijk verband met het bestemmingsplan Zui- dereng. Dat bestemmingsplan komt ook, zij het weer zijdelings, aan de orde bij de beantwoording van de brief, die de heer H. J. L. Eshuis 23 juni 1975 aan de raad schreef. De heer Eshuis ves tigde toen de aandacht van de raad op het feit dat in het bestemmingsplan Soest-Zuid, Ossendamweg. Vondellaan, als woonstraten werden aangemerkt en dat het woonstraat-idee verloren zou gaan indien de Centrum weg niet aange legd zou worden. De Centrumweg nu, maakte min of meer deel uit van het Zuiderengplan, dat in juli vorig jaar de ijskast inging in afwachting van het ontwikkelingsplan Soest. De agenda telt verder enkele voorstel len ontheffingen als bedoeld in de Zone verordening Hinderwet te verlenen (on dermeer voor het chinees-indisch res taurant in Honsbergen en aan de firma Menning B.V. Coating Industrie op het industrieterreinvoorstellen voor het verlenen van kredieten aan scholen; een voorstel tot het intrekken van het bestemmingsplan Industrieterrein, eer ste herziening; een voorstel tot het vast stellen van het bestemmingsplan Gene raal Spoorstraat te Soesterberg en een milieuvriendelijk voorstel geld beschik baar te stellen voor het rooien van de prunusopslag in de gemeentelijke bossen. Aan de orde komt dan tenslotte ook nog het voorstel de inspraaknota van het college te aanvaarden als richtlijn voor de inspraak ten aanzien van het ruimtelijk beleid. Op .woensdag 17 maart a.s. organiseert de Werkgroep van Amnesty International te Soest een onderwijsavond voor docenten van het voortgezet onderwijs. Het doel van deze avond is tweeledig: 1. Kennismaking met de door de werk groep ontwikkelde leermiddelen. Er zal een 40 minuten durend klankbeeld wor den getoond als algemene inleiding over doelstellingen en werkwijzen van Am nesty. Tevens wordt een compleet les senpakket aangeboden van 3 uitgewerk te lessen. 2. Het met elkaar van gedachten wis selen over aanpak, problematiek, e.d. bij het geven van lessen over Amnesty. Voor deze avond is een aantal leer krachten uit het Soester onderwijs uitge- nopdigd. Ieder die werkzaam is bij het voortgezet onderwijs en belangstelling heeft voor deze avond, kan zich (telefo nisch) aanmelden bij J. K. C. Postema, Wiardi Beckmanstraat 517, Soest, telef. (02155) 10645. De avond begint om 20.00 uur in het informattiecentrum van de werkgroep, Middelwijkstraat 72, Soest (achter de muziekschool). 1 den blieklaan 35 aoaat tal. 13091 of 14550 HACHTM EIKEN FUUE NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur G. R. deed aangifte van diegstal van tuingereedschap. Hij had het in een kist opgeborgen laten staan op zijn .volkstuin aan De Zoom. In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 12132 O 1 O O O ©is Ou O'» O O *0 O 22 O ii 30 11 LOVE HURTS nutrrth (f orytnl - »en,go 6076209 pfionogrim ICH BIN WIE DU martann* roaanbarg e (heifler) heiflerftiailDurg - pi-.li «003*69 - ptionogr FOREVER AND EVER alh (martin/coullaf) M I b'll martin/phil couitar - ban ng 701 - ncgr i*^*i GEORSIE - pwaajrcal 4 (hiibeit) Ihaunisien - ami 9c 006 5361 bovama why 010 vou 00 rr 1 (alatua fluol partitl - vanigo 6OS0 133 - OUIERO - lulio iglaalaa (j tglmai) 4 ■giesias/lerro'ctcilia - phll 6106 059 phonogrgm SATUROAY NIQMT. bay city tollat» (martin/ fit J coullerl martinicouller 5c 006 97445 nogi ANNIE'S SONG - |ohn d J'ATTENDRAI dallda l< imega 36356 dureco C, THEME FROM MAHOGANY - diana roaa (masser) masaer/gotfin - Lm 6c 006 67019 bov KING KONG - tha |lmmy caator bunct, (castor/pruitt) caator'pruitl allantic 10675 we» O >1 O 33 ©25 - DEEP PURPLE dotmy and matte oamond (cu'D) da roaa/panah - mgm 2006661 - po/ydor LOVE IS THE DRUG reiy muak (tpmasl it"y/mackay - laiand a 16416 - anoia AU BV MV6ELP - arte camwn (lannoti ca/man anala 5c 006 87354 Dotrma 35 24 31 29 28 O 20 32 13 date rra 1 phon t polydoi •ff M I GO TO PIECES cotlon. Noyd 4 cl (cuflloydl ahannon pb 6162 063 phonogram MOLIDAV lony br»*o (d V veldenl a - ami sc 006.25346 - bovema SLEEPWALKIN' - goldan aarrlng (golden aainng'haayen) hay/kooym., 2001 626. pol WILLEMPIE andr» van duin (ben schouten) van duin cnr 141318 - cnr In een hoekje, naast de bank, in de gang of de hal, met een romantische lamp er op. En het is compleet. Komt u het even bekijken. Adviseur op privé niveau óok voor uw hele huis Langen raat 77. telefoon 02150-4 00 00 Hilversum Zaterdag a.s., aanvang 20 uur, wordt in gebouw „Credo" bij de Julianakerk aan de Julianalaan, een bingo-avond georga niseerd ten behoeve van de bevolking van Bangladesh. De opbrengst zal be steed worden aan huizenbouw en met na me huizen voor de Bihari's, die in erbar melijke omstandigheden in kampen wo nen, geheel aan hun lot overgelaten door de regering van het land. Voor 150 gulden kan een bamboe-huis neergezet worden en via deze actie, die uitgaat van de G.J.V. „Maranathan", wil men geld voor twintig huizen bij el kaar brengen. Naast de bingo-avond heeft het G.J.V. „Maranathan" voor hetzelfde doel ook een babysitcentrale (tel. 16812) en een klusjesclub (tel. 14092) opgericht. Het gironummer van de actie is: 3364043 t.n.v. W. Alberts. Van Goyen- laan 168, Soest; o.v.v. Tear Fund. Op de bingo-avond is iedereen van harte welkom. Bijna alle prijzen zijn door belangstellenden ter beschikking gesteld. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij JacquesKoole, tel. 15291. Tijdens de Karnavalsavonden zijn de volgende voorwerpen gevonden. 1 nappa damesjasje, 1 zilveren arm band, 1 aansteker. Deze kunnen worden afgehaald op de Buntwegll. Niet minder dan 350 paardenliefhebbers waren maandagavond naar het Rui tersportcentrum Soest aan de Bosstraat gekomen om er de eerste aktiviteitcn van de pas vorige maand opgerichte warmbloedpaardenfokvereniging Eemland mee te maken, een grote hengstenshow. Er werden dertig paarden in de manege voorgebracht uit Houten, Odijk, Nunspeet, Putten, Terschuur, Bennekom. Berg ambacht, Schalkwijk en Soest. Uit Soest kwamen de kleinste paarden, twee Shetlandpony's van 96 cm., uit Terschuur het grootste, een rijpaardhengst van 1.70 meter. De show was een groot succes voor de organiserende vereniging, die zestien nieuwe leden kon inschrijven. Bestuurs lid G. van Zijtveld: „De belangstelling was boven verwachting; we hadden echt niet op zoveel bezoekers gerekend". De volgende aktiviteit van Eemland is op 5 april in gebouw De Rank, waar dan een film wordt vertoont over de fokkerij. Eén voor één werden de paarden voor gebracht, waarbij de eigenaresse van het centrum, mevrouw De Geus, als lady-speaker optrad. Aan de vooravond van hun huwelijks escapades toonden de hengsten zich in al hun trots en glorie. Zo zag men een hengst, die over 1.90 meter sprong en zelfs over zijn baas heen, die op de hindernis lag. De hengsten lieten zich zowel aan de hand zien als onder het zadel. De tuigpaardhengsten met hun impo nerende gang en hun showkwaliteiten lokten menig applaus uit en de twee Shetlandpony's gaven een geweldige show. Ook de Welsh-en New Forest- pony's toonden hun kwaliteiten. Zelfs kwamen de Welsh-pony's onder het zadel in de manege. Ook de Arabische heng sten lieten zich niet onbetuigd. De vele fokkers kunnen dankzij de show van gisteravond hun keus maken uit het grote aanbod van fokmateriaal, waarvan in Soest alleen eerste kwali teit aanwezig was. De show betekende dan ook een groot succes, zowel voor de deelnemers als het bestuur van „Eemland" Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152

Soester Courant | 1976 | | pagina 5