JerWiof Oppermachtig Hees naar moeizame overwinning humbelfeie mode feumfoelfoie mode Kindeten Drie landelijke Red Stars-teams wonnen weer Voorjaarsmodeshow ind. Badmode 1976 tot 15 jaar krijgen hun eigen kiesrecht m. los g Autorijschool M. LOS H)es-Scherpenzeel 1-0 I RADEMAKER Y-nieuws Tweede Joegoslavische feestavond Dansgroep,Kolo" Vleesverkoop Goedkope paspoorten Schrijfavond Amnesty Soest AUTOBEDRIJF Postzegelruildag Transistorradio gestolen Geslaagde SEC-contactavond Shot geklopt door Victoria Uw succes is onze Gezamenlijke aktie Soester en Baarnse politie bracht drie inbrekers achter slot u Uw succes is onze Gevonden voorwerpen Horloger-Juwelier SEC-junioren maken korte metten met TOV Eerste Dan examen Overjas gestolen Jaarvergadering VW Soest/ Soesterberg Bach-cantatedienst De ondergrondse kerk „Mercurius jongerengroep Eemland" opgericht waar kleren kiezen kinderwerk is Soester Courant van donderdag 18 maart 1976 IEDERE RING EEN STUKJE VAKWERK IN PRIJS MODEL EN AFWERKING BABY EN KINDERKLEDING Spelmoment uit de basketbalwedstrijd Red Stars tegen Midland. Red Stars-Midland heren 89-101 In een doelpuntrijke wedstrijd hebben de Soester heren het onderspit moeten del ven tegen hun Utrechtse collega's. In een bijzonder sportieve wedstrijd heb ben de Red Stars heren geen revanche kunnen nemen voor de ook uit verloren wedstrijd. Bij rust had het Utrechtse Midland al een 55-48 voorsprong en wist dit in de tweede helft te handhaven en won met 101-89. Red Stars jongens-Noordkop De jongens junioren hebben in een uit stekende wedstrijd revanche genomen op het jongensteam uit Den Helder: SV Noordkop. Het is een bijzonder interessant duel geworden met in de eerste ontmoeting twee teams, die beiden zochten naar de juiste manier van aanvallen. Hierdoor was het als kijkspel bijzonder fraai om te zien met de ruststand van 38-37 voor het team uit Den Helder. Een andere aanvalsopzet echter van de Red Stars heren in de tweede helft was er oorzaak van dat Noordkop werd verslagen. Met een uitstekend afstandsschot en een pri- ma break zegevierde de Red Stars- junioren in dit duel met de veelzeggende cijfers van 86-61. Meisjes Red Stars-Wartburgia 48-21 Een goed spelend Soester meisjesteam had geen problemen tegen het zwak draaiend Wartburgia uit Amsterdam. Gedurende de hele wedstrijd pakte Red Stars vrijwel alle rebounds, waardoor er veel punten via de break gescoord kon den worden. Weet Red Stars ook de laat ste drie wedstrijden in winst om te zet ten, dan is zelfs een tweede plaats in deze regionale competitie niet ondenk baar. Op landelijk niveau liggen alle wedstrij den stil, zodat er voor de vier Soester teams geen wedstrijden meer op het programma staan voor dit weekeinde. A.s. zaterdag, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats heb ben aan de houders van groene kaarten, genummerd van 151 tot en met 280. Tot 26 maart a.s. geldt het zogenaam de wintertarief voor paspoorten. Na die datum betaalt iedere aanvrager mini maal 11 gulden méér; het kan meer wor den als de provinciale leges omhoog gaat. Het zomertarief geldt dan weer tot 1 oktober. Donderdag 25 maart, 20.00 uur, komt de Schrijfgroep van Amnesty Internatio naal weer bijeen om gezamenlijk te schrijven voor gevangenen. De avond wordt, zoals gebruikelijk, ge houden in het Amnesty Centrum, Mid delwijkstraat 72 (zij-ingang). Zij die eens per maand willen komen schrijven, zijn van harte welkom. Mocht men in het begin graag wat hulp wensen dan wordt men door ervaren schrijvers" wat op weg geholpen. Iedere deelnemer ontvangt tevens de Amnesty-uitgave „Schrijf een politieke gevangene", waarin een groot aantal voorbeelden van brieven en kaarten is opgenomen. Voor postzegels, briefpapier en derge lijke is gezorgd. Van de deelnemers wordt een kleine vergoeding gevraagd voor de gemaakte kosten. Nadere informatie verstrekt de secreta resse van de groep Mevr. L. Keizer, Joh. Poststraat458, Soest, tel. 02155-18588. UW FIAT AGENT Zaterdag 27 maart a.s. organiseert de filatelistenvereniging Hilversum en Om streken wederom een grote Nationale Postzegelruildag. Deze beurs, die voor de zeventiende maal wordt gehouden, trekt bezoekers uit het hele land. Plaats van handeling is de Totohal van het Gemeentelijk Sportpark te Hilver sum, geopend vanaf 10.00 uur. Uit het tuinhuisje bij de volkstuin van de heer L. aan de Maatweg werd zijn transistorradio gestolen. Het moet ge beurd zijn tussen de middag, tijdens de afwezigheid van de heer L. Om binnen te komen werd de deur gefor ceerd. Van Lenneplaan 47 Talefoon 1 66 21 Na fluitsignaal van scheidsrechter Liischen was het Scherpenzeel, dat op vertaling uitging Die verkernnlng duurde slechts enkele minuten. Hees trok het el naar zich toe om het de eerste helft van de wedstrijd niet meer los te later Kee< na vijf minuten werd de Scher- pengl-doelman onder vuur genomen ■gchen van^Van Veen en Hoefman kón den oor de achterhoede van Scherpen zeel net kinst- en vliegwerk worden gektrd. D« schaarse Scherpenzeel-uit- vaiia vormden geen probleem voor de Hee achte'hoede, die telkens op-nieuw via e uitsUkend draaiende middenlinie de laes-vOrhoede in beweging bracht. Scheen vin De Jong en een kopbal var. Jerth tonden de grijpgrage handen vande Scferpenzeel-doelman, die deze mkflag d*k werk aan de winkel had. Toci gelujte het Hees niet het zwaar verledigede Scherpenzeel te verschal ken zodatie ruststand 0-0 bleef. Na rust fegon Scherpenzeel aan een het Heesdoel, dat ln de t resulteerde ln een vrije Heesdoel. Via de paal ver- >al, tot opluchting van de ig, buiten de lijnen. wederom Hees, dat de en in hoog tempo naar .t ging jagen. Eindelijk zou dan het jluk aan hun zijde zijn. Een fm opgezette aanval bracht de iet bezit van Hoefman. De offensief vijfde tra? c dween Heesi Toch aanval een rei kleine opening ln de Scherpenzeel-ver- dediging was voor hem voldoende om met een machtig schot Hees op 1-0 te brengen. In de twintigste minuut miste de voor Van de Veer ingevallen Van Dijk de kans van de dag. Een tiktak-spel van de Heesvoorhoede bracht hem voor de keeper, doch op het beslissende moment Hees naar een grotere voorsprong bren gen lukte hem niet. Een beter lot verdiende de omhaal van Gerth, doch vla de vuisten van de doel man werd het slechts een hoekschop. De belegering van het Scherpenzeel-doel hield aan. Hoefman passeerde twee man en ofschoon hij werd gehaakt, bracht hij de bal in fraaie positie voor het doel. De Heesvoorwaartsen waren echter op dat beslissende moment afwezig om voor de afwerking te zorgen. Toen de goedleldende scheidsrechter het eindsignaal blies had Hees weliswaar een verdiende doch moeilijke over winning bevochten. Zaterdag a.s., 2.30 uur, speelt Hees de moeilijke thuiswedstrijd tegen Eemnes op haar terrein aan de Kooiweg. SEC voetbal toonde vrijdagavond J.l. door een machtige feestavond, dat, hoe wel de club qua resultaten dit seizoen niet rijkelijk bedeeld wordt, ereen goede geest heerst. Voor alle leden was er in het prachtige clubhuis een contactavond. Muziek was er van de Amigo's uit Amersfoort en de ruim 120 aanwezigen waren na afloop opgetogen over deze avond, die de onder linge banden verstevigde. Voorzitter A. Timmer opende de avond en heette allen welkom, in het bijzonder mevr. Wil helm, de vrouw van de ex-SEC-voorzit ter. De heer Timmer zette uiteen wat de reden van deze contactavond was, na melijk om alle commissieleden eens bij elkaar te hebben en de contacten tussen bijv. jeugdcommissie, zaterdagcommis sie, kantinecommissie en zondagcom missie met het bestuur nog te verste vigen. Bijzonder op prijs werd gesteld dat belde seniorenoefenmeesters de he ren Hansen (zondag) en Lamme (zater dag) present waren. De grote verloting met als hoofdprijs een sportflets werd een financieel succes en winnares werd mevr. Hilhorst, die haar man met de fiets een ereronde liet ma ken door het clubhuis. Namens de „oude garde" sprak Jan Veldhuizen enkele woorden tot bestuur en het organisatiecomité. Hij liet duide lijk blijken dat de „oude garde" con- tactavonden als deze op prijs stelt en dat bij de mensen, die vroeger iets voor de club betekend hebben, op deze wijze het gevoel blijft, er nog bij te horen. Jan Veldhuizen sprak de hoop uit dat zowel de resultaten van zaterdag I als zondag I in de resterende wedstrijden optimaal zullen zijn. De 21-jarige H. A. M. van B. uit Soesterberg, de 20-jarige G. van C. uit Soest en de 21-jarige in Baarn wonende Duitser F. P. J. F., zijn door de Baarnse en Soester politie aangehouden in verband met in Baarn gepleegde inbraken. Zij hebben bekend en zijn ingesloten. De aanhouding was het gevolg van een melding dat er ingebroken werd in een schoolgebouw ln Baarn. Toen de politie ter plaatse kwam, trof zij op straat een gedeelte van een drumstel aan, dat uit de school bleek te zijn weggenomen. Bekend was ook, dat de vermoedelijke daders in een opvallende gele auto re den, waarvan het kentekennummer bekend was. Deze auto werd later op de Van Weer den Poelmanweg gesignaleerd, waarna de politie de wagen staande hield op de Richelleweg te Soesterberg. De bestuur der, H. van B. werd mee naar het politiebureau genomen, waar hij toegaf betrokken te zijn geweest, naar wat hij zei, de poging in de school in te bre ken. In Baarn werd inmiddels aange houden de Duitser F. F. Bij huiszoeking werd bij hem aangetroffen een van dief stal afkomstige stofzuiger alsmede een gitaar en een handwapen. De stofzuiger was ontvreemd uit een Baarnse zaak in huishoudelijke artikelen, waar ook was ingebroken en waar de gele auto gesig naleerd was. Tenslotte werd de Soester Van C. aan gehouden, waar bij huiszoeking een gas- alarmpistool werd gevonden. Bij Van B., die overigens in januari al de rijbevoegdheid ontzegd was, werd in de auto, onder de zitting, een bajonet aangetroffen. Van Lenneplaan 47 •-* Talefoon 1 66 21 •-« De navolgende gevonden voorwerpen werden bij de politie aangegeven: da meshorloge, tupperware beker, auto sleuteltjes, damesfiets, enkele hand schoenen, damestasje, honbalhandschoen vijf sleutels aan een ring en een hor loge. Betreffende deze voorwerpen zijn oj woesdag en zaterdag, van 14.00 tot 18.0( uur, inlichtingen te verkrijgen aan he' politiebureau. Winkelcentrum Smitshof Telefoon 19170 Soesterbergsestraat 70 - Soest-Z. - Tel. 02155 -11536 OP 8 april a.s. houden wij 's avonds om 20.00 uur in Restaurant „De Soesterduinen" onze voorjaars show. Uw gastheer/menspeaker op deze avond is het fenomeen: Frans Kusters, int. modeagent. De muzi kale leiding is in handen van het combo „Freddy Roberts". Kaarten f 3,- kunt u verkrijgen bij Ravensteyn coiffures en Hi Stads toneel Rotterdam brengt op 23/m 25 maart a.s. in Theater Gooi- lal „Juffrouw Margreet van Roberto Aayde. De titelrol wordt gespeeld door Jephine van Gasteren (40 jarig toneel- jUleum). Toegangsprijzen van 8,50- ,50, CJP 5,-. Kaarten vanaf 18 maart ai ons kantoor. It de provincie Limburg nog altijd erg itrek is blijkt wel uit het feit dat wij ce Limburg-gidsen zo snel uitverkocht Hden. Ook een tweede voorraad ver- ceen als sneeuw voor de zon. Wan jer U nu komt, hoeven wij U niet meer leur te stellen, want de recreatiegids fweer in voorraad. Prijs 2,-. maf 21 maart tot en met 19 april expo- ert Paul Christiaan Bos schilderijen i tekeningen in Galerij De Drie Ringen, arkstraat 11b (achter de Oude Kerk), pen: iedere middag van 13.00-17.00 uur, maandags, behalve 2e paasdag geslo- >n. De opening vindt plaats op 21 maart n 15 uur en zal worden omlijst door luziek, ten gehore gebracht door Jan ansen met zijn klavecimbel, [et Utrechts Symfonie Orkest geeft op rijdag, 26 maart a.s. in Tivoli, Utrecht, en extra concert. Dirigent ia Hubert toudant, solist Frans Brüggen, blokfluit. >p het programma staan werken van Te- emann, Sammartini en Elgar. Kaarten i 11,- 2 dagen tevoren aan ons kan oor verkrijgbaar. De filatelisten onder U kunnen 20 maart n de Expo-hal te Hilversum terecht, Uwaar een postzegelbeurs gehouden zal worden. Inlichtingen 02150-53551. In Leiden is men niet te laat, daar wordt namelijk op 25 maart ln de Groenoord- hal een Paasvee tentoon» telling gehou den. In de Jufiana van Stolbergkazerne te Amersfoort, Appelweg is een permanen te tentoonstelling van de Historische ont wikkeling van het regiment van de ge neeskundige troepen. Geopend dinsdag en woensdag van 14-16 uur. Zaterdag 20 maart brengt Tejater Kik ker een kindervoorstelling door Francine Abbing met ..Kapers op het Pinkster- eiland". Aanvang: 14.30 uur. Op dezelfde datum, om 3 uur in Baarn, in De Speel doos: Kindercabaret „Tombola". Om 20.00 uur komt in Maarn ln het Dorpshuis aan de Tromplaan het Poppentheater. van Otto van der Mieden. In Utrecht heeft men op het Radboud- plein en Clarentuln in Hoog Catharijne een Mini-Keukenhof aangelegd. Tot 28 maart kimt U dit bewonderen. Op 25 maart is er een concert in de Pe trus en Pauluskerk, met medewerking van de muziekvereniging „PVO" o.l.v. Herman Wllderdljk en de Gospelgroup „The Messengere" o.l.v. Peter J. Hout zagers. Aanvang 20.00 uur. Prijs der plaatsen 4,-, 65+ ers en CJP-houdera halve prijs. Kaarten verkrijgbaar bij de vw. Zoekt U een Kadobon? De VW heeft ze. De SEC-Al junioren speelden zaterdag hun eerste wedstrijd van het KNVB- jeugdtoernooi tegen TOV uit Baarn. Daar SEC in de competitie hoger speelt dan de Baarnaara, kon op een over winning gerekend worden. SEC startte enthousiast en volop aanval lend, wat voor de rust reeds een 4-0 voorsprong opleverde. René Ribberink en Jos Rouwendaal namen er leder twee voor hun rekening, daarbij goed afma kend het voorbereidende werk van Frank Masmeyer. Na de rust deed men het wat kalmer aan, maar door treffers van Michel Croné en vah weer René Ribberink werd het toch 6-0. Door een foutje in de achterhoe de scoorde TOV in de laatste minuut uit een corner en redde daarmee de eer. Eindstand 6-1. Zes Soester judoka's zijn afgelopen za terdag geslaagd voor het eerste dan- examen: de dames G. van Zalk en W. Kraan en de heren B. Geerars, V. Kruyt, K. van Essen, C, Limburg en H. Fugers. De laatste was reeds eerder geslaagd óp 22 november 1975. De dames moesten een volledig tech nisch examen afleggen, terwijl de heren na hun honderd wedstrijdpunten te heb ben behaald, drie series kata hebben laten zien. Na afloop van dit moeilijke examen werd hen de zwarte band omgeknoopt. De heer H. V. deed bij de politie aan gifte van diefstal van zijn overjas, die hij in de garderobe van een restaurant had opgehangen. In de jas had V. zowel eijn rijbewijs als kentekenbewijs achter gelaten. De Joegoslavische dansgroep „Kolo" te Soest organiseert donderdagavond 8 april a.s. in De Open Hof de tweede feestavond van dit seizoen. De avond wordt gevuld met muziek door het folkloristisch orkest Rob Brandon; met een Joegoslavisch dansprogramma onder leiding van Ciga Despotovió; met twintig minuten film, terwijl voor de inwendige mens hartige hapjes en Joegoslavische wijnen aan het buffet verkrijgbaar zijn. De feestavond begint om 20.00 uur. Eerder nog, op woensdag 24 maart a.s., wordt, eveneens in De Open Hof, een filmavond gegeven. Vertoond worden dan films over Ohrid, Servië, de Kosovo, Montenegro en een dansfilm, waarin Joegoslavische volksdansen worden ge demonstreerd. Deze avond is tevens be doeld als propaganda-avond van de ver eniging Nederland-Joegoslavië. In Soest bestaan de aktiviteiten van deze vereniging ondermeer in de cursus dan sen en de kortgeleden gestarte cursus in de Sevokroatische taal. In september- zal waar mogelijk dit cursuswerk uitge breid worden in samenwerking met volksuniversiteiten en andere vormings instituten. Voor informatie kan men te recht bij J. J. Berends, Dr. Rupertlaan 41 te Soest. De jaarvergadering van de VW Soest/ Soesterberg wordt dinsdag 30 maart om acht uur 's avonds gehouden in het restaurant D'Oude Enghe, Middelwijk straat 2. Naast de gebruikelijke agendapunten voor een jaarvergadering, zoals jaarver slag secretaris en penningmeester, staat als agendapunt „uitbreiding bestuur" genoteerd. Door het bestuur wordt de ledenvergadering voorgesteld het be stuur uit te breiden met mevrouw M. de Vries-Kremer. Zij zal - na benoe ming - speciaal de secretariaatswerk zaamheden gaan verzorgen. Na de pau ze wordt een lezing gehouden aan de hand van oude prenten over de geschie denis van Soest en Soesterberg, Zondag 21 maart a.s. is er een can tatedienst in de Nicolaaskerk te Baarn Solisten, koor en orkest van de Baarnsi Bachcantorij, onder leiding van Louis Mol, voeren uit de cantate no. 18'. „Himmelskönlg sel willkommen" van J S. Bach. Deze cantate heeft o.a. eer fameuze blokfluitpartij, die wordt ver tolkt door Simon Schouten. De secretaris van de ICCC, de bekende ds. J. C. Maris uit De Bilt, zal dins dagavond a.s., 23 maart, aanvang 19,45 uur, in de Chr. Geref. Kerk aan de Julianalaan 90, een lezing houden over „De ondergrondse kerk". Toegang vrij. Na vele voorbesprekingen tussen dis- triktsbestuurder Ab Engelsman, jonge- rensekretaris Huug Gorter, distriktsse- kretaris NW-Jongerenkontakt Dolly Everts en bestuurslid Laura Monné, vond op 20 januari j.l. de start-avond plaats van „Mercurius Jongerengroep Eemland". Hierbij was ook aanwezig de voorzitter van Mercurius regio Eem land, de heer G. F. de Wit. Mercurius is een vakbond, aangesloten bij het NW, die zich beweegt op het terrein van Geld- en Effektenhandel, Verzekeringen, Ziekenfondsen, Tand- technlek. Groothandel, Detailhandel, Boekhandel en Uitgeverijen, Handels- vertegenwooixligera en -agenten en nog diverse andere groepen van werkne mers. Het blijkt, dat het voor jongeren vaak moeilijk is om de weg naar het afde lingskantoor van de bond te vinden. Daarvoor wil de Jongerengroep probe ren om de drempels weg te halen. Vla een gehouden enquete onder ca. 170 Mercurius-jongeren ln de regio Eemland is naar voren gekomen, dat er belangstelling bestond voor een jonge rengroep, waarvan de vaste kern thans bestaat uit 8 leden, en dat er behoefte bestaat om te werken aan problemen als jeugdwerkloosheid en jongerenhuisves ting. Het blijkt dus, dat er onder de Mer curius-jongeren genoeg belangstelling bestaat om samen een stuk werk te ver richten. Voorts bestaan er plannen om in samen werking met NW-Jongerenkontakt bin nenkort een „Open Avond" te houden voor alle werkende jongeren (tot 28 jaar) in Amersfoort en omgeving. Wat er op deze avond gaat gebeuren, staat nóg niet precies vast. Nadere mededelingen hieromtrent zul len te zijner tijd bekend worden gemaakt. Inlichtingen over de jongerengroep zijn te verkrijgen bij: Laura Monné, Wiek slag 44, Amersfoort, tel. 033-29552 (na 18.00 uur). De successenreeks van Shot, enkele we ken geleden ingezet, is voorlopig afge broken door de 3-7 nederlaag tegen Victoria. Daarmee gaat Shot 1 een zeer spannend slot tegemoet in de tafeltennis- competitie. Dit geldt overigens voor meerdere teams; het 2e en 5e team zitten nog in de gevarenzone, terwijl voor het 3e, 6e en 7e team het doek al gevallen is. Het 4e team zal een even tuele promotie ook pas in de laatste wedstrijd zeker kunnen stellen. - Shot 1 trad, gesterkt door de successen in de laatste weken, koploper Victoria onbevangen tegemoet. Toch kon niet voorkomen worden dat een 3-7 neder laag werd geboekt. G. Leeflang, R. v. Heeren en B. v. Velzen waren in geen enkele partij kansloos, maar konden ieder toch maar eenmaal tot winst ko men. - Het 2e team leed een onverwacht forse nederlaag tegen Huizen 2, waartegen thuis nog een gelijkspel werd behaald. Nu kon alleen invaller J. Stalenhoef een. succesje boeken en de eer voor het 2e redden: 1-9. - Shot 3 leed een beslissende 6-4 neder laag tegen mede-degradatiekandidaat Niké 4. Hoewel B. v. Velzen getuige zijn 3 overwinningen zijn oude vorm weer helemaal terug heeft, kon de andere teamleden hem hierin niet steunen, zo dat weer met klein verschil werd verlo ren. - Het 4e team blijft goed meedraaien in de strijd om de le plaats door het bescheiden geklasseerde Spakenburg l met 7-3 te kloppen. J. Stalenhoef enj. Kok bleven zonder verlies, maar H. Schwitzner kon onverwacht geen zege boeken. KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 Welzeker. Aangezien velen van onze kleine medemensen al verdraaid goed weten wat mooi staat en lekker zit en wat niet, krijgen ze bij MIKIMO het aktieve kiesrecht Déér kunnen ze spelenderwijs uit de voeten. Daar hangen die stoeisterke prachtkleren van Olly, Dombo, Louis London en Absorba voor groeigrage kinderen tot 15 jaar. Op kijk&keur-hoogte, zo voor 't kiezen. En meestal voor prijzen die 't moeder- en vaderschap ook nog weer even verlichten. Hoog, hoger, hoogst in de voetbalwedstrijd Hees tegen Scherpenzeel.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13