„P.S." betrok nieuw modern kantoor UWILTIHS BIIZONDERS yiiËsS Ï^Q^-knuimiv^k ouders! Twee zwaar gewonden bij verkeersongeval op Biltseweg ,9Ziiidereiig-Nee9,-plakkers vandaag voor de rechter i s&r van del Formulieren voor vestiging in nieuw centrum Soester Paul Bos exposeert in Galerij „De Drie Ringen" TSTïé Winkler Prins Encyclopedieën van de MssSdlelHm/f Wooncentrum m uw tboodscheappenBi jsf je W-' BOEKHANDEL Dat kan. Want wat dacht u bijvoorbeeld van Fondue Bacchus, Zwitserse vleesfondue in witte wijn *0:. en overheerlijk gegarneerd. - Natuurlijk in Soest, éfcjL ;de */eg ■BH RESTAIJlbWT^^Mim^^ Commando over dracht vliegbasis Kinderfilm voorstellingen in Artishock Doordeweekse praatpaal- aktiviteiten De Paardenkamp wacht op nieuwe logees Baldadige drinkers Afgelopen week niet geweest Gewoonweg de beste HAAL EENS EEN DEEL TER INZAGE bij: Wijkzuster J. v.d. Groote vheen vertrekt Soester Courant van donderdag 18 maart 1976 Foto Herman van Dam De heren Schaap en Prent van adviesbureau P.S. voor hun pas geopend kantoor aan de Burg. Grothestraat. Maandag j.1. betrok het adviesbureau ,,P.S.", sinds jaren in Soest gevestigd, een nieuw kantoor aan de Burgemeester Grothestraat 22a. Het is het pand waar vroeger schoenhandel Endendijk in gevestigd was en dat enkele jaren geleden de zaak „Ide ale Woonsfeer" herbergde. Wie ooit één van belde zaken bezocht, zal verbaasd zijn over de „ruimte", die nooit zo tot haar recht kwam, als nu. Het is bovendien bijzon der smaakvol Ingericht en de beschikbare ruimte buitengewoon goed benut. „P.S." is een jonge loot aan de volge laden boom van „adviseurs". De „P" staat voor de firmant E. Prent en de „S" voor de firmant Ph. Schaap. Belden zijn jong, resp. 34 en 32 jaar,en zij leerden elkaar in 1968 kennen, bij een verzeke- keringsmaatschappij waar ze samen werkten. Prent groeide in Utrecht op; Schaap is geen Soester van geboorte, maar bracht hier wel zijn jongensjaren door. Beiden zijn enthousiast, voortvarend, idealis tisch en altijd bereid te helpen. 4MCHTTESCENIMGEN va t Poortvliet RIER2 POORTVLIET JACHTTEKEfmOEM Op onnavolgbare wijze heeft Rien Poort vliet jagers, wild en natuur in zijn prach tige schetsboek van de jacht vastgelegd. Een boek om telkens weer In te kijken en van te genieten. Nu als éénmalige GOEDKOPE UITGAVE. Oorspronkelijk f 65,- tij'dolijk f 24,50 (na 3 april f 29,50) Andere boeken van RIEN POORTVLIET Te hooi en te gras f 49,50 De vossen hebben holen f29,50 Niet alleen voor jagers f39,50 SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Met deze instelling is in korte tijd reeds frapant veel bereikt. Drie jaar geleden werd de eerste stap voor „P.S." gezet; men hield kantoor ten huize van de heer Schaap. Een jaar later, op 1 maart '74, werd het pand burgemeester Grothe straat betrokken. Daar is men nu, in 2 jaar tijds, volledig uitgegroeid. Er was geen spreekkamer bij en het personeel (nu nog twee dames, straks drie) kon zich nauwelijks keren. Blij was men der halve met de kans het pand, twee deuren „terug", te kunnen kopen. De uitbrei dingsmogelijkheden daar zijn legio en die mogelijkheden zullen in de komende jaren ook benut worden „P.S," richt zich op vier terreinen van het economisch leven: bemiddeling on roerend goed - hypheken - bedrijfsfinan- ciering - alle assurantiën. „Bemiddeling Onroerend Goed" betreft de makelaardij, die in juni/juli officieel van start gaat. Overigens zijn de borden „Te koop" van P.S. in Soest en omgeving al te zien. „Hypotheken" spreekt voor zich al zal menige hypotheeknemer zijn voordeel kunnen doen met de werkwijze van,PS" dat voor 't verstrekken van 'n meest juist addvles gebruik maakt van een zoge naamde tafel-computer. Bedrijfsfinanciering"; een optimale advisering en begeleiding van de aan vrager tot aan (en met) het verstekken van het gevraagde krediet. „Alle assurantiën"; bij P.S. kan men te recht voor alles wat maar te verzekeren valt, met een specialisatie in de richting van industriële contracten. De heren Prent en Schaap stellen zich op het standpunt dat voor het geven van een goed advies, het noodzakelijk is, zich ge heel te verplaatsen in de situatie van de aanvrager. Als voorbeeld noemen zij de in de praktijk bij grote bedrijven veel voorkomende verwaarlozing van het as surantiepakket. Enige studie levert dik wijls 'n grote premie-besparing op. Dat kan in de tienduizen guldens lopen, zon der dat aan de waarde van het pakket te kort wordt gedaan. Zij gaan ervan alt dat zij een dienstver lenend lichaam zijn en noemen zich „chirurgen op financieel gebied". „Als makelaars huisartsen zijn", zo zegt de heer Prent, „dan is P.S. de specialist". Begin februari stond er in onze krant een 'artikel met de aanhef; Een huis kopen- maar hoe kom je aan geld? „P.S." is er van overtuigd dit probleem voor ieder te kunnen oplossen. In de nieuwe kan toorruimte wordt u bijzonder prettig ontvangen en gezien de aandacht die men daaraan besteed heeft, zal het met het oplossen van uw financiële proble men ook wel lukken. Voor de verbouwing in inrichting van het nieuwe kantoor, naar een ontwerp van de Soester architect H. Beekman, teken den de Soester bedrijven Cornelisse (loodgieterswerk), Frans Bosman (elec- tra), Elings (schilder), „Ideale Woon sfeer" en B. Fügers (stoffering) en Van de Ven's boekhandel (complete kantoor inrichting). werd uitgevoerd door het aannemersbedrijf Nieuwenstein uit Utrecht; de c.v. aangelegd door de firma Heilker uit Woerden. Van morgen, even voor elf uur, zijn twee „Zuidereng-Nee"-plakkers, H. van A. en T. P., in Amersfoort voor de kantonrechter verschenen in verband met het opplakken van de bekende affiches op plaatsen waar dat niet mocht. Zij kregen daarvoor een procesverbaal, waarin verwezen werd naar de plaatselijke politieverordening, die in artikel 10 vermeldt, dat het verboden is: „op de weg of op een ,van de weg af zichtbare plaats een aanplakbiljet, aanplakdoek, drukwerk of geschrift aan te plakken of te bevestigen, of als rechthebbende op enig onroerend goed het aanbrengen daarvan toe te laten". gelegenheden te creëeren en men ver zocht voorstellen en suggesties inzake de plaats en vorm in te zenden. De aktie bracht vorig jaar juni heel wat teweeg in Soest; zóveel zelfs, dat de raad besloot het plan Zuldereng voor lopig in de ijskast te plaatsen. Daar is het ook nu nog niet uitgehaald. De beide plakkers zijn van mening voor een bijzonder goed doel bezig geweest te zijn. Mede door hun optreden werd, zoals zij zelf zeggen: „een grote ver- nielpartij en ontsiering van de woon plaats voorkomen". Zij zijn ook van mening, dat er in Soest geen gelegenheid bestaat op een andere manier aan de inwoners duide lijk te maken wat men van een bepaal de zaak denkt. Daarbij voelen zij zich gesteund door een correspondentie, die in 1970 gevoerd werd tussen enkele politieke partijen en de gemeente. 20 april 1970 verzochten de plaatselijke PvdA, de PSP, PPR, D'66, de Oranje Vrijstaat en het JAS aan de gemeente raad de ten behoeve van de raadsverkie zingen geplaatste aanplakborden te laten staan. Daar ging de gemeente bij brief van 26 mei niet op in. Wel be stond er bereidheid dergelijke aanplak- IbIRKSTRAAT 108SOEST. 02155 -17224M3 18 juni van datzelfde jaar, werd daar door „Oranje Vrijstaat Soest" op gerea geerd. Opgesomd werden Nieuwerhoek, de markt, het busstation en enkele plaatsen in het Veen. Nooit werd er daarna meer iets van' de gemeente vernomen. De twee terechtstaande plakkers vin den dat het onjuist is hen op te laten draaien voor de nalatigheid van de gemeente. Of de rechter het daarmee eens is, hebben zij vanmorgen te horen gekregen. een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit. Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNIESGroei- vorm-meter stellen met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE. BREED TE en INHOUO. Sta op zekerheid, Sta op Bunnies groeivorm-meter Bemamino dealer: TASSEN Dinsdag a.s. 23 maart zal kolonel A. T. M. Oonincx zijn commando van de vlieg basis Soesterberg overdragen aan de luitenant-kolonel W. van Gastel, thans plaatsvervangend commandant. De plechtigheid zal plaatsvinden in hangar 6 en beginnen om 13 uur. Aansluitend is er een receptie voor de militairen tot 14.30 uur eveneens in de hangar 6 en ver volgens van 15 tot 16.30 uur in het Offi cierscasino aan de Kampweg voor geno digden. Het programma voor de eerst komende weken van de filmvoorstellingen voor kinderen in het Artishockgebouw, ziet er alsvolgtuit: zondag 21 maart: Chaplin Festival; vier van Chaplin's beste kluchten, zondag 28 maart: De avonturen van mr. Ichobold en mr. Toad, een komische te kenfilm van WaltDisney. zondag 11 april: Circus op stelten; een Nederlands gesproken speelfilm over kinderen. zondag 25 april: Asterix en Cleopatra; een tekenfilm met Asterix, Obelix en Pa- noramix. zondag 9 mei; de avonturen van Pietje Bell. De aanvangstijd is steeds 14 uur; de toe gangsprijs steeds drie gulden en voor groepen groter dan tien kinderen 2.50. Tijdens de voorstellingen wordt er op de kinderen gepast en de limonade in de pauze kost een kwartje. Voor nadere inlichtingen: Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 18456 of mevrouw Walma, Ereprijs 70, tel. 17772. In het clubhuis „De Praatpaal" van de stichting Jeugdzorg aan de Molenstraat wordt iedere maandagavond na half ne gen gebiljart, tafeltennis gespeeld en ge kaart; iedere dinsdagavond na half 9, sieraden gemaakt en iedere woensdag avond is er een praatavond „over kinde ren". Dat is dan geen zwaarwichtige praat, maar een gesprekje over de da gelijkse probleempjes, onder het genot van een kopje koffie. Iedere donderdag avond wordt er aan pottenbakken ge daan en werken-met-klei en elke vrij dagavond is er weer gelegenheid voor biljarten, kaarten en tafeltennissen, het kost de ouderen, die deze avond be zoeken, niets extra's, alleen wordt het op prijs gesteld als de bezoeker zich opgeeft als donateur. Bij de voorzitter van de vereniging „De Soester Ondernemer", de heer G. Verkade, zijn formulieren verkrijgbaar, voor allen, die plannen hebben zich in het even tueel in Soest nieuw te bouwen winkelcentrum te vestigen. In het maandblad van de vereniging, zegt de vice-voorzitter, de heer A. Breij „De schade die in de afgelopen tien jaar is ontstaan doordat er nauwelijks een wlnkelbeleid was, moeten we op het laat ste nippertje nog goed trachten te ma ken. Doen we dat niet, dan geeft dat voor de consument niet veel. Bedenk wel dat uit andere plaatsen dan Soest, de ge gadigden voor de beschikbaar zijnde vlerkante meters zich al hebben aan gediend", aldus de heer Breij. Hij spoort zijn lezers aan reeds nu een formulier bij de heer Verkade op te halen, waarin de ambitie voor de nieuwe vestigingsplaats kan worden kenbaar gemaakt. De invuller stelt naar de me ning van de heer Breij, zijn voorrang veilig, want aan de Soester ondernemers is de voorrang bij de bezetting van het winkelcentrum toegezegd. De ingevulde formulieren gaan ter verwerking naar de gemeentelijke instanties. Na de komst van het Utrechtse orgel- draaierspaard Silvia, wacht men in het nationaal rustoord voor bejaarde paar den, De Paardenkamp aan de Birkstraat, op nieuwe logees. Hun komst is aange kondigd en ze komen uit Steenbergen bij Bergen op Zoom, uit Voorburg en uit Groningen. Een duidelijker bewijs dat De Paardekamp een nationaal rustoord is, is er nauwelijks te geven. Van de in het rustoord verblijvende paarden maken de twee oudsten, de 49- jarige Els en de 46-jarige Clair het nog bijzonder goed. Begin maart overleed het paard Cora. dat ruim 13 jaar in De Paardenkamp verbleef. Zondag 21 maart a.s., 's-middags om drie uur, wordt In de galerij „De Drie Ringen" aan de Kerkstraat (achter de Oude Kerk) de tentoonstelling geopend van schilde rijen van Paul Christiaan Bos. Paul Bos woont in Soest en debuteert hier met een expositie van werk dat hij in de afgelopen twee jaar heeft gemaakt. Tot en met 19 april is de galerij dagelijks van 13 tot 17 uur geopend, met uitzondering van de maandagen. Paul Christiaan Bos: „Poging". Paul Christiaan Bos werd op 4 septem ber 1956 ln Haarlem geboren. Op 7-ja- rige leertijd openbaart zich bij hem de ziekte van Perthes, waardoor hij vier jaar in ziekenhuizen en op bed moet doorbrengen. Hij leert zichzelf re kenen, schrijven en lezen en in de tijd die hij overhoudt onwikkelt hij zijn te kentalent. Zijn gehavende lagere schooltijd belet hem niet om op 12-jarige leeftijd naar de middelbare school te gaan; eerst op het Marnix College te Haarlem, later, nadat het gezin Bos in Soest is komen wonen, op het Corderius Lyceum te Amersfoort. Daar deed hij vorig jaar eindexamen gymnasium. Op 15-jarige leeftijd stond het voor hem vast dat hij kunstschilder wilde worden en ieder vrij ogenblik verdiept hij zich in de techniek van oude meesters, de mate riaalbeheersing en de samenstelling van verven en andere hulpmiddelen. Twee jaar geleden maakte hij alleen een voettocht van 600 kilometer door Ierland en nu dagelijks door de Soester duinen. Foto Herman van Dam Een frontale botsing tussen twee perso nenauto's, zaterdagmiddag, op de Bilt seweg heeft twee zwaargewonden opge leverd, die beiden in zorgwekkende toe stand ln het Baarnse ziekenhuis zijn op genomen. De brandweer moest er aan te pas komen om hen uit te zagen. Rond half drie reed mej. E. A. (26) uit Bosch en Duin over de Biltseweg, rich ting De Bilt. Om onverklaarbare reden stuurde zij plotseling naar links en botste toen frontaal tegen de personenauto, be stuurd door de 22-Jarlge R. M. uit Amers foort. De beide anto's zijn total-loss (zie foto). De Soester politie verleende de Baarnse collega's assistentie bij de re geling van het verkeer. Enkele baldadige drinkers hebben, na dat hen in een café aan de Birkstraat niet meer getapt werd, bij het verlaten van het lokaal de deur zo hard dicht ge smeten, dat de ruit eruit sprong. De pio- litie spoorde hen op en zij beloofden de schade te zullen betalen. Vooral de natuur heeft zijn aandacht en alles wat leeft en groeit wordt door hem in een realistische trant en met grote nauwgezetheid uitgebeeld in tekeningen en schilderijen van grote en kleine af metingen. Een expositie die zeker de moeite van het bezoeken waard is. Voor bezichtigen is mogelijk a.s. vrij dagavond van 7 tot 9 uur en zaterdag middag van 2 tot 5 uur. Dan bent U te laat voor de nieuwste snufjes. Maar niet getreurd, want met U houden wij ook rekening. Er is wederom grandiose kleding binnen. sm 52 so® Grote Winkler Prins Encyclopedie (20 delen) Algemene Winkler Prins Encyclopedie (14 delen) Winkler Prins Medische Encyclopedie (6 delen) Winkler Prins Encyclopedie van het Dierenrijk (6 delen) Winkler Prins Grote Wereldgeschiedenis (6 delen) Winkler Prins Technische Encyclopedie (6 delen) boekhandel SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Met ingang van 1 april a.s. gaat wijk zuster J. v. d. Grootevheen werken in het ziekenhuis Overvecht te Utrecht. Zij was vier jaar in Soest werkzaam, eerst in dienst van het Wit-Gele Kruis, later ln dienst van de Stichting Gezondheidsbe vordering Soest, waarin de drie plaatse lijke kruisverenigingen samenwerken Bij de herindeling van de werkzaam heden, kreeg zij de wijk Soestdijk toege wezen. Haar opvolgster, zuster A. M, Tennissen uit Laren, treedt op 1 mei in dienst van de Stichting. D'r zijn in principe twee mogelijkheden om een heel verstandige keuze te maken als 't om meubels, woon- textiel of andere sfeermakers gaat.,. U maakt een langdurige toernee langs een heleboel woonwinkels. U kijkt en vergelijkt. Of u gaat naar Middelman's Wooncentrum, waar u in één keer een duidelijk overzicht krijgt van wat er te koop is en hoe voordelig. Dat laatste is van toepassing voor alle moderne woners, mensen die van eiken houden, veeleisende sfeermakers en voor v is aan een tapijt of gordijnen die per- fekt meekombireren. U ziet 't Wooncentrum Middelman kan u heet wat sores én geld besparen. Noteert u dat even op uw boodschappenlijstje? Direct aan de grote weg Soest/Amersfoort, v. Lenneplaan 73. Tel. 02155 - 11004. Elke vrijdag koopavond. PS. De koffie is klaar, volop parkeren, speelhoek voor de kinderen en n kadoshop vol mei meeneem-rdeeltes

Soester Courant | 1976 | | pagina 3