grootste Pi rak' 5r Officiële mededelingen J^jfi Garage Stam showt de nieuwe Renault 20 Einde van sportieve recreatie in gymzalen Burgerlijke stand "I esl sasssr" no- Cl KLEDING I CENTRUM BDC-dames sluiten zaalhandbal- strijd met een 14-6 zege af. Nachtwacht ontdekt brand Eis 25 gulden voor aanplakken Aanhoudend succes voor Soester schaakclub Rijverbod Ruiten van sta-caravans ingegooid Voetballer breekt been Gewond door val in „De Turf" Eemvogels I slaat hard toe Judo-team „Pouw" naar Midden-Nederland kampioen schappen Maand gratis volleybal-training Brand in kelder St. W illibrordusschool Auto-race seizoen gaat van start 14e Soester bedrijfssport competitie Eemvogels start met 'n korfbaljeugdteam Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking JEEP ouKken mym "ra''9fer'®ï- Soester Courant van donderdag 25 maart 1976 Voor de laatste wedstrijd in de zaal- handbalcompetitie moesten de BDC-da mes naar Raalte om in de wedstrijd te gen SDOL uit te maken welk team defi nitief op de vierde plaats of misschien wel op de derde plaats zou eindigen. BDC startte overrompelend en na 10 mi nuten had het Soester team een fraaie 4-0 voorsprong door uitstekende doel punten van Ria Pronk (2 x Ria Tolboom en Mart van 't Riet. Deze voorsprong was zo gemakkelijk tot stand gekomen dat de concentratie in de BDC-gelederen enigzins wegebde, zodat SDOL, profiterend van aarzelend in grijpen van de Soester verdediging, tot 4-2 wist in te lopen. De rust brak aan met een 3-5 stand. Na de hervatting was BDC oppermachtig. Via fraaie aanvalsactles en door uitste kend verdedigen werd de 3-5 uitgebouwd naar een 9-3 voorsprong door doelpunten van de uitstekend schietende Ria Tol boom (2x) Paula v. d. Berg (die een flitsend snelle aanval af ronde) en Diny v. d. Heiden die een strafworp benutte. SDOL liet de kans om dichtbij te komen liggen, want de toegekende strafworp werd door Mary Steenbakkers gestopt. Toch kwamen de dames uit Raalte op 4-9 en dit was misschien de stimulans voor BDC en Ciet Smeeing in 't bijzon der. om de score nog wat op te voeren. Vanuit de hoek schoot zij 2x raak. De marge van 7 doelpunten werd door SDOL De nachtwaker H. van een nachtveilig heidsdienst ontdekte vorige week tijdens zijn nachtelijke rondgang een forse rook ontwikkeling bij Rubber Industrie Soest- dijk aan de Dorresteinweg. Bij nadere controle bleek door een defect aan een oven een partij rubber vlam1 gevat te hebben. Met twee stralen doofde de brandweer het vuur. In verband met de enorme rookontwikkeling moest het brandweer personeel gebruik maken van de pers- luchtmaskers. De schade wordt geschat op 50.000,-. teruggebracht tot 5 voordat het slot- offensief door BDC werd ingezet. Twee fraaie doelpunten van Ria Tolboom en een goed afgevoerde solo van Ria Pronk brachten de einstand 6-14 op het score bord. De dames van BDC en hun trainer-coach Jan Nachtegaal kunnen terug kijken op een seizoen waarin uitstekende presta ties zijn geleverd. Het in de landelijke eerste klasse debu terende Soester damesteam heeft vooral in de uitwedstrijden een uitstekende indruk gemaakt, terwijl in de thuiswed strijden meestal minder spektakulaire uitslagen werden behaald. De beide Soesters T. P. en H. van A hoorden vorige week bij de Amersfoort- se kantonrechter 25,- boete tegen zich eisen, voor hun activiteiten rond de aktie „Zuidereng-Nee". Kantonrechter dr. mr. Vellinga stelde zich op het standpunt, dat de aktie op zich niet ter sprake hoefde te komen; het ging hem slechts om het strafbare feit, het plakken dat in de algemene politie verordening verboden is. P. noch Van A. voelden zich schuldig en verklaarden slechts een grote verniel- partij te hebben willen voorkomen. Dat de aktie zin had, was gebleken, omdat mede daardoor het plan de (Soester) ijskast in ging. Het ziet er naar uit dat het eerste tiental van de Soester schaakclub dit jaar hoog gaat eindigen in de Stichts Gooische schaakcompetitie. De Soester top-tien bleef in z'n vijfde achtereenvolgende wedstrijd zonder ne derlaag. Het zwakke de Pion moest er in Hilversum met 7-3 aan geloven. Het tweede garnituur van de Soesters heeft zich de laatste weken goed hersteld. Het ergste degradatiegevaar is nu wel gewe ken na achtereenvolgende overwinnin gen op Loosdrecht 1 en Ons Genoegen 2. Vooral de overwinning op laatst genoem de club was er een die niet verwacht was. Immers, Ons Genoegen 2 leek in de twee de klas A op een kampioenschap af te stevenen, maar daar hebben de Soesters nu met een 6Vé-3% overwinning een stok je voor gestoken. De overwinning zou nog hoger uitvallen zijn als mej. Suyk en tweede bordspeler Van. Vliet niet er gens een misstap hadden begaan. Nu werden ze evenals Muis op een nul ge trakteerd. Tegenover deze drie nederla gen stonden overwinningen van Balvers, Van Vlierden, A. van Dijk, Bervoets, Voort en Van de Berg. De enige remise kwam op naam van Veul. Soest 1 had in Hilversum geen enkel probleem met het eerste tiental van de Pion. Alleen aaij de eerste borden strib belden de Hilversummers wat tegen. Omdat de financiële middelen ontbreken is een eind gekomen aan de mogelijkheid zich sportief te recreëren in de Soester gymzalen, zonder binding met de een of andere sportvereniging. De grote groep enthousiastelingen, die wekelijks van deze gelegenheid gebruik maakten, hebben inmiddels te horen gekregen, dat op deze voet niet verder gegaan kan worden. In de maanden oktober tot en met de cember van het vorig jaar werd deze sportbeoefening mogelijk gemaakt door middel van een subsidie van het ministerie van CRM. De gemeente Soest nam nog eens drie maanden voor haar rekening, met als uitgangspunt, dat een experimentele periode van zes maanden een duidelijk inzicht kon geven in de behoefte die aan sportieve recreatie bestond. t Die periode is voorbij en de sportieve recreatie is gestopt. In de mededeling aan de sporters wijst de sportstichting op de mogelijkheid lid te worden van één van de plaatselijke sportverenigin gen. dan wel op eigen gelegenheid in de bossen of duinen zelf het sportieve recreëren voort te zetten. Een rijverbod kreeg opgelegd de 47-ja- rige A. W. van den D. Hij werd als be stuurder van zijn personen auto op de Kerkstraat aangehouden. De blaasproe- ven vielen negatief voor hem uit, zodat ook de bloedproef werd genomen. Op de Koninginnelaan werd de 20-jarige dienstplichtig militair J. W. aangehou den. Hij nam onder invloed van alcohol als wielrijder deel aan het verkeer. W. weigerde blaas- en bloedproeven en werd aan de marechaussee overgedra gen. Van twee stacaravans op de camping 't Nest aan de Soesterbergsestraat wer den ruiten ingegooid. Dat gebeurde met een straattegel. Uit één van de wagens werd nog een radio gestolen. De schade is ongeveer duizend gulden. De politie stelt een onderzoek in. Tijdens de voetbalwedstrijd Hees tegen Eemnes op het terrein van de voetbal vereniging Hees aan de Kooiweg heeft de voetballer G. H. Borsen (24) zijn been gebroken. Het gebeurde tijdens een duel om de bal. De onfortuinlijke speler werd per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Aan de borden vier tot en met tien on dervond Soest helemaal geen tegenstand van betekenis. De gedetailleerde resultaten: Pion 1- Soest 1: Mllort-Van Zwieten 1-0, Mascini- Samsom 0-1, Van Aurich-Van Zijtveld 1-0, Van Ree-Vegter 0-1, Van Engelen-Henze 0-1, Kleefstra-Van Dijk Krikke- Goes 0-1, Molleman-Braf 0-1, Bleeker- Van Vliet 0-1, Honijk-Van Vlierden Soest 2-Ons Genoegen 2: Bal vers-Wilders 1-0, Van Vliet-Scheffer 0-1, Van Vlierden- Van Ooik 1-0, A. van Dijk-Jansen 1-0, Bervoets-VanVulpen 1-0, Veul-De Graaf mej. Suyk-Swart 0-1, Voort-Dontje 1-0,Van de Berg-Wijnands 1-0, Muis- Schmidt 0-1. De 9-jarige Karen H. kwam in het in- structiebak De Turf zo ongelukkig te val len, dat zij verwondingen aan de lies op liep. De politie bracht haar met de sur veillanceauto naar dokter Walter, die eerste hulp verleende. Afgelopen zaterdag heeft het eerste twaalftal van korfbalvereniging Eemvo gels een monsterzege behaald op Anti lope. In een leuk en sportief duel werd met maar liefst 10-1 gewonnen. Al in de beginfase werd de score geopend door Pauline Wijnmaalen. Antilope kon de achterstand nog een tijdje beperken tot deze 1-0 maar weldra regende het doelpunten en Toos 't Hart, Gert Nijhoff en Leendert v. d. Berg bepaalde de stand op 5-0. Kort voor rust wist Antilope nog tegen te scoren zodat de ruststand 5-1 werd. Na de thee werd de stand door Mariëtte boelhouwer weldra op 7-1 gebracht. Hierna verzandde de wedstrijd enigs zins en werden de 90 minuten uitge speeld en de eindstand op 10-1 bepaald door doelpunten van Leendert v. d. Berg, Leo de Haan en Agnes Lapré. Al met al een schitterende overwining voor de Eemvogels die nu nog volop meedraaien in de top van de 4e klasse. A.s. zaterdag wacht de uitwedstrijd te gen Zwaluwen. Het tweede twaalftal speelt zaterdag een thuiswedstrijd om 16.00 uur. Afgelopen zaterdag Is het judo-team van sportschool Pouw, bestaande uit lichtge wicht, Vincent Kruyt; halfmiddengewicht Joop van Diermen; middengewicht Sjaak de Vries; half zwaargewicht Co Limburg en zwaargewicht Henk Starink, naar de voorronde van de B teamwedstrijden van Midden-Nederland geweest in „De Hommel" te Utrecht. De uitslag was als volgt: Pouw Soest te gen Boersma Amersfoort; Vincent Kruyt won zijn partij met 10 punten, Joop van Diermen won zijn partij met 10 punten en Sjaak de Vries won met 3 punten. Co Limburg en Henk Starink verloren met 10 punten. Resultaat 3-2 voor Sport school Pouw. Boersma Woudenberg te gen Sportschool Pouw: Vincent Kruyt verloor met 10 punten, Joop van Dier men won weer met 10 punten, Sjaak de Vries speelde gelijkspel en Co Limburg en Henk Starink verloren met 10 punten. 3-1 Boersma Woudenberg. Ie werd Boersma-Woudenberg, 2e Pouw- Soest en 3e Boersma-Amersfoort. Sportschool Pouw mag, doordat hij 2e is geworden, 10 april doorgaan naar de eindronde. Dit weekend wordt bij Garage Stam aan het Nieuwerhoekplein de nieuwe Renault 20 geshowd. Dit model, dat overigens pas in het najaar leverbaar zal zijn, wordt in twee versies gemaakt: in de L-uitvoering van 19.100,— en in de TL-uitvoering van 21.650, Het is een vijfdeurs vijfpersoons wagen met de bekende omhoogscharnlerende achterklep en een vier cylinder motor van 90 din PK. De ,,20" completeert de serie Renault-modellen en is qua eigenschappen duidelijk geplaatst tus sen de ,,16" en de ,,30". De wagen is voorzien van een zeer complete uitvoering met ondermeer ge laagde voorruit, zonwerend glas, electro* magnetische portiervergrendeling, elec- trich bediende zijruiten, hoofdsteunen, oprolgordels en, wat bijzonder belang rijk is, voor en achter kreukelzones, een onvervormbare passagiersruimte, waarin de inzittenden veilig zijn. De Om jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot twaalf jaar in de gelegenheid te stellen kennis te maken met mini-vol leybal, organiseert de Soester Volleybal Vereniging SW gratis trainingslessen. Belangstellenden kunnen iedere zater dagochtend van 9.30 tot 10.30 uur daar- voor in de sportzaal bij de Openbare Mavo aan de Valeriaanstraat, hoek Va renstraat, terecht. De training is in handen van een volley, bal-trainer, die door SVV-c-s wordt ge assisteerd. Gedurende vier ;aterdagen mag men gratis mee trainen. tankinhoud is 61 liter, de topsnelheid 165 kilometer per uur. De Renault 20 is een uiterst aantrek kelijke wagen voor mensen voor wie geen zekerheid groot genoeg kan zijn. Bij Garage Stam kan men u er alles vma .vedKllen.en Jaten zien Vermoedelijk door spelen met vuur raakte een stapel oude kranten in de kel der van de St. Willibrordusschool aan de St. Willibrordusstr., in brand. Een buurt bewoner voorkwam erger doordat hij met behulp van 'n poederblusser het vuur binnen de perken hield. De brandweer zette twee stralen in en was de brand, die met forse rookontwikkeling gepaard ging, spoedig meester. Behalve enkele kapotte ruiten en een door de vlammen aangetaste deur tus sen de kelder en de c.v.-ruimte, bleef de schade, die op enkele honderden guldens wordt geschat, beperkt tot de voorraad oude kranten. A.s. zondag start het auto-race seizoen 1976 met wedstrijden op Zandvoort. De Soester coureur Geerlof Stam zal even als vorig seizoen weer van de partij zijn. Hij maakt deel uit van het Renault-team en rijdt onder startnummer 7. Vorig jaar bereikte Geerlof Stam in het totaal klassement een bijzonder eervolle 12e plaats. Op de eerste wedstrijdzondag komen liefst dertig Renault-5 in de baan. In de periode tussen vrijdag 23 april en zaterdag 29 mei zal de 14e, door de Soes ter Zakenkring georganiseerde, bedrijfs sport competitie gehouden worden. De competitie bestaat uit tafeltennis, vol leybal, handbal, voetbal en vissen. De tafeltenniswedstrijden worden op vrijdag 23 en zaterdag 24 april gehouden in de Foxboro-kantinede volleybalwed strijden op donderdag 13 mei en donder dag 20 mei in de sporthal Beukendalde handbalwedstrijden op vrijdag 14 en maandag 17 mei op het terrein van de voetbalvereniging WZ; de voetbalwed strijden op maandag 24, dinsdag 25, en woensdag 26 en vrijdag 28 mei even eens op de terreinen van VVZ en de com petitie wordt besloten op zaterdag 29 mei met vissen in de Grote Melm. Voetbal en handbal worden gespeeld mël teams van zeven spelers; volleybal en tafeltennis volgens regels van de respec tievelijke bonden. De algemene leiding is zoals ook in alle voorgaande jaren, in handen van de Evenementen Commissie van de Soester Zakenkring. Zaterdag 3 hpril zal er voor het eerst ge traind worden door de jeugd. Er is nog plaats genoeg voor jeugdleden die zater dag om 10.00 uur op de Staringlaan worden verwacht. Voor inlichtingen kunt u bellen naar In geborg Barendrecht, tel. 16197. De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend, dat op het gemeen tehuis voor een ieder ter inzage liggen: a. de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, met de daarbij behorende op deze ge meente betrekking hebbende kaarten en lijsten, zoals deze op l december 1975 opnieuw zijn vastgesteld; b. de beschikking ontheffing teeltverbod aardappelen op besmette grond 1971. Op bovenbedoelde kaarten en lijsten zijn aangegeven de gebieden en/of terreinen, waar het krachtens artikel 3 van het Be sluit aardappelmoeheid verboden is te telen: 1. aardappelen en tomaten; 2. Bloembollen en -knollen, boomkweke- rijprodukten, koolplanten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voor zover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. Deze gewassen mo gen ook niet op deze percelen worden op- gekuild. Het is echter in de meeste gevallen mo gelijk op de aangewezen gebieden en ter reinen de aardappelteelt normaal voort te zetten, mits gebruik wordt gemaakt van am resistente rassen, zoals dat na der is beschreven in de onder b. genoem de beschikking. Soest, 24 maart 1976 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. W. J. Th. Priester, Ereprijsstraat 30 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een bungalow op een terrein, gele gen aan het Minstreelpad, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, num mer 6817; 2. A. Kudders, Kerkpad N,Z. 40 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis aan het Kerkpad N.Z. 40, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4320. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd, binnen een termijn van twee weken te rekenen v.a. vrijdag 26 maart 1976 even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 24 maart 1976 De burgemeester voor noemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 maart 1976 heeft besloten op grond van artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen aan het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Savornin Lohman- school en de aanschaf van een loco systeem ten behoeve van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o., alhier. Tegen dit besluit kan door iedere inge zetene binnen dertig dagen beroep wor den ingesteld bij gedeputeerde staten van Utrecht. Soest, 31 maart 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De secretaris, H. Borreman GEBOREN: Angelique Marie-Christine, dochter van J. J. Beugelaar en E. S. van Mossel. Jennifer, dochter van P. Wentzel en J. M. Kluivert. Michiel, zoon van C. Bos en F. E. van Nood. Erna, dochter van C. W. J. Scholten en E. van Kooij. Danielle, dochter van R. G. Thijssen en A. M. van Oostveen. Leontine, doch ter van R. M. Fleischer en E. C. van Vlijmen. Lukas Henk, zoon van L. M. W. van Kooten en J. J. van Neerbos. Serline, dochter van A. Kooij en B. M. Wijngaard. Remco, zoon van W. H. Elgersma en A. Roep. Frédérique, dochter van L. J. P. C. Staak en W. T. M. Prins. Imre Alexandra, dochter van W. Gerner en D. E. M. Monincx. ONDERTROUWD: Reinier Jacobus Maria Wareman en Everarda Hendrika Wigtman. Jaco bus van der Graaf en Elisabeth Agatha Cornella Maria Verlaan. Wilhelmus Antonius Maria Wantenaar en Anna Spijker. Jan de Jager en Maart je van Bloemendal. Kornelis Roelf Wieringa en Reglna Theresia Maria van der Lin den. Martinus Paulus Johannes Maria van Wegen en Wilhelmina Carolina Keja. Antonie Adrianus Damen en Cornelia Sophia van Brummelen. Martinus Hendrikus Bosboom en Everarda Maria Josepha Kok. Fredericus Johannes Antonius Beckers en Petronella Marie Josée Antoinette Plum. GEHUWD: Marnix Domien Anna Faes en Lisetta Katerina Nava. Adrianus Hendrikus Groen en Maria Anna de Rijk. Johan nes Wijnandus Blikslager en Cornelia Maria van Ast. Hendrik van Barne- veld en Janna Johanna Bakker. OVERLEDEN: Tjitske Visser wed. van A. P. B. Bege- mann. Hendrika van Heiningen echt- gen. van P. W. Wagner. Jannigje Baas, echtgen. van A. Oudenes. Hindertje Kornelia Brugman, echtgen. van R. W. Meijwes. Shu Fang Kwok. Cornelis Voigt, echtgen. van H. van der Vhee. Katharina Maria Elisabeth Trapp, echtgen. van J. Kraaij. Anna Maria Bantjes weduwe van H. van den Brink. Maartje Floor, weduwe van E. Verschuur. 't middelpunt van de kollektie Vrije-Tijds-Kleding in 't Gooi BÊm&r vanalle bekende merken! J luckï 'WVwSTAJI Katoenen 4Q50 kakl army-hemden Nieuw! Getailleerd model met ,1 ^7 Nieuw! Getailleerd model met veel zakken. Spijkerbroeken Ook als kolbert te dragen! fff;. Alle bekende merken. Prijs O 750 Afl Wrangler14 3/4o.z. g If Uitlopende pijp [;n western pocket, Corduroy pantalons Gehaakte vestjes I !nd!lerse1reueremnerkenen Heel apart voor de modieuze vrouw. I Opgestikte zakken. Kleur ecru. I U,t'?Pf"Je pijp. I Merk Wallysnu Ju RO India damesblouses Pnjsvana^-^T In Zeist vrijdagavond KOOPAVOND! ^Pnjsva^Vr pamesdenim.^ Pr>jsvanaf I mouwen. (lllM jaaps HILVERSUM Herenstraat 26-28 AMERSFOORT Langestraat 95-99 ZEIST Voorheuvel 30

Soester Courant | 1976 | | pagina 7