SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Meningen van lezers Officiële mededelingen huishoudelijke hulp S.O. Soest-veteranen kampioen BASKETBALVERENIGING THE RED STARS Jongens adspiranten A ongeslagen kampioen Sportprogramma Zaterdag 3 april Zondag 4 april trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit SEC na 5-2 nederlaag bij VVJ op onderste plaats Tweede klaverj as- wedstrijd tussen Brandweer en politie! Vanavond beslissing kampioen schap voor dames SVV 2 Herenteam SVV/STAM ook nu niet te stuiten Laatste sportinstuif trok 265 bezoekertjes Flat-terreur De kinderboerderij in de paasvakantie Olympia startte wandelseizoen met winst van vijf bekers Shot lijdt onverwachte nederlaag „Proest" over streekplan Met de fiets gevallen Nog 43 automerken Slachtoffers van het verkeer Slachtoffer van flessentrekker Visakte afhalen op het postkantoor Openbare vergadering schoolraad Bekendmaking Bekendmaking A. de Goede erelid Soesterbergse ijsvereniging Ten onrechte schuldig verklaard Autoverzekering R. WESTRA APOTHEEK SOEST Soester Courant van donderdag 1 april 1916 Het ls voor de Soester basketbalvereni ging The Red Stars weer een succesvol weekeinde geweest. Op landelijk niveau wisten drie van de vier teams het tot een overwinning te brengen en in de af deling behaalde het jongens adspiranten- team het kampioenschap in haar afde ling. Heren Red Stars-Achilles 75-98 De heren moesten naar Delft om daar uit te komen tegen koploper Achilles. Met name in de eerste helft werd de wedstrijd beslist toen de Delftenaren een verdiende 51-32 voorsprong veroverden. De tweede helft gaf een verbeten vech tend Red Stars te zien dat niet van wij ken wist en hierdoor konden de Soeste- naren de nederlaag beperken tot een re- lljke stand. Het werd tenslotte een ver diende 98-75 overwinning voor Achilles dat hiermede recht op het kampioen schap aanstuurt in deze landelijke twee de divisie D. Dames Red Stars-Amical 66-62 De dames wonnen hun thuiswedstrijd te gen Amical uit Enschede. Het is een klei ne overwinning geworden. De ruststand was gelijk 29-29. In de zeventiende mi nuut van de tweede helft leek de wed strijd beslist. De Soestenaren hadden een voorsprong, maar gaven deze prak tisch geheel uit handen, maar konden zich nog net op tijd herstellen en wonnen zodoende verdiend met 66-62. Meisjes Red Stars-Zoebas 47-41 De meisjes junioren hebben in een slech te wedstrijd gewonnen van Zoebas uit Zoetermeer. Het duel heeft de gehele tijd niet kunnen boeien. Dat uiteindelijk toch de winst in Soest bleef was gewoon het verschil in kwaliteit. Jongens Red Stars-AMVJ 58-57 In de Amsterdamse Ookmeerhal hebben de jongens-junioren in de verlenging het op de tweede plaats staande AMVJ ver slagen. Het is een bijzonder spannend duel geworden, waarbij wel aan beide kanten bijzonder veel gemist werd. Door wat effectiever te zijn in haar aan val veroverde AMVJ bij rust een 29-21 voorsprong. Red Stars kwam echter te rug en in de zeventiende minuut was de stand gelijk 47-47. Hierna werd het bij zonder spannend en uiteindelijk gokte de Soester coach op een verlenging. Dit liep dan ook goed en direkt namen zij een 58-53 voorsprong. Red Stars adspiranten kampioen De a-jongens adspiranten hebben de traditie voortgezet en hebben, evenals vorig jaar, ook weer het kampioenschap behaald. Een niet al te moeilijke opgave voor een in deze competitie wat te sterke VOETBAL WZ Senioren 14.30 uur WZ-Jonathan 12.00 uur WZ2-DeMerino's2 16.15 uur Hoogerheide 3-WZ 4 16.15 uur WZ5-Huizen7 14.15 uur WZ0-Unicum5 14.15 uur Spakenburg 5-WZ 7 14.15 uur Woudenberg 6- WZ 8 Junioren 16.15 uur WZ Al-Hoogland Al 15.00 uur IJsselmeerv. A3-WZ A2 SEC Senioren 16.15 uur SEC 2-Veensche Boys 2 16.15 uur Zuidvogels 5-SEC 3 14.15 uur SEC 4-Hees 5 Junioren 14.00 uur SEC B2-Soest B2 15.00 uur SECC1-BVCC1 15.00 uur Hoogland Cl-SEC C2 15.00 uur Spakenburg C2-SEC C3 15.00 uur Llmvio C2-SEC C4 HEES Senioren 14.30 uur 14.15 uur 16.15 uur 14.15 uur Junioren 16.15 uur 15.00 uur 13.45 uur Lelystad-Hees CSV Vitesse-Hees 2 Hees 4-Roda 4 SEC 4-Hees 5 Hees Al-Quick A3 Hees Bl-WZA BI Hees Cl-Baarn C2 S.O. SOEST Junioren 18.15 uur CJW Al-Soest Al 15.00 uur Cobu Boys Al-Soest A3 14.00 uur Veenendaal Bl-Soest BI 14.00 uur SEC B2-Soest B2 15.00 uur Soest B4-KWA B4 15.00 uur Soest Cl-UW Cl 13.45 uur Soest C2-APWCC2 13.45 uur Hoevelaken Cl- Soest C3 13.45 uur WZA C4-Soest C4 13.45 uur Soest C5-CJW C2 13.45 uur AmersfBoys C4-Soest C6 SOESTERBERG Senioren 16.15 uur Soesterberg-UHSV 14.15 uur Soesterberg 2-Hulshorst 2 VOETBAL 8.O. SOEST 11.30 uur Hoogland 2-Soest 2 12.00 uur De Vesting 5-Soest 4 12.00 uur Soest 9-Soesterberg 7 8EC 11.00 uur KWA 2-SEC 3 14.30 uur Quick6-SEC4 SOESTERBERG 12.00 uur Soesterberg 2-CDN 3 12.00 uur Soest 9-Soesterberg 7 HOCKEY M.H.C. SOEST Dames 12.30 uur Soest-Baam 12.30 uur Soest 2-SCHC 4 11.00 uur Hilversum ö-Soest 3 Heren 14.00 uur Gooische-Soest 14.00 uur Reigers-Soest (veteranen) 14.00 uur Soest 2-Schaerweyde 6 11.00 uur Soest 3-SCHC 9 11.00 uur Soest 4-Schaerweyde 19 14.00 uur Soest 5-Voordaan 8 12.30 uur Soest 6-Gooische 9 Soester formatie, dat ook met haar laat ste opponent, het Biltse Irene, geen en kele moeilijkheid had en dit duel dan ook zegevierend afsloot met 72-45. Aanstaande zaterdagavond fraai basketbal in Beukendal Voor de komende zaterdag staan de laat ste thuiswedstrijden op het programma voor de landelijke teams. Om 7 uur ont vangen de jongens junioren A het Am sterdamse Wilskracht. Om half 9 ont moet het herenteam het Ridderkerkse Smit Slikkerveer, waarbij de winstmo gelijkheden gelijk liggen. De meisjes ju nioren A gaan zaterdagavond naar Den Helder, terwijl het eerste damesteam zondagavond in Groningen speelt tegen Olympia. Beide teams kunnen met een overwinning huiswaarts keren. Toernooi aanstaande zondag Het eerste toernooi meldt zich reeds aan. Voor komende zondag zijn in Utrecht uitgenodigd bij het Midland-toer- nooi de jongens en meisjes A en het eerste herenteam. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 „Alleen een wonder kan ons nog van degradatie redden". Met deze uitspraak maak te SEC-zaterdag-voorzitter A. Brugman, duidelijk dat zijn eeuwige optimisme, toch plaats heeft gemaakt voor een gerechtvaardigd pessimisme. Niets wees er op dat SEC na de eerste helft, die met een 2-3 achterstand werd afgesloten, geen kans meer zou hebben om terug te komen, maar door een serie van vervelende bijkomstig heden, raakte SEC van slag en werd naar een duidelijke 5-2 nederlaag gespeeld. De start van de groenwitten was bijzon der verrassend. Al in de vierde minuut bediende Piet Hartman Ton Luytelaar op maat die een fraaie solo met een glas- zuiver doelpunt afsloot. WJ kwam niet onder de indruk en antwoordde met een offensief dat in de tiende minuut al heel dicht bij een treffer was, maar Henk Kramer verrichtte een magistrale red ding en hield de stand op 0-1. Halver wege de eerste helft moest SEC zwich ten. Uit een vrije trap bracht WJ de partijen op gelijke voet. Kort na die gelijkmaker verhoogde WJ de score, waarna Ton van Zanten direct een solo inzette en de bal op beheerste wijze in de touwen joeg. Kort daarna nam de strijd een volledig andere wending. Scheidsrechter Lies veld uit Vinkeveen stond in de baan van een schot, waardoor hij voor enkele ogen blikken ter aarde ging. De verzorgen van belde teams slaagden er in om hem op te lappen, waarna hij de wed strijd toch voortzette. Kort voor rust bleef de complete SEC- verdediging bij een WJ-aanval staan voor handsbal. De scheidsrechter re ageerde niet en zonder probleem kwam WJ op 3-2. In de rust deelde de scheidsrechter mee niet in staat te zijn om de strijd voort te zetten. Na overleg met de competitie leider de heer v. d. Pol werd de leiding toevertrouwd aan de aanwezige scheids rechter Van Kessel, die, ondanks een verlopen scheidsrechterspass, toch mocht fluiten. Bijna met een uur vertraging werd aan de tweede helft begonnen, SEC slaagde er In om de eerste fase van de tweede helft zonder kleerscheuren door te ko men. Pas in de twintigste minuut had de groenwitte aanval geen antwoord op een snelle Utrechtse aanval, waarbij zelfs Henk Kramer tekort schoot. In de dertigste minuut velde WJ het vonnis definitief. De SEC-verdediging kreeg onvoldoende greep op een Utrecht se aanval en opnieuw moest Henk Kra mer de bal uit het net halen. Met nog tien minuten te spelen werd Piet Hartman binnen de lijnen onderuit gehaald, maar de gelegenheidsscheids- rechter wuifde de protesten weg en hoe wel SEC tot het laatste fluitsignaal bleef doorgaan, kwam in dé stand geen wijzi ging meer en zijn de groenwitten in bijna onvermijdelijke degradatiezorgen geko men. Vrijdagavond werd voor de tweede maal in dit winterseizoen, een klaverjaswed- strljd gespeeld tussen teams van de brandweer en politie. Deze vond plaats in de grote zaal van de brandweer. Er waren 36 dames en heren aanwezig, toen de brandweercommandant, de heer J. F. Groart, een welkomswoord sprak. Er werden 4 partijen gespeeld van elk 16 giften. De uitslag werd: 1. mevr. De Bruin (Br.) 7181 p. 2. J. F. Kol (Br.) 6887 p. 3. J. v. d. Heide (Br.) 0889 p. 4. R. ten Hove (Pol.) 6834 p. 5. J. Wiggermans (Br.) 6780 p. 6. J. F. Groart (Br.) 6685 p. 7. mevr. Meinema (Pol.) 6665 p. 8. J. Im merzeel (Br.) 6530 p. 9. C. van Wijn gaarden (Pol.) 6288 p. 10. H. Overeem (Br.) 6254 p. 11. H. Olieman (Br.) 6198 p. 12. H. Rademaker (Br.) 6190 p. 13. C. de Bruin (Pol) 6176 p. 14. P. Grift (Pol.) 6143 p. 15. P. J. Bergman (Pol.) 6026 p. 16. A. de Boer (Pol.) 6026 p. 17. mevr. v. d. Baan (Br.) 6024 p. 18. G. v. d. Stoel (Pol) 5977 p. 19. Zwalve (Br.) 5901 pun ten. De heer J. F. Groart reikte de prijzen uit. Duinkikkers-Wilskraeht 7-2 De spelers van Wilskracht konden zon dagavond in de loop van de wedstrijd niet aan de bal komen door conditiege brek. Er werd leuk gespeeld, maar in de ze wedstrijd die gespeeld werd in het Utrechtse bad „Den Hommel", werden er ook diverse spelers uit het water ge stuurd. Robert v. d. Maas scoorde twee maal, Jan Vrakking tweemaal en Gerard Vet, Erik Koehof en Paul Klein elk één maal. Einduitslag 7-2 voor De Duinkik kers. Na de gemakkelijke winst van SW 2 (promotieklasse dames) op Vlos 2 en af gelopen donderdag op Hellas, is nu de grote confrontatie met SSS uit in Barne- veld aangebroken. SW 2 dat l punt voor staat op de Barneveldse ploeg, heeft aan een gelijkspel genoeg om SSS ach- De laatste sportinstuif van het seizoen 1975-1976, die zaterdag in de sporthal Beukendal werd gehouden, trok liefst 265 bezoekertjes. Zij hebben zich volop kunnen uitleven ondermeer op het grote luchtkussen, dat traditiegetrouw, weer was opgesteld. Het was zaterdag ook de afsluiting 5 jaar sportinstuiven, georganiseerd onder auspiciën van de sportstichting. Het werd gevierd door leiders en leidsters met het bestuur van de stichting in het gezamenlijk verorberen van een taart met 5 kaarsjes. In het najaar starten de sportinstuiven voor de jeugd opnieuw. Duinkikkers-UZSC 4-2 De heren van UZSC waren in 't Utrechtse bad „De Kwakel" goede geroutineerde poloërs. Maar de uitvallen van de Duin kikkers-heren waren snel en goed. Naar mate de wedstrijd zaterdagavond vor derde, werd er harder gespeeld en moes ten er in de loop van de wedstrijd twee Duinkikkers en één UZSC-er uitgestuurd worden voor 1 minuut zuivere speeltijd. Door 3 doelpunten van Robert v. d. Maas en 1 van Paul Klein bepaalde De Duinkikkers de uitslag op 4-2 in haar voordeel. ter zich te laten. Aanvang vanavond in Barneveld 20.30 uur. Supporters zijn van harte welkom. - Ook dames 1 staan nog steeds op kop met 1 punt voorsprong op Bruinsma (2e divisie). Zij hadden deze week weinig moeite met het reeds gedegradeerde San Rival. - Heren 1 speelde afgelopen zaterdag tegen Huizen na hun geslaagd bekeravon tuur vorige week. Ook deze keer kreeg de Huizer ploeg met 3-1 verdiend klop van een magistraal spelend SW 1, dat dit keer uitkwam met Ted Zonderland zonder de geblesseerde Hans Dekker. - svv 3-dames slaagde er zowaar in, het veel meer geroutineerde SW 4 een 3-0 overwinning afhandig te maken in, een zeer aantrekkelijk duel. - Doordat dames 6 tegen Olympia 3 op beslissende momenten routine te kort kwam, moesten zij met 1-2 het hoofd buigen (10-15,15-4,13-15). - SW 7 had het niet moeilijk tegen een Olympia 8 dat het niet serieus nam. Via 15-13, 15-8 en 15-8 werd het een re gelmatige 3-0 overwinning. - SW 4 (heren) versloeg een stug verde digend Voleem met 2-1 (15-6, 15-6. 3-15). Ook SW 7 kwam tot winst. Een goede serve en een betere inzet zorgden voor de zeer gemakkelijke overwinning van 3-0opBG&SV 4. De a-jongens zagen zich geplaatst tegen het b-team van SW. Het a-team ver keek zich in de eerste set op SW b (9-15), maar trok de zaken recht in de tweede en derde set (15-1,15-6). Wedstrijdprogramma deze week: Dames 1 spelen uit in Veenendaal tegen het reeds gedegradeerde Recter. SW 2 (dames) hebben vanavond, zoals reeds gememoreerd, SSS als zeer gevaarlijke tegenstandster, met als Inzet het kam pioenschap in de promotieklasse. Ook heren 1 gaan vanavond op bezoek bij SSS. J.l. zondag zijn de Soest-veteranen, het achtste elftal van de sportorganisatie Soest, er in geslaagd, het zo fel begeerde kampioenschap te toehalen. Daarvoor werd met 1-0 gewonnen van Quick uit Amersfoort. De wedstrijd kenmerkte zich aan beide zijden door een wat nerveus begin, waar na Quick de overhand nam. Door goed In deze tijd van protesten tegen milieu vervuiling, arbeidsvoorwaarden, onder- wijshernieuwingen, bejaardenzorg, zou den we eens wat meer aandacht, moeten besteden aan het onnodig lawaai in de bejaarden-flats, o.a. het slaan van deu ren, zodat de kalk van de wanden vliegt! Is het niet mogelijk deze acht deuren van strips in de spanningen te voorzien, zo dat de geweldige ontploffingen opgehe ven zijn en de oude mensen door deze onverwachte knallen aan hart-bezwaren gaan lijden? In de aanwezigheid van een huis-meester niet noodzakelijk? Bij de zigeuners is een hoofdman, die ingrijpt als er onrecht gebeurt in hun kamp zou den wij, z.g. „beschaafde mensen", de naaste niet willen beschermen tegen de terreur van onwillige buren? KATE TOLMAN Ondergetekende heeft nooit beweerd dat de tekst van de Nota van Inspraak, waar „Progressief Soest" onderstaat( van hem is. Op 20 januari 1976 hield Pieter Winke laar (PPR) een inleiding over in spraak in het politiek café PROEST. Daarbij was de pers aanwezig. Na af loop gaf hij ons de tekst en zei, dat we er mee mochten doen wat ons goed dunkte. P.S. liet de tekst onmiddellijk stencillen en op beperkte schaal verspreiden o.a. in het Gemeentehuis. Op 5 maart publiceerden b. en w. haar inspraaknota en op 12 maart lanceerde P.S. een alternatieve Nota van Inspraak waaraan nog twee auteurs gewerkt heb ben en waarin de tekst van Pieter Win kelaar met zijn medeweten was opgeno- men. Alleen met de bedoeling een groter pu bliek te bereiken en de ideeën (ook die van P.S.), die nogal afwijken van die van b. en w., uit te dragen o.a. via de pers. Als de burgemeester dan in de raads vergadering van 18 maart zegt deze nota al in januari te hebben gelezen, klopt dat gedeeltelijk, want de tekst van Piet Winkelaar hebben we zelf verspreid! Iemand op beschuldiging van plagiaat zogenaamd „af" laten gaan in de raad en in de pers is op zich niet zo moei lijk. Dat sommigen dachten dat de Nota van Inspraak van Progressief Soest door ondergetekende is geschreven, komt waarschijnlijk omdat een raadslid vaak een politieke groepering personi fieert. Onnauwkeurigheid of opzet Namens „Progressief Soest" JAN VISSER, raadslid verdedigen, slaagde Soest erin de druk te doorstaan en men kwam hierna wat meer tot rustig, bekeken spel. Jammer was het dat de zeer goede doel man Gerard Roest, na 15 minuten spelen, met een gescheurd schouderblad naar het ziekenhuis moest. In de tweede helft, toen de vermoeidheid bij de 40-plussers een woordje ging meespreken, was het Nico Gros die uit een pass van Evert Westerveld, de doelman van Quick, wist te verschalken. En daarmee was het kampioenschap een feit. Dat het door de oude „makkers" uitbundig gevierd werd, laat zich verklaren. Het nog niet zo lang geleden „kansrijke" eerste elftal van Soest, behaalde zondag eindelijk ook weer een overwinning. In Utrecht werd Zwaluwen Vooruit met 1-0 verslagen. Ruud Stoelinga was de maker van het enige doelpunt, terwijl geconstateerd kon worden, dat de achterhoede weer het nodige zelfvertrouwen had. De voorhoe de bleek echter ook nu weer niet in staat, meerdere doelpuntrijpe kansen te benut ten. Zondag a.S- om 14.30 uur speelt Soest l op de Bosstraat tegen DWG uit Amster dam. Het is de (vriendschappelijke) re vanche van de twee jaar geleden 4-1 ne derlaag, in de wedstrijden om het afde lingskampioenschap van Nederland. De gebruikelijke activiteiten van de kin derboerderij De Vrije Teugel, gaan tij dens de Paasvakantie gewoon door; dat wil zeggen, kleien, timmeren, schilde ren, plakken enz. Daarnaast zijn er nog een aantal bijzondere evenementen op de volgende dagen Dinsdag 13 april van 10.30 uur tot 13 uur en van 14 tot 17.30 uur: straattekenen j voor tot 7 jaar en krijttekeningen ma ken bij de overkapping en ontginnen van grond voor 8 tot 12 jaar; Woensdagmiddag 14 april van 14 tot 17.30 uur en 's avonds voor 12 tot 15 ja rigen van 19 tot 20.30 uur, verven in het groot voor 4 tot 7 jaar. De grotere gaan door met het werk van de vorige dag (o.a. poten van plantjes) Donderdag 15 april van 10 tot 12 uur (de peuters) en van 14 tot 17.30 uur, bouwen met bakstenen en spelletjes en voor de wat ouderen stokbrood bakken Vrijdag 16 april van 10.30 tot 13 uur en van 14 tot 17.30 uur, eiren schilderen voor 4 tot 12 jaar en bosspel voor 12 tot 15 jaar; zaterdag 17 april van 10.30 tot 13 uur en van 14 tot 17.30 uur, zandkastelen bou wen en stokbrood bakken voor 4 tot 7 jaar en speurtocht naar het bos en spel voor7 tot 12 jaar; Dinsdag 20 april (na Pasen) van 14 tot 17.30 uur, spelletjes voor alle leeftijds groepen. De christelijke wandelsportvereniging Olympia heeft zaterdag haar successenreeks voortgezet. Tijdens een wandeltocht in Den Haag, waarmee het officiële seizoen voor de Soesters werd begonnen, wonnen ze vijf bekers. Zevenhonderdvijftig wande laars startten voor de J.M.K.-mars, voor de negende maal georganiseerd door de wandelafdeling Jeugdgroep Marcus Kerk. Het parkoers voerde de deelnemers, wel ke een harde en koude wind hadden te trotseren, over de buitenwegen van de resi dentie, langs het ziekenhuis Bethlehem en door de plaatsen Wateringen en Rijswijk. Onder leiding van mevr. J. Veldhuizen liepen de 14 aspiranten van Olympia de 5 kilometer met nog vier groepen. Ze wonnen de tweede prijs met 534 punten wat betekende dat ze 3 punten achter ble ven op Irene, Monster. Ook op de 10 km wandelen 5 groepen, waaronder de 11 junioren met leider de heer D. W. Brood. Zij wonnen niet alleen de eerste prijs maar kwamen bovendien voor een jaar in het bezit van de wis selbeker. Het verschil was echter gering, Olympia kreeg 544 punten en S.I.A., Schoonrewoerd 542 punten en de tweede prijs. Drie groepen volgden de vijftien kilome ter. Ook op deze afstand bemachtigden de Olympianen zowel de eerste als de wisselbeker. De 11 senioren onder het toeziend oog van de heer W. van Steen- delaar kregen voor hun optreden in Den Haag 572 punten. De tweede prijs was voor Irene. Monster die niet verder kwam dan 547 punten. Zaterdag 10 april nemen de 3 groepen deel aan de Brinkvoorjaarstocht in Stap horst. Vertrek vanaf de Beetzlaan om 12 uur precies. Wie belangstelling heeft voor de wandelsport kan zich wenden voor de aspiranten tot mevr. J. Veld huizen, NIeuwstraat 18, Soest, tel. 11519; de junioren tot de heer D. W. Brood, Birkstraat 50a, Soest tel. 19979 en de se nioren tot de heer W. van Steendelaar," lange Brinkweg 5è, Soest, tel 16414. In de tafeltenniswedstrijd tegen het Larense Niké heeft Shot een unieke kans laten liggen om zich veilig te stellen in de 2e klasse. Doordat men echter wederom ver zwakt moest aantreden en enkele partijen onnodig werden verloren moest aan de zwakke tegenstander belde punten gelaten worden. Alleen wist in de laatste wed strijd kan Shot 1 nog redden. - Zoals al zo vaak in deze competitie verloor Shot l zijn wedstrijd met 6-4, terwijl het team verre van compleet was. G. Leeflang en Th. Daselaar wonnen ieder tweemaal maar konden hiermee het team toch niet naar de broodnodige overwinning tillen. - Het 2e team verkeerd in dezelfde situ atie als het le; ook hier zal via een over winning in de laatste wedstrijd handha ving bevochten moeten worden. Immers de puntendeling tegen Good Luck bracht geen verandering in de onderlinge ver houding. Good Luck zal zich veilig trach ten te stellen via een overwinning op het zwakke Elan 2. - Shot 3 leed een regelmatige nederlaag tegen koploper Jaski-Quick. B. v. Velzen gaf met 2 overwinningen de stand nog een eervol aanzien. - Shot 4 speelde 2 wedstrijden, welke het beide in winst wist om te zetten. Zowel het zeer sterke TOVO 1 als het in degra datiezorgen verkerende Victoria 8 wer den met 6-4 verslagen. De laatste wed strijd zal hier de kampioen moeten aan wijzen. Bij winst mag Shot 4 promoveren naar de 3e klasse. Dinsdagavond 6 april organiseert Progressief Soest (D'66/PPR) haar maandelijks politiek café „Proest" in het koffiehuis van restaurant „D'Oude Enghe". Het onderwerp is dan het voor ontwerp Streekplan Utrecht-Oost. Op de zelfde avond vergadert de commissie Ruimtelijke Ordening „achter gesloten deuren" over deze materie. Inleider in Proest ls Ir. Rob Stein- buch (PSP), lid van de Provinciale Staten van Utrecht. Deze bijeenkomst kan gezien worden als voorbereiding op de inspraakavond, die een week later door de provincie gehouden wordt in Soest. Zeer belangrijk voor het Ontwikkelings plan Soest en de Verstedelijkingsnota. Antwoord moet worden gegeven op de vragen „Wat voor beleid zit er achter dit Voorontwerp „In hoeverre wordt ingespeeld op de bestaande maatschap pelijke ongelijkheid/", „Wat betekent dit voor Soest en „Volgen er aktle- punten uit Gerichte uitnodigingen voor dit politiek café zijn uitgegaan naar de werkgroe pen Ontwikkelingsplan Soest. Gespreks leider is Hans van de Wetering. Aan vang 20.00 uur. Plaats van handeling Middel wijkstraat/Molenstraat. De toe gang ls gratis en iedereen is welkom. Nadere inlichtingen telefonisch bij het secretariaat van P.S., 17692. Op de Molenstraat kwam de 77-jarige W. J. de V. met zijn fiets te vallen. Een tas die hij bij zich had, kwam tussen de spaken van het voorwiel. Dokter Ruppert verleende eerste hulp en verbond de op gelopen hoofdwond en wat schaafwon den. Op de Vredehoffstraat werd de 71-jarige wielrijder J. W. van K. omver gereden door de bromfietser J. K. (20). Van K. stuurde plots naar links op het moment dat de bromfietser voorbij kwam. Hij hield aan de botsing een hoofdwond over, waarvoor hij met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht. Een van de vaders van de drie Ameri kaanse jongetjes, die vorige week op het politiebureau werden onderhouden over het wegnemen van auto-emblemen, bracht bij de politie nog eens 43 van deze afgeschroefde merken. Bij de aanhou ding hadden de jongens er twaalf op zak. Belanghebbenden kunnen hun embleem terugkrijgen bij de politie. Het zijn em blemen van merkem als Volkswagen, Opel, Morris, Alfa Romeo e.d. De jeugd liet zich het afgelopen week einde van haar goede zijde zien. Alleen Shot 3 speelde gelijk tegen koploper Vic toria 3; de overige teams behaalden alle een overwinning. - Shot 2 wees VEV 3 met 10-0 terug naar de 2e klasse en kan komend weekeinde haar 3e plaats zeker stellen. - Het 3e team verrastte koploper Victoria door het een punt af te snoepen. Rerndert Mulders en Marcel Vrakking zegevier den elk 2 maal en pakten samen het dub belspel. - Ook het 4e, 5e en 6e team behaalden overwinningen waarbij de 10-0 zege van het 6e team een opvallende prestatie mag heten. Op de Birkstraat kwam de 42-jarige me vrouw S. J. T.-S. met haar fiets te val len toen zij, komende van de Eikenlaan, de rijbaan overstak en de verhoogde rand van het fietspad over het hoofd zag. Met een hoofdwond en vermoedelijk een kaakfractuur, werd zij naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Op de Soesterbergsestraat werd de 85- jarige heer D.W.R.B. omver gereden. Hij stak op zijn fiets plotseling de rijweg over en kwam terecht voor de auto, be stuurd door de heer P.V. (25). B. werd met rugletsel naar Zonnegloren ge bracht. Door de politie van Den Bosch werd een man aangehouden die zich schuldig ge maakt had aan onrechtmatige handelin gen. Een huiszoeking leverde o.a. een aantal acceptgirokaarten op, van het postorderbedrijf Rocher uit Soest. De geleverde bestellingen werden nooit be taald. De directeur van het bedrijf, de heer P. J. W. K. heeft inmiddels aangifte van deze flessentrekkerij gedaan bij de Soester politie. Om te mogen vissen haalde men tot nu toe een visakte bij de gemeentepolitie in Soest. Dat is met ingang van dit naderende visseizoen afgelopen. Vanaf 12 april moet men de viskaart - de naam visakte is vervangen - halen in het postkantoor of rechtstreeks via dc giro bestellen. Maandag 5 april a.s., aanvang 19.45 uur, wordt in het voormalig kantoor van ge meentewerken aan de Lange Brinkweg een openbare vergadering gehouden van de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs in Soest. De agenda vermeldt de bespreking van de leerplannen; de contourennota en ver slagen van de onderwijscommissie, de werkgroep oudercommissies en regio nale schoolraad. Na afhandeling van de agenda, krijgt het publiek gelegenheid vragen te stellen en daarna wordt er een besloten rondvraag gehouden voor de leden van de schoolraad. De burgemeester van Soest maakt be kend dat door de Inspectie der Domeinen te Arnhem bij het college van gedepu teerde staten van de provincie Utrecht een verzoek om wijziging van een ver gunning als bedoeling in artikel 3 van de Ontgrondingenwet ten behoeve van het ontgronden van het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E. num mer 2729 ged., is ingediend. Ingevolge het bepaalde in artikel 10 van de Ontgrondingenwet, juncto artikel 3 van de Ontgrondingenverordening Utrecht, liggen bovenvermeld verzoek en de daarbij behorende bescheiden ge durende 30 dagen na heden ter secreta rie dezer gemeente, afdeling I. ter in zage, gedurende welke termijn tegen het inwilligen van de aanvraag schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij het college van gedeputeerde staten te Utrecht. Soest, 31 maart 1976 De burgemeester van Soest. Mr. J. M. Corver-Van Haaften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening voor de Commissie voor de beroepschriften, bekend, dat op maandag 12 april 1976. te 15.30 uur, in het gemeentehuis van Soest een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende beroepschriften zullen wor den behandeld: 1. het beroepschrift van de Vereniging „Amsterdamse lichtbond" te Amster dam, tegen de weigering van een ver gunning voor het bouwen van een schuil- ruimte met was- en kleedgelegenheid op een terrein, gelegen in het Monniken- bos, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 1094 2. het beroepschrift van TBS Soest B.V., Beckeringhstraat 23-33-35 te Soest, tegen de weigering van een vergunning voor het plaatsen van een hekwerk op een terrein aan de Beckeringhstraat 23 3. het beroepschrift van mevrouw H. M. Loeven, Insp. Schreuderlaan 2 te Soest, tegen het besluit van burgemees ter en wethouders tot het verlenen van vrijstelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van bepa lingen van het bestemmingsplan „Laza- rusberg" aan de heer H. J. Tieland te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van het woonhuis, gelegen aan de Irenelaan 43. Soest, 31 maart 1976. De voorzitter voornoemd J. J. J. M. FESTEN Tijdens een bijeenkomst van bestuur en trouwe helpers van de IJsvereniging Sopsterberg, is aan de heer A. I. W. de Goede het erelidmaatschap van de ver eniging uitgereikt. Het bestond uit een grote oorkonde met begeleidend schrij ven. Twee van de drie knapen, die enige weken geleden werden aangehouden in verband met inbraken en diefstal te Baam, de Soesterbergse H. A. M. van B. en de Soester G. van C.. ziin ten onrechte schuldig genoemd. De inbraken werden gepleegd door de in Baarn wonende Duitser F. P J- F.de belde Soesters waren daar niet bij. Zij hebben en hadden niet bekend en zijn onschuldig. 10000 km Cat. prijs WA Europa 6000 270 7000 279 8000 285 9000 291 10000 312 12000 321 14000 336 No claim tot 40 en overname. taxi en takelwagen. beperkt no claimverlies na schade. *Na schade helpen wij U en goed. VAN DER LANSASS. Veenbesstraat 462 Soest 02155 -16267 Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 13288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN: Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. HYPOTHEEK TOT 140 GRATIS advies. Kostel. off. Geen afsl. prov. GELDLE NINGEN! Bemid. onr. goed. HUIZENte koop gevraagd en aangeboden in Nederland. Alle verzekeringen. Drs. UDING Et PARTNERS Amersfoort 033 - 17647. Kijk kleur zonder risico voor per week RADIO VEER Van weedestraat 46 Soest - Tel. 02155 - 1M57 Wegens teleurstelling opnieuw gevraagd 4 middagen 4 uur per week. Kerkstraat 86 - Soest - Tel. 17363, na 19 uur 14877

Soester Courant | 1976 | | pagina 15