Heerder Mannenkoor trok volle kerk perlchof JhumfeelMe mode feumfoelbie 70 320 - SOEST Voorjaarsmodeshow Makelaar en assurantie adviseur gaan samenwerken mode J|, Meubelfabriek Oisterwijk Soest heeft geen woning- kartotheek Afscheid ds. G. Rang Artishock aktief bij VVV-jubileum W aarschuwingen tegen ontspanningspolitiek Venten zonder vergunning 24 april „Rommelmarkt" van Stichting Jeugdzorg Soest I AUTOBEDRIJF Bij LEOLUX zijn ze er konstant op bedacht, een meubel te maken, dat niet alleen technisch maar ook esthetisch lang meegaat. Een LEOLUX meubel, gemaakt door vakmensen. En daarom jarenlang eeri kompliment voor uw smaak. Kom die meubelen eens zien bij Ton Beuken interieurverzorging goed wonen Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Laatste winter- bij eenkomst imkers Gemeente stelt f cultureel ambtenaar aan Collectieve Bedrijfsterreinen in de regio Ledenvergadering postzegelvereniging Eemland incl. Badmode 1976 Vooral uw VAKANTIE- reizen Reisbureau Gerth „Tentoonstelling drie-kwart eeuw Bonifaciusschool" Gratis introductie demonstratie *CO* w SNACKBAR belegde broodjes SALADES Veldweg 4 Tel. 02155-14878 Soester C-ourant van donderdagj april 1976 Wat Leonid Brezjnev als machtigste man van de Sowjet-Unie nu precies be doelt met ontspanning is vooral interes sant voor de Europeanen die lange tijd met de Russen hebben onderhan deld over een accoord over Europese veiligheid. In ieder geval moet men in de topman van het Kremlin prijzen dat hij wat hij te zeggen heeft duidelijk zegt en daarbij een eerlijke indruk maakt. De kern van zijn betoog op het partijcongres was dat de Sowjet-Unie wenst door te gaan met de politiek van ontspanning. Vooral in verdragen met de VS acht Brezjnev op dit vlak een en ander be reikt dat gelukkig gewapende conflictten minder waarschijnlijk maakt. Maar, maakte hij tevens duidelijk, de ideologische strijd gaat natuurlijk ge woon door. En zo zal men de Sowjet- Unie niet alleen met wat mooie frasen aan de zijde vinden van al diegenen die streven naar bevrijding en onafhanke lijkheid. Vandaar ook dat hier nogmaals de steun aan de Angolese beweging MPLA aan de orde kwam. wat men mag voegen bij de uitspraken van een Sowjet-ambassa- deur in Afrika dat de Russen ook het zwarte verzet in Rhodesië en in het door Zuid-Afrika beheerde Namibië zullen steunen, wat o.m. volgens sommige bronnen al leidt tot grote wapen leveranties en van Cubaanse zijde tot het besluit het expeditieleger niet direct naar huis terug te roepen. De noodzaak van dergelijke hulp ver klaart Brezjnev dan met de betreurde beïnvloeding vanuit de VS om de „krach ten van de vooruitgang" te remmen. Zulke broederhulp is een principile plicht waarvoor andere overwegingen moeten wijken. En zo maakt Brezjnev duidelijk aan allen die zich misschien wat veel voorstellen van die ontspan ningspolitiek welke grenzen het Krem lin daaraan stelt. Niet dat hij daarbij alles zei wat er gezegd zou kunnen worden. Hij stelde bijvoorbeeld vast dat de Russen voor hun hulp geen tegen prestaties vergen in het militaire vlak - iets wat niet zo gemakkelijk te rijmen is met bijvoorbeeld de militaire instal laties die de Russen in Somalië zouden optrekken. Maar ook zonder dat maakte de Rus wel duidelijk dat niemand van de ontspanningspolitiek te veel moet ver wachten, zeker dus ook niet in Europa. Dat is wel weer nuttig om uit de beste bron bevestigd te krijgen. Merkwaardigerwijs speelt hetzelfde on derwerp tezelfdertijd ook een belang rijke rol in een politiek curieus kermis- stuk dat in Peking werd opgevoerd. Daar werd de Amerikaanse ex-president Nixon gevierd alsof hij nog steeds een staatshoofd is. Een rol die hij zich niet alleen liet welgevallen maar waarbij hij ook Mao nog even nazegt dat niemand moet geloven dat enkele papiertjes met handtekeningen niet de illusie moeten wekken dat daarmee voor altijd alles voortaan vredig zal verlopen. De vraag is waarom de Chinezen uitgerekend Nixon zo ophemelen alsof hij nog steeds de man is die vier jaar geleden de Amerikaans-Chinese betrekkingen herstelde. Intussen is hij tot het symbool van politieke corruptie geworden en de Amerikanen die duidelijk hebben ge maakt dat ze niet door hem in het Witte Huis vertegenwoordigd willen worden, zullen hem ook niet zien als de ideale vertegenwoordiger van hun land op buitenlandse bezoeken die met het blote oog niet van officiële staatsbezoeken zijn te onderscheiden. Waarom? Het lijkt er het meest op dat Mao de Amerikaanse president Ford eens duchtig onder de neus heeft willen wrijven dat hij er niet blij mee is dat deze zijn aandacht zozeer op ontspan ning met de Chinese aartsvijand Rus land heeft gericht. Dat misnoegen wordt dan wel zeer effectief getoond. De Chinese politieke strategie mag wel eens een beetje vreemd lijken maar ef fectief is ze vaak wel. Terwijl in wezen de Chinese waarschu wingen natuurlijk geheel overbodig zijn. Brezjnev zelf waarschuwt Amerikanen en Europeanen minstens zo duidelijk vooral te hoge verwachtingen. KANTMAN In verband met venten zonder vergun ning werden twee knapen, de 16-jarige J. P. B. en de 15-jarige L. G., beiden uit Zeist aangehouden. Zij waren op pad met tegeltjes en kleurboeken ten bate van de Stichting RVJ voor de jeugd uil de Amsterdamse Jordaan. De politie maakte proces-verbaal op en nam de voorraad in beslag. Foto Herman van Dam Met ontzag en bewondering heeft zondag een volle Julianakerk geluisterd naar de hernieuwde kennismaking met het Heerder Mannenkoor. Deze zogenaamde „Schuif-es-üT'-dienst was via de radio In heel Nederland te beluisteren. Dominee Rang, die Soest binnenkort gaat verlaten, hield de prediking; het thema was „Verzet en ontmaskering". Verde^* werkten mee de bekende televisie-presentatoren Els Buitendijk en Gerard van den Berg en de organist Wim van de Panne uit Voorburg. Na de kerkdienst gaf het koor nog enkele liederen ten beste en het oogstte daar een dankbaar applaus mee. *stoelen *tafels*TV-kasten ♦slaapkamers ♦bankstellen ♦wandkasten ♦dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, Utrecht- Centrum/Niouwegein), tel. 030-883762 Ma t/m za 9-18 uur. Dondordag tot 21 uur. Amsterdam, Leïdsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseptein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur Als op zaterdag 24 april om 9 uur het grote hek van de Vangrail aan de Beetzlaan open gaat, zal er tussen de vele verschillende stands ook een stand staan met aller hande rasecht nostalgisch spnl erop. Allemaal uit de tijd van oma. Naast een grote voorraad echt antiek dus ook nog veel dingen, die nog wat jaartjes moeten wachten voor ze óók zo mogen heten. Maar voor wie dat geduld kan opbrengen zal de 6e Soester Rom melmarkt een bijzonder waardevolle markt kunnen worden. Opvallend veel mooie en goede dingen zijn er dit jaar gegeven. De echte waar deloze rommel, die voorgaande jaren soms direct al naar de container ge bracht moest worden is er dit jaar ge lukkig niet bij. Als volgende maand heel Soest een be zoek gaat brengen aan de in wijde om trek vermaard geworden Rommelmarkt, kan de opbrengst haast niet achterblij ven bij die van voorgaande jaren. Aan spullen zal het vast niet liggen. Zeker niet, als nog meer mensen de vol gende telefoonnummers draaien tenein de hun gaven voor het jeugdwerk op te laten halen. Voor Soest-Zuid: nr. 19586 t.n.v. mevr. Saathof en voor Soestdijk: nr. 15194 t.n.v. mevr. Spaa. In antwoord op vragen van de heer K. de Wilde, voorzitter van de PvdA-raadsfractie, delen burgemeester en wethouders mee, dat Soest niet de beschikking beeft over een woningkartotheek en dat er op dit moment ook niet aan gewerkt wordt. UW FIAT AGENT LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 .-V '-y soesterbergsestraat 51, soest, t.o. busstation, tel. o2155 -12180 Het college is van mening, dat zo'n kar totheek niet tot stand behoeft te worden gebracht. Het heeft ook geen zin er een op te zetten voor de invoering van de on- roerend-goedbelasting; het biedt geen voordelen en het werkt, naar de mening van het college, zelfs vertragend. Voor een woningkartotheek zijn veel meer gegevens nodig dan voor de bere kening van de onroerend-goedbelasting, als daarbij uitgegaan zal worden van de oppervlakte als basis. Mocht de gemeente evenwel nu kunnen beschikken over een kartotheek, dan zou deze toch wel van nut kunnen zijn bij het verzamelen van de gegevens voor de nieuwe belasting. Het college zegt ook dat het hebben van een goed bijgehouden woningkartotheek voordelen biedt, maar gezien het vrij be perkte gebruik dat van dit systeem zou worden gemaakt, is het college van me ning dat het voordeel niet opweegt tegen de hoge fininciële kosten voor het opzet ten en bijhouden. Ook voor het te voeren woningbeleid zegt het college de kartotheek niet nodig te hebben. De gegevens worden op een voudiger en doeltreffender wijze verkre gen door het houden van een enquete of woningbehoefte-onderzoek, terwijl ook de lijst van ingeschrevenen voor een koopwoning daarvoor kan worden ge hanteerd. J. A. Smorenburg Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 1223 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land (Geen klassestysteem) Morgen, vrijdag 2 april, aanvang 20 uur, houden de Soester imkers in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat hun laatste bijeenkomst van het wintersei zoen 1975-1976. Er komen wat huishou delijke zaken aan de orde, zoals een me dedeling van genomen besluiten op de algemene (landelijke) vergadering. In de middagdienst van a.s. zondag, 4 april, welke om 17 uur begint in De Open Hof, neemt ds. G. Rang afscheid van Soest. Ds. Rang heeft een beroep aangenomen, dat werd uitgebracht door Gereformeer de gemeente te Nieuw Vennep. De gemeente heeft de heer Zappij uit Doetlnchem aangesteld als cultureel ambtenaar. Tussen half juni en begin juli zal hij in Soest met zijn werkzaam heden beginnen; totdan is hij nog verbon den aan de afd. cultuur- en jeugdzaken van de gemeente Doetlnchem. De door de gemeente gevraagde op bouwwerker zal niet komen. Den Haag heeft dat officieel weliswaar nog niet la- I ten weten, maar volgens wethouder me vrouw Van Stiphout is er geen schijn van kans op, „omdat er in Den Haag geen geldis". Naar aanleiding van een vraag van raadslid De Wilde (PvdA) over collec tieve bedrijfsterreinen in de regio Eem- land is bekend geworden dat ook de ge meente Soest een globale opgave aan het dagelijks bestuur van Eemland heeft verstrekt met name van plaatselijke be drijven die voor „wegsanering" in aan merking komen. De namen van de bedrijven die op deze gemeentelijke lijst voorkomen, werden tijdens de laatst gehouden vergadering van de commissie ruimtelijke ordening niet onthuld. Uit de vage mededeling die gedaan werd door de ambtenaar Ver stoep bleek wel dat het gaat om be drijven die plaats moeten maken in ver band met toekomstige verkeerssituaties; bedrijven die in woonmilieus gevestigd zijn en daar hinder opleveren en bedrij ven die te groot zijn voor Soest. Overigens beloofde de burgemeester de kwestie op de agenda van de eerstvol gende r.o.-vergadering te zullen plaat sen. Naam „De Vrije Teugel" wordt misbruikt Herhaaldelijk komt het voor, dat de naam van de kinderboerderij „De Vrije Teugel" wordt misbruikt door lieden, die gelegitimeerd en wel, postpapier voor de boerderij te koop aanbieden. Het bestuur van de boerderij maakt iedereen er op attent dat aan niemand de opdracht noch het verzoek gedaan werd wat dan ook te verkopen voor de boerderij. De opbrengst verdwijnt, zo is de veronderstelling, geheel in de zak van de verkoper. Men doet er verstandig aan in het geheel niet op deze aanbieding in te gaan. Wie geld wil overmaken aan de kinderboerderij, dan dat veilig doen op rekening nummer 3599.1331.8 bij de Raif- feisenbank te Soest of op rekeningnum mer 2326.09.632 bij de Nederlandse Cre- diet Bank te Soest. A.s. vrijdag 2 april, aanvang 20 uur, wordt in gebouw De Rank aan de Soester bergsestraat een ledenvergadering ge houden van de postzegelvereniging Eem land. Tijdens deze bijeenkomst zal de onlangs overleden voorzitter, de heer de G. J. Kempers herdacht worden. In de voorzittersvacature wordt door het bestuur voorgesteld de heer A. J. Hensen. Soesterbergsestraat 70 - Soest-Z. - Tel. 02155 11536 OP 8 april a.s. houden wij 's avonds om 20.00 uur in Restaurant „De Soesterduinen" onze voorjaars show. Uw gastheer/menspeaker op deze avond is het fenomeen: Frans Kusters, int. modeagent. De muzi kale leiding is in handen van het combo „Freddy Roberts". Kaarten a f 3,- kunt u verkrijgen bij Salon Eynd- hoven Coiffures, Oude Utrechtseweg 37 Soest (Z), telefoon 15431. VVV Twee jaar geleden tijdens een emotio nele jaarvergadering van de plaatse lijke VW, werd de kunstenaarsvereni ging Artishock het lidmaatschap van de Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer ontnomen. Twee jaar later wordt Artishock gevraagd de behulpzame hand te bieden bij de organisatie van de jubi leumfeesten, die gehouden worden ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de zelfde VW. ,,'t Kan verkeren", zei reeds heel lang geleden iemand. Uiteraard verleent Artishock hulp en de kunstenaarsvereniging nodigde op haar Beurt de kinderboerderij De Vrije Teu gel" uit om bij te springen. Gezamen lijk zjullen zij op de openingsdag de jeugd van Soest bezig houden. Alle ge diplomeerde krachten waarover Artis hock en de kinderboerderij beschikken zullen leiding geven bij de opbouw van een kinderdorp dat op het parkeerter rein aan de Neerweg, onder Soest's Oude Toren, zal verrijzen. LAANSTRAAT 66 SOEST TELEFOON 02165 -12683 Op 26 april a.s. is het precies 75 jaar geleden dat Pastoor J. P. Reymer de eerste steen metselde in de St. Boni faciusschool aan de Steenhoffstraat te Soest. Uiteraard een gebeurtenis die niet onge merkt voorbij mag gaan. In het kader van de feestelijke gebeurtenissen rond om dit 75-jarig bestaan van de school wordt op 23.24 en 25 april a.s. in de school een tentoonstelling georganiseerd die een Indruk wil geven van de geschie denis in en om de school. Naar aanleiding van een eerste oproep aan ouders en oud-leerlingen is er reeds een groot aantal foto's en andere (oude) schoolherinneringen beschikbaar gesteld. De tentoonstellingscommissie die een eri ander organiseert is er echter van over tuigd dat er nog veel materiaal onder de oud-leerlingen aanwezig is. Mocht U iets in Uw bezit hebben zoals foto's, rapporten, boeken, wensjes, lees- plankjes, katechismus, inktlappen, lel en griffel, sponzendozen, hoepels, klei- knikkers en prlktoUen, neemt U dan con tact op met de volgende adressen St. Bonifaciusschool, Steenhoffstraat 26, tel. 13603; Dhr. B. J. van Os, Middel- wijkstraat 20. tel. 15586; Dhr. J. H. E. van Dorresteyn, Kerkpad ZZ 100, telef. 14670. Genoemde materialen worden desge wenst bij U thuis afgehaald en uiter aard na afloop van de tentoonstelling weer bij U terugbzorgd. Alleen met Uw medewerking kan deze tentoonstelling een groot succes worden. NoteertUalvast: 23,24 en25april! Bij Drogisterij-Parfumerie Kraal In het Winkelcentrum Van Weedestraat wor den op 8 en 9 april a.s. gratis make-up- en huidanalyse-demonstraties gegeven. De heer Kraai heeft deze service ter in troductie van het beroemde Franse cos- meticahuis ..Orlane". Vooraf telefonisch afspraak maken wordt zeer op prijs gesteld. Voor het ove rige verwijzwn wij naar de advertentie elders In deze krant. Na enige maanden van bespreking en voorbereiding is het vandaag zover dat twee dienstverlenende kantoren in Soest tot een vérgaande samenwerking zijn overge gaan. Zij hebben dit gisteren aan hun relaties medegedeeld. Makelaarskantoor Lenssen en De Wolff en Assurantiekantoor Demmers hebben hun aktiviteiten gebun deld en zullen voortaan hun diensten op het gebied van onroerende goederen, hypo theken en assurantiezaken gezamenlijk presenteren. Uit de mond van makelaar De Wolff, eigenaar van makelaarskantoor Lens sen en De Wolff, tekenden wij enige Soester makelaarshistorie op. In 1919 werd door de oud-banketbakker P. Man in het pand Steenhoffstraat 5 het eerste makelaarskantoor te Soest gevestigd. De heer Man was gewend om vroeg op te staan om taartjes te bakken. Toen hij daarmee genoeg verdiend had, kocht hij een huis, dat hij later weer met winst van de hand deed. Dit bracht hem tot het besef dat met onroerend goed meer te verdienen was dan met het maken van gebak en hij verwisselde van beroep: hij werd makelaar. Dat kon in die tijd nagal gemakkelijk. De wet op de make laardij dateert van 1922 en voordien werd men al gauw, wanneer men een blanco strafregister had, tot de make laarsbeëdiging toegelaten. Na 16 jaar - in 1935 - deed P. Man zijn kantoor over aan Ir. J. G. F. Gijzen. „De meest eerlijke makelaar die ik ooit heb gekend", aldus De Wolff. Reeds in 1934 was de heer J. Lenssen in dienst van het makelaarskantoor gekomen. In 1939 begon Lenssen voor eigen rekening een makelaarskantoor, dat na de oorlog tot grote bloei kwam. In 1961 trad De Wolff tot de firma toe en werd het kantoor voortgezet onder de naam makelaars kantoor Lenssen en De Wolff. Weer enkele jaren later nam De Wolff („een makelaar is een man die partijen tot elkaar brent, nóóit iemand die par tijen scheidt") het kantoor van de heer Gijzen over en in 1970 werd ook assuran tiekantoor De Beurs in de combinatie opgenomen. De reeks van fusies wordt nii voort gezet door associatie met het assurantie- adviesburo Demmers, dat enige jaren geleden in Soest van start ging onder de naam Ai da. De Wolff: geen enkele makelaar of assu rantieadviseur is nog in staat om de veelheid van kennis te bevatten, die no dig is om het vak op de juiste wijze uit te oefenen. Wil men het „zicht" op de on- Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur, voor plaatsing donderdag d.a.v. roerend-goed-markt behouden en wil men bijblijven met de zich steeds verder ontwikkelde verzekeringsmogelijkheden, dan wordt specialisatie noodzakelijk. Daarom is bewust voor samenwerking gekozen en wordt voor beide kantoren, die voortaan zullen gaan optreden onder de naam Demmers en De Wolff b.v., een nieuwe periode in hun bestaan ingeluid. Voorlopig blijft het kantoor nog geves tigd op het adres Vredehof straat 9, doch in de loop van dit jaar wordt een ander kantoorpand aan de Torenstraat betrok ken, dat eerst nog grondig moet worden verbouwd. Bouwmateriaal in de vorm van oude coulissen van de NOS, is aanwezig; van de kinderen wordt verwacht dat zij (goe de) hamers meebrengen. Op prijs ge steld wordt als zij verkleed komen, maar in ieder geval niet in ,,'t beste pak". Als het kinderdorp gereed is. wordt op het dan ontstane „marktpleintje" een feest georganiseerd, waar de oud-Hol landse kinderspelen aan bod komen. Daarmee wordt bedoeld zaklopen. mast- klimmen, hinkelen en hoepelen e.d. Het slot van de kindermiddag zal be staan in een optocht ala Hammeln; alle maal achter de muziek aan, door Soest. De kinderfeesten op de eerste jubileum dag, woensdag 26 mei, beginnen direct na de officiële opening door loco-burge meester Ebbers en de duivenlossing. Kostverlorenweg-hoek Laanstraat Telefoon 14913 VOOR HET WEEKEINDE HEERLIJK of eon van onze bekende ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. DOE-HET-ZELF-MARKT en KEUKENCENTRUM Afd. sanitair Wastafels, groen en blauw, 60 cm, per stukf 49,95 Bad, 17b cm, kwaliteitsproduktf 125,- in kleur groen en Bahama beige Mengkraan in kleur139,95 Groen, mokka, zandkleur Afd. hout Wandschroten, grenen, per meter f 1,35 8,5 cm werkende maat. Hardboard,£0 x 60 cm, per stukf 0,75 Afd. keukens Wegens enorm succes laatste week aanbieding Electrobloc, 270 cm breedte f3585,- met oven en koelkast, afzuigkap, kookplaat. Een kwalitiets- produkt. Ook in hout-uitvoering f 3885,- Ook kunnen wij uw kèuken plaatsen en geven geheel vrij blijvend offerte bij U thuis. - Zeer scherpe prijzen Na 18.00 uur 02155- 17351 (Grote parkeerruimte)

Soester Courant | 1976 | | pagina 5