DE SPIEKERSJOP 3SB - SOEST BUITEN OwjÖMjX Boek van de Maand: voor modische jeans en leuke T-shirts (iets aparts) Kom gezellig even sjoppen „Hoe wij denken, leren en vergeten" Vrijdagavond koopavond STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST GEZELLIG DE STAD ETEN? ^ecK^iecDuiiUtiJ^ P V O-penningmeester optimistischer dan ledenvergadering Nuf 14,50 (Japie ontvangt U met open armen BOEKHANDEL winkeltje. Deze week bril-centrum A. van der Weerd Boek van de maand: Veldweg Tel. 02155-14878 A. J. Hensen nieuwe voorzitter Postzegelvereniging „Eemland" MET RAAD EN DAAD Vleesverkoop Rabobank organiseert samen met Veilig Verkeer Nederland Jeugdaktie „Fiets Veilig" konden wij geen leuke tekst verzinnen, maargraag hartelijk welkom in ons De keuze van het juiste shirt Elmior - Fablo - Le Düb Arrow en Cavallo. 1 MODE Op Koninginnedag geen aubade meer bij het gemeentehuis Soester Courant van donderdag 8 april 1976 FrederïcVfcster HOE WIJ DENKEN, lenen enVergeten begrijpelijke manier geschrex ca. 2lK) illustraties, bijna aller Soesterbergsestraat 53 - Soest - Tel. 12419 betrekken en wat is Het was de eerste keer dat PVO verga derde in het vorig jaar aangekochte pand aan de Rembrandtlaan. Erelid „ome Hannes" Staal was er voor over gekomen uit zijn Drentse woonplaats. Dat werd bijzonder op prijs gesteld. Aanwezig waren ook de leden van de ad viescommissie, de heren D. Hoekstra en N.H. Breedeveld, maar voor de rest was de opkomst mager; ongeveer de helft slechts van het aantal stemgerech tigde leden. Voorzitter K. v. d. Molen heette hen welkom en memoreerde een aantal be langrijke feiten uit het voor de vereni ging suksesvolle jaar 1975. Hard was en werd gewerkt, want nog steeds is het ge bouw niet geheel gerestaureerd, aan de afwerking en inrichting van het aange kochte pand. De eertijds genoemde ope ningsdata konden geen van allen nage komen worden en ook nü was een defini tieve datum niet te melden. Één en an der werd mede veroorzaakt, omdat er voor de vereniging maar twee werkbare dagen per week over waren; de andere dagen en avonden wordt het gebouw reeds gebruikt voor muziek- en show repetities. Nadat de heren Lotze en Flierman in de kascommissie gekozen waren; de heer D. Mol herkozen was als bestuurslid en de heer D. Hoekstra in de adviescom missie benoemd, werd de maandcontrl- butie voor leden-leerlingen, die via de Amersfoortse muziekschool les krijgen, met vijf gulden verhoogd. Het voorstel ontmoette nauwelijks bezwaren omdat op het lidmaatschap vn deze leden, ge zien het door PVO betaalde lesgeld, geld werd toegelegd. Nader zal uitgewerkt worden een voor stel een contributie verlaging toe te pas sen indien meer leden uit een gezin lid zijn van de vereniging. Amsterdammertje HORLOGER JUWELIER SOESTERBERGSESTRAAT 26 TEL 12982 SOEST Wat het optreden in het nu lopende jaar betreft, zal PVO op Koninginnedag in de Paleistuin spelen. Niet meer bij het ge meentehuis, omdat de aubade van de schoolkinderen dit jaar komt te ver vallen. Op 28 mei treedt de harmonie naar alle waarschijnlijkheid op tijdens de jubileumfeesten van de plaatselijke VW. Zekerheid daarover bestond niet, omdat net zo min als voor een optreden in het openluchttheater op 9 juni, definitieve uitnodigingen en afspraken gemaakt wa ren. Wel geeft de harmonie op 4 juni een tuin- concert in het Kamp van Zeist te Soes- terberg. Na de zomervakantie zullen drumband, majorettes en puppyrettes deelnemen aan een concours te Vianen. Op de zaterdag 23 en 30 oktober organi seert PVO in het gebouw aan de Rem brandtlaan een landelijke solistencon cours en verder zal bekeken worden of het harmonieorkest ingeschreven zal worden voor deelname aan een con cours te Leiden. Veel zal daarbij afhan gen van de bezetting van de bas- en trombonepartijen. Aan muzikanten voor deze beide instrumenten bestaat een groot gebrek. Van de trombone-muzi kanten zal ook afhangen of het leerlin genorkest naar een concours gaat. Tenslotte zal in september of oktober een donateursconcert gegeven worden en gewacht zal worden op de uitnodi ging muzikale luister bij te zetten aan de intocht van Sinterklaas. Het bestuur is niet van plan deze uitnodiging aan te nemen, als daarbij niet de toezegging ge daan wordt dat auto's met (reclame)mu- ziek uit de buurt van de harmonie ge weerd zullen worden. Voorzitter Van der Molen sloot de ver gadering met de wens dat de vereni ging, mede door het intensieve gebruik van het gebouw, weer naar één grote „familie" mocht groeien. Daar ontbrak door de gedecentraliseerde oefenruim ten nog wel wat aan. In de cyclus „boeken van de maand" is verschenen het boek „Hoe wij denken, leren en vergeten" van de auteur Frederic Vester. De oorspronkelijke titel is „Denken, lernen, vergessen" en het boek werd vertaald, met een bewerking door dr. P. A. vroon, door dr. J. G. van der Steen. Het is een uitgave van Bosch Keuning, Baarn en De Fontein te Bilthoven. De oplage is 82.000 exemplaren en tot 8 mei is het boek verkrijgbaar in de boekhandel tegen de sterk gereduceerde prijs van 14.50. Daarna kost het boek bijna het dubbele bedrag, nml. 28,50. De aktie „Boek van de Maand" startte in 1970 met de uitgave „Weerklanken van Anne Frank". Het boek dat nu versche nen is, is het 25ste in deze reeks. In totaal zijn nu 1.817.000 exemplaren gedrukt en verkocht en de organisatie verwacht in september a.s. het aantal van 2 miljoen te passeren. De gemiddelde oplage was 72.680 exemplaren, met een laagste op lage van 40.000 en tot nu toe hoogste van 120.000 exemplaren („Het prentenboek van tante Pau"). Het nu voorliggende boek valt in de ca tegorie „populair wetenschappelijk" en gaat over zaken „die zich in ons hoofd afspelen". „Wat prikkelt onze kleine grijze cellen als een roman ons boeit, droevig stemt of aan het lachen maakt", vraagt de schrijver zich in de inleiding af. De vraag wordt uitgewerkt in vier DOE-HET-ZELF-MARKT en KEUKENCENTRUM Breng eens geheet vrijblijvend een bezoek aan onze nieuwe en uitgebreide keuken-showroom. Na 18.00 uur 021 Na 18.00 uur Ö2155 - 17351 (Grote parkeerruimte) Tijdens de vrijdag j.1. gehouden bijeenkomst van de leden van de postzegel vereniging „Eemland" is de heer A. J. Hensen benoemd tot voorzitter. Hij volgt in deze funktie de onlangs overleden heer H. G. J. Kempers op. Met een indrukwekkend „in memoriam" herdacht vice-voorzitter J. C. Duijnker de op 8 maart j.1. overleden voorzitter. Hij noemde hem een dominerende figuur in de vereniging, die altijd in woord en daad bezig was voor het postzegel-wel-en- wee van de leden. Dat kan. In Soest. In ons intieme Specialiteiten- jSt'z Restaurant. Voor de afwisseling die het leven aangenaam maakt. Dat kan niet missen! sde* RESTAURANT-. BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224& In 1969 had de heer Kempers het voor zitterschap van de toen zelfstandig wor dende vereniging op zich genomen en met niet aflatende inzet en zorg deze funktie vervuld. Door deze inzet was „Eemland" uitgegroeid tot een vereni ging van vrienden en de heer Duijnker sprak de hoop uit dat deze vriendschap bewaard mocht blijven. Met een ogenblik stilte werd deze her denking afgesloten. Ruim honderd van de vierhonderdvijf tig leden die de vereniging telt, waarvan velen van buiten Soest afkomstig, woon den deze maandelijkse bijeenkomst bij. Zij luisterden naar de machtig boeiende lezing van hun collega Huiser over het onderwerp „De bijbel op postzegels". De vele kleurendia's maakten de inlei ding bijzonder interessant. Vervolgens kozen de leden de heer A. J. Hensen tot hun nieuwe voorzitter. De heer Hensen zegde toe in de geest van zijn voorganger te zullen verder werken. Overigens was hij er trots op zich voorzitter te mogen noemen van één van de bloeiendste postzegelvereni gingen van Nederland. Met een veiling onder leiding van de heer Hollander en de rondvraag werd het huishoudelijk deel van de bijeen komst afgesloten. Daarna was men nog geruime tijd bijeen voor kienen, de uit reiking van de laddeiprijs en een ver loting. hoofdstukken: „Het printen van onze hersenen"; „Software-elementen van het geheugen"; „Biologische communi catie" en „Catastrofes in de onderwijs praktijk". Denken doen we allemaal, ook al staan we er vaak niet bij stil. We denken, als we „automatisch" wegrijden zodra het stoplicht op groen springt, we den ken gespannen na als we een puzzel proberen op te lossen, we denken zelfs „onbewust" na als we om ons heen zitten te kijken. Sommige indrukken vergeten we weer, andere slaan we op in ons geheugen zo lang we ze nodig hebben, maar ook zijn er ervaringen die we ons leven lang niet meer vergeten. Over deze en aanverwante verschijnse len gaat dit boek. Het vertelt in eenvou dige taal welke processen er in onze hersenen plaatsvinden als we denken, leren of vergeten. Het inzicht dat we hierdoor verkrijgen biedt boeiende pers pectieven; het werpt een nieuw licht op vele facetten van het dagelijks leven. Zowel de eerste levensindrukken van het pasgeboren kind, als de glasheldere jeugdherinneringen van de bejaarde, maar vooral de leer- en denkprestaties van het schoolkind, worden door dit aktuele werk van Frederic Vester in een nieuw licht geplaatst. „Hoe wij denken, leren en vergeten" werd onder de titel „Denken, lernen, vergessen" oorspronkelijk in West-Duits- land uitgegeven. Het stond daar niet minder dan 23 weken nummer één op de „Buchreport Bestsellerliste" van het weekblad Der Spiegel. Het boek wordt momenteel in vele talen vertaald, onder meer in het Engels, Frans en Japans. In Onze fotograaf maakte deze exclusieve foto. Gratis te verkrijgen in formaat 24 x 30 cm. SPECIAAL OPTIEK VAN WEEDESTRAAT17 A SOEST - TEL. 02155 -17120 de Bondsrepubliek verschijnt het boven dien binnenkort in pocketvorm in een op lage van maar liefst 200.000 exemplaren. ZIEKE HOND. Mijn vlinderhondje is erg nerveus en moet heel veel niezen. Ze slikt veel medicijnen, maar het gaat niet over. Antwoord: We begrijpen uit uw brief, dat u al een tijd lang tobt met het dier, maar dat de dierenarts er niet veel aan heeft kunnen doen. Wij kunnen natuur lijk op afstand niet beoordelen, welke ziekte(n) uw vlinderhond onder de leden heeft. Wij raden u echter aan, zo spoe dig mogelijk met het dier naar de Kli niek voor kleine huisdieren te gaan van de Dierengeneeskundige faculteit der Utrechtse Rijksuniversiteit te gaan. Daar worden huisdieren gratis onder zocht. Men betaalt uitsluitend de medi cijnen en evt. behandelingskosten als er medische ingrepen moeten worden ver richt. U kunt een afspraak maken per telefoon 030-539111. Het adres is Yale- laan, De Uithof, Utrecht. GELE PLEKKEN. - Mijn huis is gereno veerd, maar pas gewitte muren ver tonen nu alweer gele plekken. Wat is daar aan te doen? Antwoord: De oorzaak van de gele plek ken in uw stucwerk moet worden gezocht in vocht. Na de voltooiing van de reno vatie is er waarschijnlijk te snel gewit over het, nog onvoldoende gedroogde, metsel- en stucwerk. Dit bouwvocht gaat bij het eerste stookseizoen verdampen en openbaart zich als gele plekken in uw witwerk. ELFSTEDENVAART. Hoe is precies de route voor de schepen die de elf- stedenvaart door Friesland willen mee maken en hoeveel kilometer is dat va ren? Antwoord: De elfstedentocht per boot is precies gelijk aan die per schaats en voert door de zelfde wateren van Leeuwarden naar Dokkum en dan terug naar Franeker, Harlingen, Bolsward, Workum, Hindeloopen, Stavoren, Sloten, I Jlst en Sneek, waarna wordt gefinisht te Leeuwarden. Lengte ca 195 km. PLANT OP T.V. De monteur die een storing aan mijn televisietoestel ver hielp, beweerde dat het kwam omdat ik planten op de t.v. had staan. Moet ik dit geloven of is dat werkelijk schadelijk voor het toestel? Antwoord: Niet de planten zelf zijn scha delijk, maar wel het vocht dat u ze dage lijks toedient. Elektronisch materiaal zoals de onderdelen in uw radio en t.v., moeten in een zo droog mogelijke atmosfeer blijven. Waterdamp heeft een funeste invloed, vooral op isolatie en op kontakten. LAUREL HARDY. Kunt u mij vertel len waar ik die twee filmkomieken Stan Laurel en Olivier Hardy kan bereiken? Antwoord: Moeilijk. Beiden zijn name lijk overleden. GOUDEN MUNTJE. - Wat is ongeveer de huidige waarde van een gouden 20- francstuk met Confoederatio Helvetica om een vrouwenkop en aan de andere kant een wapenschild met kruis en het jaartal 1888? Antwoord: Voor deze gouden Zwitserse munt betaalt een rasechte muntenver- zamelaar u, als de munt nieuw is, zeker zo'n 10.000 tot 12.000,-. STENEN REINIGEN. - Ik heb wat mooie stenen uit de bergen meege bracht, maar hoe moet ik die voorzichtig schoonmaken? Antwoord: Neem een laag bakje met ruim water en héél weinig (d.w.z.) slechts 2 a 3 druppels) vloeibaar afwas- middel. Leg uw stenen daarin en als ze enige tijd geweekt zijn, veeg ze dan voorzichtig schoon met een penseel of zeer zacht afwasborsteltje. Kunt u niet al het vuil verwijderen, dan mag u pas enkele druppels afwasmiddel toevoegen en het opnieuw proberen. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats heb ben aan houders van groene kaarten, ge nummerd van 1 tot en met 200. In samenwerking met Veilig Verkeer Nederland organiseert de Rabobank van 6 tot en met 21 april 1976 een grote aktie voor de jeugd onder het motto: „Fiets Veilig". Aan deze aktie kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar deelnemen, die bij de Rabobank sparen of van plan zijn dat te gaan doen. Toen de plannen voor een jeugdspaarcampagne op tafel kwamen, werd het idee geopperd om een specifiek Nederlands thema er bij te betrekken en wat is er nu Nederlandser dan de fiets? Conditie van de fiets Dagelijks peddelen duizenden kinderen door het drukke verkeer naar school. Dat betekent uitkijken geblazen, zowel voor de kinderen als voor het overige verkeer. De kinderen moeten constant het gemotoriseerde verkeer in de gaten houden en andersom moet het overige verkeer er steeds rekening mee houden, dat de jeugdigen, meestal druk pratend met elkaar, soms niet al te best op letten en bijvoorbeeld onverwacht af slaan. Het is elke dag weer een samen spel van beide partijen, waarbij waak zaamheid geboden is. Die waakzaamheid laat echter wel eens te wensen over zodra het de conditie van de fiets betreft. Het vehikel rijdt, maar daarmee is danook vaak alles gezegd. Vandaar dat de Rabobank nu de aktie „Fiets Veilig" op touw heeft gezet. De aktie, waaraan Veilig Verkeer Ne derland en ook de Rijkspolitie graag medewerking willen verlenen, bestaat uit twee delen. Tekenwedstrijd en fietscontrolekaart In de eerste plaats-kunnen de jeugdige spaardertjes bij de Rabobak een wedstrijdformulier halen. Het is namelijk de bedoeling, dat zij een aantal ver- keersvragen beantwoorden en daarna een tekening maken met als onderwerp een veilige fiets. Tevens ontvangen zij een fiets controlekaart, uitgegeven door Veilig Verkeer Nederland. Daar mee kunnen de vaders of de fietsen handelaren bekijken of de fietsen nog helemaal in orde zijn. In vier rubrieken worden toestand en werking van diverse onderdelen van de fiets onder de loep genomen, waarbij „goed" of „fout" op de kaart kan worden ingevuld. Verder wordt er door de Rabobank een fietsvaantje beschikbaar gesteld. Diegenen, die aan de tekenwedstrijd meedoen, maken kans op één van de vele prijzen, waaronder fietsen. Ook in Soest zullen twee fietsen als prijs worden uitgeloofd. Een speciaal daarvoor gevormde jury bestaat uit mej. T. Visser, lerares te kenen; de heer H. Kuiphof, TV-sport- commentator en de heer B. J. van Os, voorlichtingsambtenaar. Landelijke jurering De mooiste tekeningen worden na de jurering zoveel mogelijk plaatselijk tentoongesteld. De aktie is dan nog niet ten einde, aangezien de beste ontwerpen uit geheel Nederland daarna door een landelijke jury worden bekeken. In die jury hebben onder meer zitting mr. M. Polak, directeur van Veilig Verkeer Ne derland, Wim Bijmoer, decorontwerper van de NOS-televisie en Arie van Vliet, oud-wereldkampioen wielrennen (sprint), alsmede een vertegenwoordigster van het Korps Rijkspolitie. Extra verrassingen Op de winnaar of de winnares van die eindjurering ligt een spaarbankboekje met 1000,- te wachten, maar er zijn nog veel meer extra verrassingen ver bonden aan de tekenwedstrijd, zoals bijvoorbeeld een dag te gast bij óf Veilig Verkeer Nederland óf bij de Rijkspolitie. Een aantal winnaars kun nen dan een rit meemaken met een Porsche, een vlucht met het politievlieg- tuig boven Neerlands drukke auto wegen óf een boottocht beleven met de Rijkspolitie te water. Ja Dat is heel belangrijk want het is de „finishing touch". De juiste keus kunt u bij ons maken, want wij zijn enorm gesorteerd in vele dessins en modellen. Moder ne ruiten en prints en beschaafde strepen en werkjes in verschillende pasvormen van strak tot heel wijd. Bekende merken zoals SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 Penningmeester H. van Soest werd gisterenavond op de jaarvergadering van de Soester Harmonie PVO, node gemist. De vragen die door de leden en door de heer N. H. Breedveld van de commissie van advies, gesteld werden betroffen voornamelijk de financiële situatie, men veronderstelde dat die situatie aanzienlijk minder roos kleurig was, dan het begrote tekort van bijna 3000 gulden. De penningmeester was echter door ziekte verhinderd te komen en zodoende kon voorzitter K. van der Molen niet meer doen dan de vragen noteren. Desondanks werd de begroting goedgekeurd in de veronderstelling dat het bestuur zich aan de uiterst voorzichtige prognoses zou kunnen houden. Mocht dat lukken, dan zou dat evenwel de vergadering verbazen. Hoe wij denken, leren en \ergeten 4 Een wetenschappelijke ontdekkingsreis naar onze grijze cellen. Een belangwekkend boek. op een cn. Met naai in

Soester Courant | 1976 | | pagina 3