SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Derby Soest-SEC eindigde onbeslist Derde inval-toernooi was groot succes SEC(zaterdag) won van FC Majella 4-1. Hockey-dames wonnen eerste promotiewedstrijd Tachtig klaverjassers WZ speelt gelijk tegen Candia (1-1) Hoevelaken-Hees 2-0 De tenniscompetitie 1976 Eemvogels en DSV zorgden voor wervelende korfbalshow trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Sportprogramma Zaterdag 17 april 2e paasdag 19 april Judo-team sportschool Pouw op vierde plaats Olympianen wandelden in Staphorst ZIEKENAUTO tel. 12727 BRANDWEER tel. 13333 Honkbalaccomodaties elders Soester Courant van donderdag 15 april 1976 en Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 Snelle en correcte levering en tot In depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! De met veel spanning tegemoet geziene derby, heelt weer eens aangetoond dat een goede aanvaller ln Soest te toeken Is. De wedstrijd eindigde soals hij begon, ondanks bet lelt dat SEC ln de twintigste minuut een geldig doelpunt scoorde. Scheidsrechter T. Veenstra keürde dit doelpunt nl. al wegens „aanvallen van keeper Kamphorst". De belde betrokken spelers stelden na alloop onomwonden vast dat het een tulver doelpunt was. Afgelopen zondag wonnen de dames van Soest I de eerste promotiewedstrijd en zet ten daarmee een belangrijke stap op de weg naar de derde klasse. Dames 2 ging het minder goed af; zij verloren met 2-0 van Kampong. De heren veteranen daaren tegen plaatsten zich door een overwinning op het Bredase Zwart wit bij de laatste acht teams ln de landelijke bekerwedstrijd. Dames 1 bleef aan het begin van de wed strijd tegen Maarssen de kat uit de boom kijken. De tegenstandsters speelden bij zonder nerveus en fanatiek en dat bracht hen op een 1-0 voorsprong. Nog voor de rust echter maakte Soest gelijk door een doelpunt van Carolien Stork. Na de rust speelde Soest veel beter en vooral op rechts was Hilde van Kersen sterk. Uit een van haar voorzetten wist Carolien Stork het tweede doelpunt te scoren. 1-2. Het derde doelpunt kwam via een strafbal. De doorgebroken Hilde van Kersen, zag haar schot op onregle mentaire wijze gestopt. Marjolein van Noort benutte de strafbal op uittekende wijze. Eindstand 1-3. Op 2 mei a.s. wordt de tweede promotiewedstrijd gespeeld. Het tweede damesteam had bij haar promotiewedstrijd tegen Kampong 4 minder succes. Hoewel veel in de aan val, moesten zij in de Utrechtse dames toch haar meerdere erkennen. De eind uitslag was 2-0. Op 25 april volgt de tweede ontmoeting mocht deze door Soest gewonnen wor den, dan rest nog een beslissingswed strijd. In de bekerwedstrijd hadden zij evenwel meer succes en door winst op Schey- beek 2, plaatsten ook zij zich bij de laat ste acht. De heren-veteranen keerden uit Breda terug met een 3-2 overwinning. De doel punten werden gemaakt door W. Wiers- ma, A. Holdersbusch en R. de Cneudt. Ook de veteranen draaien nog mee f\n de zon, beschermd tegen een bui jeugdige elegante regenmantels aparte kollektie zowel in kleur als model bekende merken o.a. Rodex Burberrys Delmod De prijzen vallen mee bij uw modehuis vWzKtUvuii vM/3 Slotlaan 130, Zeist, tel. 03404-12407 het ziekenhuis noodzakelijk was. Door dat het reeds twee spelers had gewis seld, moest Soest nu doorspelen met tien man. SEC wist de numerieke meerder heid echter niet uit te buiten. Soest ver zette zich tot het uiterste. Ondanks het technische betere spel van SEC en het ten onrechte afgekeurde doelpunt heeft Soest de tegenslag die het te incasseren kreeg door het uitvallen van Mathé van 't Klooster, waardoor een half uur lang met tien man gespeeld moest worden, goed opgevangen en hierdoor een gelijk spel zeker verdiend. buiten van Candia de bal met een omhaal over Post heen in het doel te werken. 1-0 voor Candia. Post had vermoedelijk een voorzet verwacht, maar hij werd verrast. Vijf minuten later lag de gelijkmaker achter de Candiadoelman. Peter Brouwer wist uit een scrimmage de bal in te schieten. De rust had WZ goed gedaan, want de rollen waren omgekeerd. Candia werd op eigen helft teruggedrongen, maar het s'pel werd er niet beter op. De Candia-supporters toonden zich zeer slechte aanmoedigers en scheldwoorden wa ren niet van de lucht. Dat inspireerde hun spelers en die lieten zich dan ook niet onbe tuigd. Van voetballen was geen sprake meer en de zeerjjoed leidende scheidsrechter vond het noodzakelijk om twee Candia-spelers te noteren. Plotseling ontstond een geweldige vechtpartij, doordat een Candia-supporter het veld opliep en een VVZ-speler een klap gaf. Het spel werd hierdoor onderbroken. Na hervatting weer eenzelfde spelbeeld en het was gelukkig dat de scheidsrechter het einde kon fluiten zonder verdere inci denten. Candia, altijd een sportieve ploeg, heeft met dit vertoonde spel zich ontpopt als een slechte verliezer en zich met alle macht aan de laatste strohalm vast willen houden. Na de teleurstellende thuisnederlagen heeft het tweede elftal van WZ het zelfvertrouwen teruggekregen door de uitwedstrijd tegen Zuidvogels 2 te winnen met 2-3. De eerste helft werd, ondanks een licht WZ-overwicht met 2-1 afgesloten, door twee fouten in de achterhoede. In de tweede helft werd Zuidvogels voort durend onder druk gehouden. Doelpunten bleven dan ook niet uit en WZ haalde de volle buit binnen. VOETBAL WZ Senioren 14.30 uur 16.15 uur 16.15 uur Junioren 16.15 uur SEC Junioren 15.00 uur HVC Cl-SECCl 13.45 uur Quick Cl-SEC C2 13.45 uur HeesCl-SECC4 15.00 uur Hoogland C3-SEC LEES Junioren 13.45 uur Hees Cl-SEC C4 S.O. SOEST Junioren 16.15 uur Baarn Al-Soest Al 15.00 uur Roda B2-Soest B3 13.45 uur CJW B3-Soest B4 15.00 uur Soest Cl-PVCV Cl 13.00 uur Baarn C2-Soest C2 15.00 uur Hoevelaken C3-Soest C6 SOESTERBERG Senioren 16.15 uur Soesterberg-CDN Junioren 13.00 uur FAK B3-Soesterberg BI 13.00 uur Soesterberg B2-Schalkwijk B2 11.45 uur Jonathan C6-SoesterbergCl VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur Soest-Laren terrein SEC) 12.00 uur Soest4-SDOS SEC 14.30 uur 's Graveland-SEC SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg-HDS 14.30 uur Quick 11-Soesterberg 6 Sparta 5-WZ 6 Altius 4-WZ 5 WZ 8-Posthoorn 6 WZA Al-WZ Al De voorlaatste klaveijaswedstrijd van WZ, welke maandagavond werd gehouden in het clubhuis aan de Eemweg, is weer bijzonder geslaagd. Om 20 uur waren tachtig deelne- mers(sters) aanwezig om drie partijen van elk 16 giften te spelen. Er was volop spanning want, omdat het einde in zicht is, bestaat voor velen nog de kans om kampioen te worden. De evenementencommissie had voor deze speciale paaswedstrijd eieren als prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag werd: 1. Jan Brouwer 5803 p. 2. Rob Westland 5353 p. 3. L. van Hornsveld 5325 p. 4. B. A. de Bruin 5279 p. 5. Rob v. d. Veen 5202 p. 6. J. Rademaker 5167 p. 7. mej. C. M. Stolp 5067 p. 8. J. Kruitbos 5056 p. 9. H. Duit 5021 p. 10. E, Klompenhouwer 5007 p. 11. B. de Rooij 4970 p. 12. mevr. C. de Bruin-v. d. Grint 4916 p. 13. mevr. M. Strietman-de Bruin 4893 p. 14. mevr. J. v. d. Berg-Bakker 4863 p. 15. D. Elderman 4844 p. 16. J. Strietman 4818 p. 17. C. van Wijngaar den 4813 p. 18. H. Diemers 4795 p. 19. mevr. A. Strietman-Veenkamp 4775 p. 20. A. Huij- ting 4738 p. De troostprijs was voor mevr. F. van Nieburg met 3514 punten. De voorzitter van de evenementencommissie, de heer C. Stolwijk, reikte de prijzen uit en deelde mee, dat de voor a.s. zaterdag 17 april vastgestelde sterrit geen doorgang vindt en dat de daarop aansluitende feestavond in het clubhuis ook vervalt. Verder werd bekendgemaakt, dat eventuele nieuwe leden zich vóór 1 juni a.s. moeten opgeven bij het bestuur, hetgeen ook kan geschieden op iedere dinsdag, donderdag en zaterdag in het clubhuis aan de Eemweg. Dat een kat in het nauw rare sprongen doet, ondervond WZ zaterdag in Rhenen, toen de voorlaatste competitiewedstrijd moest wor den gespeeld tegen Candia, dat de rode lantaarn draagt. Er was WZ veel aan gelegen dat de beide punten mee naar Soest gingen, daar reeds een punt voorsprong was bereikt op WOP, waardoor het kampioenschap dan een feit zou zijn. Zover is het niet gekomen en het ziet er naar uit, dat een beslissingswedstrijd tussen WZ en WOP zal moeten plaatsvinden, als tenminste de laatste wedstrijd door beiden wordt gewonnen. WZ speelt dan thuis tegen Tersch. Boys en WOP moet uit naar WOO in Utrecht. Dat zal een spannende dag worden. In Rhenen begonnen beide elftallen erg zenuwachtig. Candia zette terstond een ge weldig offensief in, maar WZ doorstond de stormloop zeer goed. Het spel van WZ werd rustiger en de bal werd ook meer op tijd afgegeven, zodat Candia weinig kansen kreeg. Wel kreeg de achterhoede van WZ het soms moeilijk, vanwege de verre en hoge ballen. Post, Opmeer en Brouwer hadden er goed kijk op. Na een kwartier spelen wist de links- Spelmoment uit de wedstrijd SEC-MaJella, door de Soesters met 4-1 gewonnen. Voor SEC-zaterdag is er nog een kleine kans op behoud van het eerste klasse schap. Wanneer de laatste wedstrijd ge wonnen wordt en de medekandidaat Lo- plk zijn laatste wedstrijd verliest, moet een beslissingswedstrijd uitmaken wie volgend jaar in de 2e klasse gaat spelen. Indien echter de buitengewone ledenver gadering van SEC op 22 april a.s. be slist dat SEC-Zaterdag opgeheven wordt of recreatief gaat spelen, zal het lot anders uitvallen. SEC toonde zich tegen Majella zeer ge ïnspireerd en won verdiend. Voor rust kwam SEC door Peter v. d. Brakel op 1-0. Mede door het goede werk van kee per kon deze stand worden behouden. Na rust liet SEC nog veel kansen onbenut. Een strafschop, toegekend door het „neerleggen" van Ton van Zanten, bracht SEC op 2-0. Majella scoorde ech ter tegen maar SEC stelde zich veilig door doelpunten van Stalenhoef en Luy- telaar. De laatste wedstrijd wordt thuis gespeeld tegen TOV op 24 april a.s. Het doel van Soest spectaculair verdedigt door keeper Kamphorst Het eerste kwartier speelde zich voor namelijk af op het middenveld. Bij SEC waren het vooral Jan van Rees, Willem Dorrestein, Jan Drogt en Eddie Brouwer die de Soest-aanvallers Paul Dorrestein, Albert Posthuma en Mathé van 't Kloos ter op een afstand wisten te houden. Bij S.O. Soest was het ongetwijfeld weer de grote organisator Brandes die de SEC- aanvallers menig keer te snel af was. Toen na twintig minuten spelen Soest- speler Westbroek in de fout ging en SEC- speler Dik Pureveen hiervan profiteerde, was het scheidsrechter Veenstra, die tot ieders verrassing het doelpunt afkeurde aangezien doelman Kamphorst gehin derd zou zijn door een SEC-speler. Soest maakte gebruik van deze meeval ler, door enkele malen gevaarlijk uit te vallen, maar de sublieme keeper van SEC, Kramer, was deze middag niet te verschalken. Na de rust had Soest Paul Dorrestein vervangen door Guus Visser. Ook nu echter kon Soest geen vuist maken. In de twaalfde minuut redde keeper Kamp horst uitstekend door de achterwaartse kopbal van Jah van Rees schitterend te pakken. Soest verving Albert Posthuma door Nico Bosman terwijl SEC- -trainer Hansen de geblesseerde Drogt verving door de pas herstelde Ries v. d. Hoed. Na deze wissels kreeg Soest een schitte rende kans. Mathé van 't Klooster schoot echter over en blesseerde hierbij zijn kniebanden zo ernstig, dat vervoer naar In de recreatie-afdelingen leek het na de voorronde al beslist te zijn, maar na kruisfinales bleek dat „S.C. Bartje" uit Assen de beste was voor Gesposs uit Oss en S.V.H. uit Hoogland, die respec tievelijk tweede en derde werden. Ook het eigen Olympia deed het niet slecht en kwam na zeer spannende en aan trekkelijke wedstrijden op een mooie 5e plaats. He 2e Olympla-team kwam niet verder dan een 8e plaats, iets wat beloond werd met een fraaie volleybal. In de competitie-afdeling was het een spannend gebeuren. Hier ging het tussen K.I.S. uit Beverwijk, Tubanten uit En schede, I.S.V.Z.O. uit Zwolle en V.C.K. Kennemers eveneens uit Beverwijk. De Tubanten die in de vooravond nog het kampioenschap van het district Oost wisten te behalen en ieder toernooi nog hadden gewonnen, kwamen tegen het sterk spelende K.I.S. toch iets tekort om op winst te komen. V.C.K. Kennemers had er ook drie sets voor nodig om Zwolle van een derde plaats af te houden. Ook in deze afdeling was er een aanmoedigingsprijs in de vorm van een volleybal, die naar het sportief spelende Redeos uit Delft ging. Al met al een zeer geslaagd toernooi dat door Olympia graag wordt herhaald. Zeventien zitvolleybalteams uit het hele land waren zaterdag 10 april naar Soest ge komen om uit te maken wie er met de le prijs naar huis mocht gaan. Het toernooi dat gesplitst was in een zgn. competitie- en recreatieafdeling, stond in het teken van het 25-jarig jubileum dat Olympia dit jaar viert met een reeks van festiviteiten en vollybalevenementen. In een voor Hees teleurstellend duel kwam de overwinning bij het team met het meeste geluk. Vanaf de aanvang wogen beide partijen tegen elkaar op. Hoewel het spelverloop zich op het middenveld concentreerde, bleven de uitvallen aan belde zijden bijzonder gevaarlijk. Toch bleef de afwerking achterwege en juist op de be slissende momenten bleef de trefzekerheid bij de Hezers uit. Overzicht van een van de vele zltvolley- balwedstrijden, die zaterdag in de sport hal Beukendal werden gespeeld. In de districtscompetitie senioren zullen zeven Soester teams hun krachten beproeven. Het eerste team, bestaande uit mevr. H. Geij- tenbeek, mevr. M. Oosterman, H. Kuiphof en J. Smit, en ook het .tweede team, bestaande uit mevr. M. Kamlag, mevr. I. Vis, E. Derk- sen en F. Jellema, komen uit in de tweede klasse. De drie overige gemengde teams spe len in de derde en laagste klasse. Voor het eerst zijn dit jaar ook een heren- en een veteranenteam ingeschreven. Bj] de jeugdcompetitie zal de LTC Soest dit seizoen vertegenwoordigd worden door vijf gemengde en één jongensteam. Het 1ste team zal moeten trachten het vorig jaar verloren gegane eerste klasseschap te her overen. Het tweede team komt eveneens uit in de tweede klasse. De overige teams spelen in de derde en laagste klasse. Tenslotte zijn er nog zes teams opgegeven voor de damescompetitie, waarbij het eerste team, bestaande uit mevr. J. Jetten, mevr. A. Korsloot en mej. E. Simons, in de eerste en hoogste klasse zal uitkomen. Het tweede team zal tweede en het derde team derde klasse spelen. De overige teams starten in de vierde en laagste klasse. Van 20 tot en met 22 april organiseert de LTC Soest in de avonduren een onderling „lichttoernooi", waarbij alleen dubbels ge speeld zullen worden. Een mooie gelegenheid voor de diverse competitiedubbels om zich in te spelen voor de competitie, die het week end daarop van start gaat. Afgelopen zaterdag is het judoteam van sportschool Pouw naar de eindronde van de B teamwedstrijden Midden-Nederland geweest. Het team, bestaande uit middengewicht Vincent Kruyt, halfmiddengewicht Joop van Diermen, middengewicht Sjaak de Vries, halfzwaargewicht Joop Leyenhorst en zwaar gewicht Henk Starink, behaalden een ver diende vierde plaats. Dit was vooral te dan ken aan de intensieve training en de sportieve inzet van het team. De uitslagen waren: Boersma-Woudenberg 4-1. V. Kruyt verloor met 10 punten, J. van Diermen won met 10 punten, S. de Vries verloor met 10 punten en H, Starink verloor met 10 punten. Idema-Pouw 3-2. Kruijt verloor met 10 pun ten, Van Diermen de De Vries wonnén met 3 punten, Leyenhorst won met 10 punten en Starink verloor met 10 punten. Boersma B-Pouw 4-1. Kruyt verloor met 10 punten, De Vries, Leyenhorst en Starink verloren met 10 punten. Uitslag: 1. Boersma A. 2. Boersma B. 3. Boersma Woudenberg. 4. Pouw, Soest. 5. Idema Harderwijk. 6. Geesink Culemborg. Een moment van verslapping gaf de lin kerspits van Hoevelaken na 35 minuten spelen de kans aan een solo te beginnen en de Hees-keeper kansloos te passeren 1-0. Hoevelaken kontroleerde tot aan de rust de wedstrijd. Na de rust bleef het verwachte Hees offensief uit. De wed strijd gaf eenzelfde speelbeeld te zien als voor de rust, waarin de aanvallers van beide ploegen geen raad wisten met de geboden kansen. De Hees-defensie, in deze wedstrijd niet altijd even attent, reageerde nogal non chalant bij een uitworp. De Hoevelaken spits zag zijn kans, ving de bal op eri kón vrijuit naar het Heesdoel oprukken en de stand op 2-0 bepalen. Hees wisselde om alsnog te proberen de stand een beter aanzien te geven. In deze strijd lukte niets meer, zelfs niet het ne men van een strafschop. Een paar mi nuten voor het einde kreeg Hees van scheidsrechter Ark een strafschop toe gewezen. Gerrit Bosman - altijd goed voor een doelpunt - schoot echter te zacht en de Hoevelaken doelman had dan ook geen moeite dit tamme schot te keren. Door deze nederlaag verspeelde Hees zijn laatste, weliswaar minimale kans op het kampioenschap. De LTC Soest zal dit seizoen met 26 teams (vorig jaar 22) aan de verschillende competi ties deelnemen. In de landelijke competitie op zondag zullen zeven teams uitkomen. Door een promotie bij keuze zal het eerste team (mej. Luten, mevr. Schols, P. Meijer en G. ter Meulen) het dit jaar in de overgangsklasse B mogen proberen. Zich handhaven ln deze hoge klasse zou voor dit team reeds een zeer verdienste lijke prestatie zijn. Van de overige zes zondagteams zullen er twee in de derde, twee in de vierde en twee in de vijfde klasse spelen. Het tweede team, bestaande uit dames M. en T. von Bönning- hausen. R. Oostermen en R. Zahn, lijkt 'n re delijke kans te hebben op promotie naar de tweede klasse en zou daarmee de aansluiting met het eerste team herstellen. In het vierde team zal de veelbelovende Soester jeugdkampioen Mark Schaatsbergen (12 jaar) zijn entree maken in de senioren competitie. Afgelopen zaterdag moesten De Eem vogels aantreden tegen het hoog ge klasseerde DSV. Een belangrijke wed strijd voor beide ploegen daar de punten dubbel telden. Eemvogels begon met een overweldi gend offensief en na vijf minuten was de stand 2-0 door doelpunten van Gert Nij- hoff en Koos Somer. Na de vakwisseling werd er gescoord door trainer-speler Jan v. d. Kuil en ver volgens door DSV. Door een fraai af standschot van Corrie van Herwaarden gescoord zonder de mand te raken en een benutte strafworp werd de stand in recordtijd 5-1. In de resterende tijd werd het spel bepaald door een zeer sterk spelend DSV dat terug wist te komen tot 5-3. Vlak voor de thee maakte Koos Somer er nog 6-3 van, een stand waarmee ge rust werd. Na de rust bleek dat de spelers erg veel energie hadden verbruikt en mede daar door was het spelpeil minder dan in de eerste helft. De scheidsrechter was in de tweede helft erg gul met uitdelen van strafworpen en daarmee bracht Leendert v. d. Berg de stand op 8-3. DSV kwam hierna nog terug tot 8-4, waarna Agnes Lapré verdere illusies van DSV wegschoot en de eindstand op 9-4 bepaalde. Al met al een prachtige wedstrijd. Een ware reclame voor de korfbalsport waar veel toeschouwers van genoten en Eemvogels vier punten mee behaalde. Het tweede twaalftal had aanmerkelijk meer moeite met Dalto en moest het on derspit delven met 8-3. De eer werd gered door doelpunten van jUet Maris, Sonja Kruitbos en Marlet Boelhouwer. Over veertien dagen moet het eerste aantreden tegen koploper Huizen en wanneer deze wedstrijd gewonnen kan worden zijn er nog volop perspectieven voor eventuele promotie, de spanning is nog aanwezig en een Eemvogels in deze vorm maakt een zeer grote kans. Om verkeerstechnische redenen had de wandelvereniging ,,'t Meugicn" uit Meppel zaterdag haar vierde Brink Voorjaarstocht in Staphorst gcorgani seerd. Deze wandeltocht betekende te vens de opening van een nieuwe fa briek. Mede door het fraaie weer werd het deelnemersaantal van verleden jaar. bijna duizend, overschreden. Dit keer kwamen precies 1672 wandelaars naar het dorp van de klederdracht. Op de vijf kilometer wandelden 38 groepen, waaronder de dertien aspi ranten van de christelijke wandelsport vereniging Olympia met leidster mevr J. Veldhuizen. Zij vielen net buiten de prijzen Ook op de tien kilometer bleek de konkurrentie te groot voor Olympia. Op deze afstand, waarvoor maar liefst 56 groepen hadden ingeschreven, kwa men de elf junioren onder leiding van de heer D. W. Brood net niet in aan merking voor een prijs. Alleen de 12 senioren wonnen op de 15 kilometer, waarop zeventien groe pen waren vertegenwoordigd, een tweede prijs. Het parkoers voerde de lopers over de lange wegen in en rondom Staphorst. Aan iedere groep werd namens de jury een diploma uitgereikt met daar op het aantal punten voor verkeer, orde en leiding. De drie Olympia-groepen werden daarbij in de klasse ..zeer goed" geplaatst. Olympia's algemeen leider, de heer W A. Suman, reikte na afloop twee onder scheidingen uit. Annemarie Brandsma van de aspiranten kreeg het speldje voor 500 en het juniorenlid Jolanda Veldhuizen voor 1000 gewandelde kilo meters. De Oranjetocht in Amersfoort op 24 april is de volgende wandeling voor de Olympianen. Vertrokken wordt vanaf de Buntweg om 12.15 uur precies. In het clubblad van de Knickerbockers, de in Soest gevestigde honkbalvereniging, wordt, onder de kop „Daar heb men weer zoiets", aandacht gewijd aan honkbalaccomo daties elders in den lande. Vermeld wordt, dat de gemeenteraad van Bennebroek kortgeleden besloot de vereni ging BSM van een splinternieuw honkbalveld te voorzien met Amerikaanse afmetingen enz. De kosten waren 92.000 gukden. In de gemeente Middelburg, waar, volgens de schrijver van het artikel, de honkbalsport zich nog in een tamelijk onderontwikkeld stadium bevindt, krijgt de vereniging „Green Sox" de beschikking over een accomodatie van 300.000 gulden. Van die accomodatie moeten ook de middelbare scholen gebruik maken. Nieuwe velden gaan ook bespelen de Crom- tigters uit Krommenie, de Euro zstars uit Rotterdam en de Montreu Neptunus uit dezelfde stad. De schrijver van het artikel constateert: „De criteria worden nogal makkelijk gelegd en lopen van gemeente tot gemeente klaar blijkelijk uiteen. Met andere woorden: voor de ene gemeente is honkbal een sport of beter gezegd een spel dat je speelt als je volks dictator nummer én „voetbal" niet meer tot de mogelijkheden behoort en dat die overeen komstige aandacht krijgt. Daarentegen zijn er echter nog plaatselijke autoriteiten, die onze sport wat serieuzer benaderen. Soest hoort daar klaarblijkelijk nog niet bij", aldus een artikel in het sportblad van de Knicker bockers, nummer drie van de 2e jaargang.

Soester Courant | 1976 | | pagina 15