Antiekshow 49». FREETIME spijkerharde prijzen Wranglër VMUY? S.I.G.A.S. JEAN5 VW-NIEUWS ervaren Cobol programmeur operator Zanussi dubbeldeurs koelkast. administratief medewerker I"—-I f 35, f 59, f 49, f 19, f 15, f 29, etc. r af- Café-Restaurant „Soestdijk Vredehofstraat 6 - Soestdijk AMCO- zekerheid voor u: kwaliteit vakmanschap lage prijzen garantie en service 2S33?- Antiekshow j I .J1 Artikel 695 van Burgerlijk wetboek wordt inzet kort geding B. en W. verkeerd geïnformeerd Vleesverkoop Meisjes juniorenteam SVV-Stam zevende van Nee Sinclair and Valentine Holland B.V. Produktiemedewerker Sinclair and Valentine Holland B.V. IING HIGH VOLTAGE ENGINEERING EUROPA B.V fabrikante van hoogwaardige apparatuur op fysisch/electronisch gebied, Arnsterdamseweg 61, Amersfoort Tel.: 033-19741 erland „Open huis" WD-raadsfractie Colombia- tentoonstelling in Amnesty Film „Gospel Road" met Johnny Cash in de bibliotheek JEANS Of JACKET KOPEN Single uit de Top 40 cadeau WIT VEST WITTE JEANS LOBS f37,- f55,- maat 26/27 49R broek bijpassend jack f 29,— bijpassend vest f 29,— WRANGLER BLUE ROY RODGERS damesbroek SPIJKERROK v.a WALLY S, korte maten CORDUROY jongensjack ZWARTE JACKS SINGLE UIT DE TOP 40 cadeau Japanse kimono blouses f 25,- Brede streep T-shirt, Q Qc Overhemden, brede streep, 2 voor f 25,- Ketters) Soester Courant van donderdag 15 april 1976 Vanaf 19 april tot en met 25 april hebben wij weer een antiekshow, dagelijks vanaf 10.00 uur 's morgens tot 22.00 uur 's avonds, alleen 19 en 25 april van 10.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's avonds. KOMT U OOK? Uw gastheer Co van Ftossum, voor at uw meubelen, antiek en stoffering Toegang gratis. Troelstrastraat 63, Soestdijk, telefoon 02155-19152 Ff We hebben er lang op gewacht, maar nu zijn ze er dan toch, de „Gidsen voor vrije tijd en vakantie van Friesland". De gids bevat een opgaaf van bezienswaardig heden, evenementen, hotels, zomerhuis jes, bootverhuur, zellscholen, rondvaar ten en zeesportvlsserij. Op de tweede Paasdag organiseert de W.R.A.C. te Zeist een Autocross op het circuit Koeburg aan de Drlebergseweg. Aanvang: 13.30 uur. In Veenendaal ln het Kreatieviteits Cen trum „Scheepjes" ls van 9 t/m 30 april een tentoonstelling van handbeschilder de eieren. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9-15.30 uur. Tot en met 16 april ls in Artlshock een tentoonstelling „Chileense muurschilde ringen brigade" van 14-17 uur. Van 15 t/m 19 april bezoekt circus Bol- tini de Domstad aan de Weg der Verenig de Naties. Aanvang der voorstellingen: 15/4-20 uur; 16, 17, 18 en 19/4 om 15 en 20 uur. Het „Gemini-ensemble" geeft op maan dag, 19 april een koffieconcert in de Con greszaal van het Zeister Slot. Aanvang: 12 uur. Bent U geïnteresseerd ln monumenten? In Utrecht kunt U bij de VW en de Utrechtse Musea en postkantoren een gratis folder afhalen, waarin een route is opgenomen, die U langs de voornaam ste monumenten van Utrecht leidt. Een dergelijke folder is ook te krijgen van de volgende Nederlandse steden: Groningen, Amsterdam, Gouda, Den Bosch, Breda, Middelburg en Maastricht. Deze folders zijn verkrijgbaar bii de VW Tunnelweg/Smakkelaarsveld 3, Utrecht. Natuurlijk kunt U bij ons ook de monumentenk aart kopen voor 50 ct. en het boekje Monumenten in de provincie Utrecht. Het dagtochtenprogramma van Touring- carbedrijf Tensen is uit. U kunt aan ons kantoor een folder komen halen en even tueel een reisje boeken naar bijv. de bloembollen en de Keukenhof, de Bloe- menmanifestatle Emmeloord of het bloe mencorso door de bollenstreek. Ook de Verrassingentocht kunt U al op 19 april maken. Omdat alle beschikbare plaatsen voor het concert van de Rolling Stones in één dag waren uitverkocht vindt er een twee de optreden plaats en wel op 30 mei a.s., eveneens in het F.C. Den Haag sta dion in het Zuiderpark te Den Haag. Kaartverkoop hiervoor begint op 17 april aan ons kantoor. Voorprogramma en aanvangstijden zijn als voor het concert op 29 mei. Op 19 juni a.s. organiseert de vliegbasis Soesterberg een open dag van 9-17 uur. Het programma bevat een binnen- en buitententoonstelling en een vliegde- STICHTING AUTOMATISCHE INFORMATIEVERWERKING GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG AMERSFOORT EN OMSTREKEN S.I.G.A.S. verzorgt m.b.v. een Burroughs B1700 computer de geauto matiseerde informatieverwerking voor 18 psychiatrische ziekenhuizen en instellingen voor geestelijk gehandicapten. De configuratie bestaat uit: Een B 1726 centrale verwerkingseenheid van 64Kb, 2 tape-units, 830 lines printer en 4 cartridges van 4.6 mb die vervangen worden door 2 disk-packs van 43.6 mb. en biedt mogelijk heden tot multi-programmering. IN het in Soesterberg gevestigde rekencentrum is plaats voor een: en een Gezocht wordt naar jonge mensen die willen werken in een sfeer van enthousiasme en teamgeest; daarbij wordt gedacht aan: een programmeur die middelbare schoolopleiding heeft genoten, niet ouder is dan ca. 30 jaar en enkele jaren cobol-ervaring heeft. een operator van minimaal mavo-niveau die niet jonger is dan ca. 20 jaar en die efficiënt en veilig kan werken (met computerappara tuur). Honorering en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn gekoppeld aan de voor de gezondheidszorg geldende voorwaarden. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan het hoofd van het computercentrum: de heer F. P. Jansen, S.I.G.A.S., Oude Tempellaan 1, Soesterberg. Desgewenst zal hij u telefonische informatie verstrekken (03463 - 2624). Type: DL2300/2P. 'n Drie sterren, 185 liter dubbeldeurs model met 40 liter diepvriesruimte voor het bewaren van diepgevroren levensmiddelen. Met Kemakeur, dus veilig! afgebeeld: adviesprijs: 728.- 230.- AMCO prijs 498.- Wij hebben al een tafelmodel-koelkast voor 285.- Pn'"M„»or.Wo9e kot LAANSTRAAT 61 BAARN k TEL. 02154-2034 monstratie. De entree zal gratis zijn. Na dere gegevens hieromtrent zullen nog bekend gemaakt worden. Woensdag, 28 april zal door het Utrechts Symfonie Orkest in gebouw Tivoli een concert worden gegeven o.l.v. Roberto Bertzi. De solist is Jan Wijn. Op het programma staan het tweede pianocon cert van Beethoven en de vijfde symfo nie van Tsaikowsky. Kaartverkoop van af 26 april aan ons kantoor van 10-15 uur. De zeer uitgebreide vakantiegids van de Zuid-Veluwe was in een oogwenk uitver kocht. We hebben echter weer een vol doend aantal ontvangen, zodat wanneer U uw vakantie in de richting van Arn hem zou willen doorbrengen, of fiets tochten in deze streek wilt makeri, U weer helemaal op de hoogte gebracht kunt worden. In Twente on op de Overijsselse Heuvel rug worden op 18 en 19 april de paas vuren ontstoken, terwijl U diverse an dere paasgebrulken, zoals het folkloris tisch paasgebruik uit de 17e eeuw - het vlöggelen - kunt bewonderen. O.a. in Oot- marsum, Denekamp. Op de Flevohof in Biddinghuizen kun nen op 18 april eieren gezocht worden. U kunt voor een paasverrassing zorgen in de vorm van een kadobon. Deze bon, die aan ons kantoor verkrijgbaar is, kunt U in bijna alle Soester- en Soesterbergee zaken besteden. Vanaf 19 april tot en met 25 april hebben wij weer een antiekshow, E dagelijks vanaf 10 uur 's morgens tot 22.00 uur 's avonds, alleen 19 en 25 april van 10.00 uur 's morgens g tot 17.00 uur 's avonds. KOMT U OOK Café-Restaurant Soestdijk 0 Vredehofstraat 6 Soestdijk Uw gastheer Co van Rossum Artikel 695 van het Burgerlijk Wetboek wordt de Inzet van een kort geding. Dat verklaarde mr. J. Knoppers namens zijn cliënte, mevrouw H. M. Loeven, tijdens een hoorzitting van de beroepschriften-commissie. Mevrouw Loeven ging in beroep tegen bet besluit van burgemeester en wethouders, waarbij aan de heer H. J. Ti eland vergunning verleend werd zijn woonhuis aan de Irenelaan uit te breiden met woon ruimte, waardoor mogelijkheid geschapen wordt voor een balkon. Naar de mening van mr. Knoppers wordt daardoor in strijd gehandeld met de be paling van artikel 695 van het B.W. Daarin staat: „Men mag over het af gesloten of onafgesloten erf van zijne na- Op de informatie dat een hekwerk bij het bedrijf van TBS aan de Beckeringhstraat 3.20 meter hoog zou worden, hebben burgemeester en wethouders de ge vraagde vergunning geweigerd. Tijdens een hoorzitting van de commissie voor de beroepschriften verklaarde de direc teur van TBS, de heer Frenkel dat het hekwerk een variabele hoogte kreeg, van 2.10 oplopend tot 2.60 meter. Het hoogteverschil had te maken met het verval van het terrein. Tot de hoogte van 3.20 meter bleek men te zijn gekomen door meeberekening van de fundering. Overigens mag vol gens de bouwverordening een hekwerk niet hoger zijn dan één meter boven de weg: De heer Frenkel wees in zijn pleidooi voor een hoger hek op het regelmatig contact met de politie in verband met inklimming. Naar zijn mening zou een hoger hekwerk daar preventief werken- Een voorstel van commissielid R. van Logtenstein, b. en w. het besluit te laten herroepen, werd niet overgenomen. Naar de mening van voorzitter Festen is het aan de gemeenteraad deze beslissing te nemen. buren geen rechtstreekse uitzichten heb ben, noch vensters waardoor men op eens anders erf uitziet, noch balkons of andere dergelijke vooruitspringende werken, tenzij er een afstand van twintig palmen (2 meter) wordt gelaten tussen de muur waarin men zodanige werken maakt en het erf". Mr. Knoppers vroeg de commissie, de gemeenteraad te bewegen ambtshalve een uitspraak te doen in deze zaak, maar daaraan zal geen gehoor gegeven wor den. Volgens voorzitter Festen zou niet alleen de commissie, maar óók de raad, zijn bevoegdheden overschrijden. Im mers krachtens de wet moet een vergun ning verleend worden, mits niet in strijd met woningwet, wet Ruimtelijke Orde ning en de bepalingen van bestemmings plannen en bouwverordening. De door de heer Knoppers bedoelde beoordeling kwam naar de mening van de commis sieleden toe aan de rechter. Overigens bleek mevrouw Loeven niet ontvankelijk te zijn in haar beroeps schrift, om dat het beroep niet toegestaan is aan derden. Mr. Knoppers bleek daarvan op de hoog te, maar hij was een voorstander van handhaven van het beroepsschrift om ook de mening van de raad uit te lokken. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van groene kaarten, genummerd van 201 tot en met 280 en van 1 tot en met 120. Het juniorenteam van de Soester Volley balvereniging SW/Stam heeft het tij dens het kampioenschap van Nederland, afgelopen zaterdag in Barneveld ge speeld, uitstekend gedaan. Tegen sterke teams als Chicope en Mulder-Rapid gin gen zij eervol ten onder, maar duidelijk werd revanche genomen op Alides waar de meisjes in de voorronden op onregle mentaire wijze van verloren hadden. Al met al is het meisjesteam (tot en met 18 jaar) als zevende geëindigd. Er wer den echter ook nog kompetitiewedstrij den verspeeld. Hier volgen de resultaten: Dames Eerste Klasse SW 3 greep in een eenzijdige wedstrijd tegen BG&SV l de benodigde puntjes. SW speelde desondanks zeer overtui gend, hoewel de tegenstand zwak was. Binnen 30 minuten en met setstanden als 5-15,0-15 en 1-15 was de zaak beslist. Door geringe tegenstand van Wilhel- mina l namen de SW-dames van het vierde team het zo licht op, dat het hen in de tweede set bijna de setzege kost. In de set boden de amersfoortse dames helemaal geen tegen stand meer. (15-9, 15-13,15-3). Dames tweede klasse SW 6 kwam in de eerste set tegen Olym- pia 4 al gauw op achterstand door de harde aanval van Olympia. Ook de 2e set werd door Olympia een voorsprong ge nomen, maar een goede eindsprint bracht beide partijen op gelijke hoogte en zelfs voor. Enkele scheidsrechter lijke dwalingen veroorzaakten echter on verdiende winst voor Olympia. De 3e set was slechts een formaliteit aangezien de SW-meisjes al hun krult verschoten hadden in de 2e set 15-2,17-15,15-10 Eerste klasse heren De spanning in de voor degradatie zeer belangrijke wedstrijd tussen BG&SV l en SW 2 was om te snijden. Na de eerste set met grote overmacht gewonnen te hebben, liet SW 2 de Baarnse heren op voorsprong komen van 14-11. Echter, SW liet het er niet bij zitten en greep met drukinktfabriek op het industrieterrein in Soest vraagt voor de afdeling mengerij en flexo. Wij stellen hoge prijs op de volgende eigenschappen van de nieuwe medewerker a) accuraat en schoon kunnen werken b) initiatieven kunnen nemen en snel kunnen handelen c) enthousiasme en een flinke dosis werklust kunnen opbrengen, dl Leeftijd tot 35 jaar. Schriftelijk of mondelinge sollicitaties te richten aan P. J. Voorhans (na 18.00 uur tel. 02150-19466). Weteringpad 11 - Postbus36 - Soest - Tel. 02155 - 15257 heeft op korte termijn plaatsingsmogelijkheden voor een Zijn taken zullen hoofdzakelijk bestaan uit het voeren van de Bedrijfs- en debiteuren administratie. Voor deze funktie denken wij aan een opleiding op MBA niveau. Als U belangstelling heeft voor deze funktie, schrijft U dan naar de heer G. S. Boersma, Hoofdboekhouder. 15-17 de verdiende setwinst. De laatste set was een afspiegeling van de ie en werd met groot verschil (8-15) gewon nen. Derde klasse heren SW 6 speelde een zeer goede wedstrijd tegen het beter staande Olympia 8. In de eerste set zag het er naar uit dat SW zijn meerdere moest erkennen in Olym pia, maar SW 8 zette door en zag kans een 9-14 achterstand om te zetten in een zege van 17-15. Door de winst in de ie set was Olympia zeer aangeslagen en kon SW niet meer in moeilijkheden brengen. (15-5, 15-9). Maandag 26 april a.s. geeft de fractie van de WD weer openheid tijdens haar maandelijkse „OpenHuis". Dat open-huis wordt dit keer gehouden op Vredehof straat 12. Leden van de fractie zijn er vanaf 19.30 uur aanwezig om met elke inwoner van Soest en Soes terberg te spreken over problemen die de gemeente betreffen. Ook telefonisch is de fractie die avond bereikbaar onder nummer 14815. Tot 22 april aanstaande zal in het Am nesty Centrum aan de Middelwijkstraat 72 (zij-ingang) een Colombia Tentoon stelling worden gehouden, die bestaat uit foto-materiaal en publikaties over de huidige situatie van grote onvrijheid en onderdrukking in dit land. Onafgebroken heerst in Colombia de staat van beleg, de vrijheid van menings uiting is beknot en het recht van organi satie sterk beperkt. Mensen die op één of andere manier voor hun rechten opko men, worden gevangen gehouden onder de meest willekeurige beschuldigingen. Als gevolg van de staat van beleg is de gewone rechtspleging steeds meer in handen gekomen van militaire recht banken. Gevangenen worden vernederd en gemarteld om bekentenissen af te dwingen: eenzame opsluiting en weige ring van het recht op medische en ju ridische bijstand zijn geen zeldzaamheid. De tentoonstelling is gedurende de ope ningstijden van het Amnesty-centrum op woensdagavond van zeven tot negen uur en zaterdagsmorgens van 10 tot 12 geopend. De film Gospel Road met Johnny Cash wordt zaterdagavond om 8 uur vertoond ln de bibliotheekzaal aan de Albert Cuyp- laan. In zijn eigen bekende stijl zingt Johnny zich een weg door Israël en de vier evangeliën. De film draagt er bij zonder toe bij om de huidige Johnny Cash te kunnen begrijpen en zal een diepe indruk achterlaten. Koninginnelaan 24 b - Tel. 10797 (waarde f 5,75) l!.U'S A JACKETS Xvi'.l rood-wit-blauw T 5,90

Soester Courant | 1976 | | pagina 7