De AMRO Bank BOSCH GIELEN HEEFT 'T VERKOPER hubo B 0.88 witte huboboxen 40x40cm Zevende Zonnebloemwedstri j d zoekt MEISJES, Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. 'Bosch schroeft de prijs tijdelijk zo n f 100,- omlaag J. Bolderheij B.V. AKKER witte «iUF kunststof legplanken 1060127514! tijdelijk enorme prijsverlaging Peugeot204 Wedstrijd zonder inschrijfgeld en deelname voor iedereen hT—^^r.eTianr„"de SO"SterS "oemen. galerie het koetshuis SOESTERBERG: Programma Koninginnedag Hondje weg? Hondje terug! PvdA organiseert: Spanje-avond met Piet Laros Plaatsen van papierbakken Agenda Soester Gemeenschap Artiestenpalet Kledingaktie „Mensen in nood Wijkraad Soesterberg vergadert Parachutiste geland op twee auto's Voordeelset tijdelijk geen 358,- maar u i Ijzerwaren - Gereedschappen - Tuinartikelen Soest - Van Weedestraat 9 - Tel. 02155-14526 v. d. BROEK SMIT b.v. VOOR UW Electro-Technisch Handelsbureau binnendienst J. BOLDERHEIJ B.V. Handig in de stad comfortabel op reis... een wonder op wielen JAN SMEEING vyre hubo i wandschroten Doe Het Zelf Centrum parana pine wandschroten ÏUXe, n^niiie<ii»ig (meubelpanelen) Soester Courant van donderdag 22 april 1976 Voor d» zevende achtereenvolgende maal wordt deze zomer In Soest en Soesterberg een Zonnebloemwedstrijd gehouden. Voor de zevende maal ook is de organisatie in handen van Chris Citerwijk, die ook bekendheid geniet als imker en als voorvechter van de kinderboerderij. De afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland en de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hebben zeven jaar geleden de handen Ineen geslagen, om de zonnebloemlief hebbers en alle overige tuinbezitters in staat te stellen mee te doen aan een wed strijd in het kweken van de volgende drie categorieën: a. De hoogste zonnebloemplant. b. De breedste zonnebloem. c. De plant met het grootste aantal zonnebloemen. De wedstrijd is beperkt tot de grootbloe- mige zonnebloemen. Opgave van deelneming is niet nodig, evenmin inschrijfgeld. Elke Soester in woner! ster) kan meedoen. In het najaar verschijnen in de Soester Courant, die hieraan haar volle medewerking ver leent, wekelijks mededelingen omtrent reeds bereikte afmetingen en aantallen. Aan de hand van deze gegevens kan ledereen zelf nagaan of de gekweekte zonnebloemen deze evenaren of over treffen. Is dat zo, dan schrijft men een briefkaart of zendt men een bericht met gegevens in centimeters of de aantallen bloemen aan het contactadres: Chris Ulterwijk, Kerkpad N.Z., 49. Een com missie uit de samenwerkende verenigin gen controleert daarna via een bezoek één of meermalen de opgegeven plant. grote haag 9 amersfoort openingstijden: vrijdagsavonds van 8-1.0 uur, donderdag- en zaterdag middag van 2-5 uur. Met de traditionele reveille om 8.00 uur door fanfarekorps en drumband van de Muziekvereniging ..Odeon" en majoret- ten peloton en drumband van AGAVS, beginnen de feestelijkheden in Soester berg. Na de muzikale rondgang wordt op het Dorpsplein het volkslied gespeeld, waar na Odeon" naar Ons Belang en naar Sterrenberg gaat. Voor de leerlingen van de vierde tot en met de zesde klassen van de basisscho len wordt om 8.45 uur de film „Rabbi Jacob", een kostelijke komedie met Louis de Funès vertoond. Voor de leerlingen van de onderbouw wordt eveneens in het Dorpshuis, de mooie natuurfilm „Perri, de Eekhoorn" vertoond om 10.30 uur. De kleuters krijgen 's middags om 13.45 en 14.45 uur poppentheater door Jos Spanbroek uit Ellecom, in De Hoek steen. Om 10.45 uur begint vanaf het Dorps plein de Soesterbergse voetpuzzeltocht voor jong en oud, voor individuelen en voor groepjes. De zeskamp voor de jeugd is om 14.00 uur op het Dorpsplein onder leiding van de werkgroep „Bijzondere activiteiten" van Stichting Jeugdwerk. Aan de zes kamp wordt deelgenomen door ploegen van de vier basisscholen en van de ver enigingen AGAVS, KVO en Laetitia en een ploeg van Kinabu. Om 16 uur wordt een kunstmarkt, de eerste in Soesterberg, geopend in het Dorpshuis, waaraan door vele kunste naars zal worden deelgenomen. Tijdens dit feestelijk marktgebeuren worden de uitslagen bekendgemaakt van de voetpuzzeltocht (om 16.30 uur) en van de autopuzzelrit om 21.30 uur) Voor de autopuzzelrit, die om 17.30 uur op het Dorpsplein start, kan men zich tot en met dinsdag 27 april opgeven bij een der comitéleden, die vermeld staan in het speciale programmaboekje, dat Reglement Voor het meten of tellen der bloemen gelden de volgende regels 1. De hoogste zonnebloem wordt opge meten vanaf de aarde tot en met de in horizontale stand gehouden bloem of zaadknop. 2. De grootste bloem wordt gemeten dwars over het breedste gedeelte van de bloem of zaadknop. 3. Het grootste aantal bloemen wordt ge teld. 4. De bloemen moeten reeds in bloei staan (die al zaad gevormd hebben tel len ook mee). 5. De planten in alle drie categorieën be horen in goede staat te verkeren, dus niet geknapt of gebroken en nog ter plaatse vast te staan. Men kan, behalve het plezier van het kweken zelf, hiermee ook nog mooie prijzen verdienen, die beschikbaar ge steld zijn door de Coöp. Landbouwvere- niging, Torenstraat 16; Avicultura, G. J. Blom, Soesterbergsestraat 49; Spruit, Beukenlaan 54; J. M. Hilhorst, Steenhoff- straat 34; J. D. Westeneng, Nieuweweg 40 en Tuinadviescentrum 't Vaarder- hoogt aan de Dorresteinweg. In elk der drie genoemde categorieën worden toegekend eerste prijzen, be staande uit waardebonnen groot 20,- en tweede prijzen van waardebonnen groot 10,-. De waardebonnen moeten bij de genoemde zaadhandelaren worden in gewisseld. Bij hen is tevens een prima collectie zaden aanwezig voor een goede keuze bij het begin van het zaalseizoen. Elke eerste prijswinnaar ontvangt bo vendien 100 crocusbollen en elke tweede prijswinnaar 50 crocusbollen, welke be schikbaar zijn gesteld door de Gemeente Soest en leder een sierstuk van centrum 't Vaarderhoogt. Aan alle prijswinnaars wordt bovendien door de bijenteeltver eniging een pot echte bijenhoning aange boden. Alles tesamen dus een aantrekkelijke prijzencollectie. Aanwijzingen Enige aanwijzingen voor het kweken mo gen hier nog volgen. Er zijn hoge en la gere soorten. Kies de beste en zaai een flink aantal planten, b.v. in een rij. Meer planten, meer kansen. Zonnebloe men moeten vruchtbare grond hebben, mesten is aan te bevelen. Ze houden van zon, dus liefst een zonnig plekje kiezen. De zaaitijd loopt van april tot ver in mei. De zaaiafstand is van 50 tot 60 cm. Leg b.v. telkens 3 zaden bijeen, een paar cm. uit elkaar en houdt de beste plantjes over. De zaaidiepte is een paar centimeter vooral niet te diep. Zonnebloemkenners kunnen u mogelijk Informatie verschaffen over de behande ling van de planten voor zo mogelijk nog hoger, breder of meer. Het einde van de wedstrijd is medio september. Het is aan te bevelen dit re glement en de aanwijzingen uit te knip pen en te bewaren. I i deze week huis-aan-huis verspreidt wordt. In het Dienstencentrum De Drie Eiken is er om 10 uur een aubade, onder het motto: „Kun je nog vaderlandse liede ren zingen, zing dan mee", verzorgd door het Soesterbergs Gemengd Bejaar- den Koor, o.l.v. de heer C. F. van Vliet. Om 20 uur worden in de ontsparuiings- zaal van De Drie Eiken historische films 1 vertoond van oud-Soesterberg. Op de terreinen aan de Kampweg wordt j een groot pupillentoernooi georganiseerd I door de jeugdcommissie van de v.v. i Soesterberg om de nieuwe AGAVS-wis- I selbeker. J Aan het pupillentoernooi zal worden deel- genomen door vier pupillenelftallen van de verenigingen Bunnik, EDU, SDO en Soesterberg. Het toernooi begint om 10.25 uur en duurt tot 15.30 uur. Na het 1 toernooi wordt de wedstrijd gespeeld tus- j sen het eerste zaterdagelftal en een gele- genheidselftal van het Centrum „Beuk- j bergen" (16.00uur). Om 20.30 uur wordt de lampionnenop- tocht gehouden vanaf de Kampweg door l het dorp met als eindpunt het Dorps- j plein met muzikale medewerking van „Odeon". VERMIST: reu, bastaard herder, zwart, witte bef: Faber, Van Hamelstraat 37. tel. 19711. kater, gecastreerd, wit met zwarte vlek ken, 11 mnd.; Houtgast, Den Blieklaan 85,tel. 16351. poes, wit/grijs, 8 mnd.Teirllnk, Choris- tenpad 8, Soest. poes, grijs, pluizig haar (lijkt op Blauwe rus), l%jr.; Van Tol, Eemweg Baarn; tel. 02154-7852 ('s avonds) 02154-6641 (overdag). GEVONDEN: reu, bastaard, klein, beige, gladharig. 3 jr.; (Eemweg): inl. Dierenbescher ming Baarn, tel. 02154-4434. poes, zwart, 4 mnd.; Rademakers, Pij perpad 107,tel. 10507. Op maandagavond 26 april houdt de PvdA een Spanje-avond die heel anders is dan de meeste ledenvergaderingen. TV-video. film, verzetsliederen, een oud- Spanje strijderkortom de moeite waard om te komen. Piet Laros, die in de burgeroorlog tegen Franco heeft gevoch ten, komt het een en ander vertellen over zijn ervaringen. Hij is pas in Spanje geweest en weet ook alles van de toe stand nü. Hij is ook de „motor" van de „Accion fuego", een aktie ten bate van de familieleden van politieke gevange nen. Natuurlijk zal hij ook praten over de gevangenissen in Spanje en over de armelijke omstandigheden waarin de vrouwen en kinderen van de gevangen I strijders moeten leven. Hij brengt een video-band mee. Na de pauze wordt de film „De lange 1 weg" vertoont, die het Spanje van 1936 tot 1976 toont. Men hoopt op een levendige discussie en ook daarom is het een open bare bijeenkomst. De vergadering vindt plaats om 8 uur in het Medisch Centrum aan de Nieuwe weg. Toegang vrij. De plantsoenendienst zal eerdaags over gaan tot het plaatsen van papierbakken bij de speelplaatsen op de Eng. Via de gemeentelijke ideeënbus was hierom ge- vraagd. 23 april: Opening Kursistententoonstel- ling, tevens start Soestock Festival, met een demonstratie van de kursisten van de kursus Dramatische Ekspres- sie. In het Artishockgebouw, Steen- hoffstraat 46. Excursie NIVON naar de broodbakke rij van Rademaker wordt tot nader order uitgesteld. 24 april: Rommelmarkt op het terrein van clubhuis „De Vangrail", Beetz- laan; aanvang 9 uur. Kledingaktie „Mensen in nood", ge organiseerd door de interkerkelijke werkgroep Soesterberg: van 13 tot 15.30 uur. Kontaktadressen: A. J. Schuiling, A. van Leeuwenhoeklaan 129, tel. 2354; M. Schaafsma, Prof. Lorentzlaan 80. Café-Musicale met de flamenco gitarist Azul; in het kader van Soestock. In het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 25 april: Kinderfilm in het Artishock gebouw met Asterix en Cleopatra; aanvang 14 uur. Entree 3,- (groe pen reductie). Steenhoffstraat 46. 99 „Artiestenpalet" o.l.v. Victor Consel- man verzorgt dinsdagavond 27 april, aan vang 20 uur, weer een programma in het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg. Medewerkenden: het van TV en platen bekende duo Sacha Paul, goochelaar Peter Presti en'Henry Rathler met zijn elektronische knopaccordeon. Leden van de interkerkelijke werdgroep Soesterberg (IKWS) zullen met een aan tal vrijwilligers op zaterdag 24 april een grote kledingaktie houden. De kleding wordt evenals vorig jaar huis-aan-huis opgehaald. De opbrengst vorig jaar be droeg niet minder dan zes ton kleding. Uit alle delen van de wereld wordt een beroep gedaan op hulp van „Mensen in Nood", vooral kleding en dekens worden veel gevraagd. De kleding die niet meer gebruikt wordt, kan men gepakt klaar zetten, want tussen 13.00 en 15.30 uur wordt alles opgehaald. Bij de heer A. J. Schuiling, Ant. van Leeuwenhoeklaan 129 (telefoon 2352) kan men zich nog melden om als helper of chauffeur (met liefst grote auto) te assisteren. Pakketten kleding kunnen ook vooraf bezorgd worden bij het Diens tencentrum De Drie Eiken op het Dorps plein of bij mevrouw Zijlstra, Plesman- straat 57. Vanavond, aanvang 20 uur, vergadert in het Soesterbergse Dorpshuis de Wijk raad. De agenda telt de behandeling van tien ingekomen stukken en een voor stel tot vaststelling van de concept wijziging van de wijkraadsverordpning. 26 april: Openbare vergadering Onder wijscommissie in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 14 uur. Openbare vergadering commissie Openbare Werken, in het gebouw van Gemeentewerken, Lange Brinkweg 7aanvang 16 uur. 27 april: Openbare vergadering com missie Ruimtelijke Ordening, in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 28 april: Ledenvergadering Nederlandse Bond voor gepensioneerden, in Hons. bergen; Wiardi Beckmanstraat; aan vang 15 uur. 29 april: Toneelvoorstelling in De Oper Hof, door toneelgroep „Proloog". Ge speeld wordt een projekt over Chili Aanvang 20 uur. Openbare vergadering Financiële Commissie, in de dependance van hei gemeentehuis; aanvang 19.30uur. 30 april: Kunstmarkt op de Eng, o.a Amnesty International zal een stanc bemannen; aanvang 10 uur. Voetpuzzeltocht vanaf het Dorpsplein Soesterberg; aanvang 10.45 uur Gratis deelname. Zeskamp voor de jeugd, op het Dorps plein; aanvang 14 uur. Kunstmarkt in het Dorpshuis, Soester berg; van 16 tot 23 uur. Autopuzzeltocht te Soesterberg; aan vang 17.30 uur. Inschrijfgeld per aut< 3,50. Opgeven bij leden van he' Oraje Comité t.m. 27 april. Jazzfeest met gelegenheid tot danser met Loulou's Diksie's Kits, in caft Bos en Duin, Bosstraat 80; aanvang 21 uur. Entree 5,-, leden CJP-houder: 3,50. Inlichtingen: tel. 18730. 1 mei: Poppentejater'Van Henk Abbing in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46. Entree ƒ3,-; aanvang 10.31 uur. 14.00 uur: voetbalwedstrijd Turkije Artishock. 19.00 uur: Turkse maaltijd en -avonc in het Artishockgebouw. 2 mei: Kamerconcert in het Artishock gebouw met Miny Dekkers, accordeon Steenhoffstraat 46; aanvang 15 uur. Hoewel de 19-jarige Mariëzette Weer denburg uit Laren een verwonding bij een oog en vermoedelijk een lichte her senschudding had opgelopen toen zij als parachutiste op de Leusderheide met twee auto's in aanraking kwam in plaats van in de springbak te landen, wilde zij niet met de ambulance van de GG en GD uit Amersfoort mee voor onderzoek in het ziekenhuis. Zij zou thuis een dok ter raadplegen. Mej. Weerdenburg, lid van de paraclub Icarus uit Hilversum, was tijdens een sprong uit de koers geraakt en kwam ongeveer 150 meter van de springbak af neer. Zij raakte daarbij de geparkeerde auto van J. T. uit Amersfoort en ook die van S. A. van V. uit Hoogland. Beide wagens kregen lichte schade. bij voorkeur met MAVO-opleiding eri enige kennis van typen, die belangstelling hebben voor afwisselend werk in een prettige omgeving. Naast uitstekende salaris- en vakantieregelingen bestaan er vele studiemogelijk heden. Ben je geïnteresseerd? Schrijf dan een briefje of maak telefonisch een afspraak voor een gesprek. Vraag in het laatste geval naar mevrouw Tas. SOESTERBERGSESTRAAT 42 - TELEFOON 02155-19944 Bosch Panter E23 SBo klopboormachine bits voor machinaal houtschroeven bits voor machinaal kruiskopschroeven 3 H.S.S. metaalboren 3 hardmetaal steenboren brengt kwaliteit in huis 40 jaar centrale verwarming Vernieuw uw kamerthermostaat, f 40,- per stuk, excl. montage en excl. B.T.W. BEUKENLAAN 66-68 TELEFOON 12093 Koninginneweg 143-151 Hilversum De afdeling verkoop is het kommerciële centrum van ons bedrijf. Van hieruit wordt het telefonisch kontakt onderhouden met onze afnemers. Tevens vindt hier plaats de orderbehandeling, het bijhouden van een voorraadadministratie, alsmede het vervolgen van offerte-aanvragen en verdere tot de verkoop behorende werkzaamheden. Voor deze afdeling vragen wij voor spoedige indiensttreding Gezien de aard van de werkzaamheden zijn een opleiding op MAVO- niveau, alsmede een goede electronische materialenkennis vereist. Voor een aktieve kracht, leeftijd tot ca. 26 jaar, bieden wij een afwis selende werkkring in een 'prettig team. Een uitstekende salariëring en goede overige arbeidsvoorwaarden zijn aan deze funktie verbonden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direktie van Postbus 111, Hilversum. Telefonische inlichtingen 02150-45751 tst. 14. Een advertentie in de Soester Courant, een gouden treffer U rijdt kwaliteit Hij staat klaar voor 'n proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF Industrieweg 14 Soest Telefoon 02155-13227 HOEKMOLENSTRAAT- STEENHOFFSTRAAT SOEST - TELEFOON 02155-17875 9 mm dik 6 cm breed per standaardlengte per meter uitsluitend hele lengtes onverpakt bij hubo per meter A A "*"G met deurtje

Soester Courant | 1976 | | pagina 15