Branden verwoesten veel natuurschoon Kraak bij Kela in Soesterberg Buit met waarde van 50.000,- Programma viering Koninginneverjaardag Overleden aan gevolgen auto-ongeluk i*, Politie pikt jongen in ondergoed op Vliegbasis nam afscheid van aalmoezenier Th. J. Kempers Kee van Egten komt op 1 mei a.s. bij de PvdA „Kaantjes braden" Inbrekers moeten al eerder binnen zijn geweest Opmerking voetbalsupporters oorzaak van vechtpartij Café-Musicale in Artishockgebouw Wie kan er wijs uit worden? Gemeentehuis niet op monumentenlijst Openbare commissievergaderingen Donderdag 22 april 1976 SOESTER 54e jaargang no. COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Verschijnt iedere donderde? Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 Bij branden in Soesterberg zijn op eerste en tweede paasdag aanzienlijke bos- en heidegebieden verwoest De brandweercorpsen van Soesterberg, Leusden, Amersfoort en Zeist slaagden er in eendrachtige samenwerking in de schade tot in totaal 11.000 vierkante meters beperkt te houden. Alle branden zijn vermoedelijk met opzet gesticht De Soes ter brandweer had een rustig weekend; ze moest alleen uitrukken voor een vuilnisbrandje en een autobrand. In Soesterberg werd de eerste brand zondagmiddag om vijf over half vier gemeld. Het vuur woedde in een perceel jonge dennen op Leusdens grondgebied. De corpsen van Soesterberg, Leusden en Zeist zetten in totaal twaalf stralen in. Er ging een oppervlakte van duizend vierkante meter verloren. De brand was aan de Leusdense kant moeilijk te berei ken, daar de slangen van de nevelspuit tekort waren. Bovendien was de brand weer gehandicapt door het feit, dat één van de wagens van Soesterberg in het mulle zand was komen vast te zitten. De tweede wagen van Soesterberg slaag de er in vlakbij de moeilijkst bereikbare hoek te komen en het vuur een halt toe te roepen. De in het zand vast zittende wagen werd door een brand weerwagen van Leusden losgetrokken, nadat men de rest van de driezuizend litertank had laten weglopen. Om kwart over zes werd vanuit de Du- moulinkazerne opnieuw een bosbrand gemeld. Deze woedde op de grens van Amersfoort en Soesterberg, langs het Zeister Spoor. De corpsen van Soester berg en Amersfoort zetten zes stralen en enkele vuurzwepen in voor het be strijden van de brand. Er ging tweedui zend vierkante meter jonge dennen ver loren. Op tweede paasdag om vijf over twee werden de corpsen van Soesterberg en Leusden opnieuw gealarmeerd; langs de Zuiderweg op Soesterbergs grondgebied was de hei in brand geraakt. De inzet van twaalf stralen voorkwan een groter verlies aan natuurschoon dan een oppervlakte van vierduizend vier kante meter. De brandweerlieden ge bruikten ook vuurzwepen. Drukte Het was in het paasweekeinde onvoor stelbaar druk op de Leusderheide. Dui zenden mensen, meestal met de auto gekomen, zochten er vertier. Het gevolg was, dat de smalle Zuiderweg bijna ver stopt kwam te zitten, vooral op plaatsen, waar aan beide kanten van de weg auto's geparkeerd stonden. Vooral de brandweer van Leusden had daardoor zondagmiddag de grootste moeite om de plaats van de brand te bereiken. Paas maandag had de politie van Leusden en Soesterberg gedurende de heidebrand de Zuiderweg aan beide kanten afgeslo ten, waardoor de brandweer vrij vlot door het overige verkeer kon komen. Overigens lijkt een parkeerverbod aan één kant van de Zuiderweg de enige op lossing van de problemen. De Soester brandweer heeft in het week- Rillend van de kou werd de veertienjarige Patrick van E. uit Soest zondagavond door de politie bij de Grote Melm opgepikt. De jongen liep in ondergoed, omdat z'n kleren, die hij op de wal had achtergelaten toen hij met een vriendje op de Eem ging roeien, verdwenen waren toen hij terugkwam. Patrick had met zijn vriendje een boot gehuurd om er mee op de Eem te gaan. Omdat hij bang was een nat pak te halen, had hij zijn bovenkleren uitgetrokken en in z'n laarzen gestopt, die hij op de wal achterliet. Andere roeiers vonden bij hun terugkomst bij de Grote Melm de kleding. Omdat zij niemand in de buurt zagen en ook op het water niemand waren tegen gekomen, vreesden zij het ergste. Zij na men de kleding mee en brachten die bij de politie. Intussen waren Patrick en rijn vriedje te ruggekomen. Ze ontdekten dat de kleding was verdwenen. Zoeken in de omgeving leverde niets op. Het vriendje van Patrick besloot daarom hulp te gaan halen. Onder weg kwam hij de politiewagen tegen. De agenten, die al op weg waren naar de Grote Melm, pikten daar Patrick op. Op het politiebureau kon hij zich aankleden. einde nauwelijks moeite gehad met het blussen van een vuilnisbrandje in een zandafgraving aan de Soester Engweg. Eén straal was voldoende om het ruig tebrandje te blussen. zaterdagmorgen om tien voor elf ruk te de brandweer uit voor het bestrijden van een autobrand bij Garage Houdijk aan de Birkstraat. Een monteur had de motor van de auto, eigendom van de heer C. Houdijk uit Amers foort, schoongemaakt. Vermoedelijk door kortsluiting is daarna brand ont staan. Men behulp van poederblussers slaagde men erin uitbreiding van de brand te voorkomen. De brandweer maakte er met behulp van één straal een einde aan. De schade wordt geraamd op 3.000 gulden. Zaterdag 1 mei a.s. hoopt de Soester afdeling van de PvdA oude getrouwen, maar ook nieuwe gezichten te verwel komen in het Duiven-zaaltje" gelegen aan de Schrikslaan. Tussen 10 en 13 uur is er een rode receptie waarin speciaal voor de ouderen herinneringen worden opgehaald tussen toen en nu. Hoofdrol in het ophalen van herinne ringen uit een vervlogen tijd speelt de Amsterdamse schrijfster Kee van Egten, een zondagschrijfster. De nu 75-jarige schrijfster werd geboren in een typisch Amsterdamse achter buurt en was de laatste van een lange stoet kinderen die door moeder Naatje in het leven werd gezet. Zonder omhaal en flauwekul werd ze in bittere armoede groot gebracht. Daarvan getuigt ze in haar even geestige als ontroerende ver halenbundel, de 5e druk is inmiddels al in voorbereiding, „Kaantjes braden". Het zijn geen gewone verhalen die ze haar gasten op 1 mei a.s. zal voorlezen. Haar herinneringen springen als knap pende kaantjes uit een pan. En voor wie het niet meer weet: warme kaantjes op een snee brood of in de stamppot betekende in de jeugd van Kee's leef tijdgenoten een uitzonderlijke, bijna on betaalbare lekkernij. Wie Kee's kaantjes en andere lekkernijen wilt proeven is van harte welkom op de 1 mei-viering van de PvdA te Soest. 08.15 - 08.30 uur KLANKEN van kerkklokken. 08.15 uur DRAAIORGELMUZIEK. 09.00 uur KUNSTMARKT op De Eng, georganiseerd door Artishock. 09.30 uur Aanvang MARS PVO van Rembrandtlaan naar Paleis Soestdijk. 10.00 - 16.30 uur NATIONAAL HOCKEY TOURNOOI voor mixed elftallen om de Generaal Brouwer beker op het hockeyterrein aan de Schrikslaan. 10.00 - 16.00 uur Openstelling LUCHTMACHTMUSEUM op de vliegbasis Soesterberg. Veel nieuws! 10.30 -11.15 uur BLOEMENDEFILÉ voor Hare Majesteit de Koningin langs het Paleis Soestdijk. 12.00 uur Aanvang onderling JEU GD VOETBAL-TOERNOOI, georganiseerd door de Sport Organisatie Soest op het terrein aan de Bosstraat-Oost. Voor de winnende C, D en E elftallen worden bekers beschikbaar gesteld door het Oranje Comité. 12.00 - 16.00 uur GROOT KINDERFEEST op de SEC-terreinen aan de Bosstraat. Schiettent, ballengooitent, vistent, touwtrekken, blokjes rapen, vlaggetjes steken, touwtrektent, skippybalwedstrijd, hindernis hardloop, kussengevecht en grabbel tonnen. Deelnemersprijs 0,25 per spel. Raden naar het gewicht van een prijsvarken. Lotprijs 1,-. Autoshow. 14.00 - 15.00 uur GROTE SHOW van PVO. 16.00 - 17.00 uur DROPPING boven de SEC-velden van bonnetjes o.a. voor prijsvarken. Prijsuitreiking dropping zaterdag 1 mei van 13.00 tot 15 uur. Prijzen zijn te bezichtigen vanaf 20 april bij de stomerij Actief op de Smitshof. 13.00 uur Aanvang NATIONALE AUTOCROSS, welke wordt verreden in de grote zand afgraving achter het Witte Huis aan de Birkstraat. Georganiseerd door het Crossteam Soest. Entreeprijzen: Volwassenen 4,-. Kinderen 2,-. Hoofdprijs wordt ter beschikking gesteld door het Oranje Comité Soest. Het terrein is te bereiken: vanuit Soestduinen langs de spoorbaan naar Amers foort; vanuit Soest langs de weg naast het Witte Huis. 14.00 - 16.00uur Optreden van „LULU's DIX1E K1DS", ter opluistering van de Kunstmarkt, georganiseerd door Artishock. 14.00 en 15.30 uur FILMVOORSTELLING in Gebouw „Credo". Toegang vrij.. 14.00 - 16.30 uur AMUSEMENTSPROGRAMMA voor de bejaarden van Molenschot, Braamhage en Klein Engendaal, georganiseerd door de Christelijke Oranje Vereniging in Molenschot. Optredenden zijn: Peter Piekos, Herman Teunissen. Gea en Jan Optredenden zijn: Peter Piekos, gastheer-conferencier; Herman Teunissen, be speelt het Hammondorgel; Gea en Jan Barth, vocaal duo; Zaans Vocaal Kwintet, uitgebreid repertoire; zingt op verzoek. 14.00 - 16.30 uur WESTERNFILM in de Molensoos. Toegangsprijs leden: 1,75; niet-leden 2,75. 14.00 - 16.00 uur PUZZLERIT voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen onder leiding van de heer v. d. Bank. Start voor deelnemers op het terrein achter de brandweerkazerne aan de Lange Bribkweg. Inschrijfgeld: auto's en motorenƒ4,00 bromfietsen 1,00 fietsen, per koppel0,50 Verzekering: 2,60 voor auto's en motoren. (Geen verlies van claimkorting op de eigen verzekering). Bromfietsers: verzekeringsbewijs meebrengen. Gelegenheid tot inschrijven vanaf 13.30 uur bij de start. Vóórinschrijving bij de heer J. v. d. Bank, Dorresteinweg41, tel. 16881. 20.00 - 20.45 uur LAMPIONNEN-OPTOCHT: 1. Van de Smitshof naar Honsbergen en terug. Begeleid door PVO. 2. In Soest-Zuid; start vanaf het busstation. Begeleid door de Springbokken. 20.00 uur DANSEN in de Molensoos bij de Rock and Rollgroep Charles Wain. Entree: 1,-voor leden; 2,-voor niet-leden. Foto Herman van Dam De 38-jarige bouwkundig hoofduitvoer der P. H. Folkersma uit Utrecht is zaterdagmiddag in het Academisch Zie kenhuis in zijn woonplaats overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk, dat hem vrijdagavond op de Birk straat in Soest overkwam. Hij botste, na in een flauwe bocht de macht over het stuur te hebben verlo ren, met zijn personen auto tegen een links van de weg staande boom. De automobilist liep hierbij ernstig hersen letsel op. Een paar omgevallen vaasjes en op de grond liggende folders waren voor de heer L. van Dongen, bedrijfsleider van Kela-tapijt aan de Amersfoortsestraat, tekenen, dat er iets niet in orde was in het bedrijf. Een eerste onderzoek wees al snel uit, dat er was ingebroken. Perzische kleedjes, die op tafel lagen en Berber- tapijten bleken te zijn verdwenen, evenals enig antiek en een kleuren t.v. De in de nacht van zaterdag op zondag gepleegde inbraak leverde de nog onbekende daders een buit van ongeveer 50.000 gulden op. De heer Van Dongen noemt de daders, gezien de spullen die zij hebben meege nomen, „een gericht publiek". Hij twij felt er niet aan dat ze al eerder in het bedrijf geweest moeten zijn. Dat leidt hij af uit het feit, dat ze blijkbaar precies wisten wat ze moesten meenemen, en ook, omdat de kleuren t.v., die op een. niet opvallende plaats stond, verdwenen was. Hoewel het bedrijf verlicht was, hebben de daders zich daar niet aan gestoord, hoewel ze aan de voorkant wel enigszins haastiger te werk zijn gegaan dan elders. Vóór zijn de kleedjes van de tafels ge trokken, waardoor de vaasjes omvielen en folders op de grond terechtkwamen. De heer Van Dongen neemt aan, dat de daders met een bestelauto zijn geweest, omdat naast koperen potten en pannen Zoals hoofdaalmoezenier H. Röling uit Den Haag opmerkte in zijn afscheids toespraak tot aalmoezenier Th. J. Kem pers, was het een aparte dag, Witte Donderdag, een goede dag om er achter te komen wie er eigenlijk achter de mens Kempers staat. Het antwoord luidde dan ook: „Jezus van Nazareth, door wie hij mede door de opvoeding van zijn ouders (die dit afscheid mee konden maken in „De Cockpit") was gegrepen. Ten bate van de andere mensen heeft aalmoeze nier Kempers die Mens waar willen maken". Zo gaat de scheidende en graag geziene aalmoezenier Kempers een stukje nieuw leven tegemoet. De hoofdaalmoezenier van de Kon. Luchtmacht hoopte dan ook dat aalmoezenier Kempers zijn geïn spireerd zegenrijk werk zou mogen blijven doen in zijn nieuwe omgeving van de vliegbasis Twenthe. Het was voor de nieuwe commandant vliegbasis Soesterberg, de kolonel W. van Gastel niet zo eenvoudig om aal moezenier Kempers „weg te praten", een man die al zo'n zeven jaar rondspan- kert op de vliegbasis en naaste omge ving van Soesterberg. Hij had zich ge concentreerd in het Katholiek Militair Tehuis „De Cockpit" in Huis ter Heide en nam ook op dit neutraal gebied af scheid. Van het K.M.T. had aalmoeze nier Kempers een echt tehuis gemaakt, onafhankelijk van rang of stand of ge loofsovertuiging, zodat iedereen welkom was. „De aalmoezenier kende de gedachten- gang van zijn mensen", aldus de com mandant, „naar wie hij wist te luisteren, maar daar bleef het niet bij, ook gaf hij als vertrouwensman zijn adviezen aan hen die problemen hadden". Het bekende gebaar van „met-de-pet- rondgaan" had ook nu weer plaats ge vonden en men had voor de graag lezende aalmoezenier een viertal boekwerken gekocht om Soesterberg wat te gaan ver geten en tevens een eikenhouten boeken kast. Namens de afscheidscommissie sprak collega ds. C. B. Dekker die openbaarde dat beiden elkaar uitvoerig gepest had den en daarom elkaar wel zouden gaan missen. Nu wilde ds. Dekker niet vitten en op de valreep nog even erg sportief zijn. Don Camillo-figuur Het afscheid was voor ds. Dekker geen genoegen en hij vond „dat ze in Twenthe goed af waren met deze ijverige sporter en hardloper voor het aangezicht des He ren". Aalmoezenier Kempers werd be- De belangrijke voetbalwedstrijd tussen Soesterberg en HDS is zondagmiddag vier minuten voor tijd gestaakt als gevolg van een buiten de lijnen begonnen vechtpartij. Politiemannen uit Soesterberg, Soest, Zeist en Amersfoort (van wie één met een hond) en het corps marechaussee uit Soesterberg konden zich beperken tot het scheiden van de vechtende supporters. De aanleiding tot het handgemeen was volgens de politie een opmerking van een vrouwelijke HDS-supporter over de huidskleur van twee Soesterbergse spe lers. In haar buurt stond de broer van één van de spelers over wie ze de op merking had gemaakt; hij wilde voor zijn broer opkomen, maar toen bemoeide een andere supporter zich ermee. Er vielen enkele klappen en dat was voor andeien het sein zich ook in het ge- ii-l pla.iti.to zich tot op het veld, waardoor de scheids rechter bij een 1-1 stand zich genood zaakt zag de strijd te staken. Mede dankzij het optreden van enkele politiemannen in burger, die ook langs de lijn stonden, konden de gemoederen worden gesust, zodat politie- en mare chausseeversterking de dertig tot veertig vechtende supporters uit elkaar kon houden en de spelers een veilige aftocht kon bieden. ook groter antiek zoals een stoel en een tafel werden meegenomen. Het kleinere spul is vermoedelijk in een gordijn in gepakt. De daders zijn binnengekomen door aan de achterkant een deur te forceren. Dat is kennelijk zonder al teveel herrie ge beurd, want de heer Van Dongen heer niets gehoord. „Ik woon hier naast. Soms hoor je wat en dan kom je je bed uit, maar vannacht heb ik niets gehoord", aldus de Kela-bedrijfsleider. Volgens hem is er betrekkelijk weinig gesnuffeld, een reden te meer om aan te nemen, dat de daders vrij nauwkeu rig wisten wat ze zouden gaan wegne men. Vermoedelijk is de inbraak niet lang geleden voorbereid, want de Per zische kleedjes zijn pas twee weken geleden op de tafels gelegd „omdat die er anders zo kaal uitzagen' De inbrekers hebben ook nog gepro beerd de radio- en omroepinstallatie en een cassetterecorder mee te nemen Maar het losmaken daarvan was her kennelijk teveel moeite. schreven als de Don Camillo-figuur, maar de dominee voelde zich geen Pep- pone, want hij was immers geen com munist, ondanks de streken die ze el kaar leverden. Toen aalmoezenier Kempers zo nodig moest gaan paraspringen (ik zag hem graag uit de hemel vallen) had ds. Dek ker zijn auto aan de rand van het ter rein gezet, maar toch zag de springende aalmoezenier kans zijn „protestantse auto" een paar krassen mee te geven. „Ten afscheid geef ik je graag de hand, mits ik hem maar terug krijg", zo be sloot collega Dekker, die hem erg zal missen. Aalmoezenier Kempers begon met een schot voor de boeg: Jullie hebben van ons zoveel kerken afgenomen, mogen we alstublieft de biecht zelf houden", zin spelend op het gezegde van de dominee, dat bij afwezigheid van de aalmoezenier bij de dominee gebiecht kon worden. „Iedereen dacht dat ik een Zeeuw was", aldus aalmoezenier Kempers, „maar dat kwam, omdat ik een fijne tijd als kapelaan in Zeeland had meegemaakt; dus zij zullen nu wel in Twente gaan den ken, dat ik een echte Soesterberger ben". Hij was zijn ouders erg dankbaar, want aan hun hand was hij in de schippers wereld grootgebracht", zij hebben mij de kans gegeven iets voor de andere mensen te gaan betekenen' Namens de „gewone jongens" sprak het bestruurslid van het verzorgingssqua dron, serg. maj. G. Biemold de aalmoe zenier als lid van dat aquadron toe. „De nieuwe aalmoezenier zal van goede huize komen, wil hij u doen vergeten, want wij hadden maar weinig last van U!". De scheidende aalmoezenier, die een beetje bang was, dat zijn dieet volledig uit de doeken werd gedaan, ontving een boekenbon en zijn moeder, die naast Onze Lieve Heer voor 100 °7c de *ot standkoming van de aalmoezenier had meegewerkt, ontving een bloemetje Zaterdagavond organiseert Artishock in de grote zaal haar „Café-musicale". Een luisterrijke sfeervolle muziekavond, met afwisselend serieuze en lichte mu ziek gebracht door gitaristen, piano, fluit en zang. Aanvang 20.30 uur. Toegang 3,50 Op een en dezelfde dag noteerden we dc/cr dagen de volgende uitspraken. 1. Van het PvdA kamerlid Kombrink, beho rende tot de linkervleugel van zijn partij De PvdA zal op haar partijcongres in het najaar een anti CDA-uitspraak doen Samen werking van progressieven met het CDA waaraan ook de thans oppositionele CHU deelneemt, wordt dan na de komende verkie zingen onmogelijk, net als destijds zo'n be sluit werd genomen ten aanzien van de KVP' Deze wensdroom van Hans Kombrink zal waarschijnlijk niet door het partijcongres gehonoreerd worden, maar de tendens ertoe is dus aanwezig. Uitspraak 2: „De partijraad van de ARP gaat voorwaardelijk accoord met een federatie met KVP en CHU. Voldaan moet dan echter worden aan de volgende voorwaarden de CHU-fractie moet reeds in de huidige Tweede Kamer meer gelijkgerichtheid lonen met de politiek van KVP en ARP ten aanzien van het huidige kabinet; verder een intentievcrkla ring voor regeringssamenwerking van het CDA met andere partijen; en KVP en ARP moeten in de a.s. verkiezingsstrijd het thans door hen gesteunde kabinetsbeleid mogen verdedigen." Uitspraak 3: (van ARP-fractieleider Aan tjes): „Partijen moeten elkaar niet van sa menwerking uitsluiten. De ARP doet dat niet jegens de PPR en de PvdA moet zoiets niet doen jegens de CHU." Uitspraak 4: (van KVP-fractieleider An driessen): „Jammer dat de ARP nog zulke voorwaarden blijft stellen voor deelname aan één CDA-lijst. Gezien de overeenstem ming over het programma voor de drie christendemocratische partijen bestaat er voor de toekomst weinig gevaar voor split sing van het CDA. De samenleving vraagt om het CDA!" Uitspraak 5: (van CHU-fractieleider Kruism ga): „De christendemocratie moet haar programma en haar uitgangspunt niet ver troebelen door reeds bij voorbaat aan het voor de democratie funeste spel van VVD en PvdA mee te doen en zich in een blok met óf liberalen óf socialisten te begeven Dat zijn ze dan. En een knappe vent die daar ook maar enige gelijkgerichtheid uit kan peuren. Met deze uitspraken moet straks óf de ene óf-én de andere partij, fractieleider of kamerlid wel in tegenspraak en in moei lijkheden komen. Neem nu Kombrink. Geen samenwerking straks van de PvdA met het CDA als ook de CHU daar deel van uitmaakt. Doch dit maakt men in christendemocratische kring zelf uit en de kans op zo'n CDA is levens groot. En om mee te blijven regeren zal de PvdA het ook volgend jaar niet zonder de medewerking van zo'n CDA kunnen stellen De PvdA-ministers van het ogenblik zijn zich dan ook beter bewust dan Kombrink Het alternatief zou anders zijn, dat hij CDA en WD naar elkaar toe drijft, hetgeen niet het doel kan zijn waarnaar hij streeft. Dan d i ARP-eis dat de CHU nu dan toch het beleid van het kabinet Den Uyl mee moet helpen gedogen, niet meer mag tegenwerken Terwijl de unieraad van de CHU zich op die zelfde dag uitspreekt tegen de nieuwe onder wijsplannen van de regering! Welk standpunt Aantjes intussen al voorbarig heeft genoemd terwijl zijn partijraad toch met grote meerder heid accoord wil gaan met één CDA-lijst onder de genoemde voorwaarden En dan is er ook tegelijkertijd van Kruisinga te vernemen, dat het kabinet Den Uyl geen blijvende hindernis kan en mag zijn voor de totstandkoming van één CDA-fractie na de verkiezingen. Wie kan uit dit alles nu nog wijs worden9 Moet het CHU nu tot half volgend jaar zich net zo ten aanzien van het kabinet Den Uyl gedragen als KVP en ARP en doet zij dat9 Zo niet, komt er dan geen CDA, althans niet samen met de ARP, of komt het er toch. omdat de partijleden dat in meerderheid willen? Legt Aantjes in dat geval er zich bij neer of treedt hij dan af als kamerlid? En als het PvdA-congres de ideeën van Kombrink niet volgt, zoals te verwachten, dus toch een coalitie wil aangaan met een eventueel CDA waar ook de CHU deel van uitmaakt, zal Kombrink dan zo consequent zijn om als kamerlid af te treden? In al die verwarring ziet inmiddels ook de AR prof. Goudzwaard, die mede het CDA- programma samenstelde, er zelf geen gat meer in en neemt deze al aan. dat de ARP niet aan één christendemocratische lijst zal meedoen. Zo is men bezig ons politieke leven hoe langer hoe zieker te maken. Men zou toch wensen, dat de politici zich nu eens als grote mensen gingen gedragen en hun spelle tjes van bedreigen en beschuldigen en van „ik speel niet met jou" zouden staken. Het land heeft behoefte aan meer wil tot samen werken inplaats van aan meer verdeeldheid Het Soester gemenntehuis wordt met op de aanvullende ontwerp-monumenten- lijst geplaatst. Een verzoek daartoe werd door Ton Paauw ingediend bij de in Zeist geves tigde Monumentenraad. Men is daar van mening dat het gemeentehuis niet van toereikend algemeen belang is te achten, beoordeeld naar schoonheid, betekenis voor wetenschap of volkskundige waarde. A.s. maandag 26 april wordt in het ge meentehuis een openbare vergadering gehouden van de onderwijscommissie. Deze vergadering begint om 14 uur. Om 16 uur komt in het kantoor van Gemeentewerken aan de Lange Brink- weg de commissie openbare werken in een openbare vergadering bijeen. Dinsdag 27 april, des avonds om half acht, wordt in het gemeentehuis de openbare vergadering gehouden van de commissie ruimtelijke ordening en don derdag 29 april vergadert, aanvang eveneens half acht 's avonds, de com missie financiën.

Soester Courant | 1976 | | pagina 1