SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Voetbalvereniging SEC zonder bestuur foto heRrrnn van öam VVZ moet beslissingswedstrijd spelen tegen VVOP Baume&Mercier Baume&Mercier precisie tot in de perfectie! VOOR AL UW SPORTEN „P.B.-gymnastiek- wedstrijden in sporthal Beukendal BRuiösRepoRtaqe filmRepoRtaqe kinöeRseRie stuöio-, peps- en BeöRijfsfotoqRAfie zowel in kleur als zwart-wit Knickerbockers beginnen nieuw seizoen met nederlaag Successen voor Olympia-wandelaars in Amersfoort ZIEKENAUTO tel. 12727 BRANDWEER tel. 13333 Steen hoffstraat 56, tel. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel. 16600 Huizen-Eemvogels 4-2 Hockeyclub Soest toch naar de Jachthuislaan Ledenvergadering hockeyclub Uw succes is onze Autorijschool a M. LOS Uw succes is onze Clubkampioenschappen parachutisten op Leusderhei A. van der Weerd BDC-heren herstellen zich 14e Soester bedrijfssportcompetitie met tafeltennis van start BONDSSPAARBANK Soester Courant van donderdag 29 april 1976 Foto Herman van Dam *2 «tSfiE- .vï" - "x/. Foto Herman van Dam Een kwestie rond het voortbestaan van de zaterdag-sectie van de voetbalvereniging SEC heeft geleid tot het aftreden van het hoofdbestuur. Dat gebeurde aan het slot van een emotionele extea-ledenvergadering, die naar aanleiding van het aftreden van de zaterdag-commissie was uitgeschreven. Het afgetreden bestuur heeft inmiddels toegezegd de lopende zaken af te handelen, maar vóór de komende leden vergadering, die vorig jaar in de maand juni gehouden werd, zal achter de schermen het een en ander moeten gebeuren om de vereniging aan een nieuw bestuur te helpen. Niet dikwijls woonden zoveel leden een vergadering bij als deze keer. Er waren 119 stemgerechtigden aanwezig, die van voorzitter A. Timmer hoorden waar uit eindelijk voor gekozen moest worden; voortzetting van de zaterdagafdeling met competitievoetbal - zaterdagvoetbal als recreatie met plaats voor maximaal dertig spelers - opheffing van de af deling. Voorzitter Timmer verklaarde dat het bestuur zich uitsprak voor een gezonde ,,zondag"-vereniging; met andere woor den voor opheffing van het zaterdag voetbal. De keus werd mede gemaakt uit financiële overwegingen. Doorgaan met twee afdelingen zou te grote pro blemen scheppen. Om de financiële situatie spitste zich daarna de soms felle discussie toe. Penningmeester Van der Linden maakte duidelijk dat tussen inkomsten en uit gaven van de zaterdagafdeling een na delig verschil bestond van ongeveer 4000 gulden. Oud-zaterdag voorzitter Brugman in formeerde waarom het dan tien jaar wel goed gegaan was. De schuld aan de ge meente (van 71.000 gulden in verband met de uitbreiding van het clubhuis) bleek daarop echter van invloed te zijn. Duidelijk werd ook uit de woorden van oud-voorzitter J. Elderman dat proble men rond de zaterdagafdeling al langer liepen. Elderman vond het maar triest dat in de weken dat de kwestie naar de spits werd gedreven, geen poging ge daan werd een bevredigende oplossing te vinden. Oud-bestuurslid J. Veldhuizen wees de vergadering op de konsekwentie van het afstoten van de zaterdagafdeling; het zou de vereniging veel leden kosten, die immers elders onderdak zouden zoeken of een nieuwe vereniging op- richten. De daarop volgende stemming had tot resultaat dat 62 vóór voortzetting stem den en 31 tegen voortzetting bleken te zijn. 24 stemmen werden uitgebracht voor het recreatief zaterdagvoetbal en verder een blanco en een ongeldige stem. Direct daarop werden commissieleden benoemd voor de zaterdagafdeling en volkomen onverwacht trad toen het bestuur af. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Zaterdag 1 mei a.s. wordt door de gym nastiekvereniging De Springbokken on der auspiciën van het rayon Gooi van de Stichtse Turnkring in sporthal Beuken dal de zgn. „Prettig Bezigzijn" wed strijden georganiseerd. Er worden zo'n duizend deelnemertjes verwacht. Van de Springbokken doen liefst 23 groe pen mee in de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar, 9 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 15 jaar, in totaal bijna 200 jongens en meisjes. jac. van lenneplaan 13 BAApn - telefoon 02154-7552 VOOR UW: Voor de Knickerbockers uit Soest begon het honkbalseizoen met een beker wedstrijd in Zaandam tegen tweede klasser Odiz. De Soesters verloren deze wed strijd met maar lieft 11-2. In een nagenoeg volledige opstelling konden de Knicker bockers bepaald niet imponeren. De defensig maakte 7 fouten en de slagploeg kon slechts zes honkslagen produceren. In Amersfoort werd zaterdag de door de Amersfoortse Oranje Vereniging georga niseerde 8e Oranjetocht gehouden. Ongeveer 1.400 wandelaars namen hieraan deel en liepen de Treek. De drie groepen van de wandelsportvereniging Olympia waren ook in de Keistad en wonnen vier prijzen. Leidster mevrouw J. Veldhuizen liep met haar zestien aspiranten vijf kilome ter waarvoor twaalf groepen hadden in geschreven. De Olympianen wandelden naar het oordeel van de jury het mooist en werden beloond met de eerste prijs welke met 645 punten werd gewonnen. Twee werd de majorettegroep de Eem- zijde, Amersfoort (636 pnt.), derde de Kouwenaar, Vaassen 612 punten en vier werd Oranje, Amersfoort 588 pnt. Op de 10 kilometer liepen 15 groepen waaronder de twaalf junioren met leider de heer D. W. Brood. De uitslag luidde 1. De Kouwenaar, Vaassen 646 punten. 2. Olympia, Soest 632 pnt. 3. Petraschool, Amersfoort 560 pnt. en 4. Oranje, Amers foort 554 pnt. De twaalf senioren onder leiding van de heer W. van Steendelaar liepen 15 kilo meter met nog vijf groepen en wonnen met 659 punten de eerste prijs, een fraaie beker aangeboden door Burgemees ter en Wethouders van Amersfoort. Met dit puntenaantal bereikte de Olym- pia-seniorengroep de hoogste score van alle afstanden hetgeen werd gewaar deerd met een eremedaille van Z.K.H. Prins Bernhard. Olympia bezorgde Kobe Oser, Nieuwe- geln een achterstand van 32 punten. De derde prijs was voor de Jolige Sport- wandelaars, Rotterdam met 623 punten. Vrijdagavond, Koninginnedag, verleent Olympia haar medewerking aan de lam pionoptocht in het Soesterveen. Vertrek om 20.00 uur. Zaterdag 8 mei doen de drie groepen van Olympia mee aan de Voortsweg- Jubileumtocht in Enschede. Toen enige weken geleden WOP in Soest tegen WZ gelijk speelde, wat ook het geval was in de uitwedstrijd in Voorthuizen, hoorden wij de voorzitter van WOP Mj zijn afscheid in de VVZ-bestuurskamer zeggen: ,,Nu, mijne heren, tot aan de beslissingswedstrijd tussen onze teams". En die voorspelling is uitgekomen. J.l. zaterdag was het de grote dag voor beide teams. WZ speelde thuis tegen Terschuurse Boys en WOP moest uit naar WOO in Utrecht. Aangemoedigd door een talrijke suppor- terschare moest WZ de eerste helft tegen de storm optornen, want de gas ten hadden de tos gewonnen en hun aanvoerder koos de storm mee. Dat had o.a. tot gevolg, dat achter elkaar de bal tweemaal langs en over het doel van Henk Post ging. Toen verplaatste WZ het spel naar de andere helft en keeper Doornekamp kreeg veel werk. Het juiste schot ontbrak nu weer, maar Jos Brou wer en Peter Brouwer wisten later hun hoofd te gebruiken en toen vlogen de ballen het doel van Doomekamp in. Na 20 minuten zagen we Peter bijna raak koppen, maar de bal ging over. WZ was en bleef heer en meester van het spel. Met nog drie minuten te spelen in de eerste helft wist Jos Brouwer WZ de leiding te bezorgen. 1-0. Men ging dus enigszins gerustgesteld thee drinken. De tweede helft kreeg VVZ de storm mee en toen kwamen de Boys er bijna niet meer aan te pas. In de 10e minuut gaf Siem Opmeer van links een hoge voorzet. Jos Brouwer stond op de juiste plaats en via zijn hoofd vloog de bal langs Doornekamp. WZ stond toen met 2-0 voor en was toen feitelijk al win naar. Wel probeerden Overeem, Peter- sen en Druijff het Henk Post lastig te maken, maar Mart van Asch stond als van ouds te verdedigen en zette steeds zijn voorhoede aan het werk. Op één van deze verre trappen reageerde Siem Op- Het startsein werd vrijdagavond gege ven door de voorzitter van de evenemen tencommissie van de Zakenkring, de heer J. C. van Essen. Hij bracht in zijn openingswoord dank aan de directie van Foxboro, voor de, nu voor het derde jaar, verleende gastvrijheid. Dank ook aan mej. Broertjes en de heren Roozen- daal, van Duin en Laurens, die evenals vorige jaren, de organisatie van deze wedstrijden op zich genomen hadden. In totaal schreven 83 heren en 7 dames uit 15 bedrijven voor de competitie in. Er werd gespeeld aan 6 tafels. Na de eerste rondes, werd zaterdag morgen de strijd voortgezet, die in de middag het hoogtepunt bereikte met de diverse finales. Dankzij een strak aange houden tijdschema kon rond half vier de prijsuitreiking plaatsvinden. Daar belaste de evenementencommissie, bestaande uit de heren Van Essen, Brink en Elderman, zich mee. Voor de be schikbare kadobonnen kwamen de drie eerst geplaatsten, zowel bij de dames als de heren in aanmerking. De einduitslag zag er alsvolgt uit: Dames: 1. A. Broertjes; 2. A. Kok; 3. N. v. d. Grift; 4. A. Th. Veenman (allen Foxboro); 5. W. Woerdman, Lindner; 6. H. van Dolder, PTT. Heren: 1. A. van Velzen, Atlas; 2. W. van Scheppingen; 3. L. Honderdors; 4. M.C. v. d. Boef; 5. R. Thieliier (allen Fox boro); 6. M. van Weelde N.M.B. Het tweede WZ-doelpunt en zijn maker; Jos Brouwer passeert met een kopbal keeper Doornekamp. meer en hij loste een ver en keihard schot dat doel trof. 3-0. De steeds op doelpunten loerende Peter Brouwer kreeg vijf minuten vóór tijd zijn kans. Bij een schot op doel van zijn broer Jos, liet Doornekamp de bal vallen en Peter wist de bal langs hem te koppen 4-0. WZ had dus ruimschoots gewonnen. Daar ook WOP zijn wedstrijd had gewonnen was er nog geen feestvreugde in de kantine, daar er nu een beslissings wedstrijd moet komen. Deze wordt a.s. zaterdagmiddag, 1 mei, om 17.30 uur (half zes) gesoeeld op het hoofdveld van de voetbalvereniging Spakenburg in Spakenburg. Het bestuur verwacht zoveel mogelijk supporters en vrienden om het elftal in deze zware wedstrijd aan te moedigen. De WZ-jongens zullen het nodig hebben. De reseves van WZ wonnen hun laatste competitiewedstrijd zeer verdiend met 2-1 van de reserves van GWV. De Mixed Hockeyclub Soest, al jarenlang gehandicapt door terreingebrek en uit blijven van een nieuwe accomodatie, heeft met het bestuur van de sportstichting de mogelijkheden bekeken waar binnen de gemeentegrenzen een nieuw hockey- park zou kunnen worden aangelegd. De voorkeur gaar nu uit naar een terrein aan de Jachthuislaan, tegenover het KPS-terrein, tussen Jachthuislaan en Koninginne laan. De Jachthuislaan werd ook jaren gele den al genoemd als toekomstige vesti gingsplaats voor de hockeyclub. Dat was nadat het plan de terreinen aan de Noorderweg aan te leggen, van de tafel verdween. De NOorderweg werd indertijd min of meer „beloofd", toen een deel van het hoofdveld aan de Schrikslaan werd „af gestaan" aan de tennisclub, die er drie banen op kreeg. Sindsdien gebeurde er nauwelijks meer dan „praten". Onder meer werd gedacht aan een hockeycom- plex aan de Dorresteinweg, nadat ook de Jachthuislaan als niet haalbaar werd afgevoerd. Vorig jaar kwam een bijna getergde hockeyclub met uitgebreide voorstellen terreinen aan te leggen bij het huidige complex op de Lazarusberg. Maar ook dat ging, na jaren aan een lijntje ge houden te zijn, niet door. Een verzoek om, althans ter leniging van de levens grote veldennood (drie voor 25 elftal-/ len), één veld op de Lazarusberg aan te leggen, werd aanvankelijk eveneens afgewezen. Daarin schijnt thans een kentering ge komen te zijn en de sportstichting heeft begloten b. en w. te verzoeken de raad te vragen een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van een vierde veld bij het complex aan de Schriks laan. Dit in afwachting van een defi nitieve verhuizing naar een ander com plex. Hoofdoverweging bij dit verzoek (om het vierde veld) is voor de sportstichting: „dat voor de vereniging buiten haar schuld een moeilijke situatie is ont staan". Overigens gaat gemeentewer ken nu eerst bekijken of (definitieve) verplaatsing van de vereniging naar de Jachthuislaan mogelijk is. Op vrijdag 21 mei a.s. wordt in het club huis aan de Schrikslaan de algemene ledenvergadering gehouden van de Mixed Hockey Club Soest. De agenda telt de gebruikelijke jaarverslagen; een bestuursverkiezing en benoeming van leden in de diverse commissies. De aftredende bestuursleden, de heren K. Dobben en W. Wiersma zijn herkies baar. De vergadering begint om 20.30 uur. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting in Hotel van der Brink, Soesterbergse straat 122 alhier. In de eerste slagbeurt kon Rob La Rose op eem tweehonkslag van Pim Brugman voor de Soesters scoren. In de gelijk makende slagbeurt kwam Odiz al weer gelijk te staan: l-lIn de tweede en derde innings scoorden de Zaandammers één punt. Tot de zevende innings bleef de stand 3-1 voor Odiz. Knickerbockers routinier Henk Prior, op het eerste honk gekomen door een honkslag, kon de honkslagen van Nau- welaerts en Kellner de stand in de zevende innings op 3-2 brengen. In de gelijkmakende inning cerdreven de Odiz-slagmensen alle illusies voor de Knickerbockers op winst: vier honk slagen en drie fouten waren goed voor vijf Zaanse doelpunten. In de achtste inning bracht Odiz de stand zelfs nog op 11-2. Met de eerste competitiewedstrijd (a.s. zondag uit tegen Black Lfons) in het vooruitzicht, moet coach Hofman nog heel wat sleutelen aan zijn team. De Knickerbockers, vorig jaar ongeslagen kampioen en gepromoveerd naar de tweede klasse landelijk, zullen zich moeten gaan realiseren, dat ze dit jaar een ondergeschikte rol in de competitie gaan spelen. Daarbij kunnen ze niet meer gestoord worden door bekerperike len, want voor de beker zijn ze nu al uitgeschakeld. CD Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 •-* Op zaterdag 1 mei en zondag 2 mei a.s. organiseert de Paraclub Mobiele Colon,. nes te Hilversum haar jaarlijksé club- kampioenschappen op de Leusderhei. De wedstrijd bestaat uit de onderdelen Individueel en Style. Bij het onderdeel „individueel" is de afspronghoogte maximaal 3300 ft. en worden per deelnemer 5 sprongen ge maakt. Bij het onderdeel „style" is de hoogte 7000 ft en maakt iedere deelnemer drie sprongen; 1. linker serie; 2. rechter serie en 3. cross serie. Wanneer weersomstandigheden de wed strijd verhinderen, zal deze verschoven worden naar het volgende weekend, te weten 8 en 9 mei. HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST De handbalheren van BDC hebben zon dag voor een goede prestatie gezorgd door het Haarlemse De Blinkert met 15-9 te verslaan. Al in de eerste heft legden de Soesters de basis voor deze overwinning. Vooral Koos van den Deijs- sel speelde een goede wedstrijd, hoewel hij zijn te felle inzet tot tweemaal toe met een tijdstraf van twee minuten moest bekopen. De 9-4 ruststand kwam in de tweede helft niet in gevaar en werd zelfs tot 15-9 vergroot, doordat vooral Sjaak Smee- ing een belangrijk aandeel kreeg in de score. Ook de dames van BDC hiejdet\1de twee punten in Soest. Hoewel ze vooral in de eerste helft moeit$> hadden het normale wedstrijdritme te vinden en ook de sterke wind zuivere combinaties be moeilijkte, was het toch al snel duide lijk, dat het Soester team meer inhoud had dan de dames van Odin. Toch wisten de gasten met een 3-2 vopr- sprong te gaan rusten. Na de thee werd snel duidelijk, dat BDC intussen was ingeschoten, want verschillende goede en snelle aanvallen stelden de Odin-verdediging voor onop losbare problemen en het Soester team kon danook verdiend uitlopen naar een 6-4 eindstand. Vrijdag j.l. startte de 14e Soester Bedrijfssportcompetitie, die jaarlijks georgani seerd wordt onder auspiciën van de Soester Zakenkring met tafeltenniswedstrijden. Ze werden gespeeld in de kantine van Foxboro aan de Beckeringstraat. Bij de heren ging de zege naar de heer A. van Velzen van het bedrijf Atlas en bij de dames mej. A. Broertjes van Foxboro. In Huizen hebben de Eemvogels negentig minuten lang geworsteld en moeten opboksen tegen de scheidsrechter. In een knap gespeelde partij moest Eem vogels in Huizen het onderspit delven en het kampioenschap aan Huizen laten. In de beginfase leek dit er helemaal niet op, integendeel, de rood-zwarten speelden erg sterk en de verdediging sloot als een bus. Hieraan kwam een kwartier later een eind door een zeer dubieuze strafworp, die overigens door Huizen knap werd benut. Eemvogels liet het er niet bij zitten en speelde rustig en zeer knap verder. Opvallend goed het middenvakspel in deze fase, waarin Huizen regelmatig werd weggespeeld. Toch was het de Huizer ploeg die scoor de, zelfs tot tweemaal toe. Hierdoor werd de ruststand op 3-0 bepaald. De tweede helft was geheel voor de Soester ploeg, die constant doorging en helemaal niet van verliezen wilde weten, maar in hun enthousiasme wer den ze gestoord door zeer vreemde beslissingen van de scheidsrechter. Toch wist Jan de Haard te scoren en de stand op 3-1 te brengen, wat nieuwe hoop bracht bij de rood-zwarten. Huizen wist toch weer uit te lopen door 4-1 te scoren; een goal van grote klasse. Na deze tegenvaller zag het er somber uit voor de Eemvogelsploeg en Huizen voelde zich al kampioen. Een kampioenschap dat inderdaad een feit werd, want al scoorde Leendert v d. Berg nog 4-2 en werd aan de voor sprong dus nog iets afgeknabbeld, het bleef hier toch bij en waren de bloemen voor Huizen en de derde plaats voor Eemvogels. Het tweede twaalftal had het erg zwaar te verduren en kreeg verschrik kelijk veel goals om de oren. Animo won namelijk met 16-3 en gaf de rood zwarten geen kans. Zaterdag speelt het eerste twaalftal om 13 uur thuis aan de Staringlaan tegen Altius. Het tweede gaat naar Ameron- gen om Hemur Enge te bestrijden. De bedrijfssport-competitie wordt op donderdag 13 mei a.s. voortgezet met de eerste serie volleybalwedstrijden. De finale daarvan vindt plaats op donder dag 20 mei. Handbalwedstrijden worden gespeeld op vrijdag 14 mei en maandag 17 mei en voetbal op maandag 24-, woens dag 25-, woensdag 26 en vrijdag 28 mei, terwijl de competitie op zaterdag 29 mei wordt afgesloten met vissen. De finale in de bedrijfstafeltenniscom- petitie, met rechts de latere winnaar A. van Velzen en links W. van Scheppingen. n HANDIGE De bank voordeze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen - Effekten - Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld - Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen is altijd dicht in de buurt. Met alle diensten. De Bondsspaarbank is altijd bereikbaar-voor u. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND \lo bant vooraezu gerotJ.' c K

Soester Courant | 1976 | | pagina 11