SPORT - SPORT Traditionele bejaardentocht vond toch doorgang RINGENOLDUS Gemeentelijk Infocentrum dicht tijdens de avonduren Organisatie M'76 vordert gestaag Geen spreekuur Sluiting gemeentehuis e.a. Herbestraten Korte Hartweg Nutleden tuinieren aan de Hooiweg Met nieuwbouw Nieuw-Mariënburg zal nog dit jaar begonnen worden Geslaagd Soest niet tegen bestuurlijke samenvoeging Gooi ep Eemland WD-fractie nog geen standpunt over ontwikkelingsplan Lezing over transcedente meditatie Agenda Soester Gemeenschap Nuttige regionale oefening van brandweerkorpsen en ambulancediensten in Soest „Elzas"-maand in restaurant De Korte Duinen Bevelsoverdraeht Koninklijke Luchtmacht Krediet voor aanschaf van nieuwe ambulancewagen Opening Soester Natuurbad Gevonden voorwerpen Duinkikkers-heren wonnen eerste prijs in Zeist V oetbalwedstri jd Doktoren-Politic voor het Bentinckfonds Op 30 april kartraces op het Euterpeplein te Amersfoort Heren drie werd eerste kampioen bij SVV/Stam Voor dames I en II gaat het er om spannen Promotiewedstrijd hockey-dames Restantje voetbalcompetitie Kampioenschap voor dames Knickerbockers Vleesverkoop Uitslagen tenniscompetitie L.T.C. Soest Zo vlogen de duiven Tweede tiental Soester schaakclub verloor Hondje weg? Hondje terug! Soester Courant van donderdag 29 april 1976 Toen vorig jaar hel comté bejaardentocht besloot er een punt achter te zetten, was de heer Voorbij het daar niet mee eens. Hij wilde de Soester bejaarden dit evenement niet ontnemen en nam het initiatiej in eigen hand. Met behulp van een nieuw comité, bestaande uit de heren J. v. d. Arend, H. Duit, B. J. van Os, C. Stolwijk en C. van Wijngaarden, werd een plan ont worpen. geheel op kosten van de heer Voorbij. Dinsdag j.1. was de grote dag voor ongeveer driehonderdvijftig bejaarden, die met bussen van de firma Tenssen van huis of vanaf de bejaardencentra werden afgehaald. De ver zamelplaats was op het parkeerterrein voor Paleis Soestdijk. Van daar ging men ge zamenlijk naar de grote zaal ,,De Meyert" in Mijdrecht, de geboorteplaats van de heer Voorbij, waar alle bejaarden consumptie bonnen ontvingen, terwijl heerlijke koffie werd geserveerd. Nadat een welkomstwoord was gesproken door de heer Voorbij, trad het bejaardenzang koor van Mijdrecht en Wilnis voor het voet licht. Onder leiding van mevrouw Kempers werden enige liederen gezongen, waar voor het koor een dankbaar applaus in ont vangst mocht nemen. De toneelvereniging Oefening Kweekt Kennis uit Mijdrecht voerde vervolgens het blijspel ..De Oliekous" op, dat op uitstekende wijze werd vertolkt en dat van het begin tot het ein de de spanning er in hield. Keuterboertje Job Kruyt, die getrouwd is met de rijke boerendochter Gces, heeft niets te vertellen. Zijn schoonzuster Riek is feitelijk de baas. Hun enige dochter Hillie wordt erg verwend en moeder en tante zeggen, dat ze zo langzamerhand eens naar een vrijer moet uitkijken, omdat ze binnen kort twintig jaar wordt. Ze hebben voor haar de rijke boerenzoon Gerard Brons op het oog, maar Hillie is echter verliefd op hun knecht Frits Boon. Het werd een ingewikkelde geschiedenis, die zóver liep, dat tante Riek tenslotte ver liefd werd op Gerard Brons. Vader Kruyt was het eens met zijn dochter, tot ergernis van zijn vrouw. Intussen had Kruyt een stuk van zijn land verhuurd aan een oliemaatschappij, daar er olie in zijn grond was aangeboord. Hij had terstond een voorschot ontvangen. Toen tenslotte de knecht Frits mededeelde, dat hij van een rijke oom een erfenis had ontvangen, vond moeder Kruyt het goed dat ze trouwden en op de boerderij kwamen wonen. Gerard Brons had zijn oog laten vallen op een rijk boerenmeisje, wat een teleurstelling betekende voor tante Riek. De heer Duit sprak een dankwoord voor het vertoonde spel en bood de heer en mevr. Voorbij een herinnering aan namens alle bejaarden. Intussen stonden de bussen weer gereed voor de terugtocht. Het gehele gezelschap kreeg van de heer Voorbij een diner aangeboden, maar vanwege het grote aantal bejaarden ging een deel naar Groot Kievitsdal en een ander deel naar Restaurant Darthuizen in Soest. Nadat allen van het heerlijke diner hadden ge noten, was de uitroep: ,,Tot volgend jaar" niet van de lucht. Tot besluit dankte de heer Duit het echtpaar Voorbij voor alles wat zij voor de bejaarden doen. De burgemeester is verhinderd dinsdag 4 mei in Soest en woensdag 5 mei in Soesterberg spreekuur te houden. Het spreekuur van wethouder Hoekstra op de le dinsdag van de maand in Soes terberg (4 mei) vervalt. Woensdag 5 mei is de gemeentesecre tarie, sportstichting, sociale dienst en hulpsecretarie Soesterberg de gehele dag gesloten. Slechts de burgerlijke stand, Van Weede- straat 11, is van 9 tot 10 uur geopend voor aangifte geboorte en overlijden. Vanaf maandag 26 april tot 4 juni zal wegens herbestratingswerkzaamheden de Korte Hartweg voor alle verkeer ge sloten zijn. Het betreft hier werkzaam heden aan rijweg en trottoir. Kinderen Heeft U al een idee voor moeder Wij geven U graag suggesties. 8s HORLOGERIE JUWELIER VAN WEEDESTRAAT12 SOESTDIJK - Tel. 02155 -16372 Een twintigtal enthousiastelingen, die zich verenigden in de biologisch-organi- sche tulnbouwgroep van 't Nut hebben grond gehuurd aan de Hooiweg, waar geheel naar eigen inzicht getuinierd wordt. Zij huurden allen minimaal hon derd vierkante meter voor de prijs van zestig cent per vierkante meter. Er is nog meer grond beschikbaar en lid of geen lid van 't Nut, iedereen kan meedoen, mits er geen kunstmest of gifstof bij het tuinieren gebruikt wordt. Voor inlichtingen kan men contact op nemen met mevrouw M. MuurÜng, tel. 12919. Daar kan men ook geïnformeerd worden over deelname aan een ander project van 't Nut; de gecombineerde ,,Le Roi-heemtuin". Voor dit project heeft 't Nut van de gemeente grond aan geboden gekregen in de Boerenstreek, dat t.z.t. geheel tussen woningbouw zal komen te liggen. De opzet van dit project is niet de „oogst", maar groeien en bloeien van de ietwat vrij gelaten natuur. De leden van de commissie ruimtelijke ordening zijn accoord gegaan met het voorstel het info centrum aan de Dalweg met ingang van 3 mei alleen op maandag- en dinsdagmiddag voor het publiek open te stellen. Vanaf de ingebruikneming op 2 februari van dit jaar. tot 20 april, werd het centrum door 118 belangstellenden bezocht. Slechts 26 daarvan kwamen 's avonds, de overige 92 tijdens de middag-openstelling. In haar voorstel aan de leden van de com missie merkte de burgemeester verder op. De Manifestatie 1976, een gezamenlijke beurspresentatie van Soester middenstan-, ders, zal dit jaar voor het eerst een morgen geopend zijn voor gehandicapten en anderen, die zich in het gedrang van het gewone bezoek niet thuisvoelen. Dit is mee-( gedeeld tijdens een vergadering van de deelnemers in hotel Van den Brink. Nog niet alle ruimte op de beurs, die in september op de Eng gehouden wordt, is uitgegeven, maar de commissie van voorbereiding verwacht, dat er geen vier kante meter meer beschikbaar zal zijn als de beurs van start gaat. Afgezien van de ochtendopenstelling, zal er waar schijnlijk een speciale Soester avond zijn, waarop de deelnemers zoveel mo gelijk in klederdracht zullen verschij nen, en een Tiroler avond. De veertig deelnemers die de bijeen komst bezochten, kregen onder meer te horen dat er naast de stickers en de suikerzakjes ter gelegenheid van de Manifestatie '76, voor scholen fietsvlag- getjes ter beschikking zullen worden ge steld. Evenals twee jaar geleden zijn er hostesses om vragen van bezoekers te beantwoorden. Naar het zich laat aanzien zal voor het eind van dit jaar een aanvang gemaakt zijn met de reali satie van de nieuwbouw van Nieuw-Mariënburg aan het Nieuwerhoekplein. Het door de bouw commissie van de Stichting Nieuw-Mariënburg ingediende plan, werd in de commissie ruimte lijke ordening met enthousiasme ontvangen. In het plan wordt voorzien in de bouw van twee woonblokken met in totaal circa 138 apparte menten, een verzorgingstehuis met 65 bedden en bovendien 5 bedden voor direct noodzakelijke verpleging en een nieuw kerkgebouw. Het eerste woonblok zal verrijzen langs de Vredehofstraat, ongeveer op dezelfde plaats waar het huidige gebouw staat. De pastorie blijft staan en daarachter, op de plaats waar nu de kerk staat en dan in de richting Dr. de Voslaan, komt het tweede woonblok. Tussen deze beide gebouwen in, gedeeltelijk over de vijver heen, wordt het verzorgingstehuis gebouwd. Daarvoor, op behoorlijke afstand, het nieuwe kerkgebouw. Slechts enkele van de vele fraaie bomen zullen moeten sneuvelen; men denkt aan hooguit vijf of zes stuks. Van de vijver, die mogelijk in twee delen wordt gesplitst door de bouw van het verzorgingstehuis, wordt de bestaande waterhuishouding gehand haafd. Van het totale terrein van het com plex wordt slechts 17 bebouwd. Er is rekening gehouden met de aanleg van 84 parkeerplaatsen. De twee woonblokken krijgen in totaal vier bouwlagen, waarvan de bovenste over de gehele lengte van het gebouw, een gedeelte lijk schuin dak krijgt. Het nieuwe verzorgingstehuis zal in de eerste plaats bestemd zijn voor de huidige bewoners van Nieuw-Mariënburg, terwijl het de be doeling is van de stichting de beide woon blokken ook open te stellen voor niet-bejaar- den. Daarbij wordt gedacht aan integratie met bijvoorbeeld alleenstaanden. Voor het examen schoen- en voetkun- dig pedicure slaagde te Utrecht onze plaatsgenote mej. H. Besson. dat slechts 20 van de bezoekers direkte belangstelling voor het ontwikkelingsplan had. waarvoor liet infocentrum indertijd werd ingericht. Alle andere bezoekers kwa men informeren naar de toekomstige wo ningbouw. In dit verband zei de burgemeester dat dagelijks minimaal 5 aanvragen voor woonruimten van Soester inwoners of van aan Soest economisch gebondenen bij de secre tarie binnenkwamen. Van de commissieleden vond de heer Goote [PvdA] de sluiting van de avonden te ri goureus. Dit mede met hel oog op de nade rende beslissing voor het ontwikkelingsplan. Hij gi'tg evenwel accoord met het verzoek van de heer J. van Poppelen [CD/11 duide lijk bekend te maken, dat eventueel voor groepen [na afspraakavond-openstelling mogelijk zal blijven en dat men ook voor informatie terecht kan in het gemeentehuis. In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening heeft men niet lang stil gestaan bij het samenvattingsrapport van de werkgroepen die zich bezighielden met het ontwikkelingsplan. De heer J. van Poppelen [CDA] sprak zijn grote waardering uit voor de positieve opstelling van de werkgroepen en hij stelde, dat de verkregen en nog te verkrijgen informatie, een belangrijke bijdrage was voor de uiteindelijk te nemen beslissing. Met de heer H. Goote (PvdA) was men het er over eens, dat het nu geen zin had dieper op het verslag in te gaan. De heer Goote vond overigens, dat de voorkeur voor het minimum groeimodel duidelijk in alle rap porten naar voren kwam. Langer werd gediscussieerd over de reor ganisatieplannen van het Binnenlands Bestuur. De heer G. Oldenboom (CDA) gaf daarbij een kort overzicht van de vergadering over deze zaak van het Samenwerkingsorgaan Eemland. Hij constateerde dat niet alleen Soest voor een provincie Gooi-Eemland was, maar dat in het algemeen de weerstand tegen deze formatie groeide, naar gelang men verder van Hilversum kwam In het redelijk goed bezochte Open Huis van de WD, dat maandagavond ten huize van mevrouw G. Alting-Ambrosius gehouden werd zijn een aantal zaken aangesneden, waaronder het ontwikke lingsplan Soest. De WD-fractieleden lieten zich echter niet verleiden hun standpunt bekend te maken. Bovendien vond men ook nog te vroeg om reeds nu het standpunt bekend te maken van de WD-werkgroep, die zich afgelopen maanden met het plan bezighield. Op maandag 24 mei a.s. zal tijdens de liberale soös wat dat betreft meer op openheid van zaken gegeven worden. Vragen werden verder gesteld over le- geskosten, de benoeming van burgers In adviserende commissies en over het voorkeursrecht van Soesters bij het ko pen van premiewoningen. Maandagavond 3 mei a.s., aanvang 20 uur, zal drs. M. Oudshoorn in de zaal van de openbare bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan een inleidende lezing hou den over transcedente meditatie. Verschillende wetenschappelijke onder zoekingen hebben de effecten van deze meditatie techniek op lichamelijk en geestelijk niveau aangetoond. Het is een eenvoudige techniek op lichamelijk en geestelijk niveau aangetoond. Het is een eenvoudige techniek te leren aan kinde ren in de leeftijd van zes jaar. De toe gang tot deze lezing is vrij. 29 april: Toneelvoorstelling in De^Oper Hof, door toneelgroep Proloog' Ge speeld wordt een projekt over Chili Aanvang 20 uur. Openbare vergadering Financiën Commissie, in de dependance van he gemeentehuis; aanvang 19.30uur. 30 april: Kunstmarkt op de Eng, o.a Amnesty International zal een stanc bemannen; aanvang 10uur. Voetpuzzeltocht vanaf het Dorpsplein Soesterberg; aanvang 10.45 uur Gratis deelname. Zeskamp voor de jeugd, op het Dorps plein; aanvang 14uur. Kunstmarkt in het Dorpshuis, Soester berg; van 16 tot 23 uur. Autopuzzeltocht te Soesterberg; aan vang 17.30 uur. Inschrijfgeld per aut 3,50. Opgeven bij leden van he Oraje Comité t.m. 27 april. Jazzfeest met gelegenheid tot danser met Loulou's Diksie's Kits, in caf< Bos en Duin, Bosstraat 80; aanvang 21 uur. Entree 5,-, leden CJP-houders 3,50. Inlichtingen: tel. 18730. 1 mei: Poppentejater van Henk Abbing in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46. Entree 3,-; aanvang 10.3( uur. 14.00 uur; voetbalwedstrijd Turkije Artishock. 19.00 uur: Turkse maaltijd en -avorn in het Artishockgebouw. 2 mei: Kamerconcert in het Artishock gebouw met Miny Dekkers, accordeon Steenhoffstraat 46; aanvang 15 uur. 5 mei: Het Nut-Soest verzorgt een avond met de bekende journalist Bibeb, in de Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dal- weg. Aanvang 20.15 uur. De dinsdagavond in Soest gehouden regionale oefening van brandweerkorpsen en ambulancediensten heeft een nuttig resultaat opgeleverd. Het was geen vlekkeloos verlopen oefening en met name bleek er op het gebied van coördinatie, het be- loodsen, het optreden met verbindingsmiddelen en het geven van een opdracht aan de bijstand verlenende korpsen en ambulances, nog heel wat te verbeteren. Aan de wel erg groots opgezette oefening deden mee de brandweerkorpsen uit Soest, Soesterberg, Amersfoort, Bun schoten, hoevelaken, Baarn, Eemnes, Leusden en Nijkerk; de politie uit Soest, Baarn en Amersfoort; de ambulance diensten uit Soest en Amersfoort als mede Rode Kruiskorpsen van soester berg en Baarn. Er werd verondersteld, dat er een vlieg tuig was neergestort en dat uitstromen de benzine op verschillende plaatsen in de gemeente was terecht gekomen, waar door brand was ontstaan. Kern van de branden, was de picnickplaats aan de Foekenlaan. Het was geen spectaculaire oefening; daarvoor lagen de ongeluks plaatsen teveel uit elkaar. Fouten werden ijverig genoteerd door waarnemers en de resultaten ervan zul len in een rapport worden samenge bracht. Het was wel een nuttige oefe ning, waar veel van te leren viel. Gedurende de maand mei staat het restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat in het teken van de Elzas. De Elzas is een om zijn wijnbouw en keuken specialiteiten bekende landstreek in het oosten van Frankrijk. Het gebied is vol natuurschoon en rijk aan bodemschat ten. Het is een heerlijk vakantiegebied met mooie steden, zoals de hoofdstad Strassbourg, zetel van het Europees par lement, en het lieflijke Colmar. In de Korte Duinen kunt u gedurende de maand mei kennismaken met de ver maarde Elzasser gerechten, zoals uien- taart, de beroemde zuurkoolspecialiteit, de wijnen o.a. Gewürztraminer, Syl- vaner en niet te vergeten het biermerk Kronenbourg. Dat allemaal maakt 'n be zoek aan het restaurant weer eens meer dan de moeite waard. Maandag 3 mei a.s., te 15 uur, zal op de vliegbasis Soesterberg de bevelsover dracht van de Koninklijke Luchtmacht plaatsvinden. Het gaat met militair eer betoon gepaard. Opvolger van de huidige bevelhebber, de Lt. Generaal J. H. Knoop wordt de Lt. Generaal M. G. Geschiere. 69.000 gulden krediet wordt gevraagd voor de aanschaf van een nieuwe am bulancewagen. De oudste van de twee in gebruik zijnde wagen vertoont grote gebreken en een eventueel herstel zou grote uitgaven vergen. Omdat de bedrijfszekerheid van de wa gen niet meer gegarandeerd kan worden, wordt voorgesteld over te gaan tot de aanschaf van een 8-cylinder Chevrolet Suburban. Het chassis zou geleverd kun nen worden door Riva B.V., de opbouw door de firma Akkermans en de air conditioner door de firma Rosier Rosam B.V. ,,Ik heb zelfs de indruk dat Amersfoort accoord gaat als het maar hoofdstad mag" worden", merkte de heer Oldenboom op. Hij meende dat door de deelnemende gemeenten vooral gesproken werd vanuit de eigen geo grafische ligging, maar dat het juister was minder te spreken vanuit de historie en meer vanuit de bestaande situatie. De heer J. van Poppelen (CDA) vestigde de aandacht op een mogelijk gevaar van samen gaan met het Gooi. In het streekplan Utrecht- Oost werden Amersfoort, Leusdeii en Vee- nendaal als groeigemeenten aangewezen en de heer Van Poppelen zei te vrezen, dat in de nieuwe samenstelling het centraal gelegen Soest die funktie toebedeeld zou krijgen Naar de mening van de heer P. Lange (VVD) was in de hele discussie over de herindeling alles overheersend het antwoord op de vraag of in de toekomst Eemland werkgelegenheid zal kunnen bieden aan de aan de streek toe gedachte 40.000 migranten. De vraag was gesteld tijdens de hoorzitting van de gemeen te met de provincie, maar hij bleef onbeant woord. De leden van de commissie konden zich ten slotte wel verenigen met het doof een gedeel te van het samenwerkingsorgaan ingenomen standpunt, dat de samenvoeging van Gooi en Eemland niet direkt afgewezen moet worden. Men was daarbij wel van mening, dat er meer onderzoek over dit samengaan njoet plaats vinden. Woensdag 28 april 's middags om 2 uur wordt het Soester Natuurbad geopend voor zwemjaar 1976. Dezelfde dag wordt het zwembad De Turf voor recreatief zwemmen gesloten. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: diverse kinderbrillen, enkele horloges, sleutels, fietstas, koffer met inhoud, enige bankbiljetten, zwart jack, brom fiets, halsband voor een hond, portemon nee met inhoud, konijn, bal, damestas, wieldop, jongensfiets, duif, handschoen, wandelstok, gouden broche, polshorloge, deken, damessportfiets, vouwfiets, want, fiets en wandelwagen. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en zater dag van 14 tot 18 uur, inlichtingen te ver krijgen. Zaterdagmiddag om 18.30 uur, hield de zwemvereniging „Zeist", een waterpolo- toernooi in „De Geiser" te Zeist, waar aan deelhamen: Duinkikkers uit Soest, Watervlo uit Vleuten, IJsselduikers uit Montfoort en de organiserende vereni ging Zeist. Het wedstrijdverloop was Duinkikkers-Zeist 9-3.IJsselduikers- watervlo, 10-1. Zeist-IJsselduikers 4-4. Duinkikkers-Watervlo 12-3. IJsseldui- kers-Duinkikkers 1-7. Zeist-Watervlo 4-1. Het waren spannende wedstrijden, met enkele hoogtepunten, waarbij, De Duin- kekkers het beste team vormden. De einduitslag was: 1. Duinkikkers, 6 p. 2. IJsselduikers, 3 p. wegens beter doel- gemiddelde dan Zeist. 3. Zeist, 3 p. 4. Watervlo, 0 punten. Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur, voor plaatsing donderdag d.a.v. Voorde voetbalwedstrijd van donderdagavond 6 mei om kwart voor zeven op het VVZ-terrein aan de Eemweg, heeft de coach van het politieteam, voordat hij zich met zijn selectie terugtrok ergens op de Veluwe voor het trainingskamp, de volgende voorlopige opstelling van het politie team bekendgemaakt. In het doelH. van 't Veer. Achter: G. Smit. P. Dirksen. J. Brouwer en C. van Stam. Midden: S. Jongepier, H. Smink en E. van Oosten- brugge. Vpor: J. Hofstee. B. van Os en C. Onvle. Wisselspelers: P. Werkhoven, C. van Dijk, F. Schouten en J. van Straten. Coach is de heer P. Martens en de grens rechter van de politie is commissaris J. K. Adema. Dö-opstelling is nog voorlopig, daar enkele spelers nog met blessures zitten De doktoren komen in de volgende opstel ling uit: doel: (bij toerbeurt) H. Butzelaar en R. Buss; achter: R. Komijn. R. Nieuwaal. B. Nicolas en L. de Groot; midden: W. Wiers- ma. S. Looijen en A. Quick; voor: R. Roorda. P. Walter en D, van Dorssen. Reserves zijn de heren H. Eggink en J. Oosterveen. Als grensrechter zal optreden de heer G. Krui- mer. De opbrengst van de wedstrijd, waarvoor nie mand vrije toegang heeft, is voor de Stichting Bentinck Fonds, waardoor voorzieningen voor Soester gehandicapten getroffen kunnen wor den. De toegangsprijs is 2,50 voor volwas senen en/ 1.00 voor de jeugd. Na afloop van de wedstrijd wordt de wissel beker, beschikbaar gesyeld door oud-burge meester S. P. Baron Bentick, door de voor zitter van de Stichting Bentinck Fonds, de heer P. Geldens, aan de aanvoerder van de winnende ploeg uitgereikt. Vorig jaar zege vierden de doktoren. Ook zal na afloop van de wedstrijd de opbrengst bekend worden gemaakt. Op vrijdag 30 april zullen er kartrages worden gehouden op het Euterpeplein in Amersfoort. De wedstrijden worden georganiseerd door de Nederlandse Kartbond en gesponserd door de winke liers van het Euterpeplein. Er zijn twee klassen, de internationale en de nationa le. In beide klassen wordt gestreden om een fraaie beker en een aantal andere prijzen. De rijders zijn alle echte ama teurs, die zelf moeten zorgen voor de aanschaf en onderhoud van de karts. Karts, ook wel vaak skelters genoemd, zijn hele lage en erg eenvoudige wa gentjes, die door sterke motoren worden aangedreven. Op de rechte stukken kunnen ze zeer hoge snelheden behalen, tot 160 km/u. Op een bochtig circuit zoals op het Euterpeplein gaat het echter veel meer om de stuurmanskunst. Het circuit is ongeveer 500 meter lang en wordt geheel beveiligd met dranghekken en balen stro. De veiligheidscontrole is geheel in handen van baancontroleurs van de KNAC. De toegang voor dit voor Amersfoort unieke gebeuren op Konin ginnedag is geheel gratis. De eerste start is ongeveer om half twee. Als eerste team van de drie kanshebbers voor SW-Stam heeft het derde herenteam afgelopen donderdag de kampioetisvlag kunnen hijsen door van het Baarnse BG&SVmet 3-0 in de tweede klasse te winnen. Dit gebeurde in een bijzonder aantrekkelijk duel, waarin SW 3 aantoonde, volledig aanspraak te mogen maken op de wel zeer verdiende titel. Dames 1 en 2 hebben afgelopen weekeinde de helft reeds van de vuurproef doorstaan door allebei hun voorlaatste wedstrijd te winnen Het eerste herenteam van SVV/Stam overwon op voortreffelijke wijze Unicornus. De perspectieven voor dames 1 om in de tweede divisie kampioen te worden zijn aan merkelijk groter geworden na de zege op het fel vechtende Nijmegen. Via 16-5 en een 8-2 voorsprong in de tweede set leek SW 1 af te stevenen op een 3-0 overwinning. Nijmegen dacht daar echter duidelijk anders over en greep met 13-15 de setzege. Met 15-4 en 15-11 haalde een nerveus damesteam toch de pun tjes binnen. Nu zou a.s. zaterdag Vierhout uit Woerden alleen SW in de weg kunnen staan. De dames van SW 2 hebben in de promotie klasse hun voorlaatste wedstrijd tegen Impala met 3-0 gewonnen. Het sterk geachte Impala werd volkomen gedeklasseerd en stond al snel met 6-1 achter in de eerste set. Impala liep nog in tot 6-5, maar toen was het alleen. SW wat de klok sloeg. Binnen vijf minuten was deze set met 15-7 beslist. De tweede set liep nog beter en na tien minuten prijkte er een 15-1 stand op het scorebord. De derde set was een evenbeeld van de tweede. In de promotieklasse heren kwan SVV 1 langzaam op gang tegen een sterk aanval lend Unicornus en eindigde voor wat betreft de eerste set aan de negatieve kant van de score. In de overige sets revancheerde SW zich echter volkomen en ging de winst in de overige drie sets verdiend naar het Soester team. Het derde damesteam verloor met 3-0 van Spirit 2. SW 5 verloor met 2-1 van Voleem 1. Dames 6 verloor ook met 2-1 van Limvio 1, terwijl meisjes a de punten bij BG&SV moest laten. Op Koninginnedag, tussen de toernooi- wedstrijden om de Gen. Brouwerbeker, speelt het eerste dameselftal van de M.H.C. Soest op het veld aan de Schriks- laan een promotiewedstrijd tegen Haar lem. Winnen de Soester dames dan zijn zij gepromoveerd naar de derde klasse van de KNHB. Verliezen de dames, dan is een beslissingswedstrijd nodig tegen datzelfde Haarlem, dat verloor van Maarssen, en tegen Maarssen waar Soest van won. De wedstrijd begint om 11 uur. Het tweede dameselftal heeft de promo tie niet gehaald. Wel bereikten zij de hal ve finale van de landelijke bekerwed strijden. Zondag om 11 uur spelen zij te gen Shinty. Het is een thuiswedstrijd die om 11 uur begint. De heren veteranen zijn inmiddels uitgebekerd. Zondag 2 mei a.s. speelt SEC op eigen terrein om 14.30 uur tegen Zwaluwen Vooruit. Het tweede elftal van SEC speelt ook thuis en wel om 11 uur tegen 't Gooi 2. Volgens programma speelt het eerste elftal van Soest om 14.30 uur „uit" tegen kampioen Victoria. Er bestaat een mo gelijkheid dat deze wedstrijd verscho ven wordt. Soesterberg speelt zondag ook een uit wedstrijd en wel tegen DVSU. Ook deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Zaterdag zal alle belangstelling uitgaan naar de beslissingswedstrijd die WZ moet spelen tegen VVOP. De wedstrijd begint om 17.30 uur op het terrein van Spakenburg. Wedstrijdprogramma Voor dames 1 wordt de wedstrijd van a.s. zaterdag uit in Woerden tegen Vierhout, dat nog één punt nodig heeft om niet te degra deren, een ware vuurdoop. In dit laatste duel kan n.1. de kampioensvlag gehesen worden indien SW 1 een 3-0 of 3-1 overwinning weet te behalen. Aanvang in Woerden 14.30 uur. Dames twee speelt pas op 7 mei a.s. de laatste wedstrijd en wel tegen SVL in Harder wijk. Maandagavond heeft het eerste dames softbalteam van de Knickerbockers de eerste competitiewedstrijd tegen het Amersfoortse Quick 3 met 10-5 gewonnen. Bekend is dat het Knickerbockers-be stuur vorig jaar een groots opgezet vijf jarenplan heeft opgesteld. Voor het eer ste jaar stelde zij zich een kampioen schap en promotie van het eerst Honk bal-team ten doel. De Knickerbockers behaalde dat jaar dan ook ongeslagen het kampioenschap en promoveerde naar de Tweede Klasse Landelijk. In het vijf-jarenplan staat voor dit jaar een kampioenschap voor het dames softbalteam in de planning, hetgeen een promotie naar de Eerste Klasse van het Rayon Midden-Nederland inhoudt. Door het terughalen van enkele oud speelsters heeft coach Prior zijn team duidelijk versterkt. Cherry van Ee, Loes Jak en Tineke Nix hebben na een rust periode van enkele jaren de handschoe- weer opgevat. Alle drie maakten een voortreffelijk „debuut". Cherry van Ee wist door haar harde worpen de Amers foortse aanval volledig in te dammen. Tot de vijfde innings werd er geen tegen- punt gescored. De Soester aanval daar entegen sloeg 16 honkslagen, waaronder een daverende homerun van Loes Jak. Tineke Nix tracteerde het aanwezige publiek op het derde honk met enkele uiterst spectaculaire vangballen. In de vijfde innings stonden de Soester dames met maar liefst 7-0 voor, waar door Knickerbockers minder geconcen treerd gingen spelen. In de laatste twee innings werd de eindstand tenslotte nog 10-5. De volgende wedstrijd is op maan dagavond a.s. om 18.45 uur op het terrein aan de Bosstraat tegen Bluf 2. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin- j den aan de houders van groene kaarten, j genummerd van 121 tot en met 225. Zaterdag senioren mixed Soest A-ULTC Iduna C5-0 Chefana C-Soest B1-4 Soest C-Hoogland5-0 Linschoten A-Soest D2-3 Soest E-Vechtlust F3-2 Zaterdag senioren heren De Doelen B-Soest A4-2 Zaterdag veteranen De Meent A-Soest A3-2 Zaterdag junioren Soest A-Bosheim A5-0 't Laer A-Soest B1-4 De meent C-Soest Cv5-0 Soest D-Manger Cats A2-3 Soest E-BosheimE0-5 Zaterdag jongens Soest-Hoogland0-4 Zondag senioren Rapiditas 2-Soest 16-2 Soest 2-ALTA 53-5 Soest 3-Maarn 1 6-2 TEAN 4-Soest 46-2 Soest 5-ULTC Iduna 62-6 Odijk 2-Soest 64-4 Brisk 2-Soest 75-3 Tijdens het weekend had een wedvlucht plaats vanaf Strombeek over een afstand van 156 kilometer. De duiven werden gelost om 9 uur tijdens een koude, zware N.O.-wind. De vereniging „De Vriendschap" had 542 duiven in concours, waarvan de eerste duif aankwam om 11.41.00 uur. Aankomst laat ste duif 12.04.21 uur. Uitslag: A. Meesters 1 6 15 24 32 63 92. J. Koster 2 4 36 61. B. Schimmel 3 7 11 22 76 \S 57 71 73 78. J. Ruitenberg 5 81 83 99. P. Rauch 8 19 23 69 70 98. C. Vaessen 9 10 45 57 58 72 85 §7 95. J. Kamerbeek 12 13 14 16 18 31 37 43 46 54 56 86 96. C. Kaats 17 27 30 52 60 84. E. Veerman 20 75 79 84 10 M03. W, Roest 21 59. A. Snijders 25 51. D. de Zoete 28 47 88 91. J. den Blanken 29 41 100. W. Veenendaal 33. J. van Klooster 34 89 90 105 S. Berghuis 38 39 44 74 97 107. A. Grift 40 Altenaar Reijerse 42 77 82. J. Schimmel 48 62 108. A. Stalker 49. Mevr. Reijerse 50 64. Mevr. Ottens 53 59. J. Stalenhoef 55 68 102. Foekens Diepgrond 56 58 80 83. E. Daatselaar 65. J. van Dijk 66. H. v. d. Broek 67. H. Rauch 76. F. Limburg 104. Fr. Groenestein 106. De vereniging ..De Zwaluw" had 478 dui ven in concours. De eerste duif ku3m aan om 11.39.33 uur en bereikte een snelheid van 982,05 meter per uur. Uitslag: H. Woudstra en Zn. 1 4 7 27. G. Rijk- sen 2 3 5 6 8 9 12 15 17 18 22 24 25 26 29 31 353942444547 49 54 58 62 67. Th. Wigtman 10 3652 61 63 94. A. van Dorrestein 11 81 92 H. de Bree 13 19 34 37 51 56 60 73 79 84 86 88. J. v. d. Brakel 14 20 33 38 82. A. Hilhorst 16 72. C. Bokma 21 28 32 43 64. R. Voskuilen 23 55 71 76. C. van Veen 30 83. H. Post 40 85. J. Brouwer 41 59. A. van Riet 46. J. v. d. Belt 48 57 65 68 90 96. A. van Ginkel 50 78 87 97. C. v. d. Hoek 53. B. Roest 66 70 91. H. Smit 69. B. v. d. Deyssel 74. G. Visser 75. L. van 't Klooster 77 89 93. J. Rams 80. A. de Bes 95. De vereniging Julianapost hield een wedvlucht vanaf Essen, afstand 100 kilome ter. De duiven werden gelost om 9 uur. met noordoosten wind. In concours waren 273 duiven. Aankomst eerste duif 10.54.31 uur. Uitslag: H. v. d. Broek 1 7 13 18 36 38 47. Combinatie Huisman 2 4 17 49 54 58. P. Faes 3 5 8 9 15 20 24 29 33 34 35 37 39 40 44 46 51 55 68. Mevr. Leijendekkers 6 16 45 64. Combinatie Nap 10 12 21 23 25 26 27 31 32 41 485053565759 606667. J.v.d. Bosch II |9. L. Huisman 22 52 62. G. v. d. Meent 28 30 69. A. J. Stevens 63. Joh. de Hartog 65. Het tweede teintal van de Soester schaakclub heeft z'n laatste ontmoeting in de Stichts Gooise schaakcompetitic niet met een positief resultaat kunnen beëindigen. De reserves verloren met forse cijfers (2l/t-V/z) van het bezoeken de Molra. De wedstrijd tegen de verzekeringsmen sen uit Utrecht stond in het teken van de blunders. Balvers, Van Vliet en Voort zagen geen kans gewonnen staande stellingen tot winst te voeren. Blunders zorgden er voor dat dit drietal met lege handen kwam te staan. Ook Veul maakte in het eindspel een onvergeeflijke fout waardoor hij een half puntje aan zijn neus voorbij zag gaan. Voor de beste prestatie aan Soester zijde zorgde nog achtste bordspeler Bervoets. Binnen een half uur had hij zijn partij gewonnen. Daarmee was hij de enige Soester die won want Jonker, mej. Suyk en Van Dijk kwamen met hun opponen ten remise overeen. De gedetailleerde resultaten: Soest 2- Moira 1: Balvers-De Jong 0-1, Van Vlier- den-Kloppenborg 0-1, Van Vliet-Wolf jr 0-1, Van Dijk-Prins %-^é, Saai-Van Blokland 0-1, Veul-Nagtegaal 0-1, Voort- Boudriot 0-1, Bervoets-De Wolf sr 1-0, Johker-Van Rooy mej. Suyk-Rem- kes%-%. VERMIST: Teef, bastaard, zwart-bruin, witte voetjes, kortharig, 40 cm hoog, halsband met rabiës- penning nr. 123458, „Dino". Laamcrs. Hunneweg 41tel03429-1821 Kater, gecastreerd, cypers met rode strepen. Bas, Pijperpad 55, Soest. Kater, zwart, witte bef, witte achterpoot. 10 weken (Zwembad Leusden-C.). Inlichtin gen Avimedi Leusden, tel. 033-43083. Kater, rood-wit gestreept, plekje naast bek. 1 jaar. Inlichtingen Avimedi Leusden. tel. 033-43083. Poes. zwart-wit. jong. schuw, gesteriliseerd. Inlichtingen Dierentehuis, Soest, telefoon 02155-13583. Poes. rood. witte pootjes, witte snuit, drach tig. Oom, Wiardi Beckmanstraat 208, Soest. Papegaai, grijze roodstaart, (Soester Natuur bad, richting bos). „Coco". - Pauw, Van Weerden Poelmanweg 6, tel. 12156. GEVONDEN: Reu. bastaard, bruin met donker- en licht grijze kop. kortharig, middelgroot, tiporen, gecastreerd, gewond, rode halsband. Dieren tehuis. KI. Engendaalweg, tel. 13583. Reu. bastaard, boxer, wit, op één kant van zijn kop grote bruine vlek. (Vliegbasis). Dierentehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. Tcef. foxterrier, draadharig. gele halsband. Mantjes. Buntweg 39, tel. 13940. Teef. bastaard terriër, bruin met zwart dek. spitse snuit, krulhaar, vrij dik (bos Zonnegloren). Dierentehuis. KI. Engendaal weg. tel. 13583. Kater, rood-cypers, l'i jaar. groene hals band. Grolus. Julianalaan 61, tel. 14192. Poes, zwart-wit. witte bles en snuit, hoog zwanger. Doornbos. Dc Roovstraat 22. tel 19981.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13