OüXOMjX HAAL J Boutique „Myosotis' I Boutique „Myosotis Zang op het Zomerfestival in het Openluchttheater op 2 juni door Gospelgroup „The Messengers" Zet moeder in het zonnetje Nieuw café aan de Koninginnelaan 1 MODE VAKANTIE- reizen Reisbureau Gerth jf|fi Het oog gericht op Kissingers Afrikaanse Safari Op Zomerfestival in Openluchttheater op 2 juni: Ballet door de Balletvereniging Soest Shawls Kettingen Vesten Nachthemden Handschoenen Parapluies Pullovers Dusters Blouses en nog teveel om op te noemen. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 Kritiek van raadslid op gemeentelijk hoofdambtenaar Nieuwe loge's voor De Paardenkamp Voor al uw 10.000ste Soester cadeaubon uitgereikt Meningen van lezers Openlijk dank Sfe (Vergeet mij niet) Exclusief bloemwerk plantarran- gementen bruidswerk originele kado's perkgoed. Kredietaanvraag voor aanloop kosten wijkdienstencentrum Overhees (nog) niet gehonoreerd Kamer van Koophandel A'foort wil naamsverandering Foto Herman van Dam Soester Courant van donderdag 6 mei 1976 Henri Klasinger ia wat laat op safari gegaan in Afrika - te laat waarschijn lijk om nog met een mooie buit terug te kunnen komen. Dat is hem met name in Tanzania duidelijk meegedeeld: de VS kunnen hun eigen en de Amerikaan se belangen het beste dienen door zich vooral maar nergens mee te bemoeien, aldus ongeveer president Nyerere. En unaniem krijgt Kissinger te horen dat de leiders van de zwarte Afrikaanse na ties inmiddels overtuigd zijn geraakt dat alleen geweld nog vrijheid kan brengen in die delen van het continent waar een zwarte meerderheid geen zeggenschap heeft in het bestuur van hun land. Dat slaat ook op de republiek Zuid- Afrika, maar vooreerst is natuurlijk Rhodesië aan de beurt. Het advies dat Kissinger nu krijgt, heeft hij eigenlijk al lang toegepast. De VS bemoeiden zich amper met de Afrikaan se aangelegenheden tot aan de onaf hankelijkheid van Angola. Toen zag Was hington in dat er wel eens een commu nistische staat zou kunnen ontstaan, een schrikbeeld waarvan men wakker schrok. Verkapt - ook al omdat het par lement geen zin had in een nieuw Viet nam - was er wat hulp tegen de MPLA. De Cubaanse hulp, waarachter men ge rust Moskou mag vermoeden, was daar entegen heel openlijk. En daarvan werd niet gezegd dat die zou ophouden zodra in Angola de zaken geklaard werden, wat men algemeen uitlegt als Cubaanse bereidheid een handje te helpen in Rho desië. Castro's mannen denken bij zoiets niet in de eerste plaats aan overleg. De moei lijke taak van Kissinger is iets tegenover die gestegen sympathie voor Cuba en daardoor voor het hele Sovjetblok te stellen. De Afrikaanse landen zijn be hoorlijk in aantal en in de VN bijvoor beeld een groep van belang. De VS kun nen het zich niet permitteren daarmee op al te slechte voet te staan. Volgens~beproefd recept laat Kissinger af en toe duidelijk zien dat hij op zijn safarie een goedgevulde tas met dollars heeft meegenomen en dat is niet iets waarop de Afrikanen veel tegen hebben. Ook niet als hij praat met voormannen van verzetsbewegingen en zelfs aan deze heren geld in het vooruitzicht stelt. Ech ter geen wapens - en dat verzwakt al veel nu de algemene opinie is dat vechten in Rhodesië onvermijdelijk is geworden. Vechten doet men nu eenmaal met wa pens en die zijn dus allereerst nodig. Wat Kissinger ook te horen krijgt is dat de rebellerende republiek Rhodesië het nooit had bestaan zo lang op de been te blijven als de VS en nog wel een paar landen maar toch vooral de VS er voor gezorgd hadden dat het door de Verenig de Naties afgekondigde embargo inder daad strikt was doorgevoerd. Dat ge vochten moet worden is daardoor iets waarvoor men o.m. Kissinger de schuld in de schoenen schuift. Vechten is een dure zaak en als er wat dollars komen is dit een verlichting van de last. Maar waarom zou men iemand uitbundig be danken dat hij de door hem veroorzaakte lpst wat minder zwaar maakt? Dit is de ongelukkige positie waarvan Kissinger moet proberen het beste te maken. Waarbij hij jaloers kan kijken naar hoe gemakkelijk de Russen het hebben. Die zijn om allerlei redenen niet overal even getapt, maar in Afri kaanse ogen staan ze in ieder geval aan de goede zijde in de belangrijkste af faire van Afrika en dat alleen al kweekt een hoop goodwill, temeer daar zo niet de Russen zelf dan toch wel hun Tsje chen en Cubanen niet zo nauw kijken als het om wapenleveranties gaat. En van de Russen kan in ieder geval niet ge zegd worden dat ze aanpappen met Zuid- Afrika, terwijl de VS daar toch altijd zekere economische relaties mee hebben en ook belangen in het kader van de NATO. Kinssinger zou het liefst met bei de op goede voet staan, met Zuid-Afrika en met de rest van het werelddeel. Zoals men van uit Zuid-Afrika naar zijn safari kijkt kan het wel zo uitpakken dat aan het eind hij aan weerszijden van die rassengrens sympathie inboet. KANTMAN De Gospelgroup „The Messengere, opgericht in 1968, zal op 2 juni, tijdens het Zomerfestival In het Openluchttheater, een groot aantal zeer bekende liederen ten gehore brengen onder leiding van haar dirigent Peter J. Houtzagers. Het koor bestaat uit 45 zangeressen en zangers, ondersteund door een combo van vijf musici. De groep beschikt over een uitgebreid repertoir van liederen, die op een con cert zeer goed tot hun recht komen, doch ook bij nagenoeg alle hoogtijdagen van het kerkelijk jaar passen. De ervaring heeft geleerd, dat niet al leen de jeugd, doch ook de ouderen onder de bekoring komen van de muziek en de wijze van brengen. Al duidt de naam „gospelgroup" op het zingen in de Engelse taal, het repertoir omvat ook liederen in andere talen: Nederlands, Duits, Frans, Nieuw-He- breeuws en Russisch. Naast het geven van concerten, het optreden in tehuizen voor bejaarden e.d. verzorgt het koor ook regelmatig de muzikale omlijsting bij kerkdiensten van verschillende gezindten. Door de moderne zettingen en voor dracht is het koor ook zeer geschikt om jeugddiensten op te luisteren. Ook radio en televisie maakten opnamen. De belangstelling was tenslotte zó groot, dat een langspeelplaat werd uitgebracht. „Lichtvoetigheid siert een vroegzomera openluchtfestival Dit moet de Balletver eniging Soest hebben gedacht. En omdat de organisatoren er niet andere over bleken te denken, kan het publiek op 2 juni genieten van een boeketje ballet. Klein en groot van de ongeveer 170" leden van de al sinds 1959 bestaande ver eniging zullen het gevoel voor spel en techniek in korte, kleurige schetsen uit beelden. Bij de jonge kinderen ligt de nadruk daarbij op de spelvorm, bij de ouderen speelt de techniek echter een belangrijke rol. Maat, ritme en elégance aan de ene kant en beheersing van alle lichaamsspieren en een goede lichaams houding aan de andere kant zijn de in grediënten voor succesvol ballet. Hoe Irene Destree, Ine van Zweden en Gerda Kuipers bewegingskoördinatie en gevoel voor vorm en theater bij hun leerlingen hebben ontwikkeld, zult u op Bij ons blije geschenken voor MOEDERDAG In de openbare vergadering van de financiële commissie heeft de heer K. de Wilde (PvdA) zijn misnoegen geuit over een schriftelijke opmerking van de direkteur van gemeentewerken. De Wilde vond het niet juist, dat de direkteur verband legde tussen de vorm van aanbesteding van de verbouwing en uit breiding van de Prins Willem Alexanderschool en de prijsoverschrijding. Het ging daarbij om een aanvullend krediet van 90.000 gulden. Dat dit een gevolg zou zijn van de aanbesteding op „uitnodiging" en dat bij een „onder handse" aanbesteding van prijsoverschrijding geen sprake zou zijn geweest, vond de heer De Wilde „een speculatieve redenering, waarvoor het bewijs ontbreekt". Omdat de raad al eerder „een pak voor de broek heeft gehad van dezelfde hoofdambtenaar", zoals De Wilde zei, vond hij, dat het college er maar eens over moest praten. Dan zou ook geïn- foermeerd kunnen worden naar de reden van het lange wachten op de nieuwe begroting van de direkteur met betrek king tot de verbouwing en uitbreiding van de PW A-school. Omdat de inschrijf- som (450.000 gulden) hoger was dan de begroting, moest er een nieuwe begro ting komen. Die werd op 29 september 1975 gevraagd, maar na twee rappéls om antwoord, kwam het antwoord pas vorige maand. De heer De Wilde noemde dat „geen stijl". Het minste dat de direkteur had kunnen doen was tussen tijds het college en de commissie finan ciën inlichten. Wethouder Ebbers was het met de heer De Wilde eens, dat het bewijs voor de gewraakte opmerking van de direkteur ontbrak. Het krediet werd beschikbaar gesteld, nadat de wethouder toegezegd had de zaak in het college aan de orde te stellen. 2 juni met eigen ogen kunnen aanschou wen. In het openluchttheater zal klassiek en modern jazzballet te zien zijn, maar bijvoorbeeld staat ook de cancan op het programma. Wilt u meer weten over de balletver eniging Sost en willen nog meer jeug dige inwoners van Soest zich aansluiten bij de enthousiaste leden van de vereni ging, dan kunnen zij zich voor inlich tingen wenden tot mevrouw R. Bleeks- ma, Bonifaciusstraat la, tel. 12413. De Gospelgroup „The Messengere" neemt deel aan het zomerfestival in het openluchttheater. A.s. zaterdag, rond 14 uur, worden op de Paardenkamp, het nationale rusthuis voor paarden aan de Birk- straat, twee nieuwe loge's verwacht. Het zijn „Ramses" uit Voorburg en „Cinderella" uit Groningen. Beiden waren rijpaarden en zijn 20 jaar oud. Na kerstmis vorig jaar is de bezet ting van het rusthuis wat teruggelo pen. Sindsdien zijn overleden Rita, 23 jaar oud; Blauwtje? 20 jaar; Gro- te-Frits 29 jaar en Cora 34 jaar. Sindsdien arriveerden Silvia, een 29- jarig orgelpaard uit Utrecht en Pucky een 24-jarig oud paard uit Steen- berge. De Paardenkamp is dagelijks ge opend van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16 uur. De zondagen zijn de ope ningsuren van 10 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 -12683 Met een piepklein feestelijk gebaartje is maandagmorgen in het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat de 10.000ste Soester Cadeaubon uitgereikt. De gelukkige ioas mevrouw J. H. ten Vate-Vlietstra, afkomstig uit Hengelo en sinds twee maanden in Soest wonend. Zij kreeg namens het VW-bestuur, uit handen van het bestuurslid de heer B. J. van Os, een extra cadeaubon ter waarde van vijfentwintig gulden, als mede een boeket bloemen. De animo voor deze louter Soester ca deaubonnen kent een frappante groei. In 1972 startte de WV met deze ak- tiviteit en in dat jaar was de „omzet" 22.565 gulden. In 1973 was de verkoop al gestegen tot 33.505 gulden en nadat in 1974 de verkoop daalde tot 31.730 gul den, bereikte men vorig jaar de record opbrengst van 34.730 gulden. Dit jaar zal dat bedrag verre overschre den worden, want nu reeds werd er voor een bedrag van 27.470 gulden aan bon nen verkocht. Bij nagenoeg alle Soester winkeliers zijn deze cadeaubonnen in wisselbaar. Soest doet bewust niet mee aan het landelijke cadeaubonnensysteem en dat wel ten voordele van de plaatselijke mid denstanders. Bij het Soester systeem is de „afdracht" aan de organiserende instantie geringer en is men bovendien er van verzekerd, dat de bon in Soest besteed wordt. Openlijk dank wil ik brengen aan het bestuur van de voetbalvereniging WZ en aan de heren J. v. d. Arend, B. van Os en C. van Wijngaarden, voor hun buitengewone hulp bij het organiseren van de vorige week gehouden bejaarden- tocht. Ik ben hen zeer erkentelijk omdat het in zo'n kort tijdsbestek moest en het zo voortreffelijk geslaagd is. Ik wil ook de verpleegsters uit de bejaardentehui zen bedanken voor hun spontane hulp. Dan dank ik alle bejaarden voor de mooie wekkerradio, voor hun bloemen en voor de brieven die zij mij zonden. Voor die bewijzen van vriendelijkheid ben ik u allen heel dankbaar. Het zit niet altijd in het grootse, maar soms veel meer in het kleine. Blij wks ik met de grote opkomst; dat maakte de tocht ook voor mij tot een feest. Na drie operaties aan mijn stembanden is hetgeweldig nu weer he lemaal gezond te zijn. Ik hoop daarom u allen volgend jaar weer te ontmoeten. Tot ziens, C. TH. VOORBIJ Oranjelaan 15. tl Voor iedere klant een leuke verrassing. Koninginnelaan 31-Soest-Tel. 02154-12627 (tijdelijk) Medio mei 02155 - 20250 De leden van de financiële commissie uit de gemeenteraad zijn nog niet akkoord gegaan met het voorstel 30.000 gulden als aanloopkosten beschikbaar te stellen voor de architekt, die t.z.t. in het Soes terveen een wijkdienstencentrum moet gaan bouwen. Men wil eerst de mening weten van de leden van de commissie maatschappe lijk werk. Zijn fraktiegenoot A. H. F. Smit zag ook weinig heil in de inspraak, gezien er varingen in het verleden. „De mensen moeten ook zelf initiatief tonen. Je kunt ze geen taart beloven en met een taxi laten halen". Omdat de kostenramingen nog al uiteen liepen (van drie tot zeven miljoen gul den) wachten de financiële experts op meer duidelijkheid. Visser van Progressief Soest vroeg naai de inspraak van de bevolking, naar dé kosten van het centrum en de eisen waarmee de architekt rekening moet houden. Hij was het er niet mee eens, dat over de financiële aspekten pas meer bekend zou kunnen zijn, nadat de ar chitekt de bouwkundige mogelijkheden heeft aangetoond en een plankeuze ge maakt zou kunnen worden. Visser wilde de volgorde omgedraaid zien en kreeg uiteindelijk zijn mede commissieleden mee. Hij noemde de werkgroep, die bij de voorbereiding is ingeschakeld „een vage club, die nooit spijkers met koppen heeft geslagen" en zei bang te zijn dat in Overhees een „enorme bunker" zou worden neergezet. WD-er Van Ee stelde voor de bespre king in de commissie maatschappelijk werk af te wachten. „Ze kletsten er nu al twee jaar over. Er moet iets defini tiefs uitkomen, anders blijft het geëmmer Inde ruimte". Ook de heer De Wilde (PvdA) vond, dat men de architekt meer houvast moet kunnen bieden dan hij nu heeft. Stori- mans (CDA) was het niet met Visser eens, dat de bevolking meer inspraak moest hebben. „De lagere overheden moeten wel inspraak toestaan, maar het rijk doet geen ene pest op dit ge bied. Als er niet voor die en die datum beslist is, krijg je gewoon geen cent", aldus de heer Storimans, die beducht was voor de financiële gevolgen. In het pand Koninginnelaan 27, waarin voorheen de groentehandel van J. Ree horst en later van de firma Wals ge vestigd was, opende de geboren en ge togen Soester P. C. de Bruin een nieuw café. De naam is, niet moeilijk te raden: „Bruin's Café", zonder enige associaties met „bruin-café". De heer De Bruin keerde in Soest terug, na gedurende zes jaren een café restaurant in Apeldoorn geëxploiteerd te hebben. Het pand aan de Koninginne laan werd geheel in eigen beheer ver bouwd en onderging een geweldige metamorfose; wie heeft ooit vermoed dat er zoveel ruimte was. De gehele be nedenverdieping is voor het café in ge bruik. De Bruin opende vorige week op het goede moment, want met de voobije feestdagen was het er dikwijls meer dan vol. Het is een bijzonder gezellig café en je vindt er alles wat des-café's is. Soest is een aantrekkelijk verpozings centrum rijker geworden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken wenst haar naam te veranderen in Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland. Dit verzoek is een dezer dagen gedaan aan de Minister van Economische Zaken. bouw, verkeersvraagstukken, arbeids markt, milieuhygiëne e.d. Onderwerpen, die duidelijk de advies functie van de Kamer, als representante van het regionaal berdrijfsleven. regar deren. Ook de regionale contacten van het bedrijfsleven via de betrokken Ka mers van Koophandel vertonen een dui delijke groei. Met name geldt dit de relaties met het [Fooi en de Noord- west-Veluwe, waarbij wordt aangete kend, dat de geografische aanduiding van die regio's terug te vinden is in de namen van de aldaar gevestigde Ka mers. In de desbetreffende brief stelt de Ka mer, dat „de hieraan ten grondslag liggende gedachte is, dat het begrip Eemland - in het kader van het aller- wege aan de gang zijnde proces van refionalisering - meer en meer inge burgerd raakt. Te denken valt hierbij onder meer aan het steeds intensievere samenspel op het bestuurlijke vlak, zo als dit tot uiting komt in het functio neren van het Samenwerkingsorgaan Eemland". Het intergemeentelijk samenspel heeft vooral vorm en inhoud gekregen in het beleid, dat gevoerd wordt op het vlak van de ruimtelijke ordening, de woning- in de vorm van -»* Eerlijk gezegd was ik nooit zo gek op poezen. Toegegeven: 't zijn mooie beesten.Vooral als ze klein zijn, lijken ze erg aandoenlijk. Maar ze waren nu eenmaal niet mijn favorieten. Toch ben ik door de knieën gegaan toen de kinderen binnen kwamen met Spinet, die een goed tehuis zocht. Allereerst omdat de kinderen het zo graag wilden. Maar ook omdat ik, foto-graag als ik nu eenmaal ben, meteen dacht aan de mogelijkheden. Kinderen en dieren een ideale foto-kombinatie. En zo is Spinet in ons leven gekomen. Ze begon als fotomodel. Maar ze heeft intussen met haar andere charmes wel kans gezien om zich een goede plaats in het gezin te veroveren. Van haar standpunt bekeken was dat erg verstandig. Spinet poseen dus zo nu en dan voorde kamera. Niet alleen voor zomaar een opname, maar soms ook voor een foto-reportage. Da's eigenlijk een duur woord voor "een fotoverhaal". De drie plaatjes hier boven zijn zo'n verhaal. Er wordt een korte gebeurte nis in verteld in de vorm van een paar foto's. Foto nummer één is het begin. Saskiakomt met de voerbak van de poes naar buiten. We gaan proberen om nu Spinet in beeld te krijgen. De etensbak doet daarbij dienst als een bijzonder sterke magneet. Kijkt u maar. Op de tweede foto heeft Spinet haar eten ontdekt. Ze is wel bereid om mee te werken aan het slagen van de serie, maar dat moet niet te lang duren Op het derde plaatje kijkt Saskia verrukt toe als de poes zich tegoed doet aan haar middagmaal, - Deze kleine fotoserie heb ik verwerkt in het album san de kinderen Wie er op let, zal ontdekken, dat er in elk gezin veel v an deze "korte verhalen" zijn, die het waard zijn om te wor den vastgelegd in een fotoserie. Je moet er alleen oog voor hebben.

Soester Courant | 1976 | | pagina 11