Koninginnedag 1976 werd geslaagd festijn >0P VW-NIEUWS maaswinkel Haarproblemen Particuliere organisaties verrichtten uitstekend werk V „Progressief Soest" stelt vragen over afbraak van woning KAPSALON HANS WE WEK r Lezing over Oud-Amersfoort gaat niet door Zuinigheidslenterit van Skoda ZIEKENAUTO tel. 12727 Foto Herman van Dam P V'. Foto Herman van Dam Het raadslid Jan Visser van Progressief Soest, de Soester samenbundeling van D'66 en PPR, heeft een zevental vragen gesteld naar aanleiding van de sloop van het aan de gemeente toebehorende pand Parklaan 8. Visser Informeerde naar deze ploop ook al tijdens de vergadering van de commissie openbare werken. Van de wethouder hoorde hij toen, dat de gemeente tot de sloop besloten had, toen vaststond, dat met het opknappen een té groot bedrag gemoeid zou zijn. Ook wilde men voorkomen t.z.t. weer een „bewoner" te hebben, die aan een huis geholpen moest worden. Visser vraagt nu alsnog en opnieuw: 1. Waarom heeft het gemeentebestuur het prachtige en in prima staat ver kerende huis aan de Parklaan nummer 8 laten slopen, ondanks de woningnood die nog steeds in Soest bestaat? 2. Welke huizen (met huisnummers) zijn de afgelopen Jaren in deze buurt (Park- laan/Nleuweweg) nog meer gesloopt en welke huizen in deze buurt staan op de lijst van nog te slopen huizen? Wilt u uw antwoord toelichten? 3. Als het huis op nummer 8 gebreken vertoonde, welke waren dat dan? Hoe veel kostte het opknappen van deze man kementen en hoeveel heeft de sloop van dit huis gekost? 4. Heeft het gemeentebestuur onderzocht of er gegadigden waren voor het huis (Parklaan 8) die bereid waren de man kementen voor hun rekening te nemen? Zo niet, waarom niet? 5. Hoeveel bewoners in deze buurt be talen nauwelijks of geen huur? Waarom gebeurt dit als het zo is? 6. Volgens persberichten bestaat er bij bewoners aan de Parklaan een bepaalde „vrees voor tegenmaatregelen van de gemeente" óm voor hun buurt op te ko men. Is dat juist en hoe komt dit? 7. Is de suggestie juist in het persbericht, dat het al jarenlang toegepaste „af braakbeleid" in deze buurt gericht is „op de centrumplannen voor de Zuider- eng", die koste wat kost doorgevoerd moeten worden. Wat is uw commentaar hierop? Visser vraagt zijn vragen tijdens het vragenhalfuurtje van de raadsvergade ring op donderdag 20 mei a.s. te behan delen. 1 den blieklaan 35 eoeat tel. 13901 of 14550 MACHTIG EUCBII PUUR NATUUR Zaterdag» geopend vah 10-17 uur Laat het onze zorg zijn I KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 1288? Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. Foto Herman van Dam Met ijs in de mondin zuigendebewondering voor de „grote K". Beeld van de Kunstmarkt op Koninginnedag. Op de bekende wijze vierde Soest, als deel van de grote Nederlandse familie. Koninginnedag. ..Bekende wijze", want al jaren is al niets meer veranderd aan het beproefdeprogramma. Leden van het plaatselijk Oranje-comité waren overal aanwezig om te zien of. wat anderen ge organiseerd hadden, goed liep en met een gerust hart kan het programma voor het volgend jaar weer opgemaakt worden. Er zal niets aan veranderd behoeven te worden. Dit jaar was de ochtendzang door de school kinderen. ten gerieve van het schoolperso- neel en de plaatselijke overheid, achterwege gelaten. Alleen allen, die in de direkte omgeving van het gemeentehuis wonen, zullen de aubade gemist hebben De Kunstenaarsvereniging „Artishock" zorgde weer voor een voortreffelijke kunst markt, al moet gezegd zijn, dat van lieverlee de „kunst" wat verdwijnt en de „markt" meer de overhand krijgt. Desalniettemin was het er bijzonder druk en ook bijzonder gezellig. Zonder kunstmarkt was het maar niks in Soest. SEC en in zonderheid de heren De Bruin en Verwey, organiseerde met veel enthousiaste leden de langzamerhand ver in de omgeving bekende kinderspelen op het SEC-sportcom- plex aan de Bosstraat. De belangstelling was overweldigend en zeker 13.000 bezoekers vermaakten er zich op de een of andere ma nier opperbest. Ondanks de 20.000 ingeslagen prijsjes, was men op een gegeven moment toch weer „uitverkocht", maar de twee initiatiefnemers stonden voor niets, en losten ook dat probleem op. Nieuw was hun attraktie met het „oranje- varken". Men moest er lengte en gewicht van raden en zeer velen deden dat. Zater dagmiddag vond in De Smitshof de prijsuit reiking plaats en toen werd bekend, dat het varken 138 kilogram woog en 207 centimeter lang was. Winnaar werd een bezoeker uit Zeist, de heer B. Spelbos. Hij kreeg het varken. De vijftig gulden voor de nipte verliezer was voor de heer J. Veldhuizen. Nieuwstraat 18. Vijfentwintig gulden ging naar de heer J. Knoops, Krommeweg 12 en B. Veenendaal, Hobbemalaan 12. Ook de „dropping" was weer een sukses. De prijzen werden eveneens zaterdagmiddag in de Smitshof uitgereikt. Bijna alles ging „weg" op de nummers 79, 272, 400, 403, 500, 777, 850 en 899 na. De op deze nummers gevallen prijzen zijn tot zaterdag 15 mei a.s. af te halen bij de heer Verwey, Molenstraat 83 te Soest. De beide SEC-heren hadden ook van de prijsuitreiking weer iets aparts gemaakt. Zij charterden de PVO-boerenkapel en boden bloemen aan aan mevrouw Van Selm van Actief, die de prijzen in haar etalage uit stalde. Overigens werden op Koninginnedag ook kinderspelen gehouden in de nieuwe wijk Overhees. Dat was gedurende de morgen uren van 10 tot 13 uur. Daarmee presenteerde zich de wijkvereniging. Men telde meer dan 320 deelnemertjes. Ook de Soester harmonie PVO was bijzonder aktief. Zij was in de paleistuin; 's middags werd, tussen de kinderfeesten door, op het SEC-terrein een wervelende show gegeven en 's avonds begeleiden puppyrettes, majo rettes, drumband en harmonie de vele hon derden die deelnamen aan de lampionoptocht in het Smitsveen en de wijk Klaarwater. In de middaguren draaide ook een filmvoor stelling in hft gebouw „Credo"; een amuse mentsprogramma voor bejaarden in Molen schot en een film in de Molensoos. De gehele middag kwam men overal in Soest deelnemers tegen van de puzzelrit voor auto's, brom fietsers en wielrijders ln de zandafgraving achter Het Witte Huis aan de Birkstraat organiseerde het ►Cross Team Soest, ook al weer traditioneel, haar nationale wedstrijden. Er waren 58 deelne mers en zij trokken ruim tweeduizend be langstellenden. De zege ging naar R. Veenen daal uit Ederveen; 2. C. Petersen, Soest; 3. F. van Dijk, Soest; 4. H. Blotenberg, Nederhorst den Berg; 5. C. Windij, Baarn en 6. N. Baptist uit Soest. De lampionnen-optochten trokken zoals ge zegd grote belangstelling. Die van de Smits hof naar Honsbergen méér dan de tocht, die enkele honderden ouders en kinderen door Soest-Zuid voerde. Daar zorgde de drumband van „De Springbokkenvoor de muzikale begeleiding. Alles bij elkaar toch een goed geslaagde Koninginnedag met als enige nare noot, dat onverlaten het niet kunnen nalaten de feestverlichting (van de gemeente) te ver nielen. In totaal werden 16 lampen wegge nomen uit de spots, die op de vlaggen gericht stonden. Dat was een schadepost van 160 gulden voor de gemeenschap. Op de kruising Veenbesstraat-Smitsweg werd de toevoerkabel doorgeknipt. Om de lampen uit de spots te halen moet gebruik gemaakt zijn van een ladder. Door ervaring wijs geworden plaatste de gemeente de spots aan de masten zó hoog, dat men er vanaf de grond niet bij kon. Het heeft echter niet geholpen. Soester Courant van donderdag 6 mei 1976 Het oranjevarken" bij de SEC'kinderspelen, waarvan lengte en gewicht geraden moest worden. khuis met garage en tuin. (Ca. i c.v. gas enz., woonkamer me hal, 3 slaapkamers, bad dak dus geen zolder. In over f 2,50 f 4,50 f 4,00 f 7,50 :ilo f 7,00 ilo f 7,50 f 2,50 I f 3,50 kilo f 5,50 Het bestuur van de Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Baarn-Soest deelt mee dat de op vrijdag 14 mei a.s. ge plande lezing over Oud-Amersfoort, in verband met ziekte van de inleider, niet doorgaat. De lezing zou in de zaal Brand punt te Baarn gehouden worden. Het Instituut voor Natuurbeschermings- educatic, afdeling Ecmland, organiseert voor leden en belangstellenden een tweetal wandelingen op het landgoed „Groeneveld" te Baarn en wel op zaterdag 8 en zondag 9 mei a.s. Vertrektijd is 2 uur vanaf de par keerplaats voor het kasteel. Bij voldoende belangstelling worden kindergroepen gefor meerd. Honden mogen aangelijnd ook mee. Het Amsterdams Historisch Museum, De Waag en het Museum Willem Holthuysen sturen een gezamenlijke meertalige folder. De musea bevatten collecties betreffende de historie van de stad Amsterdam (Amster dams Hist. Museum); De Waag bevat het Geschiedkundig-Pharmaceutisch Museum en het Joods Historisch Museum eri in het museum Willet-Holthuysen kunt u stijl kamers en een verzameling keramiek, glas en zilver bewonderen. Misschien kan het bezoek aan één dezer musea het doel van uw volgen de bezoek aan Amsterdam zijn. Het Exposeum Zonnehof te Amersfoort herbergt van 9-31 mei 1976 „Het verhaal van Beatrix Potter". Iedereen kent de boekjes van Beatrix Potter met de schattige dier- figuurtjes zoals Pieter Konijn, Eekhoorn Hakkètak, Beatrix Potter's Vier Seizoenen en veie anderen. De openingstijden zijn dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. „Deventer filmstad". Van april tot en met september vinden in deze stad opnamen plaats voor de film „Een brug te ver". Neem eens een kijkje achter de schermen. Het hele jaar kunt u er naar het Mechanisch speel goedmuseum, de Atheneum bibliotheek, de musea De Waag en De Drie Haringen. Het Utrechts Symfonie Orkest organiseert een Beethovencuclus op resp. 25 mei, 3 juni en 10 juni. Een abonnement voor drie con certen kost 17,50. Losse kaarten per concert 7,50. De verkoop van de abonne menten begon 3 mei aan ons kantoor, tussen 10en 3 uur. Enkele solisten zijn: Daniël Way- enberg en Cor de Groot piano. Herman Krebbcrs. viool en Tibor de machula, vio loncel en vele vocale solisten. Uitgevoerd worden de ouvertures „Egmont" en „Corio- lan", symfoniën 1, 3, 7 en 9; le pianoconcert; tripelconcert. In de Stadsschouwburg te Utrecht treedt Neerlands Hoop Interieur op. Dit is een nieuw programma vam Bram Vermeulen en Freek de Jonge. Voor zaterdag 8 en zondag 9 mei kunt u nog kaarten komen bestellen aan ons kantoor, dagelijks van 10 tot 15 uur, zaterdag van 10-12 uur. De kaartverkoop voor het concert van ..Apollo", met medewerking van Caroline van Hemert, zal op 10 mei a.s. beginnen aan het VW-kantoor. De kaarten kosten 6,50. Het programma voor dit concert krijgt u aan de kerk. Het bejaardenconcert onder het motto door ouderen voor ouderen" vindt op 28 mei plaats. Hieraan wordt medewerking verleend door de Soester Orkest Vereniging. Het programma hiervoor geldt tevens als entreebewijs. Het VW is jarig. Zoals U weet is er ter gelegenheid hiervan drie dagen feest in Soest. Wij verwachten U dan ook zeker op 26, 27 of 28 mei a.s. Misschien met de kin deren om een kinderdorp te bouwen op het parkeerterrein naast de kerk, of bij de demon stratie van de politie, brandweer en GGD, maar toch zeker op 27 mei om te dauwtrappen vanaf het Restaurant De Korte Duinen, bij het standwerkersconcours en de Oud hollandse markt. De kinderen kunnen tot 7 uur een tir maken in een met twee paarden bespannen Jon Plezier door de Kerkebuurt. De 10.000ste kadobon is verkocht! In de achter ons liggende drie jaren is wel geble ken, dat de kadobon niet meer uit Soest is weg te denken. Deze week werd dan ook de 10.000ste verkocht. Bij een jubileum, verjaardag of ander feestelijk gebeuren is het een uitkomst. En wat denkt u van moe derdag? Met een kadobon zal moeder zeker blij zijn, omdat ze er in bijna iedere Soester of Soesterbergse winkel mee terecht kan. ichitterende royale bungalow oor fraaie heidetuin (ca. 2000 nkamer met parket/natuur- iroot zonneterras, royale hal laapkamers, grote badkamer' mer. gas. In overleg te aanvaar- A.s. zaterdag 8 mei organiseren de gezamenlijke Skoda-dealers in Arnhem, Apeldoorn, Ede, Nijmegen, Soest, Utrecht, Wagenlngen en Zeist een zuinigheids- toertocht over een afstand van circa 150 kilometer, binnen het door hen be streken verzorgingsgebied. Aan de tocht kan worden deelgenomen door alle berijders van typen Skoda personenauto's. De regels voor deze gecombineerde zui nigheids-, scherpzinnigheid- en fatasie- toertocht zijn zo ongecompliceerd moge lijk gehouden. Zo kan men zelf zijn starttijd bepalen en zijn eigen route kie zen. Start en finish zijn bij dezelfde dealer. Daar vindt ook het aftanken plaats voor de ingebpuwde zuinigheids- proef. Gestart kan worden tussen 8 en 14 uur; de controleposten sluiten om 18 uur. Iedere deelnemer moet vier Skoda- dealers aandoen. \lle Skoda-rijders krijgen persoonlijk een uitnodiging voor deelname thuisge- zonden. Op een terrein aan de Koningsweg, organiseerde de wijkvereniging Overhees voor de „eigen" kinderen spelen op Koninginnedag. Één t van ie vele attracties op de 8BC-kinderspelen. Overzicht van het deelnemersveld tijdens de autocross op Koninginnedag. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag £36, Utrecht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762 Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leldsokade 102 (naast Lido. vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur

Soester Courant | 1976 | | pagina 5