PX18ISBI SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Dames-hockeysters gelijk tegen Maarssen Zdnussi dubbeldeurs koelkast. Draagbaar 1.19525 16600 Sportorganisatie Soest vierde 50-jarig bestaan op grootse wijze W" BERKHOF 2e damesteam SVV/Stam waardig kampioen Iets te koop - Iets te geef Plaats een KLEINTJE wm§ AMCO- zekerheid voor u: kwaliteit vakmanschap lage prijzen garantie en service ptT/"ÜZ TRANSISTOR- RADIO's v.a. f 56,-. CASSETTE RECORDERS v.a. f 98,- TELEVISIE v.a. f 325,- «Tuincentrum HAAXMAN CÉ) LANCSI - HART(XT) Tennisuitslagen LTC Soest Vleesverkoop Vanavond oprichting CDA-Soest John Kademaker klaverjaskampioen van VVZ Zwemlessen voor diploma's C tot en met F voor Hees Clubkampioenen bij SHOT bekend Nieuwe trainer Niet geijkt maatglas in restaurant Voetballers niet verder dan gelijkspel tegen oud-internationals Soester Courant van donderdag 13 mei 1976 jFoto Herman van Dam [Foto Herman van Dam Type: DL2300/2P. 'n Drie sterren, 185 liter dubbeldeurs model met 40 liter diepvriesruimte voor het bewaren van diepgevroren levensmiddelen. Met Kemakeur, dus veilig! afgebeeld: adviesprijs: 728.- 230.- AMCO prijs 498.- Wij hebben al een tafelmodel.-koelkast voor 285.- koj °Pen gem2U'0r?0r>> D°tbffe&ScS "sof/'e ook in prijs en spetend op I'ichtnet en batterijen. met FM met mier. 31 cm beeld Kerkstraat 3 Soest Telefoon 15677 Radio- en T. V.-specialist VIJVERS VIJVERPLANTEN Zie pagina 6 AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 - 15S63 /OFFICIAL DEALERS VGASAPPARATUURy Zondag: Soest I-BosheimI1.7 Bilthoven Hl-Soest II5.3 Soest ül-Poppeye G. VI3.5 Oude Rhijn li-Soest IV5.3 Soest V-Groenvliet II1.7 Wilskracht VlI-Soest VI7.1 Soest VH-Flehite IV1.7 Zaterdag Senioren Soest A-HLTCE5-0 Vechtlust C-SoestB3-2 De Eemelaar A-Soest C1-4 Soest D-De Uithof E5-0 VEP A-Soest E1-4 Zaterdag Heren: Soest A-Manger Cats B1-5 Zaterdag Veteranen Shot A-Soest A3-2 Zaterdag Junioren: Vechtlust A-Soest A3-2 Soest B-'t Spieghel0-5 Vechtlust B-Soest C5-0 Soest D-Odijk A0-5 Soest E-Vechtlust E1-4 Zaterdag Jongens: Soest-Flehite2-6 Dinsdag Dames: Bilthoven A-Soest A3-1 Soest B-MITD3-1 't Stort A-SpestC4-0 Soest D-Vleuten/De meern H3-1 Soest E-Rhijnauwen D3-1 Breukelen B-Soest F3-1 Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan alle houders van groene kaarten. Tijdens een gezamenlijke bijeenkomst in De Open Hof van leden van de plaat selijke afdelingen van de politieke par tijen van de A.R. de CHU en de KVP zal vanavond het CDA-Soest opgericht wor den. Aansluitend houdt prof. dr.W. Al- beda een inleiding. Prof. Albeda is lid van het dagelijks bestuur van het landelijke CDA en te vens lid van de Eerste Kamer. De oprichtingsvergadering begint om 19.30 uur en is uitsluitend bestemd voor de leden van de 3 afdelingen. Het Open bare gedeelte met de inleiding begint om circa 20.30 uur. Het afgelopen weekeinde heeft afwisselend succes gebracht voor de volleybalvereni ging S W/Stam. Van de twee kampioenskandidaten dames 1 en dames 2 wist slechts het tweede team de competitie af te sluiten met een kampioenschap en bewerk stelligde daarmede promotie naar de derde divisie. Dames 1 miste de boot door de beslissingswedstrijd tegen het Utrechtse Bruinsma te verliezen met 1-3. De dames van het tweede team hebben in hun laatste wedstrijd tegen SVL uit in Harderwijk bewezen, de enigen te zijn die recht hebben op de titel in de promo tieklasse. Doordat hun enige concurren te tot die wedstrijd, SSS, een steek had laten vallen tegen Vios (2-2), was hun voorsprong op de Barneveldse ploeg uitgegroeid tot 2 punten; daardoor kon SVV 2 met een iets geruster hart aan het duel tegen SVL beginnen. Dat zij des ondanks geen enkel risico wilden nemen, bewezen de eerste twee sets die via een harde aanval en een beweeglijke verde diging, met ruim verschil door de Soes ter dames gewonnen werden. Met deze uitslag had SW 2, bestaande uit Ineke Remmerswaal, Adrie Lijkedljk, Mia Giebels, José Egbers, Kathüika Korsloot, Adrie van de Zon, Joke Majoor en Ans Kok, het kampioenschap al in hun zak. Natuurlijk was het moeilijk zich weer op de derde set te concentreren. Deze ging verloren met miniem verschil. In de vierde set toonde SW zich de ware vaandeldraagster en deklasseerde SVL met grandioos volleybal. Onze compli menten voor de dames met hun coach Gija Egbers die de dames met raad en daad bijstond in moeilijke momenten. De beslissingswedstrijd, noodzakelijk geworden doordat SW 1 de week ervoor 1 punt achterop raakte tegen Valbovol, is een desillusie geworden voor de dames van het eerste team. Tegenstandster Bruinsma bleek een veel beweeglijker verdediging te bezitten dan SW en dat was doorslaggevend in dit duel. Aangezien daardoor ook de opbouw aan Utrechtse zijde soepeler verliep, ging de winst verdiend naar Bruinsma. De ver schillen in de eerste en tweede set waren miniem (13-15, 12-15). In de tweede set bouwden de Soester dames zelfs een 8-1 voorsprong op, die echter verloren ging. SW 1 kwam sterk terug in de derde set. Nu functioneerde de aanval wel en ook de verdediging had meer kijk op de aanval van de opponent (15-6). De vierde set eindigde in een verdiende 5-15 over winning voor Bruinsma, temeer daar SW 1 al gauw door enkele fouten op een 0-7 achterstand kwam te staan. Bruinsma is dientengevolge kampioen van deze divisie geworden en SW rest nog promotiewedstrijden die a.s. zater dag in Flaalte verspeeld worden tegen Orion (degradant eerste divisie) en Achilles (2e plaats tweede divisie A). Deze beginnen om 16.00 uur en 19.00 uur. Wetstrijdprogramma Heren 1 spelen a.s. zaterdag om 16.00 uur voor de beker tegen Jeugdsport/ Jasski l. Zij zijn n.1. als eerste uit de voorronde gekomen. Maandagavond vond in het clubhuis van WZ de negende en tevens laatste klaver- jaswedstrijd plaats van het seizoen 1975/'76. Wederom waren er weer zesenzeventig dames en heren aanwezig. In deze laatste strijd zou worden uitgemaakt, wie zich kampioen mocht noemen. Volgens de laatste stand, na 8 wed strijden, waren de 5 hoogstgeplaatsten, G. Haage, 30951; D. Elderman, 30309; R. Westland, 30266; J. Strietman, 30147 en J. Rademaker, 30087 punten. Er was dus volop spanning, daar het onderling verschil maar weinig was. Er werden weer drie partijen van ieder 16 giften gespeeld. Na iedere partij wer den de kansen besproken, dje langza merhand in de richting van John Rade maker gingen. Toen de strijd beëindigd was, Dleek overduidelijk, dat John Rademaker de kampioen geworden was. Hij was van de vijfde naar de eerste plaats opgeklommen. De uitslag werd: 1. Jonh Rademaker Bzn. 5539 p. (wisselbeker aangeboden door makelaarskantoor H. A. Butzelaar) en persoonlijke beker. 2. Chr. van Grol, 5291 p. 3. R. Westland, 5291 p. 4. G. Stol wijk, 5255 p. 5. C. M. Stolp. 5192 p. 6. J. Poot, 5180 p. 7. L. van Hornsveld. 5096 p. 8. A. Huijting, 5074 p. 9. B. de Rooij, 4948 p. 10. Mevrouw Hilhorst-Ftadema- ker, 4947 p. 11. M. van Hornsveld. 4937 p. 12. A. W. Brouwer, 4935 p. 13. R. de Zoete, 4931 p. 14. Mevrouw Haage, 4892 p. 15. Mevrouw J. v. d. Berg, 4843 p. 16. H. Strietman, 4787 p. 17. Jan Stielman. 4759 p. 18. Mevrouw Kok-Wolfsen, 4727 p. 19. G. van Kooij, 4692 p. De heer H. Kok mocht de troostprijs in ontvangst ne men, vanwege het laagst aantal punten nl. 3422. Mevrouw Van Hornsveld, de winnares en kampioen van het seizoen 1974/75, overhandigde de grote wisselbeker aan haar opvolger, de heer John Rademaker. Mevrouw Van Hornsveld werd een boe ket aangeboden door de voorzitter van de evenementencommissie, de heer C. Stolwijk, die daarna de overige prijzen uitreikte. Hij maakte bekend, dat op zaterdag avond 22 mei a.s. de slotavond van het seizoen 1975/76 van WZ zal plaats vin den in het clubhuis, met medewerking van het Metro Kwintet. Vanaf heden kan men zich Eian de kassa van net Soester Natuurbad opgeven voor zweminstructie voor het diploma C tot en met F. De kosten zijn 40 gulden voor circa 40 lessen. Voorzitter Ankone op zijn beurt dankte de KNVB voor de wijze waarop zij competitie-voetbal mogelijk maakte. Hij merkte verder op, dat hij tot zijn vreugde voor het eerst een KNVB-offi- cial de damesbestuursleden van de vereniging als zodanig had horen aan spreken. Het leek hem aardig, als dat voortaan ook in de correspondentie door gevoerd werd. Namens de vereniging Hercules en de Utrechtse kring werd grote bewondering uitgesproken voor de wijze waarop de jeugdafdeling was opgezet. Als inzet van een toernooi werd een beeldje van een jeugdvoetballertje aangeboden. Tenslotte sprak namens de oud-inter nationals de heer J. Stoffelen. Hij had voor ieder van de Soester elftal spelers een medaille en hij kreeg de oud internationals mee in een yell op de jubilerende vereniging. Tussen door boden vele verenigings afgevaardigden uit Soest en de verre omgeving hun gelukwensen aan. Van de voetbalvereniging uit Soest-Duits- land kwam een gelukwenstelegram. Ook vele plaatselijke autoriteiten kwa men feliciteren en onder hen wethouder en loco-burgemeester Ebbers, de CDA- raadsleden mevrouw Greefhorst en de heren Van Poppelen en Van Logtenstein; de WD-er Hilhorst en van de PvdA de heer J. v. d. Brakel. De fraktievoor zitter van de PvdA, de heer K. de Wilde, woonde de voetbalwedstrijd bij. Tenslotte zij vermeld, dat majorettes en drumband van De Springbokken en het Groot Gaesbeeker Gilde tijdens de rust van de voetbalwedstrijd een keurige show ten beste gaven. Traditiegetrouw wordt by de tafel tennisvereniging Shot in de maand mei gestreden om de clubtitels. Zowel bU de senioren als b^j de junioren was de deelname groter dan in voor gaande jaren. Hoewel het warme weer de deelname by de jeugd nog drukte, kon hier het toernooi nog maar net op één middag afgewerkt worden. LAANSTRAAT 61 BAARN TEL 02154-12034 U Met ingang van 1 juli a.s. zal Hees kun nen beschikken over een nieuwe trainer. De heer F. v. d. Meer te Soest vangt dan zijn werkzaamheden bij Hees aan. De huidige trainer A. v. d. Veen heeft op eigen verzoek ontslag genomen, na toch 2 succesvolle jaren bij Hees. Bij controle in een restaurant heeft de politie de eigenaar gewaarschuwd voor het gebruik van een niet geijkt maat glas. De restauranthouder berekende de prijs naar het aantal gedronken cc. uit het maatglas. De klant kreeg het maatglas op tafel en kon zichzelf be dienen. In de tweede serie promotiewedstrijden om een plaats in de derde klas van de KNHB, hebben de Soester dames het afgelopen zondag tegen Maarssen niet verder gebracht dan een 3-3 gelijkspel. Daar mocht men achteraf nog gelukkig mee zijn want de Soester gelijkmaker kwam pas in de allerlaatste minuut. Het zag er vooral in de eerste helft naar uit, dat Soest een gemakkelijke zege ging behalen. Met doelpunten van Ma- rian v. d. Dussen en Marion Huisman ging men met een 2-0 voorsprong de rust in. Niets wees er toen op, dat de tweede helft ook maar enig probleem zou geven. Maarssen pakte de zaken echter zeer energiek Eian en kwam spoedig gelijk. 2-2. Tien minuten voor tijd werd het zelfs 2-3 tegen het volkomen in paniek rakende Soest. In de allerlaatste minuut kwam Soest toch nog gelijk door een doelpunt van Marion Huisman. Het dames hockeyelftal van Soest dat zondag niet verder kwam dan een ge lijkspel. Voor de promotie zal veel afhangen van de uitslag van de wedstrijd Maarssen tegen Haarlem. Wint Maarssen. dan zijn zij gepromoveerd. Soest zou dan door de uitwedstrijd tegen Haarlem te winnen, als tweede kunnen overgaan naar de derde klasse. Wacht met kiezen. Kom eerst even kijken naar de kompleet nieuwe Topman I pantalon- J kollektie met f verrassend v veel variatie in uitvoe- ringen en kleuren. Voor het gouden" S.O. Soest zit de feestviering er byna op. Na de reünie op vrijdag 7 mei, de jubileumwedstryd tegen de oud-internationals, met aansluitend een receptie en een grote feestavond voor iedereen op zaterdag 8 mei, de disco-sbow op zondag 9 mei en de Glmmiddag voor de jeugd op woensdag 12 mei, rest nog de versierde bingo-avond a.s. vrijdag. Wat dan overblijft zyn toernooien, al dan niet verbandhoudend met het 50-jarig bestaan. Buitengewoon mooi, soms zelfs tè warm weer, was er mede de oorzaak van, dat de jubileumviering uitstekend slaagde. De reünie op vrijdagavond was een groots gebeuren voor alle oud-leden, die in grote getale kwamen opdagen. Onder hen de „mannen" van het eer ste uur en alles bij elkaar was het een unieke avond. Zaterdag werd de jubileumwedstrijd gespeeld tegen de oud-internationals. Het werd geen voetbalgebeuren van de eerste orde, al viel, vooral voor de rust, toen de konditie nog niet zo'n rol speel de, de balbehandeling van de oud- Nederlandselftal-spelers op. Overigens speelden zij met een typisch gelegenheidselftal, met de „veld- speler" Tinus Bosselaar in het doel. Voor de rust hoefde hij nauwelijks in aktie te komen, maar daarna moest de „kleine" man driemaal een bal uit het net halen. De rust ging in met 1-0 voor de inter nationals; na de thee leken de Soesters konditioneel zóveel sterker, dat een zege in het vooruitzicht lag. Soest liep uit tot 3-1, waarvan vooral de laatste goal van Baartmans „klasse" had. Dankzij groots optreden van Roel Wierama bleef het daarbij en kwamen de oud-internationals nog terug. Via goals van Willem de Vries en in de laatste seconden van Roel Wiersma, werd het nog 3-3. Abe Lenstra was aanwezig, maar méér ook niet.Toch zal zijn komst de paar honderd toeschouwers, waar onder een aantal gemeenteraadsleden, goed gedaan hebben, al was het maar om te zien, dat ook Lenstra niet aan een „buik" ontkomen is. De receptie in de grote feesttent achter de kantine was een rumoerig gebeuren. Het leek er wel op, of de „bar" belang rijker was dan wat de sprekers te zeg gen hadden. Enkele keren werd men tot de orde geroepen, maar de „stilte" duurde dan slechts enkele seconden. Als eerste beklom de voorzitter van de feestcommissie, de heer A.G. Hilhorst, het spreekgestoelte. Hij zei in de voor bereidingstijd geen al te lastige taak te hebben gehad, vooral dankzij het werk dat jongere commissieleden verzet hadden. De heer Hilhorst wees op de grote bekendheid die „Soest" landelijk ge niet en vond, dat men met recht trots kon zijn op de jeugdafdeling.Voor deze afdeling bood de heer Hilhorst een be drag onder couvert aan, dat, zoals hij zei: „vijf cijfers voor de komma had". Hij complimenteerde de vereniging met de voorzitter en zegde hem ook in de toekomst alle steun toe. Voorzitter Ankone dankte voor de vrien delijke woorden en voor al het werk dat de feestcommissie verzet had. Het geschonken bedrag zou de bestem ming krijgen waarvoor het ingezameld was. Wethouder Plomp bracht de felicita ties over van de gemeente en van de Sportstichting. Soest had in de voorbije vijftig jaar de bal voortreffelijk laten rollen en dat was mogelijk geweest dankzij de inzet van vele vrijwilligers. Hen was de gemeente bijzonder dank baar. Hij wenste de vereniging alle goeds toe en sprak de hoop uit, dat de gemeenteraad welwillend zou meewer ken om dié basisvoorzieningen aan te leggen, waarop de vereniging aanspraak kon maken. Met het aanbieden van een wedstrijdbal werd de felicitatie onderstreept. Van haar kant was de vereniging ook de gemeente dank verschukdigd en de heer Ankone verwoordde dat door te wijzen op de gemeenschapsgelden die besteed werden aan aanleg en onderhoud van de accomodatie. Namens de KNVB feliciteerde de heer J. C. v. d. Kruk. Hij maakte een te rechte opmerking over het rumoer in de zaal en merkte op dat het niet hoger Feestcommissie-voorzitter A. G. Hilhorst biedt de heer Ankone de envelop met inhoud aan voor de 50-jarige S.O. Soest. „Statie-foto" van de oud-internationals en de spelers van S.O. Soest. komen dan de vierde klasse ook weer niet zo'n ramp was voor een vereniging als Soest. Men deed immers veel aan de opvang van de jeugd („400 jongens van de straat houden", aldus de KNVB- vertegenwoordiger) en daarmee al had men aan zijn taak voldaan. Hij benadrukte de genoeglijkheid die men aan de sport kon beleven en hij dacht dat in Soest dat de boventoon voerde. Met het aanbieden van de meters lange bondswimpel onderstreepte de heer v. d. Kruk de dank van de KNVB. Bij de senioren verdedigde Gerrit Leeflang zijn titel en was weer favoriet voor de beker. In zijn poule werd hij ongeslagen eerste met Karei Wiss op de tweede plaats, in de parallel poule trok Rob van Heeren aan het langste eind gevolgd door Bert van Velzen. In de kruisfinales toonden Karei Wiss en Gerrit Leeflang zich de sterksten, zodat beide spelers in de finale weer tegenover elkaar stonden. Gerrit Leef lang wist deze in drie games te winnen, wat hem voor een jaar weer de titel opleverde. In de B-klasse werd de finale een her haling van die van vorig jaar. Frank Eiking en Ank v. d. Broecke bereikten beiden weer de finale, welke door laatst genoemde werd gewonnen. Bij de jeugd was vanwege het grote aantal deelnemers voor een ander sy steem gekozen, waardoor drie spelers in een finalepoule om de beker gingen strijden. In de A-klasse wisten, zoals verwacht, René Daselaar, Dirk Schuiling en Wouter Engelshoven zich in de finale poule te plaatsen. Deze drie spelers bleken bijzonder goed aan elkaar ge waagd te zijn. Titelverdediger René Daselaar startte met een drie games nederlaag tegen Wouter Engelshoven, waarna Dirk Schuiling een moeizame overwinning in 3 games op René boekte. In de slotpartij tussen Dirk Schuiling en Wouter Engelshoven had Dirk weer drie games nodig om de overwinning voor zich op te eisen en daarmee de titel over te nemen voor een jaar. In de B-klasse wist Edwin Luyben geheel volgens de verwachting het kampioenschap te veroveren, maar een verrassing was het, dat niet Guus Thielen maar Robert van Bosbeek de tweede plaats wist te bemachtigen. Voor inlichtingen over tafeltennis bij Shot dient men zich voortaan te wenden tot mevrouw R. Haak, Titus Brands- mastraat 43, telefoon 18055.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13