ouders! F0T0- STRP- ver- HAAL De Schellebellen op 2 juni op het Zomerfestival in het Openluchttheater Agenda Gemeenteraadsvergadering i maas winkel *$rd Het oog gericht op de gastarbeiders Bende juwelendieven was ook in Soest aktief van de Gemeentehof Raadsvergadering op donderdag 20 mei a.s. Jaarvergadering Soester Gemeenschap Bezwaren tegen gemeentelijke investeringen die niet gehele bevolking ten goede komen indus 6 A. van der Weerd WOTteGD Officiële mededelingen Openbare kennisgeving Openbare kennisgeving Openbare kennisgeving Openbare bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Geen markt op Hemelvaartsdag Opening kleuter school en onthulling kunstwerk l Soester Courant van donderdag 13 mei 1976 Het legioen van gastarbeiders in Europa is zo langzamerhand tot 15 miljoen ge groeid. Juist nu de economie zeker wat de werkgelegenheid betreft in een alles behalve florissnte toestand verkeert gaan zowel regeringen als bevolking deze massa werkers als een probleem zien. Een probleem echter waar de diverse Europese instanties omheen draalen als een kat om de hete brei. Enerzijds zou men graag zonder deze vreemde lingen verder gaan, anderzijds heeft men ze nodig - maar men gaat wel aan- hikken tegen wat het uiteidelijk toch meer kost dan was voorzien. De grote misrekening van een jaar of twintig geleden, toen de grote stroom loskwam, was dat men deze aanvulling in werkkracht als tijdelijk zag, zoals ook in de beleefde term gastarbeider is verwoord. Ook zij die kwamen deden dit in de verwachting na enige tijd terug te keren naar huis en haard. Maar intussen zijn velen van hen in menig op zicht ongeburgerd en voelen ze zich in Duitsland, België of Zweden minstens zo zeer thuis als in Turkije, Joegoslavië of Marokko. Nu ervaart men dat in tij den van economische recessie de gast arbeiders niet braaf afscheid nemen van hun gastheren" - sommige gingen wel iswaar in enkele gevallen trouwens slechts daartoe verleid door een premie, maar de overgrote meerderheid bleef. Vooral in Duitsland ziet men bovendien dat de Westduitse arbeiders geen nei ging hebben in de banen te stappen die door het vertrek van gastarbeiders vrij komen. Er heeft zich een soort grens gevormd tussen werk dat voor de eigen bevolking acceptabel is en werk dat al leen goed is voor vreemdelingen. Zoals de eerste import van werkkracht veroor zaakt werd doordat de behoefte groter was dan de waarin inheemse arbeids markt kon voorzien, zo is er nu nog steeds een situatie waarin ondanks werk loosheid voor bepaalde werkzaamheden slechts personeel te vinden is onder gastarbeiders. Ook de slecht draaiende economie kan niet buiten hen. Volgens een studie van Jonathan Power voor een stichting die zich met de belan gen van minderheden bezighoudt (mino- rity Rights Group) ziet men ook in menig Westeuropees land dat ondanks een of ficiële politiek van afremming der gast arbeidersintocht voor be paalde bedrij ven toch vergunningen worden gegeven - het is de enige manier waarop deze aan personeel kunnen komen. Wat nu het grote probleem wordt is dat ook al dankzij deze officiële rem op de immigratie vrij wat gastarbeiders ille gaal of maar half legaal aanwezig zijn, waardoor ze blootgesteld zijn aan uit buiting: langere werktijden dan officieel toegestaan, minder loon dan ze zouden mogen eisen, voortdurende kans om zon der meer over de grens gezet te worden. De vrees is dat op deze manier een nieuw proletariaat van uitgebuiten en rechte lozen (immers: zonder stemrecht en ze ker niet populair bij de overige burgerij hebben ze weinig mogelijkheid om via de gebruikelijke methoden voor hun be langen op te komen). De vorige eeuw heeft getoond wat kan gebeuren als een verdrukte groep wakker wordt en des noods hoeft men maar te kijken naar het hedendaagse Ierland om te beseffen dat het gastarbeiderslegioen wel dege lijk een tijdbom onder de samenleving is zodra gevoelens van haat en van zich achtergesteld achten proberen zich te uiten. Het enige alternatief dat niet alleen de Minority Rights Group maar ook politici zien is in de thuislanden van de gast arbeiders de omstandigheden veranderen Zodat het voor hen aantrekkelijk wordt daarheen terug te keren, liever dan in den vreemde tweederangsburger te blij ven. Dat zou betekenen dat bijzonder grote ontwikkelingshulp gegeven zou moeten worden aan landen als Turkije. Marokko, Portugal, Italië, Algerië, Joe goslavië, de grote exporteurs van man kracht. Maar het is een voorstel waar mee de politici niet graag aankomen bij hun kiezers, die dan tot de conclusie kunnen komen dat achteraf de rekening voor de gastarbeiders aanzienlijk hoger uitvalt dam men had gedacht. KANTMAN een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit. Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNIESGroei vorm-meter stellen w met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE, BREED TE en INHOUD. Sta op zekerheid, Sta op Bunnies- groeivorm-meter., Beniamino dealer: i M'? SCHOENEN ^yïti'i TASSEN TORiNSTRAAT t TUUOONUIH I De vorige week in Apeldoorn en Den Haag aangehouden bende juwelendieven zijn ook in Soest aktief geweest. Bij een juwelier aan de Van Weedestraat namen zij voor circa 5000 gulden aan waarde volle artikelen mee zonder betaling. Onder meer eigenden zij zich enkele dameshorloges toe, een damesarmband en hangers. De bende bestond uit twin tig jonge Hagenaars, die inmiddels be kend hebben in het gehele land, met uit zondering van Limburg en Den Haag hun slag te hebben geslagen. De totale buit wordt geschat op rond drie ton. De geroofde artikelen werden zwaar onder de prijs verkocht aan allerlei helers. Het kinderkoor „De Schellebellen", bekend door optreden voor radio en langspeel platen is door Paula van Alphen opgericht. Dit uit ongeveer 110 leden bestaande koor zingt nu onder leiding van Ellen Lustenhouwer. De kinderen zijn in verschillende groe pen ingedeeld: 30 Belletjes van 6 tot 8 jaar; 35 Schellebellen van 8 tot 10 jaar (groep 1); 30 Schellebellen van 10 tot 12 jaar (groep 2) en 15 Schellebellen vanaf 12 jaar (groep 3). De laatstegenoemde groep zingt voor namelijk liederen in de Franse, Engelse en Joegoslavische taal. De groep Belletjes en de groepen Schel lebellen 1 en 2 werken voornamelijk aan de grammofoonplatenopnamen welke worden gebruikt bij het kleuter- en basisonderwijs. Op het zomerfestival wordt een afwis selend liederenprogramma gebracht on der leiding van Ellen Lustenhouwer. Volgende week donderdag, 20 mei, aanvang 19.30 uur, wordt in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg de maandelijkse raadsvergadering ge houden. De agenda telt eenentwintig punten. Daarbij bevinden zich vijf ingekomen stukken met ondermeer de behandeling van de brief van de Wijkraad-Soesterberg waarin het ongenoegen werd uitgesproken terzake van de wijze waarop de gemeen teraad het rapport van de wijkraad behandelde. Ter sprake komt ook de verkeerssituatie, en met name het ontbreken van een trottoir ter hoogte van het pand Nieu- weweg 53. Tijdens het zgn. „vragenhalfuurtje" zal in ieder geval behandeld worden de brief van Jan Visser inzake de afbraak van de woning Parklaan 8. Verder telt de agen da weinig „schokkends" en in ieder geval geen zaken, die niet in openbare commissie vergaderingen al breedvoe rig ter sprake zijn geweest. De twee laatste punten van de agenda zijn de adviezen van de beroepschrif tencommissie naar aanleiding van het verlenen van een bouwvergunning door b. en w. èn naar aanleiding van het weigeren van een bouwvergunning door hetzelfde college. Het eerste geval betreft het beroepschrift van mevrouw H. Loe ven; het tweede het beroep van T.B.S. Soest B.V. Tijdens de geanimeerde jaarvergadering van de Soester Gemeenschap, die in De Open Hof gehouden werd is het bestuursbeleid van het afgelopen jaar uitvoerig ter sprake gekomen. Lang stond men stil bij de, zoals voorzitter E. Holtrop dat noemde, „plotselinge toename van de niet afgeloste geldleningen van de gemeente" vorig jaar met 28 miljoen. Het bestuur van de S.G. was van mening dat de lasten, die ambitieuze investeringen op andere dan het sociaal-kulturele terrein met zich meebrengen, daarom ook de belangen van de in die sector werkzame verenigingen raken. De vergadring kon zich verenigen met de stellingname dat bezwaar moet worden gemaakt tegen investeringen van grote omvang, die niet nagenoeg de gehele bevol king ten goede komen. Een zelfde standpunt werd ingenomen ten aanzien van inves teringen, waarvan geen positief economisch rendement kan worden aangetoond. De uiterst slecht bezochte vergadering, (van de 37 leden-verenigingen, woonden slechts vier de bijeenkomst bij) ging accoord met de herverkiezing van de be stuursleden mevrouw Bijlenga-Dragt en de heren Holtrop en Huiser. Geen be zwaar had men ook tegen het voorstel het bestuur vrij te stellen van contri butie-betaling. Men kon zich verenigen met het argument dat de bestuursleden pro-deo veel tijd en materiaal besteden aan het wel en wee van de vereniging, waardoor vrijstelling van contributie betaling als een tegemoetkoming voor de verrichte werkzaamheden gezien kon worden. De voorzitter van de werkgroep Zomer festival-Soest, de heer G. Kok, gaf daar na verslag van de inmiddels voor de or ganisatie van het festival verzette werk zaamheden. Dank bracht hij daarbij aan allen die de werkgroep met raad en daad steunden. Er zijn 500 affiches in de maak, die over Baarn en Soest verspreid zullen worden. De toegangskaarten komen in de voor verkoop bij de kantoren van de Rabo bank in Soest en bij de VW. De diverse optredens zijn gepland op 2, 9 en 23 juni; uitwijkdata zijn 3, 10, 24 en 30 juni en 1 juli. De eerste speelavond, 2 juni, zal geopend worden door de bur gemeester; de tweede avond, 9 juni, door wethouder Mevrouw M. van Stip- hout-Croonenberg óf door de voorzitter van de culturele commissie mevrouw E. Korthuis-Elion. Op 23 juni zal de voorzit ter van de Soester gemeenschap, 'ir. E. Holtrop het openingswoord spreken. Door één van de twaalf bezoekers van de vergadering, werd betreurd dat in het festival-programma geen avond opge nomen was, voor de ongemotiveerde jeugd. Een popconcert tijdens een week end, was daar een oplossing voor ge weest. Uit de discussie kwam evenwel naar voren, dat de vraagstelster, on danks uitnodigingen geen van de verga deringen van de werkgroep had be zocht. Kinderkoor „De Schellebellen", leiding van Ellen Lustenhouwer. 'n Goed horloge hoeft niet duur te zijn. Dat bewijst INDUS. Vele modellen, internationale kwaliteit. En prijzen die al beginnen bij f. 75.-. Stap maar eens binnen en vraag naar HORLOGER JUWELIER OPTIEK VSOESTERBERGSESTRAAT 26 m TELEFOON 12982 - SOEST M De navolgende agenda komt in behandeling in de gemeenteraadsvergadering, welke gehouden zal worden op donderdagavond 20 mei a.s., om 19.30 uur in de zaal van de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. 1. Notulen van de raadsvergadering d.d. 14 april 1976. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 25 februari 1976 van de Wijkraad Soesterberg, betrekking heb bende op de afdoening van het rapport bijeenkomsten Soesterberg, met het voorstel te antwoorden overeenkomstig het ontwerp van de ter inzage gelegde brief. b. Brief d.d. 10 april 1976 van de heer C. J. van Doorn, inzake verbetering verkeerssituatie ter hoogte van het per ceel Nieuweweg 53, Soest, met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijgaan de concept-brief. c. Brief d.d. 8 april 1976 van de Regionale Commissie Utrecht inzake plaatsing van scholen op het deelplan 1979-1981, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, zulks gelet op de beslis singen van de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen van 29 oktober 1975 en de zienswijze van de onderwijs commissie van 26 januari 1976. d. Brief van 30 maart 1976 van het Inter gemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland, waarbij worden toe gezonden de jaarrekening en het jaar verslag 1974, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief van de voorzitter van het cen traal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest, waarbij afschrift wordt gezonden van zijn besluit van 4 mei 1976, waarbij de heer J. L. Menne is benoemd ver klaard tot lid van de raad der gemeente Soest, zulks ter vervulling van de plaats opengevallen door het ontslag van de heer A. H. F. Smit. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het verlenen van een kre diet ten laste van het gasbedrijf voor het plaatsen van kunstwerken te Soest en Soesterberg in verband met het vijr- tigjarig bestaan van het gasbedrijf Soest op 15 mei 1977. 5. Voorstel tot het verstrekken van een krediet voor het leggen van een hoge- druktransportleiding ten behoeve van het gasbedrijf. 6. Voorstel tot het inbrengen van gron den in het grondbedrijf. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van nieuwe apparatuur voor snelheidsmeting. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van abri's in Soesterberg. 9. Voorstel tot het voteren van een kre diet ten behoeve van het aanbrengen van de naam „Wethouder De Haanschool" aan de openbare lagere school Soester berg. 10. Voorstel tot het voteren van een extra krediet ten behoeve van het betegelen van een gedeelte van het binnenterrein van de openbare kleuterschool „De Re- gentuuter". 11. Voorstel tot wijziging van de Bezol digingsverordening 1971. 12. Voorstel tot het verlenen van een aan vullend krediet voor de verbouw en uit breiding van de openbare Prins Willem Alexanderschool voor g.l.o. 13. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het vervangen van ramen en kozijnen in de St. Theresia- school, alhier. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van materialen ten behoeve van enige lagere en kleuterscholen in de wijk Overhees. 15. Voorstel tot ontheffing van het be paalde in artikel 1 van de „Zoneverorde ning Hinderwet", zulks ten behoeve van een agrarisch bedrijf, een huishoude lijke technische installatie, alsmede van een inrichting voor de opslag van mest, gier en petroleum op/in het perceel Biltseweg 29 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nummer 6780. 16. Voorstel tot het verlenen van een subsidie van 1.115,- in de kosten van een opleidingscursus ten behoeve van de welfarehelpsters van de stichting De Zonnebloem, afdeling Soest. 17. Voorstel tot het aangaan van een exploitatie-overeenkomst met Immopro- ject B.V. ten behoeve van het in exploita tie brengen van het terrein ten noorden van het Zeister spoor te Soesterberg. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouwing van de alarmcentrale van de brandweer, de kantine, de kantoorruimte en de maga zijnruimte. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanloopkrediet ad 30.000,- voor de architectskosten ten behoeve van de voorbereidende werkzaamheden in het kader van het realiseren van een wijk (diensten) centrum Soesterveen. 20. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door mevrouw H. M. Loeven ingesteld beroep tegen het ver lenen van vrijstelling van de voorschrif ten van het bestemmingsplan „Lazarus- berg" aan de heer A. J. Tieland. 21. Voorstel tot het nemen van een be slissing op een door TBS Soest B.V. inge steld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. BETROUWBAAR GELD LENEN Nieuweweg 27 Soest telefoon 15459 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de door de raad dezer gemeente op 18 maart vastgestel de Lozingsverordening riolering Soest vanaf heden voor een ieder gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie afdeling I, ter inzage is gelegd. De secretarie is geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur. Deze verordening treedt in werking op 1 juni 1976. Soest, 12 mei 1976 Het college voornoemd, De burgemeester, mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman De burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de gemeente raad in zijn vergadering van 14 april 1976 aan: 1. het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen Soest, medewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet heeft verleend ten behoeve van de aan schaf van meubilair voor de nieuwe kleuterschool aan de Paulus Potterlaan 13, alhier; b. het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs „De School met den Bijbel" Soest, medewerking ex arti kel 50, van de kleuteronderwijswet heeft verleend ten behoeve van de aanschaf van meubilair voor de onder haar be stuur staande kleuterschool „De Trian gel", Driehoeksweg 18, alhier. Binnen 30 dagen na de datum van deze bekendmaking kan iedere ingezetene te gen deze besluiten beroep aantekenen bij het college van gedeputeerde staten van Utrecht. Soest, 12 mei 1976 Het college voornoemd, De burgemeester, Mr. J. m. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman De burgemeester van Soest maakt be kend dat door de firma J. van der Krol, Maartensdijkseweg 12 te Lage Vuursche bij het college van gedeputeerde staten van de provincie Utrecht een verzoek om wijziging van een vergunning als bedoeld in artikel 3 van de ontgrondings- wet ten behoeve van het ontgronden van de percelen kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nrs. 1496 en 2906, plaatselijk bekend als „de Paltz" is in gediend. Ingevolge het bepaalde in artikel 10 van de Ontgrondingswet, juncto artikel 3 van de Ontgrondingenverordening Utrecht, liggen bovenvermeld verzoek en de daar bij behorende bescheiden gedurende 30 dagen na heden ter secretarie dezer gemeente, afdeling I, ter inzage, gedu rende welke termijn tegen het inwilligen van de aanvraag schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij het col lege van gedeputeerde staten te Utrecht. Soest, 12 mei 1976 De burgemeester van Soest, J. J. Ebbers, l.b., Burgemeester en wethouders van Soest brengen hiermede, zulks tervoldoening aan artikel 12, lid 2 van de Wegenwet ter openbare kennis dat het besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 7 april 1976, afdeling 2, nr. 1882, 75 Wv/624 tot goedkeuring van het besluit van de raad dezer gemeente van 19 februari 1976, afd. I, nr. 8945 tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het gedeelte van de Merelweg, gelegen tussen de Nachtegaalweg en de Schrikslaan, gedu rende 14 dagen na heden ter gemeente secretarie ter inzage ligt. Van de beslissing van gedeputeerde sta ten staat voor iedere belanghebbende uiterlijk tot op de dertigste dag na dagtekening van deze bekendmaking be roep open bij Hare Majesteit de Ko ningin. Het beroepschrift, dat moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, behoort te worden ingediend bij de com missaris der Koningin van de provincie Utrecht te Utrecht. Soest, 12 mei 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, J. J. Ebbers, l.b., De secretaris, H. Borreman (rectificatie) Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat de termijn voor het indienen van bezwaarschriften voor on derstaande hinderwetplichtige bedrij ven geen 10 dagen dient te zijn, maar 4 weken na afkondiging. De afkondiging vond plaats op 29 april 1976, zodat de termijn loopt tot en met 27 mei 1976. 1. de heer P. R. van Roomen, Grote Melmweg 33, voor vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een agrarisch bedrijf en een huishoudelijke technische instal latie, alsmede van een Inrichting voor de opslag van mest en gier. 2. de heer A. van Hattum, Heeserspoor 8. voor vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een propaangasinstallatie ten be hoeve van een particuliere woning. 3. de heer J. Teunissen, Weteringpad 1, voor vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gereedschapslijperij. 4. de heer W. H. v. d. Broek. Kerkstraat 49, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het op slaan en het afleveren van motorbrand stoffen (LPG-installatie met een tank- inhoud van 15.000 liter). 5. Menning B.V. „Coating Industrie", Industrieweg 39, voor vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting, be stemd voor het lakken en het moffelen van metalen objecten. De zittingsdatum, alwaar mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend, blijft echter gehandhaafd op 18 mei 1976. Soest, 12 mei 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester. Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn, op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. Mejuffrouw Y. C. Hofman, Soester- bergsestraat 47 te Soest, ten behoeve van gedeeltelijk veranderen en vernieu wen van een woning en het gedeeltelijk veranderen/vernieuwen en vergroten van een bergschuur op een terrein, gele gen aan de Soesterbergsestraat 47 kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3395. 2. G. Floor, Den Blieklaan 51 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Den Blieklaan 51, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5136. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd, binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 14 mei 1976, even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 12 mei 1976 De burgemeester voornoemd, J. J. Ebbers, l.b., d«n btiaklacn 35 «oaat tal. 13091 of 14550 UACHTI0 EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur In verband met Hemelvaartsdag wordt donderdag 27 mei géén weekmarkt ge houden. De wethouder van onderwijs, drs. G. A. W. G. A. Plomp, zal maandagmiddag 17 mei om half vier de openbare kleuter school „De Blokkendoos" aan de Molen straat 8a officieel openen. Aansluitend zal de wethouder van cul turele zaken, mevrouw M. F. van Stip- hoüt-Croonenberg het bij de kleuter school en openbare lagere school „De Ingenhof" geplaatste kunstwerk onthul len. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Foto's maken is vaak een kwestie van durven. Dat klinkt nogal dapper, maar zo is het natuurlijk niet bedoeld. Het gaat erom, datje soms de moed moet hebben om het eens wat anders te doen. Zoals in het geval van dat artikeltje, dat ik las over "kijken als kikkers en vogels". Maar laat ik bij het begin beginnenEn dat is: het nieuwe jasje van onze dochter. Normaal heb ik altijd nogal wat moeite om Alice op de foto te krijgen. Ze is op een leeftijd, dat ze niet van poseren houdt en ze heeft gelijk. Maar dat nieuwe jasje, dat ze nauwelijks uit wil trekken, zelfs niet als ze moet eten of naar bed gaatdat gaf me de kans onze dochter op de foto te krijgenDat hoopte ik tenminste. Want toen ik hét voorstelde, was er al direkt die En deze plaat maakte ik vanuit kikvors-perspectief, kritische frons in haar voorhoofd. "Niet van die saaie dat is van een Jaag opnamestandpunt. Alice staat nu plaatjes, Mam. Alstublieft niet!". En toen schoot me vrij tegen de lichte lucht, waardoor er opnieuw een dat artikeltje te binnen over kikkers en vogels. "Ik andere foto ontstond op precies dezelfde plek en met maak drie foto's van je", zei ik. "Een gewone en dezelfde kamera. Het gaat er niet om welke van de twee andere". De eerste foto was inderdaad ge woon", recht van voren en niks bijzonders. Voor de tweede foto haalde ik de trap er bij en liet ik Alice naar boven kijken. De kamera zag de wereld, zoals de voeels die zien. Niet eek! drie de beste is. Vooral niet omdat je ze als moeder alle drie leuk vindt. Het gaat er om dat, wie foto's maakt, de durf moet hebben het eens anders te doen dan normaal. Anders dat kan zijn zoals de vogels en de kikkers de wereld zien.

Soester Courant | 1976 | | pagina 7