Gebr. Ab en Ton van Woerkom openden nieuwe meubelzaak aan de Laanstraat ARRIVÉ ARRIVÉ Zie ze d rondstappen in hun jeans van Mikimo. IVUkLmG- Geslaagde lustrumviering van gymnastiekver. 'De Springbokken' Het Rode Kruis collecteert voor tal van hulpverleningen Autorijschool Zaterdag niet geweest ïïssyrooutecu ONTMOET DE KORTE DUINEN IN SOEST! Uitstekende bijdragen van Laetitia, AGAVS en Academie-leerlingen Spreekuur burgemeester Toch beperkte markt op woensdag vóór Hemelvaart Huisvuil ophalen Sportuitwisseling Soest/soest-Duitsland Avondvierdaagse Baarn/Soest wederom voor rolstoelers Stopverbod langs Zuiderweg te Zesde klassers Theresiaschool op kamp I.V.N.-excursie naar „Voorne's duin" Kerkmuziek in Utrechtse Domkerk T2Ü<2 Sucesvol optreden van gitarist-zanger Nigel Jones Soest vlagt weer Kamerconcert te Baarn op 22 mei a.s. Kolkenzuiger van particulier in beslag genomen waar kleren kiezen kinderwerk is Nieuwe route buslijn 17 Bijzondere openings- en sluitingstijden kinderboerderij Soes ter Courant van donderdag 20 mei 1076 Aan de Laanstraat, hoek Dorresteinweg, heropenden de gebroeders Ab en Ton van Woerkom hnn geheel verbouwde meubelzaak. Beter is het evenwel te spreken van „openen", omdat niet alleen de zaak onherkenbaar veranderd is, maar ook omdat het „assortiment" geheel gewijzigd is. Kortom, het is een geheel andere zaak geworden. Een sieraad voor Soest. Met Frans van Dusschoten voorop, die woensdag 26 mei in een speciaal televisie filmpje André van Duin om geld vraagt, gaat het Nederlandse Rode Kruis in de laat ste week van mei en de eerste week van juni met de collectebus rond. Deze jaar lijkse inzameling is noodzakelijk om het Rode Kruis in staat te stellen al zijn hulp verlenende taken uit te voeren, van vakanties voor chronische zieken en invaliden, ambulancehulp tijdens de weekenden op de snelwegen tot en met de lektuurvoor- ziening en welfarewerk voor thuisliggende zieken, bloedtransfuziediensten en nood hulp na rampen in binnen- en buitenland. van dc Gemeentehof De burgemeester is verhinderd dinsdag 25 mei haar gebruikelijk spreekuur te houden. Daar volgende week donderdag Hemel vaart ls, wordt er donderdag 27 mei geen weekmarkt gehouden. Desondanks zullen woensdagmiddag 26 mei van 2 tot 5 uur een twintigtal kraampjes voor het publiek aanwezig zijn. Aangezien donderdag 27 mei (Hemel vaartsdag) en maandag 7 juni (2e Pink sterdag) geen huisvuil door de gemeen telijke reinigingsdienst wordt opge haald, worden maandag 24 mei voor deze beide dagen papleren zakken ver strekt. Het komende weekend vindt de sportuit wisseling Soest-Nederland/Soest-Duits- land plaats. Dit om de twee jaar plaats hebbende sportgebeuren wordt dit jaar in Duitsland gehouden. Vrijdagmiddag 21 mei wordt om 12 urn- van Soesterberg (Dorpsplein) via 12.30 uur Soest (Sporthal Beukendal) vertrok ken naar het Oostbuurland. Tegen de avond hoopt men in het Duitse Soest aan te komen, waarna 's avonds het basket bal, het zwemmen en het wedstrijd- dansen afgewerkt worden. Zaterdag 22 mei volgon 's morgens atle tiek en hockey; 's middags handbal, tafeltennis, turnen, volleybal en bad minton. Die zaterdagavond vindt in de Blauwe Zaal van het Raadhuis Soest een groot sportbal plaats. Vermoedelijk rond de klok van 8 uur 's avonds is men zondag 23 mei in Neder land terug. Evenals in 1974 en 1975 kan door minder- validen in rolstoelen deelgenomen wor den aan de avondvierdaagse Baarn/ Soest welke op 14, 15, 16 en 17 juni a.s. gehouden wordt. Verleden jaar bereikten zo'n twintig ge handicapten stralend de eindstreep van de avondvierdaagse. Na 4 dagen achter een zich sportief te hebben ingespannen werden ze met bloemen overladen. En terecht. Afgaande op de enthousiaste reacties vorig jaar bij de finish tijdens de uitrei king van de medailles, waarbij afge sproken werd door de deelnemers ,,tot volgend jaar" en de telefoontjes van nu, gaat men er vanuit dat er een overweldi gende belangstelling bestaat bij de ge handicapte medemens voor deze avond vierdaagse. Inmiddels is er voor gezorgd dat vol doende rolstoelen aanwezig zijn, zodat ledereen die wenst mee te doen aan dit sportieve evenement zich zonder pro blemen kan opgeven bij: Mieke ten Ca te, Acacialaan 8, Soest, tel. 14681 of Ans Kok, W. Beckmanstraat 300, Soest, tel. 10890. Bij geen gehoor kan men bellen: 18039. Het inschrijfgeld voor vier avonden echt „uit" met veel plezier in de natuur be draagt slechts 4,-. Tot nu toe hebben alleen gehandicapten meegedaan die op een of andere manier betrokken waren bij de sportieve activi teiten zoals zwemmen, zitvolleyballen, boogschieten e.d. Zij vormen echter een kleine groep van de in de omgeving wonende gehandicapten. Er zijn echtei veel meer invaliden die voor dit schit terende evenement in aanmerking komen. In verband met de enorme drukte rond de Leusderhelde gedurende het weekend is op last van defensie een maatregel ge nomen, waardoor in geval van nood de brandweerwagens van Soesterberg en Leusden uit de voeten kunnen. Tot nader order ls stopverbod geldig voor de gehele Zuiderweg, de verbin dingsweg tussen Soesterberg en Leusden. De maatregel is genomen op advies van de Koninklijke Marechaussee te Soesterberg. Met name trekt het para chute springen enorme hoeveelheden mensen aan, die her en der langs de route stoppen. Bij bosbranden of andere situaties waarbij hulp geboden moet worden, kunnen de desbetreffen de ver voermiddelen de plaatsen van het onge luk nauwelijks bereiken. Daaraan is nu door het Instellen van het stopverbod een einde gekomen. De rigoureuse verbouwing hield een geheel nieuwe pui in, alsmede de bouw van een verkoopkelder. Daardoor werd de verkoopruimte ongeveer verdubbeld. Deze werkzaamheden werden uitge voerd door Aannemingsbedrijf Wim Camper te Soesterberg, naar het ont werp van archtitekt Van Ekel. De gla zen pui werd geleverd door de firma Brandsma. Het oude assortiment, voornamelijk gebruikte meubelen, verdween geheel en er voor in de plaats is gekomen een collectie klein meubelen en een groot assortiment verlichting. 'Onder kleinmeubelen dient verstaan te worden: fauteuils, stereo-kasten, kap stokken, spiegels, hoek-, televisie- en boekenkasten en wat de verlichting betreft: exclusieve gang-, huis- en slaapkamerverlichting. De heren Van Woerkom hebben niet direkt behoefte aan een winkel in „een centrum". Hun zakelijk standpunt is: „Op een goede kollektie, service en correcte levering komt de klant wel af'. Daarin voorzien zij en aan die rechtvaardige eisen van de klant komen zij geheel tegemoet. De bediening is daarom ook „persoonlijk", geen waren huis-toestanden met als grootste doel „de rinkelende kassa". De gebroeders Van Woerkom gaat het ook om „tevre den klanten" die een zaak „een lange levensduur geven Beiden zijn daarop ingesteld. Vanaf de schoolbanken zijn zij in het vak en zij kregen een gedegen opleiding van hun vader, die in antiek deed. De opening trok veel belangstellenden. Die belangstelling zal er zeker wel blij ven. Foto Herman van Dam De nieuwe pui van Van Woerkom's kleinmeubelenzaak aan de Laanstraat. Het jaarlijkse kamp voor de zesde klas- sertjes van de St. Theresiaschool zal dit jaar gehouden worden in Doorwerth bij Arnhem. Men logeert in de jeugdher berg „De Zilverberg" en vandaaruit worden tochten ondernomen naar het Openluchtmuseum, het nationale park De Hoge Veluwe en andere bezienswaar digheden in de omgeving. Gisteren, woensdag 19 mei, zijn de kinderen ver trokken; zondagmiddag 23 mei komen ze weer thuis. Het ls het tiende achtereenvolgende jaar dat de St. Theresiaschool een dergelijk schoolverlaterskamp organiseert. UW RIJBEWIJS 6 E. HAALT U TOCH OOK BIJ DE PERFECTE RIJOPLEIDING MET BOVAG GARANTIE 1e les 1 Zz uur. Volgende 1 uur. VAMOR en M.l. gediplomeerd KNAC slipinstructeur J. M. VENINGA BECKERINGHSTRAAT 44 SOEST TELEFOON 02155 - 14978 Wat die hulp aan het buitenland betreft ligt de aarbevingsramp in Guatemala nog vers in het geheugen. Toen stelde de Nederlandse bevol king het Rode Kruis in staat meer dan vier miljoen gulden te leveren voor voedsel, medicamenten, tenten, dekens en voor de bouw van duizen den noodwoningen in het geteis terde land. Maar zo'n grootscheepse aktie wordt slechts zelden gevoerd. In verreweg de meeste gevallen financiert het Nederlandse Rode Kruis uit de jaarlijkse collectegelden zijn buitenlandse hulp en die omvat wat: om de paar weken wordt gehoor gegeven aan internationale appèls, zoals voor slachtoffers in de Libanon, Angola en Cyprus, voor vluchte lingen uit de voormalige Spaanse Sahara, voor daklozen op vele plaatsen in de wereld. En dan is er natuurlijk al die hulp in eigen land. Iedereen kent de Hen- ry Dunant, die elke week met gehan dicapten door het land vaart. Veel minder bekend zijn de hulp verlening via telefooncirkels voor eenzamen, de medische adviezen Zoals wij reeds eerder berichtten orga niseert de afd. „Eemland" van het Instituut voor Natuurbeschermings educatie op zaterdag 29 mei een dag tocht naar het natuurreservaat „Voor ne's duin". Daar er nog slechts enkele busplaatsen beschikbaar zijn, dienen eventuele gegadigden zich omgaand op te geven bij de heren H. Kampf, Scal- meyerpad 18, Soest, (tel. 02155-17504), of H. Bosma, Zwaluwenweg 14, Soest (tel. 14410), alwaar zij de verdere ge gevens kunnen verkrijgen. Het programma van de kerkmuziek in de Domkerk a.s. zaterdag om 3.30 uur, is als volgt: Hoboconcert g mol en een Orgelconcert nr. 1 op 7 Bes dur, van G. Fr. Handel. Organist is Jan Jansen. Het geheel staat o.l. v. Maarten Kooy. De toegang is vrij. Tevens maken wij u er op attent dat de kerk in de zomermaanden van mei tot en met september in de middaguren van 2-4 uur open is voor bezichtiging. voor zieken of gewonden op zee via Radio Scheveningen, een spelo- theek voor gehandicapte kinderen, dagtochten met invaliden, eerste hulp bij tal van evenementen, trom bosediensten, ontspanningsavonden voor bejaarden, zwemmen met ge handicapte jongeren. Dat en nog veel meer is allemaal Rode Kruiswerk en het Nederlandse Rode Kruis is een onafhankelijke vereniging die niet door de overheid wordt gesubsidieerd en zijn fa- nanciële middelen ontvangt van de bevolking en het bedrijfsleven. Daarom gaat het Rode Kruis van 24 mei tot en met 5 juni met de collecte bus op pad. In die periode bevinden zich Hemelvaartsdag en Pinksterza terdag; nu niet bepaald dagen waarop gemakkelijk kan worden ge collecteerd. Geef daarom extra gul als u de bus wordt voorgehouden. Steeds vaker wordt op het Rode Kruis een beroep gedaan om hulp te bieden. Het spreekt vanzelf, dat daarvoor ook steeds meer geld nodig is. De slachtoffers, die deze hulp ontvangen, zijn de Nederlandse be volking bijzonder dankbaar. De baUetgroep van Laetitia tijdens de uitvoering van de „Spitzentanz". springoefeningen van de jeugd even later ook duidelijk maakten, dat met enig oefenen salto's over de bok binnen het bereik liggen. De showband van AGAVS uit Soester berg vroeg daarna de aandacht, en hoe! Met oorverdovend geweld betraden zij de sporthal, maar dat zij hun vergeven, want in Sóersterberg is dat geweld een eis, wil men boven het lawaai van de straaljagers uitkomen. Wat zij brachten was intussen meer dan de moeite van het kijken waard en dat niet alleen voor de leden van De Springbokken-band, die met argusogen de verrichtingen van de concurrentie gadesloegen. Ook de ma jorettes van AGAVS deden het voortref felijk en vooral hun optreden met „kleurige pruiken" was een verrassing. Hoogtepunt van de avond was daarna, zonder ook maar iemand tekort te doen, het optreden van 17 dames en één heer van de academie voor l.o. te Amsterdam. Dat was min of meer professioneel, maar dat mag dan ook wel voor a.s. gymleraressen. De grond-, balk- en brugoefeningen die volgden werden gebracht door een se- lektiegroep van De Springbokken. Voor de t.v.-kijker waren het slow- motiombeelden, waardoor toch goed bleek hoeveel training er wel nodig is, om de „top" te halen. Bij De Sprinbok- ken wordt daarvoor dan wel de basis gelegd. Met een gezamenlijk optreden van de beide showbands en een défilé van alle deelnemers werd de avond besloten. Het enige wat U gemist heeft is het drankje en de muziek. De kleding houden wij natuurlijk altijd. Het optreden van Nigel Jones, afge lopen zaterdag in Artishock, was een enorm succes. Een talrijk publiek luis terde geboeid naar de opmerkelijke gi tarist en zanger. Van hem zal men onge twijfeld nog veel horen; zijn eerste plaat komt binnenkort uit. Artishock beijvert zich de laatste tijd om in de weekends plezierig amusement in Soest te brengen. In dit kader is er a.s. vrijdag, 21 mei, weer een muzikale avond met het optreden van flamenco gitarist Azul. Azul heeft vele jaren in Spanje doorgebracht, waar hij studeer de met enige van de beste „old time gipsy" gitaristen. Hij speelt vol harts tocht de originele zigeunermuziek en boekte met zijn professioneel optreden veel succes. Zaterdag 29 mei treedt Jean Michel Nozal bij Artishock op. Deze Franse zan ger en gitarist speelde samen met Nigel Jones op de Kunstmarkt. Nozal zal op 29 mei een fluitist meebrengen. De afdeling Soest—Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis prijst zich ge lukkig, dat er ieder jaar zoveel mensen bereid gevonden worden, om de bekende witte vlag met het rode kruis uit te han gen. Dank zij deze medewerking wordt nog eens de aandacht gevestigd op de nationale collecte. Als, veertien dagen lang, van 24 mei tot en met 5 juni, die vlaggen wapperen, is dat het teken, dat een grote groep vrijwilligers op pad gaat om Uw bijdrage te ontvangen. Ook hulpverlening is aan de huidige kostenstrijging onderhevig en het lijkt wel of het aantal projecten, waar hulp geboden moet worden, dagelijks toe neemt, zowel nationaal als internatio naal. met dank aan allen, die zo belan geloos hun medewerking verlenen, ver trouwen wij op 'n succesrijke campagne. Het Rode Kruis rekent op U De Baarnse Muziekkring heeft voor het laatste kamerconcert van dit seizoen op 22 mei a.s. uitgenodigd de bekende pia niste Fanla Chapiro. Op haar eigen authentieke BroadWoonvleugen, waar van de restauratie onlangs klaar kwam voert zij werken uit van Beethoven (so nate in cis kl.t.), Robert Schumann (Arabeske op 18 en Kreisleriana op. 16). Frederic Chopin (Nocturne in B op. 62. nr. l - Etude in As op. 25 nr.l - Polo naise op 26 nr. 1) en Feüx Mendelsshon- Bartoldy Scherzo in e, Lleder ohne worte en Rondo cappriccioso. Het concert vindt plaats in de zaal van de N.P.B., Kampstraat te Baarn, en be gint om 20.15 uur. BETROUWBAAR GELD LENEN Nieuweweg 27 Soest telefoon 15459 Op de Amersfoortsestraat te Soester berg werd bij een normale verkeers controle een kolkenzuiger aangehouden, waarvn het een en ander niet klopte. Met name was een verkeerd deel ni van het kentekenbewijs op de voorruit geplakt, maar ook bleek dat een valse kenteken plaat gevoerd werd. De wagen was het eigendom van de fir ma D. uit Zeist en werd bestuurd door de zoon van de eigenaar. Aan het licht kwam dat het voertuig zes jaar geleden gekocht werd van de gemeente Naarden, terwijl overschrijving nog steeds niet had plaatsgevonden. De chauffeur vertelde dat de wagen ondermeer gebruikt werd voor het leeg halen van beerputten bij particulieren. Enkele weken geleden nog verleende de firma hulp aan een huiseigenaar te Soestduinen. De inhoud van de wagen werd daarna geloosd in het gemeente lijk riool. De wagen werd door de politie in beslag genomen. Over kleren spreken kinderen tegen woordig een danig woordje mee. En waarom ook niet? Er is keus genoeg. Kleurrijk en fantasierijk, vooral bij Mikimo. Met kollekties die geheel op de wensen van 'tjonge volkje zijn afgestemd. Onder andere échte jeans: sterke spijkerbroeken van indigo, broek- en wikkelrokken, jurken en overgooiers. Verder: bijpassende sokken, riemen, bretels en kniestukken. Zie uw zoon of dochter lekker in jeans rondstappen. Toch everi komen kijken. En staat u dan vooral ook stil bij de vriendelijke prijzen. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-18284 ELZAS Gezellige bediening in originele klederdracht. Speciale menu's van „uientaart" tot „Coqauvin" Aparte wijnkaart. (van 3 t/m 31 mei) i~~' *- wmm RLST/UJRANT. BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224^J Met ingang van 30 mei 1976, wordt de route van lijn 17 als volgt gewijzigd: route vanaf Soest-Zuld, Nieuweweg, Dal- weg, Veenbesstraat, Varenstraat, Over- hees (Obrechtstraat). Route vanaf Overhees, Insingerstraat, Den blieklaan, Foekenlaan, Esdoorn laan, Braamweg, Soest-Zuid. De dienstregeling blijft ongewijzigd. In verband met de VW-feesten in de kerkebuurt zal de kinderboerderij woens dag 26 mei gesloten zijn. Alle kinder- boerderlj-bezoekertjes kunnen in de Kerkebuurt terecht, waar zij kunnen deelnemen aan de festiviteiten. In ver band met het „Bouwen" van een dorp ls het gewenst zelf een hamer mee te brengen. Op Hemelvaartsdag is de kinderboerde rij de gehele dag geopend; 's morgens van 10.30 tot 13 uur en 's middags van 14 tot 17.30 uur. Zaterdag 29 mei, alsook de beide Pink sterdagen is de boerderij de gehele dag gesloten. 'ttS Foto Herman van Dam In sporthal „Benkendal" vierde de gymnastiekvereniging „De Springbokken" afgelopen zaterdag haar eerste lustrum. Daaraan werkten veel eigen leden mee en de eigen majorettes en de drumband. Maar daarnaast óók, en dat maakte de opzet byzonder geslaagd, de showband van AGAVS uit Soesterberg, de balletgroep van de r.k. gymnastiekvereniging Laetitia uit Soesterberg en leerlingen van de academie voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam. Het werd een uitstekende demon stratie van het werk van de gymnastiekverenigingen, waaraan de vele honderden bezoekers een genoeglijke avond beleefden. De viering werd geopend met een op treden van de drumband en majorettes van De Springbokken. Zij brachten een gloednieuwe show, speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerd, 't Was voor treffelijk. Daarna heette voorzitter H. Teeuwen zijn vele gasten welkom. Onder hen de wethouder van sportzaken, de heer G. Plomp, en afgevaardigden van de gym nastiekverenigingen uit Baarn, Bilt- hoven en Soesterberg, alsmede van de kring 't Gooi en van de Stichtse Turn kring. Met grote vaart werd toen een rijk gevarieerd programmma gebracht, waarbij men soms ogen tekort kwam. Alleraardigst was het werk van de jeugdleden; de kleutergymnastiek voor de vier tot zesjarigen. De hoepel oefening van een tiental dames mocht dan niet perfekt zijn, maar het werd toch zeer charmant gebracht. De „Soortreal '76" bracht een groot aantal deelnemers op de vloer en we zagen alles wat ook de t.v. ons enkele keren per week tracht bij te brengen, maar dan veel duidelijker. Als eerste gast trad daarna Laetitia op met het jeugdballet dat de „Spitzen tanz" uitvoerde. Keurig, maar beslist minder dan de „charleston", die dezelf de groep later opvoerde. Dat was klasse en tot in de puntjes voorbereid, zoals de prachtige „charleston-jurken". Laetitia droeg daarmee belangrijk bij in het slagen van de avond. De stokoefeningen van de dames senio ren liet duidelijk zien, dat gymnastiek niet aan leeftijd gebonden is, zoals de

Soester Courant | 1976 | | pagina 3