Priesterfeesten in Nieuw Mariënburg GEEF THUIS SIMUMEK heeft ze! onze uitschieters... „Nieuwerhoek" J. LUSTENH0UWER trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Amsterdamse formatie „Zen" in Molensoos Soest voor Angola een succes aan mensen met een missie Pinksteraktie mikt op 4 miljoen Scboe-Scbijf: 3 juni a.s. vergadert de Wijkraad-Soesterberg Autorijschool M. LOS 3 S J van !Zal Jaarvergadering Federatieve Raad Bejaarden Zaterdagmiddag concert in Utrechtse Domkerk Spreekbeurt van Tweede Kamerlid Hermes in Soest E.0.-Landdag in Utrecht SNACKBAR f 2,50 f 2,50 Aktie bracht twee landbouwprojekten op voor Angola f 395,- 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kabinet niet gevallen, onze prijzen wel! Franse chansons in Artishock Uw succes is onze d Uw succes is onze R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen Crematies Transporten r Soester Courant van vrijdag 28 mei 1976 Rector E. Stolwijk ln huize Nieuw Mariënburg aan de Nieuwerhoek zal op zaterdag 29 mei de emeritus- rector van dit bejaardencentrum, mgr. E. Stolwijk de dag herdenken waarop hij vijftig jaar geleden in de St. Bavo-Kathedraal te Haarlem de priesterwijding ontving. Op 6 juni a.s., Eerste Pinksterdag, viert de huidige rector van Nieuw Mariënburg, pastor H. J. J. Link (OSA) zijn veertig jarig priesterfeest. Hij werd op 6 juni 1936 in de kathedraal van 's-Hertogenbosch door mgr. A. Diepen tot priester gewijd. Beide vieringen vinden in Nieuw Mariënburg plaats; van mgr. Stolwijk op uitdruk kelijk verzoek van de jubilaris, uitsluitend in huiselijke kring; van rector Link op eerste Pinksterdag met de bewoners van het huis en op de tweede Pinksterdag met familie en genodigden. Rector Link zal die middag tussen 15 en 16 uur recipiëren in Restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan te Soest. Bezetting van Nieuw Mariënburg in Soestdijk. En ten gevolge van dit alles urenlange fietstochten voor de nieuwe rector, om in de verschillende huizen troost en bemoediging te brengen en voedsel aan te slepen, als de honger al te nijpend werd. Het geestelijk voedsel bracht hij bij voorkeur in die dagen in al die verspreide zuster-communitei- ten door een klein gestencild door hem uitgegeven contactblad, de Schakel" geheten. Het contact-blad bestaat anno 1976 nóg en is sindsdien van schakel tot schakel gesmeed tot een lange ketting van bijkans 34 jaargangen. De grootste voldoening voor Rector Stol wijk moet ongetwijfeld geweest zijn, dat onder zijn directeurschap en mede door zijn onverdroten ijveren het nieuwe moe derhuis, Mariënheuvel geheten en gele gen in het vroegere Meer en Berg in Heemstede, is tot stand gekomen. „Deo gratias", zal hij wel gezegd hebben, toen op 7 oktober 1949 mgr. Huybers, de bisschop van Haarlem, de Kapel aldaar kon inwijden en het vernieuwde Ma riënheuvel aan de Congregatie kon over dragen. Nog ruim 15 jaar heeft Rector Stolwijk de geestelijke leiding van uit Heemstede uitgeoefend en zulks in ,,alle bescheiden heid en zonder ophef. En toen de nieuwe tijd zich aankondigde en ook doordrong tot in de kloosters van vele Orden en Congregaties, begreep Rector Stolwijk, dat de lichtende fakkel moest worden overgedragen aan jongere handen. In september 1964 vroeg hij zijn emeri taat" aan en zijn verzoek werd inge willigd ,,op de meest eervolle wijze". Op 4 maart 1965 werd de rector door zijn bisschop als ere-Kanunnik opgenomen in het kapittel van het bisdom Haarlem en op 10 december 1966 kreeg deze ere- Kanunnik om zijn ,,vele verdiensten" de benoeming tot Geheim-Kamerheer van Z.H. de Paus. Zaterdag a.s. 29 mei gedenkt emeritus rector mgr. Engelbertus Stolwijk, - thans 74 jaar oud - zijn gouden priester jubileum. Het is zijn uitdrukkelijke wens, dat dit feest ,,in alle eenvoud" en al leen ,,in huiselijke kring" wordt ge vierd. Er zal daarom alleen een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de kapel van Nieuw-Mariënburg met daarna uitsluitend een gezellig samen zijn. Maar één ding is zeker: de herinnering aan deze sympathieke „rector in ruste" zal in dankbaarheid blijven voortleven bij de talrijke Spaanse emigranten, die in de wijde omtrek van Soest door hem werden opgevangen en „in eigen taal" geestelijk werden verzorgd, alsook bij honderden parochianen van de Maria- kerk in Soestdijk, die hem als „assiste rend parochiepriester" in hun huiselijke kring mochten ontvangen, hetgeen deze jubilaris, niettegenstaande zijn zwakke gezondheid, nog ruim twee jaar, nl. van 1964 tot 1966 heeft volgehouden. Rector Engelbertus Stolwijk werd op de 3e maart van het jaar 1902 te Haarlem- merliede in Noord-Holland geboren. Reeds in mei 1912 vertrok de familie Stolwijk naar de stad Haarlem, van waaruit de jubilaris in oktober 1914 begin van de eerste wereldoorlog als student naar het Klein-Semenarie in Hageveld ging om zich voor te bereiden op het priesterschap. Zijn zwakke ge zondheid speelde hem parten, zodat na een vol jaar ziek-zijn hij eerst in sep tember 1921 zijn hogere studies in fylo- sofie en theologie kon beginnen. Spoedig na zijn priesterwijding, 29 mei 1926, kreeg hij van zijn bisschop, mgr. Callier, de benoeming tot kapelaan in de St. Matthias-parochie te Warmond, waarna hij in maart 1928 verplaatst werd naar de Petrus en Paulus-parochie in Middelburg, om tenslotte z'n laatste kapelaans-jaren (1932 tot 1940) door te brengen in de belangrijke St. Jacobus- parochie (Parkstraat) te 's Gravenhage. Het was daar, dat hij naast het omvang rijk parochiewerk de geestelijke leiding kreeg over de doofstommen-vereniging Don Bosco, welke taak hij bleef vervul len tot het jaar 1960. Ongetwijfeld sluimerde in het hart van de jubilaris toendertijd de hartewens, dat hij na de drukke kapelaansjaren een landelijke parochie toegewezen zou krij gen, waarin hij als pastoor zijn dienst werk onder de gelovigen zou kunnen voortzetten. Maar de voorzienigheid en zijn bisschop, mgr. Huybers in Haarlem beslisten anders. Op de 3e mei van het jaar 1940, enige dagen vóór het uitbreken van de tweede wereldoorlog, werd Rector Stolwijk be noemd tot directeur en geestelijke leids man van de congregatie der Zusters Augustinessen, waarvan het moederhuis in die tijd gevestigd was in de St. Hippo- lytusstichting te Delft. Als opvolger van twee roemrijke voor gangers, Deken Spoorman, de eigenlijke stichter der Congregatie en Deken Dan- kelman, die in 1938 nog het gouden ju bileum der Congregatie in Delft mocht meemaken, stond thans de nieuw-be- noemde directeur rector Stolwijk voor een zware taak. Want behalve dat hij geestelijke leiding moest geven aan een toen meer dan 400 geprofeste zusters en postulanten, werd van hem ook ver wacht, dat hij het hoofdbestuur van de congregatie zou bijstaan bij de instand houding of vernieuwing van de steeds in aantal groeiende huizen en bij de oprichting van nieuwe stichtingen. Voor al dit laatste was geen geringe taak. Immers het ging toen om 't voortbestaan van de tehuizen en Delft, Rotterdam en Alkmaar. Het ging om de Mariastichting in Den Haag en het uitgestrekte Kindertehuis in de schaduw van Amsterdam, in Half weg: en het ging ook om het aan velen onzer bekende Tehuis voor verpleging en verzorging „Nieuw Mariënburg" in Soestdijk en de vele missie-staties in Indonesië. „Alle begin is moeilijk": dat gold zeker voor de nieuw-benoemde directeur en geestelijke leidsman, rector Stolwijk. Een paar dagen na zijn intrede in het moederhuis te Delft brak de oorlog uit. En de Congregatie der Zusters Augusti nessen bleef niet gespaard. Brandbom men op Sint Franciscus in Rotterdam, evacuaties in Alkmaar, huiszoeking in ziekenhuis en klooster in Delft, gevan genneming van de Moeder-Overste Zus ter Henrica, omdat ze Joden had opge nomen als patiënten en 't Sint Francis cus ziekenlitils.- en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 Rector H. J. J. Link Rector Henricus Johannes Josephus Link werd op 13 maart 1908 te Amsterdam ge boren. Na de lagere school bezocht hij de HBS van het St. Ignatiuscollege te Amsterdam. In 1924 behaalde hij het eindexamen. Daarna was hij tot 1929 werkzaam als effectenbeursbediende en in de jaren studeerde hij Latijn en Grieks. Na het behalen van de diploma's A trad hij op 20 september 1929 in bij de Augustijnen te Eindhoven. Na zijn pries terwijding 6 juni 1936 werd hij als kape laan aangesteld in de St. Ritaparochie te Amsterdam-Noord. Hij was daar onder meer werkzaam onder de a-sociale jeugd en bouwde voor hen een verenigings gebouw. Verder gaf hij cursussen in de filosofie en godsdienstcursussen aan vol wassenen. In de oorlog, na het drievoudig bombar dement op de kerk en parochie, waarbij 200 doden en 150 gewonden vielen, werd hij „op rust" gezonden naar Witmarsum in Friesland. Die rust was betrekkelijk, want hij gaf gehoor aan de vele uitno digingen voor vastenmeditaties en 40- urengebeden. Ook was hij gedurende 2 jaren leraar filosofie voor Augustijner studenten, die vanwege de oorlogsom standigheden hun opleiding in Nijmegen moesten onderbreken. in 1945 volgde zijn benoeming tot kape laan te Nijmegen. Ook daar was hij weer werkzaam onder de jeugd en richtte hij het „St. Don Bosco-werk" op; ook voor deze jeugd bouwde hij een verenigingsgebouw. Na Nijmegen werd hij benoemd tot ka pelaan te Utrecht en vervolgens tot ka pelaan aan de St. Augustinus-parochie te Amsterdam-West. Tijdens deze twee de Amsterdamse periode schreef hij op verzoek van de directeur van het Ned. Kath. Schriftelijk Studiecentrum te Cu- lemborg, een godsdienst- en bijbelcursus voor de opleiding van onderwijzers en verplegend personeel. Vijftien jaar lang trad hij daarna op als cursus-corrector. In 1953 werd hij benoemd tot moderator en godsdienstleraar aan de nieuw opge richte M.M.S. te Veldhoven in Noord Brabant. Hij gaf daar tevens lessen in latijn. Vijf jaar later, in 1958, keerde hij te rug naar Witmarsum waar hij pastoor werd van de parochie en prior van het Augustijnerklooster aldaar. Zes jaar la ter weer volgde tenslotte zijn benoeming tot pastoor te Rumpt en Beesd in de Be tuwe. Zonder assistentie bediende hij daar twee parochies en dat werd hem uiteindelijk te veel. In 1970 ging hij, om gezondheidsredenen, met emeritaat. Pastor Link vestigde zich toen in Soest. Gedurende de eerste twee en een half jaar van zijn verblijf hier, deed hij op verzoek van de aarts bisschop en in overleg met de pastoor te Doorn, zielzorgwerk bij invaliden in het revalidatiecentrum „De Hoogstraat" te Leersum. Ook dat werk moest hij in verband met zijn gezondheid eraan geven. Twee en een half jaar geleden volgde hij tenslotte rector Stolwijk op in Nieuw Mariënburg. Een enkele keer assisteert hij in de parochiekerk aan het Nieuwerhoeksplein en velen kennen hem daarvan. Het pastoraal werk in Nieuw Mariën burg laat hem iets meer vrije tijd. Deze vult pastoor Link met zijn hobby; de genaelogie. Met de stamboom der „Lin ken" is hij gevorderd tot in de 16e eeuw. Sprekend over deze tijd en de ontwikke lingen in de rooms-katholieke kerk, zegt hij zich met de veranderingen door het Vaticaans-concilie wel te kunnen vereni gen. Hij maakte er een uitgebreide stu die van en schafte zich veel literatuur aan. Vraagtekens zet hij wel bij bepaal de' ontwikkelingen. Naar zijn mening moet de kerk heilsinstituut blijven en geen sociale instelling worden. „De kerk zal altijd priesters moeten heb ben, die het geloof verkondigen. Zij moe ten de heilsboodschap brengen en geen sociaal werker worden. Dat behoeft niet te verhinderen dat zij sociaal bewogen zijn en daar ook blijk van geven", aldus pastoor Link. In dit verband zegt hij het te betreuren dat op vele lagere scholen het godsdienst onderwijs niet meer door priesters wordt gegeven. Dit vooral met het oog op de realiteit dat dikwijls de leerkrachten in gebreke blijven (ook al omdat hun opleiding daar faalt) en de ouders van de kinderen niet voldoende ingesteld zijn (ook al vanwege hun opleiding) om het tekort op te vangen. Komende gene raties komen naar zijn mening beslist „in de kou" te staan. De viering van het 40-jarig priester feest van pastoor Link vindt in twee gedeelten plaats: le Pinksterdag om 10 uur een H. Mis met Assistentie in de kapel van Nieuw Mariënburg. Assisteren zul len mgr. A. G. Smit en mgr. E. Stol wijk, beiden rustend in het tehuis, ter wijl de preek wordt verzorgd door em. pastoor van de parochie Soest-Zuid, J. H. J. van Gendt. De 2e pinksterdag leest de jubilaris een H. Mis in de kapel van Nieuw Mariën burg voor familieleden en genodigden. Dan zal gepreekt worden door em. pas toor G. van Dijk uit Arnhem. 's Middags is er voor iedereen tussen 15 en 16 uur, gelegenheid de jubilaris te feliciteren in restaurant Darthuizen te Soest. Velen zullen daar ongetwijfeld van gebruik willen maken. AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Nieuweweg 37 (achterom), Te).7 10 78 De jaarvergadering van de Stichting Federatieve Raad voor het bejaarden- werk Soest wordt op woensdag 2 juni gehouden in het dienstencentrum Hons- bergen in de wijk Klaarwater. Voor de pauze worden enkele huishoudelijke zaken behandeld; na de pauze houdt de heer H. Mannen, verbonden aan het bureau CRM te Utrecht, een inleiding over de koördinatie binnen het welzijns werk voor ouderen. In het dienstencen trum is een kleine tentoonstelling inge richt waar werk te zien is van de deel nemers aan de kursussen tekenen, schil deren, applikatie en edelsmeden. De vergadering begint om 20.00 uur. Op zaterdagmiddag 29 mei a.s., om 3.30 uur, zal in de Domkerk ten gehore worden gebracht het „Te Deum" van H. Purcell. De Domcantorij staat onder leiding van Maarten Kooy. De toegang is vrij. Woensdag 16 juni a.s., aanvang 20 uur, zal op uitnodiging van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest, de heer A. J. Hermes, lid van de Tweede Kamer commissie in Restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan, een inleiding houden. Zijn thema is „Wettelijke re geling van de schoolbegeleidingsdienst" Iedereen is welkomde toegang is vrij. Zaterdag 12 juni a.s. wordt door de Evan gelische Omroep een landdag georgani seerd in de Irenehal van het Jaarbeurs complex te Utrecht. Sprekers zullen zijn ds. W. Glashouwer, voorzitter van de E.O.prof. dr. H. W. Velema, drs. L. P. Dorenbos, ds. W. Harkema en de evangelist Th. Dikkes. Verder werken mee bekende artiesten uit E.O.-radio- en T.V.-programma's. NIEUWERHOEKPLEIN 7 - SOESTDIJK TELEFOON 02155 - 1 2 9 6 4 Donderdag HALVE KIP van f 3,50 voor Vrijdag SATE van f 3,50 voor Alleen de beste kwaliteit A.s. zaterdagavond zal in de Molensoos aan de Molenstraat optreden de bekende Amsterdamse formatie „Zen". De groep werd een aantal jaren geleden zeer be kend door de muziek uit de Amerikaanse rock-musicalHair. Met nummers als „let the sunshine" stond de groep wekenlang nummer één op hitparade. De groep is nog steeds pOpulair en maakt geregeld suksesvolle toernees door binnen- en buitenland. De formatie wordt gevormd door Alex van Haar, Peter Huying, Rini van Zoolingen, Johan v. d. Meer en Peter Swinkels. De Soester politieke partyen, de PPR, de PSP en de PvdA, hebben in samenwerking met de Wereldwinkel Soest de vorige maand, naar aanleiding van de landelijke Angola-aktie, een aktie gestart om de Soester bevolking op te roepen zich in te zetten voor het financieren van een aantal landbouwprojekten voor Angola. Het Soester organisatie-komlté had uit vele andere projektmogelijkheden juist deze gekozen, omdat het voor een land in wederopbouw van groot belang is, dat juist vooral in het begin van de opbouw de landbouwsituatie sterk verbeterd en gestabiliseerd wordt. Bovendien was het een konkrete mogelijkheid tot direkte hulpverlening. De landbouwprojekten zijn gebaseerd op de plaatselijke behoefte aan zaden en eenvoudige landbouwwerktuigen. Voor een dorp van duizend inwoners is hiervoor een bedrag van 500 gulden nodig. Bij het begin van de aktie heeft het oeganisatie-komité toegezegd dat zij u op de hoogte zou houden van de stand van zaken met de landelijke en plaatselijke aktie en tevens een vervolg ervan. De opbrengst van de landelijke aktie is een half miljoen. Dit bedrag is bijeen gebracht via stor tingen op giro's en door de akties van de plaatselijke groepen. Dankzij deze akties is een bedrag bijeen gebracht dat een zeer goede bijdrage zal leveren aan de opbouw van Angola. De op brengst van de aktie zal in Nederland worden omgezet in goederen, die door Angola zijn aangevraagd. In de afgelopen weken z{jn landbouw- zaden, medicijnen, vitaminen, land bouwwerktuigen, onderdelen van vis sersboten etc. in Angola verspreid. Hier en daar wordt in ons land nog gewerkt aan het bijeen brengen van gelden voor o.a. 200 tropenfietsen, vissersboten en irrigatiewerktuigen. De Soester aktie heeft duizend vijftig gulden opgebracht. Dit geld is binnen gekomen o.a. via de giro, de verkoop van literatuur, giften en de verkoop van zaden en plantjes op de Soester markt en de kunstmarkt. Soest kan nu dus twee landbouwpro jekten financieren, waardoor twee dorpen zullen worden voorzien van zaden en landbouwwerktuigen. Het organisatie-komité wil iedereen die, op welke wijze danook, aan deze aktie heeft meegedaan, hartelijk bedan ken. Giro 676 Den Haag v Vier miljoen gulden. Dat is het bedrag, dat katholiek Nederland in de Week voor de Nederlandse Missionaris (30 mei tot en met 6 juni) bijeen denkt te krijgen als bij drage in de kosten voor de vakantie van ruim 1200 van de ongeveer 7000 pators, broe ders en zusters in den vreemde. Eén keer per vijf jaar komen zij voor een maand of vijf naar huis. „Geef thuis aan mensen met een missie" is dit jaar het motto van de Pinkster aktie, die voor het eerst werd gehouden in 1969. Zij bracht toen 750.000 gulden op. TAFELKLOK reeds vanaf k (Jaap, f&adeniakcit- HORLOGER - JUWELIER Winkelcentrum „Smitshof" Soest Elke volgende aktie gaf een hogere op brengst te zien, tot vorig jaar het fraaie totaal van 3,5 miljoen gulden werd be reikt. De steeds stijgende kosten nood zaken het aktiekomité dit jaar wéér een half miljoen gulden hoger te mikken. Daarmee kan dan voor ongeveer 50 de verlofkosten van de missionarissen voorzien worden. De rest van het „va kantiegeld" - als het goed is nog eens vier miljoen gulden wordt bijeenge bracht door orden en kongregaties en familieleden van de missionarissen. Van het totaal-bedrag van de opbrengst van vorig jaar werd slechts 10 besteed om de kosten van de aktie te dekken (drukwerk, porti, administratie- en or ganisatiekosten) 90 kwam direkt ten goede aan de missionarissen. Voor reis- en zakgeld, eten en drinken, kleding en schoeisel, sociale verzekeringspremies en kosten voor dokter en tandarts werd 52 van de opbrengst besteed. Kosten van oriëntatie, kursussen en bijscholing vergden 8 voor boeken en tijd schriften werd 7 uitgetrokken. Bij hun terugkeer naar de missie kregen de „vakantiegangers" 16 mee als uit rusting voor pastoraal werk en liturgie. Vier procent was bestemd voor financie ring van lekenassistentie voor de mis sionarissen en de resterende 3 ging naar het Rampenfonds, voor direkte hulp bij natuur- of politiek geweld, brand of diefstal. Via de kollekte in alle katholieke kerken op Pinksteren of via een bijdrage op postgiro 676 van de „Week voor de Ne derlandse Missionaris" in Den Haag kunt u helpen de vier miljoen te halen! THIS MELODY Julien Clerc - Bovema 2 SWEETLOVE g ROCKY 002-345-709 THAT'S MY NUMBER Ferrari - Negram ROCKY Don Mercedes - Phonogram 002-345-709 THAT'S M" Trinity - Phonogram 5RIGHT BACK WHERE WE STARTED FROM Maxime Nightingale Bovema 6COULDITBE MAGIC Donna Summer - Basart 7A GLASS OF CHAMPAGNE Saüor - CBS Q MUSIC John Miles - Phonogram 9BARETTA'S THE ME Sammv Davis jr. - Phonogram IQ ROCKY Frank Farian - Dureco -1 MIDNIGHT RIDER Paul Davidson - Dureco -j O SILLYLOVE SONGS Wings- Bovema 19 WE SHOULD BE TOGETHER The Cats Bovema USAVE THE OCEANS OF THE WORLD Kamahl - Phonogram pr YOU'RE THE REASON WHY -LtJ Rubettes - Polydor -4 HE Y JUDE The Beatles - Bovema -| n YOUCANDOIT Anita Meyer - Basart 1 O YESTERDAY STAR -1-0 Hank the Knife Jets - Negram 1 Q JUNGLE ROCK Hank Mizell-CNR OQ SHAKE IT DOWN Mud - Phonogram O-I SOMEDAYMYPRINCE A-L WILLCOME Patricia Paay - Bovema 22 hit the road jack Stampeders - Phonogram OQ SPANISH HUSTLE Fatback Band - Polydor 24. HOE LANG ZOU'T DUREN Cees en Marjan - Telgram oK FOOLTOCRY ZO Rolling Stones - WEA D£ MOVIN ZrO Brass Construction - Bovema 0r7 LOVE HANGOVER Z I Diana Ross - Bovema n q LOVE ME LIKE I LOVE YOU Zo Bay City Rollers-Negram orv REMEMBER SEPTEMBER Zió Catapult - Polydor OA LIEDER DER NACHT OU Marianne Rosenberg - Phonogr. ARMS OF MARY Sutherl. Broth. Quiver - CBS TRUST IN ME Sandra Reemer - Phonogram RTVER DEEP MOUNTAIN HIGH Lois Lane CNR REQUIEM Slik - Negram HURT Elvis Presly - Inelco S-S-S-SINGLE BED Fox - Polydor PICKIT UP The Knack - WEA FALLING APART AT THE SEAMS Marmelade - Bovema PRETTY LITTLE LINDA Husky - Ariola NIET ELKE OESTER Mleke en Vader Abraham Dur. SHOUT IT OUT LOUD Kiss, hard rock uit USA Van Weedestraat 80 - Soest - Telefoon 02155-10344 Kiss: Destroyer, hard rock USA17.50 Cats: Homerun, laatste LP17.90 Hit Explotion, no. 5 laatste hits12.90 Erg melodieuze muziek valt op zaterdag 29 mei, aanvang 21 uur, te beluisteren in het Artishockgebouw, van de Franse chansonnier en gitarist Jean Michel Nozai en de Nederlandse fluitist Ronald. Jean michel zingt eigen liedjes en speelt vakkundig gitaar, daarbij begeleid door Ronald met verschillende soorten blokfluit (van sopraan- tot basfluit). Eerder traden zij onder groot enthou siasme op tijdens de kunstmarkt op 30 april. De Flamenco-muziek, die de mexi- caanse gitarist Azul vrijdag 21 mei in Artishock ten gehore bracht, was een groot succes. Menigeen zal zich verbaasd hebben afgevraagd hoe het komt, dat deze briljante musicus nog zo weinig bekendheid geniet. Zaterdag 12 juni a.s. zal in Artishock de bekende Soester Popgroep Cignis optreden. Dit is hun eerste optreden, in Artishock. Zij brengen een geheel eigen sound en een boel gezelligheid mee. De toegangsprijs voor deze Artishock- avopd bedraagt voor niet-leden 2.00. Leden hebben gratis toegang. Donderdag 3 juni a.s. vergadert de wijkraad in het Dorpshuis aan het Soesterbergse Dorpsplein. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda telt vijf punten, inclusief opening, rondvraag en sluiting. De meeste belanstelling van de Soesterbergers zal ongetwijfeld uitgaan naar punt 3 van de agenda; de reconstructie van het Dorps plein. Daarover is in de loop der jaren al veel te doen geweest. In een brief van 18 sep tember van het vorig jaar legde de wijk raad vast, hoe naar hun mening de re constructie moest plaatsvinden. Daar gingen enige vergaderingen o.a. met de belanghebbenden aan vooraf. Het plan dat uiteindelijk werd ingediend bij de ge meente Soest, dateerde al van 24 januari 1974. Blijkbaar was dat echter toch al weer zo oud, dat Soesterbergse midden standers rechtsstreeks contact opnamen met gemeenteraadsleden en het gevolg daar nog maar eens over te praten met de middenstand. Dat gebeurde en resulteert nu in het voorstel van het dagelijks bestuur van de wijkraad „het reeds ingenomen stand punt te handhaven, als neergelegd in de brief van 18 september 1975. Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 O p ^4 O O t- Kolonieweg 10 Langegracht 39 SoM' Telefoon 02155 12327 b.g.fl. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Amersfoort telefoon 03490 -17893

Soester Courant | 1976 | | pagina 10