70 VV V-feesten in de Kerkebuurt ÏÏ1\ 'Si AUTOBEDRIJF Ba VAN POLDEREN 50 jaar geleden in Soest CDA-raadsfraktie vraagt instelling ,,Bouwwinkel,, Uitbreidingsplannen LTS en Groot Engendaal *eCte|«YV0\. 'JÉ? arbeider in algemene dienst ACCURAAT MEDEWERKER G.S. niet akkoord met bouwrijpmaken Slangenbosje Zilveren Anjer Prins Bernhardfonds voor Rien Poortvliet Verlenging inschrijvingsbewijs woningzoekenden Nieuwbouw plannen dagverblijf „De Blauwe Vogel" Hondje weg? Hondje terug! Sukses met stamboekpaarden Zaterdag finale beker basketbal meisjes junioren CD A-raadsfractie informeert naar uitblijven overzicht grondbezit Spreekuur wethouder Hoekstra Zo vlogen de duiven Vleesverkoop 22 P.V.'s voor niet gebruiken van parkeerschijf Veel roodlicht- negeerders Davo-ijzerwaren nu ook in Baarn moeten™1- Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest - Baarn Soester Courant Courant nieuws Concerten van Soester accordeonvereniging „Animato" S.0. Soest-atleetjes aktief Jazz in Soest Inbraken en diefstalletjes V erkeersongevallen 28 MEI 1927 Soester Courant van vrijdag 28 mei 1976 VVV Woensdagmiddag zijn de feestelijkheden rond de 70-jarige VW geopend door loco burgemeester J. Ebbers. Het werd een eenvoudige plechtigheid, bestaande uit het „bespelen" van een trompet door de loco-burgemeester, het loslaten van een veer tigtal duiven en een kort toespraakje door de voorzitter van het feestcomité, de heer F. Klinkhamer. Op 24 juni worden in Amsterdam door Prins Bernhard drie zilveren anjers uitgereikt. Deze onderscheidingen wor den jaarlijks uitgereikt aan Nederlan ders die zich verdienstelijk hebben ge maakt op cultureel gebied. Onder hen dit jaar Rien Poortvliet, die onderscheiden wordt voor zijn werk voor het natuurbehoud. De beide anderen zijn de heer C. Leef lang uit Utrecht en jhr. H. de Jonge van Ellemeet uit Bussum. Leeflang krijgt zijn onderscheiding voor zijn verdiensten voor het Nederlandse boek en de heer De Jonge voor zijn werk voor de Nederlandse scheepvaart geschiedenis. Bij de gemeente Soest, bureau huisvesting, is men thans begonnen met de invoering van een nieuw systeem betreffende de inschrijving van woningzoekenden. Alle woningzoekenden die bij het bureau huisvesting staan ingeschreven ontvangen een inschrijvingsbewijs dat eens per half jaar ter verlenging dient te worden inge zonden. Op het inschrijvingsbewijs wordt door het bureau huisvesting een datum ge plaatst. Vóór het verstrijken van deze datum moet het inschrijvingsbewijs De heer Ebbers kreeg na zijn „klaroen stoot" antwoord van vier trompetisten van PVO, die boven op de oude-toren stonden. Dat waren Fons van Leen, Jan de Jong, Arie Verlaan en Renee van Gorkum. Daarna liet de heer Ebbers een veertig tal duiven los, voor deze gelegenheid geleverd door de heer Veerman van de vereniging De Vriendschap. Het hadden er meer zullen zijn, maar door de slechte weersomstandigheden had men het aan tal drastisch moeten beperken. Na een vliegrondje van de duiven, was het feest geopend. Op het parkeerterrein bij de oude-kerk waren inmiddels kinderen druk doende met het bouwen van een dorp. Hun op komst was niet geweldig; er was meer hout dan bouwers. Desalniettemin werd er naar hartelust gewerkt. In restaurant 't Hoogje werd de loco- burgemeester toegesproken door de heer Klinkhamer, die hem een 300-jaar oude steen, gevonden bij de restauratie van De Drie Ringen, aanbood. Op de keurig versierde steen was een plaatje met in scriptie aangebracht, dat herinnerde aan de vindplaats; de Kerkebuurt. De feestelijkheden werden woensdag en donderdag voortgezet met een brand weer- en EHBO-demonstratle; een stand werkersconcours en oud-hollandse markt en 's avonds met een groots concert, ge geven door Caroline van Hemert en het mannenkoor Apollo. Dit concert vond plaats in de geheel uitverkochte Oude Kerk. Vandaag, vrijdag 28 mei, wordt er 's mid dags aan para-sailing gedaan in Over- hees en de feesten zullen vanavond wor den besloten met een concert in de Oude Kerk waaraan medewerken de Soester Orkest Vereniging en bejaardenkoren uit Soest. De CDA-gemeenteraadsfraktie heeft een tweetal schriftelijke vragen ingediend om tekomen tot de instelling van een zogenaamde „bouwwinkel". Het idee daarvoor werd geopperd tjjdens de laatstgehouden CDA-soos door de Soester architekt Beijen. Naar de mening van de fraktie kan met deze instelling voor de burger voor komen worden dat veel onnodige correspondentie gevoerd wordt en onnodige kosten gemaakt worden als zy van plan zjjn te gaan bouwen of verbouwen. Het effekt moet zjjn: een betere communicatie tussen burger en gemeentebestuur. De fraktie vraagt: 1. Is het uw college bekend, dat in een aantal gemeenten een zogenaamde bouwwinkel functioneert, waar belang hebbende burgers alle gewenste in formatie kunnen verkrijgen met betrek king tot hun mogelijkheden terzake van nieuwbouw c.q. verbouw? 2. Indien u vraag 1. bevestigend beant woordt, bent u dan met ons van mening, dat het wellicht nuttig zou kunnen zijn om te onderzoeken in hoeverre het wenselijk en mogelijk is, om ook in onze gemeente tot instelling van een de- dergelijke bouwwinkel te komen? De fraktie zegt nog, dat in de gemeente Laren (N.H.) een dergelijke werkwijze gevolgd wordt. Het bouwwinkelteam zou gevormd kunnen worden door een lid van de welstands(schoonheids)commis- sie, de verantwoordelijke wethouder, een ambtenaar van bouw- en woning toezicht, de direkteur van gemeentewer ken en eventueel een ambtenaar van de afdeling „stadsontwikkeling". Voor het geven van informatie zou het team één- a tweemaal per maand zitting moeten houden. worden verlengd. Het is de bedoeling dat het bewijs ongeveer 11 dagen voor het aflopen van de termijn wordt inge zonden. Dus niet onmiddellijk nadat men het bewijs heeft ontvangen. Men hoeft zich geen zorgen te maken indien men het inschrijvingsbewijs nog niet in zijn bezit heeft. De gemeente is nog maar net begonnen met het versturen van de eerste aantallen. Ieder inge schrevene krijgt het echt wel, al kan het nog wel enige tijd duren. Als het inschrijvingsbewijs niet tijdig ter verlenging wordt aangeboden, ver valt daarmee de inschrijving van de woningzoekende. In het gemeentelijk voorlichtingsblad zal steeds weer een be richtje worden opgenomen om iedereen er aan te herinneren. Op een terrein aan de Bosstraat, gelegen tussen de Bosstraat en de spoorlijn Soest- Den Dolder zal een nieuw dagverblijf gebouwd worden van de Stichting Voorzienin gen Meervoudig Gehandicapten „Midden Nederland". De Stichting heeft thans een dagverblijf in gebruik in een villa eveneens aan de Bosstraat, die door de gemeente Soest voor een periode van twee jaar beschikbaar is gesteld. „De Blauwe Vogel", zoals het dagver blijf heet, is in december vorig jaar in gebruik genomen. Daarin worden dage lijks 21 meervoudig gehandicapte kinde ren opgevangen. Deze kinderen wonen in Het Gooi, de provincie Utrecht en noord-westelijk Gelderland. Zij worden VERMIST: 21 mei: reu dwergpoedel, grijs, rode riem en halsband, pas getrimd; Reis- mann, Da Cos tal aan 23, Baarn, tel. 02154- 17328. 20 mei: reu, kr. herder/airdaleterrier, lichtgeel met wat zwart, behaarde staart, rechts tipoor, krulhaar, 4 jr; De Ridder, Haydnstraat 18c, Amersfoort, tel. 033- 20261 of b.g.g. 02155-18783. 6 mei: reu, bastaard, klein, zwart, witte borst, kortharlg, krulstaart tiporen; Van Beek, rembrandtstraat 7, Amersfoort, tel. via Vissers: 033-13387. 21 mei: teef foxterrier, wit/zwart, licht bruine oren, 1 jr.Mantjes Buntweg 39, tel. 13940. 20 mei: teef, langharige tekkel, donker bruin, grijs om ogen, zwarte puntjes aan oren, 10 jr.; Dirkse, p.a. Eekhoornnest, Blrkstraat, Soest, tel. via Lensink, 033- 13121. 19 mei: kater, rood/wit, witte bef en po ten, witte staartpunt, bruin halsbandje met bel, 1 jr.; gecastreerd; Van Schalk wijk, Dalweg 91, tel. 10754. GEVONDEN: 19 mei: kat, zwart/wit, wit halsbandje met bel; Den Blieklaan 76, tel. 11569. - kat, zwarte rug, witte bef. witte poten, waarvan één grijs/wit voetje; Van der Laan, Bejaarden centrum Santvoorde, Baarn, tel. 02154-15656. GESIGNALEERD: reu Duitse staander kortharig, bruin/schimmel, halsband; Wiardi Beckmanstraat. Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Amivedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de Gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming ln de omliggende gemeen ten. Het verdient aanbeveling steeds vermis sing en vondst van huisdieren zo spoedig mogelijk te melden bij politie, Dierente- huls (tel. 13583) en/of Amivedi (telef. 10667. Wanneer Uw dier weer terecht is, wilt U dit dan ook even berichten bij een der bovenstaande telefoonnummers? Verge wist U bij 't meegeven van een dier aan een onbekende steeds degelijk van diens Identiteit! 's morgens opgehaald en in de namiddag weer teruggebracht. Als de nieuwbouw volgens planning verloopt, dan kan het pand volgend jaar september in gebruik genomen worden. Het nieuwe gebouw zal dan aan 42 kin deren plaats bieden en dan komt een einde aan de bestaande wachtlijst. Dit nieuwe dagverblijf in Soest wordt het eerste dat in Nederland specifiek voor deze kinderen gebouwd wordt. De Stich ting heeft het Soester Architektenburo Van Woerden, Schneider en Düermeijer opdracht verleend het ontwerp voor de nieuwbouw te maken. De architekt ir. D. H. Messnig treedt op als ontwerper. Het gebouw omvat zeven groepsruim- ten, ieder voorzien van een eigen sanitait en zodanig gebouwd dat de behandel programma's van de kinderen optimaal kunnen worden uitgevoerd. Bovendien een klein zwembad, een centrale hal voor gezamenlijke aktiviteiten en iedere groepsruimte een terras. Deze groeps- ruimten 2ijn zoveel mogelijk gesitueerd aan de zuidzijdehet geheel wordt in één bouwlaag uitgevoerd. Het terrein heeft een oppervlakte van 5500 a 6000 vlerkante meter; de grond prijs wordt 90 gulden per vierkante me ter, exclusief BTW. Het Dagverblijf stelt het zeer op prijs de bewoners uit de direkte omgeving te informeren over de nieuwbouwplannen. Zij ontvangen een dezer dagen daarvoor een uitnodiging. Chris van Etten wist met zijn twee jonge grijze Belgische stamboekpaarden op de premie-keuring te Gemert, beslag te leg gen op de eerste en tweede premie. Van Etten zal met de beide paarden ook in september uitkomen op de Na tionale tentoonstelling die in 's-Herto- genbosch gehouden wordt. Komende zaterdagmiddag zal in sport hal Beukendal om vijf uur de finale wedstrijd gespeeld worden om de na tionale beker bij de meisjes junioren. De Soester vereniging Red Stars heeft, in samenwerking met 't distrikt Utrecht, deze finalewedstrijd toegewezen gekre gen en Is hiermede uiteraard bijzonder blij. De finale zal gaan tussen het meis jesteam van AMVJ uit Amsterdam en het Leidse Mercasol. Ongetwijfeld zal er van goed basketbal te genieten zijn, want beide teams be horen tot de meisjestop van het Neder landse basketbal. Ook in de competitie hebben belde teams in de respectievelijke rayons C en D de eerste plaats opge ëist. Wij rekenen er dan ook op dat velen zullen komen kijken naar dit duel, het geen een unieke gelegenheid is om top- basketbal bij de jeugd in Soest te zien. Jongens junioren Red Stars uitgeschakeld De Red Stars junioren hebben de finale van de nationale beker niet kunnen ha len. Werd het thuis al tegen het IJmul- dense Akrides een nederlaag, ook in de uitwedstrijd moesten de Red Stars jon gens buigen voor een beter en sterker Akrides, dat nu in de finale uit zal komen tegen Tetra Devils op zondag aanstaan de om 4 uur ln de Apollohal. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders informeert de CDA- gemeenteraadsfractie naar het toegezegde overzicht van de aan de gemeente in eigendom toebehorende gronden. Het gaat daarbij om die gronden, die door uitstel van de realisering van desbetreffende bestemmingsplannen ten laste van het ge meentelijk grondbedrijf komen. De fractie vroeg een dergelijk overzicht tijdens de begrotingsvergadering van 8 december vorig jaar. Omdat het toege zegde overzicht nog steeds niet is ver strekt, wordt gevraagd wat daarvan de reden is. Ook wordt gevraagd of het college nade re informatie kan geven over de finan ciële konsekwenties (van het uitstel als boven bedoeld) voor het grondbedrijf. Wethouder D. Hoekstra is verhinderd om dinsdag 1 juni in Soesterberg en woensdag 2 juni in Soest spreekuur te houden. In plaats hiervan houdt hij donderdag 3 juni spreekuur; in Soest van 14 tot 15 uur en in Soesterberg van 16 tot 16.30 uur. Voor dit spreekuur dient men vooraf te lefonisch een afspraak te maken via het directie-secretariaat van de dienst ge meentewerken. Tijdens het weekend werd een wedvlucht gehouden vanaf Compiegne, over een afstand van 352 kilometer. De lossing vond plaats om 6.30 uur, bij zuid-westen wind. De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 388 duiven. Aankomst eerste duif 11.00.27 uur. Uitslag: G. Rijksen 12 3 4 7 8 9111216 23 25 26 28 30 32 35 36 38 44 47 53 62 75. H. de Bree 515 17 19 22 24 48 52 54 66. C. Bokma 610 2142 49. Th. Wigtman 13 46 50 51 64 68. J. v. d. Brakel 14 20 31 33 43 55 69. C. v. d. Hoek 18 58. J. Brouwer 27. B. v. d. Deyssel 29. A. v. Dorresteln 34 65. R. Vos kuilen 37 39 60 63 72 74 77. H. Woudstra Zn. 40. A. de Bes 41 61. L. v. 't Klooster 45 57. H. den Dekker 56. W. Grift 59. H. Post 69. A. v. Ginkel 70 71. B. Roest 73 76. J. v.d. Belt 78. De vereniging van postduivenhouders Juliana Post Baarn-Soest, nam deel aan de wedvlucht uit Survilliers. De afstand bedroeg 398 kilometer. In concours wa ren 219 duiven, die werden gelost om 6 uur 20 min., bij z.w.-wind. De eerste aan gekomen duif behaalde een snelheid van 1261.20 meter per minuut. Aankomst 11 uur 35 minuten. Uitslag: H. v. d. Broek 1 3 4 7 37. Comb. Nap 2 9 15 18 26 31 53 54. P. Faes 5 6 11 16 17 20 25 28 29 30 32 33 35 39 42 44 45 47 48 50 52 55. Mevr. Leydekkers 8 12 21 27 51. Comb. Huisman 1013 14 34 43. G. H. v. d. Broek 19. L. Vogel 22 24. J. v. d. Bosch 23 40 49. A. J. Stevens 36 41. L. Huisman 38. G. v. d. Meent 46. Zaterdagmorgen 9 uur zal aan het slacht huis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van groene kaarten, genum merd van 126 t/m 250. In de afgelopen week heeft de politie 22 processen-verbaal opgemaakt voor par keren in een blauwe zone, zonder het ge bruiken van de voorgeschreven par keerschijf. 17 bekeuringen werden uit gedeeld voor het overtreden van de maximumu snelheid. Ook gingen 7 bromfietsers op de bon, die geen helm droegen en 2 automobilisten, die geen autogordel om hadden. 5 autobezitters kregen een bekeuring omdat geen geldig deel III gevoerd werd; 5 omdat ze door rood licht reden; 6 omdat ze verkeerd voorsorteerden: 4 reden zonder geldig rijbewijs; 2 omdat handrem van hun voertuig niet werkte en één omdat hij het contactsleuteltje in de auto liet zitten, zonder bij de wagen te blijven. Verder kregen 3 bromfietsers een bekeu ring omdat hun voertuig niet verzekerd was; 2 omdat ze niet op het fietspad re den en 4 wielrijders kregen een bon omdat zij in het donker zonder licht reden. De bospolitie tenslotte bekeurde vijf bromfietsers, twee uit Baarn en drie uit Soest, die op een zogenaamd toeristisch fietspad met de motor aan reden. In de afgelopen week heeft de politie 17 autobestuurders bekeurd in verband met het negeren van het rode stoplicht. Negen P.V.'s werden opgemaakt in ver band met parkeerverboden, 5 voor ver keerd voorsorteren, 5 voor parkeren in blauwe zones zonder parkeerschijf, 5 voor fietsen zonder licht, 4 voor het ontbreken van deel III van het kente kenbewijs; 4 voor overtreding maximum snelheid en 4 voor het trekken van fiet sers met een brommer, 3 voor niet ge bruiken van autogordels, 3 voor brom men zonder helm, 3 voor overtreden stop verbod en 3 voor overschrijding doorge trokken witte streep. Een bekeuring kreeg ook een bromfiet ser, die twee passagiers vervoerde en een automobilist die op gas reed in plaats van op benzine. Naast zijn twee zaken in Soest heeft Davo nu ook in Baarn een winkel geopend. Die is gevestigd in het pand Nw. Baarnstraat 8, waar tot voor kort ijzerhandel Gielen gevestigd was. Gielen trok naar Soest en beëindigde de zaak in Baarn. Davo breidt nu van Soest uit in Baarn. Davo liet het interieur van de winkel in Baarn geheel veranderen en bracht er het in Soest algemeen bekende assorti ment naar toe: ijzerwaren en gereed schappen in de meest uitgebreide zin des woords. Er is ook „zelfbediening" inge voerd, al staat het personeel onder lei ding van de heer J. van Blaricum altijd gereed voor advies. In Baarn kan men nu uiteraard ook profiteren van de slij perij en het centraal magazijn in Soest. In Soest heeft Davo een winkel aan de Soesterbergsestraat en het grote pand aan het Weteringpad op het industrie terrein. Er zijn plannen in voorbereiding om de LTS aan de Molenstraat en het be jaardencentrum Groot Engendaal aan de Dalweg uit te breiden. De LTS (Scho lengemeenschap Eemland) wordt rich ting Dalweg uitgebreid met nieuwbouw voor onderbrenging van de huishoud school. Bij groot Engendaal zouden woon units gebouwd worden, zoals on dermeer bij de bejaarden centra Braam- hage en Molenschot aanwezig zijn. Bo vendien ligt ln het voornemen het bejaar dencentrum aan te passen waardoor meer de vorm van een dienstencentrum bereikt kan worden. Voor deze plannen is een bestemmings plan in voorbereiding, dat de naam bestemmingsplan Alb. Cuyplaan zal gaan dragen. Het plan voorziet dan bovendien in de bouw van circa 17 woningen op een strook grond langs de Soesterweg, tussen Dalweg en Talmalaan. In de eerst volgende vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening komt het plan aan de orde. Er is in de gehele procedure een inspraakmogelijkheid, voor belangstellenden en belanghebben den, in twee fasen ingebouwd. T.z.t. zal een folder verspreid worden onder de belanghebbenden (omwonen den), waarin een nadere uiteenzetting van het plan wordt gegeven en men uit- tenodigd wordt voor de inspraakverga dering. Bij bovengenoemd bedrijf kan worden geplaatst een Salaris 1 1.416,- tot f 1.809,-per maand. Dienstkleding-, rijwiel- en vuilwerktoeslag- regeling zijn van toepassing. Het personeel van het bedrijf valt onder de rechtspositieregeling voor ambtenaren in dienst van de Gemeente Soest. Schriftelijke sollicitaties binnen 1 week in te zenden aan de Direkteur van het bedrijf, p.a. Publieke Werken, Eenesserweg 52 te Baarn. Gevraagd voor spoedige indiensttreding voor het afleverings klaarmaken van nieuwe en gebruikte automobielen en bediening van de benzinepomp. Voor een ambitieuze kracht is een afwisselende en interessante baan weggelegd in een niet te groot garagebedrijf met een goede werksfeer. Bel of kom eens langs voor een nader gesprek ■jfitf bij [CHRTCLEXl Burg. Grothestraat 68 Telefoon 02155-12330 O ff. Sim ca - Chrysler - Mat ra dealer Soestdijk De 4 jaarlijkse concerten door Animato in de verzorgingstehuizen Groot Engendaal en Molenschot te Soest, alsook Patria te Baarn en Birkhoven te Amersfoort, hebben dit jaar een uitbreiding ondergaan met 2 extra uitvoeringen in Honsbergen te Soest en Santvoorde te Baarn. J.l. dinsdag 25 mei heeft hiervan het laatste concert in het Bejaardencentrum Molenschot plaats gevonden. Kwalitatief is er vooral een grote vooruitgang onder leiding van Gerard Kanters te konstate ren, mede en vooral door de grote uit breiding die het orkest in het voorbije jaar heeft gehad. Met een bezetting van 18 muciserende accordeonisten is het enerzijds mogelijk een evenwichtige ver- Leden van de atletiek-afdeling van de S.O. Soest zijn de komende dagen aktief op diverse wedstrijden. In Hilversum komen uit Eric van 't Woud, Adri Brou wer, Winifred de Beer en Juliette Wil denburg. Het is een regionale wedstrijd met deelname uit 't Gooi, Eemland en Utrecht, die zaterdag in het Hilversumse sportpark gehouden wordt. Zondag wordt een nationale competitie wedstrijddag georganiseerd in Vught. Van Soest nemen daaraan deel Ronald van Dijk, Robert van 't Woud, Marcel Klarenbeek, Menno Lievers, Berry de Ruyter, Hanna Toussaint, Benny Kievit, Arja Greefhorst en Paulien Groen. Op zaterdag 19 en zondag 20 juni worden in Amsterdam Nederlandse Kampioen schappen gehouden voor A en B jeugd. Soest neemt eraan deel met Marcel Klarenbeek, Robert van 't Woud, Berry Ruyter, Ronald van Dijk, Menno Lie vers, Arja Greefhorst, Lerrny Kievit en Paulien Groen. deling en vollere klank over 4 partijen en l bas te verkrijgen, terwijl anderzijds de winst aan individuele kwaliteit der le den ook toelaat, moeilijker composities te brengen zoals de Vogelkoopman van Carl Zeiler en de Kalif van Bagdad van Boeiedieu. Met de concertwals Bal sirenen van Frans Lehar, alsmede een grote walspotpourri van bekende kom- ponlsten, werd in de lichte sektor in po pulaire zijn de bezoekers voldoening ge geven, dit naast karakterstukjes en be kende marsen van Teike en Wagner. Carla Broersma verzorgt voortreffelijk de meeste solo's in de concertwerken zoals de brombeer in Le Gorgnon Van Abel Frans. Voor het verdere solistische werk op deze concerten tekenden Hans Heinsman met 'n Menuet van Bach en mevrouw Evelien hilhorst en Aartje Knol in een Rus sische Polka van Walter Pörschman. Door de voorzitter Drs. J. Kanters werd de verbindende tekst en toelichting op de nummers verstrekt, zodat er enig inzicht was in de uitgevoerde stukken. De dank van de directrice's, de bijdrage voor aan koop nieuwe muzieknummers en het verzoek om spoedig weer terug te komen karakteriseerde in alle tehuizen de waar dering voor het program, alsmede ook voor het kontakt met het verenigings leven in de maatschappij. De toezegging voor toetreding van nieu we elders spelende muzikanten, alsmede de interne opleiding van nieuwe spelers, maakt goede verwachtingen voor het seizoen met een grotere meer kwalitatie ve orkest bezetting, o.l.v. Gerard Kanter. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben de gemeente Soest bericht dat zij het door de raad verleende krediet voor het bouwrijpmaken van het terrein rond het Slangenbosje niet goedgekeurd hebben. Dit in verband met het algemeen belang én het financieel belang van de gemeente. Vanavond, vrijdag 28 mei, aanvang 21 uur zal in het kader van „Jazz in Soest" het Trio Joop van Enkhuizen een con cert geven in café Bos en Duin aan de Bosstraat. Het trio bestaat uit Joop van enkhuizen, roelof Cloeten en Max Boile- man. Het werd in 1974 geformeerd Van Enkhuizen begon zijn carriere als beroepsmusicus vijftien jaar geleden in Parijs, samen met Chris Hinze Hij won solistenprijzen tijdens jazzconcoursen van de Swing Society Zaanstreek en het Haarlemse Hartewensconcours. In 1965 won het kwartet Van Enkhuizen het In ternationaal Jazzconcours in Loosdrecht en een jaar later het Nationaal Jazz concours in Scheveningen Van Enk huizen speelde daarna enkele jaren niet in het openbaar, tot in 1974 het trio ge formeerd werd. Roelof Cloeten is een talentvolle pianist, die niet alleen fabelachtig Fender-piano speelt, maar met swingende linkerhand ook nog een complete bassist vervangt Max Bolleman maakte met Louis van Dijk in 1963 een toernee door de Ver enigde Staten. Hij speelde verder met Roger Cook en Rob van den Broek en maakte ook deel uit van de Diamond Five. Ingebroken werd in het kantoor van de chemische fabriek Randstad aan de Eikenlaan. De onbekende dader ver schafte zich toegang tot het kantoor door het wegnemen van een lichtkoepel op het dak. Hij verdween met medene ming van ee tape-recorder, een transsis- torradio, een adapter en een memo-poe ket apparaat. De gezamenlijke waarde is ongeveer 540 gulden. Ingebroken werd ook in een zomer huisje op de camping 't Nest aan de Soesterbergsestraat. Hier kwam men binnen na het forceren van een uitzet raampje. Vermoedelijk zijn alleen wat levensmiddelen meegenomen. Aangifte van diefstal van een porte monnee met 75,- en een rijbewijs deed de heer R. A. G. van K. De porte monnee werd weggenomen uit de kleed kamer bij de tennisclub Soest-Zuid, Mevrouw A. M. kwam tot de ontdek king dat een autovelg en een nieuwe reserveband uit haar auto waren ge haald. De wagen stond geparkeerd bij de flats aan de Veenbesstraat. Bovendien heeft het college van G.S. de gemeente er op gewezen dat nog steeds de nadere uitwerking van het globale bestemmingsplan (c.q. Slangenbosje) niet werd ontvangen. Een en ander is aan de orde geweest in de commissie ruimtelijke ordening, waar de heer H. Goote (PvdA) zijn ver wondering uitsprak over het feit dat een brief van 16 maart eerst nu in behande ling kwam. Met verbazing werd daarna kennis geno men van de feitelijke gang van zaken. Volgens commissie-secretaris Van Dom melen, is het uitgewerkte plan enige malen (bij iedere verkoop van een bouw- kavel) aan de provincie toegestuurd. Dat de provincie geen verklaring van „geen-bezwaar" als bedoeld in artikel 19 van de wet R.O. wil afgeven, vond de heer Van Dommelen hoogst ongebruike lijk, dit met het oog op de reeds door G.S. verleende goedkeuring van het be stemmingsplan. De bezwaarden die in beroep gingen bij de Kroon, werden door G.S. indertijd niet-ontvankelijk verklaard omdat hun bezwaar te laat binnenkwam. Een be roep bij de Kroon werd daardoor tevens onmogelijk. Toch blijkt nu G.S. de ver klaring van „geen-bezwaar" niet te wil len afgeven, met het oog juist op dat beroep bij de Kroon. Een en ander maakt nu de uitwerking van het plan uiterst onzeker omdat een uitspraak van de Kroon niet aan een ter mijn gebonden is. Bij jaren uitstel zou dat kunnen betekenen dat de grond te goedkoop verkocht is. De leden van de commissie waren het eens, dat de kopers van de bouwkavels van een en ander op de hoogte gesteld worden. - Op het fietspad langs de Dalweg kreeg de 20-jarige bromfietster mej. M. I. V, geen voorrang van de automobiliste mevrouw H. R.-van R. die de inrit bij de daar staande kerk opreed. Mej. V. liep lichte verwondingen op. Later bleek zij echter ook haar linker pols gebroken te hebben. - Op de kruising Gallenkamppelsweg- Soesterbergsestraat werd de 85-jarige wielrijder Th. van de V. aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer S. H. R. (45) uit Hilversum. Van de V. stak zonder uit te kijken plotseling de rijweg over. Aan de bot sing hield hij een flinke hoofdwond over, waarvoor hij met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht. - Op de Gerrit van der Veenstraat in de wijk Klaarwater kreeg de autobe stuurder K.A.L. (43) plotseling de 7- jarige Frans L. voor zijn wagen. De aanrijding was niet te voorkomen. Het slachtoffer werd met een zware hersen schudding per ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Het jongetje was op de fiets, waarmee hij ge heel onverwacht dwars de weg overstak. Wij hebben ons archief geordend. Dat was geen sinecure en een zeer stoffig werkje. Maar eigenlijk was dat niet het grootste probleem. De moeilijkheid was veel meer dat wij niet opschoten, want al ordenend kijk je onwillekeurig een krant in en dan staat de tijd stil. Je blijft lezen We dachten toen: misschien heeft u ook interesse. Vandaar „50 jaar geleden in Soest". Nieuwe zaak: Het was geen slechte ge dachte van den heer Schothorst, om op het punt Soesterbergsestraat hoek Kou- dehoekstraat een sigarenmagazijn te vestigen. Een speciale sigarenzaak was op dit punt nog niet aanwezig, hetgeen met het oog op het te verwachten succes altijd een voordeel mag worden ge noemd. In het geheel nieuw perceel, ge bouwd onder architectuur van den heer Van Etten, is een goed gesorteerde zaak verschenen. Het interieur doet mede aangenaam aan. Succes toegewenscht. Groene Kruis: De speldjesdag op den 2en Pinksterdag gehouden door de ver- eeniging het „Groene Kruis" te Soester berg, ten bate van haar magazijn, heeft opgebracht de som van 215,79%, waar van 52,26% op het vliegkamp en 163,53 langs den weg is ingezameld. Een mooi suces. Gem. Arbeidsbureau: Tot en met heden werden in de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 28 werkloozen, verdeeld als volgt: 1 metselaar, 4 opperlieden, 1 schilder, 2 Grondarbeiders, 9 losse ar beiders, 5 landarbeiders, 1 kantoorbe diende, 2 timmerlieden, 2 incasseerders en 1 uniformwerker. Schitterend resultaat: De opbrengst van den bazar, gehouden in het gebouw „Calvijn" door de meisjesvereeniging „Persiz" bedraagt de som van 1200,-, hetwelk is afgedragen aan het bestuur van het gebouw .Calvijn' Gas voorziening: In de gisterenavond ge houden vergadering van de Raad dezer gemeente is het voorstel van B. en W. inzake de gasvoorziening onzer ge meente met algemeene stemmen aan genomen. De levering van het gas zal geschieden door de gemeente Amers foort, terwijl onze gemeente het product zelf zal distribueren. Poging tot diefstal: Zondagavond werd door de politie een zekere F. A. N. aan gehouden, welke poogde een rijwiel te stelen. Na verhoor werd hij in vrijheid gesteld. Ook werd procesverbaal opge maakt tegen R. v. D. terzake bedreiging. Vangen en dooden van schadelijk ge dierte en schade aanbrengend wild: De Burgemeester van Soest brengt het vol gende onder de aandacht van belang hebbenden in verband met de 1 maart 1924 in werking getreden Jachtwet 1923. Volgens artikel 60 der wet kan tot wering van schade door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw aan belanghebbenden vergunning worden verleend om op den door hen ge bruikten grond en op grond bij anderen in gebruik wild of schadelijk gedierte te vangen of te dooden of door een of meer bepaald aangewezen, te goeder naam en faam bekend staande personen te laten vangen of dooden. Van deze vergunning mag des Zondags geen gebruik worden gemaakt. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de aanplakbiljetten. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. Soester Schaak- en Damclub: Donder dag j.l. bracht de Soester Schaakclub een bezoek aan de Utrechtsche Schaak- vereeniging, waar tegen het 3e tiental werd gespeeld. Utrecht won met 7-4 Gezien de sterkte van het 3e tiental van de groote Utrechtsche met haar 110 leden, is dit geen slecht resultaat. Laat ons hopen dat de kleine club met haar 10 a 11 leden flink moge groeien. Uit de advertenties Huis te huur: te bevragen Van Weede- straat 14. Aan hetzelfde adres een drie kwart viool te koop. Gedipl. kraamverzorgster biedt zich aan. Genegen huish. bezigheden te ver richten. A. v. d. Linden, Veenhuizer- straat 27, Soest. Te koop: een damesrijwiel, in goeden staat, 17,50 en een transportrijwiel als nieuw, 55,-. Kolonieweg lc. Pension: Te Soestdijk, dicht bij bos en autobus, een rustig en stil tehuis aan geboden, voor echtpaar of twee onder wijzeressen of onderwijzers, 75,- per maand per pers. Dienstbode: gevraagd, R.K., voor dag of dag en nacht. Aanmelden L. F. Tim- mers, Kerkstraat 20, Baarn. Openbare verkoping: Publiek verkoopen villa met schuur, erf en tuin, staande en gelegen aan de Rembrandtlaan te Soest, pl.gem. 13, groot 9 A. 30 c. A. De villa be vat beneden 2 kamers en suite, gang, keuken, kelder, kelderkast, closet en boven: overloop, badkamer, berg- kamer, 3 slaapkamers en is voorzien van waterleiding en electr. licht. Ver- huurd voor 625,- per jaar tot 15 October 1926. Prijzen: Badcostuum vanaf 49 cent, bad mutsen vanaf 68 cent, badbroeken vanaf 19 cent, badhanddoeken vanaf 59 cent; halve kousjes vanaf 19 cent, meisjes sportkousen vanaf 85 cent. directoires (ook in de mode-tinten) „vraagt zicht- zendlngen". Prima klei-aardappelen 18 ct. per kilo. jonge wortelen dubbele bos 33 ct. dage lijks hooren en bezorgen door geheel Soest en Soestdijk, zonder prijsverho ging. Afd. Gemaakte Heerenkleding (W P J Venema, Emmalaan 10) blauwe cos- tuums 58,-, regenjassen 32,-. Maak zelf uw limonades; overheerlijke essencen in diverse smaken, 25 cent per flacon met gebruiksaanwijzing Drogis terij De Vijzel, Molenstraat O Z 4 Linovum, breed 183 c.m., 1.55 per el (aanbevelend L. J. Rasch. Steenhoff- straat 43). I li P- z g VI lc zt VI Si s< dl dc be He kaï da en ert kei Als kui spe late Hei in seli ser. tegi Bla en tl den zate Soe het zei eers denl was Vrije bask De Duit wate ploej Duin Nede beek bask< niet Tens Nede hel pc leerli niet g De zj Jahn; sers. hocke heren Uitbli achte veldei doelrr tijd n stekel

Soester Courant | 1976 | | pagina 14