SPORT - SPORT - SPORT - SPORT r ll Bedrijfsvoetbalcompetitie Te serieus spelende Duitsers winnen tweejaarlijkse sportuitwisseling VOOR AL UW SPORTEN Groots feest ter gelegenheid van afscheid Tonnie Dasse- laar en Joop Westerveld als voetballers van SEC BERKHOF PARKGARAGE BAARN B.V. Eerste dameselftal hockeyclub gepromoveerd maaswinkel Winst voor Nederlandse waterpolosters dames en heren volleyballers, hockeyers en dames basketballers Interlas en Foxboro winnen bedrijfs- volleybalcompetitie Olympia mini-volleybal Bekijk de „nieuwe maatstaf voor perfektie bij Gebr. Van Kooij. Einde kompetitie met gelijkspel en winst voor BDC handbal Taekwon-do wedstrijden in Soest 111 (LANDI-HARTOG samen onder één dak bij INRUIL - FINANCIERING Landelijke finale Bisschopsbeker op terrein S.0. Soest Prijsuitreiking door Kardinaal Willebrands Vier SEC-spelers in streekeutal Bart van Veenendaal ontvangt zilveren afdelingsspeld. Toernooi om „De Ploeg" bij S.O. Soest SEC junioren A- Jeugdleiders Weer verlies Knickerbockers Het tafeltennis, heren en gemengd dubbel, ging daarna met 14-0 verloren voor de Soester ploeg en ook het bad minton leverde de heren noch de dames een overwinning op. De damesvoet- balwedstrijd ging eveneens verloren, evenals de handbalwedstrijd tussen de De Duitse organisatoren van de tweejaarH|kse sportuitwisseling tussen Soest-Duits- land en Soest-Nederland, hebben het blijkbaar niet aangedurfd het in 1974 door de Nederlandse organisatoren geïntroduceerde recreatieve element (door bijvoorbeeld zwemmers te laten hocheyen en omgekeerd) over te nemen. De In het weekeeinde gehouden sportontmoeting tussen beide gelijknamige gemeenten werd daardoor een veel serieuzer aangelegenheid dan twee jaar geleden. Dat was jammer, want hoe leuk het had kunnen zijn als dit recreatieve element ook nu in het programma zou zijn opgenomen, bewees de voetbalwedstrijd tussen twee damesteams. De gast vrouwen brachten een echt voetbalteam binnen de lijnen in de Georg Dülbergerhal, Soest werd vertegenwoordigd door enkele basketbalspeelsters en een paar danseres sen. Dankzij deze opstelling werd het een zeer amusant geheel, waarin de Duitse dames miettemin zeer serieus bleven. Een voorbeeld: toen het al 8-0 voor de gast vrouwen was en Nederland onder enorm gejuich tegenscoorde, werd direkt de keep- ster vervangen... De damesvoetbalwedstrijd was één van de hoogtepunten in het overigens op alle fronten geslaagde sportgebeuren, dat uiteindelijk een 22-10 overwinning voor Soest-Duitsland opleverde. Maar, en dat benadrukte de sprekers na afloop, het resultaat was eigenlijk niet zo belangrijk. Veel meer ging het erom, de bestaande kontakten te verstevigen en nieuwe kontakten te leggen. En die opzet heeft volledig aan zijn doel beantwoord. Het was, hoofdzakelijk van Nederlandse kant, een ongedwongen sportfeest, dat zelfs loco-burgemeester J. J. Ebbers en sportwethouder drs. G. Plomp ertoe bracht gymschoenen aan te trek ken en een partijtje tafeltennis te spelen. Alsof zij de einduitslag nog zouden kunnen beïnvloeden, zó geconcentreerd speelden beiden, eerst tegen elkaar, later als dubbel. Het dansen, voor het eerst opgenomen in het programma van de sportuitwis seling, was een groot succes. De Duit sers wonnen met klein verschil (74'/i tegen 73 punten). Het publiek in de Blauwe Zaal van het stadhuis was erg enthousiast en verscheidene paren wer den op de vloer teruggeroepen. Toen zaterdagavond de voorzitter van de Soester sportstichting. Horst Tyborzik, het eindresultaat bekendmaakte, zei hij, dan ook, dat het dansen na de eerste keer al een niet meer weg te denken onderdeel van de uitwisseling was geworden. Vrijdagavond werd het zwemmen, basketbal en het dansen afgewerkt. De gemengde estafette leverde een Duitse overwinning op, evenals de waterpolo-wedstrijd tussen de heren- ploegen. De damesploeg van ,,De Duinkikkers" zorgde voor de eerste Nederlandse winstpunten, welk voor beeld werd gevolgd door de dames- basketbalploeg. De heren konden het niet bolwerken en verloren met 74-54. Tenslotte konden ook de dansparen Nederland niet aan een overwinning helpen, al was de Duitse zege op de leerlingen van dansschool Slingerland niet groot. De zaterdag begon met atletiek in het Jahnstadion, gewonnen door de Duit sers. De herenploeg van de mixed hockeyclub won met 1-0 van de gast heren door een treffer van Lex Meilink. Uitblinkers in de Soester ploeg waren achterspeler Lex van Wijk en midden velder Harold Koppe. Daarnaast speelde doelman Rob van Dooremaal, die lange tijd niet meer had gekeept, een uit stekende oartii SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154-2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Het damesteam van Interlas uit Soester- berg en het herenteam van Foxboro hebben de volleybalcompetitie gewon nen van de 14e bedrijfssportcompetitie. Bij de dames eindigde Howson op de tweede- en Klöckner Bamaco op de der de plaats. Bij de heren was de tweede plaats voor Garage Stam en de derde plaats voor Forbo-Tapijt B.V De volleybalwedstrijden in de sporthal Beukendal trokken bijzonder veel be langstellenden. Er was zeer veel goede en ook spannende sport te zien en vooral tijdens de finale partijen was de sfeer in de sporthal „om te snijden". Na afloop werden met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt door de heer A. J. Brink van de Evenementen commissie van de Soester Zakenkring. De Kring en de evenementencommissie organiseren jaarlijks deze bedrijfscom- petltie. Op zaterdag 22 mei vierde Olympia vol leybal haar 25-jarig jubileum met de mlni's, d.w.z. de jeugd van 6 -12 jaar. Van 10 -13 uur werden er in de Bunthal vaardigheidsspelletjes gedaan, 13,ln to taal, waarvan de 13e het nuttigen van een consumptie was. De le prijs werd behaald door Alice de Ruyter (11 jaar) met totaal 1089 punten en de 2e prijs door Janlne Koole 12 jaar) met 1076 punten. Verder werden per leeftijdsgroep 3 prijzen uitgereikt. Het was een zeer geslaagd feest, mede door het grote aantal begeleiders waar de voorbereidingscommissie op mocht rekenen. Hartelijk dank aan allen die hun zaterdagmorgen beschikbaar stel den. herenploegen, door de gastheren met 10-8 gewonnen. In het volleybal blonken de Nederlandse ploegen uit, zodat dit onderdeel vier punten op leverde. Verder dan deze winst kwam Nederland niet, want ook het dames- turnen ging verloren. Alle Soester spelers en speelsters kregen van hun tegenstanders een cadeau in de vorm van een tegeltje of een bierpul. Bovendien was er voor alle deelnemers aan het toernooi een herinneringsmedaille. De sportuitwis seling werd besloten met een bal in de Blauwe Zaal, waar Horst Tyborzik de eindstand van 22-10 bekendmaakte. ,,Een aansporing voor de Soesters om het de volgende keer beter te doen", vond hij. Wethouder Plomp bedankte tenslotte allen die hadden meegewerkt aan deze sportuitwisseling, die zijns inziens weer een groot succes was. „Tot over twee jaar in Nederland", zo besloot de heer Plomp. Daarna veranderde de Blauwe Zaal in een feesttent, waar iedereen, die iets met de sportuitwisseling te maken had, tot in de kleine uurtjes feestte. Het was, mede dankzij een voortreffe lijk optreden van de Gottwald Singers, een grandioze afsluiting van deze sport uitwisseling. Vanuit Nederland namen aan deze uitwisseling 200 sporters deel. Het accent lag geheel op de jeugd tot 23 jaar. De reis werd gemaakt met 4 tou ringcars. Officieel dealer Mercedes-Benz voor het Gooi, Amersfoort en omstreken. Amersfoort, Balladelaan 208 Tel: 03 3-26844 Hilversum, Lage Naarderweg 38 Tel: 02150-16057 Jcnlaan 4 Naarde Zaterdag 29 mei, zullen er in Soest Taekwon-do teamwedstrijden gehouden worden. De teams „Boersma", „IJssel- stein" en „Pouw" zullen aan dit toernooi deelnemen. De organisatie van dit tournooi is in handen van Sportschool Pouw, waar al jarenlang onderricht wordt gegeven in deze toch nog vrij onbekende tak van Budo-sport. De wedstrijden worden gehouden in het gymnastieklokaal aan de Smitsweg. Aanvang 14.00 uur. «ft i .i.m.ïi;- Maandag j.1. werd een begin gemaakt met het voorlaatste deel van de 14e bedrijfssportcompetitie, jaarlijks georganiseerd door de evenementencommissie van de Soester Zakenkring. De belangstelling ervoor was uitzonderlijk groot. De eerste avond leverde de poule-winnaars op Lindner 1, Grift, Forbo en Mercurius 2. Dinsdagavond kwamen als poule-win naars te voorschijn BMU Uyland, Holl. Metaal Drukkerij, Howson en het Eerste Soester Schoonmaakbedrijf. De finales worden vandaag, vrijdag 28 mei gespeeld. Het toernooi wordt gehouden op het sportcomplex van WZ aan de Eemweg. De competitie wordt a.s. zaterdag afgesloten met een viswedstrijd in de Eem, bij de Grote Melm. Dames 1: BDC-SEW '68 Na vrijdagavond de inhaalwedstrijd te gen het Amsterdamse Zeeburg met 10-8 te hebben gewonnen, moesten de dames van BDC in hun laatste kompetitiewed strijd van dit seizoen aantreden tegen het al kampioen zijnde SEW '68. Nadat Anny Roest-Wigtman na vele jaren afscheid nam van het eerste team en lovende woorden, een reusachtige plant en een warm applaus van de sup- porterschare in ontvangst had genomen, werd met de wedstrijd begonnen. BDC duidelijk gebrand op de overwin ning, o.a. vanwege het krappe verlies in de laatste twee wedstrijden tegen SEW, wist weliswaar snel de score te openen door Ciet Smeeing vanuit de hoek, maar kwam meermalen in moeilijkheden. Toch kwam de rust met een 4-2 voor sprong door doelpunten van Diny v. d. Heiden en Ria Pronk. Na de thee werd het snel 5-2, maar toen verloor de Soester verdediging de greep op de SEW-aanval. Na 10 minuten was de stand weer gelijk, 5-5. BDC wist echter weer afstand te nemen door doel punten van Paula v. d. Berg, Ria Pronk en Diny v. d. Heiden en met nog 5 mi nuten te spelen en een 8-5 voorsprong leek BDC revanche te nemen. Nervosi teit en gemis aan koelbloedigheid werd door SEW echter bekwaam afgestraft, zodat de eindstand terecht 8-8 werd. Heren: BDC-Laren Met een, vanwege de sportuitwisseling Soest-Soest, gehavend team kwam BDC binnen de lijnen tegen het reeds gede gradeerde jonge team yan Laren. Moeizaam ging het in het niet op elkaar ingespeelde Soester team. De combina ties vlotten niet en de meeste doelpunten kwamen dan ook uit individuele akties. Vooral Koos v. d. Dijssel had hier meer malen succes. De rust kwam met een 5-3 voorsprong voor BDC, maar direkt na de hervatting werd duidelijk, dat de Soester heren de marge ook te klein vonden. De voorsprong werd langzaam maar gestaag uitgebouwd door de gebroeders Smeeing en Koos v. d. Dijssel. Tegen over de 10 Soester doelpunten wist Laren er 4 te stellen, zodat de laatste kompetitiewedstrijd door de heren van BDC met 15-7 winnend werd afgesloten. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 _'ÖFFICIAl DEALERi— VG AS APPARATUUR^ Voor leasing: Parkgarage Baarn leasing VOF. Amalialaan 19-21 - Baarn - Tel. 02154 - 17547* SINDS 1948 VOLVO SPECALISTEN Afgelopen zondag speelde het eerste damesclftal van de M.H.C. Soest de laatste van een lange, dubbele serie promotiewedstrijden. De eerste serie eindigde onbeslist; zowel Maarssen als Haarlem en Soest eindigden met evenveel punten. De tweede serie leverde voor Soest in de eerste wedstrijd een gelykspcl op, zodat by een gewonnen wedstrijd tegen Haarlem, de promotie naar de derde klasse een feit was. Op zondag 13 juni a.s. vindt op het sportcomplex van de S.O. Soest aan de Bosstraat de landelijke finale plaats om de Bisschopsbeker. Het is het slot van het jaarlijkse voetbaltoernooi georganiseerd door de Nederlandse Katholieke Sportfederatie. Om de Bisschopsbeker spelen de A-l junioren; de voorrondes werden op de 2e Paasdag gespeeld. In de finale komen acht verenigingen uit, waarvan er op het moment drie bekend zijn: Veerse Boys uit Raamdonksveer, winnaar van vorig jaar; Dosko uit Bergen op Zoom en OJC uit Rosmalen. De andere deelnemers komen uit de districten Noord, West 1 en West 2, Oost en Zuid 2 (Limburg). De deelnemende verenigingen zijn allen aangesloten bij de Katholieke federatie het zijn echter geen specifieke katholie ke voetbalclubs, maar wel verenigingen die de doelstelling van de federatie on derschrijven. Daarin slaagden de Soester dames. Haarlem, vorige weel al gepromoveerd, speelde aanzienlijk minder gemoti veerd. Soest had het eerste deel van de wedstrijd danook een duidelijk over wicht en bracht dat tot uitdrukking door een serie strafcorners. Het leverde ech ter niets op. Een hoog ingeslagen bal werd afgekeurd wegens gevaarlijk spel. Toch slaagden de Soester dames erin de eerste helft met een voorsprong af te sluiten. Het doelpunt werd op su blieme wijze gescoord door Caroline Stork. In de tweede helft zakte het spel van de Soester dames aanzienlijk af. Haarlem kreeg verschillende kansen, maar de Soester achterhoede hield stand. Een Haarlem-doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd en zo kon Soest aan het slot van een eververende tweede helft de promotie binnehalen. De dames zyn daarmee terug in de derde klasse van KNHB, waaruit zy vorig jaar degradeerden. Het komende jaar zullen zü een uiterste poging moeten doen zich daarin te handhaven. Enige versterking van het elftal zou daarbij gewenst zijn. Jammer, dat de hocheyclub door een te kleine accomodatie nauwelijks leden kan aannemen en wat erger is, prak tisch geen trainingsfaciliteiten kan bie den. Hetzelfde probleem geldt voor het eerste hercnclftal, dat in de landelijke tweede klasse uitkomt. In het streekamateurelftal, dat op 28 juni a.s., ter gelegenheid van de 65ste verjaardag van Z.K.H. Prins Bernard een voetbalwedstrijd speelt tegen oud internationals, zijn vier SEC-spelers opgenomen. Dat zijn R. v. d. Hoed, J. van Rees, G. J. Timmer en J. van Veenendaal. W. Dorrestein is reserve terwijl de heer W. Pureveen als grensrechter zal optreden. De wedstrijd wordt op 28 juni, aanvang 19.00 uur, op het KPS-terrein aan de Jachthuislaan gespeeld. Daaraan voor af, aanvang 18.00 uur, wordt gespeeld de wedstrijd Artiesten-KPS. Het streekelftal ziet er als volgt uit: Doel: L. Beukers (Spakenburg) achter: R v. d. Hoed (SEC), J. van Rees (SEC) en W. de Bie (Baarn)midden: B. Peters (Spakenburg), D. Wegerif (Baarn) en G. J. Timmer (SEC); voor: R. Koele- wijn (Spakenburg), R. Visee (Baarn), B. Koops (Spakenburg en J. v. Veenen daal (SEC). Wisselspelers zijn T. de Harder (Spakenburg). Th. Stangenberg (Baarn), T. Mans (Baarn) en W. Dorre stein (SEC). Grensrechters zijn Jac. de Jong (Spakenburg) en W. Pureveen SEC)coach is C. Hansen. De Sport Organisatie Soest is dit jaar met de algehele organisatie belast, dat wil zeggen van de lunchpakketten tot de grensrechters en de ballenjongens toe. De prijzen na afloop om circa 17 uur, zullen worden uitgereikt door de Kardi naal-Aartsbisschop J. Willebrands. Tijdens de feestavond in het SEC-club- gebouw werd Bart van Veenendaal door KNVB-afdelingsbestuurslid de heer P. W. A. Vermeulen de zilveren afde lingsspeld uitgereikt. De heer Vermeulen memoreerde de ver diensten van Bart van Veenendaal in de voetbalsport. Bart van Veenendaal, 69 jaar oud, is meer dan 50 jaar actief ge weest voor de voetbalsport. In 1923 was hij één der eerste leden van Soest (opge richt in 1923). Hij speelde met zijn broers een aantal jaren in Soest I en bleef na zijn actieve voetbalcarrière de voetbal sport trouw. Hij was betrokken bij de fusie in 1938 tussen Soest en ESVAC en was o.a. wedstrijsekretaris, elftalleider, toto- en lotto-secretaris, kantinebeheer der, verzorger van de terreinen, be stuurslid. kortom zoals de heer Vermeu len zei, een man die voor een club onmis baar is. Bart van Veenendaal toonde zich zicht baar verheugd over de aan hem uitge reikte onderscheiding en sprak een dankwoord. Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur, voor plaatsing donderdag d.a.v. Voor de resp. 52- en 51-jarigen Joop Westerveld en Tonnie Dasselaar was zaterdag 22 mei een onvergetelijke dag. Immers op deze dag namen beiden in een groots opgezet toernooi afscheid van het ac tieve voetbal, 's Morgens om half elf werden beide spelers met dames gehaald met een open kalêche en werden om ca. half elf op het SEC-terrein door voorzitter A. Timmer voor de tribune toege sproken. Er waren bloemen voor de dames van de veteranen, aan geboden door Jan Peet van Maanen en Lucien Meerding, terwijl ook de supportersvereniging via Nico Baltus bloemen aanbood. Om 11 uur ging het toernooi van start en waren de beide oud-voetballers het mid delpunt van dit sportieve gebeuren. SEC had voor deze gelegenheid oud-spelers uitgenodigd om deel te nemen aan dit toernooi in een elftal samengesteld uit oud-spelers. Dit elftal met o.a. Floor Wijngaard (59 jaar), Kees Klomp, Theo Lam, Jan de Jong, Henk Stil, Mello Beekink, Jan van der Valk, Jan Veld huizen, Joop de Mink, Nico Baltus, Mauk Brouwer, Jan v. d. Hoed, Henk Kamp horst, Fred van de Meer, Evert van de Horst en Daniël Hanasbei blèek toch nog dermate sterk dat de ploeg als eerste in de poule eindigde. SEC-Oud won van SEC-zondag met 1-0 en van Oud-Soest met 1-0 en versloeg ook Limvio (2-0) en FC Nieuwland. Oud-SEC trok veel belangstelling en tijdens de strijd tegen Soest werden de leeftijden van de elf deelnemers genoteerd. Men kwam tot een gezamelijke leeftijd van 518 jaar of wel op een gemiddelde van 47 jaar per speler. Vanzelfsprekend trok oud-Sec de belang stelling en vooral Maas Maassen, een dikke vijftiger, bleek nog weinig aan snelheid te hebben ingeboekt. Een toernooi dat veel belangstelling trok. 's Avonds was er feest in het SEC-club- huis en woonden ruim 100 gasten het festijn bij. Tonnie en Joop werden toe gesproken door Jan Veldhuizen, die hun heldendaden op de voetbalvelden memo reerde. Namens de veteranen werd een herinneringsmaquette uitgereikt. Ook voor de dames was er een cadeau. Namens S.O. Soest sprak Toon van Meegen en bood de heren een boekenbon aan. Voor de dames was er een bloemen- ruiker. Jan Veldhuizen kon namens de supporterscommissie een platenbon aanbieden. Mevr. Dasselaar bedankte namens de beide ontroerde echtgenoten voor de geweldige dag die SEC hen had bereid. Het veteranentoernooi werd uiteindelijk gewonnen door de club die ook vorig jaar op de wisselbeker beslag legde. OSO uit Hilversum klopte het na vier wedstrijden toch wel vermoeide Oud- SEC in de finale met 3-0. De vreugde 's avonds was er echter niet minder om. 1 den blieklaan 36 aoaat «al. 13991 of 14550 MACHTIG E1KÊII PUUBHATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur Zondag 30 mei a.s. wordt op het sport complex van de S.O. Soest aan de Bos straat door A-l junioren gestreden om de trofee ..De Ploeg". Daaraan doen mee elftallen van Xerxes uit Rotterdam (vo rig jaar winnaar). Heerenveen. Robur et Velocitas uit Apeldoorn, Soest-Duitsland. ADO uit Den Haag. MW uit Maastricht. Tubantia uit Hengelo en het A-l elftal van de organiserende vereniging. VOOR UW.: r BRuiösRepoRtxqè film Reportage/* kmöeRseRie stuöio-. pens- en '•eeÓRijfsfocoQRAfie zowel In Meur als zvvarttwil fOtO tieRITlAn VAD ÓA1T) Zaterdag a.s. zal op het SEC-terrein het jaarlijkse treffen plaatsvinden tussen het Junioren A elftal van SEC en een elftal samengesteld uit de SEC-jeugdlei- ders. Aanvang der strijd om 18.00 uur. Ook in de regionale derby tegen het Hilversumse Quir 2000 zijn de Knicker bockers er niet in geslaagd de eerste winspunten te behalen. In een uitermate goede wedstrijd verloren de Soesters met 4-2. Pas in de derde innings werd de eerste punt gescoord. Twee honkslagen in deze inning stelde Quir 2000-speier van de Pol in staat om te scoren. In de vijfde in nings kreeg werper Theo Kellner weer twee honkslagen tegen, waaronder een drie-honkslag. Beide honkslagen resul teerden in twee punten. In de vierde in nings brachten de Hilversummers de stand zelfs op 4-0. In de gelijkmakende 8ste slagbeurt kwamen de Knicker bockers pas tot scoren. Frans Nauwe- laerts kwam door twee fouten op het tweede honk. Een honkslag van Eric van de Burgh stelde Nauwelaerts in staat om de thuisplaat te passeren. Eric van de Burgh zelf kon ook nog scoren op een twee honkslag van Rob van der Gaast. De eindstand was toen bereikt: 2-4. De enige winst van deze wedstrijd was volgens coach Hofman: „Dit is de eerste wedstrijd die wij verdedigend goed heb ben gespeeld. Alleen aanvallend bleven we ver onder de maat. Maar na vier verloren wedstrijden begint het team zich veel meer te manifesteren als een eenheid." Dames Knickerbockers blijven ongeslagen De softbalsters van de Knickerbockers zijn ook in de vierde wedstrijd ongesla gen gebleven. In Wageningen werd met 13-12 in een bijzonder enerverende wed strijd tegen Matchmakers gewonnen. Tot in de vierde innings stond Match makers met 10-4 voor. Maar toen barst te het Soester slaggeweld los. Vijf honk slagen van Knickerbockersspeelster Janlne Larose. (driehonkslag). Trees Wigtmans tweehonkslagCherry van Ee. Marie Ann Brugman (tweehonk slag) en Carla van der Gaast brachten 7 punten over de plaat. In de zesde in nings liep Matchmakers weer uit: 12-11, maar in de gelijkmakende laatste inning wisten de Soester dames weer twee punten te scoren en kwam de stand op 13-12. Momenteel staan de Knickerbockers on geslagen bovenaan.

Soester Courant | 1976 | | pagina 15