LEOLUX «fel.. „Betaalbare" bungalows op Menorca binnen ieders bereik Groots, gevarieerd programma van „Soest for Christ" rmé Coiffure Si/vère OtAOMlX V.V.V.-nieuws TTssyrOTtem) ^Meubelfabriek Oisterwijk I MEUBELEN Ton Beuken Insinger-school organiseerde fietspuzzel-toeht Soester makelaar Huinder onderneemt geheel nieuwe aktiviteit Tentactiviteiten evangelisatieteam certinaQ Juwelier Colitico 15 jaar Amnesty International Lederwaren Giftshop Kamerconcert in Artishockgebouw o O Opnieuw illegale weekmarkt bij Het Witte Huis Rommelmarkt in Soesterberg Soester Courant van vrijdag 28 mei 1976 ïm«t< Stichting jeugdwerk heeft ai heel wat er varing in het organiseren van een der gelijke rommelmarkt, het is de vierde keer dat dit festijn georganiseerd wordt voor modern dameskapsel Van Goyenlaan 90 - Soest Telefoon 02155 - 20220 Maandag gesloten. en hopelijk wordt ook dit jaar het record weer gebroken. Op 8, 9 en 10 juni wordt het dorp syste matisch bezocht en hoelijk wil heel Soesterberg al datgene wat als rom mel" kan dienen ter beschikking stellen. Met rommel wordt bedoeld al datgene wat over is, huisraad, boeken, speel goed, gereedschap, eigenlijk is alles wel kom. De organiserende werkgroep doet er alles aan om de zaak zo aantrekke lijk mogelijk en ook gezellig te maken, en iedere Soesterberger die dit feest van nabij mee wil maken is van harte welkom. Buiten de inzameling is het ook moge lijk per telefoon om een ophaalploeg te vragen. De wagen komt graag even bij u langs. Telefoon 1710 of 1297 is voldoen de om de al zeer aktieve werkgroep nog aktiever te maken. En stichting jeugd werk is er erg blij mee HEDEX kostuum van SCHUTTERSVELD VERKRIJGBAAR BIJ MOQE 30ESTERBERGSESTRAAT 51 SÖÉST TELEFOON 02155-12400 Pinkpop 76. Op de Tweede Pinksterdag (maandag, 7 juni) wordt in het Sport park te Geleen de jaarlijkse openlucht- popmanifestatie weer gehouden. De kaarten hiervoor kosten in de voorver koop 15,-. Op de dag zelf 20,-. Park geopend vanaf 9.00 uur. Programma- aanvang 11.00 uur, waarschijnlijk zal het duren tot 20.00 uur. De avond/nacht voorafgaande aan het festival is er een sleep-in. De entree hier voor is 2,-. Kaarten kunnen vanaf heden bij de V.V.V. besteld worden, terwijl u voor verdere inlichtingen ook bij ons terecht kunt. Het trio Joop van Enkhuizen, met Roe lof Cloeten-Fender, Max Bolleman, resp. tenor sax, bas en slagwerk, treedt op vrijdag 28 mei op in café Bos en Duin in de Bosstraat 80, in het kader „Jazz in Soest". Aan vang 21.00 uur, entree 5,-, C. J.P. en leden 3,50. Het zomerfestival in het Openlucht theater brengt op woensdag 2 juni a.s. het optreden van een viertal groepen, t.w. Ie De Schellebellen, 2e Balletgroep Soest, 3e Joegoslavische dansgroep „Kolo" en 4e Gospelgroep The Messen- gers. Kaarten verkrijgbaar bij ons V.V.V.-kantoor. Op 30 mei wordt in Laren de Internatio nale V.B.A. Rally gehouden. Deze rally wordt georganiseerd door de „Vrienden van Bijzondere Automobielen" en er doen tenminste 80 antieke automobielen mee, waaronder 30 Engelse deelnemers, verder stationaire motoren, miniatuur stoommachines. Aankomst ca. 1 uur 's middags op het kermisterrein. Het Slotconcert van de festiviteiten ter gelegenheid van V.V.V. 70 jaar, is op 28 mei om 8 uur in de Oude Kerk te Soest. Dit concert is geheel gratis. Medewer king verlenen de Soester Bejaarden- koren, Soester Orkestvereniging, een declamatrice, organist en pianiste. Een programma hiervoor kunt u bij ons komen afhalen. In het kader van het Holland Festival 1976 wordt op vrijdag 11 juni a.s. om 20.15 uur in de RAI door het Concert- gebouw-orkest een concert gegeven onder leiding van Jean Fournet. De solist is Daniël Wayenberg, piano. Op het programma staan werken van Lalo Bizet, Gershwin en Enesco. Toegangs prijs 7,50. Kaarten aan ons kantoor. In het Belmonte Arboretum te Wagenin- gen is, buiten de bijzondere bomenschat, van 30 mei tot 30 augustus, ook een beel dententoonstelling te bewonderen, onder het motto: „Beelden op de berg". In Eist is het in de week van 5 t.m. 13 juni ook feest. De feestweek wordt ge organiseerd in verband met het 1250- jarig bestaan van Eist. Inlichtingen kunt U krijgen bij het Gemeentehuis te Eist, 08819-1944. In de nacht van 4 op 5 juni zal er in Haar lem weer Luilakmarkt zijn. De gehele nacht is er dan bloemenmarkt langs de Haarlemse grachten. Deze markt wordt ook in Beverwijk gehouden. De grootste bloemenveiling ter wereld is gelegen aan de snelweg Haarlem- Hilversum, in Aalsmeer. Zes ochtenden in de week worden hier de bloemen aangevoerd en geveild. Jaarlijks ver handelt men hier 1 miljard bloemen, die aangevoerd worden door 3000 tuinbouw bedrijven. U dient voor een tocht naar Aalsmeer vroeg op te staan, want rond 8 uur is de bedrijvigheid het grootst. De veiling is geopend van 8-12 uur. De folder van de Kerkebuurt is klaar. De gegevens over zeer veel panden in de Kerkstraat, Torenstraat, Eemstraat, Kerkpad, staan er uitgebreid in. U kunt de folder gratis aan ons kantoor komen afhalen. Al is het eind van het Theater seizoen dan ook in zicht, toch willen wij u nog eens attent maken op de mogellijk- heid aan ons kantoor kaarten te be spreken voor de bij het Theaterbe spreekbureau aangesloten theaters, en dat zijn er heel wat. U komt bij ons aan de balie, betaalt het verschuldigde be drag plus bespreekgeld en ontvangt dan een theatercheque, die op de avond van de voorstelling aan het theater moet worden ingewisseld. Wij hopen, dat u veelvuldig van deze service van het V.V.V.-kantoor gebruik zult maken. interieurverzorging soesterbergsestraat 51soest t.o. busstation, tel. 02155 - 12180 Schrijver Sipke van der Land. Zondag 30 mei 10.00 uur. Sipke van der Land, schrijver leraar Nederlands, tele visie presentator, wereldreiziger,' orga nisator en zendingsman houdt een ,,in- stant"-preek, ofwel hij maakt ter plekke samen met het publiek zijn toespraak. Reinate Heemskerk zingt en Kees van Dam, begaafd organist en pianist, bege leidt de samenzang. 20.00 uur: koffiebar met Carel Heinsius. Maandag 31 mei 20.00 uur: (Soester Avond) ds. G. S. Alma spreekt over „god stelt belang In u". Muzikale mede werking wordt verleend door het Chr. Gemengd koor „Jullana", het ,,In de Ruimte"-koor en het Wilhelmina kerk koor. Dinsdag 1 juni 20.00 uur: Kapitein krui- zlnga uit Amstelveen, afkomstig uit het jeugdwerk van het Leger des Heils stelt de vragen: „Wat heb je? Wat ben je?" Er is gelegenheid om na de toespraken of de film nog wat na te praten en koffie te drinken. Het „Open Huls" uit Baarn is bovendien present met een boeken- en platenstand. BETROUWBAAR GELD LENEN Nieuweweg 27 Soest telefoon 15459 Gesteund door ideaal weer reed de In singer-school, samen met haar depen dance in Overhees, zaterdag j.1. een fietspuzzel-tocht voor het hele gezin, ge organiseerd door schoolteam en ouders, dat uitgroeide tot een heerlijk evenement voor de kinderen en de ouderen. Er hadden 58 groepen ingeschreven met 148 deelnemers en om 9.15 uur vertrok de eerste groep voor een tocht die de fiet sers ver het bos invoerde en veel vergde van hun vaardigheid om de aanwijzin gen (soms met dubbele bodem) en de op drachten op de juiste wijze te interpre teren en uit te voeren. Om 13.00 uur kon de heer Da velaar, hoofd van de school en coördinator van het festijn, de prijzen uitreiken, forse taar ten voor de winnaars de familie Boeve, Benschop en Schut. Het is de laatste maande druk rond de ideaal gelegen Insingerschoolhet schoolplein werd voorzien van speel- en klimtoestellen, er wordt geschilderd en veel meer gedaan door opmerkelijk veel ouders en een energiek schoolteam. De sinds een klein jaar in Soest gevestigde en bij velen bekende makelaar A. W. Huinder, heeft de exclusieve rechten voor de Benelux weten te, verwerven voor de verkoop van grondkavels, bungalows en appartementen op het fraaie en vooral zonnige Middelandsezee eiland Menorca. Aan deze aktiviteit zijn grondige voorstudies en talrijke werkbezoeken ter plaatse voorafgegaan, want één zaak staat bij makelaar Huinder voorop en dat is „zeker heid" voor de kopers. In het verleden werden nog al eens on plezierige ervaringen opgedaan met on- roerendgoedaankopen in het buitenland. Meestal was de oorzaak de „vreemde wetgeving" én het „taalprobleem". Makelaar A. W. Huinder Om daarin een weg te vinden is veel vakmanschap vereist voorzover dat be trekking heeft op juridisch-, fiscaal- en onroerendgoed gebied. Een makelaar is op dat terrein bij uitstek thuis. Zo wist de heer Huinder onder andere te bewerkstelligen, dat alle onroerend goed aankopen op Menorca (evenals hier te lande) officieel via een (Spaanse notaris op naam van de koper worden gesteld en ingeschreven in de openbare registers. Ook wist hij zich- te verzeke ren van de medewerking van de ter plaatse bekende bouwkundige G. van Herk te Rijswijk, die de puur bouwkun dige aspecten voor zijn rekening zal gaan nemen. De vele maanden vergende voorberei ding resulteerde in een samenwerkings vorm met de S. A. Ijjtereurope Invest te Mahon, de hoofdstad van Menorca. Deze Spaanse onderneming, onder Nederland se directie, brengt op Menorca diverse urbanisatie-projecten tot ontwikkeling en daarbij gesteund door o.a. de „BAnco de Santander". Menorca is een eiland noord-oostelijk van het alom bekende Mallorca. Het heeft circa 50.000 inwoners, waarvan de helft in Mahon. De oppervlakte van het eiland is ongeveer 1642 km2. Op het eiland zijn alle dienstverlenende voor zieningen, zoals levensmiddelenzaken, boetiekjes en voortreffelijke restaurants en bistro's in ruime mate aanwezig. „Belastingen kent men er niet", aldus de heer Huinder. De afstanden zijn op het eiland te verwaarlozen; van de west naar de oostkust nog geen vijftig kilo meter en van de noord naar de zuid kust, op het breedste gedeelte circa 25 kilometer. De grond- en bouwprijzen zijn, zeker in vergelijking met onze Hollandse begrip pen, eenvoudig een „lachertje" te noe men. Voor zo'n 35.000,-, inclusief wer kelijk alle kosten, koopt men al een leuk bungelowtje op circa 450 vierkante me ter grond. Dat bungalowtje bevat dan een kamer met ronde zithoek, keuken, badkamer en twee slaapkamers en is voorzien van elektra, waterleiding en riolering. Bovendien is tuinaanleg èn onderhoud geheel gratis. Bij koop wordt men voor een contributie van 800 pesera's per jaar, lid van de club van huizenbezitters, die tuinlieden in dienst hebben. Het bungelowpark ligt op een halve kilo meter van zee. Hoogbouw is, op die van enkele hotels na, op het gehele eiland verboden. De bouwijd van een nieuwe bungalow overschrijdt de zes maanden niet. Makelaar Huinder organiseert maande lijks bezichtigings-vliegreizen, want voor hem is het een vanzelfsprekende zaak, dat potentiële kopers toch wel wil len zien wat en waar ze gaan kopen. De overnachtingskosten (320 gulden per persoon-re tour) in mindering van de koopsom gebracht. „Hollandse degelijkheid onder Spaanse zon" is dan ook de ondertitel van de zeer goed verzorgde dokumentatiemap. die makelaar Huinder, in samenwerking met de studio voor grafische vormge ving Myosotis te Baarn, heeft samen gesteld. „Deze buitenlandse aktiviteit", zo ver zekerde ons de heer Huinder. „zal geens zins ten koste gaan van het diensten pakket 'in en om' Soest. Integendeel; ook daar zal het nodige worden uitge breid en geïntensiveerd om iedere cliënt alle service te geven, waar hij recht op heeft". Naar onze overtuiging zal makelaar Huinder dat waar maken. goed wonen ""♦tafels TV-kasten ■^slaapkamers ^bankstellen ★wandkasten dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, Utrecht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762 Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam. Leidsekade.102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur dat het geen 1 jaar meer duurt of wij bestaan 2jaar. Zwitserland is vanouds beroemd om zijn horloge- makers-kunde. De Certina- horloges met hun technische precisie, hoge kwaliteit en exclu sieve vormgeving zijn daar het beste roorbeeld van. Van Weedestraat 9 b Soest Zaalruimte voor alle evenementen zoals die door het evangelisatieteam „Soest for Christ" worden opgezet, zal er in Soest nauwelijks te vinden zijn. Misschien is dat de reden waarom de organisatoren een enorme tent op de Eng hebben geplaatst. Zo'n onderkomen heeft bovendien het voordeel dat de „drempel" aanmerkelijk minder hoog is dan van een willekeurige zaalruimte. En dat is mooi meegenomen want het team hoopt uiteraard op veel belangstelling. Voor verschillende onderdelen is succes verzekerd, zoals bijvoorbeeld de start van de tentweek. Vrijdag 4 juni 20.00 uur: Ds. G. Toorn vliet van radio Mi Amigo, alias de pi- ra tendominee". Thema: ,,A11 you need is love". „The Challengers" zingen door hen zelf geschreven, gecomponeerde of bewerkte liederen, die zij ook in het bui tenland en via de tv in het buitenland ten gehore brachten. Het volledige programma loopt van za terdag 29 mei tot en met vrijdag 4 juni eb ziet er als volgt uit: Zaterdag 29 mei 14.30 tot 17.00 uur: De muziekgroep „de Pelgrims" spelen met muziek en betrekken de kinderen bij hun optreden. 20.00 uur: Ds. A. Boersma, Lelystad spreekt over het thema „Uit, goed voor u! Muzikale medewerking van „The Bur- nlng Candles. Een groep die grote be kendheid verkreeg door optredends via radio en tv waar zij met het zingen van eigentijdse geestelijke liederen „Bran dende kaarsen" willen zijn. Naast andere landen is het hen zelfs gelukt om hun boodschap in Polen te brengen waar voor dergelijke muziek weinig mogelijkhe den zijn. Zaterdagmiddag van 14.30 uur tot 17.00 uur komen „de pelgrims" uit Amers foort om samen met de aanwezige kinde ren muziek te maken. Deze jonge musici weten spelenderwijs de kinderen bij hun eigen muzikale uitingen te betrekken. Net als in het bekende televisie-pro gramma van Polo de Haas wordt de mu ziek uit de intellectuele sfeer gehaald en op sprankelende wijze in de alledaags heid geplaatst. Woensdagavond 2 juni treden ze op voor de ouderen als de legerpredikant ds. H. Toorman spreekt over „Hoe een mens zijn God terug mag krijgen". Een ander hoogtepunt is de komst van Carel Heinsius. Een virtuoos jazz-mu- sicus die zijn niet geringe muzikale ta lenten niet meer in dienst van de com mercie wil stellen. Op zijn eigen manier brengt hij nu in vele koffiebars zingend en spelend luisterliedjes waarmee hij een groot publiek weet te boeien. Velen zullen zich hem herinneren van het tele visie-programma Muziek-motief". Ongetwijfeld zal de „piratendominee" van Mi Amigo, ds. G. Toornvliet ook voor een volle tent zorgen. Zij die hem uitsluitend als „stem uit een kastje" kennen en hem leerden waarderen als een warmvloeiend medemens, zullen hem ook wel eens van aangezicht tot aangezicht willen ontmoeten of tijdens het koffiedrinken van man tot man met hem willen praten. Voor anderen zal de naam van Sipke van der Land of kapitein Kruizinga van het Leger des Heils misschien weer aanlei ding zijn de grote tent op de Eng eens binnen te wippen. Het Goodwill-combo, dat voor de mu zikale bijdrage tekent is een onderdeel van het Goodwill-korps van het Leger des Heils in de oude binnenstad van Amsterdam. Zij spelen in kerken, ge vangenissen, ziekenhuizen en koffiebars in Nederland, Engeland, België en Duits land. De groep bestaat uit Ruud Tinga, zang en basgitaar, Piet de la Rie, zang en electronisch orgel; Menno de Warm, zang en slaggitaar; Koos, Tinga, drums. Woensdag 2 juni 14.30 uur tot 17 uur. Het team van enkele Soester jeugdhon ken brengt o.l.v. Reinold van Dijkhorst een heel bijzonder spel, waarbij kinde ren een nieuwe stad bouwen. Het gaat al lemaal heel levensecht en belooft een hele toestand te worden. De naam zegt het al: „Kinderspektakel om Jeruza lem". 20.00 uur: De legerpredikant, ds. H. Toorman, vertelt aan mensen van alle leeftijden „Hoe een mens zijn God terug mag krijgen". Muzikale medewerking van „de Pel grims". Donderdag 3 juni 20.00 uur: Film „Time to run" met o.a. Ed Nelson, bekend als dr. Rossi uit Peyton Place, Canon en Iron- side, en Randall Carver uit o.a. Alias Smith and Jones. Gerecenseerd als „een aangrijpende film waarin je jezelf herkent". Goodwill-combo van het Leger des Heils Op vrijdag 28 mei aanstaande is het vijftien jaar geleden dat het Britse parle mentslid, de advocaat Peter Benenson, Amnesty International oprichtte. In 1961 ging de organisatie, die zich inzet voor de bescherming van de vrijheid van meningsuiting en de bestrijding van de vervolging om ras, kleur, godsdienst of overtuiging, van start. Sindsdien is de strikt neutrale organi satie zeer snel gegroeid. Op het ogen blik werken er 1592 Amnesty-werkgroe- pen in 33 landen. Amnesty Internationa] telt totaal meer dan 70.000 werkende leden in 65 landen. Amnesty telt alleen al in Nederland meer dan 20.000 aanhangers. Vele duizenden brieven worden maande lijks geschreven aan staatshoofden, mi- A.s. zondagmiddag, 30 mei, aanvang 15 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat het laatste kamerconcert van dit seizoen gegeven. Daaraan werken mee de violisten Guillaume Serpenti en Guus Ghijsen; de altviolist Fons Pisters; de cellist Cecile van Hoof en de gitarist Karei Janssen. Zij voeren werken uit van Mozart, Mario Castelnouvo-Tdesco en Dvorak. nisters, ambassadeurs, met het doel ge vangenen vrij te krijgen of een betere behandeling voor hen te bewerkstelligen. Strikt neutraal tracht men de gevange nen en hun gezin te helpen, zich base rend op de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, welke in 1966 door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties met grote overeen stemming aanvaard is. Dit jaar is de organisatie de Erasmus prijs toegekend. Deze onderscheiding betekent een erkenning van de waarde van het werk van Amnesty en bovendien een stimulans voor velen om dit werk aan te pakken en voort te zetten. Deze onderscheiding zal op 17 september door prins Bernhard in de Pieterskerk in Leiden worden uitgereikt. Zij die nadere informatie wensen over het werk van Amnesty International kunnen zich wenden tot het secretariaat van de werkgroep Soest en omstreken: Wiardi Beckmanstraat 320, Soest, telef. 02155-17001. Pcfi s0e am Zondagmorgen heeft de politie opnieuw een eind gemaakt aan een illegale week markt die bij het pension Het Witte Huis aan de Birkstraat werd gehouden. Dat gebeurde enkele weken geleden eveneens. Dit keer werden zeven Turkse marktkooplieden bekeurd. Zij kregen bovendien de waarschuwing dat bij een volgende gelegenheid ook hun koop waar in beslag genomen zal worden. De markt trekt iedere zondag van heinde en ver Turkse werknemers aan. Op zaterdag 12 juni om 10 uur gaan de hekken van „De Dubbeldekker" aan de Kerk- laan weer open voor de jaarlijkse rommelmarkt van stichting jeugdwerk. Ook voor de stichting zijn de financieën een zorg, vooral gezien de huidige prijzen. Om het werk voor de jeugd betaalbaar te houden moeten er extra aktiviteiten georganiseerd worden. Portemonnee's Tassen Riemen Guillaume Serpenti studeert bij Jo Juda aan het Maastrichts Conservatorium en bereidt zich voor op het examen solo- spel viool. Guus Ghijsen studeert eveneens in Maas tricht, bij Maurice Raskin en bereidt zich voor op zijn B akte viool. Fons Pisters studeerde altviool bij Erwin Schiffer te Tilburg; hij legt zich daar naast toe op vioolbouw. Cecile van Hoof studeert aan het Maas trichts Conservatorium bij Johan de No bel en bereidt zich voor op haar examen solospel cello. Het kwartet is door Johan de Nobel op geleid; alle spelers zijn nauw verbonden met de kamermuziek en vormen ook nog andere ensembles, zoals planotrio's, etc. Karei Janssen, de sologitarist, studeert bij Hans Niessen aan het Maastrichts Conservatorium voor zijn B akte gitaar en treedt vaker op met dit kwartet. Het gehele gezelschap is reeds verschil lende keren in Nederland opgetreden, nog zeer onlangs in de Eduard van Bei- num Stichting, in Quuekhoven, en in Haarlem. Foto: Paul Smeets Naast de Oude Kerk. TORENSTRAAT5 SOEST TEL. 02155 - 13473 V.l.n.r.: Fons Pisters, altviool; Karei Janssen, gitaar; Guus Ghijsen, viool; Guillaume Serpenti, viool. Op de voor grond Cecile van Hoof, ceUo. Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters en nog vee! meer leuke

Soester Courant | 1976 | | pagina 3