ouders! F0T0- STRR VER HAAL Officiële mededelingen Gemeenteraadsvergadering: Blijft de stroom zwart geld zwellen Openbare vergadering culturele commissie K. de Wilde,Bij nader inzien treft directeur Gem. werken geen blaam' HOIiAND Vakantie plannen INTERNATIONAL Met ons kunt u alle kanten uit LISSONE-LINDEMAN/RUYS Spreekuur burgemeester Opbrengst collecte Hartstichting Parkeerterrein bij de Van der Huchtschool Bekendmaking Openbare bekendmaking ^Soester^uranr^van^vi4jda^8rTieH9^ De laatste jaren wordt er telkens aan dacht geschonken aan het verschijnsel belasting ontduiken en het daarmee verbonden begrip zwart geld. Want zwart geld mag men toch zien als geld dat bulten de greep van de fiscus en de aanslagkanalen van de sociale verze keringen wordt gehouden. Wanneer dit verschijnsel de gemoederen bezig houdt betekent dat een meespelen van deze factor in het maatschappelijk gebeuren. De econoom prof. dr. A. Heertje is van mening dat wel 15 van het nationale inkomen buiten de normale registratie om circuleert. Hij kan dat niet bewijzen en dat is uiteraard onmogelijk anders zouden de zwarte kanalen open water worden voor de fiscale vissers. De stroom zwart geld is echter wel zo breed en sterk geworden dat men termen aan wezig acht om een dam op te werpen. Daarvoor worden nu al verschillende wegen bewandeld. De regering heeft al een specialist be noemd die zich speciaal gaat bezig hou den met de bestrijding van het zwarte geld vraagstuk. Om de fiscale gaten te dichten waarlangs zwart geld zou kun nen wegstromen is het ambtenarenappa raat voor fiscale controle al met enkele honderden mensen uitgebreid. Naar onze mening wordt zo'n duur apparaat van extra controle niet opgezet wanneer er niet duidelijk een bepaalde tendens is geconstateerd. De regering maar ook de Nederlandsche Bank is intussen zeer geïnteresseerd in de omvang van het gebruik van zwart geld. Er zijn n.1. niet alleen fiscale ge volgen maar ook het effect van zwart geld op de monetaire gang van zaken kan niet onbelangrijk zijn. Wanneer bedrijven en particulier er hoe langer hoe meer ertoe over gaan be langrijke sommen in baar geld aan te houden dan kan dit gevolgen hebben voor de hoeveelheid geld, die in omloop is. Steeds meer geld in omloop is onge vaarlijk voor zolang dit geld niet snel van eigenaar wisselt. Gebeurt dit wel dan heeft dit hetzelfde effect als geld- vermeerdering. Zodra er nerveuze ver schijnselen optreden bij een ruime geld circulatie wakkert dit de inflatie aan. Versnelling van de inflatie gepaard gaande met bijvoorbeeld prijsstijging kan al spoedig leiden tot een onaan vaardbare mate van besteding en op lopen van prijzen. Met deze wetenschap op de achtergrond is het begrijpelijk dat de centrale bank ertoe over gegaan is na te gaan waar met name de grote coupures van de bankbiljetten blijven. De Nederlandsche Bank heeft compu- ers ingezet die de nummers van biljet ten van 1000,- en 100,- noteren. Wan neer nu later die biljetten weer ergens bij een agentschap opduiken dan tracht men conclusies te hebben over de plaats waar deze biljetten gebruikt zijn. Aan de graad van vuilheid van de biljetten kan men meten hoe dikwijls 't biljet van hand tot hand is gegaan. Wanneer dit in ruime kring bekend wordt zou dit tot gevolg kunnen hebben dat men meer gebruikt maakt van kleine geld coupures. Het grootste deel van het zwarte geld wordt of in aan toonder gestelde spaar- brieven gestoken of het verdwijnt naar het buitenland. In die spaarbrieven verdwijnt zo voor een 25 miljoen per kwartaal. Voor zover er guldens over de grens verdwijnen heeft de fiscus er evenmin veel greep op. Van fiscale samenwer king binnen de EEG is niets te merken. De fiscale opsporingsdienst heeft in het buitenland geen enkele bevoegdheid. Voordat het zover is kunnen er nog vele jaren verstrijken. Deskundigen zijn van mening dat er meer zwart geld komt naarmate de belastingtarieven stijgen. Ook meent men dat de zwakke economie de vorming van zwart geld in de hand werkt. Het ziet er dus niet naar uit dat deze onderstroom in de circulatie onze regeringsfinanciers op korte termijn geen problemen meer zal baren. KANTMAN een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit. Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. «c \i i DankzijBUNNIESGroei- A\\ I' vorm-meter stellen wij yV/At)' met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE, BREED TE en INHOUD Sta op zekerheid Sta op Bunnies groeivorm-meter. Beniamino dealer: SCHOENEN ASSEN Vrijdag 4 juni, aanvang 16.30 uur. wordt in het voormalig gebouw van gemeente werken aan de Lange Brinkweg een openbare vergadering gehouden van de commissie culturele zaken. Aan de orde komt de herziene begroting 1975/76 en de begroting 1976/77 van de regionale muziekschool Amersfoort. Wat de begroting 75/76 betreft gaat het hoofdzakelijk om de aanpassing van de docenten-salarissen. In de begroting 76/77 is slechts rekening gehouden met een zeer geringe toename van het aan tal lesuren. Deze zullen besteed worden aan de lessen van accordeonverenigin gen en de klassieke lessen voor strijkers. Bij het opmaken van de begroting voor het volgend jaar ('77/78) zal moeten worden bezien in hoeverre de normale groei van de school, welke in 76/77 is afgeremd, weer kan worden gereali seerd. Vrede tussen wijkraad en gemeenteraad hersteld Onder de voortvarende leiding van loco-burgemeester Ebbers, die de met vacantie zijnde burgemees ter verving, vergaderde de gemeenteraad. De heer Ebbers hield het tempo bijzonder hoog en voor kwam ondermeer dat het vragenhalfuurtje uitdijde tot een vrolijk discussie-uurtje. De „loco" deed het goed, zó goed zelfs dat na afloop van de vergadering de goed bezette publieke tribune bleef zitten. Blijkbaar wachtend op een „rondje", maar zover zijn we nog niet met de democratie. Het rondje zou evenwel niet misstaan hebben, zo gezellig werd er gediscussieerd. Met vreugde werd het oud-raadslid van de partij Binding Rechts, de heer M. de Groot begroet. Hij heeft Soest verlaten, maar kwam zijn oude „vrienden" nog eens opzoeken. De Groot blonk indertijd uit door bijzonder fraaie woordkeus, maar het staat te bezien of hij deze vergadering zijn „opvolger" ontdekt heeft. Er wordt wel veel gezegd, maar nooit zo vloeiend en duidelijk als De Groot dat deed. Op de publieke tribune ook de oud-raadsleden Gerth en Detmar. Gerth behoort als D'66-er eigenlijk bij Progressief Soest, maar zijn geloof daarin heeft tijdens deze vergadering weer een behoorlijke knauw gekregen. Gerth verklaarde vorige week dat hij het besteden van 120.000 gulden voor twee kunst werken in verband met 50 jaar gasbedrijf in deze tijd een overbodige luxe vond. „Zijn" afgevaardigde in de raad, Jan Visser, dacht er geheel anders over. Visser vond het een uitstekend voorstel, juist in deze zorgelijke tijd. Dat de kunstwerken iets van energie moesten uitbeelden lag hem helemaal, want „kunstenaars leefden al sinds tijden van weer en wind". Eerherstel was er deze vergadering voor de directeur van gemeentewerken. Hij kreeg er enkele weken geleden ongezouten van langs van de PvdA-fractievoorzitter De Wilde. De heer De Wilde kwam erop terug. Bij nader inzien trof de directeur geen blaam; hij had slechts gedaan, wat het college hem opdroeg. Verbazingwekkend was het te horen, dat het misverstand uiteindelijk werd veroorzaakt door het weg laten van twee leestekens in een zin. Mèt die leestekens was het een uiterst vriendelijke brief, zonder terechtwijzingen. Wethouder (oud-schoolhoofd) Hoekstra ontdekte dat, maar daarvoor is hij ook bij het onderwijs geweest. De vrede bleek ook te zijn getekend tussen de gemeenteraad en de Soesterbergse Wijkraad. Enkele maanden geleden maakte de Wijkraad zich bijzonder boos over de houding van de gemeenteraad; zij voelden zich als kwajongens behandeld. Ook aan dat misverstand is nu een einde gekomen, ondanks Jan Vissers zelfs, die vond dat het „nieuwe" antwoord dat de wijkraad krijgt toegezonden, nog minder was dan het eerste. Visser sloeg daarbij de eerste brief geheel over, maar wethouder Hoekstra maakte hem duidelijk, dat wat daarin stond óók nog meetelde. Aan het slot van de vergadering werd mogelijk toch de burgemeester nog gemist. Zij is juriste en een „meester in de rechten" was nodig om precies te vertellen, wat de gevolgen waren van een uitspraak van de president van de Utrechtse rechtbank, die zijdelings betrekking hadden op een door de gemeente verleende bouwvergunning. De niet beantwoorde vraag was: moet de gemeente rekening houden met het burgerlijk recht? Zo op het oog heeft de heer De Wilde van de PvdA gelijk met zijn stelling: maak het beleid in ieder geval zó, dat de burger zich niet tot de rechter moet wenden omdat beleid ongedaan te maken. De vraag is of dat kan. Voorlopig heeft de gemeente daar een hele kluif aan. Vragenhalfuurtje In het vragenhalfuurtje werden twee series vragen van Visser en 'n serie vra gen van mevrouw Van Gelder (PvdA) behandeld. Loco Ebbers hield het kort. Vissers eerste rij vragen ging over de afgebroken woning aan de Parklaan. Waarom was dat gebeurd en hoeveel zouden er nog moeten volgen. De woning werd afgebroken, zei de heer Ebbers, omdat herstel, het in een be woonbare staat brengen, de gemeen schap 15.000 gulden gekost zou hebben. Het slopen kostte 1900 gulden. Aan dezelf de laan zijn in de loop der jaren inmid dels afgebroken de woningen nummers 2,9,19, 39 en 43 en op de nominatie staan nog 21 en 19. Dat kon omdat het huizen waren, die de gemeente aankocht in verband met de realisatie van het plan Zuidereng. De heer Ebbers somde een groot aantal gebreken op van het pand Parklaan 8, waar het Visser omging. Verder zei de heer Ebbers dat 14 van de 16 huizen aan de Parklaan van de gemeente zijn; dat de bewoners daarvan geen huur hoeven te betalen gezien de staat van onderhoud waarin de woningen verkeren èn omdat de gemeente op elk moment over de wo ning wil kunhen beschikken. De vraag van Visser of de gemeente ervan op de hoogte was, dat de bewoners tegenmaatregelen vrezejn als zij voor hun buurt opkomen, werd door de heer Ebbers ontkend, evenals de vraag of er spraken van een afbraakbeleid was. Ebbers kon geen antwoord geven op Vis- ser's aanvullende vraag of zich voor de afbraak bij het bureau huisvesting lie den gemeld hadden, die graag in aan merking wilden komen voor deze woning. De tweede serie vragen van Visser be troffen het standpunt van de gemeente ten aanzien van het streekplan Utrecht- Oost. Visser wilde weten waarom de raad gepasseerd was. Daar bleek in feite geen sprake van te zijn; het ging im mers om een voorontwerp, waarover de mening van het college gevraagd was. Bovendien had het college de zaak ter sprake gebracht in de vergaderingen van de commissie ruimtelijke ordening. Tijdens een vergadering in Amersfoort had de burgemeester (in overleg met de commissie) op het standpunt gesteld, dat als voor de alternatieven 1 en 4 (van het streekplan) geen geld beschikbaar was, Soest een voorkeur had voor de alternatieven 2 en 5. Omdat Visser deze vergadering bijwoon de, vond wethouder Ebbers, dat Visser duidelijk naar de bekende weg vroeg. Visser van zijn kant vond het beter dat het college zijn vraag beantwoordde, dan dat hij aan zijn (990) kiezers vertel de wat er gezegd was. Loco Ebbers zei vervolgens dat het „ontwerp" van het streekplan t.z.t. wèl in de raad behandeld zou worden en dat het beleid rond dit plan niet tot de com petentie van Soest, maar tot die van G.S. behoorde. Sportreal Drie vragen stelde mevrouw Van Gelder over de aktiviteiten rond de Sportreal. Waarom deed Soest als een van de wei nige gemeenten in Nederland en de pro vincie niet mee? Was dat een beslis sing van de Sportstichting en was de sportstichting daarvoor wel de juiste in stantie. Wethouder Plomp zette recht dat niet de meeste gemeenten in Nederland mee deden, maar slechts 50% en wat de pro vincie betrof 19 gemeenten niet en 29 ge meenten wèl. Dat Soest niet meedeed lag aan het feit dat men met ziekte te kampen had van de man, die aan de organisatie in Soest leiding had moeten geven. Dat de sportstichting de beslissing nam was juist, omdat daarin dertien takken van sport vertegenwoordigd waren en bovendien ook drie raadsleden zitting hadden. Overigens deed men in Soest heel wat voor de niet georganiseerde sporter de sportinstuiven en de recrea tieve sportbeoefening gedurende de af- G. van Aalst zuinig met gemeenschapsgeld gelopen wintermaanden. Toen de over heidssubsidie op was, was Soest met het experiment nog drie maander doorge gaan Die aktiviteit zou hervat worden zodra er weer overheidsgeld voor beschikbaar kwam.De vraag van mevrouw Van Gel der of in de sportstichting geên sub jectieve beslissing genomen was (om niet aan de sportreal mee te doen) in ver band met de clubbelangen van de diver se vertegenwoordigers, bleef onbeant woord. Loco Ebbers kapte de discussie af. 50 jaar gasbedrijf De raad kon zich in meerderheid vereni gen met het voorstel 120.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aanschaf van twee kunstwerken in verband met de viering van het vijftig jarig bestaan van het gemeentelijk gasbedrijf. Slechts de heer G. van Aalst (WD) was tegen en wel omdat naar zijn me- Wethouder D. Hoekstra twee leestekens ning in deze tijd geld nuttiger te beste den was. Van Aalst dacht daarbij aan het Bintickfonds aan de Soester bejaar den, aan reservering voor een Zwem- instructiebad te Soesterberg of voor een vijftig-meter bad te Soest. Visser (PS) was blij met „het frisse diee". Juist in deze barre tijd was het geweldig geld te besteden aan het op fleuren van de gemeente. Hij verzocht Soester kinstenaars in te schakelen. Namens het CDA, zei mevrouw Greef- horst akkoord te gaan. Andere bedrijven besteedden geld aan exposities, die uit eindelijk niets opleverden. Nu kwam er iets voor alle inwoners. Zo dacht ook de heer Goote van de PvdA erover, zij het dat hij toch ook een educa tieve tentoonstelling wilde, waardoor de bevolking gewezen werd op de schaarste van energie. Overigens vond hij een beeld beter dan „een receptie voor de plaatselijke elite of een gedenkboek". Mevrouw Korthuis (WD) juichte het voorstel toe als voorzitter van de cul turele commissie. Al waren er noden, zij kon zich voorstellen dat het bedrijf iets voor de gemeenschap wilde. Over de hoofden van de raad heen, merk te loco Ebbers ter geruststelling van mogelijk veel inwoners nog op dat het krediet altijd nog goedgekeurd moet worden door G.S. Eerherstel Unaniem ging de raad akkoord met het voorstel een aanvullend krediet van 90.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbouwing van de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan. De heer K. de Wilde (PvdA) kwam daar bij terug op zijn opmerkingen die hij aan het adres van de directeur van gemeentewerken maakte tijdens de ver gadering van de fininciële commissie. Hem was intussen gebleken dat de direc teur niet anders gedaan had, dan een afspraak nakomen. Immers na de gun ning in september '75 werd in een geza menlijke vergadering van de financiële en de onderwijscommissie afgesproken dat een aanvullend krediet niet eerder gevraagd zou worden, dan nadat alle financiële mee- en tegenvallers bekend waren. Hij vond het wel jammer dat een en ander niet in het raadsvoorstel verwerkt was. Verder vroeg de heer De Wilde in de toekomst de cijfers, die verstrekt werden bij aanvragen voor aanvullende kredieten, nader toe te lichten. Duidelijk zou dan kunnen worden, waarom het krediet gevraagd moest worden. De heer De Wilde citeerde daarna de zin uit de brief van de directeur gemeente werken, die oorzaak was van zijn ver wijt. „Deze overschrijding is hoofdzake lijk een gevolg van een via een aanbe steding met meerdere aannemers ver kregen aanneemsom van de bouwkun dige werken welke nu bijna 75.000 gulden uitsteeg boven de voor deze aanvraag opgestelde raming van oktober 1974". Dit lezende had de heer De Wilde doen vermoeden dat de directeur van ge meentewerken de stijging weet aan het feit, dat met meerdere aannemers ge sproken werd, en hij liever met één aan nemer in zee gegaan was. Al begreep hij de opmerking nu nog niet, de heer De Wilde was inmiddels wel be kend, dat de opmerking niet bedoeld was, zo als hij dacht. Immers in het raads voorstel van december '74 was al mede gedeeld dat meerdere aannemers uit genodigd zouden worden. De directeur had zich derhalve gehouden aan wat hem opgedragen was. De Wilde nam der halve de opmerkingen terug. Visser (PS) merkte op blij te zijn met wat de heer De Wilde gezegd had. Hij had het verkeerd gevonden dat de op merkingen gemaakt waren, zonder dat de directeur in de gelegenheid was zich te verdedigen. Wel vroeg Visser een na dere uitleg van de bewuste zin. Wethouder Hoekstra zette de kwetie daarna recht. Er waren twee komma's vergeten; één vóór „via" en één na „aannemers". Normaal gesproken zou dit in het voorstel verwerkt zijn, maar het was achterwegen gebleven omdat hij met vakantie geweest was. De hele kwestie was daarmee geregeld. Verzoening Nadat Visser zich tégen het voorstel verklaard had, waarbij een exploitatie overeenkomst werd aangegaan met Im- moproject voor de bouw van 192 wonin gen ten behoeve van de [Amerikaanse Luchtmacht (Visser zei de provincie niet te begrijpen, die enerzijds zegt de vlieg basis gesloten te willen hebben en an derzijds akkoord gaat met de woning bouw), werd de vrede met de Wijkraad „getekend". De leden van de gemeen teraad konden zich geheel verenigen met de concept-beantwoordbrief aan de wijkraad, die overigens een gevolg was van de „prettige" vergadering van 7 april van de commissie openbare wer ken en de leden van de Wijkraad. Slechts Visser meende dat van de ant woordbrief niet veel deugde. „Nog min der dan de eerste brief", zei hij. Wijkraadvoorzitter Pieren vertelde dat het openhartige gesprek inderdaad ver zoenend had gewerkt. Hij kon niet ver der op de conceptbrief ingaan, omdat hij de inhoud ervan niet kende. De raad nam de voorstellen van de beroepschriftencommissie over. Die betroffen het niet ontvankelijk verklaren van mevrouw Loeven in haar beroep te gen de verlening van vrijstelling aan de heer H. J. Thieland en het gegrond verklaren van het beroep dat T.B.S. instelde. De heer R. van Logtenstein lichtte het standpunt van de beroepschriftencom missie toe. In het geval van mevr. Loeven kon B. en W. niet anders dan zich hou den aan de bepalingen van de woning wet. Wat TBS betrof was de commissie van mening dat er geen esthetische be zwaren waren om TBS geen vrijstelling te verlenen een hekwerk te plaatsen dat hoger is dan één meter. Steenhoffstraat 9a - Tel. 16571 en 14905 praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Wie kent niet de problemen van kadogevers, die mensen willen ver rassen, maar daarin niet slagen omdat die ander "alles al heeft"? Nou, met zo'n probleem zaten we vorig jaar voor Moederdag. Want met het klimmen der jaren wordt het verlanglijstje van een mens meestal korter. Gelukkig is er één ding, waarvan onze Oma niet genoeg kan krijgen. Beter gezegd: er zijn twee dingendie in haar leven een erg belangrijke rol blijven spelen. Dat zijn haar beide kleinkinderen. En zo kwamen we vorig jaar op het idee om Oma een kado te geven in de vorm van een uitvoerig fotoboek over de "zonnetjes van haar oude dag", zoals ze Natasja en Michel vaak noemt. Een kleinkinderfotoboek dus. Hoe maak je zoiets? Je begint met in je fotoverzame ling te zoeken naar foto's uit de verschillende levens perioden van de kinderen. Baby-foto's, peuterplaat jes, kleuterbeelden de eerste vooral in zwart/wit, laterworden ze steeds mooier en kleuriger. Dan schiet je nog een filmpje vol om te laten zien hoe ze nu zijn. Van enkele foto's, waar je de negatieven van hebt, laat je een vergroting maken. En dan kan het boek worden klaargemaakt.Op dat moment wordt ook de heer des huizes ingeschakeld. Met behulp van gekleurd papier en lijm plakt hij het boek in elkaar. De twee kinderen maken eendrachtig een tekening "Voor Oma", die een ereplaats krijgt voorin het het boek. Bij elke foto schrijven we een kort tekstje op zo' n manier, dat er een aaneengesloten geheel ontstaat. Als je het af hebt, ben je ineens een beetje jaloers. Je kunt het boek met moeite afstaan, maar dat gaat over als je ziet hoe gelukkig die groot moeder is met dit geschenk van en over haar klein kinderen. De heer Van Logtenstein vond dat op een Industrieterrein andere maatstaven mochten gelden dan in een woonwijk. Tegen de zin van het college ging de raad met de kwestie TBS akkoord. Vrij uitgebreid werd gesproken over de situatie rond het_ beroepschrift van me vrouw Loeven. 'Eén en ander had te maken met het kortgeding, dat mevrouw Loeven tegen de heer Thieland aanspan de. Thieland verloor dat; de aanbouw aan de woning (waar het omging) mag gerealiseerd worden, echter mag van het dak geen balkon gemaakt worden. Zo'n balkon is volgens de rechter in strijd met de bepalingen van het bu renrecht. De consequenties daarvan kon den door de raad niet overzien worden. Het zal echter onderwerp worden van diepgaande studie, omdat door de uit- apraak van de rechter er een conflictsi tuatie is ontstaan met de Woningwet, voorschriften in bestemmingsplannen en bouwverordeningen. Op voorstel van de heer De Wilde zal de Vereniging van Nederlandse Gemeenten worden ingeschakeld. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting in Hotel van der Brink, Soesterbergse- straat 122 alhier. De burgemeester is verhinderd dinsdag 1 juni spreekuur te houden. De collecte van de Nederlandse Hart stichting heeft 5.086,28 opgebracht. Het comité „Vrienden van 't Hart" zegt iedereen hiervoor hartelijk dank. De dienst gemeentewerken zal dinsdag 1 juni beginnen met het aanleggen van een parkeerterrein bij de Van der Hucht school, tussen deze school en de huis houdschool. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn, op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 der Woningwet, vergunning te ver lenen aan: 1. Bouwmij. Uyland (BMU) Schouten kampweg 35 ter Soest, ten behoeve van het verbouwen/uitbreiden van een bedrijfsgebouw op 'n terrein, gelegen aan de Postweg te Soesterberg, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nummers 2606 en 2763. 2. PUEM N.V., Croeselaan 28 te Utrecht, ten behoeve van het uitbreiden van een 50/l0kV-schakelstation op een ter rein, gelegen aan de Peter van den Breemerweg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie B, nummer 680. 3. Th. H. J. Franssen, Colenso 35 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van 'n woonhuis op een terrein, gelegen gen aan Colenso 35, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3942. 4. M. J. D. Rasker, Weegbreestraat 185 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Eigendomweg 144, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6815 gedeeltelijk. 5. P. Quasten, Buntweg 33 te Soest ten behoeve van het bouwen van een woon huis op een terrein, gelegen aan de Eigendomweg 146, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6815 en 6817. 6. J. A. Versteegh, Gerrit v. d. Veen- straat 4 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis op een terrein, gelegen aan de Eigen domweg 128 en 130, kadastraal bekend' gemeente Soest, sectie G, nummer 6815 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd, binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 28 mei 1976, even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretatie, afdeling I, ter inzage. Soest, 26 mei 1976 De burgemeester voornoemd, J. J. Ebbers, l.b. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens: maken bekend, dat hun college heeft be sloten door plaatsing van de borden volgens model 8 en 9 Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens het kruis punt Kampweg-Kamerlingh Onneslaan aan te wijzen als voorrangskruising, met dien verstande, dat het verkeer op de Kampweg voorrang geniet. Van dit besluit staat voor iedere belang- hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht; Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de Provincie Utrecht te Utrecht, de Konink lijke Nederlandse Automobielclub KNAC te 's-Gravenhage, de Koninklijke Toeris tenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders- vereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 26 mei 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, l.b., J. J. Ebbers De secretaris, H. Borreman t

Soester Courant | 1976 | | pagina 9