SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Dames van SVV winnaar eigen toernooi i l «EMPSÜ0P Weinig publiek bij teakwon-do wedstrijden PTT voetbalwinnaar; de heer Dee de beste visser Provinciaal kampioenschap wielrennen in Soest op tweede pinksterdag II Overweldigende zege van Knickerbockers maaswinkel VOOR AL UW SPORTEN CERTINAQ/ Juwelier Colitico SVV jeugdweekend werd weer een groot succes De nieuwste JEANSMODE van bekende merken zoals JackJones Lee - Landlubber Tripper IF en Popman Red Stars organiseert groot Pinkstertoernooi Bedrijf sportcompetitie .f. PppH Schoolvoetbaltoernooi gewonnen door Rinke Tolmanschool en R.K. Mavo 8 internationale huizen onder één dak de sede WK international behr B. B. italia interlit brunati herman miller artemide design team r soester Courant van donderdag 3 juni 1976 Op maandag 7 juni a.s. (2e Pinksterdag) organiseert de Ren- en Toeristenvereni ging „Tempo uit Soest de Provinciale kampioenschappen van Utrecht op haar parkoers aan de Industrieweg te Soest. Aanvankelijk was het de bedoeling om het kampioenschap te doen verrijden op een parkoers met een lengte van bijna 3 km, maar ln verband met werkzaamheden ter plaatse kon dit echter niet verwezenlijkt worden. Het bestuur heeft daarom gemeend om als alternatief hetzelfde parkoers aan te houden als met de Ronde van Soest, zodat het parkoers een lengte heeft van 1090 meter, met 8 bochten. Omdat in het parkoers bovendien enig „vals plat" aan wezig is, ls de kans erg groot, dat de sterkste ook inderdaad zal winnen. Reeds om 10.00 uur 's morgens gaan de liefhebbers, 42 in totaal, van start, ge volgd door de veteranen, die 1 minuut later vertrekken. Bij de liefhebbers als grote favoriet Kees Bokma, de Tempo renner >'it Bunschoten, die dit jaar reeds enkele wedstrijden heeft gewon nen. De grootste concurrentie zal te verwachten zijn van Jan van de Beek uit Barneveld en Joop Jager uit Bilthoven. Als outsider kan Wim Hakvoort mis schien voor een verrassing zorgen. Bij de veteranen is het moeilijk om een uitgesproken favoriet te noemen. Uiter aard zien we Teus van de Tol voorin ein digen, maar ook is bekend dat Kees Smid uit Soest op dit parkoers altijd goed uit de weg kan en dat die zeker in de gaten gehouden moet worden. Het is natuur lijk niet uitgesloten, dat de wedstrijd in een massasprint eindigt en dan zal terdege gelet moeten worden op ex- sprintkampioen van Nederland, Karei van Nimwegen uit Nieuwegein. Omsteeks 11.00 uur is het dan de beurt aan de nieuwelingen, waarvoor 29 ren ners hebben ingeschreven. Als één van de grootste kanshebbers wordt getipt Robert Steenman uit Bussum. De enige die een mogelijke bedreiging kan gaan vormen is Aart van Moorselaar uit Baarn, maar bovendien liggen Gerard SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi van Putten en Joop Meulblok op de loer om toe te slaan. Nadat de nieuwelingen hun 50 kilometer hebben afgelegd komen de junioren aan de start voor een wedstrijd over 70 km. Was het vorig jaar Theo de Rooy uit Vleuren, die met kop en schouder boven de concurrentie uitstak, dit keer valt met geen mogelijkheid te zeggen, wie met de bloemen naar huis zal gaan. Naar verwachting zal de strijd gaan tus sen Adelaar renners Peter Philips en Johan Hendriks en de Tempo-renners Jaap Bon en Fred van de Tempel. De start van deze wedstrijd vindt plaats om 12.30 uur. Twee uur later, dus om 14.30 uur gaan de amateurs van start voor hun wed strijd over 120 km. Ingeschreven hebben 40 renners, waaronder de gehele provin ciale top, te weten: Willem Pater uit Bar neveld, Bert van de Broek uit Soest, Cor Schuurman uit Breukelen, militair kam pioen Jan Sandbrink uit Amersfoort, de gebroeders Nederlof uit Maarssen, Jan Vlastuin uit Scherpenzeel en vele ande ren. Helaas is er voor de liefhebbers en vete ranen nog steeds geen officieel kampioen schap. Bij de KNWU in Den Haag is dit al eens aanhangig gemaakt, maar daar wil men er nog steeds niet toe overgaan om deze kampioenschap officieel te ma ken, hetgeen voor de betrokken renners een teleurstellende zaak is. Hoewel niet gebruikelijk tijdens kam pioenschappen, heeft het bestuur van „Tempo" gemeend een aantekkelijk prij zenschema te moeten samenstellen voor alle categorieën. Uiteraard kon dit slechts bewerkstilligd worden dankzij de spontane medewerking van de sponsors uit Soest en wijde omgeving. Het bestuur hoopt hiermee te bereiken, dat zoveel mogelijk renners de wedstrijd uitdoen, hetgeen het gehele kampioenschap meer waarde zal geven. De toegang is overi gens gratis. Tijdens deze kampioenschappen worden tevens de clubkampioenschappen van „Tempo" gehouden. In elke categorie is er een kampioenstrui te verdienen. Op Hemelvaartsdag werd door de volleybalvereniging SW wederom het traditionele volleybaltoernooi georganiseerd. Ondanks het wat minder goede weer bleken alle teams zich ruim voor de aanvangstijd gemeld te hebben bij de wedstrijdleiding. Mede door het weer had de wedstrijdleiding besloten om de sets niet tot 15 punten te laten spelen, maar in te korten tot 8 punten. Hierdoor kon men op het programma veel tijd verliezen, indien spelen door het slechte weer niet meer mogelijk zou zijn. Foto Herman van Dam Het bleek naderhand nogal mee te vallen. Door het inkorten van de wedstijden was het echter mogelijk om om 15,00 uur al de finales te spelen. Het volleybal stond ook dit jaar weer op een vrij hoog peil waarbij vooral de wedstrijd tussen de herenteams van Delta Lloyd/AMVJ en Ovra veel belang stelling trok. Delta Lloyd bleek als win naar bij de heren uit de bus te zijn geko men door geen enkele wedstrijd te ver liezen. Bij de dames bleken vooral de dames van SW, die zojuist gepromoveerd wa ren naar de eerste divisie, de sterkste te zijn in de finale tegen de andere poule winnaar Delta Loyd AMVJ, op de vierde plaatst geëindigd ln de eerste divisie, won SW zonder veel moeite met 2-0. Spelmoment uit een van de vele volleybalwedstrijden tijdens het Hemel- vaartsdagtoernooi van SW. De Soesternaren bleken voor eigen pu bliek namelijk bereid om zich optimaal in te zetten en daardoor de wisselbeker in Soest te houden. Ook in de andere klassen bleek dat er om de bekers hard gestreden moest worden. De winnaars waren: Dames A klasse Ovra, B.-klas se Spirit 2, C-klasse SW 5, D-klasse Xenon 2, meisjes A. Ovra, meisjes B Spi rit B en Mini Impala 1. Heren A Klasse Ovra, B.-klasse Z'67, C.-klasse Impala 2, D.-klasse Olympia 6, jongens A Ovra-A, jongens B Impala, mini A. Spirit 1, Mini B. Impala 3. Zwitserland is vanouds beroemd om zijn horloge- makers-kunde. De Certma- horloges met hun technische precisie, hoge kwaliteit en exclu sieve vormgeving zijn daar het beste voorbeeld van. Van Weedestraat 9 b Door slechts in zes en halve innings met 16-0 van Geldrop te winnen, hebben de Soes- ter Knickerbockers zich van de onderste plaats in de Tweede Klasse weten af te wer ken. In de thuiswedstrijd op zaterdag toonden de Soesternaren dat zij nog wel dege lijk goed kunnen honkballen. De eerste vier competitiewedstrijden werden allen verloren. Pas nu schijnt coach Hofman zijn team in het goede spoor te hebben. In de eerste innings scoorden de Soes- ters al meteen vier punten. Jerry van Maurik sloeg in deze inning met Rob Larose op de honken een daverende homerun. De fanatiek spelende Soeste- naren liepen in de tweede innings uit naar 6-0. Een honkslag, een opofferings- stootslag en twee veldfouten van Geldrop stelden Kees van Leeuwen en Rob van der Gaast in staat de thuisplaat aan te raken. De scoringsdrift van de Knickerbockers handhaafde zich ook in de derde innings. Theo Kellner, de Soester werper en bo vendien Knickerbockers veruit beste slagman, Ron de Vries, Kees van Leeu wen en Eric van der Burgh (homerun) tekenden ditmaal voor de punten. Maar de Soester scoringsmachine bleef door gaan. In de vierde innings werd de stand op 13-0 gezet door (weer) Ron de Vries, Frans Nauwelaerts en Kees v. Leeuwen. Ook in de vijfde innings bleven de Knic kerbockers letterlijk toeslaan. Henk La- gerwey, Theo Kellner en Ron de Vries (de eerste homerun in zijn leven) brach ten de eindstand op 16-0. Ook de Soester defensie draaide weer als van ouds. Het team lijkt dan ook weer de vorm van verleden jaar te pakken hebben, on danks het vertrek van coach Rob van der Gaast, en de spelers Pim Brugman en George Scarborough. De nieuwe coach Jan Hofman heeft het vooral in het begin van dit seizoen erg moeilijk gehad.Het ziet er naar uit dat zijn constante op stellingen weer het nodige vertrouwen bij de zeer jeugdige spelers heeft gege ven. Werpcijfers: Knickerbockers: Theo Kellner: 6-2-2-2 (8*4 innings); Gelcirop: H. Merkelbach en L. v. d. Zijde: 6-4-12-10 (6 innings). Tweede Pinksterdag spelen de Knicker bockers in Enschede tegen Huiskes Tigers. Dames Knickerbockers ongeslagen op kop Dit weekeinde is het dames softbalteam van de Knickerbockers in de uitwedstrijd tegen Quick 2 uit Amersfoort ongeslagen gebleven. Na een bijzonder aantrekke lijke wedstrijd kwam de eindstand 9-18 inhetscoreblok. Vlak voor het vertrek naar Amersfoort kreeg Knickerbockers werpster Cherry van Ee een aanrijding (met Nota bene één van de sponsors van de Knickerboc kers). Cherry van Ee raakte licht ge wond en kon niet spelen. Haar taak werd bij de Soesters overgenomen door Loes Jak. Loes moest 10 honkslagen van Quick incasseren, waaronder een home run van Marian Klein. Tot de gelijkmakende derde innings ging de strijd zeer gelijkmatig op. Bij een 5-5 stand bij de gelijkmakende slagbeurt liep Knickerbockers door o.a. een home run van Tineke Nix uit naar 5-9. De Amersfoortse dames kwamen in de zesde innings nog gevaarlijk terug (9-10), maar door 6 honkslagen in de zevende innings werd de eindstand 9-18. De Soes ter dames tekende voor een gezamen lijke productie van maar liefst 18 honk slagen. m den blieklaan 35 soaat tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUBHATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur In het afgelopen weekeind van vrijdag 28 mei tot en met zondag 30 mei organiseer de de jeugdcommissie van de Soester Volleybal Vereniging weer een jeugd weekend. Vrijdagmiddag ging een der tigtal jongens en meisjes in de leeftijd van 13 tot 18 jaar op de fiets naar Doorn. De bedoeling van deze weekends is om de jeugd wat beter met elkaar bekend te maken. Doordat SW over een vrij grote groep jeugdige volleyballers be schikt is het niet mogelijk ze allen op een zelfde tijd te laten trainen, zodat zo'n jeugdweekend een goede mogelijk heid is om elkaar beter te leren kennen. Tijdens dit weekend werden gezamen lijk verschillende spelen, wandelingen en andere uitstapjes gemaakt onder lei ding van de dames Fakkeldij, Hogen- hout, Majoor en v. d. Zon en de heer Van Hal. De overnachting vond plaats op een boerderij midden in de bossen van Driebergen/Doorn. Tijdens de avonduren werd elke avond een groot nachtspel georganiseerd. Op alle onderdelen werd dit weekend een groot succes, temeer daar de groep tot een grote eenheid groeide, die feite lijk op zondagmiddag nog niet naar huis wilde. Mede door dit succes zal de mogelijkheid worden bekeken om dit weekend aan het eind van het volgend seizoen nogmaals te herhalen. fc,Foto Herman van Dam: Één van de partijen tussen de Taekwon- doka's van de sportscholen Pouw en boersma. Afgelopen zaterdag werden de door Sportschool Pouw georganiseerde Teak- won-do wedstrijden gehouden in het gymnastieklokaal aan de Smits weg. De teams van Boersma en Pouw deden mee aan dit toernooi, terwijl Ijsselstein het om onbekende reden liet afweten. De teakwon-doka's lieten mooie partijen zien, maar helaa^, het verwachtte Soes ter publiek liet verstek gaan. De uitslag was als volgt: Lipsius verloor van Neeling, van Boom- ker, van Mol en won van Scheerder. Chornelis won van Neeling en van Scheerder en verloor van Boomker en van Mol. Luinenburg won van Neeling en verloor van Boomker, van Mol en van Scheer der. Veenendaal verloor van Neeling, van Boomker en van Mol en won van Scheer der. Totaal 11 punten voor Boersma en 5 punten voor Pouw. WITTE JEANS vanaff45,00 BLUE JEANS, vanaff29,75 INDIA SHIRTS, reeds voorf27,50 NYLON JACKS f39,75 GALLENKAPPELSWEG hoek Soesterbergsestraat - SOEST Tijdens de komende Pinksterdagen zal de Soester sporthal Beukendal weer volledig worden gebruikt door de basketballers van Soest en wijde omgeving, want dan organiseert de Soester vereniging weer haar traditionele Pinkster- toernooi voor niet-standaardteams van haar vereniging, met deelname van vele teams uit de omgeving. Pinksterzaterdag begint het toernooi reeds om negen uur en zal tot 's avonds negen uur duren. Op deze dag spelen de meisjes junioren eerste klas en tweede klas en de jongens junioren eerste klas en tweede klas, waarbij naast de niet- standaard Red Starsteams ook zullen deelnemen Alexandria uit Rotterdam, VBV uit Veenendaal, Wilskracht uit Am sterdam, Crackerjacks uit Amersfoort, BVH uit Hoevelaken, Jumpers uit Den Haag, Top Stars uit Baara en SVS uit Spakenburg. Tweede Pinksterdag start het toernooi om tien uur en duurt tot 's avonds acht uur. Dan zullen de herenteams in het veld komen, samen met de dames afdeling, hetgeen wil zeggen, van Red Stars de heren 2 en 3 en het tweede damesteam. Ook hier komen de tegenstanders weer uit de wijde omgeving. Gezien de enorme groei van de vereni ging kon Red Stars niet meer al zijn teams kwijt tijdens deze pinksterdagen, vandaar dat het op zondag 13 juni, een week later, het toernooi zal spelen voor de niet-standaardteams in de adspi- ranten- en welpenafdeling. Ook hier is het toernooi-organisator Wim Bolwerk gelukt om een keur van tegen standers te vinden met als nieuwkomer Landslake Lions uit Landsmeer. Ongetwijfeld wacht de basketbalvereni ging hierdoor nog een aantal inspannen de dagen, die echter een fraaie afslui ting zullen vormen van een fraai en zeer succesvol seizoen, met als hoogte punten het kampioenschap bij de jon gens adspiranten a en het tweede heren team, alsmede het bereiken van de halve finale in de bekerstrijd van de jongens junioren. Geen training meer De trainingen van de Soester basket balvereniging zijn afgelopen voor dit sei zoen. De eerst volgende training zal weer worden gehouden op vrijdag 13 aug. Ledenvergadering Op woensdag 9 juni houdt de Soester basketbalvereniging The Red Stars haar jaarlijkse algemene ledenvergadering, welke gehouden zal worden in het res taurant van Beukendal. Naast een voorstel tot een kleine contributieverhoging en de bekendma king van de teams voor het komende seizoen, staan er weinig schokkende din gen te wachten. Het bestuur heeft te kennen gegeven haar taken ook weer in het volgend seizoen te willen behar tigen. Foto Herm De veertiende Soester bedrijfscompetitie is zaterdag j.1 beëindigd met de traditionele viswedstrijd. De dag ervoor leverde na spannende strijd het PTT-team op als winnaar van de voetbalcompetitie. Al bij al kan de evenementencommissie van de Soester Zakenkring terugzien op een geslaagde competitie met voortreffe lijke sport en een groot aantal wedstrijden die organisatorisch prima en zomer wan klank zijn verkopten. Mede door het doorgaans goede weer, was dit jaar ook de be langstelling vanuit de deelnemende bedrijven voldoende. In zijn slotwoord dankte de heer J. Elder- man van de organiserende commissie alle deelnemers voor hun sportieve bij dragen en alle scheidsrechters, de helpers van het Rode Kruis, het bestuur en per soneel van WZ voor hun belangeloze inzet. De PTT—voetballers behaalden hun eer ste plaats door gelijk te spelen tegen finale kandidaat Forbo Tapijt BV (0-0) en door met 2-1 te winnen van het team van het Eerste Soester Schoonmaak bedrijf. De Schoonmakers en Forbo deelden daarna nogeens de punten. Het eindresultaat was: 1. PTT; 2. Forbo en 3. Eerste Soester Schoonmaakbedrijf. Viswedstrijd 65 van de 93 vissers die zich voor de wedstrijd aangemeld hadden, waren za terdagmorgen (vrij) vroeg bij de Grote Melm. Het werd een uiterst genoeglijke morgen in de buitenlucht zonder even wel bijtende vis. Het resultaat was uit het oogpunt van de wedstrijd allerbe droevendst. Aan het begin van de wedstrijd was afgesproken dat de wedstrijd pas zou gaan tellen, na de (totaal) vangst van 10 centimeter vis. De heer Dee van het bedrijf Dalco, slaagde daar als enige in. Hij bracht 10,2 cm. vis op het droge en won de wedstrijd. Het negentiende schoolvoetbaltoernooi, georganiseerd door de Soester Politie Sportvereniging, is bij de middelbare scholieren gewonnen door de R.K. Mavo en bij de lagere scholen door de leerlingen van de Rinke Tolmanschool. De wedstrijden werden gespeeld op het sportcomplex van de voetbalvereniging VVZ. Er namen achttien elftallen aan deel van lagere scholen en vier van mid delbare scholen. Er werd met groot enthousiasme gestre den met als resultaat dat de Rinke Tolmanschool als eerste eindigde. De Chr. Basisschool te Soesterberg legde beslag op de tweede plaats; derde werd de R.K. Sint Ludgerusschool; vierde de Ingenhofschool; vijfde de Savornin Loh- manschool en zesde de Minister de Visserschool. De wedstrijden van de middelbare scho len eindigde met een protest. Dat had tot gevolg dat de LTS Eemland haar eerste plaats verloren zag gaan. Het protest hield in. dat er bij Eemland een niet-gerechtigde speler meedeed. Het protest werd toegewezen. Door deze beslissing van de wedstrijd leiding eindigden de elftallen van de R.K. Mavo en de openbare Mavo gelijk. Strafschoppen brachten de beslissing. De R.K.Mavo won de wisselbeker. Herman van Dam De deelnemers aan de viswedstrijd van de Soester Bedrijf scompetitie. leren zitmeubelen op wereldniveau Zwitserse perfectie totaal'woonprogrammn van klasse het beste en meest uitgebreide w.osonwanden programma ih europa mödemezitmeuboien vaiybf i« arch.têcten meubelen voor direct",k.i>"e" kantoren alsmede vo<>' he: n-n,- woongebeuren - een vefltjpd zitmeubel programma uil Italië' in stof en leer iroject- en zitmeubelen an o a. architect Charles Eames Italiaanse Kunststot meubelen en extravagante fómpen' lanqestraut 79 - hilversurh telefoon 0?150-4 9060

Soester Courant | 1976 | | pagina 13