Kerkebunrt middelpunt van viering 70ste verjaardag V.V.V.-Soest Soester Courant van donderdag 3 juni 1976 menten: het para-sailen op een ter rein in Overhees en een slotconcert met medewerking van bejaardenko ren, de Soester Orkestvereniging en de declamatrice Hester G. C. J anssen-Klenke Voor het para-sailen was bij de start redelijke belangstelling, maar dat liep al snel terug tot een handjevol. Toch zijn er nog 24 Soesters de lucht ingegaan, waarvan er twee wat on gelukkig terechtkwamen bij de lan ding. Méér dan wat pijnlijke lede maten hield men er echter niet aan over. Voor degenen, die de lucht ingingen, was het de belevenis van hun leven. Eén van de avonturiers informeerde: ,,Wie maakt er een foto? Het kan wel de laatste zijn?". Voor het slotconcert was de Oude Kerk weer niet geheel vol en ook dat is weer verwonderlijk. Zelfs was er maar één bestuurslid van de ju bilerende vereniging. De wegblij vers hebben heel wat gemist, want wat dirigent C. F. van Vliet met zijn materiaal" doet, is frapant. Bijzonder aardig om naar te luis teren, al moet gezegd worden, dat zijn koren niet louter uit „bejaar den" bleken te bestaan. De declamatrice mevrouw Hester G. G. Janssen-Klenke, droeg met haar prachtige heldere stem een aantal gedichten voor van o.a. M. Nijhoff, Geerten Gossaert en Roland Holst. Haar dankbaar gehoor bracht haar een ovatie. De bijdrage van de Soester Orkestvereniging onder leiding van gastdirigent Slegers mocht er ook wezen. Er moest min of meer geïmproviseerd worden, omdat de hoboist plotseling ziek was geworden, maar de dirigent en zijn orkest waren daar, muzikaal gezien, niet van onder de indruk. Met samenzang werd dit concert en de jubileumviering besloten. De 70ste verjaardag van de V.V.V.- Soest is een uitermate gezellig feest geworden, waar ieder die dat wilde goed aan zijn trekken gekomen is. Hulde daarom aan het feestcomité, dat een dergelijk programma in el kaar zette. Dieptepunten waren er niet, al was de opening, vooral door het wat slechtere weer, niet wat het had kunnen zijn. Ook de brandweer demonstratie werd niet dat spectakel dat men er van verwachten mocht. Hoogtepunten waren er wel en met name de beide evenementen op He melvaartsdag en het optreden van de bejaardenkoren en de Soester Orkestvereniging op de sluitingsdag. Al met al hebben duizenden Soesters het 70-jarig bestaan van de plaatse lijke V.V.V. meegevierd. Jammer is misschien, dat het festijn de V.V.V. slechts 15 nieuwe leden opleverde. Het hadden er een paar honderd moeten zijn. De opening door loco-burgemeester Ebbers met o.a. het loslaten van een veertigtal duiven, trok nauwelijks bekijks. Kinderen, om daarna een houten dorp te bouwen, waren er niet zo heel veel en de brandweerdemon stratie ging verloren in een hoop schuim. De Hemelvaartsdag bracht heel wat meer dauwtrappers op de been dan waarop men gerekend had. Het res taurant De Korte Duinen kon ze nauwelijks verwerken. De markt was een belevenis, met een sfeer en gezelligheid, die markt kooplieden overal zouden wensen. Het begon wat aarzelend, maar in de loop van de middag was er geen doorkomen meer aan. Aan de sfeer droeg alles zijn steen tje bij; de standwerkers met hun aantrekkelijke praatjes, de oude ambachten, de eettentjes en het scha penscheren. Het meest verbaasd zal men geweest zijn over het feit, dat in zo'n korte tijd een schaap zijn vacht kwijtraakte. Het standwerkersconcours werd ge wonnen door A. H. L. Koning Wil- son uit Soest. Hij bracht luxe pennen- sets en aanstekers aan de man. Als we goed zijn ingelicht houdt Wilson aan zijn optreden in Soest een uit nodiging voor een t.v.-optreden over. De tweede prijs ging naar R. van Togen uit Purmerend, de man die de groetesnijders verkocht en de derde prijs was voor de heer L. Ha ringman, die horloges aan de man bracht. Maar wat voor alle stand houders het belangrijkste was: er werden zaken gedaan, die je niet voor mogelijk hield; alsof er jaren geen kaas, stroopwafels, rieten mandjes enz. in Soest te koop ge weest waren. De avond bracht het optreden in de Oude Kerk van de alt Caroline van Hemert en het Mannenkoor Apollo. Duidelijk was Caroline van Hemert de „trekker", die de kerk deed vol stromen, maar voor alle belangstel lenden moet het optreden van Apollo toch weer, öf zo ze het koor nog niet hoorden, een openbaring zijn geweest. Apollo verdient die grote belangstelling ook zonder de een of andere bekendheid. Overigens was het een prachtig ge heel, met een klein incidentje toen de zangeres even haar tekst kwijt was. Dat lag beslist niet aan de foto grafen, die haar tevoren gevraagd hadden of zij bezwaar had tegen „flitsen" èn dat was niet het geval. De sluitingsdag bracht twee evene- De Soester rietdekker v. d. Pol. Deze foto's werden ver vaardigd door Herman van Dam De belangstelling voor de kraam met de weidse naam „openbaar kunstbezit" was groot. De kantklosster. De sigarenmaker met een van zijn producten in de mond. Met verve werden veel pogingen gedaan horloges aan de man te brengen. A. H. L Koning Wilson, de winnaar van het standwerkersconcours.

Soester Courant | 1976 | | pagina 9