Waar gaat het woensdag 23 juni om? ouders! r ll i - PARKGARAGE BAARN B.V. maaswinkel Einduitvoering regionale muziekschool Amersfoort HYPOTHEKEN Extra gemeenteraadsvergadering VOLVO samen onder één dak bij INRUIL - FINANCIERING Prom- concerten voor Rode Kruis SNACKBAR 1^1 Z1 /rimcuvvci1 f2,50 f 2,50 Uitbreiding Jeugdwerkloosheid Bekijk de „nieuwe maatstaf" voor perfektie bij Gebr.Van Kooij Verkeersmaatregelen buiten de bebouwde kom van Soest V erkeersongevallen Soester Courant van donderdag 10 juni 1976 Woensdag 23 juni, zes dagen na de normale maandelijkse raadsvergadering, komt de gemeenteraad nogeens bijeen en wel om zich uit te spreken over de „raamstruk- tuur voor het ontwikkelingsplan Soest 1976". De bespreking en vaststelling van de „raamstruktuur" kan min of meer gezien wor den als de afsluiting van een inspraak-procedure, die 28 januari van dit jaar meer concreet In gang werd gezet. Dat alles werd veroorzaakt door het in de ijskast zetten, vorig jaar augustus, van het plan „Zuidereng". Dat plan voorzag (of als het doorgaatvoorziet") in de bouw van een nieuw gemeentehuis, politiebureau, een nieuw winkelcentrum, op de zuid- helling van de Eng, In de omgeving van de Parldaan. Velen vonden de ijskast „net op tijd", maar het kan ook blijken, dat het maar „tijde lijk" geweest is. Daar wordt 23 juni over beslist. Augustus vorig jaar werd het woord „raamstructuur", althans in verband met het Soester ontwikkelingsplan, nog niet gebruikt. Dat gebeurde veel later en het is zelfs niet precies te ach terhalen door wie en wanneer het voor het eerst gebruikt werd. Er rijzen wel wat vragen rond dit woord; wat bedoelt men ermee? Om dat pre cies te weten en ook om straks misver standen te voorkomen, hebben wij de raadsfrakties gevraagd naar wat hun mening eronder verstaan moet worden. Impliceert het bijvoorbeeld ook plaats bepalingen? Ligt dan vast waar het nieuwe centrum moet komen; waar de Centrumweg, het gemeentehuis en het politiebureau; waar nog in Soest woningen gebouwd mogen worden en waar niet? Wordt dan beslist of de Eng onbebouwd blijft öf gaat het slechts om vage afspraken dat Soest aan die voorzieningen behoefte heeft? Gezien de enorme reakties op het oorspronkelijke Zuidereng-plan is het ook wel interessant te weten of de frakties ervan overtuigd zijn te be slissen" namens hun kiezers. Bij de laatstgehouden gemeenteraadsverkie zingen kreeg de WD 5769 stemmen; het CDA 5668; de PvdA 3235 en Pro gressief Soest 994. En van belang voor verdere inspraak toestanden in de toekomst is het voor de insprekers ook belangrijk te weten of hun werk van invloed is geweest op de uiteindelijke standpuntbepaling van de raadsleden. Resumered vroegen wij: a. Wat verstaat u precies onder „raam structuur' 'T b. Wordt naar uw mening uw uiteinde lijke beslissing gedeeld door uw kiezers? c. Zo neen, waarop stoelt uw beslis sing dan? d. Heeft het werk van de inspraakgroe- pen enige invloed gehad op uw me ningsvorming? Antwoord WD-fraktie a. Onder „raamstructuur" verstaat de WD-fraktie de structuur, die zal worden aangegeven door een op 23 juni a.s. vast te stellen voorkeursmodel Ontwikkelingsplan Soest (bevolking, woningbouw, winkels, verkeer, land schap), waarbij ook de vraag of in Soest plaats is voor een dorpscentrum zal moeten worden beantwoord. Fuctie, omvang en plaats van een dergelijk centrum, alsmede de wijze van ver keersafwikkeling dienen te worden vastgelegd. Mevrouw E. Korthuis-Elion - WD - b. Wij verwachten, dat onze uiteinde lijke beslissing zoal niet gedeeld, dan toch begrepen zal worden door onze kiezers. Immers wij hebben in een aan tal openbare bijeenkomsten het con cept-ontwikkelingsplan ter discussie gesteld, toelichting verschaft en ge- een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNIES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE, BREED TE en INHOUD. Sta op zekerheid, Sta op Bunnies- groeivorm-meter Bemamino dealer: SCHOENEN ASSEN luisterd naar wat in onze achterban leeft. c. Zie b; behoeft derhalve geen be antwoording. d. De rapportage van de inspraak- groepen geeft blijk van inzicht, betrok kenheid en kennis van de problematiek. Onze beslissing zal stoelen op een diepgaande studie zowel van het con cept-ontwikkelingsplan, alsook van de reakties die op onze bijeenkomsten en bij de inspraakgroepen naar voren zijn gekomen. Antwoorden CDA-fraktie a. De raamstructuur van het ontwik kelingsplan bevat de grote lijnen, waarlangs de ontwikkeling van Soest kan plaatsvinden. De hier bedoelde raam structuur geeft een aantal mogelijk heden per onderwerp, bijvoorbeeld: Hoe groot zal het inwonertal van Soest de eerstkomende jaren (moeten) worden; hoeveel woningen moeten er worden bijgebouwd; welke soort woningen moet er worden gebouwd, zoals o.a. woning wetwoningen, premieköopwoningen en vrije sectorwoningen en waar kan er worden gebouwd? Op welke wijze kunnen de verkeers problemen in Soest worden opgelost? Hierbij is het nodig, dat naast gemoto riseerd verkeer ook aandacht wordt besteed aan de voetganger en de fietser. Hiertoe zullen een aantal mogelijkheden aangegeven moeten worden, die leiden tot een oplossing van het verkeerspro bleem in de woonwijken en zorgen voor een snelle afvoer van het door gaande verkeer. Ten aanzien van de werkgelegenheid is het gewenst, dat in grote lijnen wordt aangegeven welke uitbreidingen van de werkgelegenheid in Soest wel of niet gewenst is. Om tot een goede winkelvoorziening te komen dient er een uitspraak te komen of er in Soest behoefte is aan één of meerdere winkelapparaten op wijk niveau en zo ja, waar moeten deze dan worden gevestigd? Welke voorzieningen zijn verder nodig en waar kunnen deze voorzieningen het best worden gesitueerd? Als voorbeel den kunnen worden genoemd het ge meentehuis, politiebureau, postkan toor, cultureel centrum, overdekt zwem bad, sportvoorzieningen enz. Voorgenoemde punten kunnen niet los worden gezien van een landschap en milieubeleid. De raamstructuur dient in deze de lijnen aan te geven waar wel en waar niet gebouwd mag worden, dit in relatie tot het behoud van het landschap, milieu en de ontwikkelings mogelijkheden van de landbouw. Het zoveel mogelijk behoud van het huidige landschap van Soest is hierbij van groot belang. Combinaties van mogelijkheden zijn als zogenaamde structuurmodellen ge noemd. Eén van deze mogelijkheden dient als voorkeursmodel te worden ge kozen. Waarom een raamstructuur? Medio 1975 bleek reeds, dat de voorbe reiding van het ontwikkelingsplan meer tijd zou gaan vragen dan eerst was aan genomen. Daarnaast bleek, dat een aantal beslissingen beter konden worden genomen indien over de grote lijnen uitspraken waren gedaan. Teneinde de beslissingen zo snel mogelijk te kunnen nemen en niet behoeven te worden uitgesteld tot het gehele ontwikke lingsplan is afgerong, is besloten tot het opstellen van de grote lijnen. Dit noemt men de raamstructuur. De raamstructuur is er dus op gericht op het nemen van beslissingen, die nodig zijn om een verantwoord beleid te kunnen voeren. Antwoorden op de vragen b, c en d Of de uiteindelijke beslissing gedeeld zal worden door de kiezers, hoopt de CDA-fraktie, dat dit bij een zeer groot percentage van de bevolking het geval zal zijn. Wij zijn er ons van bewust, dat het beslist onmogelijk is om een be sluit te nemen, waarbij iedereen tevre den zal worden gesteld. De CDA-raads- fraktie zal wel trachten hierbij tot een optimaal resultaat te komen. De fraktie heeft hiertoe uitgebreid de talrij ke rapporten hierover bestudeerd en heeft de vele discussies gevolgd, die over het ontwikkelingsplan zijn ge voerd, dit zowel in de diverse raads commissies, alsmede wat er leeft onder de bevolking. Genoemd kunnen o.a. worden: - De studie over het ontwikkelingsplan door de werkgroep, gevormd uit het CDA. Deze werkgrope stond los van de fraktie. - Het zeer vele werk, dat is verricht door de inspraakgroepen. Deze inspraak- groepen hadden niet direct een poli tieke binding. - De besprekingen die zijn gevoerd met diverse maatschappelijke groeperingen. - De rapporten van andere politieke par tijen dan het CDA. - De suggesties, aangedragen door indi viduele burgers. Wij zijn van mening, dat het vaststellen van de raamstructuur voor de toekom stige ontwikkeling voor de Soester bevolking van groot belang is. We vin den het een goede zaak, dat er in 1975 niet overhaast te werk is gegaan. Zowel de politieke partijen, inspraakgroepen, groeperingen en de individuele burger hebben zich in de materie kunnen ver diepen. Wij hebben hiervoor veel waardering. De vele tijd hieraan be steed komt zeer zeker de besluitvor ming ten goede. Het geheel heeft voor ons verhelderend gewerkt. De gemeenteraad, gekozen uit en door de bevolking, zal nu de eigen verant woording op zich moeten nemen om tot een besluit te komen. Dit is een taak voor de gemeenteraad en men kan en mag zich hieraan niet onttrekken. J. van Poppelen - CDA - Het algemeen belang is er niet mee gediend, wanneer men tracht door het zoeken van steeds nieuwe alternatieven, de besluitvorming in deze uit te stellen. Hierdoor worden dan zeer velen gedu peerd, omdat men steeds in het onzekere wordt gelaten, zoals woningzoekenden, de vestiging van middenstandsbedrij- ven, de afwikkeling van het verkeer, de onzekerheid of men wel of niet kan blijven wonen enz. De CDA-fraktie is zich bewust van de verantwoordelijkheid en hoopt op 23 juni a.s. een besluit te nemen, dat het weizijn van het grootste deel van onze inwoners dient en wij hopen uiteindelijk dat het besluit, dat wordt genomen, de instem ming heeft van de kiezers. Bij deze wil ik van de mogelijkheid ge bruik maken om allen dank te zeggen, die ons in deze de gewenste inlichtingen hebben verstrekt. Namens de CDA-fraktie, J. R. VAN POPPELEN Antwoorden PvdA-fraktie a. De naam zegt het al: een struktuur waarbinnen in de toekomst nog allerlei details kunnen worden ingevuld. Dat moet volgens ons op een zodanige ma nier gebeuren, dat het welzijn van de burger er maximaal mee wordt gediend. j hele uitwerking te veel tijd in beslag I zou nemen. Op 23 juni worden in ieder geval de grote lijnen vastgesteld, zodat men straks verder kan. Dan is het kader bekend waarbinnen het definitieve Ontwikke lingsplan zal worden uitgewerkt. Juri disch stelt het plan niets voor. maar door het vaststellen van het Ontwikkelings plan dwingt de gemeenteraad het college van b. en w. een beleid te voeren zoals in het plan staat beschreven. Waarschijnlijk wordt dan begin 1977 of eind 1976 het definitieve Ontwikke lingsplan gepubliceerd, dat eerst weer een maand ter visie moet worden gelegd (art. 8 wet R.O.). Na vaststelling door de Raad gaat het plan'naar G.S. en ook de provincie zal dan met het plan rekening houden (autonomie van de gemeente) bij het goedkeuren van bestemmingsplannen. Wat progressief Soest betreft kan men op 23 juni definitief vaststellen dat het zeer slechte bestemmingsplan „Zuider eng" (4000 bezwaarschriften) vanuit de ijskast in de prullemand wordt gedepo neerd; waar het gemeentehuis en het politiebureau kunnen worden gebouwd en waar in Soest nog woningen moeten komen en waar niet, enz. Sommige as pecten van het Ontwikkelingsplan zullen weliswaar in verband met de Ver- stedelijkingsnota en het Streekplan Utrecht-Oost nog nader bestudeerd moeten worden. K. de Wilde - PvdA - In de discussie over die raamstructuur moeten de volgende zaken centraal staan. De toekomstige ontwikkeling van Soest heeft vele facetten, met be trekking tot o.m. de bevolking, de woningbouw, verkeer en voorzieningen. Van al deze facetten zullen varianten aan de raad worden voorgelegd, die lopen van maxima tot minima. Hieruit moet nu een keuze worden gemaakt en wel zodanig, dat bij elk facet rekening wordt gehouden met de onderlinge samenhang van de varianten. Als die keuze is gemaakt, zal ze moeten worden getoetst aan het beslag dat op de be schikbare ruimte wordt gelegd. De Vol gende vragen zijn dan belangrijk: „Welke aanslagen worden gepleegd op de rekreatie- en natuurgebieden om ons heen, op de landbouwgronden en op de nog beschikbare open ruimten binnen de bebouwde kom?" en „Welke bebou wingsdichtheid is (nog) aanvaardbaar?". Uit deze toetsing komt de uiteindelijke raamstructuur naar voren. b. Dat is wel de bedoeling. De PvdA houdt zich aan het concrete programma waarmee ze de verkiezingen is ingegaan en op basis waarvan ruim 3000 mensen hun vertrouwen aan de partij hebben gegeven. In dat programma staat o.m.: - Niet aantasten van de Eng. - Bevorderen van het openbaar vervoer. - Handhaven van het landschapsschoon, - Wandel- en fietsroutes tussen de centra - Geen weg over de Eng. - Geen doorgaand verkeer meer door de wijken. Eén van onze maandelijkse ledenver gaderingen (die altijd openbaar zijn) ging over het ontwikkelingsplan. Dat was in maart. Onze kiezers waren daar in de gelegenheid hun mening kenbaar te maken. Bovendien bestaat altijd voor iedereen de mogelijkheid om zich per soonlijk tot onze raadsleden te wenden, c. Niet van toepassing. Zie antwoord op vraag b. d. Uiteraard speelt het werk van de inspraakgroepen een belangrijke rol bij de formulering van ons fraktie-stand- punt. Het ontstaan van deze inspraak groepen is immers voor een belangrijk deel te danken aan de initiatieven van onze fraktie. Maar daarnaast zijn er natuurlijk politieke uitgangspunten waaraan wij ons te houden hebben. U vindt die in het antwoord op vraag b. De uiteindelijke beslissing is een poli tieke en daarbij behouden wij onze eigen verantwoordelijkheid. Antwoorden raadslid Progressief Soest a. Het woord „raamstructuur" ontstond nadat men besloten had een (beperkte) inspraakprocedure voor de bevolking op gang te brengen. Het gemeentebe stuur was bang dat men daardoor in 1976 nog geen Ontwikkelingsplan 1974 zou hebben vastgesteld en dat de J. Visser - Progressief Soest b. Mijn mening, en die van Progressief Soest, wordt zeer zeker gedeeld door onze kiezers. Dat komt omdat het beleid van P.S. een voortzetting is van het be leid van de beide D'66-raadsleden in de vorige gemeenteraad: Harry Jonker en Ben Joosten. Op hun ideeën hebben de kiezers in 1974 gestemd. Dit beleid is duidelijk vastgelegd in het partij programma van Progressief Soest. Mijn mening stoelt op de overtuiging steunt hier op. Natuurlijk zijn de stand punten binnen P.S. genuanceerd en soms verschillend, maar over de hoofd lijnen denkt iedereen hetzelfde: Soest moet een fijn, leefbaar „dorp" blijven waar iedereen die hier woont zich thuis- voelt. Zie de Soester Courant van 24 mei 1974. Dat staat lijnrecht tegenover die politieke partijen, die het welzijn van iedereen ondergeschikt willen ma ken aan de welvaart van natuurverslin- dende stadsmaniakken en andere be langengroeperingen. c. Mijn beslissing is niet nieuw. Iedereen weet hoe progressief Soest er over denkt. Dit standpunt wordt duidelijk gedemon streerd in de gemeenteraad en in ons maandelijks politiek café „Proest". Mijn mening dtoelt op de overtuiging van iedere Soester die pleit voor parti cipatiedemocratie en medebeslissings recht. Beslissingen dienen genomen te worden op het laagste niveau, d.w.z. het niveau waarop diegenen die de be slissingen nemen, ook de belangrijkste gevolgen ervan ervaren. d. Daarom hecht ik bijzonder veel waar de aan het werk van de inspraakgroepen. De inzet van deze werkgroepen is be wonderenswaardig. Hoe beperkt de inspraakprocedure is geweest (slechts 489 ingezonde korte vragenlijsten, Infocentrum, de slecht bezochte hea rings over welzijn), toch is de mening van de insprekers zeer belangrijk geweest voor onze meningsvorming. Progressief Soest heeft zichzelf in deze niet onbetuigd gelaten. Op de z.g. uitge breide vragenlijst kwamen bij het ge meentebestuur zes reakties binnen, waarvan vier ingezonden door P:S:- mensen. Op dinsdagavond 22 juni zal ik in „Proest" alsnog mijn standpunt toetsen aan de mening van iedereen die Soest een goed hart toedraagt. Daartoe nodi gen wij nu alvast alle deelnemers aan de inspraakgroepen en overige geïnte resseerden uit. Om acht uur in het koffie huis van restaurant „d'Oude Enghe", hoek Molenstraat/Middelwijkstraat JAN VISSER Progressief Soest (D'66/PPR)& PSP. Voor leasing: Parkgarage Baarn leasing VOF. Amalialaan 19-21 - Baarn - Tel. 02154 - 17547* SINDS 1948 VOLVO SPECALISTEN 1 d*n bli«kUan 35 «o«at tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Het concert volgt de symphonische tra ditie en de 4 delen staan in de relatie: spanning, ontspanning, spanning, ont spanning. Het belooft dus wel een luister-rijke avond te worden in de „De Brug" in Amersfoort. Op zaterdag 12 juni a.s. zal de jaarlijkse einduitvoering van de Regionale Muziek school Amersfoort plaatsvinden in het Hervormd Wijkcentrum „De Brug", Schui- lenburgerweg 2 te Amersfoort. Zoals gebruikelijk spelen er dan gevorderde leer lingen een soloconcert, met begeleiding van het Regionaal Amersfoorts Jeugdorkest (AJO) o.l.v. Qui van Woerdekom. Het is een aantrekkelijk en afwisselend programma, waarin men kan luisteren naar sopraan- en altblokfluit, altviool, gitaar, dwarsfluit en piano, in de volgen de werken: Concerto no. 2 voor sopraan blokfluit met begeleiding van clavecimbel van J. Baston. Vijf delen uit de Suite in a kl.t. voor altblokfluit en strijkorkest van G. Ph. Teleman, het concert in G Gr.T. voor altviool en orkest, eveneens van Tele- mann, het concert in D Gr.T. voor gitaar en orkest van A. Vivaldi, het concert voor 2 fluiten en orkest van Domenco Ci- marosa en last but not least het concert in G. Gr. T. voor piano en orkest in 1975 in opdracht van de gemeente Amster dam door de heer Wim Franken (piano docent aan de muziekschool) gecompo neerd. De heer Franken is, behalve pianodo cent aan de Regionale muziekschool Amersfoort, ook beiaardier (hij bespeelt het carillon van de Zuidertoren in Am sterdam en is bovendien stadsbeiaardier van Weesp). Als er, zoals in Amersfoort, de bijzondere gelegenheid bestaat om de gevorderde pianoleerlingen op een einduitvoering met een goed orkest te laten samen spelen, dan zal men vrijwel zeker op een concert uit de „Oude doos" zijn aan gewezen, omdat de meeste eigentijdse muziek te moeilijk is. Laatstgenoemd pianoconcert is derhalve gecomponeerd met de vooropgezette bedoeling om deze lacune te helpen opvullen. Om deze opgave niet te groot te laten worden, doet men op deze muziekschool- uitvoetring iets wat op het concertge bouw-podium niet voorkomt, nl. de ver schillende delen worden door verschillende leerlingen gespeeld. Oor spronkelijk zouden 4 leerlingen deelne men, maar één is er inmiddels vertrok ken, zodat nu de twee middendelen door één leerling worden gespeeld. Tijdens de open-huis-dagen van de mu ziekschool hebben deze leerlingen het stuk eerst op 2 piano's laten horen. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Na de suksesvolle Prom-concerten in Groningen, Friesland, Drenthe en Over ijssel worden in deze maand drie der gelijke concerten gegeven in de provin cie Utrecht. Daaraan werken mee het Utrechts Symfonie-orkest, het trio Louis van Dijk en de kleinkunstenaar Frans Halsema en Gerard Cox. In de stad Utrecht vindt het concert plaats op don derdag 17 juni in de Margriethal; in Amersfoort op vrijdag 18 juni in de Sporthal „Koppel" en in Veenendaal op zaterdag 19 juni in de sporthal. Deze concerten, ten bate van het Neder landse Rode Kruis, worden gespon sord door de Rabobank. Interpolis ver zekeringen, Ago-verzekeringen. week blad Margriet, de geïllustreerde pers bv., en de stichting Samenwerkende dagbladen. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij alle kantoren van de Rabo- banken. De toegangsprijs is tien gul den; in voorverkoop met een reductie- bon zeveneneenhalve gulden. In Leeuwarden trok het concert 1700 bezoekers; in Enschede 2000 belang stellenden; in Steenwijk 800, in Deventer ruim 1000 en in Zwolle circa 1400 muziek liefhebbers. De promenade-concerten zijn overge waaid uit Engeland, waarvan vooral „the Last Night of the Proms", via de t.v. grote bekendheid in ons land geniet. Met het I.V.N. naar de Eempolder Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, afdeling „Eemland" organi seert op zondag 13 juni voor leden en be langstellenden een tweetal natuurwan delingen in de aan vogels en planten rijke Eempolder. De start is om 13.30 en 15.00 uur achter de Oude Kerk te Soest. Bij voldoende belangstelling gaan de kinderen onder speciaal geleide. Even tuele honden mogen slechts aan de lijn mee. Voor de dag-excursie op zaterdag 19 juni naar het stroomdallandschap van de Drentse AA zijn nog slechts enkele bus plaatsen beschikbaar. Eventuele gega digden dienen zich alsnog onverwijld op te geven bij de heren H. Kampf, Scai- meyerpad 18. Soest (tel. 02155-17504) of H. Bosma, Zwaluwenweg 14, Soest (tel. 14410). NIEUWERHOEKPLEIN 7 - SOESTDIJK TELEFOON 02155 -1 2 9 6 4 Donderdag HALVE KIP van f 3,50 voor Vrijdag SATÉ van f 3,50 voor Alleen de beste kwaliteit Voor de bestrijding van de werkloosheid onder jongeren in de provincie Utrecht is opnieuw 900.000,- beschikbaar gesteld. Het Regionaal Coördinatiecollege voor Openbare Werken (RCOW) in Utrecht, het adviesorgaan voor de werkloosheids bestrijding, heeft daarover van het Ministerie van Sociale Zaken bericht ont vangen. Met deze negenhonderdduizend gulden kunnen ongeveer veertig aanvragen worden ingewilligd van instellingen, die geen winst nastreven. Deze instellingen (en gemeenten) kun- rente vanaf V/*% Wij zijn onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn. HYPOTHEEK MAATWERK Van der Lans Assurantiën 02155-16267 Officieel dealer Mercedes-Benz voor het Gooi, Amersfoort en omstreken. Amersfoort, Balladdaan 208 Tel: 03 5-26844 Hilversum, Lage Naarderweg 38 Tel: 02150-16057 J. Lindenlaan 46 Naar aanleiding van besluiten van gedeputeerde staten van de provincie Utrecht zullen op wegen, buiten de bebouwde kom van Soest, maar wel behorend tot het grondgebied van de gemeente, verkeersmaatregelen getroffen worden door het plaatsen van verkeersborden. Het betreft allereerst de Wieksloterweg, het gedeelte tussen de Bitseweg en de Dorresteinweg. Dit gedeelte wordt ge sloten voor voertuigen, breder dan 2.2o meter. Soest verzocht daarom reeds bij brief van 21 april 1975. De sluiting geldt niet voor het zogenaamde bestemmings verkeer. Eenzelfde maatregel (gesloten verkla ring voor voertuigen breder dan 2.20 meter) wordt ook genomen voor: de Grote Melmweg; de weg in de Maten; het Bremeentje; de Peter van den Breemerweg; de Hooiweg; de Spieker- weg; de De Beaufortlaan. voor zover gelegen tussen het Jessurunkamp en het Berkenlaantjehet Heezerspoor. de weg tussen de Den Blieklaan en het Ber kenlaantje, gelegen langs de westzijde van de spoorlijn Den Dolder-Baarn; de Paltzerweg en de Verlengde Paltzerweg, voor zover gelegen ten noordwesten van de toegang tot het vliegveld Soester- berg. Op de Verlengde Paltzerweg komt ook een inhaalverbod, zoals ook voor de spoorwegovergang in de Paltzerweg een voorrangssituatie komt. Er wordt een parkeerverbod Oofficieel ingesteld voor de noordzijde van de De Beaufortlaan, vanaf de ingang van het Jessurunkamp tot vijftig meter ten oosten daarvan. De Maatweg, van de Grote Melmweg tot de westzijde van de spoorwegover gang in de spoorlijn Utrecht-Baarn, wordt gesloten voor voertuigen, waar van de druk van enig wiel groter is dan 1,5 ton. Gesloten in één richting voor alle ver keer, behalve voor voetgangers, wor den de weg op het parkeerterrein langs de noordzijde van de Van Weerden Poelmanweg in zuidoostelijke richting; de weg op het parkeerterrein langs de zuidzijde van de Van Weerde Poelman- weg in noordwestelijke richting en de weg op de recreatiestrook langs de oost zijde van de Van Weerden Poelmanweg in overwegend zuidwestelijke richting. De verbindingsweg tussen de Richelle- weg en de woonbuurt „Ons Belang" te Soesterberg, wordt gesloten in één richting voor het verkeer uit de rich ting Richelleweg, vanaf een punt hon derd meter ten oosten van de Richelle- nen dan, in vele gevallen met honderd procent subsidie, voor maximaal een jaar jongeren tot 23 jaar voor tijde lijk in dienst nemen. Gebleken is namelijk dat vele jongeren gemakkelijker vast werk vinden wan neer ze al een baan gehad hebben. Ook kan voor sommige jongeren hun tijdelijke werkkring aan het eind van de termijn worden omgezet in een vast dienstverband. Voor de „Interim-maatregel Jeugdige Werklozen" heeft het RCOW in de af gelopen 15 maanden ruim honderd aan vragen voor projekten ontvangen, waar van er meer dan negentig zijn goedge keurd. Daarmee was in totaal ruim 1,8 miljoen gemoeid. Tevens zijn door het Ministerie van Sociale Zaken de voorwaarden bekend gemaakt, waaronder de huidige projek ten voor verlening in aanmerking kun nen komen. - Op het fietspad langs de Laanstraat kwam de bromfietser G. R. (37) te vallen, in zijn val de wielrijder N.I.M. van L. (22) uit Monster meesleurend. Van L. kwam met de schrik vrij, maar R. moest met verwondingen aan het gezicht naar ziekenhuis Zonnegloren worden gebracht. - Met schaafwonden werd ook naar Zon negloren gebracht de bromfietster A. M. van V. (17). Zij werd op de Albert Cuyplaan aangereden door de autobe stuurder P. J. M. van E. (36) die vanuit de Hobbemalaan linksaf de Alb. Cuyp laan opreed. - Op de Birkstraat kwam de 79-jarige mevrouw E. H. J. M.-W. door onbekende oorzaak te vallen. Zij brak daarbij haar linkerpols en hield aan de val een her senschudding over. Met de ambulance auto werd zij naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. - De aan de Smitsweg geparkeerde per sonenauto van de heer A. P. (25) werd door een onbekend gebleven autobestuur der aangereden. Het moet een rode Fiat geweest zijn, die evenwel na de botsing verdween. weg. Het bord, dat aangeeft „verplicht fiets pad" zal geplaatst worden bij het aan de westzijde van het Soester Hoogt gelegen pad en bij het verbindingspad. gelegen tussen het Soester Hoogt en de Verleng de Paltzerweg. Tot 3 juli kan beroep ingesteld worden feegen deze besluiten van G.S. (3o dagen na 3 juni). Het adres van het beroep moet worden gericht aan H..M. de Ko ningin, doch gezonden worden aan de Commissaris der Koningin in Utrecht.

Soester Courant | 1976 | | pagina 11