SPORT - SPORT - SPORT - SPORT 1 3erichof /frUDIO Enerverende wielerwedstrijden om het provinciaal kampioenschap Geslaagd Pinksterbasketbaltoernooi van Red Stars Kom nu bij ons die veelzijdige Volvo 343 van alle kanten bekijken v Wij kennen nog vier uitstekende argumenten om niet al te lang meer te wachten met de aanschaf van een kleuren-tv: Ï.Nederland - TjechoSlowakije, 2. West-Duitsland - Joegoslavië, 3. de strijd om de derde en vierde plaats, 4. de finale. .V. r en V. [papier iningen inz. kkerij mit 53 cm beeld slechts/1598,- De nieuwste de fijnste, VRIJETIJDSKLEDING De Spiekersjop Opleidingscursussen Kon. Ned. Voetbalbond VOOR AL UW SPORTEN SVV jeugd leverde uitstekende prestaties op Jeugdtoernooi Geslaagd voor zwemdiploma Parcours avondvierdaagse Baarn door Soest Hermes DVS uit Schiedam wint Nationaal Pupstoernooi van S.0. Soest Controle zwaar vervoer 20 juni VADERDAG RIJWIEL KAD0 JAC. DE BRUIN Flakt voetbaltoernooi op Hees-veld Soester Courant van donderdag 10 juni 1976 oest 155-19064 ■destraat 29 drie jaar garantie. Kerkstraat 3 Soest Telefoon 15677 vindt u bij Steenhoffstraat 66 Soest Telefoon 02155-10880 (U weet wel, bij JapieJ Eén van de vele wedstrijden uit het Red Star's basketbaltoernooi. Damesklasse: 1. Top Stars, Baarn. 2. Jumpers 2, Den Haag en 3. Red Stars 2. Heren le klasse: 1. Top Stars, Baarn. 2. Alexandria, Rotterdam. 3. Red Stars 2. 4. VBV, Veenendaal. 5. Jum pers 2, Den Haag en 6. SVS, Spaken burg. Heren tweede klasse: 1. Wilskracht 3, Amsterdam. 2. Wilskracht 4, Amster dam. 3. Alexandria 2, Rotterdam. 4. Crackerjacks3, Amersfoort. 5. Red Stars 3, Soest en 6. Jumpers 3, Den Haag. Tomooi voor welpen en adspiranten Als laatste evenement voor dit sei zoen organiseert de jeugdcommissie voor aanstaande zondag 13 juni een toernooi voor haar jongste afdeling, de welpen en adspiranten. Het toernooi begint om negen uur en duurt tot acht uur 's avonds. bij de Kon. Ned. Voetbalbond start men in september een viertal cursussen, waarop kan worden ingeschreven. Het betreft een scheidsrechtercursus voor veld voetbal; idem voor zaalvoetbal; een cursus Algemeen Basis Opleiding en een gespreks- pursus bestuurskader. Aanmeldingen moeten geschieden bij het afdelingskantoor pan de KNVB-Utrecht, BUtstraat 182 te Utrecht, telefoon 030*715663. SPOR THUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Vrijdag 3 september begint een nieuwe Opleidingscursus voor zaalvoetbalscheids rechter. Kandidaten mogen ook in ande re rayons van het afdelingsgebied dan Utrecht woonachtig zijn. Zij dienen ten minste 18 jaar en ten hoogste 45 jaar oud te zijn en moeten zich vóór 20 augustus a.s. hebben aangemeld. Veldvoetbal Begin september a.s. zal weer een aan tal nieuwe scheidsrechtercursussen be ginnen. Wekelijks één avond, gedurende tien achtereenvolgende weken. Deze cur sussen zijn kosteloos en worden gehou den in Amersfoort, Hilversum, Utrecht en Veenendaal. Sportieve dames en he ren, ouder dan 18 jaar, kunnen tot de cursus worden toegelaten. Men kan zich voor de zaterdag of de zondag beschik baar stellen. Na een voldoende examen worden de dames aangesteld voor het leiden van jeugdwedstrijden op zaterdag. Aanmelding tot 20 augustus a.s. A.B.O. -cursussen De KNVB, afdeling Utrecht, organiseert in september a.s. enkele cursussen Al gemeen Basis Opleiding, welke worden gehouden in die plaatsen waar zich vol doende deelnemers aanmelden. De ABO- cursus omvat in totaal 34 lesuren, ver deeld over 14 avonden, t.w. lo uur hygiëne en e.h.b.o., 20 uur leidinggeven en 4 uur spelregels. De cursus wordt besloten met een eindgesprek over hygiëne en e.h.b.o. van 15 minuten en over leidinggeven van 20 minuten, onder toezicht van het ministerie van CRM. Het ABO-diploma is de basis voor ver dere bondsopleidingen. De cursus kost f 35,-. Aanmelden vóór 20 augustus a.s. Gesprekscursus bestuurskader Het besturen van sportverenigingen stelt Steeds hogere eisen aan het kader en toekomstige kader, waarvan zowel be stuursleden als commissieleden deel uit maken. In de praktijk blijkt, dat er behoefte is aan voorlichting, nuttige wenken en informatie inzake bestuurlij ke aangelegenheden. Oe commissie Opleidingen van de KNVB, Afdeling Utrecht, verzorgt danook een z.g. „gesprekscursus bestuurskader", waaraan deelgenomen kan worden door verenigingsbestuurders en toekomstige bestuursleden. Tijdens de gespreksavonden kunnen o.a. bestuurservaringen uitgewisseld wor den en de te behandelen stof zal zoveel mogelijk worden afgestemd op aktuele beleidszaken. Verder zal ruime aandacht besteed worden aan de geschiedenis en organisatie van KNVB, FIFA, UEFA en NSF, de taak van een clubbestuur en de coördinatie van het commissiewe zen, taken en verantwoordelijkheden van voorzitter, secretaris en penningmees ter. De gespreksavonden worden een maal per week op het verbondsbureau van de KNVB, afdeling Utrecht, gehou den gedurende minimaal zes en maxi maal tien weken, afhankelijk van de te behandelen stof. Op woensdagavond zal er geen cursus plaatsvinden. De kosten bedragen 40,- inclusief en kele boekwerken en de dee. inende verenigingen zullen in rekening courant belast worden. Schriftelijke opgaven uiterlijk 20 augustus a.s. Bij uw opga ve s.v.p. vermelden welke avond uw voorkeur heeft en een eventueel tweede keuze. Op 2e Pinksterdag namen een jongens en meisjesteam deel aan een jeugdtoernooi dat in Zwolle werd georganiseerd door de SV Zwolle. Op 13 velden werd door een 50-tal teams gestreden om de eerste plaatsen in de mini-, aspiranten- en ju niorenklasse. SW werd vertegenwoor digd door zowel een meisjes als een jongensteam in de juniorenklasse. De meisjes werden ingedeeld in een poule van 7 teams, de jongens in een van vier teams. Vooral de verenigingen uit het Oosten van het land waren hier sterk vertegewoordigd. SVV Soest en Vios Amersfoort waren de 2 verenigingen die uit het midden van het land kwamen. De meisjes hadden in de poule slechts met weinig teams echt moeite, alleen met Bequick moest met een gelijkspel genoegen worden genomen. Door een be ter setgemiddelde over de gehele dag werd SW poule-winnaar en moest uit komen tegen de winnaar van de andere poule Vios uit Amersfoort. Dit werd een zware strijd in de finale. De eerste set werd met 16-14 verloren. De SW-sters lieten zich echter niet weerhouden in de tweede set de strijd weer volkomen in te zetten. Er werd daardoor op het nippertje gewonnen met 15-17. Dit be tekende een derde en beslissende set, die door SW werd gewonnen met 11-15. Hierdoor was de eerste plaats in de meisjes junioren-klasse bereikt. De jongensjunioren hebben een vierde plaats behaald. Zij wisten zich in de poule op de tweede plaats te zetten. Hierdoor moesten ze uitkomen in kruisfinales. De eerste wedstrijd hierin ging verloren, waardoor tegen SV Zwolle moest worden gestreden om de derde of vierde plaats. Hier brachten de jongens het in de eerste na een 14-6 achterstand tot een 14-16 winst. In de tweede set verloren de SW-ers met 15-11. In de laatste set stond SW weer ruimschoots voor maar moest toch de set met 16-14 verloren ge ven. Met een eerste en een vierde plaats kan teruggekeken worden op een fraaie pres tatie als afsluiting van het seizoen 1975- 1976. In het instruktiebad „De Turf" werd afgezwommen voor de zwemdiploma's A en B. Voor het diploma A slaagden 86 kandidaten, waarvan de oudste 68 De „eerste" kopgroep met Jan Sand- brink, Jan Moesker en Jaap van den Broek (rechts). Maandag 14, dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 juni a.s. wordt in Baarn de jaarlijkse avondvierdaagse gehouden. Een avond, dinsdag de 17e, worden de deelnemers door Soest geleid. Het par koers dat dan gevolgd wordt is komende van Baarn over de Stadhouderslaan, de Korte Brinkweg, Korte Melmweg, Prins Bernhardlaan, Julianalaan, Korte Berg straat en Hellingweg. De 10 kilometer-lopers gaan vanaf de Hellingweg de Van Straelenlaan op, Regentesselaan, Park Vredehof en door het bos richting Baarn. De 15-kilometerlopers gaan vanaf de Hellingweg, de Nachtegaal weg op, dan Schrikslaan, Nieuwstraat, Beckeringh- straat en over de Jachthuislaan naar de stoplichten aan de Vredehof straat. Daarna lopen ook zij door het Baarnse bos richting Baarn. De deelnemers starten die avond vanaf het sportpark aan de Geerenweg te Baarn om 18.30 uur. De jongste voetballertjes van het Schiedamse Hermes DVS zijn winnaar geworden van het door S.O. Soest in het kader van de jubileumfeesten georganiseerde nationaal pupstoernooi. Daaraan namen de negen oudste voetbalverenigingen van ons land deel, alsook twee elftallen van de thuisclub. Niet alleen dankzij het prachtige weer werd het toernooi een grandioos sukses. Dat sukses was zo groot, dat op verzoek van de bezoekende verenigingen bezien zal worden van dit evenement een jaarlijkse traditie te maken. Aandrang daarop werd verwoord door de voorzitter van Neerlands oudste club U.D. uit Deventer en door de voorzitter van het winnende Hermes DVS. Soest kreeg ter aan moediging en waardering van U.D.'s voorzitter het „idee-mannetje" geschonken. Onder supervisie van de heer Th. Wes- terveld, maar met enthousiaste hulp van talloze leden van Soest, werd twee de Pinksterdag met veel inzet door twee pupselftallen van iedere deelnemende vereniging gestreden om de hoogste eer. De deelnemers waren daarvoor in, vier poules ingedeeld. In poule A eindigde HFC uit Haarlem met 7 punten als Had de Soester Basketbalvereniging geweten dat er tijdens de afgelopen Pinkster dagen dergelijke fantastische temperaturen zouden heersen, dan had men zich mis schien nog wel even bedacht om een verenigingsbasketbaltoernooi te organiseren Gedurende twee dagen werd te Soes- terberg door de gemeentepolitie in sa menwerking met de rijkspolitie en de rijksverkeersinspectie een controle ge houden op het zwaar wegvervoer. Er werden 183 vrachtwagens aangehou den en daarvan werden 8 stuks tijdelijk uit het verkeer genomen. Elf maal werd een proces-verbaal opgemaakt voor het ontbreken van een kentekenbewijs; 7 maal voor onberemde wielen; 6 maal voor „te lange" combinaties en ook 6 maal voor te zware belading; 3 maal voor losse veerstroppen en 3 maal voor gescheurde remtrommels; 2 voor ge scheurde veerhanden en verder 1 voor verplaatste koppeling, voor los stuurhuis, voor los hulp-chassis en voor afgebroken veerpakket. Bovendien werden er nog eens 15 pro cessen-verbaal opgemaakt voor overtre dingen van de rijtijdenwet. eerste; in poule B was dar Hermes DVS met 8 punten (het maximale aantal); in poule C: Hercules uit Utrecht en in poule D Frisia uit Leeuwarden. In het verdere verloop van de dag wer den uiteindelijk de volgende „verenigings resultaten" bereikt (het totaal aantal punten door de beide elftallen behaald) 1. Hermes DVS, Schiedam, 25 punten. 2. Frisia, Leeuwarden, 20 punten. 3. Hercules, Utrecht, 19 punten. 4. Soest, met 18 punten. 5. Koninklijke HFC; Haarlem, 15 punten. 6. HVV, Den Haag, 12 punten. 7. P.W., Enschede, 8 punten. 8. Koninklijke U.D., Deventer, 7 punten. 9. DFC, Dordrecht, 6 punten. 10. Con- cordia, Delft, 2 punten. De prijzen werden uitgereikt door de heer H. Ver inga, voorzitter van de Landelijke Bond van Amateurvereni gingen. Hij was de gehele dag op het terrein aanwezig en stak zijn bewonde ring voor de organiserende vereniging niet onder stoelen of banken. Acte de presence gaf ook dse directeur van de plaatselijk sportstichting, de heer Th. Peet. Met dit toernooi is een einde gekomen aan de serie traditionele toernooien, die Soest jaarlijks organiseert. Dit jaar waren daar in verband met de viering van het 50-jarig bestaan een aantal extra aan toegevoegd. Wanklanken werden er niet gehoord en Soest heeft 'n belangrijke bijdrage geleverd aan de goede naam van de voetbalsport, een naam, die overigens elders in den lande dikwijls op de tocht staat. en de jongste 6 jaar was; voor het B-diploma slaagden 34 kandidaten, de oudste was 38 en de jongste 7 jaar. Hieronder volgen hun namen A-diploma: M. Balvers, N. R. Beer van Dingstee, C. de Bruin, A. J. H. Beyer, B. P. Duits, M. C. Glaasker-Verheyden, T. J. Haberland, A. P. van Heijzen, Y. M. Hurenkamp, G. Hurenkamp, M. L. Hurkens, W. B. Jansen, C. Th. M. Kerkvliet, M. M. Klumper, R. Kok. J. F. Koolioos-Zeijderveld, H. Koppen-Venhof, A. M. van de Laar. M. Lenarduzzi. M, Maatman-Kamphuis, C. J. Marseille, M. B. v. d. Mast, G. J. Meyers-Roet- man, A. H. Musters, D. Naber, E. E. P. M. Tijhuis. I. A. J. Tijhuis, A. K. de Vries, A. M. A. van Wageningen, H. I. ter Welle, I. P. A. van Willige, P. P. B. Allard, H. J. van Altena, E. Bakker. W. M. R. van Beek, A. P. v. d. Berg, S. J. den Blanken. H. C. v. Bloemendal, D. Boer, E. M. de Boer. B. J. Bogaard. P. Th. van Buuren, M. S. A. van Dam, L. J. Deelen, S. L. M. van Dorresteyn, W. C. H. Douma, E. E. G. van Dijk, A. van Es, M. van Es, E. M. Geerlof, G. van der Goot, B. de Groot, M. J. L. van Haarlem. R. F. Hopman, A. A. Hootman. I. C. de Jong. S. E. Joustra, J. G. Kok, E. Moree, S. W. Oldenziel, D. J. Over- duin, N. Petiet, T. Priester. A. H. R. van Schaik, S. Smink, M. E. N. Stö- ver, W. Swager, P. Tak. G. Terlinde. N. A. M. van der Veen, M. J. Vis. R. Westhof, M. van Woerden. P. J. Wolfsen, J. C. Zeggelaar, M. D. de Zoete, D. den Oude, J. G. S. Pijnenborg, N. N. S. Pijnenborg, K. de Regt, R. B. Romein-v. d. Berg, S. B. M. Rijners, K. Schneider, P. C. Sloothaak. A. van Soest en N. Sukel. B-diploma: A. D. van Barneveld, I. T. M. van Beek, D. Blankestijn, S. X. Bos. C. G. B. E. Bosscher, M. Brandsma, S. Derickx, M. van Diermen, C. Y. Epping, D. Hofstee, J. W. A. Koole, R. E. Kooy, J. C. Lemaire. R. van Luytelaar, M. E. Molenaar, J. Muis, E. van Nimwegen, F. J. de Pater, J. Priester, P. F. Quelle, R. Rooswinkel. A. R. Saathof, U. E. Saathof, R. Sanders, A. J. C. van Schalkwijk, I. C. Schouten, F. J. M. Schuller, J. Stuhlfire, P. Riet veld, E. Verhoeff, E. Vermeer, M. E. van Vliet, A. W. J. Wind en M. M. H. Valk. UW FIAT AGENT AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 SOEST TELEFOON 02155 - 15963 Geef vader een GAZELLE, FONGERS of UNION Hij verdient het. Snel naar uw rijwielspecialist Gallenkamp Pelsweg 1 Soest - Tel. 02155 -12857 De op het parkoers van het industrieterrein gehouden wielerwedstrijden om het kampioenschap van de Provincie Utrecht en tevens de clubkampioenschappen van de deelnemende verenigingen, hadden een enerverend en soms triest verloop. Enerverend, omdat de spanning volop aanwezig was; triest voor renners, die het niet of net niet haalden. Dat laatste had dan vooral te maken met de bijna tropische warmte en het zeer hoge tempo dat werd aangehouden. De publieke belangstelling voor dit evenement was redelijk. Als eersten startten de liefhebbers en een minuut nahen de veteranen. Bij de liefhebbers zorgde Kees Bokma voor een Tempo-sukses. Hij eindigde als eerste en versloeg in de sprint A. Veenendaal uit Zeist. Als derde eindigde G. v. d. Hoef uit Baarn en ook lid van de organise rende vereniging. Kees Bokma legde door zijn zege beslag op het clubkampioen schap van Tempo. Bij de veteranen was de eerste plaats, voor W. van Putten uit Haaften; 2. T. van Tol uit Naarden en 3. J. van Nim wegen uit Bunnik. Het Tempo-kampioen schap was voor Kees Smit, die na een bijzonder goede race als zesde binnen kwam Bij de nieuwelingen ging G. van Putten als eerste door de finish. Hij werd ge volgd door H. Winkel uit Schalkwijk en Groenestein uit Amersfoort. Tempo kampioen werd Aart van Moorselaar, die ook als zesde over de eindstreep ging. Het grootste spektakel was voor de amateurs. Er kwamen er zestig aan de start; slechts dertien bereikten de finish. Bijzonder fel werd er gestreden en vele kanshebbers legden het loodje door het moordend tempo dat door de kopgroep werd aangehouden. Titelverdediger Wim Pater en Cor Schuur man kwamen te vallen en voor hen restte slechts opgeven. Na hen volgden nog velen, door valpartijen of gewoon door .gebrek aan vorm. Dick Willigenburg en Ab Nederlof zetten daarna hun tegenstanders op bijna een minuut en samen maakten zij verder de dienst uit. In de allerlaatste fase •van de strijd slaagde Willigenburg er nog in zich te ontdoen van Nederlof en alleen ging hij op de finish af. Om de derde en vierde plaats vochten de ener giek rijdende plaatselijke favoriet Bert van den Broek en Jan Sandbrink, die zich beiden vooral in het begin van de wedstrijd veel hadden laten zien. Van den Broek was de sterkste en ver diende daarmee zijn uitzending naar de nationale kampioenschappen. Uitslag: 1. Dick Willigenburg, 3 uur 53 seconden (over 120 kilometer); 2. Ad Nederlof; 3. Bert van den Broek (Tem po-kampioen); 4. Jan Sandbrink; 5. Jos Nederlof; 6. Bennie Lambo. De prijzen werden na afloop uitgereikt door KNWU-consul Oskam. Jammer was het dat de medailles door een „slordig heid" van het KNWU-bureau niet ter plaatse waren. Autobedrijf ADAK B.V. Laarderweg 146 Bussum tel. 02159 -12251 Oosterengweg 60 A Hilversum tel. 02150 - 53858 Parkgarage Baarn B.V. Amalialaan 19-21 Baarn tel.02154-17547 Garage L.J. Bakkenes Zn. Hoge Naarderweg 53-57 Hilversum tel. 02150 - 47855 Autobedrijf A. van der Lee Kerkstraat 58 Soest tel. 02155 -12500 Automobielbedrijf "Wilhelmina Garage" K landstraat 90-100 Bussum tel. 02159 -14373 Het Amersfoortse bedrijf Flakt organiseert op a.s. zaterdag 12 juni voor de zevende •naai het traditionele voetbaltoernooi, waaraan «en Amersfoortse bedrijfseiftallen deelnemen. Het evenement vindt plaats op de terreinen van de voetbalvereniging "Hees aan de Kooiweg. Aan dit jaarlijkse toernooi doen dit jaar mee Van Amerongen, Asbesta. Bakker, Centropa, Flakt, Haceka, Hapam, Pon, Ruitenbeek en Verhoeven. In totaal spe len zij 22 wedstrijden. De eerste partij begint om 9.30 uur, nadat om 9.25 uur (zoals in net officiële programma ver meld staat) mevrouw Groenenboom, de echtgenote van de adjunkt-directeur, de aftrap heeft verricht. Als de bal is te ruggevonden, beginnen de wedstrijden! De wedstrijd om de derde en vierde plaats begint om 16 uur en de wed strijd om de eerste en tweede plaats om 16.45 uur. Dit toernooi werd in 1970 gewonnen door Van Gend Loos; in 1971 door Pon N.V.in 1972 door Continental B.V. in 1973 door Asbesta en in 1974 en 1975 door Centropa B.V. Zoiets is nu eenmaal echter niet te voorspellen, zodat het toernooi toch gehouden werd, ondanks het zeer fraaie weer. Het leek alsof de spelers en speelsters hiervan geen hinder hadden, want naast de uitstekende opkomst werd er fanatiek gespeeld alsof het een eerste competitie wedstrijd of een kampioenschap gold. Naast de geweldige inzet van de spe lers stond het harde werken van de klei ne groep scheidsrechters, die moest proberen de soms bijzonder spannende wedstrijden in goede banen te leiden. Tevreden kon voorzitter Rinus Valk dan ook op de betreffende wedstrijd dagen de prijzen uitreiken, waarbij hij nogmaals het kleine scheidsrechters- corps bedankte, alsmede alle spelers en speelsters, want, mooi weer of niet, gebasketbald moest er worden. Pinksterzaterdag speelden de jongens junioren en de meisjes junioren. Op tweede pinksterdag de niet-standaard- teams van de dames en h eren Zaterdag werden bij de meisjes eerste klasse de prijzen als volgt verdeeld: 1. Wilskracht B, Amsterdam. 2. Alexan dria A, Rotterdam. 3. Red Stars b. 4. Red Stars C en 5. VBV A uit Veenendaal. Bij de meisjes tweede klas junioren was de stand: 1. BVH A, Hoevelaken. 2. Cracketjacks A, Amersfoort. 3. Red Stars E. 4. Red Stars D. Jongens junioren eerste klasse: 1. Jumpers B, Den Haag. 2. Red Stars B, Soest. 3. VBV A, Veenendaal. 4. Wils kracht B. Amsterdam. 5. Red Stars C. 6. Alexandria A. Jongens junioren tweede klasse: 1. Red Stars D. 2. SVS B, Spakenburg. 3. Wilskracht C Amsterdam. 4. Top Stars B, Baarn. 5. Red Stars E, Soest.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13