Coiffure „Silvere" nieuwe dameskapsalon menorca mm Bloemenboutique „Myosotis" aan de Koninginnelaan oen Ringenoldus b.v. Coiffure „Silvère" NAFIRITUHAN - Hoe staat het met de gemeentelijke schaapskooi? Speeltuig kleuterschool Bengelenbak vernield Aangifte van mishandeling Geen spreekuur Vier jongens vernielden personenauto's Progressief Soest stelt vragen over afbreken woning Noorderweg Openbare informatie avond over concept-raamstruktuur Ver. „Soester Vogelvrien den" zoekt nieuwe voorzitter PvdA-fraktie vraagt: Welke maatregelen neemt Soest voor koopwoningen voor bescheiden inkomens? Rododendrons gestolen Indianendorp bij kindertehuis „De Nieuwe Weg" gereed Kaas en slavinken weggenomen Kostbare geluidsapparatuur in beslag genomen. del Portemonnee gestolen Rijden onder invloed ANGKL0ENG- EN K0ELINTANG0RKEST Bromfietsonderdelen ontvreemd BOUWEN OP Middeleeuwse jaarmarkt op terrein St. Theresiaschool Ruiten ingegooid Enkele duizenden guldens schade door schoorsteenbrand Openbare vergadering schoolartsen- en schoolpsychologische dienst Engelse avond in de Oude Kerk Soester Courant van donderdag 10 juni 1976 IFoto Herman van Dam 1$ V ;Foto Herman van Dam Of U vader bent en/of examen doet, een HORLOGE van RINGENOLDUS is altijd goed bij HORLOGER-JUWELIER VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK TEL 02155-16372 De PvdA-raadsfraktie wil weten hoe het staat met de schaapskooien binnen de gemeente Soest. Dit naar aanleiding van een discussue, die vorig jaar augustus j in de raadsvergadering plaatsvond en de opruiming van een restant van een j schaapskooi betrof. De fraktie vraagt nu 1. In de raadsvergadering van 21 au gustus 1975 heeft uw college toegezegd, dat nagegaan zou worden of in deze gemeente een zich nog in goede staat bevindende schaapskooi op de monu mentenlijst is geplaatst. Kan worden medegedeeld, wat het resultaat is van het verrichte onderzoek? 2. In diezelfde raadsvergadering is medegedeeld, dat uw college zal bekij ken, of, nu de gemeente geen schaaps kooien bezit, noch in goede, noch in slech te staat van onderhoud, er in de gemeen te een schaapskooi in particulier bezit is, waarvan het de moeite waard is om die op te knappen. Kan worden Aan de Van Goyenlaan 90 opende Yvon- ne Silvia van Wessel een nieuwe dames kapsalon. „Silvère" werd afgeleid van Silvia en heeft verder niets te bete kenen, zij het dat in de toekomst „sil vère" een garantie zal blijken te zijn voor goed, origineel en vooruitstrevend kapwerk. Yvonne van Wessel behaalde haar vak diploma's aan de vakschool te 's-Her- togenbosch. Zij bekwaamde zich daarna verder bij diverse vooraanstaande kap salons en nam met groot sukses deel aan meerdere wedstrijden. Menigmaal werd haar werk bekroond. Aan de Van Goyenlaan richtte zij haar eerste eigen kapsalon in met de meest moderne apparatuur, waardoor zij kan wedijveren met de bekendste kapsalons Onbekenden hebben vernielingen aange richt aan het buitenspeelgoed van de openbare kleuterschool de Bengelenbak 'aan de Duinweg. De school krijgt ver moedelijk eerstdaags een net over de zandbak om honden en katten buiten te sluiten". Het „bezoek" van „mensen" gaat overigens meer kosten. Aangifte van mishandeling deed me vrouw E. Haar 13-jarige zoon E. E„ was op zijn linker oog geslagen door de heer E. Zij was met het knaapje naar de dokter geweest. De 17-jarige zoon van mevrouw E. ook met zijn voornaam E. hetend, ging op verhaal uit, maar kwam van de koude kermis of beter gezegd met een wond aan zijn arm, terug. Ook hij moest naar de dokter, maar hij wen ste van het voorval geen aangifte te doen. De zaak wordt uigezocht. Wethouder J. J. Ebbers is verhinderd op maandag 14 juni a.s. spreekuur te houden. Het is daarom verplaatst naar de volgende dag, dinsdag 15 juni, van 14.30 tot 15.30 uur. in de verre omgeving, om wachten te voorkomen is het wel gewenst tevoren telefonisch een afspraak te maken. Wat dat betreft is het bij „Silvère" niet an ders dan bij de anderen, maar voor het overige heeft ook dat het ondelinieer- bare, dat het bezoek aan een nieuwe zaak zo aantrekkelijk maakt. Vier jongens in de leeftijd van 15 en 16 jaar hebben aan de politie bekend in de afgelopen dagen vernielingen te hebben aangericht aan in Soest-Zuid geparkeer de auto's. De politie kwam hen op het spoor, door dat één van de knapen een wat al te grote belangstelling aan de dag legde voor het onderzoek naar sporen door de recherche op een van de vernielde wa gens. Hij bekende er aan schuldig ge weest te zijn, samen met drie leeftijds genoten. Aangehouden werden P. J. E.; R. W.; F. de G. en R. J. S. Proces-verbaal is opgemaakt. Hun vernielingen betroffen 2 auto's in de Bonifaciusstraat waar de antenne werd afgebroken en de motor kap werd ingedeukt; twee auto's aan de Gallenkamp Pelsweg waar ondermeer de antenne werd afgebroken en de rui tenwissers werden verbogen; een auto aan de Heideweg waar het linnendak werd opengesneden en een fles drank in de wagen werd leeggegoten en een auto aan de P. C. Hooftstraat waar de banden van lek werden gestoken en het voertuig met zeepsop werjï ingesmeerd. SOESTERBERGSESTRAAT 2 „Silvère", de nieuwe kapsalon aan de Dalweg. voor modern dameskapsel Van Goyenlaan 90 - Soest Telefoon 02155 - 20220 Maandag gesloten. Raadslid Jan Visser van de politieke partij Progressief Soest heeft voor de a.s. raadsvergadering een achttal vragen ingediend, die betrekking hebben op het gemeentelijk voornemen de woning aan de Noorderweg, hoek Ir. menkolaan, af te breken. Visser verwijst daarbij naar zijn vragen die hij in de raadsvergadering van mei stelde over het inmiddels afgebroken woonhuis Parklaan 8. a. Hoeveel aanbiedingen van Soester burgers om dit huis (Parklaan) op te knappen en te bewonen hebben u destijds schriftelijk of mondeling bereikt? b. Is het juist, dat het college van b. en w. plannen koestert om het huis op de hoek van de Noorderweg en de Ir. Menkolaan te slopen? c. Waarom gebeurt dit? Wilt u uw ant woord toelichten? d. Als dit huis gebreken vertoont, welke zijn dat dan? Hoeveel kost het opknap pen van de mankementen? e. Heeft het gemeentebestuur onder zocht of er gegadigden zijn voor dit huis, die bereid zijn de mankementen voor hun rekening te nemen? Zo niet, waarom niet? f. Hoeveel aanbiedingen van Soester burgers om dit huis op te knappen en te bewonen hebben u schriftelijk of mondeling bereikt? g. Heeft de sloop van dit huis iets te maken met de toekomstige bouwplannen in het zo kwetbare natuurgebied „het Slangenbosje"? h. Bent u bereid, aangezien ons inziens de sloop van dit huis geen enkel be lang dient, uw beslissing te herzien? Wilt u uw antwoord toelichten? Maandag 14 juni a.s. 's avonds om 19.30 uur, wordt in de brandweerkazerne een openbare vergadering gehouden van de commissie ruimtelijke ordening. Het wordt een informatie-avond over de concept-raamstruktuur van het ont wikkelingsplan Soest 1976. De raadsver gadering over het vaststellen van de raamstructuur wordt gehouden op woensdag 23 juni a.s., eveneens in de zaal van de brandweerkazerne. medegedeeld, of in vervolg hierop mede delingen kunnen worden gedaan? 3. Zijn de nog gave onderdelen van de afgebroken schaapskooi overeenkomstig de bedoeling opgeslagen en is het nog het plan, mede met behulp hiervan, een schaapskooi op een geschikt punt in de gemeente in oorspronkelijke vorm te herbouwen? In verband met het vertrek van de voorzitter, de heer D. J. Kuyper, zoekt de vereniging „De Soester Vogelvrien den" een nieuwe kandidaat voor het bestuur. De heer Kuyper gaat Soest verlaten om zich te vestigen in Odoorn in de provin cie Drenthe. Hij was gedurende een periode van zeventien jaar onafgebro ken bestuurslid en werd enkele maanden geleden, na enige jaren geen lid van het bestuur geweest te zijn, opnieuw voor zitter van de vereniging. Ver weg om een visje aan de hengel te krijgen Bij René hoeft U maar 1 keer uw hengel uit te gooien om iets leuks te verschalken. De PvdA-gemeenteraadsfraktie heeft een drietal schriftelijke vragen ingediend, waarin geïnformeerd wordt naar de plaatselijke mogelijkheden voor bevolkings groepen me bescheiden inkomens voor het verkrijgen van een nieuwe woning in eigendom. Daarbij wordt op dit moment speciaal gedacht aan de bebouwing van Overhees tweede fase. Aan de Koninginnelaan opende Kees van Dijk op nummer 31 zijn bloemenbouti que „Myosotis". Myosotis is de „vreem de" naam voor vergeet-mij-nietje. Wie éénmaal in de boutique geweest is, zal dat ook niet licht meer doen. „Klein maar fijn" is een uitdrukking, die op deze zaak van toepassing is. Van Dijk is een Baarnaar van geboor te en kreeg de liefde voor het bloemen- kwekersvak van zijn moeder mee. Na de lagere schooltijd volgde een opleiding aan de tuinbouwschool te Naarden en nóg studeert Van Dijk, nu voor het meesterdiploma. Praktijkervaring deed hij op bij bloe menmagazijn Mascini en bij de bloe- mencorner, beiden te Hilversum. Ge ruime tijd was hij ook werkzaam in de orchideeëhkwekerij, die op de Soester Steenhoffstraat gevestigd was. Daar heeft hij het verwerken van or chideeën in bloemstukken van overge houden. Met groot sukses richtte hij een orchideeënstand in op de Herfstflora te Aalsmeer en ook anderszins trok zijn vakwerk veel belangstelling op deze vaktentoonstelling. Van Dijk verstaat zijn vak en hij heeft in René Blankestein, zijn verloofde, een gediplomeerd assistente. Voor héél mooie bloemstukjes kan men bij hem terecht. Soest is een vakman rijker geworden; de Koninginnelaan een aantrekkelijke zaak. De vragen zijn: a. In onze brief van 5 maart 1976 vroe gen wij u te bevorderen, dat voor be volkingsgroepen met bescheiden inko mens de mogelijkheid van het verkrij gen van een nieuwe woning in eigendom wordt geopend. En wel'op de manier, zoals die door de staatssecretaris Van Dam, in zijn brief van 15 december 1975 wordt beschreven: goede woningen tegen een aanvaardbare prijs, met een kwalifikatieniveau, zoals dit in de sector van de woningwetbouw gebruikelijk is, tot stand te brengen op initiatief van woningbouwverenigingen en/of het Bouw fonds Ned. Gemeenten. Uw college verklaarde zich tot mede werking bereid, als daartoe mogelijkhe den aanwezig zijn en er voldoende be langstelling bestaat. Wordt door uw college bekeken, of uit voering van deze toezegging in Over hees 2 kan plaatsvinden? Opdat ook voor lager gesalarieerden een werkelijke keus tussen een huurwoning en een eigen woning ontstaat? b. Is het uw college mogelijk bij de reeds toegezegde bespreking in de com missie ruimtelijke ordening van de planologische uitwerking van de 2e fase Overhees het punt onder a. te betrek ken? Komt bij die bespreking een lijst van aanvragers aan de orde met de door uw college gedachte toewijzing? Evenals de vraag, hoe uw college zich de ver deling over categoriën woningwetbouw, premiebouw en vrije sectorbouw heeft gedacht? c. Beschouwt uw college de besprekin gen onder b. als het nakomen van een toezegging, door uw college gedaan in de raadsvergadering op 21 augustus 1975? („in een vroegtijdig stadium zullen aanvragen worden overgelegd; de raad zal zich hierover tijdig kunnen uitspre ken"). De heer V. deed bij de politie aangifte van diefstal van 2 rododendronstruiken uit de voortuin bij zijn woning aan de Stadhouderslaan. Het indianendorp bij het kindertehuis „De Nieuwe Weg" aan de Kolonieweg is gereed en zal zondag 13 juni min of meer officieel overgedragen worden aan de kinderen van het tehuis. Het indianendorp kon gebouwd dankzij vrijgevigheid van vele Soesters die vorig jaar 1 november de door de Gerefor meerde kerk van Soest-Zuid georgani seerde bazar bezochten. Deze bazar werd georganiseerd in het kader van Dankdag en bracht ruim 15.000 gulden op. Van dit bedrag kon niet alleen het toegezegde indianendorp gebouwd wor den, maar óók een skelterbaan voor de kinderen van het tehuis worden aange legd. Om de dankbaarheid te tonen heeft de directrice van het tehuis, allen die op enigerlei wijze meewerkten aan de totstandkoming van het indianendorp, op zondag 13 juni a.s. uitgenodigd om een kopje koffie te drinken op het ter rein aan de Kolonieweg. Er worden geen officiële toespraken gehouden, noch lin ten doorgeknipt, maar de „overdracht" is gepland om ongeveer elf uur, afhan- kelij van het tijdstip waarop de dienst in de Wilhelminakerk eindigt. Uit de koelkast van de jeugdherberg de Heidebloem aan de Bosstraat heeft een onbekende 12 kilogram kaas en 35 sla vinken weggenomen. De koelkast stond in de bijkeuken. HOLLANDSE DEGELIJKHEID ONDER DE SRAANSEZON Koop nu uw eigen bungalow op het grandioze zonne-eiland Menorca. Het vriendelijkste, schoonste en rustigste Middellandsezee eiland. Omgeven door het zuiverste water en met oerholiandse Fries stamboekvee in een ongerepte natuur. U zult er zich thuis voelen Prijzen met 450 m* eigen grond vanaf f. 35.000,- incl.alle kosten Voor inlichtingen kunt u bellen met: HKinPDl Makelaard'j nuinucni Onroerende Goederen St. Theresiastraat 10-Soest Tel.: 02155-14712 Op de speelplaats van de St. Theresiaschool aan de St. Theresiastraat wordt a.s. zaterdag 12 juni, door de oudercommissie en de schoolkinderen een mid deleeuwse jaarmarkt georganiseerd. Het festijn begint om 10.30 uur met het oplaten van ballonnen met naamlabels en duurt tot circa 15 uur. De speelplaats van de school verandert gedurende de openingsuren in een mid deleeuws marktterrein. Er komen een aantal kraampjes, een schandpaal, een kop van Jut, er wordt aan volksdansen gedaan èn er wordt zoveel mogelijk middeleeuwse klederdracht gedragen. Op de markt is een pottenbakker, een waarzegster, een imker, er wordt aan textielnijverheid gedaan en aan bloem schikken; er zijn oliebollen, belegde broodjes en limonades te koop en er is verder gelegenheid om mee te doen aan steltlopen, ringsteken, volksdansen en hoepelen. Ook is er een poppenkastvoor stelling en draait er een rad van avon tuur. D. Z„ wonende aan de Joh. Poststraat, raakte op de tweede Pinksterdag zijn complete stereo afspeelapparatuur, waar hij al wekenlang de buurt mee terrori seerde aan de politie kwijt. Herhaalde •waarschuwingen maakten op Z? geen indruk. Het bezorgen van deze overlast is in artikel 79 van de algemen politie veror dening nadrukkelijk verboden. Het is de eerste keer dat de Soester politie tot in beslagneming van geluidsapparatuur, waar op een dergelijke wijze hinder mee veroorzaakt wordt, is overgegaan. De apparatuur van Z. is circa 2600 gul den waard. De politie verzoekt iedereen, juist met deze warme dagen, rekening te houden met zijn omgeving. Wil men perse mu ziek hard horen, dan is de aanschaf van een koptelefoon een goede oplossing. Walt Disney - Van Mickey Mouse tot Disneyland. Een pracht van een boek dat u de werkelijkheid toont van een fantastische wereld. Met meer dan 300 illustraties, veelal in kleur. f |3«50 Na 3 juli: f22,50 Bij: boekhandel \van Soesterbergsestraat Tel. 12419 De opbrengst van het evenement zal besteed worden voor de aanschaf van een geluidsinstallatie voor de school. Iedereen uit Soest en omstreken is wel kom. Mevrouw W. deed aangifte van diefstal van haar portemonnee met 200 gulden. Zij winkelde bij een supermarkt aan de Dalweg en bemerkte bij de kassa, toen zij betalen wilde, dat haar portemonnee verdwenen was. Op de Johannes Poststraat werd de 40- jarige C. de B. aangehouden. Hij bestuur de een auto en was onder invloed van alcohol. De B. weigerde evenwel zowel blaas- als bloedproeven. Een PV ontloopt hij daardoor niet. Een rijverbod kreeg opgelegd H. C. H. Hij werd in zijn stilstaande auto aange troffen op de Amersfoortsestraat. Ook H. verkeerde onder invloed van steke drank. uit Modjokerto -Indonesië ZINGT EN SPEELT FOLK EN GOSPEL Bekend van radio en t.v. zaterdagavond 19.30 uur, toegang vrij, op terrein van In de Ruimte, Klein Engendaalweg 52, Soest M. B. (16) deed bij de politie aangifte van diefstal van onderdelen van zijn bromfiets. Hij parkeerde het voertuig bij de Molensoos aan de Molenstraat en toen hij terugkwam waren er cockpit en stuur van afgesloopt. Vijf grote ruiten werden door onbeken den ingegooid van de nieuwe Van der Huchtschool aan de paulus potterlaan. Het is niet de eerste keer dat men in het duister dit „spelletje" meent te moeten spelen. Doorkijkje in de bloemenwinkel Myosotis aan de Koninginnelaan. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een schoorsteenbrand aan de wo ning van de familie Vetkamp, Birkstraat 129, voor enkele duizenden guldens scha de aangericht. De brand ontstond vermoedelijk door een defect aan de schoorsteen, waar door het dakbeschot, na het branden van de openhaard, vlam vatte. Het vuur werd ontdekt door een voorbij- ganster, die de vlammen uit het dak zag komen. De brandweer was spoedig met 2 wagens ter plaatse en had het vuur snel onder controle. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In het dienstgebouw aan de Veldstraat te Baarn wordt op maandag 14 juni a.s., aanvang 14 uur, de openbare vergade ring gehouden van de schoolartsen- en de schoolpsychologische dienst. Onder meer komt aan de orde het vaststellen van de begroting voor het jaar 1977. Zaterdag 12 juni a.s. wordt het concert-van-de-maand gegeven in de Oude Kerk, door Muziekkring de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. (Op die avond is er dus géén gratis orgelbespeling) De Nederlandse Cantorij maakt er een Engelse avond van en verzamelde daar toe een aantal prachtige motetten, eind 16e, begin 17e eeuw, van William Byrd, Jonhn Wilbye, John Bennet, e.a. Niet alleen koorwerken, maar ook mu ziek voor twee clavecimbels uit genoemd tijdperk, yan Carlton en Tomkins, ge speeld door Jan Jansen en Maarten Kooy, en liederen door de sopraan Christine Jansen. Kortom, een concert van een gehalte dat de Nederlandse Cantorij, een der beste vocale groepen van ons land, reeds jaren weet te handhaven. Het concert begint om 8.15 uur. Toegang 3,50, houders CJP en Pas'65 2,-.

Soester Courant | 1976 | | pagina 3