jubileum-aanbiedingen O Wegenwachthulp ook in de bebouwde kom onze Maak uw foto's even aantrekkelijk als uw baby met drie maanden garantie! Verfrissend rustpunt langs de route naar het zuiden MET RAAD EN DAAD zwart-wit en kleuren T.V. sclinc maker Agenda Soester Gemeenschap Groot Gaesbeeker Gilde te Soest nu f 698,- 2S.- nu 698,- ÏS, nu 1548,- ^xtraweek-end aanbiedingen 50jaar§chuijfF iifBaarn BS mmmm Diverse merken ZIEKENAUTO tel. 12727 BRANDWEER tel. 13333 HYPOTHEKEN De champagnekelders Soester Courant van donderdag 10 juni 1976 -J ,S^> mamtQBqmhii SF" B ROULETTE - Is het waar, dat bij de casino's zo grof verdiend wordt omdat alle inzetten voor de bank zelfs zijn als de nul wint? Antwoord: Dat is beslist niet overal het geval. In België wordt bijvoorbeeld gespeeld zonder die nul (zero), maar houdt de bank van elke uitbetaling 6 ,,taxe" voor zichzelf af. Elders mag iedere medespelende ook op de nul inzet ten, en in de regel worden de kosten van de bank vergoed doordat er met die nul 37 cijfers in de roulette voorkomen en er slechts 35 x de inzet aan een winnaar wordt uitgekeerd. PLAATS HUWELIJK - Moet ik beslist trouwen in de woonplaats van m'n meis je, of mag het ook in mijn gemeente? En wie betaalt er? Antwoord: Een huwelijk kan worden gesoten in een gemeente naar keuze. U kunt dus gaan aantekenen in een plaats waar een fraai raadhuis staat, of waar de tarieven laag zijn, of waar de huwelij ken in een oud slot worden gesloten. Wel worden in de gemeenten van in woning van bruid en bruidegom ook de elders te sluiten huwelijken tevoren af gekondigd en in de bladen gepubliceerd. U kunt dus niet op die wijze geheim hou den. Omdat volgens de etiquette de ouders van de bruid de bruiloft regelen en bekostigen, wordt een huwelijk in de regel in de woonplaats van de bruid voltrokken. AFWIJKENDE RIJKSDAALDERS Kan het kloppen, dat er in 1938 verschillende rijksdaalders geslagen zijn? Ik heb een exemplaar uit dat jaar waarop koningin Wilhelmina te zien is met fijn gesty- leerd haar en diadeem en een andere, waarop het haar veel grover lijkt. Is één van die twee soms vals? Ze zijn beide stempelnieuw bewaard gebleven. Antwoord: Er zijn inderdaad twee ver schillende rijksdaalders aangemunt met het jaartal 1938, beide met het munt meestersteken een druiventros. De eerst genoemde is circa 65,- waard, omdat er zo'n twee miljoen stuks van geslagen zijn. De tweede is echter in kleine oplage aangemaakt en voor de muntenverza- melaars heeft die rijksdaalder thans een waarde van zeker 900,-. SONGFESTIVAL. - Vindt u dat een goed systeem, dat jury's van een internatio naal songfestival niet in de zaal, maar ver weg zitten en al die achttien liedjes maar één keer horen, zodat ze bij twijfel gevallen op 't laatst niet meer weten, hoe de eerste melodieën waren? Antwoord: De achttien jury's kunnen de gepresenteerde liedjes zo vaak horen als ze maar willen. De teksten en de muziek zijn vooraf reeds ter beschikking ge steld. Er zijn opnamen van. Alle jury's luisteren mee met de generale repetitie en elke jury kan in de uren tussen gene rale repetitie en de uitzending in nog aan de studio vragen, één of meer band opnamen van bepaalde nummers te laten horen. Juist als enige juryleden twijfelen tussen door hen hoog gewaar deerde composities, kunnen zij de be trokken songs nog eens bij elkaar beluis teren en vergelijken. Er is dus voldoen de gelegenheid een keuze te maken en weloverwogen punten toe te kennen naar de waardering voor elk liedje. ADRES - Kunt u mij het adres geven van de kunstschilder Willen Schuh- macher? Antwoord: Het adres van de kunstschil der Willem Schuhmacher is: Lutma- straat 271, Amsterdam, tel. 020-718283. DIERTJES. - Wij hebben veel van deze diertjes in huis. Kunt u zeggen of die misschien schadelijk zijn? Antwoord: U had het diertje niet in een metalen kokertje of doosje gedaan en daardoor kwam het platgedrukt en vrij wel onherkenbaar bij onze deskundige aan. Voor zover hij de restanten kon identificeren, betrof het een soort tapijt kever of een bonttorretje. Het is in elk geval verstandig, de betrokken ka rn er(s) grondig schoon te maken. Vooral de kasten, de naden tussen het hout, de plinten, ook de ruimten onder zware meubelen en daarachter goed reinigen en kasten, dekenkisten, kamer(s) enz. behandelen met een huishoudinsectici- de. Kleding, dekens en dgl. moeten goed worden uitgeklopt en een tijdje in het licht en zo mogelijk in de wind worden, gehangen. Losse vloerkleden ook op nemen en uitkloppen en de naden tussen de vloerdelen eronder extra behandelen. Bij het spuiten of verspreiden een natte doek voor neus en mond binden slechts heel kort van dit middel gebruik maken en dan de kamer één of twee dagen niet gebruiken. De ANWB-Wegenwacht gaat met ingang van 1 juni gestrande automobilisten ook binnen de bebouwde kom helpen. Vanaf die datum kan dus overal in Nederland gedurende 24 uur per dag wegenwachthulp worden ingeroepen. Er zal door de wegenwacht niet worden gepatrouilleerd in de bebouwde kom. Bij pech dient men zich telefonisch te wenden tot het wegenwachtstation in het rayon waar men zich bevindt. In een aantal steden en in de omgeving daarvan zal de hulp worden verleend in samenwerking met BOVAG autohulp- Jdiensten. Deze worden in voorkomende 'gevallen door de wegenwacht ingescha keld en naar het pechgeval gedirigeerd. Vandaar ook dat deze hulp uitsluitend kan worden ingeroepen via het wegen wachtstation. Voorlopig echter worden gestrande auto mobilisten alleen geholpen buiten de eigen woonplaats. Het is de bedoeling dat te zijner tijd ook hulp in de eigen woonplaats kan worden ingeroepen. De nu in te voeren uitbreiding van de hulp verlening door de wegenwacht moet Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur, voor plaatsing donderdag d.a.v. dan ook worden gezien als een eerste stap. De reeds bestaande stadswegenwachten in Amsterdam en Den Haag e.o. blijven hun diensten onveranderd verlenen. Zij helpen - buiten de openingstijden van de garagebedrijven - ook inwoners uit die plaatsen, evenwel niet in de directe omgeving van hun eigen woonadres. Uiteraard geldt deze uitbreiding van de hulpverlening alleen voor de ruim 1,5 miljoen ANWB-Wegenwachtleden die de bond momenteel telt. Bij pech dient dan ook een geldige lidmaatschapskaart te kunnen worden overlegd. Een baby is een eindeloos aantrekkelijk en fascinerend onderwerp voor het maken van foto's. De foto's die u van hem of haar maakt kunnen even aantrekkelijk en fascinerend zijn wanneer u een paar eenvoudige raadgevingen opvolgt. Ten eerste is het van belang dat de camera tijdens de opname zo stil moge lijk wordt gehouden. Zelfs de grappigste baby ter wereld raakt verloren in een onscherpe foto. Ten tweede, wanneer u zich bezighoudt met een zo sterk veranderend model als een baby, is het zaak altijd een met film geladen camera bij de hand te houden. Öp deze manier kunt u onmiddellijk een foto maken wanneer de situatie daarom vraagt, en verliest u geen onvergetelijke momenten. Omdat een groot gedeelte van baby's leven zich binnenshuis afspeelt, is het ook van belang een aantal flitslampjes bij de hand te houden. Een kleine eenvoudig te bedienen Kodak pocket Instamatic camera is gemakke lijk ergens op een bereikbare plaats onder te brengen, zodat geen van de baby's grappige uitdrukkingen gemist behoeft te worden. Gelegenheden om foto's te maken zijn er de gehele dag door, maar er zijn perio den die beter geschikt zijn voor het maken van een foto dan andere perioden. Vlak nadat de baby wakker is geworden is een uitstekende tijd voor het maken van foto's omdat de baby dan meesten tijds blij is en vol aandacht voor zijn omgeving. Het baden en het eten zijn ook uitsteken de momenten voor het maken van grap pige foto's, vooral wanneer de baby begint zelf te eten. Er is niets verkeerd met een klein beetje gedwongen- poseren zolang de baby zich maar gelukkig en blij voelt. Kinderen zullen, zoals elke moeder en fotograaf weet, zich alleen met volwassenen bezig houden zolang ze er plezier in hebben. Daarom, houd rekening met het humeur van de baby. Houd een stuk speelgoed in de buurt om hem weer op te fleuren wanneer zijn ge zichtje dreigt te betrekken. Of u nu laat poseren voor de foto's of dat u ze schiet op de momenten dat er iets o.a. Philips -Telefunken Blaupunkt. Zwart-wit v.a. f 150,- Kleuren T.V. v.a. f 500,- voor alle zekerheid SOEST SOESTERBERG Van Weedestr, 78 - Rademakerstr. 27 gebeurt, maak ze in elk geval op oog hoogte van de baby, zelfs al zou dat be tekenen dat u ervoor op de vloer moet gaan liggen. Houd rekening met de achtergrond. Wanneer dat niet kan, tracht dan de op- namehoek zodanig aan te passen dat zo min mogelijk storende zaken in de ach tergrond mee gefotografeerd worden. Maak de foto's op een zo kort mogelijke opname-afstand. Let hierbij op de mini male afstand die de camera toelaat. Hierdoor zal de baby zo groot mogelijk op de foto komen en niet in de achter grond verdwijnen. Tenslotte misschien nog de belangrijk ste raadgeving: Baby's veranderen snel. Elke dag een klein beetje. Het zou jam mer zijn deze momenten te missen voor later. (2e en top) Bedrag 120 mnd f 10.000,- f 136,90. f 15.000,- f 202,82 f 20.000,- f 270,43 f 25.000,- f 338,04 Geen afsluitprovisie Tot f 20.000,- inclusief overlijdensverzekering. VAN DER LANS ASS. Veenbesstraat 462 Soest - 02155 - 16267 Één van de vakantieroutes naar het zonnige zuiden voert - via de Belgische Arden nen - door de Champagnestreek in het noordoosten van Frankrijk. Dit gebied rond Reims en Epernay, dat zijn bekendheid ontleent aan de sprankelende feestwijn champagne, vormt een ideale pleisterplaats tijdens de soms afmattende reis naar het vakantiedoel. De wijnbouw en de produktie van cham pagne bepalen het karakter van de streek. Het met wijnstokken beplante heuvellandschap - waardoor verschil lende toeristische routes zijn uitgezet - is een lust voor het oog, terwijl de uit gestrekte bossen uitnodigen tot het maken van een wandeling in de verfris sende schaduw. De werkelijke verkoeling moet echter onder de grond worden gezocht. Daar in de diep in de krijtrotsen uitgehouwen wijnkelders van de champagnehuizen - die soms nog uit de Romeinse tijd date ren - worden de bewerkingen uitgevoerd die van de geproduceerde wijn uiteinde lijk champagne moeten maken. Een groot aantal champagnehuizen biedt bezoekers een gratis rondleiding door hun wijnkelders aan en vaak wor- den deze rondleidingen afgesloten met het drinken van een glas champagne van het huis". In de kelders heerst een constante temperatuur van onge veer negen graden, zodat het in de zomermaanden aanbeveling verdient een jas of vest mee te nemen. De gratis folder ..Rondleidingen Cham- pagnekelders 1976". waarin een volledig overzicht wordt gegeven van de adres sen en bezoekuren van de champagne huizen, alsmede van de talen waarin rondleidingen worden verzorgd, kunt u anvragen bij: Comité Interprofession- nel du Vin de Champagne, Raamweg 43. Den Haag. Een bezoek aan de kelders van een champagnehuis vormt een verfrissend rustpunt op weg naar de uiteindelijke vakantiebestemming, maar ook voor een langer verblijf biedt de Champag nestreek tal van mogelijkheden. Daar bij komt niet alleen de wijnliefhebber aan zijn trekken. Met name op histo risch gebied is de streek rijk aan be zienswaardigheden. De „Slag aan de Marne" en krijgsgeweld uit vroeger eeuwen hebben er hun sporen achter gelaten, terwijl bovendien een groot aantal monumenten kan worden gezich- tigd. Wereldberoemd is de kathedraal van „Notre-Dame" in Reims, met de bouw waarvan in 1211 werd begonnen en waar een eeuw lang onafgebroken aan werd doorgewerkt. In de kathedraal werden de Franse koningen gekroond en kreeg de goddelijke opdracht van Jeanne d'Are zijn hoogtepunt. Of u uw vakantie nu in de Champagne- streek doorbrengt of er alleen op door reis de wijnkelders bezoekt: daar een sprankelend glas champagne drinken, betekent een kroon op uw vakantie stemming. T.e.m. 20 juni: Expositie in De Drie Ringen met kollages en kastjes van Hans Timmer en Cees Buddingh, Kerk straat lib (achter de Oude Kerk). Ope ningstijden: iedere; middag van 13 tot 17 uur, 's maandags gesloten. T.e.m. 20 juni: Educatieve tentoonstel ling „Kleur nader bezien", in het Arti- shockgebouw, Steenhoffstraat 46; dage lijks van 14 tot 17 uur. 11 juni: Algemene ledenvergadering Ar- tishock, met na afloop leden feest, op geluisterd door een dixieland-band. Steenhoffstraat 46. Aanvang 20 uur. 12 juni: Optreden van de Soester Pop groep „Signe" in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46. Aanvang 20 uur. Entree 3,50, leden en CJP- houders ƒ2,-. 14 juni: Schrijven voor gevangenen door de schrijfgroep van Amnesty In ternational. Geïnteresseerden zijn wel kom in het Amnesty Centrum. Middel wijkstraat 72 (zijingang). Aanvang 20 uur. Openbare Verkoping Hooigras en Naweide t.o.v. Notaris M. H. A. van Veeren te Soest, op donderdag 17 juni a.s., 's-avonds 8.30 uur in Café-Bar ,,De Kuil", Kerkplein 4 te Soest, uitsluitend voor leden van het gilde, 1. een perceel hooigras en naweide gelegen aan de Grote Melmweg te Soest, groot pl.m. 1.55.00 ha. 2. een perceel hooigras en naweide, ge legen aan de Geerenweg te Eemnes, groot pl.m. 2.13.50 ha. Schuijffs grote jubileumaktie! IGNIS KOELKAST 225 liter, 38 liter diepvries, aut. ontdooiing, hxbxd 141 -49,5 - 60 c-n Adv.prijs759,- 1HJ Gratis Philips Ladyshave t.w.v. f 47,— PHILIPS/RUTON WASAUTOMAAT 5 kg inhoud Adv.prijs 949,- Gratis 9 kg zeep IGNIS DIEPVRIESKAST Gratis Braun stoomkruller t.w.v. 49,— NATIONAL KLEUREN T.V. 46 cm in line beeldbuis Gratis wekkerradio t.w.v. 98,— Geldig van 11 t.m. 13 juni KALORIK TOSTI APPARAAT van 49,- voorZ9," ERRES STOFZUIGER 600 Watt motor van 259,-voor 159," PIONEER VERSTERKER SX 5300 van 489,- voor 298f* INDESIT WASAUTOMAAT, type Europa van 598,- voor 398," Afhaalprijs. BRAUN SYNCHRON van 134,- voor 89,- Laanstraat 61 Tel. 02154-12034

Soester Courant | 1976 | | pagina 6