SPORT - SPORT - SPORT - SPORT dOAMUl E II m Avondvierdaagse op mars door Soest VADERDAG GESCHENKEN Rood-Wit Amsterdam wint Bisschopsbeker Voetbalwedstrijd om Prins Bernhard-wisselbeker trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Haarproblemen J|L Meubelfabriek Oisterwijk VOOR AL UW SPORTEN FOTO-KOPIEËN Atletiekwedstrijden met Soester deelname Handbaltoernooi op B.D.C.-velden Matige prestaties van S.O. Soest-atleten te Hilversum KAPSALON HANS WEWER Vrije-Tijds-Kleding in't Gooi van alle bekende merkenSpencers KLEDING CENTRUM ILUCKY STARl Amsterdam/Boemerang en SOS Nederlands kampioen j veteranen-volleybal Prachtige prestaties van Olympia-mini Drie eerste prijzen op laatste toernooi '76 J van Zal www 15 uur onafgebroken tafeltennissen Promotie- en degradatiewedstrijden bij de LTC Soest r.1 foto hesman van öam Zo vlogen de duiven „Blarenbal" na avondvierdaagse Soester Courant van donderdag 17 juni 1976 Ter gelegenheid van de 65-ste verjaar- dag van Z.K.H. Prins Bernhard, zal op maandag 28 juni a.s. op het terrein van de v.v. Koninklijk Paleis Soestdijk, gelegen aan de Jachthuislaan om 18.15 uur een voetbalwedstrijd gespeeld wor den tussen een elftal van Oud-Internatio nals en een streekelftal. In het streekelftal zijn opgenomen voet ballers van Spakenburg, Baarn en SEC. Als voorwedstrijd wordt een wed strijd gespeeld tussen een elftal samen gesteld uit bekende artiesten en KPS. Deze wedstrijd begint om 18.00 uur. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 Aan de derde (van de vier) in de afdeling Gooi en Eemland te houden compe titiewedstrijd voor jongens A- en B- pupillen, die zaterdag 19 juni a.s. te Hilversum gehouden wordt nemen van de S.O. Soest acht atleetjes deel. Dat zijn Marcel Bouwman (11), Simon Kieliger (10), Arjan Schuiling (11), rené van Velzen 11)Marcel Bouwmeester (9), Maarten Diks (9), Vincent Klaren- beek (9) enH. J. Veen (9). Aan deze competitie doen mee de vereni gingen Tempo te Bussum, G.A.C. te Hilversum, Altis te Amersfoort, B.A.V. te Baarn en S.O. Soest. Na afloop van de vierde competitiedag is er een nationale ..finale-wedstrijd" voor de allerkleinste atleetjes. Momenteel staat de jongens pupillen A-ploeg van Soest ruim aan kop. Zondag 20 juni gaan vier junioren van Soest naar wedstrijden die in Utrecht georganiseerd worden door de Ütrechtse Atletiek Vereniging Hellas. Op de 800 meter en het kogelstoten komt uit Rolf van Kouwen (14)op de 600 meter en de 60 meter horden Juliette van Wilden burg (14); op de 80 en op de 600 meter Adri Brouwer (13) en op de 80 meter en bij het hoogspringen Winifred Beers (13). Zaterdag 31 juli neemt Cor Koster van de S.O. Soest te Noordwijkerhout aan de marathon deel die georganiseerd wordt door de vereniging De Spartaan. Op de B.D.C.-velden aan de Henr. Blaek- weg, hoek Birkstraat wordt op a.s. zon dag 20 juni een jeugd-handbaltoernooi georganiseerd, waaraan zeven vereni gingen deelnemen. Het is een toernooi voor pupillen en adspi- ranten. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Ingeschreven hebben Amers foort, Achilles uit Utrecht, BHC uit Bus sum, Fidelitas uit Amersfoort, SDO uit Bussum, UDI uit Arnhem terwijl uiter aard ook teams van BDC meedoen. OVERHEMDEN in vele kleuren en dessins SHIRTS korte mouw PARAPLUIES ZAKDOEKEN PYAMA'S KAMERJASSEN STROPDASSEN en SHAWLS SHORTS enz. enz. MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 02155 - 12400 Een kleine afvaardiging van de Sportorganisatie Soest, afdeling atletiek, nam afgelopen zondag deel aan wedstrijden te Hilversum, georganiseerd door de plaatselijke Gooise Atletiekclub. Doordat veel nummers onderbezet waren, er veel tegenwind was op de sprintnummers en de accomodatie veel te wensen overliet, bleven opmerkelijke prestaties uit. Niettemin sprong Menno Lieverse 1.70 meter hoog en werd hij tweede op dit nummer. Hanna Toussaint werd tweede in de serie 100 meter meisjes in de tijd 13,9 sec. (finale 13,8). De overige uitslagen waren: Dennis Pere boom: 400 meter in 66,2 sec. en hoog springen 1,40 meter; Joost Kok: 400 meter in 66,2 sec. en speerwerpen 24.04 meter; Jim Hazenaar: 1500 meter in 5.26.2 sec. en hoogspringen 1.35 meter; Brigitte van Kouwen: 100 meter in 14,1 sec. en discuswerpen 14,96 meter; Frans van der Eist: 100 meter C-klasse 11,8 sec. en 400 meter D-klasse 54,8 sec. A.s. zondag 20 juni neemt een groot aantal atleetjes uit Soest deel aan de door de Utrechtse atletiekvereniging Hellas georganiseerde westrijden. In dejongens- D-klasse komen voor Soest uit Arend Kok,Paul Kneulman, Jac.Hofslot, Onno van Velzen, Paul Janvier, René Wessel en Wim van Poppelen. Bij de jongens pupillen A wordt Soest vertegenwoordigd door Marcel Bouw meester, Arjan Schuiling, René van Vel zen en Simon Kieliger. Bij de jongens pupillen B starten Vincent Klarenbeek en Maarten Diks; bij de meisjes C: Marjos Hutjes en Christine Visser en bij de meisjes D Gisella van Kouwen, Mitzy Laat het onze zorg zijn KONINGINNELAAN 9 SOEST TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. 't middelpunt van de .Pantaions Jacks Kolberts kollektie «Japonnen Rokken In de kwaliteiten: Denim Velours Corduroy De grootste en best gesorteerde zaken in Hilversum, Amersfoort en Zeist. Afgelopen zaterdag werd voor de derde keer door Olympia, de strijd om de natio nale veteranen titel georganiseerd. In totaal namen een 16-tal teams aan dit toernooi deel. Bij de dames bleken de teams van Am- sterdam/Boemerang en Cito/Keltum na de voorrondes en kruisfinales het sterkst te zijn. De finale ging dan ook tussen deze twee teams. Na drie sets was het Amsterdam dat zich. net als vorig jaar, nationaal veteranenkampioen kon noemen. De 3e t/m de 8ste plaats waren resp. voor de Herman van Dam De voetbalvereniging Rood-Wit uit Amsterdam heeft zondag j.I. de landelijke finale gewonnen van de Bisschopsbekerwedstrijden. De wisselbeker kreeg de aanvoerder van het winnende team uit handen van kardinaal Willebrands, de aartsbisschop van Utrecht. De finale tussen de zeven distriktswinnaars en de kampioen van vorig jaar, werd op het sportcomplex van de S.O. Soest aan de Bosstraat gespeeld. Er bestond, vooral van de kant van de deelnemende verenigingen, grote belangstelling voor. De organisatie van het evenement was geheel in handen van „Soest". Renooy, Sybilla Jansen, Pauline Kuit, Yvonne Kieliger en Jacintha van Kouwen. Het weekend daarop, zaterdag 26 en zondag 27 juni, nemen veertien leden van de S.O. Soest deel aan de distriktskam- pioenschappen West I. Bij de meisjes B zijn dat Hanna Toussaint, Nelleke Uyland Arjan Greefhorst, Pauline Groen en Bri gitte van Kouwen; bij de jongens B: Ronald van Dijk, Jim Hazenaar, Rob Jansen, Marcel Klarenbeek, Joost Kok, Menno Lieverse, Dennis Pereboom, Ro- bert van 't Wout en Berry Ruyter. De deelnemers, allen A-junioren, wer den ondergebracht in twee poules. In poule A kwamen uit: Rood-Wit Amster dam; O.J.C. uit Rosmalen; Heerlen en Veerse Boys uit Raamsdonk, de beker houder 1975, In poule B streden Wilhelmus uit Voor burg; DOSKO uit Bergen op Zoom; Weiteveense Boys uit Weiteveen en Longa uit Lichtenvoorde. Er werd technisch goed gevoetbald en wanklanken werden niet gehoord. Met een toepasselijk woordje reikte kardi naal Willebrands de prijzen uit, waarna de Soester wethouder voor sportzaken, drs. G. A. W. G. A. Plomp alle aanvoer ders bedacht met een herinnerings vaantje. Ook de scheidsrechters kregen een dergelijk aandenken. Onder de velen die de wedstrijden bij woonden bevond zich ook mgr. P. J. Boymans uit Munster-Geleen de n?"o- naal adviseur van de Nederlandse Ka tholieke Sportfederatie. De uitslagen waren als volgt: Rood-Wit- OJC 3-0; Heerlen-Veerse Boys 2-0; OJC- Veerse Boys 0-0; Heerlen-Rood-Wit 0-1; OJC-Heerlen 1-1; Rood-Wit-Veerse Boys 0-1; Wilhelmus-Dosko 0-1; Weiteveense Boys-Longa 0-1; Weiteveense Boys- Wilhelmus0-1; Longa-Dosko 1-1; Longa- Wilhelmus 2-0 en Dosko-Weiteveense Boys 3-0. De wedstrijd om de 5e en 6e plaats tus sen Veerse Boys en Wilhelmus werd ge wonnen door Veerse Boys met 5-1; de wedstrijd om de 3e en 4e plaats tussen Heerlen en Longa leverde na het nemen van strafschoppen winst op voor Longa en de finale om de le en 2e plaats werd door Rood-Wit met 1-0 gewonnen van Dosko. Volgend jaar wordt de finale gespeeld in de regio 's Hertogenbosch. ♦stoelen TV-kasten slaapkamers ♦bankstellen ♦wandkasten dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, Utrecht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762 Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekado 102 (naast Lido, vlakbij Leidsepleïn), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur Zaterdag namen 4 miniteams van Olympia deel aan het toernooi van Spirit in Amersfoort. De byna 50 deelnemende teams waren verdeeld in vier klassen en streden op 10 velden fel om de punten. Olympia was in iedere klasse vertegenwoordigd met één team. De meisjes van 11 en 12 jaar kregen het sterke Impala's uit Barneveld tegenover zich, dat veel lengte" in de ploeg had en dan ook verscheidene keren een harde smash gaf. De Olympia-meisjes wisten de meesten echter onderhands te keren en zorgden ervoor de punten binnen te halen. Na ongeslagen poulewinnares geworden te zijn, werd in de finalepoule tegen Spirit Amersfoort en Surf Hoevelaken nogmaals twee keer gewonnen en de eerste plaats werd hierdoor met veel overmacht bereikt. De Olympia-meisjes van 8 tot en met 10 jaar hadden het evenmin moeilijk. De mogelijkheid om bij deze jonge meisjes de eerste bal te mogen vangen, gaf in het begi nog wel verwarring, maar moeite loos werd driemaal gewonnen in de poule, waarna de finalewedstrijd tegen Martinus uit Tiel gespeeld moest worden. Ook deze wedstrijd werd vlot gewonnen, dankzij goed samenspel en veel inzet. Resultaat: eerste plaats en wéér een beker. De jongens van 11 en 12 jaar werden in hun poule tweede achter de sterke Impala's uit Barneveld. Ook hier gaf de lengte van de tegenstanders de doorslag en tegen dit geweld konden de Olympia-jongens niet op. Deze wedstrijd werd met ere verloren, maar het team was direkt uitgeschakeld voor één van de bovenste plaatsen. In deze klasse gingen namelijk de vier poulewinnaars over naai de finalcpoule en de Olympia-jongens, die ongeslagen bleven en de tweede plaats haalden, kwamen in de poule voor de vijfde tot en met de achtste plaats. Hierin lieten ze er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en met 2 ruime overwin ningen op resp. Spirit en Surf werd de vijfde plaats bereikt. De Olympia-jongens van 8 tot en met 10 jaar hadden hel wel moeilijk om eerste te worden in hun poule van vier teams, maar met veel inzet en dankzij goed coachen van Werner Paans werd met een beter setgemiddelde de hoogste plaats bereikt en moest in de finale tegen Spirit blijken wie de sterkste was. Met een gelijkspel, maar met een beter setgemiddelde werd de derde beker binnengehaald. AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Nieuweweg 37 (achterom), Tel.1 10 18 Kardinaal Willebrands overhandigt de wisselbeker aan de aanvoerder van het Amsterdamse Rood-Wit. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 De 16-jarige Han Voerman heeft dinsdag j.I. het Soester tafeltennisrecord met drie uur verbeterd. Het stond op naam van Maarten Aukes en Wim Holleman, die vorig jaar begin april twaalf uur aan één stuk tafeltennisten. Dat gebeurde toen in de garage by de woning Valeriaanstraat 141. Nu was het strijdtoneel een garage bij de woning van de familie Van Schaik aan de Jac. van Looylaan 2. Daar begon Han Voerman dinsdagmorgen vroeg om zes uur aan zijn tennisniarathon. Hij had twee tegenspelers in Eddy van Schaik en Ben Hartog. Zij hielden hem afwisselend bezig ruim vijftien uur lang, slechts onderbroken door twee eetpauzes. Om die onderbrekingen te compenseren werd tot 's avonds half tien doorgespeeld. De ..officiële" recordtijd werd bepaald op vijftien uur. Vorig jaar verklaarden Aukes en Holle man. die beiden onafgebroken achter de tafel stonden, dat als hun record ver beterd zou worden, zij mogelijk een poging zouden doen het te heroveren. Daar is dan nu het wachten op, of op een ander paar in deze voorlopige Soester recordjacht. Het afgelopen weekend werd een begin gemaakt met de promotie- en degrada tiewedstrijden van de districts tènnis- competitie. Het eerste juniorenteam van de LTC Soest behaalde een klinkende overwinning op Baarn A en zal nu za terdag a.s. in een thuiswedstrijd mogen proberen het vorig seizoen verloren gegane eerste klasseschap te heroveren. Vleuten/De MeernA is de degradant uit de eerste klasse die hiertoe verslagen moet worden. De B-junloren van de LTC Soest wisten zich ten koste van Weesp B te handhaven in de 2e klasse. Junioren D zal zaterdag a.s. moeten proberen het 3e klasseschap te behouden. Bij de senioren gelukte het géén van beide 2e klas kampioenen om zich te plaatsen voor een promotiewedstrijd. Het B-team was er nog het dichtsbij maar het beslissende gemengd dubbel spel ging op het nippertje in 3 sets ver loren. Twee van de drie 3e klas kampioe nen promoveerden naar de 2e klasse zo dat de LTC Soest volgend jaar met liefst 4 teams in de 2e klasse zal mogen uit komen. Dames B tenslotte won haar kampioenswedstrijd en komt nu in de eerste en hoogste dames klasse uit, waar in het A-team reeds speelt. Senioren ULTC/Iduna D-Soest A4-1 Ri jnhuyse A-Soest B3-2 Soest C-Naarden B3-2 Soest D-Helios E5-0 Soest E-Helios D1-4 Junioren Baarn A-Soest A1-4 Weesp B-Soest B2-3 Dames Soest B-Vleuten/De Meern A 2-2 ,op sets gewonnen dames van: Amsterdam/Boemerang 2. SOS, Haag '68. ZVC, OLYMPIA/Para de en Vono. Ook bij de heren was het een spannende I aangelegenheid. Voor de kruisfinales plaatsten zich de teams van Libanon '50. V. C. Van Houten. Cito/Keltum en SOS. De heren van de laatste 2 teams bleken de sterksten, zodat zij de finale moesten spelen. Titelhouder V. C. Van Houten moest zich met een derde plaats tevre- J den stellen, terwijl het oude Libanon j '50. met o.a. Dick Valster en Rob Groen- i huizen, zich met een vierde plaats tevre- I den moest stellen. Ook bij de heren werd de finale een spannende driesetter. In de eerste set leek het erop dat de nieuwko mers van Cito/Keltum de titel in de wacht zouden slepen (15-8). In de tweede en derde set waren het de heren van SOS, die aan het langste eind trokken 15-8 en #15 10). SOS kan zich dus dit jaar natio naal kampioen veteranen-volleybal noe men. De prijsuitreiking werd, evenals vorig jaar, verricht door oud-hoofdbestuurslid Piet Moerman. Gezien de reachties van alle deelnemers kan Olympia terugzien op een bijzonder geslaagd toernooi. Dit laatste geldt dan wel in het bijzonder voor de organisato ren Henk van Savooyen. Max Neus en Jacques Koole. Aanstaande zondag zal er weer in Beu kendal gevolleybald worden. Het gaat dan om de nationale veteranen-recreatie titel. 21 teams hebben voor dit toernooi, dat om 10.00 uur begint, ingeschreven. BRuiösRepoRtaqe filmRepoRCAQe kinöCRseRie stuöio-, peps--en neöRijfsfotoQRAde zowel In'kleur als zwart-wli jac. van lennepUah ij BiAón. - telefoon 02154-i>s52' Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur, voor plaatsing donderdag d.a.v. Tijdens het weekend werd een wed vlucht gehouden vanaf Orleans, over een afstand van 538 kilometer. De duiven werden gelost om 5.10 uur bij zuidwesten wind. De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" nam aan deze wedvlucht deel met 302 duiven. Aankomst eerste duif 11.47.15 uur. Snelheid 1350.83 meter per minuut. Uitslag: R. Voskuilen 1 18 34 46 56 61 62 73; Th. Wigtman 2 25; J. v. d. Brakel 3 7 11 15 27 29 48 76; A. v. Riet 4; H. Post 5; J. v. Blokland 6 14 26; G. Rijksen 8 9 10 13 16 17 19 21 23 30 36 37 39 41 50 53 55 66 67 68 75; W. Grift 12; B. Roest 20 70 72; H..de Bree 22 24 31 51 52 54 57 59 71; C. Bokma 28 38; C. v. d. Hoek 32 42 44 69; A. v. Gin- kel 33 74; A. de Bes 35 63; J. v. d. Belt 40 43; G. Zeypveld 45; H. Woudstra Zn 47; A. v. Dorrestein 49 60; W. Voskuilen 58 Groenestein Croon 64; Groenestein Westhof 65. De vereniging Juliana Post Baarn— Soest nam aan deze wedvlucht deel met 166 duiven. De eerste duif arriveerde om 11.33.25 uur. Uitslag: Mevr. Leijdekkers 1 8 11 24 27 38 53 54 56; P. Faes 2 5 7 14 18 25 26 30 32 33 34 37 39 40 42 43 45 48; Comb. Huisman 3 4 6 12 13 15 20 23 55; Comb. Nap 9 10 17 19 22 35 41 44 46 47 49 50 51 52; G. H. v. d. Broek 16; H. v. d. Broek 21 36; G. v. d. Meent 28 29; L. Huisman 31. Als onderdeel van de jubileumviering biedt de sportvereniging „Limvio" uit Baarn alle deelnemers van de avond vierdaagse, die de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, een groot blarenbal aan. Net als bij de grote vierdaagse zal dit bal na de laatste wandelkilometers van start gaan. Er is rekening gehouden met de afstand die de deelnemers dan in de benen heb ben want een grote feesttent wordt ge plaatst binnen de hekken van het sport park, zodat ook de zwaarst gehavenden zich hier nog wel heen kunnen slepen. Eenmaal binnen is alle leed gauw ver geten want bij muziek van „The Four Hands", afgewisseld door de „Limvio handbaldiscogroep" zal het moeilijk zijn de voetjes onder of op de stoel te houden. Ook Soester deelnemers zijn wan harte welkom. Foto Herman van Dam Dinsdagavond, de tweede avond van de jaarlijkse avondvierdaagse die in Baarn start, werden de 2250 wandelaars die dit jaar aan dit evenement meedoen, door Soest geleid. Ook dat is traditie, zoals ook de route al jaren geen verandering ondergaan heeft. Welgemoed loopt men jaarlijks, komende vanaf de Stadshouderslaan, via de Prins Bernhardlaan. Julianalaan en Van Straelen- laan weer richting Baarn. Vanavond wordt deze 33e vierdaagse besloten met de even traditionele bloemenhulde op het laatste gedeelte van het slotpar- koers, dat de deelnemers door bijna heel Baarn voert.

Soester Courant | 1976 | | pagina 13