Weinig moeilijke vragen van Ruimtelijke Ordening over raamstruotuurplan Eerste spade in de grond voor 192 huizen voor Amerikanen Makkelijke generale repetitie voor vergadering van 23 juni Middeleeuwse markt Theresiasehool bracht ruim 1600 gulden op A.s. zondag „Schuif-es-in" dienst in Openluchttheater Ontwikkelingsplan Soest 1976: Insgraakgroepen niet gelukkig met concept-raamstruktuurplan WAO-ers voelen zich vaak uitgerangeerd Geslaagd Donderdag 17 juni 1976 54e jaargang no 44 SOESTER i COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 /Foto Herman van Dam Foto Herman van Dam Slechts enkele konkretc vragen over de Raamstruktuur van het Ontwikkelingsplan heeft de burgemeester, als voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ordening, meege kregen van de commissieleden voor beantwoording volgende week woensdag tijdens de extra gemeenteraadsvergadering. Die vragen betroffen het tracé van de Centrumweg op meters nauwkeurig, zeker voor wat betreft de loop over of langs de Eng; een verklaring waarom dat tracé niet dichter by het station Soest-Zuid kan gelegd worden; een opgave van de (ingeschreven] woonbehoefte vanaf 1 november 1.1. én een verklaring van het getal 30 verwachtte toename van het verkeer. Zy zegde toe haar best te zullen doen dan de antwoorden te geven. Geen vragen echter over de modellen bevolking en woningbouw uit het plan, waarover het langst tydens de commissievergadering gesproken werd. Het was een wat abstracte discussie over cyfers en percentages met als slot de voor de tribune haast verblijdende opmerking van de VVD-er Lange: ,,'t is helemaal niet zo belangrijk voor direct" en de vaststelling van de heer K. de Wilde [PvdA]: „Van alle geproduceerde cijfers, die betrekking hebben op de periode na 1981, zal ik me niets aantrekken". Voor het zover was had men al anderhalf uur vergadert, maar daarna ging het vrij vlot. Geen van de raadsleden gaf zich echter bloot in een algemene standpuntverklaring ten aanzien van het raamstruktuurplan. Slechts de heer W. Blaauw (VVD) lichte een tipje van zyn sluier op: „Ik kan me heel best vinden in de aanbeveling van het college". In die richting zal het volgende week woensdag ook wel gaan, waarschijnlijk tot grote teleurstelling van vele insprekers, die zich noch met de raamstruktuur, noch met de aanbeveling „wel zullen bevinden". Eén van die ongelukkigen zal vermoede lijk worden de heer Gerth, die zijn tracé van de Engweg weinig elegant van de tafel geveegd zag: „technisch niet uitvoer baar!". Dat moet ook de verkeersinspre- kers pijn doen en ook de voorstanders van het winkelcentrum aan de Nieuweweg. De Centrumweg, zoals de gemeente zich die voorstelt, doorkruist hun centrumplanne tje min of meer. De vergadering, die zo'n dertigtal belang stellenden trok,waaronder buiten de commissieleden 5 VVD-raadsleden, drie CDA-ers, één van de PvdA en Jan Visser van Progressief Soest, hield zich aanvan kelijk bezig met de vraag van de heer De Wilde (PvdA) welke rechtszekerheid de raamstruktuur nu inhield voor de bevol king? Het antwoord was vrij simpel, rnaar werd eerst gegeven na veel discussie: rechtsze kerheid komt er via de bestemmingspla- nen, al zal men zich dikwijls moreel nu al gebonden voelen. In het verdere verloop van de vergadering kwan dat nog eens tot uitdrukking, toen op voorstel van de heer W. Blaauw (VVD) van gedachten gewisseld werd over het schrappen van de Wilhelminalaan als uit wijkmogelijkheid voor verkeersafvoer naar het industrieterrein. Blaauw en met hem andere commissieleden zagen er alsnog een aanzet in voor de al jaren in Soest verfoeide Weg-over-de-Eng. De dank van het college van burgemeester en wethouders aan de inspraakgroepen, die zich bezighielden met het ontwikkelingsplan Soest 1976, is niet geheel wederkerig. Dat bleek duidelyk tydens de gezamenlijke vergadering van de vier groepen, die onder leiding van inspraakleider Koppelmans en projectcoördinator Hulsbergen in de zaal van de brandweerkazerne gehouden werd. Met name de insprekers „bevolking en woningbouw" en „landschap" hadden veel kritiek over de wyzc waarop hun inbreng in de concept-raamstruktuur verwerkt werd. De groep bevolking-woniningbouw was verbaasd en ontstemd dat hun wijze van benadering van de problematiek in het geheel niet werd overgenomen en men van gemeente-zijde bleef vasthouden aan verouderde en achterhaalde prognoses. Van de werkgroep landschap kwam eveneens veel kritiek met als slotconclusie: lees ons eindverslag nog maar eens door. Na een inleidende uiteenzetting over de wijze waarop het concept door de gemeen tebestuur was samengesteld en waarbij de inleider, de heer Hulsbergen, de opmer king maakte, dat de raamstruktuur „erg globaal gehouden was en men zeker zaken zou missen uit de inspraakprocedure'^, vergaderden de gropen afzonderlijk. De werkgroep bevolking-woningbouw met zes man; de werkroep verkeer met vijf man; de werkgroep winkelvoorzieningen met slechts vier man en „landschap" met acht man. Zij bespraken het concept en kwamen ten slotte met op schrift gestelde bemerkin gen, die doorgegeven zullen worden aan de leden van de commissie ruimtelijke ordening. De ontstemming van de werkgroep bevol king-woningbouw betrof het gebruik van achterhaalde prognoses; de acceptatie van oncontroleerbare vrije vestigingen; het ontbreken van enige fasering van bouw- stromen en een geheel andere conclusie voor wat betreft het totaal aantal te bouwen woningen. De werkgroep wenst vast te houden aan het totaal van 1200 en het meningsverschil zal zich toespitsen op een totaal van nogeens 1200 huizen, die de gemeente méér wil bouwen. Van de werkgroep verkeer kwam een gematigder geluid. Zij mepnt dat het ver keer op de zogenaamde verzamelstraten beperkt moet blijven tot maximaal 3000 en niet zoals in het concept staat. 5000 per dag. Grotere „waardering" wil de werkgroep zien voor het openbaar vervoer, dat eventueel door de overheid gesubsidieerd moet worden. Naar de mening van de werkgroep verschuilt de gemeente zich te makkelijk achter de opstelling van de diverse vervoersmaatschappijen. Wat de keuze van het tracé van de Centrumweg betreft, wil de werkgroep de Klein Engen- daalweg daar onderdeel van laten uitma ken om vervolgens via een gedeelte van de Parklaan ongeveer de spoorlijn Soest-Zd.- Soest te volgen. De Centrumweg mag niet meer dan „twee-strooks" zijn en alleen gebruikt worden voor gemotoriseerd ver keer. De werkgroep wil tenslotte de Wil helminalaan niet „in reserve" houden om eventueel, zoals in het concept aangege ven, te dienen als uitwijkmogelijkheid voor verkeersomleiding naar het indu strieterrein. Het Centrumweg-tracé van de werkgroep verkeer sloot bijna geheel aan op de wens van de werkgroep winkelvoorzieningen. Deze groep wil het tracé nog iets verleggen richting Bosstraat, waardoor er meer ruimte komt voor de winkel- c.q. cen trumvoorzieningen. Naar de mening van de meerderheid van deze groep moet het centrum gerealiseerd worden tussen Ei gendomweg en Centrumweg-tracé, over de Nieuweweg. De Parklaan zal het bestemmingsverkeer moeten opvangen. De groep sprak zich uit tegen een centrum aan de Soesterbergsestraat in verband met onteigeningsprocedures, de kleinschalig heid en het ontbreken van mogelijkheden daar de centrale voorzieningen bij onder te brengen. Ook verwacht de groep toenemende verkeersdrukte over de Soes terbergsestraat richting Soesterberg. De groep toonde zich een duidelijke voorstan der van koppeling van centrale voorzie ningen met winkelvoorzieningen, in die mate zelfs, dat de winkelvoorziening alleen gerealiseerd mag worden bij de centrale voorzieningen. Een centrum aan de Dalweg werd, voor wat de winkelvoorziening betreft aange wezen in verband met te grote invloed op het centrum Van Weedestraat, Honsber- gen en Smitshof. De werkgroep landschap had een groot aantal opmerkingen die betroffen de niet konsekwente toepassing van de vijfvinger theorie (vestigingsbeleid); de verkeers- prognose; de algemene indruk, dat aan het verkeer teveel werd tegemoetgekomen; de onduidelijke analyse van het landschap en de opvattingen over de „verstoorde stadrand". Geconstateerd werd dat helaas een alge mene visie op het milieu in het concept plan ontbrak en dat er teveel werd inge haakt op „geijkte verhaaltjes". Ook de visie op de landbouw werd node gemist en naar de mening van de groep zou juist daar de maatschappelijke visie'door de overheid gehonoreerd moeten worden. Onduidelijk werd de toekomst van de Lange Brinkweg genoemd; niet eens was men het met de opvatting in het plan, dat daar verzorgende bedrijven gesitueerd konden worden. De werkgroep staat een „status-quo" voor. Betreurd werd. dat er met geen woord gerept werd over historische waarden en tenslotte meende de groep, dat de raam- struktuur-planopstellers het eindrapport van de werkgroep nog maar eens moet lezen. De burgemeester wees de heren er op. dat de raad te beslissen had, maar zij ont raadde dat ten sterkste. Het huizenbezit zou dan afgestoten moeten en kunnen worden, maar het zou kunnen betekenen, dat het later opnieuw aangekocht zou moeten worden als de aanleg van de verbinding met het industrieterrein tóch noodzakelijk zou blijken te zijn. Volgende week woensdag zal wel blijken, dat men het rustig bij de huidige situatie laat. Over het bevolkingsmodel en het woning- bouwmodel werd uitvoerig gesproken, uit gaande van de lange termijnprognoses en de korte termijnbenadering. Het oncon troleerbare vrije vestigingsbeleid kwam aan de orde en deed de heer R. Logten- stein (CDA) vragen of men daarin wilde ingrijpen of dat men een toewijzingsbeleid ging voeren? Met de burgemeester was men het wel eens. dat prognosecijfers uiterst griezelige cijfers waren en men vond elkaar in de beperking tot 1981. De vraag zal nog beantwoord worden of men aan de tot dan geplande 1218 woningen voldoende heeft. De heer De Wilde vond wel dat duidelijk gemaakt moest worden hoe de huidige woningnood opgevangen kon worden. Hij vond het maar een schande dat die wo ningnood er nog steeds was. Verkeer De discussie over het toekomstige verkeer spitste zich voornamelijk toe op het tracé van de aan te leggen Centrumweg. Men wilde daar meer gegevens over, hoewel de heer Goote [PvdA] aanvankelijk gezegd had, dat niet zo noodzakelijk te vinden. Goote wilde wel weten hoe men aan de 30 toename van het autoverkeer voor de toekomst kwam en Goote informeerde ook naar de in het plan genoemde „tweede dwarsweg" voor de verbinding van oud en nieuw Soest. Hij begreep ook niet waarom het alternatief van de in- spraakgroep niet in kaart gebracht was, maar hij hoorde van de gemeentelijke pro- jektcoördinator, dat dat alternatief tech nisch nauwelijks uitvoerbaar was. Het zou zo ongeveer betekenèn, dat de overweg bij station Soest-Zuid gesloten zou moeten worden en daarmee de aanvoerweg naar het nieuwe centrum. Niet gesproken werd over het fenomeen, dat Soest met alle ervaring van een drukke rijksweg dwars door de gemeente, een soortgelijke weg. maar dan misschien vier-baans. gaat aanleggen tussen de wijken Smitsveen èn Overhees en Boeren- streek. (2600 huizen?). Deze weg. de Koningsweg, maakt een onderdeel uit van de Centrumweg. waarover in de toekomst al het doorgaand verkeer door Soest geleid moet worden. Wel vond de heer Goote (PvdA), dat het moeilijk werd: komende van de tweebaans Bitseweg en uitmon dend op de tweebaans Birkstraat. Winkelvoorziening Duidelijk werd. dat de leden van de commissie een lichte voorkeur hadden voor situering van een nieuw centrum tussen de Klein Engendaalweg en de Eigendomweg, over de Nieuweweg heen. Dat centrum zou circa 6000 m2 winkel vloeroppervlak moeten hebben, onderge bracht op 3 a 4 hectare grond. Volgens coördinator Hulsbergen zou het zeker een „tweede Van Weedestraat-centrum" moeten worden. Veel zal echter afhangen van het tracé van de Centrumweg. Bij dat centrum zal, naar de burgemeester vond, ondergebracht moeten worden het gemeentehuis, een politiebureau, een busstation, een markt terrein, een gebouw met een zaal voor 500 toeschouwers en mogelijk een overdekt 50meterbad. Landschap De discussie over het landschapsmodel werd zeer kort gehouden door het verzoek van de burgemeester er het plan landelijk gebied en het eindverslag van de desbe treffende inspraakgroep nog maar eens op na te lezen. Wat de werkgelegenheid betrof vond men, dat de gereserveerde 5 h.a. extra indu strieterrein mogelijk wat te krap was. Men zou er nauwelijks genoeg aan hebben om de in de kom gevestigde bedrijven onder te brengen. Voorzichtig werd opgemerkt dal er dan nog maar eens 5 h.a. gereserveerd zou moeten worden. Dat zou dan via een bestemmingsplan moeten. Tenslotte werden nog vragen gesteld over de toekomst van de Eng (burgemeester: zoveel mogelijk open houden; geen weg, zélfs geen aanzet); over de opstallen op de volkstuinen (burgemeester: grote welstan- delijke eisen) en de verstoorde stadsran den. Even stond men nog stil bij de natuurlijke overloop van het landschap van de Eng naar het Pijnenburgerbos, die tot stand zou komen via het open Klein Engendaal- gebied, waarna het korte definitieve vra genlijstje werd opgesteld. De afgelopen zaterdag op de speelplaats van de St. Theresiasehool gehouden middel eeuwse markt, heeft in totaal 1666,91 opgebracht. Van dat bedrag blijft na aftrek van alle gemaakte kosten ruim 800 gulden over, zo vertelde ons het schoolhoofd de heer Th. Krops. De markt, die niet direct opgezet was om het financiële gewin, trok heel wat belangstellenden. Naast de goed in trek zijnde ijs- en oliebollenkramen, de tent van de waarzegster, vielen er ook oude ambachten te bewonderen. Zo was er een kraam met imker-attri buten, was er een pottenbakker aktief en deden twee dames verwoede pogin gen schapewol te spinnen. Er werden keramische producten verkocht; er draaide op volle toeren een Rad van Avontuur en verder waren er voor de kinderen behendigheidsspelletjes, zoals ringsteken op de fiets en balgooien op levensgrote portretten van het school team. De standhouders en ook kinderen droe gen middeleeuwse kledij en wat daarop leek en vooral voor de ouderen was dat een hele temptatie met het zomerse weer. Voor het volksdansen was de be langstelling enorm en alles bij elkaar was het een gezellig feest, zoals het in eerste instantie door de organisatoren bedoeld was. De netto opbrengst zal besteed worden aan de vervolmaking van de geluids installatie van de school. De snelle stijging van onze sociale uit gaven. zoals die zich de laatste jaren in ijltempo heeft gemanifesteerd, is zeker niet in de laatste plaats het gevolg van de sterke toename van het aantal WAO- uitkeringen. Het gaat hier om mensen, die wegens ziekte en/of gebreken ar beidsongeschikt zijn verklaard en der halve in aanmerking komen voor een loondervingsuitkering, die maximaal 80 °7r van het laatstverdiende dagloon bedraagt. Het aantal WAO-ers heeft de 300.000 eind 1974 reeds overschreden en in dat jaar werd aan hen 4290 miljoen gulden uitbetaald. De WAO wordt de laatste tijd nogal be kritiseerd. Er wordt onder meer be weerd dat de wet ook gebruikt wordt als een soort afvloeiingskanaal voor niet meer rendabele werknemers, dus als een veredeld soort werkloosheidswet. Hierdoor ontstaat de kans dat de WAO- ers terechtkomen in die hoek van de samenleving, waar de meest gediscrimi neerde groeperingen zich ophouden. Men vergeet dat het gros der WAO-ers het zelf helemaal niet leuk vindt wegens ziekte of invaliditeit in een arbeidsonge schiktheidswet terecht gekomen te zijn. Het is zonneklaar dat in de uit 1967 da terende Wet Arbeids Ongeschiktheids- verzekering (WAO) het begrip ziekte ruimer is geformuleerd dan bijvoor beeld in de oude Ongavallenwet (1901), waar het accent altijd op de invalide werknemers heeft gelegen. Uiteraard vormen in het kader van de toepassing van de WAO ziekte en gebre ken nog steeds een voorwaarde tot ar beidsongeschiktheid, maar vaak is naast deze medische factoren de plaatsbaarheid van de cliënt, zijn oplei ding en beroepscarrière op de regionale arbeidsmarkt in het geding. Niet meer rendabele werknemers krijgen dikwijls een medisch etiketje opgeplakt (tenslot te heeft ieder mens ergens wel een kwaal) en worden dan via de WAO uit het productieproces geloodst met een „gouden handdruk" (welvaartsvaste uitkering). Zonder twijfel zitten er in de WAO men sen, die zodanig ziek of invalide zijn, dat zij onmogelijk nog aan het productie proces kunnen deelnemen. Anderzijds komt er een toenemend aantal mensen (vooral oudere werknemers) in de WAO terecht, wier arbeidsongeschiktheid voornamelijk is terug te voeren op niet- medisch, maatschappelijke factoren. Een belangrijk punt is dat de WAO werd ingevoerd op een tijdstip 1967dat onze economische constellatie grondig aan het veranderen was. De bloeiperiode uit de eerste helft der zestiger jaren, toen er sprake was van een gespannen situatie op de arbeids markt en de werkloosheid in ons land vrijwel een te verwaarlozen factor was, raakte voorbij en in de daaropvolgende jaren sloten verschillende bedrijven hun poorten, c.q. gingen fusies aan of be sloten tot inperking van het personeels bestand en het logisch gevolg was dat de zwakke broeders het eerst op straat stonden. Niet alleen de groei van het aantal werkloosheidsuitkeringsgerech tigden, maar ook de sterke toename van het aantal arbeidsongeschiktverklaar- den, vloeiden uit deze situatie voort. In de steeds feller oplaaiende discussies over de stijging van de sociale premies wordt vooral gewezen op de sterke toe name van het aantal WAO-ers. Sommi gen weten de indruk te wekken of al die duizenden arbeidsongeschikten zich maar wat aanstellen en eigenlijk best zouden kunnen werken. Een hard oor deel, zoals dat alleen maar mogelijk is in een samenleving, waar de identiteit en status van een individu in hoge mate bepaald wordt door het beroep dat hij uitoefent. Ieder die uitgerangeerd is, wordt als overbodig en nutteloos ervaren en wordt beschouwd als iemand, die „alleen maar geld kost". In de praktijk is het echter zo, dat het gros van de WAO-ers het allesbehalve plezierig vindt om van een sociale uit kering te moeten leven. Het gros bleek te zitten met gevoelens van nutteloosheid en overbodigheid. Zij voelden zichzelf en anderen tot last en kampten met schuld- en onlustgevoelens over hun situatie van arbeidsongeschikt heid. Pottenbaksters in den dop tijdens de middeleeuwse markt op het schoolplein van de st. Theresiasehool. De Amerikaanse ambassadeur Kingdon Gould in de cabine van de graafmachine De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Mr. Kingdon Gould, heeft eind vorige week de „eerste spade" in de grond gestoken voor de bouw van 192 woningen ten behoeve van op de basis Soesterberg gestationeerde Amerikaanse militairen. Die „spade" bestond in dit geval een graafmachine die door hem bediend werd. Daarbij waren ondermeer aanwezig de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, de commandant van het Camp New Amsterdam, kolonel D. L. Poorman en de commandant van de vliegbasis de kolonel W. van Gastel. Zij werden toegesproken door de direc teur van Immoproject bv uit Breda, de heer J. van Spaandonk, die als bouwer van de woningen een en ander vertelde uit de onderhandelingsfase, die aan de realisatie vooraf ging. Alvorens de graafmachine te beklim men drukte de heer Gould zijn spijt uit over het feit dat de Amerikanen de Ne derlandse woningbouwproblemen ver groot hadden. Naar zijn mening echter mochten Amerikanen, die voor de verde diging van het Westen in Europa verble ven, ook een eigen woning hebben en hij sprak daarbij de wens uit dat dit eerste project in Nederland, gevolgd zou wor den door anderèn. Hij bracht dank aan alle overheids-instanties, zoals gemeen te Soest en defensie, voor hun medewer king. Het project in het plan Egghermonde 2 te Soesterberg. voorziet in 192 woningen van liefst zeven verschillende typen. In blokken van twee tot tien woningen worden huizen gebouwd met een variatie aan bijvoorbeeld aantal slaapkamers van twee tot zeven. Bij de indeling is rekening gehouden met typisch Ameri kaanse opvattingen over oplevering van huizen. De woningen zijn dan voorzien van o.m. vloerbedekking en complete keukenin richting. Het aanwezige groen wordt gro tendeels gespaard en men krijgt een ge zamenlijke tuin. De voorafgaande be sprekingen namen in totaal ongeveer 1% jaar in beslag. De huizen worden opgele verd in de periode van januari tot okto ber/november 1977. Evenals vorig jaar sluit de „Schuif-es-in"-aktie van de gereformeerde kerk het „werk"-seizoen af met een feestelijke dienst in het Openluchttheater aan de Soes terbergsestraat. Als de weergoden, net als vorig jaar, meewerken, belooft het weer een heel bijzondere dienst te worden. De kerkdienst begint om 09.30 uur en het thema is:„Maar 't feest gaat door!" Aan de kerkdienst gaat een natuurwan deling vooraf, die begint bij het open- luchttheaer. De route is uitgezet door de afdeling Eemland van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie I. V.N. en voert door de bossen bij het zieken huis Zonnegloren. Iedere deelnemer krijgt bij vertrek een routebeschrijving, waarin ondermeer de grote betekenis van het bos wordt uiteengezet. De wan delaar wordt gewezen op het vele mooie wat er te zien en dat zo vaak zo klein en gewoon is, dat men er aan voorbij loopt. De wandeling duurt circa drie kwartier. Als de sportieve kerkganger weer op z'n uitgangspunt terug is, wordt hij ont vangen met thee en beschuit. In het openluchttheater speelt dan, vanaf een kwartier voor de aanvang van de dienst, de „Oranje Harmonie" uit Hilversum bekende geestelijke liederen, die door iedereen meegezongen kunnen worden. Tijdens de kerkdienst wordt er, zoals dat door de eeuwen heen gebruikelijk is, ge collecteerd voor hen die dat nodig heb ben. De opbrangst is dit keer bestemd voor het vakantiecentrum „De Blije We- relt" te Lunteren, )vaar jaarlijks zo'n 4500 mensen van een onbezorgde vakan tie genieten. In het centrum komen al leen mensen, die anders helemaal niet op vakantie kunnen, zoals bejaarden met een kwetsbare gezondheid, een lichamelijk handicap of een erg bewer kelijk dieet, niet alleen bejaarden, maar ook gebroken gezinnen, waarvan de kin deren ondergebracht worden in een kin dertehuis en voor wie het samen op vakantie zijn, zo uiterst waardevol is; huisvrouwen en echtparen, die overbe last zijn gedurende het jaar door ver zorging van langdurig zieken, door on vrijwillig ontslag of door moeilijk op voedbare kinderen. Voor hen allen is „De Blije Werelt" in het loven gereoepen en voor hen is de collecte van de „Schuif- es-in"-dienst. Na afloop van de kerkdienst wordt er koffie geschonken. Zou het onverhoop re genen, dan wordt de dienst in de oor spronkelijke vorm overgeplaats naar het grootste gereformeerde kerkgebouw in Soest; de Julianakerk aan de Juliana- laan. In twijfelgevallen kan men zich wenden tot één van de volgende telefoon nummers: 12094 - 12495 - 13025 - 19128 en 15194. Bij goed weer zijn de Wilhelminakerk en De Open Hof gesloten. Kerkbezoekers van het openluchttheater kunnen hun auto's parkeren op het parkeerterrein van het ziekenhuis zonnegloren. De or ganisatoren hebben daarvoor toestem ming verkregen van ziekenhuis directie. Aan de Erasmus-universiteit te Rotter dam slaagde voor het doctoraal examen economie onze plaatsgenoot H. P. M. Topper (22).

Soester Courant | 1976 | | pagina 1