„Pannenbier" voor Dansschool Slingerland I Van de Ven's boekhandel na verbouwing een nieuw „open boek t Zwaantje sous-chef mm maaswinkel WV-NIEUWS Zonnebloem-Soest heeft tien nieuwe welfare-helpsters Nieuwe motor voor de Politie Wijziging spreekuur Inbraak in Christelijke Mavo Opnieuw brand in voormalig café Sonnehoeck Middelman/t Wooncenf rum en uw boodschappenlijstje Gestolen auto terug gevonden Lederwaren Giftshop HYPOTHEKEN Krediet voor Jeugdwerklozenprojekt Start Eemverbeterings- werken Nieuw meubilair Kleuterschool 't Vinkennest BERKHOF Ml landi-hartöcT) Zonnesteek LANDLUBBER JEANSPETTEN Maarten Kooy met hoboconcert in Utrechtse Domkerk Soester Courant van donderdag 24 juni 1976 Op maandag, 14 juni 1976, werden in Molenschot", na een uitgebreide oplei ding, tien welfare-helpsters van de Zon nebloem-Soest geïnstalleerd. De uiteindelijk geslaagden zijn de da mes: J. Augustijn-Wijnsma, C. Boeren- kamp-v. d. Kleij, M. Braspenning-Schaap. G. Bots-van Dam, C. van Heyzen-van 't Zet, A. van Hoorn-Koehoorn, C. Koen- ders-Bunck, M. Lasonder-de Vries. M. v. d. Puyl-van Rossum en G. Wijnhoff- Jacobs. De legitimatiebewijzen werden hen uit gereikt door de heer Streef, directeur van „Molenschot" na een korte, maar bijzonder toepasselijke speech met als motto: „De leraren openen slechts de deur. Verder gaan moet U zelf doen", ter wijl de insignes opgespeld werden door mevrouw Westerveld-Higler, voorzitster en een van de oprichters van de Zonne bloem-Soest. Zij was vooral bijzonder verheugd over de „jeugd" van de nieuwe welfare-helpsters, waardoor vergrijzing van het corps wordt voorkomen. Door de „oude garde" werden de geslaagden roze rozen aangeboden. Doordat de activiteiten van de Zonne bloem-Soest zich blijven uitbreiden zijn of worden de geslaagden met spoed bij het werk betrokken, waarbij vooral de thuis liggende patiënten de aandacht zullen krijgen. De cursus stond ook ditmaal weer onder de deskundige leiding van mevrouw Paula Pietersen. De tentoongestelde werkstukken oogsten enorme bewonde ring bij de aanwezigen. Opvallend origi neel en prachtig afgewerkt! De Zonnebloem-boottochten met de „Alex van Wayenburg" zijn dit jaar op 6 en 7 september a.s. Om effectievere verkeerscontrole moge lijk te maken en ook omdat binnenkort meer personeel daarvoor beschikbaar komt, stellen burgemeester en wethou ders voor een nieuwe motor aan te schaf fen. Gedacht wordt aan een „Moto Guzzi 10001 Convert" waarmee onder andere de politiekorpsen in Amsterdam, En schede en Amstelveen goede ervaring hebben. Het apparaat gaat inclusief een mobi lofoon 16.000 gulden kosten. Om van de motor in het voorjaar 1977 gebruik te kunnen maken, is het noodzakelijk dat uiterlijk november de bestelling gedaan is. Wethouder J. J. Ebbers is verhinderd maandag 21 juni a.s. zijn gebruikelijke spreekuur te houden. In plaats daarvan zal zij de volgende dag. dinsdag 22 juni. spreekuur houden van 14.30 tot 15.30 uur. Ingebroken werd in de Christelijke Mavo aan de Prins Bernhardlaan. Om binnen te komen werd een ruitje van een groot raam ingedrukt, waarna men de sluiting kon bedienen. Vermoedelijk is er daarna toch iets fout gegaan, want de politie trof het gehele raam tegen de muur aan. Voor zover men heeft kunnen nagaan, wordt niets vermist. Na een grootse, ingrijpende gigantische verbouwing is Van de Ven's Boekhandel aan de Soesterbergsestraat bijna letterlijk een „open boek" geworden. De grote glazen pui met de naar buiten doorlopende moderne vloerbedekking noden, meer nog dan voorheen, uit om eens binnen te lopen. Van het oude interieur bleef weinig over en u waant zich in een geheel nieuwe zaak, die overigens zijnsgelijken in Soest niet kent. Alles werd gedaan met de opzet het de boekenkoper naar de zin te maken en daarin is men naar onze mening volledig in geslaagd. Men scheidde de informatiestand van de afreken-unit; men brak met de vermoeiende „boekenwanden" en plaatste kleine re boekenkasten diagonaal op de muur; men rubriceerde, tamelijk ver doorgevoerd, in duidelijk leesbare aanduidingen; men liet air-conditioning aanbrengen; men bracht makkelijk te „belopen" trappen naar iets hoger gelegen verkooppunten aan; kortom men deed alles om het de klant naar de zin te maken. Opnieuw heeft er brand gewoed in het voormalig café Sonnehoeck aan de Nieu- weweg nabij hetNS—station Soest-Zuid. Dit keer ging de bovenverdieping volle dig in vlammen op. Het vuur werd ont dekt in de vroege morgen van vrijdag op zaterdag en toen de brandweer arriveer de stond het dak in lichterlaaie. Met zes stralen was men de brand na 25 minuten meester. De nablussing nam nog onge veer anderhalf uur in beslag. De bemanning van een surveillanceauto van de politie, die na de onduidellijke brandmelding eerst op onderzoek uitging trof zowel beneden als boven een brand haard aan, zodat het vuur vrijwel zeker opzettelijk is aangestoken. Reeds enige keren eerder werd er in het vervallen en leegstaande pand brandgesticht, maar het werd tijdig ontdekt. Nu is de bouwval rijp voor de sloop. En dat alles ondanks veelvuldig gepraat dezer dagen over een nieuw winkelcen trum in Soest, dat de vervanger moet worden van het winkelcentrum aan de Soesterbergsestraat. De heer J. Wessels jr., eigenaar van deze boekhandel en in de wandel „van de Ven" genoemd, is met dat nieuwe centrum snel klaar. „Als het er is; dan inpakken en wegwezen", al rekent hij er op dat het nog wel zo'n vier a vijf jaar zal duren vóór het zover is. „Toen ik hier dertien jaar geleden be gon, zou het nieuwe centrum er met een paar jaar zijn; toen de heer P. Brinkers in 1969 bij ons in dienst kwam, zei ik hem „over twee jaar zijn we hier weg"; nu reken ik erop dat het nog wel vijf jaar duurtaldus de heer Wessels. Wessels is een Baarnaar van geboorte, waar zijn vader sinds 1930 een Van de Ven's-boekhandel drijft. Hij nam toen deze zaak over van de heer Van de Ven, die in 1905 de eerste boekhandel opende. De naam „Van de Ven" is men trouw gebleven; zal men ook trouw blijven en werd meegenomen naar Soest. In 1963 werd in Soest begonnen en het pand, dat voordien een modezaak mevr. Grol (gez. Ran) was. In 1966 vond de eer ste verbouwing plaats. Toen werd naar achteren uitgebreid en ondermeer het souterrain ingericht. De zaak groeide nadien, wat het aanbod en assortiment betreft, met Soest mee. Niet echter de oppervlakte en dat be tekende „behelpen en nog eens behel pen". Daaraan is nu rigoureus een eind gemaakt. Dat kon door de bovenetage, vroeger woonhuis, bij de verkoopruimte te betrekken. Daarna vond een herinde ling plaats, zoals gezegd met gebruik making van anders geplaatste boeken kasten. Het vergemakkelijkt de oriën tering en ook het geven van informatie. D'r zijn in principe twee mogelijkheden om een heel verstandige keuze te maken als 't om meubels, woon- textiel of andere sfeermakers gaat... U maakt een langdurige toernee langs een heleboel woonwinkels. U kijkt en vergelijkt. Of u gaat naar Middelman's Wooncentrum, waar u in één keer een duidelijk overzicht krijgt van wat er te koop is en hoe voordelig. Dat laatste is van toepassing voor alle moderne woners, mensen die van eiken houden, veeleisende sfeermakers en voor wie toe is aan een tapijt of gordijnen die per- fekt meekombineren. U ziet 't Wooncentrum Middelman kan u heet wat sores én geld besparen. Noteert u dat even op uw boodschappenlijstje? Direct aan de grote weg Soest/Amersfoort, v. Lenneplaan 73. Tel. 02155-11004. Elke vrijdag koopavond. PS. De koffie is klaar, volop parkeren, speelhoek voor de kinderen en 'n kadoshop vol met meeneem ideetjes. Op de eerste etage, direkt boven aan de trap, vindt men ruim gepresenteerd het „plaatwerk" (de kijkboeken met veel pla ten). Vervolgens een grote afdeling kinderboeken en stripverhalen en ten slotte de „informatieboeken". Daar onder wordt alles begrepen wat geen „leesboek" is, met andere woorden: van het woordenboek tot reisbeschrijvingen en populair wetenschappelijke zaken in de meest uitgebreide zin van het woord. Het „overige" is „beneden" en dat is nog heel wat; óók de normale schrijf- en schoolwaren, de romans, de pockets, de tijdschriften (tweemaal zo groot als vroeger)enz. Opvallend is dat de „tafels" met aan biedingen zijn verdwenen; daarvoor is een kubussensysteem ontworpen, dat al naar gelang er behoefte aan is, ver plaatst en vergroot kan worden. Van de Ven loopt daarmee voorop in Nederland, zoals hij ook meent dat de diagonaal opgestelde boekenkasten nog nergens gebruikt worden. Dat alles in prettige aandoende kleuren is gehouden, spreekt voor zich. Ook telefonisch zal Van de Ven voortaan beter en vlotter bereikbaar zijn. Dat werd mogelijk door een nieuwe installa tie, waardoor wachten tot het minimum is teruggebracht. Van de Ven heeft in Soest enigszins een monopolie-positie, wat de boekhandel betreft. Die wordt echter niet uitgebuit. Integendeel! „In principe", zegt de heer Brinkers, „is bij ons alles te koop; gek, bizar, moeilijk, licht tot zéér licht; alles!" Met dien verstande dat men wel „normen" er op na houdt, zij het dat die normen toch rekening houden met de veranderde tijden. Dat is ook naar de mening van de beide heren „des boek handelaars taak' Het lezen heeft een grote vlucht geno men en voor Soest geldt, wat voor heel Nederland opgaat. Hoe hoger het oplei dingsniveau; hoe gemotiveerder er ge kocht en gelezen wordt. Wat dat betreft heeft naar de mening van de heer Wes sels, Soest de wind mee gehad. Er heb ben zich in de nieuwe wijken van Soest, in verhouding veel inwoners gevestigd, die een bepaalde graad van opleiding hebben. Ook is het kopen van boeken geen elitai re zaak meer zoals in de dertiger jaren en daarmee houdt het hogere gemiddel de inkomen nauw verband. Dat „lezen" via bibliotheken, voor jeugdigen zelfs gratis, en voor ouderen toch bijna niets kost, heeft ook zijn positieve invloed op de boekhandel. Van enige concurrentie met leeszalen en bibliotheken is geen sprake; in Soest is de samenwerking optimaal. Alles bij elkaar is de nieuwe zaak een „eindeloze" winkel, waar men uren kan doorbrengen. Dat „doorbrengen" ver wacht de heer Wessels ook min of meer, want mede daarom werd de zaak zó verbouwd en zó ingericht. Hij staat ten dienste van het publiek. Feest Voor het publiek ook is een feestweek georganiseerd en de traditionele recep tie voor de „weinigen" achterwege ge laten. Wel was er gisterenavond een „open huis" die veel belangstelling trok. Vanaf vandaag tot zaterdag 3 juli wordt een „Van de Ven's-boekenweek" ge houden, met vele attracties, zoals extra aanbiedingen en een „boekenweekge schenk" bij aankoop van tien gulden. Het geschenk is een waardevol boekje met tekeningen van Anton Pieck, uit 1001-nacht. Verder is er een wedstrijd: Maak je eigen boekenwurm! Men mag zo'n wurm maken naar eigen inzicht en naar eigen idee. Een jury zal er t.z.t. over oor delen. Daarin hebben zitting de bekende illustrator Rien Poortvliet; de teken lerares I. Addens uit Amersfoort en Karei Voges, tekenaar o.m. van Donald Duck. Zij hebben voor duizend gulden aan prijzen te verdelen. Rest nog te vermelden dat de verbou wing werd uitgevoerd naar ideeën van het Adviesbureau Visuele Verkoopbe vordering John M. Verberne uit Delden. De bouwwerkzaamheden werden ver richt door bouwbedrijf Jan Smeeing uit Soest; electriciteitsvoorzieningen aan gebracht door de firma Joh. Bosboom Zn. uit Soest; het interieur geplaatst en het schilderwerk gedaan door de firma Harmeling uit Nijverdal; de air conditioning geleverd door de firma Ruitenbeek uit Amersfoort; het glas van de pui geleverd door de firma Brandsma uit Soest en de vloerbedekking door de firma K. de Boer uit Baarn. Een gedeelte van het nieuwe interieur van boekhandel Van de Ven. De in de nacht van zaterdag op zondag gestolen personenauto van de heer J. van de P. werd reeds na enige uren zoeken teruggevonden.De wagen werd weggenomen bij de woning van Van de P. aan de Amersfoortsestraat te Soester- berg en teruggevonden op de laan Blussé van Oud Alblas. Opgave van advertenties en tekst uiterlijk dinsdagmiddag 4 uur, voor plaatsing donderdag d.a.v. Tassen Riemen Portemonnee's Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters en nog vee! meer leuke Naast de Oude Kerk. TORENSTRAAT 5 SOEST TEL. 02155 - 13473 Eind vorige week werd bij de in aanbouwzijnde dansschool aan de Weegbreestraat van het echtpaar Slingerland, het hoogste punt bereikt. De vlag ging in top en het traditionele pannenbier (tegenwoordig een evenmin versmade envelop met inhoud) werd rondgedeeld. Als alles volgens plan verloopt, wordt het gebouw op 3 september a.s. opgeleverd, waarna op zaterdag 11 september de officiële opening zal plaats vinden. Aansluitend daaraan wordt twee dagen „Open Huis" gehouden, waarbij iedereen de gelegenheid heeft deze prachtige dansschool te bezichtigen. Eind februari werd door de n.v, Soester Bouwmaatschappij met de bouw begon nen, naar een ontwerp van de Soester architekt Dick Renooy. In wel zeer korte tijd werd het pand, dat naast de dans- rente vanaf 8 Wij zijn onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn. HYPOTHEEK MAATWERK Van der Lans Assurantiën 02155-16267 „school" met accomodatie, een woon huis bevat, opgetrokken. De dansschool krijgt twee zalen; de grootste met een vloeroppervlak van 12 bij 16 meter; de kleinere zaal met een oppervlak van 6 bij 9 meter en een bar van 11 meter. De kleine zaal zal in de toekomst moge lijk ook gebruikt kunnen worden voor het houden van recepties, terwijl de keuken- accomodatie berekend is op het verzor gen van een lunch. Ook heeft het echt paar Slingerland plannen de kleine zaal beschikbaar te stellen aan jonge arties ten of orkesten om wat praktijk ervaring op te doen. Overigens kan van beide zalen één ruimte gemaakt worden. De dansvloeren (strokenvloeren) wor den „zwevend"; rustend op rubber ge construeerd, waardoor een zekere ve ring wordt verkregen. Bij het gebouw komt een parkeerterrein van 500 vierkante meter en overdekte stallingen voor fietsen en bromfietsen. Dit terrein zal alleen beschikbaar zijn voor bezoekers aan de dansschool. In augustus zal de gemeenteraad een voorstel ter goedkeuring voorgelegd krijgen om 22.000 gulden beschikbaar te stellen voor het starten van een projekt voor werkende en werkloze jongeren. Het discussiestuk dat met het oog op dit projekt opgesteld werd, kwam aan de orde tijdens de vergadering van de commissie maatschappelijk werk. Niet alle leden van de commissie konden zich met de inhoud verenigen en met name mevrouw A. Greefhorst-Van Overdam (CDA) was het niet eens met de stelling dat arbeid moet gezien wor den als een van de belangrijkste „zins- gevingen" aan het leven! Niet eens was zij het ook met de opmerking dat „ar beid symbool van de juiste manier van leven" is, terwijl zij zich ook verzette tegen de naar haar mening te generali serende stellingname dat, in verband met het veranderende opvoedingspa troon, „kinderen minder aandacht krijgen van hun ouders". De CDA-er Stam had in het discussiestuk gelezen dat de eerste aanpak niet zo ge slaagd was geweest en hij wilde weten wat die aanpak dan voorstelde. Me vrouw G. Alting-Ambrosius (VVD) stel de voor een enquette te houden onder de jeugd om hun behoefte aan aktiviteiten te peilen. Wethouder mevrouw Van Stiphout ver telde diverse projecten voor jeugdwerk- lozen bezocht te hebben. Zij was met een commissie uit het ambtelijk apparaat en andere deskundigen ondermeer in Arnhem, Zeist en Amersfoort geweest, terwijl er contact was met Eindhoven en Maastricht. Het grootste probleem bleek te schuilen in de vraag hoe de jongeren binnen te krijgen. Toch was dat belang rijk, omdat naar haar mening school verlaters bijvoorbeeld niet altijd op de hoogte waren van hun rechten. Naar de mening van de wethouder diende er op de scholen voorlichting gegeven te wor den. Onderwijs-wethouder Plomp stelde vast dat dat al veelvuldig gebeurde, zoals er ook op de scholen gedaan werd aan de beroepenvoorlichting. Wat het jeugd werklozenprojekt betrof was de heer Plomp van mening dat deelname niet afgedwongen kon worden en het geheel op basis van vrijwilligheid diende te ge schieden. Voor hem was het motiveren van de jeugd voor het project de be langrijkste zaak. Overigens bestond tegen de krediet aanvraag bij de commissieleden geen enkel bezwaar. De in aanbouw zijnde dansschool Slinger land aan de Weegbreestraat. Onlangs heeft de aanbesteding plaats gehad van de eerste werken ter verbetering van de Eem. Het gaat hierbij om een aantal be- schoeiingswerken langs verschillende oever gedeelten gelegen tussen Amersfoort en Rijksweg 1 Daarop aansluitend zal in de loop van 1977 met de eigenlijke profielverrui- mingswerken voor dit gedeelte worden begonnen. De bedoelde werken zijn heden gegund aan de laagste inschrijver, de aanne mingsmaatschappij K. Beens en Zn. B.V. te Genemuiden, voor de som van 1.600.000,- (exclusief b.t.w.). Na de bouwvakantie zal met het werk worden begonnen. Gafé-Restaurant Soesterberg roept sollicitanten op voor de functie van Prettige werkkring en goede secundaire arbeids voorwaarden. Sollicitaties telefonisch aan de directie: 03463 - 1423 Negenduizend gulden krediet wordt ge vraagd voor de aanschaf van nieuw meubilair ten behoeve van de kleuter school 't Vinkennest aan de Nieuwstraat. Vervanging van het nu aanwezige meu bilair is nodig, omdat het versleten is en een zeer povere indruk maakt. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155-15963 - OFFICIAL DEALER ..- yGASAPPARATUURy Niet bij RENÉ geweest zeker. De originele heeft hij. 3m 52 so? Het programma van de zaterdagmid- dagmuziek op 26 juni a.s. om 3.30 uur ziet er als volgt uit: Hoboconcert en een concert voor viool, orgel en strijkers van A. Vivaldi. Mede werkenden zijn: Pieter Dhont, barok- hobo; Jan Jansen, orgel en Staas Swier- stra, viool. Het geheel staat onder leiding van Maar ten Kooy. De toegang is vrij. I dan bliaklaan 35 toast tal. 13901 of 14550 MACHTIG ElKEtl PUUR HATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur In Naarden, in de expositieruimte Slad- huiszolder, een tentoonstelling van schil derijen en aquarellen van Z. Szatbmary, van 19 juni-5 juli. Eveneens in Naarden, maar in het histo risch Vestingmuseum, Bastion Turf- poortde tentoonstelling: „Militair in Mi niatuur", tot 1 oktober. Het tropenmuseum in de Linnaeusstraat in Amsterdam hetbergt tot 1 september a.s. de tentoonstelling „Limara", In diaanse wevers in de Andes en „Cartoon isten uit Latijns-Amerika. De tentoon stelling is geopend dagelijks van 10-17 uur, zondags van 12-17 uur; Toegansprijs Heeft U al eens een wandelvakantie gedacht? Dat kan in Gelderland en Overijssel. De provinciale en streek VW's in samenwerking met de ANWB maken dit mogelijk. Er is keuze uit zeven verschillende wandelvakanties, varië rend van 4-6 dagen. De routes hebben per dag een lengte van 12-18 km. U kunt zelfs een lichtgewicht rugzak huren voor 2,50 per dag. De rugzakfolder ligt bij de diverse WV's voor U klaar. Enkele voorbeelden: „Te voet met rugzak in 4 dagen „Vale Ouwe"; Weekje wandelen door Twente4-daagse wandeltocht door Salland; ondekkingstocht Gelderse Ach terhoek; met rugzak over de Hessenweg in 5 dagen. We maken U er nu alvast op attent dat de Spakenburgse Dagen dit jaar gehou den worden op 21. en 28 juli en 4 en 11 augustus. Misschien een extra aanlei ding om het plaatsje met een bezoek te vereren. Het Utrechts Symfonie Orkest stuurde ons haar prospectus van het seizoen 1976/77. Op 19 augustus a.s. zal het U.S.O. weer een kennismakingsconcert organi seren. Voor geïnteresseerden is het pros pectus bij ons gratis verkrijgbaar. Jazz in Soest. Onder dit motto vindt er op vrijdag, 25 juni a.s. een Bluesconcert plaats met blues zanger-pianist Son Mc- Gauley en een jam-session in Café Bos en Duin aan de Bosstraat. Aanvang: 21.00 uur. entree 5.-, leden en CJP 3.50. Wandeltochten in de omgeving van Leer- sum kunt U tot eind augustus maken on der geleide door vogelbroedterreinen. naald- en loofhoutbossen. Er kan gewan deld worden op dinsdag en woensdag om 19 uur en vrijdag om 14.30 uur. De route duurt ca. 1*6 uur en begint bij het Veld, Maarsbergseweg 18 in Leersum. Een antiekmarkt met deelname van 45 antiquars uit het hele land is op 26 juni van 9-17 uur in Antiekcentrum „De Osse- kop", Voorstraat 19 te Utrecht. Er zijn tevens demonstraties van ets- en litho- drukken door bekende kunstenaars. Eveneens in Utrecht, maar in de Boerde rij van het amateurtuinderscomplex „Ons Genot" aan de Tweede Polderweg no. 5. van 9-20 uur. is een lathyrustentoon stelling. Deze tentoonstelling kunt U op zaterdag. 25 en zondag 26 juni bezoeken. Rent-a-bike betekent bij één van de 32 fietsverhuurders op de Veluwe een fiets huren, een dagje heerlijk eropuit en 's avonds de fiets weer terugbrengen. Dat hoeft echter niet bij dezelfde fiets- verhuurder. dat mag ook bij een ander. En dat is dan één van de geheimen van het rent-a-bike systeem. Inlichtingen kunt U krijgen bij de VW Zuid Veluwe te Arnhem, de VW Zuidwest Veluwe te Ede en de VW Noord- en Midden Veluwe te Apeldoorn. De Oud-Veluwse marktdagen in Barne- veld zullen dit jaar gehouden worden op donderdag 1, 8,15. 22 en 29 juli en 5 augus tus. U kunt er weer van alles beleven, kramenmarkt, optocht oude boerenwa gens, volksdansgroepen. torenbeklimmen en verder afvvissendHet Jan van schaf- felaarspel. boerenerfhuis. lunapark, schaapscheerdersfeest. Ook tijdens de vakanties kan de kadobon makkelijk zijn Uw gastvrouw een attentie te bewijzen of een geslaagde mee te ver rassen. Ze zijn er in de waarden 5,-10,-10; f 15. - 20,-en 25. -

Soester Courant | 1976 | | pagina 3