Soest krijgt kunstmatig echt dorpscentrum met bescheiden nieuwe 2-strooks verkeersweg voor doorgaand verkeer. perthof van de Gemeentehof cDccEw'tecDumiv^ <4 VW—Nieuws Raamstruktuurp/an aangenomen: internationale huizen onder één dak brunati de sede WK international herman miller artemide B. B. italia EL V erkeerslichtinstallatie Rademakerstraat HYPOTHEKEN IN VERBAND MET DE AANHOUDENDE WARMTE kan er nu ook buiten gegeten worden. MEENEEMSCHOTELS Nieuwe natuurkursussen van I.V.N. Het gasbedrijf in april en mei Soester Courant »an donderdag 1 juli 1976 In de byna vier en een half uur durende extra raadsvergadering, die vorige weck gehouden werd, is het raamstruktuurplan voor het Ontwikkelingsplan Soest 1976 praktisch geheel ongewijzigd aangenomen. Er gingen uitgebreide algemene stand puntbepalingen van de vier fraktievoorzitters aan vooraf. Op de PvdA na had ieder voor het voorlezen van zyn verhaal voldoende aan de toegemeten 25 minuten. Alleen de PvdA had er, inklusief de ingediende motie, zeven minuten mcér voor nodig om te vertellen waar men zich wel en waar men zich niet mee kon verenigen. Het resulteerde uiteindelijk in de volgende standpunten, die verder verwerkt moeten worden in nieuwe bestemmingsplannen, dan wel in het officieel intrekken van reeds genomen besluiten. Kerckenlandt wordt niet bebouwd; de bestemmingsplannen Zuidereng en Kercken- landt worden ingetrokken, met andere woorden: de Eng tussen Molenstraat, spoorlijn en Nieuwewcg blijft open gebied. Voor woningbouw komen niet in aanmerking de gebieden Kortend, Soestdyk-Noord [Jachthuislaan] en de Stadhouderslaan, voor zover het het terrein betreft tussen de spoorlijn Soest-Baarn en de woningen. Er wordt een 2-strooks Centrumweg aangelegd; een verbinding tussen Koningsweg en Birkstraat, ingegraven in de zuidhelling van de Eng, volgend een tracé dat noordelijk van het Kindertehuis [voorheen Trein 8.28] blijft, de Kerkstraat kruist ongeveer ter hoogte van garage Van der Lee, om met een bocht achter de Ferd. Huycklaan en Van Lenneplaan langs op de Birkstraat aan te sluiten. Er komt een nieuw Dorpscentrum, gesitueerd tussen Centrumweg en N.S.-station Socst-Zuid, met daarin naast winkels een gemeentehuis, politiebureau, markt en meer centrale voorzieningen. Er kunnen eventueel wel woningen gebouwd worden op het terrein, begrensd door Stadhouderslaan, Noorderweg en Inspekteur Schreuderlaan [een aardige steun voor het winkelcentrum Van Weedestraat]. Er wordt 5 hektarc grond extra gereserveerd voor industrieterrein. Geen beslissing werd genomen ten aanzien van de direkte toekomst van de Wilhelminalaan [WD, PvdA en Progressief Soest willen geen reservering voor grotere verkeersafvoer]. Voor woningbouw komen in aanmerking [in volgorde] O verhees 2e, 3e en 4e fase, Klein Engendaal en Boerenstreek. Aan de financiële paragraaf wordt pas begonnen nadat de uitgangspunten in het ontwikkelingsplan zyn vastgesteld. In de onhebbelyk hoge temperatuur [nooit was het onder de dertig graden Celsius] werd stilgestaan bij de bevolkings- en woningbouwprognoses. Niemand voelde zich daar gelukkig mee, al was ieder het met de burgemeester eens, dat men toch érgens vanuit moest gaan. Er zal overigens wel méér koffiedik verwerkt moeten worden, want wat wordt de grondprys in dat nieuwe centrum en is die wel betaalbaar voor de Soester ondernemers? En zo niet, wat dan? Wat gaat er gebeuren met het oude centrum Soesterbergsestraat? Komen daar op den duur woonhuizen, en hoeveel dan wel? Of worden voor de daar gevestigde winkeliers de bouwbelemmeringen opgeheven en hebben zy dan de keus om al dan niet naar het nieuwe centrum te gaan? Visser informeerde daarnaar, maar het was ,,niet aan de orde" vond de burgemeester, die wel toegaf, dat er dan bestemmingsplannen gewyzigd zouden moeten worden. Er zal nog heel wat geregeld moeten worden, al kan men nu, na fcitelyk tien maanden stilstand, weer aan de slag. Op basis van de raamstruktuur zal. nu het ontwik kelingsplan uitgewerkt worden, dat nog dit jaar in behandeling moet komen. Daarna volgen reeksen bestemmingsplannen met, naar de heer De Wilde [PvdA] in verband met het Centrumwegtracé, en Jan Visser [PS] in verband met koppeling van bestuurs- en winkelcentrum, verwachten, protesten en bezwaarschriften. De vergadering trok redelyk veel publieke belangstelling: circa vyftig man, waaronder oud-wethouder mevrouw M. Walter-Van der Togt. De Socsterbergse Wijkraad was afwezig, net als de CDA-raadsleden Storimans en Van Logtenstein wegens ziekte en zakelyk verblijf buitenslands en wethouder mevrouw Van Stiphout. Zy was met vakantie en dat werd haar door haar feaktievoorzitter de heer K. de Wilde [PvdA], niet in dank afgenomen. De heer De Wilde zei dat openlyk; hy vond het oiyuist, dat zy deze belangrijke vergadering niet bijwoonde. Of dat ook politieke" gevolgen heeft, zal de tijd wel leren. De hete lange zomeravond begon met het voorlezen door de fraktievoorzitters (bij de VVD deed dat niet mevrouw Korthuis maar de heer Lange) van de stellingname ten aanzien van het plan. Ieder verwees daarbij naar andere" plannen zoals de verstedelijkingsnota, het streekplan Utrecht-Oost en de struktuur- nota van het Samenwerkingsorgaan Eem- land. Ieder zette vraagtekens bij de groeiprognoses, zowel wat het aantal inwoners als het aantal te bouwen wo ningen betrof. Ieder wilde ook de natuur beschermen en in verband daarmee ,,groeigrenzen" trekken. De VVD vond, dat de Centrumweg be antwoordde aan de doelstelling: door gaand, inkomend en uitgaand verkeer afleiden uit de bewoonde gebieden via een aantrekkelijke doorgaande weg. Die weg diende dan wel in de Eng ingegraven te worden en later op de avond vroeg de VVD-woordvoerder een kostenberekening te maken voor „ondertunneling". De VVD was ook van mening, dat met si tuering van het tracé ten noorden van het kindertehuis aan de Kolonieweg, er spra ke was van „definitieve vergrendeling" van de Eng. Iedere penetratie van de Eng zou door dit obstakel voorkomen kunnen worden. De VVD merkte in dit verband ook op, dat zij door deze discussie de verkie zingsbelofte: „Prioriteit voor de Centrum weg", niet hoefden te schenden. Daarmee verband hield uiteraard ook de stelling name tegen reservering van de Wilhel minalaan voor verbinding met het indu strieterrein, om de wijk 't Hart te ontlasten. De VVD is van mening, dat er andere maatregelen te treffen zijn om het sluipverkeer uit 't Hart te halen. Wat het Dorpscentrum betrof zei de VVD: „Het zal in eerste instantie van de een verfijnd zitmeubel programma uit talie in stof en leer leren zitmeubelen op wereld niveau. Zwitserse perfectie. totaal woonprogramma van klasse project- en zitmeubelen van o.a. architect Charles Eames het beste en meest uitgebreide woonwanden-programma in europa Italiaanse kunststof meubelen en extravagante lampen moderne zitmeubelen van beroemde architecten interlit meubelen voor directiekamers en kantoren alsmede voor het moderne woongebeuren langestraat 79 - hilversum telefoon. 02150-4 9060 De burgemeester met haar méé- en tégenspelers initiatieven van de Soester ondernemers afhangen, welke vestigingen in het cen trum mogelijk zyn en tot welke grootte zy het bedrijfsrisico acceptabel achten. Mis schien komt het dan toch tot bovenwykse voorzieningen", aldus de heer Lange. Zeer optimistisch besloot hij met te ver onderstellen, dat nu de procedure op gang gebracht kon worden „die ertoe zou kunnen leiden, dat over circa 15 maanden een conceptbestemmingsplan Dorpscen trum, vergezeld van een artikel 19 pro cedure, voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis aan gedeputeerde staten zou kunnen worden toegezonden. Deze termijn van 15 maanden lijkt ons bij een maximale inspanning haalbaar", aldus de VVD-woordvoerder. De heer J. van Poppelen [CDA] stelde meermalen, dat by zyn fraktie „dé mens" centraal stond. „Het blijft naar onze mening een eerste vereiste, dat de in woners van Soest zich er gelukkig bij zullen voelen". Ook hy had bedenkingen tegen de gehan teerde prognoses en de conclussie die men eraan verbond. Naar zijn mening moest de planning van de woningbouw zodanig zyn, dat er geen aanzuigende werking vanuit ging. - <13, - Wat de verkeerssituatie aanging, had voor het CDA de hoogste prioriteit: een rustige woonbuurt, een geluidsarme woonbuurt, geen luchtvervuiling en de grootst moge lijke veiligheid voor volwassenen en kin deren. Verplaatsen van het „ongerief" van de ene naar de andere straat was voor het CDA niet aanvaardbaar en daarom zou zijn fraktie zich verzetten tegen het „optrekken van wegen in woonbuurten". J. van Poppelen - CDA - Dat hield dan meteen in, dat het CDA met de aanleg van de Centrumweg ak koord ging en het bovendien eens was met het door het college aanbevolen tracé. Eens was de fraktic het ook met het college, dat de Wilhelminalaan in „reser ve" gehouden diende te worden, om eventueel de verkeersproblemen van de wijk 't Hart te kunnen oplossen. Het nieuwe winkelcentrum mocht van het CDA gerealiseerd worden in de omgeving van de Parklaan en de Klein Engendaal- weg. Het diende wel gecombineerd te worden met centrale voorzieningen als gemeentehuis, politiebureau, cultureel- centrum enz. Dc heer Van Poppelen merkte op, dat de Soester ondernemers voorrang dienden te hebben bij invulling van het centrum en hij vond, dat liet voor hen van belang was te welen, wat straks de grondprijzen zullen zijn. Het CDA wilde, net als de VVD, 5 hec taren extra reserveren voor industrie en tenslotte pleitte dc heer Van Poppelen. na zijn bevreemding te hebben uilgesproken dat het college „slechts vier regels" had besteed aan het facet landschapen milieu, dat er zekerheid moest komen voor de agrariërs, die gevestigd zijn aan de Lange Brinkweg en Kerkpad. In feite wist, zo vond hij, deze bevolkingsgroep nog steeds niet waar zij aan toe was. De heer K. de Wilde (PvdA) wees in zijn betoog allereerst op alle andere „plan nen" van rijk, provincie en gewest, waar Soest rekening mee had te houden. Hij was. net als zijn twee voorgangers, blij. dat de inspraak (van de bevolking) op gang gekomen was. al moest men niet denken, dat de bevolking „in brede lagen" er aan had meegedaan. Hij verklaarde vervolgens zijn bezwaren tegen bevolkings- en woningbouwprog noses en vroeg of er in Soest eigenlijk wel gebouwd werd om de woningnood te lenigen. Hij had nauwelijks een afwij kende mening ten aanzien van de poten tiële bouwgebieden, al stelde hij wel, dat de Boerenstreek pas als het niet anders meer kon aan de beurt mocht komen. Hij ging akkoord met de Centrumweg en de realisering van het dorpscentrum en ver klaarde zich tegen reservering van de Wil helminalaan. De heer Goote (PvdA) sprak zich daarna uit voor een ander tracé voor de Centrum weg. Dat was ook het fraktiestandpunt. De heer Goote toonde zich een voor stander van een tracé, dat met een bocht naar de spoorlijn liep, om vervolgens ten zuiden van het Kindertehuis weer met een bocht naar het noorden, naar de Kerk straat te gaan. K. de Wilde - PvdA - De heer De Wilde kwam daarna, mede namens de ^andere frakties, met een motie, waarin de raad van Soest haar ongerustheid uitspreekt over de voorge nomen bouw van 42.000 woningen in de provincie Utrecht en het aantal dat Soest en Baarn daarvan voor hun rekening dienden te nemen. De motie moet ter kennis gebracht worden van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. (De motie werd later op de avond aangenomen.) Jan Visser (PS) volgde in zijn betoog een wat andere koers. Hij kreeg een felle interruptie van het CDA te verwerken, toen hij een, naar de mening van het CDA, ongemotiveerde aanval deed op het beleid van de CDA-wethouder uit de vorige raadsperiode. Visser sprak verder van de „onschatbare waarde" van de inbreng van de diverse werkgroepen en hij vroeg naar soortgelijke groepen voor onderwijs, recreatie en sport.Namens zijn politieke achterban verklaarde hij zich „altijd aktief te zullen blijven verzetten tot aan de Kroon tegen woningbouwplannen op de Eng, Kercke- landt, Boerenstreek, Stadhouderslaan, 't Slangenbosje, Hees, Kortend, Koningin- nelaan, het landgoed Tetterode en de onbebouwde stukken in de bebouwde kom". De burgemeester noemde dat „verzetten tot de Kroon" later in de dis cussies „nu niet direkt een taak voor ge meenteraadsleden". J. Visser - Progressief Soest - Visser verwierp dc reservering van de Wilhelminalaan en noemde een vierbaans Koningsweg „een ramp voor Soest". Wel was hij voor een Centrumweg en voor een nieuw centrum, maar hy wilde het be stuurlijke centrum van het winkelcentrum ontkoppeld zien. Het bestuurlijk centrum diende naar zyn overtuiging te komen aan de Dalweg, waar het „prachtige nieuwe gemeentehuis" ook beter uitkwam. Overigens moest naar Visser's opvatting eerst begonnen worden met de aanleg van de Centrumweg en dan beginnend met het gedeelte Kerkstraat-Nieuweweg; daarna Nieuweweg-Koningsw eg en dan als laatste het gedeelte van de Kerkstraat tot de Birkstraat. De extra vyf hektaren voor de industrie wees Visser af. Hy vond ook, dat het nieuwe centrum niet méér privileges mocht hebben dan bijvoorbeeld het win kelcentrum aan de Van Weedestraat. Hy besloot met de prioriteit voor een over dekt 25-meter bad naar achteren te schuiven en stelde tenslotte vragen over de in het plan opgevoerde maar in het geheel niet bestaande Wieksloterplas. Visser hoorde later op de avond, dat de Wieksloterplas zou ontstaan by bebou wing van Overhees 3 en 4, waar veel zand voor ophoging nodig was. Historisch De beantwoording van de sprekers door de burgemeester nam ruim driekwartier in beslag. Zy sprak van een „historisch moment nu na jaren van onzekerheid dc ontwikkeling van Soest weer in gang gezet kon worden". In vele opzichten was zij het met de sprekers eens, zoals dat Soest in feite weinig uitbreidingsmogelijkheden meer had. Zij verdedigde de college-standpun ten inzake de reservering van de Wil helminalaan en het achter de hand hou den van de gebieden aan de Stadhou derslaan, Lange Brinkweg en Kortend. Ook stelde zij vast, dat de Centrumweg er diende te komen, hoe weinig enthousiast men daarover ook kon zijn. Zij wees daarbij op de twee mogelijkheden die in kaart gebracht waren (over de Eng èn langs de spoorlijn) waarbij zij nader verklaarde, dat het tracé langs de spoor lijn (eerder als technisch niet uitvoerbaar verworpen) toch aangelegd kon worden. Deze laatste mogelijkheid was verder in het debat zéér belangrijk; zó belangrijk, dat de heer De Wilde (PvdA) er zelfs de beslissing veertien dagen voor wilde uit: stellen. De Wilde vond, dat er teveel gegevens achteraf naar voren kwamen, onder an dere volgens de direkteur van gemeente werken, dat de Nederlandse Spoorwegen niet akkoord zou gaan met een tracering van de weg zó dicht langs de spoorlijn. Er werd later hoofdelijk over gestemd, maar met PvdA en Visser tégen, werd toch gekozen voor de meest noordelijk gesitueerde weg. Van de PvdA kan verwacht worden dat er een nader onder zoek ingesteld wordt over de beweerde mee- of tegenwerking van de N.S. Het kwam teveel als een „veronderstelling" over. In meerderheid dacht de raad er anders over. Er werd nóg een keer gestemd enwel over de steeds verder gesplitste motie van de PvdA de bouwgebieden te precisseren en ook de gebieden vast te leggen waar „niet" gebouwd mocht worden. De heer De Wilde beoogde vooral te voorkomen, dat in de toekomst Soest en Baarn aaneen gebouwd zullen worden. Hij slaagde daarin op een kleinigheid na. Allereerst werden uit de motie gehaald de potentiële bouwgebieden; iedereen was het daar over eens. Vervolgens vervielen de gebieden Kortend en Soestdijk Noord en daarna Stadhouderslaan (tussen spoor lijn en woningen), omdat ook daarmee iedereen akkoord ging. De heer Van Poppelen wilde zelfs zóver gaan, dat de Stadhouderslaan en Kortend direkt al een agrarische bestemming kregen. Meer dan een overigens zeer vérgaande bereidwillig heid kreeg hij niet. De Heer De Wilde vond dat daar bestemmingsplannen voor waren. Het gebied langs de Lange Brinkweg zal ook geen bouwbestemming krijgen, maar een en ander is vastgelegd in het bijna gerede bestemmingsplan Soest-Midden. De heer Van Poppelen deed hier een poging een „bestemmingsbebouwing" er door te krijgen, wat hem indertijd in het plan Landelijk Gebied niet gelukt was. Er zal nu nader over gesproken worden in de commissie ruimtelijke ordening. Tenslotte werd dan wel hoofdelijk ge stemd over het gebied achter Braamhage. De PvdA en Progressief Soest wilden ook dat gebied vrijwaren van woningbebou wing. Het lukte niet. CDA en VVD gingen mee met het college en het wordt achter de hand gehouden. Het is het gebied, dat op twee hoeken een café heeft (de Dorps herberg en De Naald); de derde hoek wordt ingenomen door Braamhage en ooit werd de vierde hoek genoemd als bouw terrein voor het gezamenlijk ziekenhuis van Baarn en Soest. Ook werd tenslotte nog aangenomen, dat voor industrie vijf hektaren extra in re serve wordt genomen. Daarmee was de „historische" vergadering, waarvoor ge zien het belang voor de toekomst van Soest, eigenlijk weinig belangstelling be stond. voorbij. Het was toen vijf voor tw aalf en nog steeds dertig graden Celsius I boven nul. P. Lange (WD) De verkeerslichtinstallatie op de Rade makerstraat wordt vanaf heden tijdens de spituren op werkdagen van 7 tot 8.30 uur en van 16.30 tot 18 uur, van 's maandags tot en met vrijdags inge schakeld. rente vanaf 9 Wij zijn onafhankelijk, U kunt van een objectief advies verzekerd zijn. HYPOTHEEK MAATWERK Van der Lans Assurantiën 02155-16267 Apen kijken zonder tralies is al vijf jaar een attraktie van formaat in Apel doorn. Enkele jaren geleden begon men hier met een groepje grappige wolapen Deze wolapen. de slingerapen, vier soor- ten dwergaapjes en doodskopaapjes le ven er nu hun eigen onbekommerde leventje. Nu zijn er echter gorilla's bij gekomen. Op een eiland met eigen huis en allemaal aparte kamertjes. „Apen- heul" is een bezoek nu dubbel waard Kermis is het op zaterdag 3 en zon- dag 4 juli, van 14-23 uur in Utrecht op terrein A aan de Croeselaan. Iedere donderdag om 15 uur kunt u 1 worden rondgeleid door de bossen bij Austerlitz. Startpunt Boswachterij Aus- terlitz. ..Het Witte Huis". Woudenberg seweg 106. Wanneer u met een groep van i 10 of meer zoudt willen komen, gelieve j u telefonisch een afspraak te maken I tel. 03490-262. Wanneer uw vakantie u begin juli naar Drente voert, moet u niet verzuimen Exloo te bezoeken. Daar wordt op 10 juli een „Oude ambachten festi\al" ge houden, waar niet minder dan 80 oude ambachten gedemonstreerd worden Tussen 10 en 17 uur is er ook een rom melmarkt, een kinderprogramma imet Kluk-Kluk) en nog veel meer Exloo ligt circa 10 kilometer ten noorden van Km men (waar het prachtige Noorderdieren park is Miljoenen jongeren trekken in de zo mermaanden van jeugdherberg naar jeugdherberg. Er zijn over de hele we reld verspreid 4600 jeugdherbergen Ons land telt er ongeveer 60. die o a geves tigd zijn in kastelen, landhuizen en boerderijen. Een lidmaatschapkaart van de NJHCgeeft recht op toegang tot alle jeugdherbergen in de wereld Deze kaart kost 17.50. Het lidmaatschap geldt voor werkende en studerende jongeren tussen 14 en 35 jaar. Er zijn vanuit 5 jeugd herbergen zeilweken, er zijn paardrij weken, parachutespringcursussen en zweefvliegen. De NJHC organiseert tv' vens arrangementen voor tochten na, i het buitenland, zoals Tunesie. Israël Noorwegen, Zwarte Woud. Voor 17 50 en een pasfoto kunnen wij uw lidmaat schapskaart aan ons kantoor voor elkaar maken, waar u ook verdere inlichtingen kunt krijgen. Op woensdag- en zaterdagmiddag kunt u om 15 uur met de kleintjes naar Poppentheater Toermalijn in Amersfoort Opgevoerd wordt: De hoed van Tra de Trol". Poppentheaters zijn ook in andere plaat sen te vinden, zoals in Laren N H op 't Paadje no. 18 en in Utrecht in Hoog Catharijne op zaterdagmiddagen Dit laatste theater kunt u makkelijk berei ken met de trein, zonder een druppel regen te vangen kunt u van de trein in het theater komen. De dagtochten van de Firma Tensen zijn van start gegaan. Mocht u nog met in het bezit zijn van het aantrekkelijke programma, komt u dan even een folder aan ons kantoor afhalen, waar u ook hiervoor kunt boeken. Op donderdag 8 juli zal in het Open luchttheater te Soest een voorstelling zijn van de Stichting Kindertheater „Drie x één is... vier". Bij slecht weer wordt gespeeld in De Open Hof. Veen besstraat 2. Aanvang 2 uur Voorver koop aan het VW-kantoor of vanaf 1 uur aan het theater. Toegang 2.50 Bijzondere planten worden iedere dag schaarser. Om die bijzondere planten te kunnen blijven bekijken heeft men in Wageningen een zogenaamde „Botanische tuin"aangelegd. Deze tuinen, in de scha duw van de Landbouwhogeschool, zijn een bezoek dubbel en dwars waard Voor iedere tuinliefhebber een waar paradijs Inlichtingen omtrent openingstijden VVV Wageningen, tel. 08370-10777 Niet alleen met Sinterklaas of Kerst mis, maar ook bij verjaardagen, gunstig afgelopen examens en andere feestelijk heden, kunt u onze kadobon gebruiken Speciaal gedekte tafels. J>.~ ook m RESTAURANT BIRKSTRAAT 108SOEST. 02155-17224/4:^ De natuur en de bescherming daarvan tegen schadelijke invloeden vraagt steeds meer belangstelling. De afdeling Eemland van het I.V.N.het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, start daarom het seizoen 1976-'77 met twee kursussen. De Natuurgidsenkursus t.b.v. de uitbrei ding van „geschoolde" medewerkers en een louter informatieve kursus, de Mini- kursus I.V.N.waarin aandacht wordt gegeven aan de natuur en de bescher ming hiervan in het gebied Eemland. Aan deze laatste kursus kan iedereen zonder enige verplichting deelnemen, ter wijl de natuurgidsenkursus bedoeld is voor de mensen, die natuureducatief werk willen gaan doen zoals natuurwandelin gen leiden of tentoonstellingen organi seren in I.V.N.- of ander verband. In de afdeling Eemland is vooral een grote behoefte aan natuurgidsen, die overdag kunnen helpen bij het natuur- voorlichtingswerk op de lagere en kleu terscholen. De Mini-kursus start op 19 augustus 1976, omvat 6 lesavonden op donderdag, 5 excursies op zaterdag en eindigt op 12 mei 1977. De kosten hiervan bedragen 37,50 per persoon. De natuurgidsenkursus gaat pas op 18 januari 1977 van start, omvat 18 les avonden op dinsdag en 10 excursies op zaterdag en zal in april 1978 eindigen met een landelijk erkend examen. Voor deze kursus wordt op 14 december een introductie-avond gehouden. Opgaven en inlichtingen voor beide kur sussen bij het secretariaat van de afde ling Eemland van het I.V.N.Schou tenkampweg 101, Soest, tel. 10506. UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 SOEST TELEFOON 02156- 15963 De gasafgifte in de maand april was 5.633.583 m3. Ten opzichte van 1975 is dat een daling van 7.31 (444.377 m3) De gasafgifte in de maand mei was 2.987.325 m3. Ten opzichte van 1975 is dat een daling van 16.69 f (596.271 m3t Het aantal verbruikers is in de maan den april en mei gestegen van 12.690 naar 12.741. Was de verhuur van warmwaterinstalla ties per 31 maart 6576, per 31 mei was dat 6569.

Soester Courant | 1976 | | pagina 5