Weinig belangstelling in openluchttheater M Zendelinge mej. A. van den Brand Koninklijk onderscheiden Officiële mededelingen I.V.N. afd. Eemland bezocht natuurgebied in Drente VW-NIEUWS van de Gemeentehof Bekendmaking Bekendmaking. Hinderwetzitting Spreekuur wethouder Hoekstra Als de drank is in de man... Verschuiving van moeilijkheden Betaling abonnementsgeld Donderdag 15 juli 1976 54e jaargang no. 48 SOESTER Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest COURANT Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Verschijnt iedere donderdag Tel. 14152 - Postgiro 126156 Hoofdzakelijk lege plekken vertoonde het openluchttheater, toen de Stichting Kindertejater NJT er de eerste van een serie van drie kindervoorstellingen gaf. De afwezigen gaven kennelijk de voorkeur aan het Soester Natuurbad boven een verblijf in het theater. De jongens en meisjes die wel gekomen waren, hebben zich kostelijk geamu seerd met het spel. Drie maal een is vier. Nu eens luisterden ze ademloos toe, dan weer leefden ze helemaal mee met de muzikant, het vreemde mannetje, de burgemeester, de dienstbode, de struik rover en de mooie dame. De volgende voorstelling van het kinder tejater is op donderdag 22 juli ook in het openluchttheater. Aanvang 's middags om twee uur. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat door het per 1 juli 1976 in werking treden van de Wet Administra tieve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen (Wet A.R.O.B.) de mogelijkheid is ontstaan, om tegen het verlenen van 0.m. bouwvergunningen bezwaar te ma ken c.q. beroep in te stellen. Om deze reden volgt hieronder een lijst van de op 6 juli 1976 door hef college van burgemeester en wethouders van Soest verleende bouwvergunningen: A. Bouwvergunningen, waaraan geen voorwaarden zijn verbonden: 1. het vergroten van een garage op het perceel Marlastraat 12a ten behoeve van G. Rademaker, Mariastraat 12a te Soest; 2. het bouwen van een berging op een perceel, gelegen aan de Bosstraat, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6183 ged., ten behoeve van de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport, Steenhoffstraat 2a, te Soest; 3. het bouwen van een meelsilo op hel perceel Laanstraat 34 ten behoeve van B. Rademaker, Laanstraat 34 te Soest; 4. het plaatsen van een dakkapel op een pand, gelegen aan de Chr. Huygenslaan 98, ten behoeve van J. C. L. van Lier- op, Chr. Huygenslaan 98 te Soesterberg. Tegen het verlenen van deze bouwver gunningen kunnen direkte belangheb benden binnen 30 dagen, te rekenen van af vrijdag 16 juli 1976, bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. B. Bouwvergunningen, waaraan voor waarden zijn verbonden 1. het bouwen van een medisch kinder huis op het perceel Amersfoortsestraal 121, ten behoeve van het bestuur van de Stichting Medisch Kindertehuis „Kinabu". Amersfoortsestraat 121 te Soesterberg; 2. het bouwen van een woning op hel perceel Vliegtuiglaan 58, ten behoeve van F. Seijffert, Colenso 79 te Soest; 3. het bouwen van een garage op hel perceel Rademakerstraat 17 ten behoeve van R. G. v. d. Berg, Rademakerstraal 17 te Soesterberg; 4. het bouwen van 7 garages op een per ceel, gelegen aan het Tromslagerpad kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nr. 6330, ten behoeve van R. G van Zanten, v. d. Weijdenstraat 7 en R J. Rutjens, v. d. Weijdenstraat 39 te Soest; 5. het aanbrengen van een luifel aan hei pand, gelegen Birkstraat 50a, ten be hoeve van D. Brood, Birkstraat 50a te Soest; 6. het vergroten van een bedrijfsruimte op het perceel Veld. Montgomeryweg 5 ten behoeve van H. van Ginkel, Veldm. Montgomeryweg 5 te Soesterberg; 7. het herbouwen van een bedrijfsruim te op het perceel Sterrenbergweg 30, ter behoeve van mevr. A. van Es-Oostema. Sterrenbergweg 30 te Soesterberg. Tegen de in deze bouwplannen gestelde voorwaarden kunnen eerst de respectie velijke aanvragers beroep aantekenen bij de gemeenteraad binnen een maand, nadat het besluit aan hen is verzonden. Indien deze termijn ongebruikt wordl gelaten, kunnen direkte belanghebbenden na die genoemde maand bezwaar indie nen ook weer binnen 30 dagen na het verstrijken van de eerstgenoemde ter mijn bij burgemeester en wethouders. Gaat de aanvrager echter wel in beroep, dan gaat de termijn van dertig dagen voor direkte belanghebbenden pas lo pen, nadat op het beroep van de aan vrager onherroepelijk is beslist. De verleende vergunningen liggen op de dienst gemeentewerken, afd. Bouw- en Woningtoezicht, Lange Brinkweg 77, ter inzage. C. Bouwvergunningen, waaraan voor waarden zijn verbonden en waarbij voor het verlenen van de vergunning arti kel 50, lid 8 van de Woningwet (anti cipatie op een nog niet onherroepelijk goedgekeurd bestemmingsplan) is toe gepast 1. het verbouwen/uitbreiden van een garage op het perceel Soesterbergse- straat 91, ten behoeve van V. J. Dam, Soesterbergsestraat 91 te Soest. Voor het indienen van bezwaren door direkte belanghebbenden gelden dezelf de termijnen als genoemd onder -B-, zij het, dat ook bezwaar kan worden ge maakt tegen het gebruik van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Ook deze bezwaren moeten worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Soest, 14 juli 1976 De burgemeester van Soest, l.b. D. Hoekstra Het gemeentebestuur maakt bekend, dat in bestemmingsplan Egghcrmonde I te Soesterberg te koop zijn twee ééngezins woningen. plaatselijk bekend Aviatik 12 en Aviatik 13, voor de koopsommen van onderscheidelijk 131.972,06 en voor f 130.396,97. De koopsommen zijn vrij op naam, hetgeen wil zeggen, dat wel alle kosten verbonden aan de financiering van de koopsom, zoals hypotheekakte, afsluit- provisies, taxatiekosten etc. voor rekening van de koper(s) zijn. Ter voorkoming van heffing van 5% registratierecht over de koopsom dient de eigendomsovêrdracht voor wat betreft de woning Aviatik 12 plaats te vinden vóór 7 september 1976 en voor wat betreft de woning Aviatik 13 vóór 9 aueustus 1976. Na deze data zal 5% registratierecht over de koopsom verschuldigd zijn. Gegadigden voor deze woningen kunnen zich vóór 20 juli a.s. aanmelden op het gemeentehuis van Soest tegen ontvangst van een aanmeldingsbewijs. Het gemeen tebestuur behoudt zich het recht voor de woningen toe te wijzen aan diegenen, die uit een oogpunt van doelmatige woon ruimteverdeling naar zijn oordeel daar voor het meest in aanmerking komen. Soest, 14 juli 1976 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester l.b., D. Hoekstra De secretaris l.s., J. L. van Dommelen Dinsdag 27 juli a.s. worden in het ge- meentehuis zes openbare zittingen be treffende de Hinderwet gehouden. 09.00 uur betreft een verzoek van Super Cleaner, Chemische Wasserij, Koningsweg 16 te Soest, om een vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een che mische wasserij op het perceel Koningsweg 16 te Soest. 09.30 uur betreft een verzoek van Shell Nederland Verkoopmaatschap pij B.V., Hofplein 20 te Rotter dam, om een vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een inrichting voor de opslag en het afleveren van motor brandstoffen, alsmede voor het repareren van motorvoer tuigen op het perceel Soes terbergsestraat 76 te Soest. 10.00 uur betreft een verzoek van K.H. Liu, Wiardi Beckmanstraat 479 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een chinees-indisch restau rant op het perceel Wiardi Beckmanstraat 479 te Soest. 10.45 uur betreft een verzoek van S.C. Mok, Rademakerstraat 32 te Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden chinees-indisch restaurant op het perceel Rademakerstraat 32 te Soesterberg. 11.15 uur betreft een verzoek van A. F. Chan, Kerkstraat 20 te Soest, om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een chi- nees restaurant op het perceel Torenstraat 20 te Soest. 11.45 uur betreft een verzoek van J. P. v. d. Breemer, Kerkpad n.2. 47 te Soest, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf, be staande uit een veehouderij en een varkensmesterij op het perceel Kerkpad n.z. 47 te Soest. Wethouder D. Hoekstra is verhinderd woensdag 14 juli spreekuur te houden. Dit spreekuur wortdt nu verplaatst naar dinsdag 13 juli van half 2 tot half 3. De 16-jarige scholier D. A. uit Soest heeft aan de politie bekend de dader te zijn geweest van de vernielingen aan de auto van J. H. H. uit Soest. H. had zijn auto op het Kerkplein gepar keerd en toen hij korte tijd later terug kwam waren er twee deuken in getrapt. H. deed hiervan aangifte bij de politie, die een onderzoek instelde, waaruit bleek, dat A. de dader was geweest. Hij had gehandeld uit balorigheid na cafébezoek. Behalve dat hij deuken in de auto had getrapt, had hij op het Kerk plein ook nog rotjes afgestoken. Voormalig zendelinge mej. A. van den Brand uit Soest is gis termiddag onderscheiden met het Ridderschap van Oranje Nassau. De versierselen werden haar op gespeld door burgemeester me vrouw Corver. Mej. Van den Brand is bijna 25 jaar werkzaam geweest in het Afrikaanse Dahomey, waar ze zich onder meer heeft beziggehouden met de bestrijding van het alfabetisme, de zorg voor onder wijs, gezondheid en het uitdragen van het evangelie. Veel van haar tijd heeft zij doorgebracht in afgelegen gebieden waar onderwijsfaciliteiten niet of nau welijks aanwezig waren. Burgemeester mevrouw Corver prees haar gisteren voor haar inzet en over handigde bloemen namens het gemeen tebestuur. Mej. Van den Brand zei haar werk niet als een verdienste te zien. ,,Het was niet mijn werk, maar dat van Chris tus," zo vertelde zij. Mej. Van den Brand poseert met het haar opgespelde Ridderkruis voor het schilderij van H.M. de Koningin, die haar de onderscheiding verleende. Recentelijk zijn 43 leden en natuurgidsen van het I.V.N. afd. Eemland op excursie geweest naar het Stroomdallandschap van de Drente A, in de omgeving van het plaatsje Vries. Doel was de gevarieerde en rijke levensgemeenschappen ter plaatse te bewonderen en te vernemen welke problemen Staatsbosbeheer ontmoet bij de realisatie en be heer van een dergelijk omvangrijk natuurgebied. In Rolde werd men middels een inleiding op de hoogte gesteld omtrent ontstaan eh bewoning door de eeuwen heen, waarna men de zaken in de natuur zelf is gaan be kijken mede onder de deskundige leiding van enkele natuurgidsen van de afdeling Vries van het I.V.N. Het er naar toe rijden geeft je al een soort van ontdekkers-gevoel omdat men weet dat in Drente een grote geschiede nis ligt. Het ontstaan van het landschap heeft grotendeels plaats gevonden na de derde ijstijd, het z.g. Risz-glaciaal ongeveer zo'n 180.000 jaar geleden. Grote hoeveelheden smeltwater zochten hun weg naar de laagste gedeelten (tij dens het warmer wordende klimaat) en vormden daarbij grote stroomdalen. De huidige beken in Drente zijn over blijfselen van die smeltwater-stroom- dalen en hebben slechts een geringe afmeting in vergelijking tot de toenmali ge stroomdalen. Later trad veenvor- ming op en doordat de beken over stroomden ontstonden zandafzettingen, welke later weer in verstuiving raakten. De grote verscheidenheid aan bodem vorming is niet alleen geomorfologisch van grote betekenis, zij is .bovendien de oorzaak van een grote biologische rijk dom. Ook de mens greep langzamerhand in, akkertjes werden ontgonnen, houtwaller, (veekeringen) werden aangelegd en de heidevelden ontstonden. De essen bij voorbeeld, dat zijn de akkers op de zand gronden rondom de dorpen, die door de eeuwen heen met stalmest zijn bemest, zijn door de langdurige bemesting hogei komen te liggen en hebben dan ook een duidelijk waarneembaar bol-karakter. Overigens moet worden gezegd dat over de precisie floristische en vegetatie- kundige samenstelling uit de periode rond 1900 geen gegevens bekend zijn. Drente is tot voor kort altijd onderschat geweest door de botanici. Het Stroomdal van de Drentse A combi neert een historisch interessant verleden met een nog betrekkelijk gaaf landschap en relatief rijke flora en vegetatie. Bemesting, het systeem van wisselwei den en de verlaging van de grondwater stand hebben echter ook hier een nega tieve invloed op de vegetatie uitge oefend. Een ruilverkaveling als die van Vries tast momenteel met name de beneden loop van het stroomdal aan. De Drentse A kent drie gedeeltes t.w. de boven-, midden- en benedenloop. Wan neer nu b.v. de benedenloop door Staats bosbeheer zou zijn aangekocht met de bedoeling een juist beheer en geen be mesting en b.v. de bovenloop door vele boeren alsnog zou worden bemest, dan zou de benedenloop daarvan ook de na delen ondervinden van deze meststoffen die dan met de stroom mee naar be neden komen. Daarom is een geheel be heer door Staatsbosbeheer zo belang rijk. De oppervlakte gelegen binnen de be grenzing van het gedachte Stroomdal landschap Drentse A bedraagt ruim 3.000 ha. Hiervan is ongeveer 800 a 900 ha. heide, veen, zandverstuivingen en bos. Het overige bestaat voornamelijk uit grasland (variërend van moerras- sige en zeer natte hooilanden tot redelijk goed grasland) en een klein gedeelte bouwland, Dat de grote betekenis van het Stroom dal van de Drentse A ook door de over heid wordt ingezien, blijkt wel uit de gel den die beschikbaar worden gesteld voor de aankoop en beheer. Wat de invloed van het beheer is op de vegetatie, is op te maken door drie per celen in het Drentse A reservaat bij de burgwallen te vergelijken. Deze naast elkaar gelegen percelen zijn resp. drie, zes en negen jaar in beheer bij Staatsbosbeheer. Vooral het oudste perceel valt op door zijn orchideën- pracht. Honderden breedbladige orchi deën, duizenden exemplaren van de ratelaar, een halfparasiet op grassen kleuren de oudste percelen rood en geel. Naarmate het tijdstip van aankoop re- centelijker is, is de verscheidenheid in soorten nog niet zo groot. Voeg hierbij de oude en prachtige houtwallen die bijna alle weilanden omzomen en de traagstromende beekjes die tesamen een gebied vormen dat meer dan waard is om beschermd te zijn. Het laboratorium van plantenoecologie van de Rijksuniversiteit te Groningen maakt ook graag gebruik van de aktivi- teiten van Staatsbosbeheer en noemt dil gebied dan ook het rijkste en meest ge varieerde stroomdal van Nederland. In die gebieden die nog vrij drassig zijn, dus waar de verlanding al in een zeer ver gevorderd stadium is, stonden vele groepjes veenbes en lavendelheide. Ook de zonnedauw, een vleesetend plantje, stond er bij honderden. De grote valeri aan en moerasspirea evenals de noordse zegge en vele koekoeksbloemen staan er in grote getale. Diverse soorten grassen die na gemaaid te zijn in augustus, hun weg vinden als hooi naar veelal houders van paarden, die vermengd met de daar groeiende kruiden erg gezond is. Door de toegepaste beheersvorm veran dert de vegetatie vrij snel, misschien ook wel omdat veelal greppels en over- hoekjes nog restanten bezitten van de oorspronkelijke flora. Vergelijkend on derzoek aan percelen die een uiteen lopend aantal jaren in beheer zijn leert, dat juist vanuit greppels soorten kunnen oprukken. Naast vele botanische vooruitgang is ei ook een ontwikkeling ten aanzien van de vogel- en inseketenstand waar te nemen Dit alles laat zien dat natuurbeheer zoals in het Stroomdallandschap Drentse A wordt gevoerd wel zeker tot een grote biologische rijkdom kan leiden. Voor zichigheid dus geboden. Dat die voor zichtigheid wel met voeten is getreden b.v. met verkavelingen, bemesting, in dustrie en techniek, blijkt wel uit het feil wat er nog van over is en toch in het ver leden een bijzonder mooi gebied moei zijn geweest. Veel kan in zo'n klein bestek niet uitge diept worden, mocht U echter een wal uitgebreider inzicht willen hebben ovei de problematiek die zich in de natuur bescherming voordoet ot U zich wili inzetten voor een goed milieu voor ons allen, bel dan 02155-17504. Het verleden heeft het heden bepaald het heden bepaald de toekomst. Vlieg er eens uit! goed voor U. Op vlieg veld Teuge bij Deventer kunt U rond vluchten maken, elke dag. U ziet ook sportvliegen, zweefvliegen en parachu tisten. Inlichtingen en aanmelden Air Service Holland B.V., tel. 05763-777. In Elburg is het Visserijmuseum geves tigd in ,,De Vischpoort". Dit is oorspron kelijk een verdedigingstoren uit 1397, welke in 1592 als poort in gebruik werd genomen. Hier kunt U dagelijks van juli t/m augustus dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur schilderijen en voorwerpen met betrekking tot de visse rij kunt bekijken. Hier kunt U ook rondvaarten over het Veluwemeer maken, langs Oostelijk Fle voland en Flevohof met Rederij Rand meer. Van 26 juni t/m 28 augustus. Ieder vol uur. Volw. 2,-, kinderen t/m 13 jaar 1,25. Dagelijks van maandag tot en met vrij dag vanuit de haven van Elburg om 10.00 uur vaart één van de salonboten naar de bekende vissersplaats Urk. Aankomst in Elburg ca. 17.45 uur. Prijs volw. 10,-, kinderen 3-12 jaar ƒ6,-. Om uw reistlust te bevredigen, hebben wij, wanneer U per openbaar vervoer reist, weer voldoende bus - en treindienst regelingen in voorraad. Het busboekje kost 1,20 en het spoorboekje dit jaar 3,80. De hele maand juli kunt U op zaterdag in de NCRV-studio nog radio-opnamen meemaken van het programma Los- Vast, presentatie Eddy Becker. De NCRV-studio is op de Schuttersweg 8 te Hilversum. De aanvang is steeds 11.30 uur en de gratis toegangskaarten zijn aan ons kantoor verkrijgbaar, dus nog voor 17-724-7 en 31-7 a.s. Zeeland is een bezoek waard. In Scharen- dijke staat Dolfirodam, 's werelds enige drijvende dolfijnenstadion met 1000 over dekte zitplaatsen en gelegen aan het strand van de Brouwersdam in het Gre- velingenmeer (ook het bekijken waard). U kunt van hieruit van 1 juni t/m 31 augustus dagelijks ook rondvaarten over het Grevelingenmeer maken, o.a. naar het vogeleiland Hompelvoet". Van deze evenementen kunt U een gratis folder aan ons kantoor afhalen. Wilt U op de hoogte zijn van de recrea tiemogelijkheden in heel Zeeland, dan hebben wij voor 2,50 een zeer uitge breide gids voor U. Op zaterdag 17 juli van 12-24 uur wordt in Kunstmin te Dordrecht „Zomerfolk" gehouden. Liefhebbers van folksongs dus naar Dordrecht. Kaarten voor dit ge beuren kunt U aan ons kantoor komen halen tussen 10 en 16 uur. In Spakenburg is de hele zomer, in den Korporaal aan de Havenweg, van maan dag tot en met zaterdag van 10-17 uur Poppententoonstelling' visserskleding en schilderijen. Voor een uitgebreide agenda zijn wij in het bezit van het boekje ,,Uit in Utrecht", provincie en stad. Dit is een 14-daagse uitgave, waarmee U voor 0,50 op de hoogte gesteld wordt van de evenementen, tentoonstellingen, ker missen, uitstapjes in de provincie Utrecht Kadobonnen voor geschenken, die moei lijk zijn te bedenken. Gemakkelijk en praktisch. Dinsdag 20 juli voorstelling in het Open luchttheater (bij slecht weer in De Open Hof, Veenbesstraat 2) van: Tyl Uylen- spiegel als raadsheer. Aanvang: 2 uur. Toegangsprijs 2,50. Voorverkoopadres VVV-kantoor en vanaf 1 uur aan de kassa. Onze regering heeft het zowaar gepres teerd een besluit te nemen dat niet voldoet aan de door de vakbeweging gestelde eisen. Na heel lang wikken en wegen durfde ze het aan om de loons\erbetering voor de modale (/'24.500,-) werknemer te bepalen op 41,50 inplaats van de./ 55.- die door de FNV werd geëist. De FNV-be- stuurderen bliezen begrijpelijk hoog \an de toren, spraken zelfs dreigende taal o\er stakingsakties die hiervan het ge\olg konden zijn. over opzeggen van het ver trouwen in deze regering enzovoort. Premier Den Uyl verontschuldigde het regeringsbesluit met op te merken, dat dit kabinet toch zulke ongelooflijke verande ringen tol stand heeft gebracht, waardoor de gewone man toch zoveel meer moge lijkheden heeft gekregen. En had dit kabinet zich ook niet gehaast om aan andere verlangens van de vakbeweging te voldoen, meer bevoegdheid van de onder nemingsraden. verntogensaanwasdeling. grondpolitiek. huursubsidies. De minister-president had dan ook het volste vertrouwen erin dat hel loonbesluil geen werkelijke verstoring van de verhou ding tussen kabinet en FNV tol gevolg zou hebben. De gevolgen, zelfs van hel gematigde loonbesluit van de regering, zullen inder daad niet uitblijven. De premies van enkele sociale verzekeringen zullen iets worden verlaagd, waarvoor men de tol nu toe gevormde vrij hoge reserves aan spreekt. Maar niemand kan garanderen, dat die verlaagde premie ook komend jaar gehandhaafd kan blijven. Dat potverteren helpt de regering nu wel even, maar van de sociale voorzieningen wordt een groei end gebruik gemaakt en het is niet uitge sloten, dat dit er toch weer toe moet leiden de premies straks weer wat op te schroe ven. Voor de nieuwe wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering becijfert men nu al een tekort, dat volgend jaar ver over het miljard zal reiken. Het zou niet de eerste keer zijn dat de regering de verwachtingen weieens optimistischer stelt dan ze in de praktijk uitkomen. En dan zijn het toch weer werkgevers en werknemers die aan hun jasje worden gelrokken om maar bij te passen. Dit kabinet is er sterk in om de moeilijk heden maar voor zich uil te schuiven. Komt tijd. komt raad. Maar die raad moet dan wel betaald worden. Doch de inkomsten gaan steeds meer knijpen. Het ondernemersklimaat wordt, zeker ook weer door de nieuwe voornemens, steeds slechter. Buitenlandse onderne mers zijn al zeer bezorgd om in Nederland nog nieuwe aktivitciten te ondernemen. En bij de binnenlandse bedrijven loopt de lust lot investeren hard terug. Desondanks blijven de vakbonden om meer loon, om afroming van de winsten, om meer zeggenschap enzovoort schreeu wen. Men trekt er zich kennelijk niet veel van aan, dat al die eisen een verdere stijging van de werkloosheid tol gevolg heeft. Men blijft maar veronderstellen, dat al dat streven naar veianderingen. naar hervormingen, door de ondernemers en de ondernemingen geslikt kunnen wor den en het hen dan toch nog wel goed zal blijven gaan. Hoewel de cijfers wel een andere tendens laten zien. Nederland wordt zo lanhzamerhand een ideologisch eilandje, dat overvleugeld gaat worden door de wat nuchterder denkende en handelende regeerders en ondernemers in de ons omringende landen. Men praat en eist nog alsof we nog steeds in de welvaart van de zestiger jaren leven. Doch alle daaruit voortgevloeide eisen en hervormingen drukken ons steeds dieper in de put. We zijn niet meer rijk. Zie de geldontwaarding, de 230.000 werk lozen, de enorme begrotingstekorten. We zijn aan het potverteren. En dat kan nooit zo lang duren. De volgende regering zal het nóg moei lijker krijgen. Begin juli was het moment weer aan gebroken, dat de betaling van 't abonnementsgeld voor het derde kwartaal 1976 a 5,- moet plaats vinden. Nog liever zagen wij, dat die abon- nee's die nog niet 't gehele jaar vol deden, nu ineens het tweede half jaar 10,- betaalden. Dat scheelt ons veel werk en 't is een prettig idee voor U, dat U voor geheel 1976 het abonnementsgeld voldaan heeft. Helaas moeten wij een aantal abonnee's verzoeken de achter stand van het le en 2e kwartaal in eens bij de betaling te voldoen. U kunt uw betaling voldoen aan ons kantoor. Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156 of op onze rekening bij de Ned. Midden- standsbank N.V. te Soest rek.nr. 68.43.10.805 of op onze rekening bij de Rabobank te Soest rekeningnr. 3599.20.950. Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor uw medewerking zeggen wij U harte lijkdank. ADM. SOESTER COURANT

Soester Courant | 1976 | | pagina 1