Restant DAMES JAPONNEN, maat 34 - 36 - 38 HALVE PRIJS (TloDress E< 5 Met ingang van 1 Juli 1976 zijn de bedragen als volgt LUCIE LINDEN Merk LOTUS - LIEVERTJE en BETTY BARCLAY Publikatie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk Restant WITTE OVERHEMDEN9,95 GEKLEURD 19,95 Van Weedestraat 5A/B-8, tel. 12504 - Soest - Smitshof, tel. 17832 ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★■Ar* Bi] de toekenning van bijstand wordt gekeken naar uw persoonlijke omstandigheden. Dat wil zeggen, men kijkt of u naast de noodzakelijke kosten van het gewone levensonderhoud bijzondere uitgaven hebt, die u niet kunt betalen maar die voor u wel noodzakelijk zijn. En men kijkt naar wat voor inkomsten u hebt. De uitkering wordt dus afgestemd op uw speciale omstandigheden en mogelijkheden. De bijstand is op deze manier een duidelijk individuele uitkering en kan van persoon tot persoon verschillen. (Net als het minimumloon, de AOW en andere sociale uitkeringen, zijn deze bedragen in de loop van juli vastgesteld. U ontvangt dus nog een nabetaling.) Eigen inkomen Bijverdiensten uit arbeid Bijverdiensten uit kostgangers Inkomsten uit onderverhuur Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: Andere inkomsten Kostgeld van inwonende kinderen 1. GEZINNEN BASISBEDRAG PLUS: OF: PLUS: PLUS: PLUS: 2. ALLEENSTAANDEN BASISBEDRAG PLUS: PLUS: PLUS: 3. THUISINWONENDE KINDEREN BASISBEDRAG PLUS: 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN BASISBEDRAG PLUS: PLUS: PLUS: PLUS: MAAR: Grotere uitgaven voor eigen rekening Bijzondere uitgaven Eigen vermogen Bijstand en huursubsidie Telefoon Dieet Verhuiskosten Broodmaaltijden in bejaardentehuizen Soester Courant van donderdag 22 juli 1976 De Ster De nieuwe bijstandsuitkeringen Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen dan krijgt u de bedragen die in de tabellen hiernaast vermeld staan. Heeft u wel wat eigen inkomen dan vult de bijstand dat bedrag aan tot dezelfde bedra gen. Bijverdiensten worden niet helemaal afgetrokken. Wélke bijverdiensten ziet u hieronder. Van het geld dat u verdient met een bijbaan wordt een derde niet als inkomsten geteld. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen'verdienen, zoals bijvoorbeeld crèche-kosten, wordt rekening gehouden. Is uw gezin onvolledig - geen vader of moeder - dan wordt de eerste f 25,15 van wat u per week verdient niet afgetrokken. Per maand is dit f 109,00. De helft van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten. Die verdiensten worden per kostganger gesteld op minimaal f 47,10 per week of f 204,00 per maand. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel, dus minimaal f 15,70 per week of f 68,00 per maand, niet afge trokken. Heeft u 4 of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die inkomsten volledig afgetrokken Een derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken. f 62,90 per week of f 272,50 per maand voor het onvolledige gezin (inclusief de eerste f 25,15 per week of f 109,00 per maand van bijverdiensten uit arbeid), f 37,75 per week of f 163,50 per maand voor een gezin met of zonder kinderen, f 26,40 per week of f 114,50 per maand voor een alleenstaande en f 14,10 per week of f61,00 per maand voor een thuisinwonende. Al uw andere inkomsten worden geheel van de uitkering afgetrokken. Dus ook uw per 1 juli 1976 verhoogde A.O.W. of andere sociale uitkering. Van uw kinderen die een inkomen hebben, kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage In de vaste gezinslasten. De bijstand stelt daar een zekere aftrek tegenover. Dit is tenminste f 9.90 per week of f 43,00 per maand voor meerderjarigen en f 6,60 per week of f 28,50 per maand voor minderjarige kinderen. Basisbedrag per week echtpaar zonder kinderen f 212,35 echtpaar met 1 kind 1216,55 echtpaar met 2 kinderen f 218,50 echtpaar met 3 of 4 kinderen f220,40 echtpaar met 5 of meer kinderen f 220,60 per maand echtpaar zonder kinderen f920,20 echtpaar met 1 kind f 938.40 echtpaar met 2 kinderen f 946,90 echtpaar met 3 of 4 kinderen f955,00 echtpaar met 5 of meer kinderen f 955,90 Is het gezin onvolledig dan worden boven staande bedragen verminderd met f 24,45 per week of f 106,00 per maand. (onvolledig gezin vader of moeder alleen met één of meer kinderen) Woonkosten. Dit bedrag is gelijk aan de „kale" huur. Dat is het bedrag wat u aan huur betaalt, verminderd met eventuele huur van stoffering en meubilair, gas, licht, water enz. en verminderd met de huur subsidie, die u kunt krijgen. Is bij de huur verwarming inbegrepen, dan wordt f 600, per jaar afgetrokken. Woonkosten eigen huls. Als u in een eigen huis woont, dan is dit bedrag gelijk aan de te betalen hypotheekrente, straat- en grondbelasting, eigenaarsonderhoud e.d. Premie. De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaarden- verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. Een vergoeding in plaats van kinderbijslag. Een vakantie-uitkering van f 14,90 per week of f64,60 per maand. Deze uitkering is voor het onvolledige gezin f 13,40 per week of f 58,10 per maand. Eens per jaar, in juni, wordt dit bedrag uitbetaald. Alleenstaanden die niet zelfstandig wonen Basisbedrag per week f 171,25 Basisbedrag per maand f742,10 Alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Basisbed rag per week f 138,95 Basisbedrag per maand f 602,10 De premie die w betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aan vullende premie. Vakantie-uitkering. Per week f 10,45 of per maand f 45,20. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in jurti uitbetaald. Voor alleenstaanden die wel zelfstandig wonen. Woonkosten. (Zie onder gezinnen) 16 jaar (werkloos) Basisbedrag per week f 37,70 Basisbedrag per maand f 163,30 17 jaar (werkloos) Basisbedrag per week f 61,15 Basisbedrag per maand f 265,00 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) Basisbedrag per week f 91,75 Basisbedrag per maand f 397,60 Vakantie-uitkering 16 en 17 jaar (werkloos) Per week Per maand 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) t 3,70 f 16,10 Per week Per maand f 5,60 f 24.20 Deze uitkering wordt eenmaal per jaar betaald in juni. De kosten van verzorging of verpleging. De premie die u betaalt voor een bejaardenverzekering of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande is dat f 183,50 en voor een echtpaar is dat f315,50. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen, wordt de uitkering lager, maar niet minder dan f 69,00 voor eea alleenstaande en f 124,00 voor een echtpaar. Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de A.O.W. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in mei uitbetaald. Als de kosten van broodmaaltijden niet in de verzorgingsprijs zijn begrepen, ontvangt een alleenstaande daarvoor f 71,en een echtpaar f 142,per maand. Meer daar over leest u hiernaast bij Broodmaaltijden in bejaardentehuizen. De bijstand wordt verleend voorzover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. Heeft u als inkomsten naast de A.O.W. echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar f37,en als alleenstaande f 18,50 per maand houden. Voor grote aankopen, dus bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel, zult u in het algemeen geen extra bijstand ontvangen. Dit zelfde geldt in het algemeen voor ver huiskosten. Meer over dit onderwerp leest u hieronder bij Verhuiskosten. Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden (ziekte bijvoorbeeld, of invaliditeit ot de slechte toestand van uw woning), kunt u wel een extra uitkering aanvragen. U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt. Het vrijgelaten eigen vermogen is sinds 1 januari 1976: f 11.000,voor gezinnen f 5.500,voor alleenstaanden f 6.600,voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen 3.600,voor bejaarde alleenstaanden in bejaardentehuizen of inrichtingen. Oe rente van dit vermogen is ook vrij. De gemeente kan nog inlichtingen geven over: vermogen vastgelegd in een eigen woning (krediethypotheek) een aparte regeling voor vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en langdurig werklozen. De individuele huursubsidieregeling van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening geldt ook voor bijstand ontvangers. Dit betekent, dat u huursubsidie rioet aanvragen als uw huur meer is'dan 153,per maand, want de bijstand vergoedt in het algemeen alleen huren tot dit bedrag. Als de gemeente echter nog hogere huren dan f 153,vergoedt, moet u dit zien als een voorschieten van de huursubsidie. Dit voor schot moet u dan later aan de gemeente terugbetalen. De kosten van telefoonabonnement en gesprekken komen voor uw eigen rekening. Indien u nog een overbruggingstoeslag voor dit doel ontvangt wordt deze per 1 juli 1976 tot de helft teruggebracht. Per 1 januari 1977 wordt de toeslag beëindigd. In bijzondere gevallen is bijstand voor aansluitingskosten mogelijk. Als u dieet houdt, moet u dit zelf betalen, ook al zijn hieraan wat extra kosten ver bonden. Indien u nog een overbruggings toeslag voor dit doel ontvangt wordt deze per 1 juli 1976 tot de helft teruggebracht. Per 1 januari 1977 wordt de toeslag beëindigd. Voor medisch noodzakelijke kostbare diëten kan extra bijstand worden verleend. Onder de grotere uitgaven die voor uw eigen rekening komen, vallen ook de verhuiskosten. In het algemeen zijn verhuis kosten te voorzien en kunt u daarvoor reserveren. Alleen in bijzondere situaties kan bijstand worden gegeven. Als u zelf voor uw broodmaaltijden zorgt ontvangt u hiervoor met ingang van 1 juli de verhoogde bedragen, die in kolom 4 van de advertentie zijn aangegeven. Over het eerste halfjaar zijn de bedragen verhoogd van f 55,tot f 68.50 (voor een echtpaar van f 110.tot f 137,per maand. Dit kan tot gevolg hebben dat u over deze periode een nabetaling ontvangt. in ons smalfi roense ten In camer Bij die luid de ge word te vers lingen men ec Lang n staat oi men op Het js juist in wone at in zijn h Henk O Smalfili tig een In lande wacht, in zijn i onderde Henk O techxüsc begon opgeval] tobden r men ror invloed Hij besic juist op pure gok Henk wo in Soest, geziiiswc krimpen, handige digd om veraangt ruimte oj Henk zeg af opbou' voorbeeh maken ve smalfilm Toch slo Henk onl om geluk te schrijv mm. film sukses, e< het tot oj: bruikten Een zaak werd, wa: films. Op wordt daa band gep dan, door luidsproje geluld bij later afge nauwkeuri de geluide Vanaf de i Henk Otto steed, de b kwaliteitsp Dan ontsta tot mondr stoot in de Henk werc vende vrat hij tot op genoegen v de drukte.

Soester Courant | 1976 | | pagina 10